PZC 'Toezicht speelplaatsen is zaak van buurt zelf 3TW31 streek Lucht gezuiverd over Londense reis Dethon Damescompetities Hulst en Cadzand Goedemorgen DINSDAG 28 NOVEMBER 1989 Z14 WETHOUDER: ONDERHOUD TAAK GEMEENTE ABSDALE Finales zaalvoetbal jongens Terneuzen Hulster CDA'ers zien af van kandidatuur AXEL Mogelijk Raad Sluis buigt zich over begroting School Terneuzen begint restaurant Zorg Breskense kerken over oorlog in El Salvador Vergadering over welzijnsbeleid West Z-Vlaanderen BRESKENS CLINGE NIE UW-NAMEN OOSTBURG SLUIS TERNEUZEN VOGELWAARDE ZAAMSLAG ZANDSTRAAT ZUIDDORPE Beschouwingen in Sas van Gent zijn deels schriftelijk Raad Aardenburg wacht lange zit over begroting Dethon wil grond van Philips kopen Auto bekrast o>= <D A 7\ A BAARD VAN JO RINUS MAAS NANDA LIEVE PAPPA KARIN EN ANDRÉ j OMA JOOSSE GERT en RIA DEES MET PENSIOEN, li? ts^ I TERNEUZEN - De bewoners van de wijk Zeldenrust in Terneuzen moeten worden betrokken bij het toezicht op de speelgelegenheden in de wijk. Dat zei wethouder J. van Rooijen maan dag in een commentaar op de kritiek vanuit de buurt op de speelplaatsjes. Volgens Van Rooijen is die kritiek wel juist en kan de gemeente ook wel het een en ander verbeteren aan de objec ten op de speelplaatsen. Maar het toe zicht, de sociale controle, is een zaak die de buurt zelf moet kunnen opbren gen. Secretaris R. Maes van de wijkvereni- ging schrijft in het jongste nummer van het wijkblad dat de gemeente moet kiezen: of de speelplaatsjes hele- TERNEUZEN - De finalewedstrijden om het kampioenschap zaalvoetbal 1989 voor jongensteams van Terneu- zense basisscholen worden woensdag in de Terneuzense sporthal 't Zwaan tje gespeeld. De deelnemers zijn de eerste twee teams van elke poule van de onlangs gehouden voorrondes, te weten 't Kompas (Hoek), Wiekslag, Golfslag-1, Prins Willem van Oranjeschool-1, Prins Willem van Oranjeschool-2, de Hille, Meerpaal (alle Terneuzen) en de Torenberg (Zaamslag). De teams zijn ingedeeld in twee poules van elk vier teams. Via een onderlinge competitie zullen de eerste drie teams van elke poule strijden om het kam pioenschap. De wedstrijden beginnen om 12.45 uur en de finaleplaatsings- wedstrijden om 16.00 uur. De organisa tie is in handen van de centrale school sportcommissie van de gemeente Ter neuzen. HULST - Het CDA-afdelingsbe- stuurslid J. van Eek uit Hulst en me vrouw G. Mangnus-Staal uit Graauw stellen zich niet beschikbaar als kan didaat voor de gemeenteraadsverkie zingen in Hulst op 21 maart 1990. In eerste instantie stonden zij respectie velijk op een tiende en elfde plaats op de advies-kandidatenlijst, die werd voorgelegd aan de CDA-leden in Hulst. Met die plaatsen nam het twee tal geen genoegen en zag af van de kandidatuur. De advies-kandidatenlijst, die was sa mengesteld door een bestuurscom missie onder voorzitterschap van J. Steyaert, werd overigens zonder stem ming door de afdelingsvergadering unaniem aangenomen. Dit betekent dat de zittende CDA-wethouder G. A. van de Voorde zal fungeren als lijst trekker. De Nieüw-Namense landbou wer H. Th. D. M. Vercauteren, die de laatste weken op tal van gelegenheden te kennen heeft gegeven ook in te zijn voor een wethoudersportefeuille prijkt op een tweede plaats. Op een derde plaats staat de voorman van de lijst Gemeentebelangen, G. C. Naes- sens, een lijst die door de christen-de mocraten is opgeslokt. Op verkiesbare plaatsen staan verder: 4. P. C. Blom- maert, 5. mevrouw E. L. L. Hageman- Brand. 6. H. Suy en 7. mevrouw T. van der Veeken-de Bot. TERNEUZEN - De lucht is weer opge klaard bij de sociale werkplaats van Dethon in Terneuzen. Het gekrakeel over het achterlaten van vijf hulpbe hoevende mensen tijdens een dag tocht naar Londen verstomde maan dag. Voorman elektronica S. de Potter trok zijn eerder geuite beschuldigin gen over de slechte organisatie van de tocht in. Hoewel de personeelsvereniging De Hulca niet rechtstreeks bij de organi satie van de tocht was betrokken, voel de het bestuur zich toch verantwoor delijk. In samenspraak met het hoofd personeelszaken en De Potter besloot de voorzitter van De Hulca dat de bus reizigers een gedeelte van de reissom terugkrijgen. Hetbusreisje was op ver zoek van een aantal mensen georgani seerd. Omdat de reguliere personeels- reis dit jaar al achter de rug was, had De Hulca officieel niets met de dag tocht te maken. Maar eenmaal in Lon den ging er iets mis zaterdag. Vijf men sen kwamen niet op tijd terug op de afgesproken plaats bij Trafalgar Squa re. Volgens mevrouw Y. Oostdijk uit Terneuzen,die haar bij Dethon werkende broer vergezelde, lag dat niet aan het feit dat 'de mensen als dui ven werden gelost' zoals De Potter be weerde. De reisleider, en tevens eige naar, van de busmaatschappij en de twee chauffeurs die mee waren hebben er volgens haar alles aan gedaan om de vijf vermisten terug te vinden. De politie was gewaarschuwd en keek naar de reizigers uit, een chauffeur bleef achter en lichtte voor de laatst boot vertrok rederij P O in dat de vijf Hollanders alsnog op de boot naar Oostende moesten worden gezet als zij op tijd arriveerden. Nog tijdens de overtocht werd de chauffeur gewaar schuwd dat de vijf Zeeuws-Vlamingen op wegwaren naar Oostende. Hij belde vervolgens zijn baas. De Potter kwam maandag terug op zijn eerdere uitspraken. In een verkla ring meldde hij dat hij 'teleurgesteld was dat het programma niet volledig kon worden afgewerkt'. „Ik was hier over erg verbolgen en om mijn misnoe gen kenbaar te maken, heb ik de pers geïnformeerd." Mevrouw Oostdijk is daar weer verbolgen over. Zij vreest dat de personeelsvereniging in de toe komst minder makkelijk uitstapjes zal organiseren. maal weghalen of ze repareren. Ge sproken wordt van de speelplaatsjes tussen de Gouwestraat en de Geul straat en die op de kop van de Merwe- delaan. „Als iets er verwaarloosd uit ziet nodigt dit uit tot een stuk vanda lisme", aldus Maes. Volgens Maes is het maar gedeeltelijk waar dat de jeugd deze toestellen vernield. Achter stallig onderhoud is volgens hem een belangrijker oorzaak. Is er eenmaal een klein beetje vernield dan gaat het al snel helemaal bergafwaarts. „Ik ken die speelplaatsen wel", aldus wethouder Van Rooijen, „en hun toe stand is er de laatste tijd aanzienlijk op achteruit gegaan. Terwijl ons be leid erop is gericht om juist goede speelvoorzieningen te hebben." De wethouder, tevens loco-burgemeester, is ook wel van plan om deze speel plaatsen van gemeentewege te laten repareren. „Zelfwerkzaamheid van de buurt is wel welkom, maar dit is in eer ste instantie onze taak", vindt Van Rooijen. Wel wil hij met de buurtbewo ners contact opnemen over het toe zicht, want dat acht hij wel een eigen taak van de Zeldenrust-bewoners. Sint Nicolaas - Zondag brengt Sinterklaas een bezoek aan het buurt schap Absdale. Om 15.00 uur wordt de Sint feestelijk onthaald in het indoor ski-centrum. De voorzitter van de plaatselijke feestcommissie. M. Vael, zal hier de goedheiligman officieel ver welkomen. Daarna volgt een feestelijk programma voor en door de kinderen. Tevens zal een Piet een demonstratie geven op de ski-helling in het indoor centrum. De kinderen krijgen aan het eind van de bijeenkomst een verras sing. De secretaris daarentegen is van me ning dat zijn medebuurtbewoners wel sociale controle uitoefenen op het ge bruik van de speeltuin, voorzover mo gelijk. „Maar de speeltuin aan de Geul straat bijvoorbeeld staat helemaal tussen de bosschages. Daar kijkt nie mand vanuit zijn woonkamer op uit. Dat maakt het moeilijk." Niet alleen eigen kinderen bezoeken de speeltuin- tjes volgens Maes. maar ook jeugd van de nabijgelegen middelbare scholen houden zich er wel eens op, met min der fraaie resultaten. Bridge De bridgeclub Axel speelde de achtste wedstrijd van de najaars competitie in cultureel centrum De Halle. De uitslag: Groep A: 1 de heren Scheele en Vermunt, 2 de heren Bisschop en De Maagt, 3 de heren Scheele en De Block. Groep BI: 1 echtpaar Herrebout. 2 de dames Meijer en Van Bundere. 3 de dames De Vries en Koek. Groep B2: 1 mevrouw Hoek en de heer Koek, 2 mevrouw Van Leeuwen en de heer Vogels, 3 echtpaar Stoelinga. Groep Cl: 1 de dames Saman en Kok, 2 de dames Ran- schaert en Beleir. 3 de dames Koers en Ree kers. Groep C2: 1 de dames Juffermans en Verlinde, 2 mevrouw Willems en de heer Geurtse, 3 mevrouw Vogels en de heer Za- man. De speeltuin aan de Geulstraat ontsnapt aan sociale controle door de verscholen ligging achter bosjes. CLINGE - De vogelvereniging De Vlaamse Gaai uit Clinge hield ter ge legenheid van het veertigjarig be staan een vogelshow in zaal De Trou badour in Clinge. In totaal 35 inzen ders zorgden ervoor dat 400 vogels te zien waren. Vrijdagavond werd de tentoonstelling geopend door de voorzitter van de vereniging Piet Kint. Ook de jeugd van de basisschool was nauw betrokken geweest bij de viering van dit jubileum. Alle kinderen had den een tekening gemaakt die min of meer te maken had met het jubileum van De Vlaamse Gaai. Een deskundige beoordeling duidde de prijswinnaars aan vanuit de verschillende groepen. De uitslag: groep 1 Thomas Leeghwa- ter, groep 2 Paul van Craenenbroeck, groep 3 Pieter de Burger, groep 5/6 Bart van Brink, groep 6/7 Tom van Re- moortere, groep 8 Jaime Seghers. Afgelopen week had een aantal keur meesters de vogels bekeken. De uitslagen: kanaries 1 en 2: H. Nicolaas, 90-plus en 90 punten; tropen 1 en 2: E. Kint, 90 en 89; parkieten 1 en 2: F. Reunis, 89 en 89; derby: A. Rombout, 89; vrije derby: P. Kint, 89; wisselbeker kanaries: H. Nicolaas, 90- plus; wisselbeker parkieten: F. Reunis, 89; trio kampioenschap, hoogste stam en de en keling van de afdelingen Hulst, Klooster- zande en Clinge, enkeling: J. de Booy, afde ling Hulst, roodsnavelspitsst amadine 91- plus; stam: W. Serrarens, afdeling Klooster- zande: goudgeel kanaries: 363. Klassement van verdienste: waterslagers, 1 H. de Jonge, Terneuzen, 699; 2 J. Schaalje, Axel, 6389; 3 A. van Hamme, Terneuzen, 630; 4 Th. Bosch, Axel, 591; overige vogels eigen SLUIS - De gemeenteraad van Sluis begint donderdag een half uurtje eer der dan anders aan de raadsvergade ring omdat de begroting op de agenda staat. De verschillende fractieleiders krijgen de gelegenheid de algemene beschouwingen van hun partij uit te spreken. Naast de begroting voor volgend jaar komen onder meer ook het Sluisse en het Regionaal Jaarprogramma Wel zijnswerk aan de orde. De vergadering in de raadzaal van het stadhuis begint om 19.00 uur. kweek: 1 J. de Booy, Hulst, 451-plus; 2 P. en A. Morel, Breskens, 450; 3 W. Serrarens, Kloosterzande, 449; 4 H. Nicolaas, Sint-Jan- steen, 448-plus; 5 L. de Block, Hulst, 448; open klasse: 1 J. Dobbelaar, Hengstdijk, 449; 2 T. Herwegh, Axel, 449; 3 J. Platteeuw, Hoek, 448; 4 F. Reunis, Clinge, 446; 5 P. de Cock, Vogelwaarde, 445. Kampioenen stammen, waterslagers: M. de Jonghe, Terneuzen, 573; kleurkanaries: W. Serrarens, Kloosterzande, 363; tropen: D. de Pooter, Axel, 355; parkieten: F. Pardon, Lamswaarde, 359; enkelingen, watersal- gers: H. de Jonghe, Terneuzen, 147; pigment zonder rood: H. Nicolaas, 90-plus; pigment met rood: P. en A. Morel, 90; roodogen: J. Platteeuw, Hoek, 90; vetstof zonder rood/ moz: C. de Looff, Kuitaart, 90-plus; vetstof met rood: W. Compiet, Hulst, 90; postuur ek plus ok: J. Dobbelaar, Hengstdijk; Europe se: P. Saman, Sint-Jasnsteen, 89; bastaar den: P. en A. Morel, 91; Japanse meeuwen: P. Kint, Clinge, 88; zebravinken 1 en 2: E. Kint, Koewacht, 90; tropen 1: J. de Booy, 91-plus; tropen 2: P. en A. Morel, 90; tropen 3, 4, duiven en kwartels: T. Herwegh, 91; grasparkieten: F. Reunis, 89; agapornis: J. van Drongelen, 90; grote parkieten ek en ok: F. Reunis, 90; parkieten ok: P. de Cock, 90; tropen 2 ok: J. Platteeuw, Hoek, 91; tropen 1, zebra, halve ok: J. de Gucht, Hulst; kleurka naries ok: J. Plaatteeuw. TERNEUZEN - In De Steelant, school voor mavo en lbo aan de Katspolderlaan in Terneuzen, wordt vanaf dinsdag 5 deceme- ber iedere week één middag 'res taurant' gehouden. Mensen die zin hebben in een uitgebreide warme maaltijd kunnen er van 11.30 tot 13.00 uur terecht. Het wordt een goedkope maal tijd, want het eten komt tot stand tijdens de kooklessen op de school. De leerlingen van de afdeling Verzorging van het VBO (voorbereidend beroepsonder wijs) moeten oefenen met de grootkeuken-apparatuur van de school en zich bekwamen in ser veren. Gegadigden voor zo'n maaltijd moeten zich altijd min stens vijf dagen van te voren bij de school opgeven. Er zijn 24 zit plaatsen. BRESKENS - Kerk en Samenleving en de pastoraatsgroep van de paro chie Heilige Barbara uit Breskens hebben een brief gestuurd aan de am bassadeur van de Verenigde Staten in Den Haag. De briefschrijvers zijn ge troffen door een bericht uit de krant over de situatie in El Salvador. „De regering van El Salvador zou de paus verzocht hebben enkele bis schoppen terug te nemen uit dit land uit vrees voor hun leven. Dit om hun intense betrokkenheid met de armen. Doodseskaders, naar verluidt, zouden deze bisschoppen hetzelfde lot doen ondergaan als sinds kort ook enkele priesters en leken overkwam in El Sal vador", aldus de brief. De briefschrij vers vragen of deze berichten op waar heid berusten. Wanneer dit het geval is vragen zij aan de ambassadeur om er bij zijn regering op aan te dringen El Salvador alle hulp te ontzeggen. „Ten zij de hulp die er met alle kracht aan meewerkt dat deze doodseskaders niet langer hun terreur kunnen uitoe fenen, dat de armen tot hun recht ko men en dat de kerk de volledige vrij heid van handelen heeft, hen daarbij te helpen." De brief is namens de paro chie ondertekend door pastoor O. Gielliet. AARDENBURG - Het Samenwer kingsverband Welzijnsbeleid West- Zeeuwsch-Vlaanderen vergadert donderdag 14 december vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis van Aarden burg. De commissieleden (raads- en collegeleden uit Aardenburg, Oost- burg en Sluis) buigen zich over zaken die begin deze maand ook al door de burgerleden van de regionale wel- zijnscommissie zijn behandeld. Zo staat op de agenda onder meer de vaststelling van de subsidies voor de Stichting Jeugd Centrale en het open baar bibliotheekwerk. Voor de biblio theken zit er misschien nog een ex- n fl 7 n yi traatje in het vat om de bezuinigingen op te vangen. De meerderheid van het Oostburgse gemeentebestuur heeft al laten weten daar niet onwelwillend te genover te staan. Maar om de biblio theekstichting een 'stuk zekerheid' te geven, wil het Samenwerkingsver band het subsidiebedrag dat vast staat ook al formeel toekennen. Zaalvoetbal De uitslagen zaal voetbal Axel eerste en tweede klasse luiden: Ratjetoe-de Pieper 1-3. De nummer 2 en 3 van de Axelse eerste klasse leverden een fel gevecht om het behoud van de toppositie. Een sterk aandringend Ratjetoe kreeg weinig kansen van een degelijk spelend De Pieper. In de laatste minuut van deze wedstrijd werd het beslissende doel punt gscoord door Benny Cortvriendt. Overigen doelpunten. Ratjetoe: Jaap Klein; De Pieper: Wim van Veen (2 maal). Overige uitslagen: De Tukker-Moy Fa-3 2-0; Bliek en Vos-Broomchemie 3-2; Koster Dey Transchemie-Dozo 10-0; Le Feber-Moy Fa 2 3-1; Van Alten Vastgoed-de Grensvrienden 0-7; Dax Pallets-Electra De Maaijer 1-0; Haak Keukens-IZV-2 3-4; Eeuwige Lente- De Tukker 2-4. Stand eerste klasse: 1 Le Fe- ber 7-14; 2 De Pieper 8u-14; 3 Ratjetoe 8-10; 4 Dax Pallets 8-9; 5 Number One 6-8; 6 Moy Fa-2 7-5; 7 Disco Love 6-4; 8 Primus Pluim 6- 4; 9 Broomchemie 6-3; 10 Electra De Maaijer 7-2; 11 Bliek en Vos 7-3; tweede klas: 1 De Tukker 8-15; 2 Koster Dey Transchemie 7- 121:3 Benneton 7-14 De Grensvrienden 7-8; 5 Marine Service 5-7; 6IZV-2 7-6; 7 Van Alten Vastgoed 6-5; 8 Eeuwige Lente 8-5; 9 Dozo 6- 4; 10 Haak Keukens 8-1; 11 Moy Fa-3 7-0. Tennisvereniging - Tennisver eniging De Boskreek in Breskens houdt donderdag een algemene leden vergadering in de kantine van de ver eniging op het sportcomplex 'Baer- sande' in Breskens. De vergadering be gint om 19.45 uur. Badmintonclub - Badmintonver eniging 'De Sjuttul' uit Breskens houdt donderdag 7 december een alge mene ledenvergadering in de sporthal in Cadzand. De aanvang is om 20.45 uur. Koersbal - In gemeenschapscen trum Malpertuus in Clinge werden twee koersbalwedstrijden gehouden. Uitslag: ANBO: 1 mevrouw van de Velde/P. Ras, 2 mevrouw Roden/P. Ras, 3 mevrouw Buysse, A. Seghers; KBO: 1 J. Martens/M. Bolssens-Veraert, 2 L. Vonck-Blëijenbergh/ A. Ruijloft; 3 F. van de Brande-Bertram/M. de Rechter-Weemaes. Viswedstrijd - De Clingse Henge laars Vereniging hield zaterdag een Sinterklaaswedstrijd aan de Wester- schelde. De deelname stond open voor leden van de Clingse vereniging en voor leden van GOA uit Axel. De deel nemers werden gekoppeld zodat een visser uit Clinge en één uit Axel een koppel vormden. Uitslag: 1 L. de Blijzer, Clinge/W. Coppejans, Axel, 178 cm; 2 J Bellaert, Axel/D. Bertram, Clinge, 144: 3 R. Derweduwe/E. Spuessens, Axel, 124; 4 L. Vermeulen, Clinge/R. de Block, Axel, 120; 5 R. Martens, Axel/G. de Geest, Clinge, 85. Kaartingen - Kaartclub Schoppen Boer uit Clinge hield in café De land bouw een kaarting voor leden, waar aan door 27 kaarters werd deelgeno men. De uitslag: 1 I. Bracke, 2 G. de Block, 3 K. Ivens; jokeren: 1 mevrouw Rottier, 2 me vrouw Ras, 3 A. Rottier. In café De Smidse werd een kaarting gehouden met 36 deelnemers. Uitslag: 1 D. Verbraaken, 2 M. de Block. 3 M. Thijs; jokeren: 1 M. van Giessen, 2 mevrouw De Vliegher, 3 E. van Vooren. Sint Nicolaas Sinterklaas brengt zaterdag zijn jaarlijkse bezoek aan de kinderen in Nieuw-Namen. Omstreeks 14.00 uur arriveert de goedheiligman in het grensdorp. Daar maakt hij eerst een rondrit. De Sint wordt vergezeld van een aantal Pieten. De fanfare De Scheldezonen zorgt voor passende muzikale begeleiding. Omstreeks 14.45 uur arriveert het gezelschap bij het gemeenschapscentrum De Kau- ter. Hier krijgen de kinderen de gele genheid liedjes te zingen en voor- drachtjes op te voeren. Voorts wordt voor hen een film gedraaid. Aan het eind van de bijeenkomst krijgen de kinderen een verrassing. Metaalnijverheid - De afdeling Oostburg van de Industriebond FNV houdt donderdag 30 november leden vergadering voor mensen die in de me taalnijverheid werken. De vergadering vindt plaats in De Ambassadeur aan het Oostburgse Eenhoomplantsoen. Vlak voor de onderhandelingen over een nieuwe CAO wil het afdelingsbe stuur de wensen inventariseren. In een speciale CAO-krant kunnen de werk nemers de voorstellen nog eens doorle zen. Ook mensen die geen lid zijn van de bond kunnen deze avond op de hoogte worden gebracht van de diver se voorstellen. De vergadering begint om 20.00 uur. Welfare - De welfare-afdeling van het Rode Kruis houdt vandaag, dins dag een verkoopmiddag in Schoondij- ke. Met de opbrengst hoopt de afdeling nieuwe activiteiten te kunnen bekosti gen. In bejaardenhuis Russchevliet staan de dames van de welfare dins dagmiddag met hun 'kraampje'. De mensen kunnen tussen 14.00 en 17.00 uur terecht. Plattelandsvrouwen - De da mes van de afdeling Sluis van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen kunnen donderdag alles te weten komen over kruiden en kruidendrank jes. In hotel Sanders de Paauw in Sluis geeft de bekende Belgische kruiden specialiste Winnifred Blanckaert een lezing, vanaf 19.30 uur. De Sluisse afde ling viert de feestdagen vrijdag 15 de cember met het traditionele kerstdi ner in hotel Sanders de Paauw. Het aperitief wordt om 19.00 uur geser veerd. Kindercircus - Het kinderclub werk in Sluis houdt woensdag om 14.30 uur een circusvoorstelling in ge meenschapscentrum Het Zoute Vest je. De voorstelling is gedurende zeven weken voorbereid door vier leiders en een dertigtal kinderen. De kinderen voeren allerlei circusacts op. Vakbondswinkel Inde Haven straat in Terneuzen staat op 29 noven ber van 10.00 uur tot 15.30 uur de ril dende vakbondswinkel van de Dier stenbond FNV. Mensen met vragej over het minimumloon kunnen t(£ recht. Zij worden geholpen door de! kundigen van de bond. Zendingskrans - De Zending! krans Tryfena houdt zaterdag 2 dJ cember een verkoping in de hal van d{ ds D. L. Aangeenbrugschool in de Ma dame Curiestraat te Terneuzen. Dl verkoping duurt van 10.00 tot 16.01 uur. De opbrengst is bestemd voor d| M. Buma-zending. Volksdansen - De mini-cursu| volksdansen van de volksdansgroep Hava Naguila krijgt volgende weel een vervolg. De reden is dat er de afg j lopen drie weken grote belangstelling bestond voor deze cursus. Om alle b langstellenden de gelegenheid te gd ven kennis te maken met de volk:J dansgroep en het volksdansen word] dinsdag nog een extra kennismaking! avond gehouden in het clubgebouw ol het terrein van Hoeve La Salette. Dl bijeenkomst begint om 20.30 uur el duurt tot 22.00 uur. Hava Naguila wl door deze activiteiten haar ledenbd stand aanvullen. Dit met het oog oj belangrijke buitenlandse optredens i] de loop van volgend jaar. Ouderen De Zaamslagse ouderej zullen ook dit jaar weer gezamenlij: Sinterklaas en Kerstmis vierer Woensdag begint om 14.00 uur in bouw De Poort een Sint Nicolaasmid dag, waar onder meer dia's zullen woi] den vertoond en bingo wordt gespeelq De kerstviering van de Zaamslagse ou deren is dit jaar 19 december. Hi Zaamslagse bejaardenkoor zal daa| bij zijn. De kerstviering wordt beslotei met een gezamenlijke koffiemaaltijcj Aanmelding voor de kerstviering do: derdag 7 december van 14.00 tot 15.0| uur in gebouw De Poort. Sinterklaas Sinterklaas bezoek zondag Zandstraat. Hij wordt, vergi zeld van enige Zwarte Pieten, om 13.4 uur verwacht in het wijkgebouw D Straete. Op dat moment hebben d kinderen tot en met twaalf jaar u: Zandstraat zich daar verzameld, or hem de gebruikelijke liedjes toe te zir gen. In ruil daarvoor zal Sinterklaa cadeautjes uitdelen. Ouderenbond - De katholiek bond van ouderen en de commissie gr corodineerd ouderenwerk Zuiddorp houden donderdag een Sint Nicolaas middag in het Kaaike in Zuiddorp; Deze middag voor iedere oudere ui Zuiddorpe en Overslag begint om ha twee. AARDENBURG - Het gemeentebe stuur van Aardenburg verwacht don derdag een lange raadszitting. Omdat de begroting voor volgend jaar wordt behandeld en de fracties hun algeme ne beschouwingen houden, begint de vergadering 's middags om vier uur. De normale agendapunten staan op de agenda voor de gezamenlijke 'raads- maaltijd', zodat de begroting 's avonds vanaf half acht kan worden besproken. De meeste zaken zijn al uitputtend in de commissies behandeld. Aan de orde komt onder meer een krediet van bijna 2400 gulden voor een sterkte/zwakte analyse van de toeristische en recrea tieve voorzieningen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Burgemeester mr E. F. Jongmans is één van de grote voor standers voor een gezamenlijke aan pak. Oostburgse commissieleden heb ben echter laten weten niets voor de analyse te voelen. De raad wordt verder onder meer ge vraagd akkoord te gaan met de aan schaf van een fax-apparaat; kosten 2547,75 gulden. Het college is bereid bijna 500 gulden te schenken aan Af ghaanse vluchtelingen. Het bedrag van 494,30 gulden is de helft van het door collectanten ingezamelde geld in de gemeente. SAS VAN GENT - De algemene be schouwingen naar aanleiding van de begroting voor 1990 worden in Sas van Gent dit jaar gedeeltelijk schrif telijk gehouden. Vandaag (dinsdag) leveren alle vier fracties in de ge meenteraad van Sas hun algemene beschouwingen op papier in bij het college van b en w, dat morgen (woensdag) eveneens schriftelijk het antwoord in eerste termijn geeft. TERNEUZEN - De Dethon, het so ciaal werkvoorzieningschap in Zeeuwsch-Vlaanderen, wil 4500 vier kante meter grond kopen van Philips in Terneuzen. De Dethon-vestiging aan de mr F.J. Haarmanweg in Ter neuzen heeft de betreffende grond van haar grote buurman Philips al jaren gratis in gebruik voor opslag van ma terialen van de afdeling Dethon- Groen. Philips stelt de beschutte werkplaats nu voor de keuze: kopen of opruimen. Onder het motto 'buurman's grond is maar een keer te koop', stelt het dage lijks bestuur van de sociale werkplaats voor aan het algemeen bestuur het perceel te kopen. De totale kosten be dragen 225.000 gulden. Philips had het perceel in kwestie voor eventuele uitbreiding gereserveerd. Het deel dat nu aan de Dethon wordt verkocht, indien het algemeen bestuur daar in zijn vergadering op 8 december mee instemt, is slechts een heel klein deel van die reservegrond. Pas donderdagavond bij de gewone begrotingsbehandeling (aanvang 19.00 uur) wordt in tweede termijn mondeling verder gediscussieerd over de algemene beschouwingen. Met deze aanpak komt een einde aan de traditie in deze kanaalgemeente om op de mid dag voorafgaand aan de begrotings vergadering een aparte vergadering met de algemene beschouwingen te houden. Dit was eigenlijk een overbo dige bijeenkomst geworden, want de meeste betrokkenen kenden al de in houd van de betogen die afgestoken zouden worden. Het publiek dat de raadsvergadering bezoekt kan ter plekke inzage krijgen in de vooraf gaande schriftelijk gevoerde discussie. Op de agenda van de begrotingsverga dering staan niet alleen de begrotin voor 1990 en de meerjarenraming voc de periode 1990-1993, maar ook enke gewone agenda-punten zoals grom verkoop en subsidieverzoeken. Donderdag 14 december wordt wei een gewone raadsvergadering gehot den. IJZENDIJKE - De personenauto va mevrouw F. M. S. uit IJzendijke is z: terdag in haar woonplaats bekras Het gaat om een kras van ongevei twee meter. De vernieling is gepleeg tussen negen uur en kwart over elf morgens. HULST - De tennisteams van Lamir en Jamad deelden deze week in de da mescompetitie in Hulst met 4-4 de punten in groep C. Addy Kint en Ida Braeckman bleven met 7-5 net de baas over Emmy d'Aubioul en Ineke Adriaansen. De combinatie Mock/ Kint vergrootten de voorsprong door met dezelfde cijfers van d'Aubioul/ Van Schie te winnen. Het duo Albregts/Van Schie zorgde door 10-4 winst tegen Braeckman/Van Damme voor de aansluiting, waarna Lidy Albregts en Ineke Adriaansen door een 8-3 overwinning tegen Van Damme/Mock de partijen op gelijke voet bracht. In dezelde groep speelden ook Acclivi ty en Spagaat met 4-4 gelijk. In poule A ging het team Vervaet vrolijk verder met winnen. Nu werd Abbeel met 8-0 het slachtoffer. Hontenisse zorgde in deze groep voor eenzelfde resultaat door de maximale winst op Risseeuw. De Lelies klopten in poule B Axel I met 6-2 en De Pooter was veel te sterk voor Club '86: 8-0. Jetty Henry en Nicky Verleye deden in de damescompetitie in Cadzand goe de zaken. In groep A klopten zij met ruim verschil (16-5) Rianne van Wan- rooy en Willy Zalm, waarna ze met 12-6 ook Onnie den Hollander en An neke van Velzen een nederlaag be zorgden. Christiane Schouppe en Mariëtte de Craemer boekten hun derde overwin ning op rij. Met het kleinst mogelijk verschil werden Cecile van Keulen en Erica Henderikse verslagen: 10-9. De overige uitslagen: Groep B: Charlotte Adam/Ann van Hoote- gem-Riet Tonnaer/Betsie Leenhouwers 7- 12: Connie van Eenennaam/Mab Pleyte-El- len Berckmoes/Ingrid Dusarduyn 13-0; Elian de Clerq/Riny Schijve-Netty Louws/ Elly Niezing 10-10. Groep C: Miriam van Waes/Hedy Bouman- Lilian Heyens/Maddy Verduyn 7-4; Marian Petersen/Trees Neuhaus-Suus de Kant/ Trees de Blok 5-10. Groep D: Marian de Milliano/Gien Verha- gen-Christine Lietaer/Laura Standaert 13-4; AnneMarie Dhoore/Erna van Kerschaever- Sari Jansen van Rosendaal/Marijke van Wa terschoot 7-9; Marian de Milliano/Gien Ver hagen-Sari Jansen van Rosendaal/Marijke van Waterschoot 11-7; Marie Noë/Ina Verha- gen-Christine Lietaer/Laura Standaert 10-6; Annie MabeliS/Marie du Maillie-AnneMarie Dhoore/Erna van Kerschaever 3-14. Groep E: Koos Vermeulen/Rosemary Reyn- ders-Ineke Vinke/Corrie Jansen 12-1; Suus du Fossé/Fransien Malcorps-Truus Camp- fens/Loda van Herk 11-8; Claudine Lingier/ Dina van Becelaere-Ineke Vinke/Corrie Jan sen 15-4; Mariska Huisman/Janny Hame- link-Suus du Fossé/Fransien Malcorps 8-10. Groep F: Marijke Klaver/Jeanine de Groo- te-Greet van de Runstraat/Katalina de Lij- ser 9-4; R.de Quaak/Greta van de Slikke-El- sie Polderman/Diane Gijsel 13-5; Monique Marteyn/Claire de Clerck-Marijke Klaver/ Jeanine de Groote 5-10. Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. Ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren. De teksten dienen 1 dag voor plaatsing, uiterlijk 09.00 uur, voor de krant van maandag vrijdags vóór 12.00 uur, in het bezit te zijn van advertentie-afdeling Vlissingen. Tarieven: prijs per regel 1,85 over 1 kolom. Eén regel met grote letter verplicht 3,70. Toeslag voor foto of tekening, maximaal 40 mm hoog, over 1 kolom 20,- over 2 kolom 30,-. Gisteren ging de H.G. met je 40-jarig jubi leum. De Maasjes. Het is echt waar wordt vandaag 16 jaar. Hartelijk gefeliciteerd met deze dag, en dat je nog veel brom men mag! Marco Van harte gefeliciteerd met je 24e verjaardag. Arjan. met de baard nat. De streppers. Ojee ojee zijn vandaag 2 jaar bij elkaar. Van harte gefeliciteerd. W. R. xxx - -kv Hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag. Keetie en Dana Vandaag zijn 20 jaar getrouwd. H.G. De ouderdomsdeken maar dansen blijft hij ge lukkig doen. Is er nog nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 28