DDR gaat smokkel van goedkope spullen tegen Partijen in Spanje zijn verontwaardigd over moord op Bask Uitstel van besluit winkeltijden binnen- en buitenland KOK PAS LAAT INGELICHT Ruim miljard minder premies het weer in zeeland en in europa Partijleider van Moskou weggestuurd Akkoord TGV WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 Vandaag Vooruitzichten Nautisch bericht Laag water Hoog water Vooruitzichten 1 Engeland en Wales: Perioden met ■zon en overwegend droog. Middag- Itemperatuur rond 7 graden. Onduidelijk Vragen VVD Griekse regering KABINET WIL NADER OVERLEG Ijskast Lubbers wist al van de tegenvallers af DEN HAAG (GPD) - Premier Lubbers was nog voor de installatie van het kabinet op de hoogte ,'an de tegenvallers in de belastingopbrengsten. De toenmalige minister van financiën, Ru- ding, had de premier daarvan al op 2 november op de hoogte gebracht. Vice-premier Kok hoor de er pas op 7 november van, toen hij werd geïnstalleerd als minister van financiën. De tegenvaller (minder belastingop brengsten van 1,5 miljard, hogere uit gaven voor de WIR 1 miljard) werd door Kok pas eind vorige week aan de ministerraad gemeld. Volgens Ruding staan daar echter ook meevallers van ongeveer twee miljard gulden tegen over. Dat laatste zou kunnen verkla ren, waarom Kok niet met voorstellen is gekomen om de tegenvaller op te lossen. Overigens kwam de brief van Ruding aan Lubbers te laat om nog wijzigin gen in het regeerakkoord te kunnen ZOETERMEER (ANP) - De premie-in komsten van de arbeidsongeschikt heidsfondsen vallen in 1990 1,2 mil jard gulden lager uit dan in juni van dit jaar werd geraamd. Tot die slotsom komt het secretariaat van fondsen (AAF en AOF) in een nota die vandaag door de fondsbesturen wordt behandeld. Op basis van de Mil joenennota en Macro-Economische Verkenning, die nog onder het vorige kabinet zijn opgesteld, worden pre mie-inkomsten in 1990 nu geraamd op 22,5 miljard tegen 23,7 miljard in juni. Een depressie boven Scandinavië bekt naar de Baltische staten. Het \oufront van dit systeem trekt over de Noordzee naar het zuiden en zal ons Iegen de middag gepasseerd zijn. Ach ter deze frontale zone stroomt koudere lucht van polaire oorsprong over de regio uit. Hiermee is dan voorlopig de finitief een einde gekomen aan het re latief zachte weer van de afgelopen da- \en. Een uitloper van een hogedrukcel cie bij IJsland ligt, gaat er de komende tlagen voor zorgen dat de aanvoer van Koude lucht via de Noordzee door blijft haan. De verwachting voor vandaag luidt dan ook als volgt: aanvankelijk 1 eel bewolking en kans op een buitje. \n de loop van de dag opklaringen. Maximum temperatuur vandaag om- Itreeks 8 graden. Komende nacht plaatselijk vorst. Matige tot vrij krach tige wind. foor morgen: noordelijke stroming loven de Noordzee en omgeving voert irij koude en onstabiele lucht aan. Op- Ylaringen afgewisseld door enkele luitjes. Middagtemperatuur om- Ifreefcs 6 graden. In de nacht en och tend temperaturen net onder het vries- lunt. foor vrijdag tot en met zondag: aan houdend vrij koud. Wisselend bewolkt kans op de eerste sneeuwbui van et seizoen. Vind: noordoost tot noord 4 tot 5 Bft., ljcht: matig tot goed, temperatuur Iustwater: 9 graden, afwijking water standen: geringe verhogingen, maxi mum golfhoogte monding Scheldes: omstreeks een halve meter. ZON EN MAAN 23 november Zon op 0813 onder 1639 Maan op 0259 onder 1420 Woensdag 22 november Vlissingen 3.04 105 16.06 147 Terneuzen 3.25 114 16.16 156 Bath 4.20 134 17.06 175 Roompot-buiten 3.50 81 16.20 122 Zierikzee 4.30 90 16.55 131 Yerseke 4.30 100 17.05 141 Philipsdam-West 4.15 95 16.50 136 Donderdag 23 november Vlissingen 4.24 114 17.16 155 Terneuzen 4.50 123 17.30 164 Bath 5.36 143 18.16 182 Roompot-buiten 5.25 89 17.25 126 Zierikzee 5.45 98 18.05 134 Yerseke 5.45 107 18.10 145 Philipsdam-West 5.55 102 18.10 139 uur cm uur cm Woensdag 22 november Vlissingen 9.36 139 22.10 162 Terneuzen 9.56 157 22.29 180 Bath 10.40 191 23.18 214 Roompot-buiten 9.50 104 22.20 130 Zierikzee 10.35 112 23.20 138 Yerseke 10.45 124 23.35 153 Philipsdam-West 10.50 122 23.30 149 Donderdag 23 november Vlissingen 10.38 152 23.10 175 Terneuzen 10.56 171 23.28 195 Bath 11.46 205 Roompot-buiten 10.50 112 23.15 139 Zierikzee 11.45 119 Yerseke 11.55 132 Philipsdam-West 11.55 130 ■■1 av Weersvooruitzichten geldig tot en met donderdag: Noorwegen: Langs de kust enkele sneeuwbuien. Overigens helder weer. In de nacht lichte tot matige vorst, middagtemperatuur van min 5 graden in het noorden tot plus 5 graden in het zuiden. Zweden: Eerst vooral in het zuiden I enkele regen- of sneeuwbuien. Ge leidelijk meer opklaringen. In de I nacht lichte tot matige, in het noor- I den strenge vorst, overdag in het I zuiden temperaturen rond het I vriespunt. I Denemarken: Wisselend bewolkt en 1 enkele regen- of sneeuwbuien. In de I nacht lichte vorst. Middagtempera- I tuur ongeveer 4 graden. I Ierland: Perioden met zon en droog. I Middagtemperatuur rond 8 graden. I Schotland: Perioden met zon en Ilangs de kust mogelijk een regen- of I sneeuwbui. Middagtemperatuur jrond 6 graden. ■België en Luxemburg: Woensdag Iveel bewolking en af en toe regen, ■donderdag opkaringen en overwe gend droog. Middagtemperatuur woensdag 8 graden, donderdag iets lager. -Vest Duitsland: Woensdag veel be wolking en af en toe regen, plaatse- ejk voorafgegaan door sneeuw. Donderdag van het noorden uit op klaringen. Middagtemperatuur jvoensdag rond 7 graden, donderdag [ond 3 graden. "Zwitserland: Veel bewolking en eni- |e tijd regen, boven 1500 meter over gaand in sneeuw. Middagtempera- juur in de dalen en in het laagland lond 8 graden. Nul graden niveau falend naar 1500 meter. Postenrijk: Eerst nog af en toe zon, fan woensdag op donderdag regen, loven 1000 meter overgaand in jneeuw. Middagtemperatuur in het Ta,gland en de dalen rond 5 graden, pl graden niveau dalend naar 1000 Peter, Joegoslavië: Af en toe zon en een en- I® e ",uh donderdag meer bewolking enige tijd regen, in het noorden mogelijk ook sneeuw. Middagtem peratuur van 6 graden in het noor den tot 18 graden in het zuiden. Italië: Half tot zwaar bewolkt en en kele buien, mogelijk met onweer. Middagtemperatuur van 8 graden in het noorden tot 20 graden in het zuiden. Griekenland: Af en toe zon en over wegend droog. Middagtemperatuur rond 19 graden. Frankrijk: Met name in het oosten kans op regen, in de Alpen ook sneeuw. Overigens af en toe zon en overwegend droog. Middagtempe ratuur van 8 graden in het noorden tot 17 graden in het zuiden. Spanje en Portugal: Aanhoudend bewolkt en perioden met regen, met name in het zuiden en westen. Mid dagtemperatuur van 15 graden in het westen tot 20 graden aan de Mid dellandse Zeekust. Weerrapporten 21 november 19 uur W m/s °c Amsterdam zwaar bew. ono 3 8 Aberdeen zwaar bew. n 5 5 Athene half bew. 05 15 Barcelona zwaar bew. windst 17 Berlijn motsneeuw zzw 2 -3 Budapest zwaar bew. nno 1 2 Bordeaux licht bew. ozo 1 12 Brussel zwaar bew. ozo 2 11 Cyprus half bew. ono 9 15 Dublin motregen ono 8 10 Frankfurt zwaar bew. ono 2 6 Genève licht bew.' windst 6 Helsinki sneeuw z 5 0 Innsbruck half bew. windst 4 Istanbul zwaar bew. wzw 4 9 Klagenfurt mist no 1 -2 Kopenhagen motregen w 6 3 Las Palmas licht bew. ozo 2 22 Lissabon zwaar bew. wzw 3 15 Locarno zwaar bew.' zzo 1 8 Londen zwaar bew. n 3 8 Luxemburg onbewolkt verand 8 Madrid regen winds 5 9 Malaga zwaar bew. windst 18 Mallorca regen zzw 5 17 Malta licht bew. z 2 18 Moskou half bew. wnw 2 -4 München half bew. ono 1 3 Nice regen no 2 13 Oslo onbewolkt n 1 0 Parijs regen zzo 2 13 Praag mist z 4 -2 Rome zwaar bew.' zo 5' 17' Split zwaar bew. windst 14 Stockholm sneeuw w 2 0 Warschau zwaar bew. w 4 -3 Wenen zwaar bew. windst 0 Zürich zwaar bew. n 1 4 aanbrengen. Dat programma was al enkele dagen daarvoor vastgesteld. Op het moment dat de brief kwam, wa ren Lubbers en Kok bezig met het wer ven van nieuwe bewindslieden. Waarom Kok de brief niet eerder on der ogen kreeg blijft onduidelijk. Vol gens de woordvoerder van de premier nam Lubbers aan dat Kok de brief wel op het ministerie van financiën zou hebben gekregen. Kok is na vaststel ling van het regeerakkoord, maar nog voordat het kabinet werd geïnstal leerd, enkele malen op zijn toekomsti ge departement geweest om op de hoogte te worden gesteld van de stand van zaken. Kok zelf zegt echter pas van de brief van Ruding op de hoogte te zijn ge steld, toen hij zijn handtekening had gezet onder de overdracht van het de partement van financiën. Dat gebeur de op 7 november. De bewuste brief zat in het zogeheten 'overdrachtsdossier'. VVD-fractieleider Voorhoeve en het liberale kamerlid De Grave hebben premier Lubbers opheldering ge vraagd over de nieuwe WIR-tegenval- ler, de hogere rijksuitgaven in 1989 en mindere belastinginkomsten. Zij wil len nog voor het debat over de rege ringsverklaring van komende week antwoord, met name op de vraag wan neer deze zaken bekend werden, bij wie en hoe ermee gehandeld is. In een toelichting liet De Grave weten op basis van de berichten over de WIR- en belastingtegenvallers geen directe aanleiding te zien tot grote zorg. „Het is nog erg onduidelijk wat de oorzaken zijn. Het is heel goed mogelijk dat de situatie de komende maanden sterk verbetert. Zo lang er geen afdoende verklaring is gegeven, vind ik het te vroeg om daarover al verontrustende berichten naar buiten te brengen", al dus de liberaal. "T k JZiLkl LONDEN (AFP) - Deze Londenaren keken gisteren op een televisiescherm in een winkeletalage naar premier Margaret Thatcher tijdens haar spreekbeurt in het La gerhuis. Het ivas dinsdag voor het eerst sinds de komst van televisie dat een debat y.it het Lagerhuis recht streeks werd uitgezonden. In het verleden had de meer derheid van de Britse volksvertegenwoordiging zich steeds verzet tegen de aanwezigheid van de televisieca mera's. Eerder op de dag hield koningin Elizabeth II van Groot-Brittannië na de traditionele rit in de koets van Buckingham Palace naar Westminster haar troonrede, die slechts een tiental minuten duurde. De rede was voornamelijk gewijd aan de ontwikkelingen in Oost-Eu ropa. „De regering zal met alle mogelijke middelen pogen de veranderingen in Polen, Hongarije en de Duitse Demo cratische Republiek te steunen opdat zij zich inpassen in een stabiel Europa", aldus de Britse vorstin. BERLIJN (AFP/DPA) - De DDR gaat onsympathieke maatregelen nemen om een dam op te werpen tegen smok kelen in en hamsteren van zwaar ge subsidieerde artikelen. Dit heeft pre mier Hans Modrow dinsdag gezegd te gen arbeiders in Oost-Berlijn. De au toriteiten geven forse subsidies uit om de prijzen van kinderkleding, schoenen, vleeswaren en snoep laag te houden. Een vermindering van de subsidie ligt voor de hand. Bijna 400.000 Oostduitsers brachten dinsdag een bezoek aan West-Berlijn of de Bondsrepubliek. Velen lieten de auto thuis en reisden per trein of per interduitse bus, een nieuw fenomeen sinds de beslissing van bijna twee we ken geleden de grens te openen. De Oostduitse sociaal-democratische partij (SDP) wil een ronde tafel-confe rentie van alle partijen en oppositie groepen in de DDR. Doel is bespreking- van de details van de toekomstige vrije verkiezingen, zei SDP-secretaris Ibrahim Böhme. De SDP stuurt deze week waarnemers naar het jaarlijkse congres van de Socialistische Interna tionale in Genève en het Europees Parlement in Straatsburg. De Muur in Berlijn en de grens tussen de DDR en de Bondsrepubliek zijn po reuzer dan in bijna 30 jaar het geval was, maar pas met het houden van vrije verkiezingen wordt de DDR echt een democratisch land. Dit zei de Westduitse minister van buitenland se zaken Hans-Dietrich Genscher dinsdag in Washington. Genscher is in de Verenigde Staten voor overleg aan de vooravond van de informele Sovjet-Amerikaanse top conferentie op de Middellandse Zee op 2 en 3 december. Hij had een speciaal cadeautje voor president Bush meege bracht: een stukje Berlijnse Muur. In een gesprek met de Amerikaanse te levisie zei Genscher dat hij het verlan gen van Oostduitse radicalen naar een verenigd Duitsland steunt. „Er be staat niet een kapitalistische Duitse natie of een socialistische Duitse na tie. Er is maar één Duitse natie". Genscher reageerde op een leus in de demonstratie van maandag in Leip zig. Onder de 250.000 betogers bevon den zich mensen die een spandoek meedroegen met de tekst „Duitsland één ongedeeld vaderland". President Francois Mitterrand van Frankrijk bezoekt van 20 tot 22 decem ber de DDR. Dit deelde het Elysée dinsdag mee. Kort daarvoor houdt de commmunistische partij van de DDR (SED) een speciaal congres: van 15 tot 17 december. Men gaat er van uit dat meteen erna bondkanselier Helmut Kohl zijn opwachting maakt in Oost- Berlijn. ATHENE (AFP) - De leiders van de grootste drie partijen in Griekenland hebben dinsdag overeenstemming be reikt over de vorming van een regering van nationale eenheid. De conserva tieven, socialisten en communisten zullen tot half april een regering steu nen, zo deelde de leider van de conser vatieve partije Nieuwe Democratie, op een persconferentie mee. BERLIJN (EPA) - De legendarische Amerikaanse popsterren 'Crosby, Stills and Nash' gaven dinsdagmiddag voor een menigte enthousiaste feestvierders een half uur durend verrassingsconcert bij de Brandenburger Tor. (Van onze correspondent) MADRID - Alle Spaanse politieke partijen heb ben verontwaardigd ge reageerd op de moord aanslag, maandag, op een parlementslid van de Baskische politieke Partij Herri Batasuna (HB). Het 3I-jarige par lementslid, Josu Mugu- ruza, was op slag dood. Aangenomen wordt dat de aanslag is uitgevoerd, omdat HB nauwe ban den heeft met de Baski sche afscheidingsbewe ging ETA. In de loop van dinsdag kwam er bij het Spaanse persbureau EFE een anoniem telefoontje bin nen, waarin werd ge zegd, dat de aanslag was uitgevoerd door de GAL. Deze Grupos Antiterro- ristas de Liberacion pleegde enkele jaren ge leden een groot aantal aanslagen op aanhan gers van HB en de ETA. Al meer dan een jaar zit ten twee politiemensen uit Bilbao in voorarrest vanwege betrokkenheid bij deze aanslagen. Maar de procesgang verloopt stroef omdat de rege- ring-Gonzalez weigert vertrouwelijke informa tie aan de aanklager te geven. Dat heeft in Bas- DEN HAAG (GPD) Er komt voorals nog geen wijziging in de tijden waar op winkels open mogen zijn. Het der de kabinet-Lubbers heeft de Tweede Kamer gevraagd een wetsvoorstel van oud-staatssecretaris Evenhuis dat onder meer voorzag in zogenoem de middag-avondwinkels, niet verder te behandelen. Er moet eerst nader beraad over de zaak in het kabinet plaatsvinden. Het voorstel-Evenhuis was fel omstre den. Het voorzag erin dat er naast win kels die normale openingstijden han teerden, ook winkels zouden komen die pas om twaalf uur 's middags open zouden gaan. Zij hoefden de deuren dan niet voor negen uur 's avonds te sluiten. Ondernemers zouden zelf mo gen kiezen welke openingstijden ze wilden hanteren, mits totaal niet meer dan 52 uur per week de deuren waren geopend. Het CDA is van meet af aan tegen de plannen-Evenhuis geweest. De WD was er voor. De PvdA zag wel iets in de ideeën maar wilde meer invloed van de gemeenten. D66 twijfelde nog. In de formatiebesprekingen tussen CDA en PvdA werd vruchteloos geprobeerd tot overeenstemming te komen. De kamerleden Schartman (CDA) en Schaefer (PvdA) konden het niet eens worden. Als gevolg hiervan kwam er ook niets over de winkelsluiting in het regeerakkoord te staan. Uit een brief van premier Lubbers aan de Kamer blijkt nu dat het kabinet het voorstel-Evenhuis, al dan niet tij delijk, in de ijskast wil leggen. In to taal vraagt de eerste minister van de Kamer om 25 wetsvoorstellen voorlo pig niet meer te behandelen. In be paalde gevallen gebeurt dit op basis van het regeerakkoord (onder meer de wetsvoorstellen euthanasie, wet ge lijke behandeling en vreemdelingen wet), in andere gevallen voor nader beraad binnen het nieuwe kabinet. Dat laatste geldt onder meer voor de paspoortwet. Voor andere onderwerpen wordt geen reden gegeven voor het verzoek aan de Kamer even pas op de plaats te ma ken. Dat geldt dan onder meer voor een aantal wetsvoorstellen op onder wijsterrein handelend over studiefi nanciering, stichtingsnormen voor scholen, volwasseneneducatie en be roepsonderwijs. Ook bij WVC moet een aantal plannen even blijven lig gen. Daarbij zijn de tijdelijke bevrie zing van geneesmiddelenpnjzen en een beperking van de plicht voor zie kenfondsen om artsen in hun gebied hoe dan ook te contracteren. De wet waarin het vorige kabinet jeugdwerkgarantiebanen bij lagere overheden wilde regelen voor werkloze jongeren, dient eveneens te blijven lig- MOSKOU (RTR/DPA) - Lev Zajkov, de partijleider van Moskou, is dins dag ontslagen, zo verklaarde dinsdag een woordvoerder van het partijco mité van de Sovjethoofdstad. Hij wordt opgevolgd door Joeri Prokof- jev, een voormalig tweede secretaris van het Moskouse partijcomité. Over hem is weinig meer bekend dan dat hij een aanhanger is van de perestroj ka. Zajkov stond bekend als voorstander van de harde lijn. Hij werd in maart 1986 gekozen in het Politburo en volg de in november 1987 Boris Jeltsin op als partijleider van Moskou. Jeltsin werd weggestuurd omdat hij vaak kri tiek uitte op het langzame tempo van de veranderingen. Volgens waarne mers is het nog onduidelijk of Zajkov zijn post in het Politburo zal behou den. Zajkov werkte als partijleider in Mos kou volstrekt anders dan zijn voorgan ger. Hij trad hard op tegen publieke bijeenkomsten waarvoor geen toe stemming was verleend en verbood ar tiesten en straatmuzikanten in het openbaar op te treden. (Slot van pagina 1) joenen per jaar. Ook zal er EG-geld be schikbaar komen voor de benodigde investeringen. Hoeveel is nog niet dui delijk. Maij-Weggen liet zich - evenals haar Belgische collega Dehaene - optimis tisch uit over de realiseringskansen van het project. De definitieve beslissing zal voor wat Nederland betreft overigens pas door het volgend kabinet genomen kunnen worden, zo stelde zij. Naast de finan ciën noemde zij het milieuprobleem als een mogelijk struikelblok. Voor de aanleg van de nieuwe verbinding in Nederland zal een uitgebreide mi- lieu-effect-rapportage worden opge steld. Maij-Weggen wees er op dat de TGV naast nadelen ook aanzienlijke voor delen zal hebben voor het milieu. Zij verwacht dat het vliegverkeer op de korte afstanden drastisch zal afne men. Ook gaat zij er van uit dat veel automobilisten de hogesnelheidstrein zullen nemen. Een reis Amsterdam- Parijs per TGV zal, als de nieuwe ver bindingen er liggen, een tijdsbespa ring van twee uur opleveren ten op zichte van de huidige spoorverbin ding. Begin volgend jaar zal Maij-Weg gen nadere voorstellen over het TGV- project naar de Tweede Kamer sturen. De TGV zal verbindingen gaan onder houden tussen Parijs en Londen; Pa rijs en Lille; Parijs, Brussel en Amster dam en tussen Parijs, Brussel, Keulen en Frankfurt. Deze verbindingen kun nen eventueel worden verlengd naar Dortmund, Zuid-Frankrijk, Zwitser land, Noord-Engeland en Schotland. kische kringen het ver moeden doen ontstaan, dat de GAL een organi satie was, die opereerde met instemming van de regering. Premier Felipe Gonza lez veroordeelde dins dag de moord als een verwerpelijke daad. Hij zei dat de aanslag met alle beschikbare midde len onderzoch; zal wor den. De leider van de HB-fractie, Jon Idigoras, beschuldigde de premier verantwoordelijk te zijn. „De aanslag is een mis daad van de staat en moet dus direct op het conto van Gonzalez wor den geschreven". gen. Er komt een wijziging op die wet, aldus de eerste minister. Als uiterst urgent omschrijft Lubbers 24 wetsvoorstellen. Het merendeel er van moet nog voor 1 januari aan staande door de Kamer worden afge handeld. Het gaat dan vooral om fis cale wetten. Urgent noemt de premier echter ook de behandeling van wets voorstellen over de gemeentelijke herindeling van Groningen, Water land, Zuid-Holland en Midden-Lim burg. Hetzelfde geldt voor wetsvoor stellen over zwangerschapsverlof en een verhoging van de kinderbijslag. Ten aanzien van de Gezondheids- en Welzijnswet voor Dieren heeft de eer ste minister een bijzondere medede ling. De Kamer mag het wetsvoorstel verder gaan behandelen terwijl het ka binet beziet of er niet alsnog een pre ventieve toetsing van huisvestingssys temen voor dieren in de wet opgeno men moet worden. PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel Tel. 01155-8000 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 72,05; franco per post 86,50; per maand 24,85; jaarabonnement 275,00; jaarabonnement franco per post 335,00; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,25, zaterdag 1,50 p. st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 140 cent per mm; minimumprijs per advertentie 21,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 3