Sint had druk weekend Zeeuwsch-Vlaanderen Sasse Vogelvrienden hielden jubileumshow Kloosterzande gaf de beste eerste hulp bij ongelukken li w Westkapelle streek t t AANKOMST WALSOORDEN VERTRAAGD VIJFHONDERD VOGELS IN DE SPEIJE WEDSTRIJDEN IN ST JANSTEEN Clinge os u Gebr. DOMINICUS B.V. r cfV MAANDAG 4 DECEMBER 1989 Adventsconcert in Cadzand Mannenkoor uit Limburg brengt kerststemming in Sas van Gent Stenen door ruiten in Terneuzen Bijna nieuwe auto gaat in vlammen op Rookschade door containerbrand n m o gemeente F amilieberichten f STEENHOUWERIJ <P v STEENHOUWERIJ en NATUURSTEENHANDEL VAN DALEN GOES BV VAN WEZEL VLISSINGEN Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. Enkele liefhebbers bewonderen de tentoongestelde vogels in De Speije in Sas van Gent. SAS VAN GENT-De vogelvereniging Sasse Vogelvrienden hield het afgelo pen weekeinde in cultureel centrum De Speije te Sas van Gent traditiege trouw een vogelshow. De tentoonstel ling had een feestelijk tintje, want de Sasse Vogelvrienden bestaan dit jaar 35 jaar. De datum is niet bekend bij de Vogelvrienden, maar vast staat, dit de vereniging opgericht is in 1954. „Ieder lid van de vereniging," zegt voorzitter Th. Spuesens, „inzender of donateur, krijgt ter gelegenheid van dit jubileum een herinneringsvaan tje." Er waren meer dan 5(JU vogels te De- wonderen, ingebracht door vijftig in zenders uit oost- en west-Zeeuwsch- Vlaanderen en uit het Belgische West- Vlaanderen. Er waren vogels te zien van allerlei pluimage: parkieten, tropi sche duifjes, zang-, kleur- en pos tuurkanaries. Er kwamen 360 bezoe kers in De Speije. Wethouder L. E. M Marquinie van Sas van Gent verricht te vrijdag de feestelijke opening. De goudgele kanarie van de heer J. Pe ters kreeg het bondskruis en werd kampioen in de hoofdgroep 6. De heer A. Rombout en de heer J. Marin kre gen allebei een bondsmedaille voor hun kanaries. Bij de tropische vogels was er een bondsmedaille voor W. van de Abeele. De heer E. de Reu kreeg voor zijn Japanse meeuw een bonds medaille. Zo was er ook een bondsme daille voor de grasparkiet van F. Schaddelee. Ook de zangkanaries van G. Vissers, A. van Hamme en H. de Jonge kregen een bondsmedaille. Kampioen bij de open klasse kanaries werd de kanarie van A. Rombout. Kampioen bij de open klasse overige vogels werd R. Delaruelle. De volledige uitslagen zijn: Kampioenen eigen kweek en overjarig eigen kweek: hoofdgroep 2 H. de Jonge, hoofdgroep 3 M. van Dam, hoofdgroep 4 A. van de Bunder, hoofdgroep 4 en 7 A. Rombout, hoofdgroep 5 E. de Bakker, hoofdgroep 6 J. Peters en E. Willemsen, hoofdgroep 8 J. Platteeuw, hoofdgroep 9 en 11 J. Marin. hoofdgroep 10 A. de Waele, hoofdgroep 12 (tweemaal) I. Cortvriendt, hoofdgroep 14 C. de Looff, hoofdgroep 15 en 20 W. van de Abeele, hoofd groep 16 en 18 I. de Reu, hoofdgroep 17 J. Hovaert, hoofdgroep 19 Th. Spuessens, hoofdgroep 23 P. Schaddelee, hoofdgroep 25 P. Vermoet. Klassement van verdiensten over de vijf beste vogels per inzender, kam pioenen: 1 H. de Jonge, 2 G. de Vissers. 3 A. van Hamme, 4 J. Marin, 5 L. Vanoverschel- de, 6 F. van Poorten, 7 A. van de Bunder, 8 C. de Looff, 9 W. van de Abeele, 10 J. Platteeuw. SINT-JANSTEEN - De EHBO-afde- ling Sint-Jansteen hield zaterdag in het gemeenschapscentrum De Waran de jeugdwedstrijden om de mevrouw Valke-trofee. Twintig teams afkomstig van de ver enigingen Kloosterzande, Vogelwaar de, Hulst, Terhole. Graauw en Sint- Jansteen brachten hun kennis van de eerste hulpverlening in de praktijk. De groep Kloosterzande 5A leverde de beste prestatie. Zij behaalde 148 pun ten. Op de tweede plaats eindigde Kloosterzande IA met 147 punten. Kloosterzande 7A eindigde met een to taal van 146 punten op de derde pla ats. De eerste drie geklasseerde teams kre gen een beker, terwijl de overwinnaar de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. De commandant van Kloosterzande IA won de commandantenprijs. Twee de werd de leider van de groep Kloos terzande 7A. De commandant van Vo gelwaarde 2A eindigde op de derde plaats. De eerste drie geklasseerde commandanten kregen een stan daardje. De ploegen, bestaande uit een com mandant en twee helpers, kregen te maken met brandwonden, bewuste loosheid bloedneuzen en snijwonden. Als slachtoffers fungeerden zes leden van de Lotuskring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Een jury bestaande uit zes kaderinstructeurs onder leiding van G. Bertram beoordeelde de hulp verlening. Voorzitter J. Mortier van de organiserende vereniging reikte de prijzen uit. Tijdens de wedstrijd bracht Sinterklaas met enkele Zwarte Pieten een bezoek aan de jeugdige hulpverleners. WALSOORDEN - Sinterklaas heeft het laatste weekeinde van zijn bezoek aan Nederland in Zeeuwsch-Vlaande- ren een druk programma afgewerkt. Zaterdag bezocht de goedheiligman de jeugd in Walsoorden, Nieuw-Na- men, Lamswaarde, Kloosterzande, Hulst, Retranchement en Waterland- kerkje; zondag was hij in Sluis en Graauw. Sinterklaas en zijn Pieten kwamen za terdag met enige vertraging met de pakjesboot in de haven van Walsoor den aan. De Sint had namelijk geen oriëntatiepunt meer, omdat de toren van het Korps Luchtvaartdienst is ge sloopt. De burgemeester van Hontenisse mr A. A. L. G. M. Kessen vroeg met een knipoog aan de Sint pesetas ter reali satie van de sporthal in Hontenisse. Hij zei dat de windmolens aan de Zee dijk in Walsoorden voor de Sint een nieuw herkenningspunt kunnen wor den. De kinderen kregen een verrassing en de koninklijke harmonie Sint Cecilia zorgde voor de vrolijke noten. Hierna trok de Sint met paard en rijtuig naar Kloosterzande, waar de basisschool Ter Duinen voor jongere en Disco Love voor de oudere leerlingen werden aan gedaan. Ook in Vogelwaarde was het druk rond Sint Nicolaas. Na een rond rit door het dorp werd de peuterspeel zaal Duimelot bezocht en vervolgens het dorpscentrum, waar de oudere kin deren een traktatie kregen. Voor de groepen 1 tot en met 5 vond het feest plaats in hun school aan de Populiere straat. De Sint beklemtoonde nog eens het gemis van de KLD-toren. Hij merkte op, dat de eerste burger van Hontenis se nu niet meer zo hoog van de toren moet blazen. Verder vond de Sint dat het hobbelige wegdek van de Bos straat maar eens moet worden verbe terd. In Nieuw-Namen maakte de Sint een rondrit, met begeleiding van de mu ziekvereniging De Scheldezonen. In het gemeenschapscentrum De Kauter brachten de kinderen enkele voor- drachtjes. De Sint vierde zijn verjaar dag in Terhole met de kinderen in het dorpshuis. In Lamswaarde verwel komden de kinderen Sint en zijn Pie ten bij het binnenrijden van het dorp. Onder begeleiding van de fanfare Vrij heid Eendracht ging de optocht naar het gemeenschapscentrum De Luifel. Hier verzorgde de jeugd een program ma. Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten bezochten zaterdag ook Retranche ment. De vrijgevige bezoekers wer- CADZAND - In de Nederlands Her vormde Kerk in Cadzand geeft het Ne derlands Hervormd Kerkkoor Cad zand zaterdag 9 december een tradi tioneel Adventsconcert. Het concert begint om 20.00 uur. Net als vorige jaren wordt een geva rieerd programma geboden met werken van onder andere Willcocks, Fauré, Haydn en Handel. De solisten zijn Rina Marteijn en Kees van Nieu- wenhuizen. De instrumentale begelei ding is van Ellen Dieleman cello, Wim Robijn trompet en Wim Wilschut or gel. Het concert wordt gedirigeerd door Arie Lensen. den bij de Hickmanbrug opgewacht door het muziekgezelschap Apollo uit Sluis en een groot aantal kinderen en volwassenen. Staand in een buggy maakte de spaanse kindervriend een rondrit door het dorp. Na afloop ontving de sint alle kinderen in het dorpshuis d'Ouwe Schoole, waar hij genoot van het programma zang, dans en muziek dat de leerlingen van de openbare basisschool Oranje- Nassau hem aanboden. Dinsdag brengt Sint Nicolaas een bezoek aan de kinderen in hun eigen school. Sint Nicolaas arriveerde zaterdagmid dag per open motorboot in Waterland kerkje. Daar maakte hij met zijn Pie ten in een open rijtuig, voorafgegaan door de showband Jeugdbelang uit IJ- zendijke, een korte rondrit naar het dorpshuis, waar zij werden verwel komd door burgemeester J. Kruize van Oostburg. De Pieten hielden de aanwezigen bezig met sketches en liedjes. Tijdens zijn intocht in Sluis werd de sint vergezeld door het muziekgezel schap Apollo. Burgemeester M. Eve- raers ontving de sint in het stadhuis. Tot die tijd werden de kinderen in de raadszaal vermaakt door Sints' af gevaardigde, de clown Thomas Joeke- poep. Vandaag en morgen brengt de sint een bezoek aan de basisscholen. SAS VAN GENT - De inwoners van Sas van Gent kunnen al op 16 december in de stemming voor kerst komen. Die vrijdag geeft het mannenkoor R. M. K. uit Brunssum, onder leiding van dirigent Bart Kockelkoren, van af 20.00 uur een kerstconcert in de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Het optreden van het koor is een kerstgeschenk van het ge meentebestuur en de welzijns- commissie aan de Sassenaren. De 112 zangers zullen kerstliede ren zingen in verschillende ta len. Aan het slot van het optre den zal het Stille Nacht weerklinken in de Vlaanderen hal. Drie solisten verleent medewer king aan het concert: Marjorie Ginczinger (sopraan), Fer Hei- dendael (bariton) en Frans Daal- man (bas). Aan de vleugel zit Ge rald Wijnen. Het Mannenkoor RMK, opge richt in 1921, gaf door de jaren heen talrijke concerten in bin nen- en buitenland. Hoogtpunt in de geschiedenis van het koor was een bezoek in 1981 aan Ro me. waar de zangers op Castel Gandolfo door Paus Johannes Paulus II werden ontvangen in een speciale audiëntie. Tijdens het Limburgs Koren Festival in 1989 werd het mannenkoor uit Brunssum uitgeroepen tot Lim burgs Koor 1989. Zondagmiddag bezocht de Spaanse heilige Clinge. In een open rijtuig ver trok hij vanaf de Molenstraat via het buurtschap De Grens naar het ge meenschapscentrum Malpertuus, waar de fanfare Weldoen door Ver maak hem welkom te heette. De heer K. Lansu, directeur van de ba sisschool, ontving de sint met zijn Zwarte Pieten. De pas opgerichte groep majoretten van Weldoen door Vermaak gaf een eerste optreden. En kelejaren geleden werd de majoretten- groep van Weldoen door Vermaak op geheven wegens gebrek aan leden. Het eerste optreden in Malpertuus werd door het talrijke publiek enthousiast ontvangen. Zondag bezocht de sint ook Graauw. Na een rondrit volgde een bijeenkomst in het dorpshuis. In het buurtschap Absdale werd de sint onthaald in het indoor-skicentrum. Na de officiële ver welkoming brachten de kinderen een feestelijk programma. Tevens gaf een ski-Piet een demonstratie op de ski helling in het indoorcentrum. TERNEUZEN - In Terneuzen zijn de nacht van vrijdag op zaterdag v« schillende ruiten gesneuveld als j( volg van stenen die er doorheen wt den geworpen. Zo sneuvelde een rui! van het postkantoor aan de Markt ej een ruit van de familie D. aan j Dwarsstraat in Terneuzen. Niemat; raakte op deze adressen gewon; Evenmin was er in deze panden spr; ke van inbraak. Dat was wel het geval in het evangeJ satiegebouw De Kandelaar aan cj Van Cantfortstraat in Terneuzen. 0oj daar werd een steen door een raam gooid, maar de daders klauterden vei volgens naar binnen en stalen naai schatting honderd gulden uit een co] lectebusje. GROEDE - De vijf maanden oude pei sonenauto van J. P. M. K. uit Tilbut is zaterdagavond omstreeks zes ui helemaal uitgebrand. Het ging mis toen K. met zijn voertui over de Zeeweg in Groede reed. i r kwam een vlam uit het dashboan waarop K. stopte en uit zijn auto staj te. De auto ging door het smelten va de bedrading spontaan rijden, belanc de aan de zijkant van de weg en bram 9 de daarna geheel uit. De brandwe: van Breskens heeft het vuur geblus De waarde van de auto is ongevet 60.000 gulden. De oorzaak is nog nii bekend. „Vermoedelijk kortsluiting aldus brandweercommandant J. C; reis. '9 RETRANCHEMENT - Bij de uitspan ning het Hof van Vlaanderen in Re tranchement is zondagmiddag om streeks een uur een container in brand geraakt. De brandweer heeft het vuur geblust. Er ontstond wat rookschade aan een aangrenzend pand. m o Q Z U BS U H BS H Q "7 GEMEENTE TERNEUZEN De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op woensdag, 6 december 1989 te 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering zal worden gehouden van de commissie voor jeugdzaken, welzijnszaken, milieu, recreatie en toerisme. Op donderdag, 7 december 1989 te 19.30 uur zul len vergaderingen worden gehouden van de vol gende raadscommissies: openbare werken, volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en verkeer; gemeente-financiën, sociale zaken en volksge zondheid; onderwijs, sport, cultuur en personeelszaken. De agenda's en voorzover van toepassing de daar op betrekking hebbende concept-raadsvoorstel len zijn voor de aanvang en tijdens de vergaderin gen voor een ieder ter plaatse verkrijgbaar. Het publiek heeft gelegenheid direct na de ope ning van de commissievergaderingen gedurende maximaal een half uur over één of meer agenda punten het woord te voeren. Terneuzen, 4 december 1989. De burgemeester voornoemd, drs. R. C. E. Barbé zeehaven industrie «X* recreatie Een moeder uit duizend, een vrouw van werken en geloof. Haar naam blijft in ons ruisen, herinnering, die nimmer dooft. Na een geduldig gedragen lijden is, toch nog on verwachts, tot onze grote droefheid, na een liefde volle verzorging in verpleegtehuis 'Ter Schorre', van ons heengegaan onze lieve moeder, schoon moeder, grootmoeder en overgrootmoeder CHRISTINA CORNELIA DE ROOIJ .weduwe van Jacob Martinus Liplijn op de leeftijd van ruim 81 jaar. Uit aller naam: Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Sas van Gent, 2 december 1989 Correspondentieadres: A. Broeders-Liplijn, Burg. Hoefnagelsstraat 54,4551 HJ Sas van Gent. De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag, 6 december a.s.. om 10.00 uur in de pa rochiekerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent, waarna de crematie om 14.00 uur in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 1. Samenkomst voor de uitvaartdienst om 9.45 uur in de kerk. Dinsdag om 19.00 uur avondwake in bovenge noemde kerk. Gelieve enkel schriftelijke condoléance. Wilt u, indien u geen kennisgeving heeft ontvan gen, deze aankondiging als zodanig beschouwen. Kleine beetjes Het gaat niet zo datje ineens de geest zulkgeven. Bij elk verdriet verlies je kleine beetjes leven. Er komt van lieverlee een leegte in de lijven met net te weinig kracht om langer hier te blijven. En alle pijn en alle tranen die je schreit zijn een duit in het zakje van de eeuwigheid. LIEVE OMA LIPLIJN uw leven was best lang maar voor ons toch te kort. We zullen u erg missen maar altijd van u blijven houden. Christian en Guus Kitty en Lucien Totdat het Eeuwig Licht voor mijn verbaasd gezicht alom zal rijzen. Met innige droefheid delen wij u mee dat mijn al lerliefste zus, schoonzus, tante, oudtante en nicht THEODORA IDA EVERARDA RUYTENBURG is overleden in de late avond van zaterdag, 2 de cember 1989, in de leeftijd van 87 jaar. Schoondijke: C. M. J. Ruytenburg W. J. M. Ruytenburg-van Dort Uitbergen (B.): Thea Van Maele-Ruytenburg Vincent Van Maele Jon,- Vince, Kiara, Katrien Schoondijke: Cockie Ruytenburg Petrus Boogaard Lies, Ruben Groede: Leo Ruytenburg Dini Clarisse Marthe Schoondijke: Joost Ruytenburg Anne Ruytenburg-Jansen Thomas, Matthijs, Marieke Familie Ruytenburg 4507 BE Schoondijke, 2 december 1989 Prins Bernhardstraat 6 De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de ter aardebestelling, zal plaatshebben op woensdag, 6 december, om 10.30 uur in de parochiekerk van St.-Petrus te Schoondijke, waarna er gelegen heid is tot condoleren in de kerk. Avondwake dinsdag, 5 december, om 19.00 uur in de parochiekerk. Liever geen bezoek aan huis. Onze ziekten heeft Hij op Zich genomen en onze smarten ge dragen. Jesaja 534 De Heere heeft tot Zich genomen onze lieve vader en opa JOHANNES BUIJZE weduwnaar van Catharina Elizabeth Witte op de leeftijd van 87 jaar. Sluiskil: H. Jansen-Buijze S. J. Jansen Klein- en achterkleinkinderen Axel, 3 december 1989 Bejaardencentrum 'De Vurssche' Correspondentieadres: de heer S. J. Jansen, Pierssenspolderstraat 56, 4541 GN Sluiskil. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woens dag, 6 december a.s., om 14.45 uur op de Algeme ne begraafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in 'De Vurssche' die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de samenkomst en de begrafenis wensen bij te wonen, worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in 'De Vurssche' na de begrafenis. 'k Doe eventjes de ogen dicht op deze wintermorgen en ik voel mij in Zijn lieve licht zo veilig en geborgen. Met droefheid delen wij u mede dat van ons is heengegaan, na voorzien te zijn van het sacra ment der zieken, mijn geliefde zuster en onze tan te LOUISE PETRONELLA VAN POECKE Geboren 25 september 1907 te Hontenisse en overleden 1 december 1989 in het St.-Antonius- ziekenhuis te Oostburg. Sluis: Honoré van Poecke Neven en nichten 1 december 1989 Correspondentieadres: A. van Poecke, Sint-Pieterstraat 32, 4524 AG Sluis. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woens dag, 6 december, om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Sluis, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de R.-K. begraaf plaats aldaar. Samenkomst bij de kerk. Geen bezoek aan huis. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief heb ben ontvangen, gelieven deze advertentie als zo danig te beschouwen. De Heer is mijn herder. Heden overleed, op de leeftijd van bijna 89 jaar, toch nog vrij onverwacht onze lieve vader, schoonvader, grootvader, broer en zwager JAN KEMPE sinds 13 oktober 1964 weduwnaar van Anna Catharina van Overdulve Aardenburg: D. G. Kempe C. Kempe-van Strien Middelburg: Anne Kempe en Willy Wirtz Familie Kempe Familie Van Overdulve Zaamslag, 2 december 1989 Bejaardencentrum 'De Molenhof Correspondentieadres: de heer D. G. Kempe, Weststraat 28, 4527 BT Aardenburg, telefoon 01177-1581. De rouwdienst zal worden gehouden op dinsdag, 5 december a.s., om 14.00 uur in 'De Molenhof, waarna aansluitend om 14.45 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Zaamslag. Zij die de dienst en de begrafenis wensen bij te wonen, worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in 'De Molenhof na de begrafenis. Wij staan voor u klaar met onze nieuwe modern ingerichte Wij maken 't allemaal uit travertin, div. soorten manner, graniet en hardsteen Gespecialiseerd in 't maken van allerlei modellen GRAFSTENEN, GEDENKSTENEN, NAAMPLATEN, BEDRIJFSLOGO'S ENZ WAND-/VLOERTEGELS, SANITAIR, KACHELS, OPEN HAARDEN en SIERPLEISTERS. jarenlange ervaring met NATUURSTEENVLOEREN VAKKUNDIG WAND-VLOERTEGELWERK Onze showroom is iedere werkdag geopend tot 17.30 uur, zaterdags van 9-12 uur. Fax: 01187-1410. Oude Zandweg 8, telefoon 01187-1436/2034. Zaagmolenstr. 32 B 01100-27919/32283 Cruquiusstr. 29-31 Bedrijfsleider 01184-12116/70829 F. van Dalen Samen sterk in natuursteenwerk, en onze naam is uw garantie. Vanouds speciaal adres voor grafwerk, in de door u gewenste natuursteensoort. Ook voor bouwwerk - ven sterbladen - tafels enz. Uitsluitend eerste soort materialen, en vervaardigd door gediplo meerde steenhouwers. In Goes showroom met plm. 80 modellen aanwezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 22