PZC Sas' duo ondanks de gekste antwoorden in televisiequiz VVD kiest W. de Zeeuw weer als lijsttrekker W oon wagenkamp in Axel staat vol O VAN KAMPEN GAAT VERBOUWEN streek .18 Oosteuropees filmfestival Porgy Bess Mi DONDERDAGAVOND IN 'PREFERENTIES' BEWONERS BLIJ MET SITUATIE GEMEENTE AXEL gemeente aardenburg ZEER GROTE KORTINGEN OP DE BETERE MERKEN OOSTBU RG 01170-2814 WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 Themadag bewaring akkerbouwprodukten Vondst granaat in Breskens AXEL KOEWACHT IJZENDIJKE OOK WETHOUDERSKANDIDAAT Sinterklaas in Sint-Jansteen BRESKENS CLINGE gemeente ENIGE AMBTENAREN VAN DE BURGERLIJKE STAND (M/V) gemeente SAS VAN GENT Twee inwoners van Sas van Gent doen donderdag avond mee aan de televisiequiz 'Pre ferenties'. De quiz wordt om vijf voor half acht uitgezonden op Nederland 2. Het duo Corry Jonkman-van Dorst en Theo Sarneel heeft de opnamen in middels overigens al achter de rug. maar over de uitslag zijn de twee ui terst zwijgzaam. „Dan is de spanning er een beetje af', vindt Corry Jonk man. De inschrijving voor deelname aan de quiz begon, zoals zo vaak. als een grap. De formulieren werden ingevuld tij dens een verjaardagsfeestje. Theo Sar neel: ..We wisten eigenlijk helemaal niet hoe dat programma in elkaar stak. maar we hadden wel een vragen lijst. We hebben de gekste antwoorden ingevuld. Het enige dat we wisten was dat ze kandidaten zochten, die wat over mensen wisten. Nou... niet dat we daar veel van weten, maar ach... we vonden het gewoon leuk eens zo'n pa piertje in te sturen". Een paar weken later werden Sarneel en Jonkman, basisschooldirecteur en medewerkster van de plaatselijke SCHOONDIJKE - Het Informatie centrum voor de Akkerbouw in Schoondijke houdt vandaag, woens dag, een themadag over de bewaring van akkerbouwprodukten. In lezingen en workshops wordt aandacht besteed aan de vraag in hoeverre meet- en re- gelapparatuur bijdraagt aan het afle veren van een kwaliteitsprodukt. De themadag duurt van 10.30 tot onge veer 16 uur. BRESKENS Bij werkzaamheden in verband met de Deltawerken is aan de Nieuwe Sluisweg te Breskens een gra naat boven gekomen. De granaat, een zogenaamde notekraker, had een leng te van een meter en een diameter van vijftig centimeter. De duik- en demon- teerploeg van de koninklijke marine uit Vlissingen heeft de granaat dins dag meegenomen. 'bieb', tot hun eigen verbazing uitge nodigd door producent ID-TV. Ze wer den in Hilversum verwacht voor een proefopname. Corry: „Daar waren dus drie selectie-avonden met in totaal 150 koppels. Wij beantwoordden daar vrij wel geen vraag goed dus we rekenden eigenlijk nergens meer op". Toch volg de er een nieuwe uitnodiging, nu voor de laatste selectieronde. En ook die overleefde het Sasse koppel (Corry woont overigens alweer een tijdje in de Sasse kern Westdorpe). De opnamen werden bijgewoond door een flinke groep supporters, die in een bus mee reisden. Vrienden en kennissen, maar ook de twee hoogste klassen van de Prins Frederik Hendrikschool van Sarneel. „Voor ons was het een schitterende dag, maar ook de kinderen hebben enorm genoten. We zijn daar ontvan gen als vorsten en kregen de hele dag begeleiding". Theo Sarneel over de ei genlijke opnamen: „Natuurlijk waren we zenuwachtig. Ik had het vooral de dag ervoor. Op de dag zelf was ik die zenuwen kwijt". Bij Corry Jonkman was dat anders. „Op de opnamedag zelf was ik aanvankelijk niet zenuw achtig. De zenuwen kwamen pas vlak voor de eigenlijke opname, zeker toen ik m'n eigen stem terughoorde bij de geluidstest". Maar uiteindelijk liep het allemaal goed af. Héél goed zelfs, wordt in Sas van Gent gefluisterd... Theo Sarneel {links) en Corry Jonkman uit Sas van Gent namen deel aan de televisiequiz 'Preferenties'. Bazaar In Het Trefpunt aan de Singelweg in Axel wordt vandaag (woensdag) de jaarlijkse grote bazaar gehouden. Zoals gebruikelijk is er een verkoop en tentoonstelling van ver schillende handwerkprodukten. Daar naast zijn er vele spelen, draait het rad van avontuur en kan men snuffelen op de rommelmarkt. Voor het versterken van de inwendige mens is er koffie en worden oliebollen gebakken. Om streeks 16.00 uur brengt Sinterklaas een bezoek aan de bazaar. De Spaanse bisschop komt in gezelschap van en kele Pieten die ter plaatse een attrac tie uitdelen aan de kinderen. De ba zaar is geopend van 10.00 tot 12.00, van 13.00 tot 18.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Aan het eind van de bazaar ver richt oud-notaris De Graaf de trekking van de loterij. Alleenstaanden De Soos vol Alleenstaanden Internos uit Ax| houdt zaterdag een gezellige avond De Vlaschaard in Koewacht. De avoil begint om 20.00 Uur. Het dansorkel The Williams zorgt voor de muziek, i het programma staan tevens een t go en een loterij. Lezing Voor de stichting AuJ houdt Luk Verdick vrijdag een lezi; over 'Confrontatie met je paradoxs zelf in het Aurinhuis aan de Mint poortstraat te IJzendijke. De aanvai is 20.00 uur. Zaterdag 2 december is een workshop over dit onderwerp, workshop duurt van 10.00 tot fij uur. TERNEUZEN De huidige voorzit ter van de VVD-fractie in de gemeen teraad van Terneuzen, W. de Zeeuw, is opnieuw gekozen tot lijsttrekker voor de komende raadsverkiezingen. Dat gebeurde dinsdagavond tijdens een ledenvergadering van de VVD-afde- ling Terneuzen/Sas van Gent. De Zeeuw is ook (en dat was in het verle den weieens anders) de belangrijkste wethouderskandidaat. In voorgaan de raadsperiodes liet hij, weliswaar ook als lijsttrekker, anderen voor gaan. Na De Zeeuw ziet de lijst er zo uit: 2. W. Gosselaar, 3. W. H. Broekhuysen, 4. K. G. van der Hoofd, 5. M. A. Hendriks- Heuts, 6. P. H. Eijsackers en 7. V. van der Laan-Bouff. De huidige VVD-wet- houder van openbare werken Gosse laar wil wel terugkeren als raadslid en eventueel fractievoorzitter, maar niet meer als wethouder. Dat hangt samen met zijn benoeming (per 1 februari) tot dijkgraaf van waterschap De Drie Am bachten. Overigens telt de raadsfrac tie nu vijf leden. In Sas van Gent is sprake van een ver schuiving doordat zittend raadslid W. Dumez op de tweede plaats wordt ver vangen door mevrouw M. Sparre- f" Woonwagenkamp Liniehof in Axel. AXEL Het woonwagenkampje aan de Liniedijk in Axel staat nu hele maal vol. De afgelopen weken ver plaatsten zes bewoners (en familie) hun woonwagens van andere kampen uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Axel. Het merendeel van de bewoners ging naar de Liniehof, zoals het woonwa genparkje heet, uit grote onvrede over de kampen waar zij vandaan kwamen. „In Hulst werden wij be schouwd als boemannen uit de bosjes achter de dijk", zegt bewoner C. Rok- ven. Het kamp in Hulst aan de Liniedijk tussen Grauw en Zandberg, staat zo als bekend overvol. Het is berekend op zo'n dertig wagens, maar momenteel staan er een vijfenveertig. „De plant soenendienst kwam nooit eens langs. TERNEUZEN In jazzcafé Por gy Bess in Terneuzen wordt vandaag (woensdag) om 20.00 uur een festival van Oosteurope- se films geopend. De eerste rol prent die gedraaid wordt is 'De jeugd van Iwan' van Andrei Tar- kowsky. Op 29 november wordt de film 'Love at first sight' van de Geor gische filmmaker Reso Esadze vertoond. Een week later volgt 'Een kort verhaal over de dood' van de Pool Kieslowski. Het pro gramma wordt afgesloten met 'Kleine Vera', een voorbeeld van de moderne Russische cinema. De eerste film, die van Tarkows- ky, won in 1964 de Gouden Leeuw op het filmfestival van Ve netië. Hoofdpersoon is een twaalfjarige jongen, die op het Russische platteland woont en daar de oorlog meemaakt. De Russische regisseur goot de film in een surrealistische vorm. Bovendien waren er grote ratten. De situatie daar is totaal onleefbaar". Maar Rokvens grootste grief is wel dat niemand naar de kampbewoners om keek. Hij en zijn gezin voelden zich weggedrukt uit het Hulster leven. „Ik weet wel dat wij een minderheidsgroep zijn, maar wij hebben nooit de kans ge had om met de mensen in Hulst in con tact te komen". Die houding verwijt hij ook burgemeester F. A. W. Jacobs. „Hij is nog nooit eens op het kamp daar geweest. Hij laat alles door zijn ambtenaren afhandelen. De vroegere burgemeester Molthoff kwam gere geld langs. Maar zo was het in Hulst. De mensen daar deden alsof wij van een andere planeet kwamen". Hetzelfde gevoel hebben ook enkele andere woonwagenbewoners. R. L. M. Coremans woonde op het kamp in Sluiskil. „De gemeente Terneuzen werkte niet mee. Als je op het stadhuis kwam moesten ze niets van je weten". G. M. L. van Poppel kwam met zijn ge zin uit het kamp in Aardenburg. „We waren daar langs de grote weg gesi tueerd. En het was er enorm winderig". Reden voor hem om te vertrekken. In Axel, zo zeggen de bewoners, zijn ze er zowel wat betreft de contacten met de bevolking als de woonomgeving op vooruit gegaan. Rokven, die door de anderen als kampoudste wordt gezien, noemt als voorbeeld dat er uit de buurt geen protesten zijn gekomen over de komst van de kampbewoners. „De mensen zijn toch allemaal meelevend. Als ze langskomen zeggen ze goeden dag of ze komen een praatje met je ma ken. Hier zitten we dichter bij de men sen. De mensen krijgen zo een veel be ter inzicht in wie wij zijn. Hier zien ze dat wij ook gewone mensen zijn". De vooruitgang in leefsituatie heeft ook alles te maken met de sanitaire voor zieningen die op het kampement van 2.700 vierkante meter zijn aange bracht. Bij elke woonwagen staat een apart gebouwtje met douche, toilet en berging. De inrichting kostte al met al zo'n vijfhonderdduizend gulden. Vol gende week dinsdag wordt het kamp officieel geopend door een vertegen woordiger van de gemeente en de Stichting Woonwagenwerk. Van ge meentezijde werd de opening gisteren (dinsdag) verplaatst. boom-du Pain. Lijsttrekker blijft R. J. M. Noët terwijl C. Provoost op de vier de plaats staat. W. Dumez trad enige maanden geleden aan als raadslid na het vertrek van fractievoorzitter C. Barbé, die opstapte wegens te drukke werkzaamheden. De VVD heeft nu twee raadsleden. De vergadering, waarin de kandida tenlijst werd vastgesteld, werd bijge woond door ruim vijftig leden. Die hoorden afdelingsvoorzitter W. de Meijer in zijn openingswoord onder meer zeggen: „De dans om de raadsze- tels is begonnen. Er zijn al een aantal zichtbare veranderingen: een nieuwe burgemeester, het opstappen van Gosselaar als wethouder, de kandida tuur van De Zeeuw als wethouder en de mogelijkheid dat bij 'winst' de Par tij van de Arbeid een tweede wethou derszetel claimt". De Meijer verwacht een harde strijd en maakte maar direct duidelijk hoe de WD zich straks, bij de collegevorming zal opstellen. Hij zei het overigens niet met zoveel woorden, maar duidelijk is wel dat de VVD rekent op een voortzet ting van de goede samenwerking met met name het CDA. Met andere woor den: de VVD verwacht de nodige steun van het CDA wanneer de liberalen een wethouderszetel claimen, ook al stuurt de PvdA aan op twee in plaats die huidige ene zetel in het college (Van Walraven). Het wordt, in de wan delgangen, zelfs niet uitgesloten dat er straks een vijfde wethouderszetel bij komt. En dan hoeft De Zeeuw zich he lemaal geen zorgen meer te maken. Dan wordt, via een omweg, toch nog een soort afspiegelingscollege ge vormd. SINT-JANSTEEN - Zaterdag brengt Sinterklaas zijn jaarlijks bezoek aan Sint-Jansteen. Om 14.30 uur worden de Sint en zijn knechten aan het marktpleintje aan de Wilhelmina- straat opgewacht door de kinderen uit het dorp. Het gezelschap vertrekt daarna naar het plaatselijke gemeenschapscen trum De Warande. De fanfare Sint Jans zorgt voor de passende muzikale begeleiding. In de Warande voeren verschillende groepen van de basis school voordrachtjes op voor de Spaanse gasten. De Sint zelf brengt za terdag ook twee speciale Pieten mee. Aan het eind van het gezellig samen zijn ontvangen de kinderen een ca deautje. Kinderen die door ziekte niet aanwezig kunnen zijn, krijgen thuis bezoek van enkele Zwarte Pieten. Bingo Op de Arjoanbolbaan te Breskens wordt vrijdag bingo ge speeld. Er zijn elf ronden. De bingo avond staat open voor iedereen vanaf vijftien jaar. De aanvang is om 19.30 uur. Zaterdag wordt er vanaf 13.30 uur een seriebolling gehouden. Köersbal De koersbalclub van de ANBO Clinge houdt donderdagmid dag om 13.30 uur een wedstrijd voor de. clubleden in het gemeenschapscen trum Malpertuus. Jeugdsoos Vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur is het jeugdsoos in het gemeenschapscentrum Malper tuus te Clinge. Jongens en meisjes tot en met zestien jaar kunnen kaarten, sjoelen, dammen, schaken, toepbiljar- ten en computerspelletjes spelen. Een disco is eveneens aanwezig. Bingo De Katholieke Bond voor Ouderen afdeling Clinge houdt vrijdag de maandelijkse bingo in het gemeen schapscentrum Malpertuus. De aan vang is om 13.30 uur. BEKENDMAKING HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen, overeenkomstig het bepaalde in de arti kelen 12 en 29, eerste lid, van de wet algemene be palingen milieuhygiëne, ter openbare kennis dat bij hen aanvragen zijn ingekomen van: 1. de heer J. P. Vermorken, Pieter de Hooghstraat 47 te Terneuzen voor het oprichten en in wer king hebben van een bedrijfsopleidingencen trum op het perceel plaatselijk bekend Lange Reksestraat 19, Terneuzen; 2. Stichting Streeklaboratorium Zeeland. Vliet- straat 10 te Témeuzen voor het oprichten en in werking hebben van een streeklaboratorium gelegen op het perceel plaatselijk bekend Vlietstraat 10, Terneuzen. 3. Hollandse Constructie Groep B.V., Industrie weg 11 te Terneuzen voor het oprichten en in werking hebben van een werkplaats voor de pre-fabricage van pijpleidingen op een perceel van het contractorpark van Dow Benelux N.V., Terneuzen; 4. Hollandse Constructie Groep B.V., Industrie weg 11 te Terneuzen voor het oprichten en in werking hebben van een werkplaats voor de pre-fabricage van pijpleidingen op een perceel van het contractorpark van Hydro Agri Sluis kil B.V., Sluiskil; 5. Sicon B.V.. Prins Hendrikweg 8 te Vlissingen voor het oprichten en in werking hebben, van een constructie-werkplaats op een perceel van het contractorpark van Dow Benelux N.V., Terneuzen; 6. Eyke Hogendoorn B.V., mr. F. J. Haarmanweg 9 te Terneuzen voor het oprichten en in wer king hebben van een reparatie- en constructie werkplaats op een perceel van het contractor park van Dow Benelux N.V., Terneuzen. Zij zijn voornemens de vergunningen te verlenen, onder het stellen van voorschriften ter voorko ming van gevaar, schade of hinder buiten de in richtingen. De aanvragen, de ontwerp-beschikkingen en an dere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken en wel tot 22 december 1989 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en elke donderdag van 19.00 tot 22.00 uur. Degenen, die de stukken wensen in te zien op don derdagavond van 19.00 tot 22.00 uur worden ver zocht daarvan vooraf mededeling te doen (tel. 01150-75204). Desgewenst kan tijdens de kantoor uren een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gedurende één maand vanaf heden kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden inge diend. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht (tel. 01150-75204), wordt tot 22 december 1989 voorts gelegenheid gegeven om mondeling bezwaren in te brengen en over de aanvraag van gedachten te wisselen met het bevoegd gezag, de aanvragers en eventuele overige aanwezigen. De aandacht wordt er tenslotte op gevestigd, dat alleen degenen die bezwaren hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en de belangheb benden, die aantonen dat zij daartoe redelijker wijs niet in staat zijn geweest, naar aanleiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Terneuzen, 22 november 1989. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, J. van Rooijen, loco-burgemeester ^^^^^^^^^LvarLPagee^secretaris^^^^^^ zeehaven industrie recreatie Bij de afdeling Burgerzaken worden gevraagd op free-lance basis. Genoemde functionarissen zullen uitsluitend worden belast met het voltrekken van huwelij ken. De voorbereidende werkzaamheden worden verricht door de afdeling Burgerzaken. Vereist is dat gegadigden minimaal 23 jaar oud zijn en de Nederlandse nationaliteit bezitten. Voorts dienen zij representatief te zijn en over goede contactuele eigenschappen te beschik ken. Per voltrokken huwelijk wordt een vergoeding verleend van 50,- (all-in). Belangstellenden kunnen hun sollicitatie binnen 10 dagen richten aan het College van burgemeester en wethouders, Postbus 17, 4570 AA Axel. Nadere informatie wordt desgewenst gaarne ver strekt door de chef van de afdeling Burgerzaken, mw. S. A. de Putter, tel. 01155-2220, toestel 35 Rectificatie De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op donderdag 23 november 1989 te 14.00 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering van de raad der gemeente zal worden gehouden. Omstreeks 18.00 uur zal de vergadering geduren de één uur worden geschorst, waarna de zitting om 19.00 uur zal worden hervat. Voorts zal de ver gadering zo mogelijk om 22.00 uur worden beëin digd en indien nodig worden vervolgd op vrijdag 24 november 1989 te 13.30 uur. Terneuzen, 21 november 1989. De loco-burgemeester van Terneuzen J. van Rooijen. zeehaven industrie «X» recreatie Hinderwet Burgemeester en wethouder van Aardenburg ma-1 ken ingevolge artikel 12 van de wet algemene be-1 palingen milieuhygiëne bekend dat op 3 novem ber 1989 bij hen een aanvraag is ingekomen van I de gebr. W. en R. Blondeel te Aardenburg om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor: het uit breiden of wijzigen van een landbouwbedrijf, var-1 kensfokkerij annex mestopslag met een varkens- fokstal op het perceel plaatselijk bekend Lange-1 weg 4 te Aardenburg. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken I liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, en wel tot 22 december 1989, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. alsmede op maandagavond van 17.00 tot 20.001 uur in de hal van bejaardentehuis Coensdike, Bootstraat 13 te Aardenburg. Na laatstgenoemde datum tot het einde van de I termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld I tegen de beschikking op de aanvraag kan een ie-1 der vorenbedoelde bescheiden ter gemeentese cretarie op werkdagen inzien van 09.00 tot 12.001 uur. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde be zwaren kunnen tot 22 december 1989 schriftelijk I bij ons college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend maken. Indien I daarom wordt verzocht (telefoon 01177-1910, toe-1 stel 17 of 16), wordt tot 15 december 1989 gelegen heid gegeven om gemotiveerde bezwaren monde-1 ling in te brengen en over de aanvraag van i dachten te wisselen met het bevoegd gezag, de I aanvrager en over de aanvraag van gedachten te wisselen met het bevoegd gezag, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. De aandacht wordt er tenslotte op gevestigd dat I alleen degenen die bezwaren hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en een ieder die I aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in I staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikking! in te dienen. Aardenburg, 22 november 1989. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. E. F. Jongmans, burgemeester; J. M. W. H. Janssen, secretaris. f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 40