PZC Annemarie Hertzberger in stijl naar dressuurzege Jacco Vermeulen wint Pepernotentoernooi sport 13 Oud-districtstrainer betreurt mislukken CCZ Platini blijft Groen wint NK bowlen Israël SINT NICOLAASCROSS DOMBURG EENZIJDIGE VERTONING Uitslagen MAANDAG 4 DECEMBER 1989 Miljoenencontract voor honkballer VLISSINGEN - Schaken is een spel van emoties. Dat is duidelijk te zien aan de Henrik Porte uit Middelburg die zaterdag met zijn vijfjaar de jongste deelnemer was aan het Pepernotentoernooi in hotel Britannia in Vlis- singen. In ruim een halfjaar heeft Henrik het moeilijke maar meeslepende spel al aardig onder de knie gekre gen. Nog geen twee maanden geleden behaalde hij tijdens de herfstvakantie met vlag en wimpel zijn pionnendiploma bij de schaakclub Middelburgwaarvan hij overigens nog geen lid is. Johan de Wolff van deze schaakvereni ging vertelde, dat Henrik Porte er vroeg bij is: „De mees te jongens en meisjes, die het pionnendiploma halen, lopen al tegen de tien jaar. Henrik slaagde met een ne gen". De jeugdige speler werd gegrepen door de passie van het spel toen hij tijdens de afgelopen zomervakan tie met zijn ouders een bezoek bracht aan de Flevohof. Vader Jelle Porte weet nog als de dag van gisteren: „Daar stond zo'n reusachtig schaakspel midden op de straat. Ik kon zelf nauwelijks schaken, maar hij is gek op spelletjes en ik heb hem ter plaatse beloofd direct na de vakantie hem het schaken te leren. We hebben een boekje van de schaakbond gekocht en daaruit hebben we het samen geleerd. Zelf speel ik nu ook een stuk be ter. Ik kan nog wel van hem winnen, maar hij leert snel". Dat alle begin moeilijk is, bleek tijdens het Pepernoten toernooi. Henrik moest tegen oudere kinderen spelen, ivant de jongste categorie (de E-groep) ging tot negen jaar. Van de twaalf partijen won Henrik er niettemin al één. Het was voor de vijf-jarige een heel avontuur. VL'ISSINGEN - Na een buitenge woon spannende competitie in het M&T-Pepernotentoernooi, dat met 183 deelnemers(sters) is uitge groeid tot het grootste jeugd- schaakevenement van Zeeland, is jacco Vermeulen (16) van de Schaakvereniging Middelburg met een half puntje voorsprong op Sou burger Max Toetenel winnaar ge worden van de A-groep, de leef tijdscategorie tot 20 jaar. Vermeule beëindigde het toernooi met een score van 6 punten uit 7 par tijen nadat hij in de derde ronde zijn enige verliespunt had moeten incas seren in zijn partij tegen Rogier van Gemert van de organiserende ver eniging Souburg. Het toernooi dat verdeeld was in vijf leeftijdsgroepen kende in de jongste deelnemerscate gorie (tot 9 jaar) een unicum in Hen rik Porte uit Middelburg, die met 5 jaar de jongste schaker van het ge zelschap was. De B-groep (tot 16 jaar) werd met overmacht gewon nen door Marco Dieleman van Ter- neuzen, met 9 overwinningen uit 9 partijen de ongekroonde koning van het toernooi. Ranfar Kouwijzer van Vlissingen werd met anderhalf punt achterstand tweede met Mare de Bruijne van de schaakclub West- Zeeeuwsch-Vlaanderen op de derde plaats. Bemhard Meulenbroek (Middelburg) won de C-groep (tot 13 jaar), de D-categorie kwam op naam van Terneuzenaar Rolf Gommers en in de E-groep (tot 9 jaar) was Dennis de Braai, de beste. a-groep: 1 J. Vermeulen 6; 2 M. Toetenel 5,5; 3 R. van Gemert 5; 4 B. Kolff 5; 5 J. Oostdijk 4; 6 B. Rouw 3,5; 7 M. van Sab- ben 3,5; 8 W. Meulblok 3; 9 M. Boekhout 3; 10 E. van Dijke 3; 11 R. Koolhoven 3; 12 E. van Hecke 3; 13 M. Roelse 2,5; 14 F. San- der 2,5; 15 M. Terlaak 2; 16 M. Nuyten 1,5. B-groep: 1 M. Dieleman 9; 2 R. Kouwijzer 7,5; 3 M. de Bruijne 7; 4 M. Boelhouwer. P. Uytdenwilligen, B. leenhouts 6; 7 D. Lam mere. J. K. Tolhoek 5,5; 9 S. den Engels man. C. Boelhouwer, Y. de Nooijer, E. Maas, T. Leijnse. L. Tijsma, R. v. d. laan, E. Willeboordse 5. C.-groep: 1 B. Meulen- boroek 8; 2 M. pauwels 7,5; 3 B. Groos- man, a. Boidin 7; 5 R. Salient, P. Jansema, J. Hollebrands, R. Breen, J. Gernaart, P. van Oorschot, E. Visser, H. de Coninck 6. D-groep: 1 R. Gommers; 2 J. Rosendaal; 3 D. de Wit; E-groep: 1 d. de Braai; 2 I. Hof man; 3 C. Uyterhoeven. doende om zich naast leider Jos van Ardenne, die met Charmeur A derde werd, te nestelen. Fel wordt ongetwijfeld ook de strijd in de klasse L2 waar Anneke Baart dankzij een derde plaats, achter Linda Goense van de Weelruiters en Nina de Leeuw van Noord-Beveland, opklom naar de eerste plaats in het klassement. Baart in het za del van Aran B, wordt hier echter fel belaagd door Janine Burger met Hex. Casthil en Vera Rutgers, die respectievelijk één en twee punten achterstand hebben op de leidende combinatie uit Renesse. Uitslagen derde selectiewedstrijd voor het Zeeuwse dresuurkampioenschap van de NBVR, georganiseerd door de Ruitervereniging 'De Braanjenhoek' uit Kapel- Ie. Klasse Z2: 1 Annemarie Hertzberger/Whisper, Braanjenhoek, 185, 2 Liesbeth Kodde/Oiseau, Weelrui ters, 181; Zl: Tonnie Honig/Chianti, PPC Schouwen en Duiveland, 187; 2 Corina Snoep/Bayco, Zuid-Beveland, 184; M2: 1 Karin Ruttinger/Caspar, PPC Schouwen en Duiveland, 129. 2 Ina van Willegen/Ziltra, Zuid-Beve land, 125; Ml: 1 Ina van Willegen/Ziltra, Zuid-Beveland, 129; 2 Marijke Franken/Olivier D, Renesse, 127; L2: 1 Linda Goense/Casper, Weelruiters, 125; 2 Nina de Leeuw/Bonaparte, Noord-Beveland, 123; LI: 1 Monique Oldenburg/Wladimir, PPC Schouwen en Duiveland, 131; 2 Marian Ketting/Bjorn, PPC Schouwen en Duive land, 130; B: 1 Arianne Schouwenaar/Zarina, Zuid-Be veland, 121; 2 Corrie Hoondert/Aida, Weelruiters, 118; Stand kampioenschap klasse Z2: 1 Annemarie Hertz berger/Whisper, Braanjenhoek, 2; 2 Denise Thiry/Olga T, Braanjenhoek, 4. Zl: 1 Tonnie Honig/Chianti, PPC Schouwen en Duiveland, 2; 2 Petra Schot/Fouth, PPC Schouwen en Duivenland. M2: 1 Karin Ruttinger/Cas par, PPC Schouwen en Duiveland, 2; 2 Jan van der Bijl/ King Camaro, Sé-Ros, 3. Ml: 1 Marijke Franke/Olivier D, Renesse, 3; 2 Jos van Ardenne/Charmeur A, Renesse, 4; L2: 1 Anneke Baart/Aran B, Renesse, 2; 2 Janine Bur- ger/Hex. Casthil, De Braanjenhoek, 3; LI: 1 Monique Ol denburg/Wladimir, PPC Schouwen en Duiveland, 2; 2 Inge vann den Berg/Cara, Renesse, 5; B: 1 Harrie van Doorn/Aphr. Alanda, PPC Schouwen en Duiveland, 3; 2 Cornalie Joosse/Dyce, Sé-Ros, 3; LISSINGEN - Zijn huis in 's Graven- older staat te koop. Vrouw en vier ^inderen volgen Hans Felius volgen- e maand naar Het Beloofde Land. et gaat goed met Zeelands voorma- ge toptennisser en trainer, nu bonds- [oach van de tennisbond in Israël, aarlijks heeft hij voor zijn tenniscen- um in de buurt van Tel Aviv 600.000 arde Amerikaanse dollars ter be- |chikking voor de opleiding van het iraëlisch tennistalent. Na twee aanden Israël vertoefde Hans Fe- Bus afgelopen week weer even in Zee luid. „Ik was wel op de hoogte van het liislukken van CCZ, de Competitie Bombinatie Zeeland. Eerlijk gezegd ■ad ik bij de start van die provinciale Samenwerking al bange voorgevoe lens. Typisch Zeeuws, dat de belan den niet gebundeld konden blijven en Ie onderneming tenslotte mislukte", ertelde Felius zaterdagmiddag bij ijn ouders thuis in Vlissingen. ij reageert daarmee op een artikel vo- ■ge week in deze krant, waarin de mis lukking van de Competitie Combina- Be Zeeland (CCZ) werd beschreven. De ■CZ, waarvan Hans Felius de beden- Ier en initiatiefnemer was, werd in het lt ven geroepen om de sterkste Zeeuw- Ie spelers in de tenniscompetitie bij len te brengen. Steeds was er de drei- ■jng dat talenten uit Zeeland door lubs buiten de provinciegrenzen zou- en worden weggelokt. De opzet was ie talenten door de CCZ voor Zeeland behouden. Bovendien werd beoogd et competitieniveau te verbeteren. >P beide punten ging het echter mis. CZ, dat op papier aanvankelijk be lfond uit Animo uit Terneuzen, De ■chelde uit Vlissingen, TSI uit Goes en MLTC uit Middelburg heet nu CCTV: Competitie Combinatie Tho- len-Vlissingen. 'Felius begint vast te stellen dat het Zeeuwse competitietennis het best kan plaatsnemen in de wachtkamer. Maar hij voegt er nadrukkelijk aan toe, dat er wel individueel talent op de ba nen rondloopt. „Het Zeeuwse competi tietennis is terug bij af. Dat moetje nu vergeten. Maar dat neemt niet weg dat er individueel sterke jeugdspelers zijn. Manfred de Kok werd tweede bij de Nederlandse kampioenschappen on der 18 jaar. Stefanie Rottier behoort tot de absolute top van Nederland on- zeggen, geeft Felius toe dat een men- taliteitsverschil tussen hem en de Zeeuwse tennisbestuurders een rol heeft gespeeld bij zijn vertrek naar de landelijke tennisbond (in 1986) en dit jaar naar Israël. Hans Felius was een prestatiegerichte sporter en spreidt die eigenschap ook als coach tentoon. Aan zeuren heeft hij een broertje dood, gewerkt moet er worden. „Ver reweg de meeste mensen denken in Zeeland niet prestatiegericht. Kees Zuidweg (voorzitter district Zee land), aan wie ik veel te danken heb, is wat dat betreft een uitzondering. Wil je prestatiegericht bezig zijn, dan der 16 jaar. Emerance van Wingen speelt niet voor niets in de eerste klas in Veghel." Felius concludeert: „In Zeeland zal geaccepteerd moeten worden, dat ta lenten zich buiten de provincie verder ontwikkelen". Zo niet, dan is zelfs de nationale tennistop, die internatio naal nog weinig potten kan breken, geen haalbare kaart voor individuele spelers. „Vroeger moest je vanaf je twaalfde al buiten Zeeland gaan spe len wilde je verder komen. Nu kun je tot je zestiende hier blijven tennissen. Maar daarna moet je je absoluut bui ten Zeeland manifesteren", aldus de zevenvoudig Zeeuwse kampioen. Zonder het met zo veel woorden te moet je de 25 gulden die je te verdelen hebt, aan twee mensen uitgeven. En niet aan tien. Doe je dat toch, dan be reik je sportief gezien niets." „Zeeland", stelt Felius vast, „is te klein om te versnipperen. Je kunt niet met je club tegen de rest van Neder land opboksen. Je moet verzamelen, het talent bijeenbrengen wil je kunnen slagen. Het is een kwestie van Zeeland tegen de rest van Nederland. Daarom is er voor Zeeland in de huidige situa tie maar één oplossing. Er moet weer een districtstennisschool komen, waar alle talenten drie tot acht keer per week gezamenlijk trainen. Die spelers moeten gezamelijk toernooien gaan afwerken. De huidige districtstrainer in Zeeland, Frits ten Bruggen Cate, heeft dat ook al vastgesteld. Het zal heel hard buffelen worden om er weer iets van te maken." Felius vindt de vraag of zijn vertrek uit Zeeland de afbrokkeling van het com petitietennis heeft versneld koffiedik kijken. „Maar je mag wel vaststellen dat als ik was gebleven de kans dat het mis was gegaan kleiner was geweest. Als een drijfveer wegvalt, moet daar een goede vervanging voor worden ge vonden. Overigens denk ik dat CCZ geen schade is berokkend door het af haken van Animo en later de opheffing van TC Goes. Bij Animo zijn de meeste talenten van Zeeuwsch-Vlaanderen al in één club gebundeld. En het is niet bezwaarlijk om in Zeeland twee com binaties te hebben: één in Zeeuwsch- Vlaanderen en één in de rest van Zee land. Dat TSI verdween was niet zo be zwaarlijk voor de CCZ, omdat de mees te spelers van die club toch weer bij an dere verenigingen in Midden-Zeeland terecht kwamen. Pas toen Middelburg- deze zomer afhaakte was het gedaan. De argumenten van Middelburg vind ik steekhoudend. Maar dat neemt niet weg als iedereen zo denkt, er nooit iets van de grond komt." my in Ramat Hasharon, op tien kilo meter van Tel Aviv. Dit nationaal ten- niscentrum bevat een centrecourt, dat plaats biedt aan 24.000 toeschouwers. Verder zijn er twee gravelbanen („spe ciaal ter voorbereiding op graveltoer nooien") en er staat een goed geoutil leerde fitness-ruimte. De Tennis Aca demy, waarvan de voormalige Israëli sche topspeler Shlomo Glickstein di recteur is, heeft jaarlijks 600.000 dollar te verteren. Over zijn werk in Israël kan Hans Fe lius aanzienlijk optimistischer zijn. Daar komt zeker wel veel van de grond. „Het is echt fantastisch gere geld. Er zijn negen tenniscentra met elk 28 banen. Honderdduizend kinde ren uit alle lagen van de bevolking kunnen daar gratis leren tennissen." Felius zelf werkt op de Tennis Acade- Felius: „Het geld is afkomstig van Jo den over de hele wereld. Dat zijn geen filantropen, er ligt wel degelijk een streven het Israëlische tennis op het internationale podium te brengen. Amos Mansdorf. momenteel nummer 41 op de wereldranglijst, is de nationa le tennistrots. Maar hij moet binnen enkele jaren gezelschap krijgen. Sport kan een sterk bindmiddel zijn voor de Joden in de wereld. Ze zoeken naar een onderlinge band." Dat juist tennis zo veel aandacht krijgt is niet onlogisch: het voetbal staat nog op een uiterst laag niveau, alleen basketbal wordt in Israel op topniveau bedreven. Tennis is sport nummero drie in het land in het Midden-Oosten. „We hopen bin nen twee jaar vier spelers bij de top-100 van de wereld te hebben. Dat is het uit gangspunt en de uitdaging", zegt Fe lius, die in januari met een jeugdequi- pe deelneemt aan een Grand Slam in Melbourne. Hans Felius, even in Zeeland, met zijn vier kinderen. John Vermeule laat Kim De Schouwenaar kwam met een regelmatige proef in het zadel van Chianti tot een totaal van 187 punten, voldoende om vrijwel zeker te zijn van een overwinning. Het wordt werkelijk eentonig maar ook in de klasse LI is de strijd na afgelopen weekeinde gestreden. Hier was het Monique Oldenburg die voor de derde keer op rij de hoogste tree van het ere-schavot betreden. Toch wordt de finale van dit kampioenschap niet uitsluitend een formaliteit. In de klasse M is, zowel in de categorie zwaar als licht, de strijd nog volledig open. In M2 gaat Karin Ruttinger na haar overwinning met Caspar aan de leiding. Zij voelt echter de hete adem van Jan van der Bijl met zijn King Camaro, die slechts één punt ach terstand heeft, duidelijk in de nek. In Ml won Inna van Willegen met Ziltra voor Ma rijke Franke met Olivier D. Voor Franke vol- Reijnierse hielen zien DOMBURG De bosrijke omgeving van kasteel Westhove in Domburg diende zaterdag weer eens als sfeervol en perfect decor voor de derde wedstrijd in de Zeeuwse crosscompetitie. Alhoewel het bleke najaarszonnetje verstoppertje speelde achter de vrijwel ontbladerde bo men was het voor de toeschouwers ouderwets goed toeven. De harde kern atletiekvolgers genoot met volle teugen van de kleurrijke bla- derjas, die het rulle zand bedekte. Lo gisch, want de wedstrijd bij de senio ren bood daartoe nauwelijks aanlei ding. Had bij de dames Barbara Kamp al met een straatlengte voorsprong ge wonnen, bij de heren bleef de wens van een tweestrijd tussen de regionale top pers John Vermeule en Kim Reijnierse uit Daarvoor was Vermeule te sterk. Nog voordat de helft van de tien kilo meter erop zat, loste Reijnierse en doofde het kortstondige vuurtje als de bekende nachtkaars. Met speels ge mak bouwde de Middelburger de voor sprong op z'n enige serieuze volger uit. De rest van het veld volgde op grote achterstand. Zelfs regerend crosskam pioen Leon van der Velden slaagde er niet in om de schade beperkt te hou den, want hij verloor op Vermeule, die de tien kilometer aflegde in 33.56,9, maar liefst 1.51. Reijnierse hield de achterstand beperkt tot veertig tellen. John Vermeule had in tegenstelling tot een groot aantal deelnemers aan de jnt-Nicolaascross, die werd georgani- erd door Dynamo uit Middelburg, nauwelijks tijd nodig om op verhaal te komen. Breed lachend reageerde hij op de vele schouderklopjes en compli- K en ten. „Het gaat heel goed", deelde hij ten overvloede mee. „Dit was toch wel een lekker wedstrijdje. In zo'n cross loop je toch harder dan tijdens een normale training. Deze omgeving is ideaal voor een cross. Behoorlijk pit tig. Aan de achterkant van het par cours liep je in het rulle zand en daar ging het lichtjes omhoog." Vermeule vond het jammer, dat zijn club-, stads- en vooral trainingsmaat PARIJS (AFP) - Michel Platini blijft bondscoach van Frankrijk. Na een on derhoud in Parijs met Jean Fournet- Fayard, de voorzitter van de Franse voetbalbond, besloot de oud-interna tional zijn op 31 december aflopende contract voor onbepaalde tijd te ver lengen. Op 15 december moet de bondsraad de voortzetting van de samenwerking met Platini nog wel goedkeuren, maar dat is slechts een formaliteit. Platini is sinds november 1988 in Frankrijk werkzaam als bondscoach. De voor malige spelverdeler slaagde er niet in zijn elftal naar de eindronde van het wereldkampioenschap te loodsen. Kim Reijnierse zo vlot moest lossen. „Kim moest er al snel af. In de eerste ronde heb ik nog even op 'm gewacht, maar na de eerste doorkomst ben ik-i doorgegaan. Ik had ook verwacht dat Leon van der Velden wat langer zou meegaan. Hij start altijd nogal snel, maar vandaag kon hij ook niet mee." Kim Reijnierse had zich eigenlijk voor de wedstrijd al verzoend met een klei nere glimmende herinnering. „Zijn wij beiden in goede vorm, dan is John in principe sterker in de cross", berustte de atleet van Dynamo Middelburg in z'n lot. „Op dit njoment mis ik de scherpte. Ik heb anderhalve week met een verkoudheid gelopen, daardoor loop je toch een achterstand op." Nadat Kim Reijnierse een paar maan den geleden zichzelf verblufte met een messcherp persoonlijk record op de marathon (2.13,43) nam hij teveel hooi op z'n vork. „Ik kreeg na die prestatie nogal wat uitnodigingen om deel te ne men aan wegwedstrijden. Daarbij za ten zoveel aantrekkelijke uitnodigin gen... die wilde ik niet zomaar laten schieten. In korte tijd heb ik zes wed strijden afgewerkt en elke keer ging het een beetje minder." Reijnierse heeft daarnaast een broer- HEERLEN (ANP) - De Zeeuw Erwin Groen en Nancy Wesker (De Lier) heb ben zondag in Heerlen de open Neder landse bowlingtitels veroverd. De 28- jarige Goesenaar was in de finale over twee games te sterk voor André van Geurp uit Rijen. Groen bowlde games van 214 en 149 (totaal 363 pins) tegen Van Geurp games van 163 en 183 (to taal 346). Nancy Wesker versloeg in de eindstrijd Astrid Pattynama uit Lelystad. De 21- jarige Wesker kwam na de twee beslis sende games tot een totaal van 393 pins (games van 169 en 224). Pattyna ma reikte niet verder dan games van 149 en 217 (366). Voor Wesker beteken de deze zege haar eerste overwinning in een A-toemooi. Heerlen, open NK: mannen: 1. Groen (Goes), 2. Van Gurp (Rijen), 3. Hoks (Rotter dam) en Spoelstra (Lelystad), 5. Van Vliet (Breda), Voets (Haarlem), Verbruggen (Bel), Vandamme (Bel). Vrouwen:: 1. Wesker (De Lier), 2. Pattynama (Lelystad), 3. Pascoal (Breda) en Boelens (Eindhoven), 5. Greiner (Julianadorp), Van der Looverbosch (Sit- tard), Ranschaer (Sas van Gent), Van Riel (Rijswijk). tje dood aan de veranderde weersom standigheden, die kenmerkend zijn voor de donkere maanden. „Ik ben blij, dat John Vermeule mij telkens weer oppept, anders zou ik minder trainen dan nu het geval is. Ik wacht tot ik weer de geest krijg en daarvoor heb je een doel nodig. Voor mij is dat een dertig kilometerwedstrijd in To kyo." John Vermeule heeft, zoals bekend, andere plannen. Hij hoopt zich in het eerste voorjaar van de jaren negentig te kwalificeren voor het EK, dat in Split wordt gehouden. Op het pro gramma prijkt inmiddels de marathon van het Japanse Beppu. Net als Reij nierse mijdt hij het crossen zo veel mo gelijk. „Aan de crosscompetitie doe ik niet mee. In januari begint het wegsei- zoen in Egmond, daarop ga ik mij nu richten." Sint Nicolaascross in Domburg, meetel lend in de strijd om het Zeeuwse crosskam pioenschap: Heren 10 km: 1. John Vermeule Dyn 33.56,9, 2. Kim Reijnierse Dyn 34.36,7, 3. Leon van der Velden AV'56 35.48,1, 4. Piet Vonck RK 36.05,5. Luc Wageman België 36.32,6. Jan de Wilde AV'56 36.34, 7. Jan Guiljam AV'56 36.42, 8. Hans van der Griendt SIS 36.53, 9. Rian van der Broeke Atl 36.57, 10. Jan van Heteren SIS 37.07. Veteranen I: 1. Jo van Waesberghe RK 39.05, 2. Piet van Horssen Dyn 39.12, 3. Ron Abuys Dyn 39.23. Dames 3300 m: 1. Barbara Kamp PAC 13.51,7,2. Lia Melis Dyn 14.35,7, 3. Joke Goeree AV'56 14.40,8,4. Jopie Daane Atl 14.43,5. Ellie Wes- terweele Atl 14.55. Jongens A 5500 m: 1. Se- bastiaan Schletterer Dyn 22.15,7. Meisjes A 2200 m: Corina Ottle Thor 13.51,7. Jongens B 3300 m: 1. Anne van Duivendijk SIS 13.05,3. Meisjes B 1600 m: 1. Danielle van Cadsand Atl 6.24,1. Jongens C 1600 m: 1. Jür- gen Groosman SIS 5.59. Meisjes C 1100 m: 1. Anjolie Wisse AV'56 4.20,7. Jongens D 1100 m: 1. Daniel Mulder Atl 4.26,9. Meisjes D 1100 m: 1. Lianne Dijkgraaf Atl 4.41,1. Jon gens pup C 1100 m: 1. Diederik Veerman Wiel 5.29,3. Meisjes pup C 1100 m: 1. Cindy Snoek SIS 5.58. Jongens pup B 1100 m: 1. Axel van Nieuwenhove SIS 5.14,7. Meisjes pup B 1100 m: 1. Patricia Breejen SIS 5.46,8. Jongens pup A eerstejaars 1100 m: 1. Wouter de Rijk Atl 4.47,8. Jongens pup A tweede jaars 1100 m: 1. Michiel Schrier Atl 4.33,6. Meisjes pup A 1100 m: 1. Maaike van Dijk Dyn 5.00,5. ANAHEIM (RTR) - Met het tekenen van een vijf-jarig contract bij de Cali fornia Angels is pitcher Mark Lang- ston (29) de best betaalde honkballer aller tijden geworden. Zijn nieuwe ver bintenis levert hem zestien miljoen dollar (ruim 32 miljoen gulden) op. Kir- by Puckett (Minnesota Twins) en Ric key Henderson (Oakland Athletics) signeerden eveneens lucratieve con tracten. Beiden gaan ruim zes miljoen gulden per jaar verdienen. KAPELLE - Met nog één wedstrijd te gaan is Annemarie Hertzberger vrijwel zeker van de Zeeuwse dressuurtitel van de NBVR in de klas se Zwaar. De Kloetingse amazone stuurde giste ren tijdens de selectiewedstrijd in manege 'De Braanjenhoek' haar 9-jarige Whisper voor de derde keer in successie naar de eerste plaats. De finale op 17 december in Bruinisse is voor de Zuidbevelandse combinatie slechts een forma liteit. Het uitrijden van deze wedstrijd is vol doende om het goud in de wacht te slepen. Whisper liep in de Kapelse piste zeker geen onbe rispelijke proef. Een groot aantal uitschieters in positieve zin, tijdens de uit dertig onderdelen be staande proef, bracht zijn totaal toch op 185 pun ten. Ruim voldoende voor een winstpunt en de felbegeerde titel in de klasse Z2. Ook in de klasse Zl is na de overwinning van Tonnie Honig de spanning volledig verdwenen. \nder toeziend oog van pa Vermeule snelt John Vermeule naar de zege in de int Nicolaas-cross. ■n

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 13