Bewoners Kapelle op de bres voor veiliger straat Dorpsvereniging moet Wissenkerke nieuw leven inblazen kunst Ochtenddienst bus is terug in Oud-Sabbinge Dien trap ei eêl wat op z'n geweten! Dijkgraaf Hage verwacht fiks hogere heffing verontreiniging Zeeuws Orkest overtreft zichzelf in Mahlers Vierde kinderrijke snoodijkstraat na bezwaar inwoners VERAELEN VAN BURGH TOT BRU Trekje ONVERWACHT GROOT AANTAL LEDEN Concert besluit kerkelijk jaar in Grote Kerk Goes 's-HEER ABTSKERKE HOEDEKENSKERKE KAMPERLAND OUD-VOSSEMEER OU DE LAN DE WEMELDINGE WOLPHAARTSDIJK Jeugdwerk geeft weer kaartspel over Borsele uit KAPELLE De bewoners van de Snoodijkstraat en omliggende stra ten in Wemeldinge dringen bij de ge meente aan op verkeersremmende maatregelen. Voor de raadsvergade ring overhandigden J. Folmer en A. J. van der Linden dinsdagavond een brief aan de Kapelse burgemeester J. van Bommel. Ze deden dit namens honderd gezinnen. Niet alleen rijden auto's te hard, met name in de kaarsrechte Snoodijk straat, maar ook is de verkeersintensi teit te groot voor een dergelijke kin derrijke buurt. Er wonen 115 kinderen onder de 12 jaar in de Snoodijkstraat en omgeving. Vooral 's zomers spelen ze veel op straat. Recreanten hebben de route - Binnendijk, Stormezande- weg, Snoodijkstraat, Wilhelminstraat en Westelijke Kanaalweg dan in ge bruik als 'sluiproute'. De bewoners pleiten voor een maxi mumsnelheid van 30 kilometer per uur en het aanbrengen van wegversmallin gen. Burgemeester Van Bommel be loofde de kwestie in de verkeerscom- missie aan de orde te stellen. werd voor de wijk Eliwerve I een overschot genoteerd van ruim een miljoen gulden. Dat bedrag wordt toegevoegd aan de reserve 'exploita tie bouwgrond'. Voor PvdA-raadslid mevrouw A. J. Vermerris-Feijtel wa ren de gunstige cijfers aanleiding om te pleiten voor extra's, zoals sierbe strating. Vrijwel zonder slag of stoot stelde de raad het bestemmingsplan buitenge bied Kapelle vast. Alleen CDA-raads- lid W. de Jager liet op persoonlijke titel zijn onvrede horen over de agrarische, landschappelijke en natuurbestem- ming van enkele gebieden rond on langs aangekocht natuurgebied, de zo genaamde bufferzones. „Ze kopen aan, en leggen meteen een claim op de grond van de boeren. Wij vragen ook niet om honderd meter in hun gebied. En in de buurt van bossen hebben de boeren al schade van wild en van scha duw". De VVD'er C. G. Jebbink kon deels de angst van de boeren begrij pen. „We moeten niet de bufferzones straks tot natuurgebied verklaren en dan weer een nieuwe bufferzone aan wijzen". De gemeenteraad besprak dinsdag- WISSENKERKE - Wissenkerke heeft avond onder meer de gunstige gron- sinds dinsdagavond een dorpsvereni- dexploitaties in de gemeente. Zo ging. Gisteravond kwamen 70 mensen GOES, GROTE KERK Het Zeeuws Orkest onder leiding van Roelof van Driesten met als solisten An- negeer Stumphius, sopraan en mr F. K. Adriaanse, viool. Werken van Boyce, Mendelssohn Bartholdy en Mahler. Wie als semi-amateurorkest - wat het Zeeuws Orkest toch is - Mahlers vierde symfonie op het programma zet, gaat de confronta tie aan met een werk, waarin een merkwaardige paradox huist. De Vierde is een van Mahlers meest toegankelijke symfonieën, op het eerste gehoor al; en tegelijk is het een van zijn werken, waarvan de essentie het moeilijkst te treffen is. 'De muziek ligt zo open, zo gevoe lig, dat een kind het hoort als je misgaat', zei Herman Krebbers ooit over Beethovens vioolconcert. Datzelfde geldt voor de meeste van Mozarts volwassen symfonieën, en het gaat ook op voor Mahlers Vier de. Een orkest is er niet mee klaar, als de partituur er technisch goed uitkomt. Er staat een wereld achter de noten. Dat Mahler met zijn sym fonisch oeuvre 'een wereld wilde op bouwen', is een veel aangehaalde uitspraak van hem. Niemand heeft bij mijn weten elke afzonderlijke van zijn tien symfonieën (inclusief Das Lied von der Erde) metafysisch beter geduid dan Simon Vestdijk in zijn Mahler-boek heeft gedaan. Vestdijk situeerde de symfonieën paarsgewijs door ze als overheer sende trek ontspanning of spanning toe te kennen. Ontspanning ver bond hij met aards-, niet zelden na- tuurbeleven en die komt vooral voor in de oneven symfonieën; toe nemende symfonische spanning houdt bij Mahler nauw verband met religieus besef en -beleven en ze ma nifesteert zich vooral in de even symfonieën. In de solistische en koorfinale van de Tweede - zo duid de Vestdijk - wordt aan de gemeen schap een glimp van de hemel ge toond. In die visie slaagt in de finale van de Vierde een kind erin de Hemel deel achtig te worden, een stadium dat is voorbereid op aarde, via het sterven in een van de moooiste dodendan sen ooit gecomponeerd, waarna het kind in het derde deel via de Ada gio-variaties naar de hemel stijgt. Men hoeft die duiding niet aan Mah lers Vierde te geven, maar ze geeft wel inzicht in het meest wezenlijke van het probleem om buitenge woon geconcentreerd geschreven muziek ontspannend, schuimend, blijmoedig, verinnerlijkt tenslotte te doen klinken. Het Zeeuws Orkest leverde er dins dagavond in de zeer goed bezette kerk een bewonderenswaardige prestatie mee af. Of beter; gastdiri- gent Roelof van Driesen bracht, met rustige autoriteit leidend, het orkest tot een uitvoering die klasse had. Ik vond, dat hij in een werk dat uit subtiliteit bestaat de vertragin gen in het eerste deel te opgelegd presenteerde, maar daar houdt de kritiek ver op. Hij bracht het orkest tot een van de meest geïnspireerde vertolkingen die ik de afgelopen tien jaar van het ensemble heb be luisterd. Mahler werd naar de geest, tinte lend en zonder een spoor van nood lottige zwaarwichtigheid, treffend tot klinken gebracht. Technisch was de uitvoering niet altijd perfect - de overgang van thema's van strij kers op blazers vice versa bijvoor beeld sloot lang niet altijd naadloos aan. Maar alle instrumentale groe pen zaten op het puntje van de stoel en waren er met het hart bijDe celli klonken weldadig op, de blazers, zo wezenlijk in deze muziek, reageer den alert en doorgaans trefzeker, en de violen zongen zonder scherpte. Annegeer Stumphius zong inne mend en plastisch over het hemelse leven. Het Zeeuws Orkest overtrof zichzelf en daarmee overtrof het naar het mij voorkwam dus ook de memorabele uitvoering van Mah lers Eerste, waarmee men enkele ja ren geleden Stotijn uitgeleide deed. Het programma werd toch geken merkt door een wat 'onaardse' keu ze. Aan Mahler ging Mendelsohns vioolconcert vooraf en daarin bege leidde men zeer attent en welspre kend concertmeester/solist F. K. Adriaanse. Hij speelde de zo licht voetige muziek voornaam, klassiek van allure en met een mooi slanke toon. Misschien kwam Mendels sohn wat aan joyeuze zwier tekort - maar aan de andere kant voor kwam die benadering, dat zijn wel luidendheid aan bravoure werd op geofferd. Veel applaus voor een in teressant concert, dat vrijdagavond en zondagmiddag in Middelburg herhaald wordt. Kees Cijsouw OUD-SABBINGE - Een van de twee opgeheven busdiensten Goes- Oud-Sabbinge is opnieuw inge steld. Inwoners van Oud-Sabbinge en Wolphaartsdijk hebben onlangs bij de gemeente bezwaar gemaakt tegen het verdwijnen van twee och tenddiensten, die om 8.46 en 10.46 uur uit Oud-Sabbinge vertrekken. De vervoersmaatschappij ZWN wilde beide diensten opheffen, om dat het rijk er geen vergoeding meer voor gaf. De dienst van 8.46 uur is sinds maamdag terug. De eerste dienst begint om 7.22 uit Goes en vertrekt om 7.46 uit Oud- Sabbinge. Bij het wegvallen van de twee diensten zou de eerstvolgende pas weer om 12.46 uit Oud-Sabbinge vertrekken. Bewoners van Wol phaartsdijk en Oud-Sabbinge von den dat een t lange tussenpoos. De semeente was het daar mee eens en Pleitte bij het rijk voor herinvoering van de dienst van 10.46 uur. Na over- met de ZWN heeft de rijksver- heersinspectie gekozen voor een fl- 'tanciële bijdrage voor de dienst van 46 uur. Die kan goedkoper worden uitgevoerd omdat de chauffeur met een doorkan met een andere dienst. Bewoners van de kinderrijke Snoodijkstraat in Wemeldinge willen dat de gemeente verkeersmaatregelen treft. bijeen voor de officiële oprichting. De vereniging gaat van start met 226 le den. Dat is een onverwacht grote res pons op de oproep enkele weken gele den van de gemeente Wissenkerke en de Werkgroep Dorpsgemeenschap aan de inwoners om zich aan te mel den als lid. „We zijn verrast door het grote aantal aanmeldingen", zei W. Slootmaker die de vergadering voorzat. Hij is lid van de Werkgroep Dorpsgemeenschap die jaarlijks een aantal activiteiten orga niseert. „Het dorpsleven leek bijna doodgebloed. Festiviteiten werden slecht bezocht en mensen waren niet meer bereid ze te organiseren. Dit en thousiasme hadden we dus niet ver wacht." De dorpsvereniging moet Wissenker ke nieuw leven inblazen. Slootmaker zette de doelstellingen ervan op een rijtje. „De vereniging moet in de eerste plaats zelf festiviteiten organiseren. Verder moet zij de activiteiten van plaatselijke clubs ondersteunen. Het gaat niet alleen om feesten en partijen. De vereniging kan bijvoorbeeld ook een soort burenhulp op poten zetten. Tenslotte kan de organisatie de inwo ners vertegenwoordigen tijdens ge sprekken met de gemeente over bij voorbeeld de wijziging van bestem mingsplannen". Tijdens de oprichtingsvergadering werd een 7-koppig bestuur benoemd. Slechts één van hen is afkomstig uit de Werkgroep Dorpsgemeenschap. Deze smelt volledig samen met de nieuwe dorpsvereniging. Tegen het einde van de avond rolde het ene na het andere initiatief over ta fel. Een nieuwe jeugdsoos, straatfees ten, ringrijdagen, een clubblad. Vrij willigers kunnen zich bij het nieuwe bestuur aanmelden. De gemeente Wis senkerke zal de activiteiten onder steunen door jaarlijks een subsidie te verstrekken, GOES De afsluiting van het kerke lijk jaar wordt zondag in de Grote Kerk in Góes gevierd met een groot kerkconcert. De Maria Magdalena- cantorij, het Roosendaals Kamer koor, het Dordts Kamerorkest, de so praan Sophie Ouwehand, de tenor Jacques Hermans en de bas Hans Smout brengen werken rond het the ma dood en eeuwig leven ten gehore. Het concert begint om 19.30 uur. De koren zingen de Cantate 'Wachet auf, ruft uns die Stimme' van Johann Sebastian Bach en het dubbelkorige motet 'Ich lasse dich nicht' van zijn oom Johann Christoph Bach. Verder brengen ze de motetten 'Selig sind die Toten' en 'Die mit Tranen saen' van Heinrich Schütz. Daarnaast voeren de koren afzonderlijk ook nog enkele klei nere werken uit. De cantor-organist van de Grote Kerk, Kees van Eersel, heeft de leiding over het geheel. Bij de uitgang staat alleen een collectebus om de onkosten te drukken en voor het restauratiefonds van het Marcussen-orgel. Inwoners van Oud-Sabbinge kunnen ook om 8.46 uur weer op de bus stappen - Den Trap: Aol die mênschen, die komme zwemme. ZIERIKZEE - ,,'k Wou ma'zégge: dien trap ei toch'eêl wat op z'n ge weten! As'n der nie'was, dan kwae- me 'ier ommers aol die mênschen 's zomers nie', aol die mênschen, die komme zwemme". Met het opnemen van Den Trap in de streektaelbundel Veraelen van 't eiland Schouwen-Duiveland is deze dagen alsnog rechtgedaan aan het werk van dialectschrijver Kees Kol- lenaar. Den Trap verscheen in de ja ren twintig in Ons Zeeland. Maar in de officiële dialectologie was Kolle- naars werk tot nu toe onopgemerkt gebleven. En volgens dialectoloog dr J. B. Berns had het zeker vermeld dienen te worden in de Bibliografie der Dialecten 1800-1950, die in 1958 werd uitgegeven door de bekende Zeeuw P. J. Meertens. De streektaalcommissie van Stad en Lande heeft met het samenstel len van de bundel Veraelen een reis willen maken door de afgelopen vijf tigjaren, en daarbij gekozen uit ver halen en gedichten in de streektaal 'van Burgh tot Bru'. Het verhaal Den Trap verdient ook daarom een plaats in de bundel omdat het de ge mengde gevoelens van de plaatselij ke bevolking in de Westhoek over de opkomst van het toerisme en de re creatie beschrijft. Want als we in 1989 ons oor te luisteren leggen zijn die gevoelens zeker niet kleiner ge worden, tekent voorzitter dr A. de Vin van de streektaalcommissie aan. Hoofdpersoon in Den Trap is Jao- nus, de boer van 't Duunbosch. „As Jaonus an 't praten gaet dan bè je nog nie zo gauw van z'n af', 's Avonds staat hij altijd op de trap. „Zo'n groöte betonne trap mit 'n leu ning, die deü de Polder over d'n du ne eleid is, om de mênschen d'r 'n bitje makkelukker over eene 't 'elle- pen". „Tien jaer 'eleje moste ze nog deü 't laoie zand nae bove klautere, in d'r waere d'r wè bie, die naer omme- leêge zakkede. 't Was soms mooi om te zién! Zo'n dikke magoggel uut de stad of zo'n mooi an'ekleêd meneer tje! Ma'wulder 'ier in 't durrep ao d'r meê'verstand van as m'n op 't strao moste weze dan gienge m'n d'r mit een loapje tegen op. Toe m'n nog jong waere, was 't ier soms 'n eêl spul as de meissen bove waere m'n ze wel es an d'r beênen nae benee'e- trokke. Mit d'r broekje over 't zand, ouweneer!". Dr Berns, hoofd van de afdeling Dialectologie van het P. J. Meertens Instituut, signaleert een trekje dat wezenlijk is voor dialectliteratuur, namelijk kritiek op vernieuwingen en veranderingen. In dit verband noemt hij ook dialectschrijver Joös van Jaone, (pseudoniem van M. J. Kosten, journalist Zierikzeesche Nieuwsbode). Joös van Jaone ver telt van de verkiezingen van 1939. „Da's ok weer agter de rik; die stem- merie bedoel'k vö de staeten. Vee gee de meëste mensen dae nie om, vee minder as vö de kaemer of vo de reat, wat wè te behriepen is". Volgens dr Berns had overigens ook het werk van Joös van Jaone, even als dat van Kollenaar, een vermel ding in de Bibliografie der Dialecten van Nederland verdiend. Wens van dr Berns voor de toekomst is dat voorzitter dr de Vin van de streek taalcommissie nog eens 'op zijn ei gen wijze de hele letterkunde van Schouwen - Duiveland in kaart kan brengen, met namen als Jan Breu- nesse, A. K. Straatsma, J. P. Paulus- se en H. C. Wilson, van vóór 1950, die wel een plaats in de Bibliografie van Meertens kregen'. Dr De Vin stelt vast dat Joös van Ja one - de Nieuwsbode-redacteur Kosten - als journalist in zijn Brie ven uut Schouwen ook over de gren zen van het eiland uitkeek. „Princi pieel gebruikte hij streektaal, ook wanneer hij landelijke of wereldpro blematiek aansnijdt". De Zierikzee- se dialectoloog De Vin onderkent daarin een duidelijke overeenkomst met de in deze jaren schrijvende Ar- jaon (pseudoniem van A. Leijdek- kers), die in de lokale taal van Zie- rikzee zowel de streek als het land en de wereld aan bod laat komen. Een zeer regionaal probleem komt aan de orde in* het gedicht Grenswijzi ging van Piet van Joppa. „Hij be schrijft op een rake manier de emo ties die overal op het eiland opge wekt werden, toen de plannen tot gemeentelijke herindeling bekend werden". Jan Jongschaap Vereniging Stad en Lande heeft de streektaalbundel Veraelen van 't eiland, van Burgh tot Bru uitgegeven in het ka der van het vijftigjarig bestaan in 1989. De bundel is te koop in de boekhandel en kost 24,50. Schuurfeest - In de schuur bij J. Markusse, Kerkring 6 in 's Heer Abts- kerke, wordt zaterdag vanaf 20.30 urn- een schuurfeest gehouden met de band After-Night. De organisatie is in handen van de motorcrosser Chris Markusse. Sint Nicolaas Sint Nicolaas brengt zaterdag een bezoek aan Hoe- dekenskerke. Muziekvereniging Con Amore en de drumband vertrekken om 13.15 uur vanaf de Griend naar de steiger waar de Sint en zijn pieten om 13.30 uur arriveren. Vervolgens maakt Sinterklaas een rondrit door het dorp. Daarbij houdt hij de route Veerweg, Kerkstraat, Havenstraat, Molen straat, Julianastraat, 's Gravenpolder- sestraat, Gostendestraat en Kasteel- hoekstraat aan. Om 14.15 uur wordthij verwelkomt in het Dorpshuis, waar de kinderen van de regenboog op treden. Om 15.15 uur vertrekt de Sint, weer Koffieconcert - De Kamperland- se brassband Ons Genoegen verzorgt zondag een koffieconcert in het Ca- sembroothuis -in Kamperland. Er wordt gespeeld onder leiding van de dirigente Katy Cotoun uit Wissenker ke. De aanvang is om 15.00 uur. Sint Nicolaas Sint Nicolaas legt zaterdagmiddag om twee uur aan in de Landbouwhaven in Kamperland. Hij wordt daar opgewacht door de brass band Ons Genoegen, die het gezel schap in een rondgang door het dorp tot voor het Casembroothuis zal bege leiden. Voor de kinderen van drie tot en met zeven jaar begint om kwart over drie een poppenkastvoorstelling- in de gemeenschapsruimte van de ba sisschool Prins Willem Alexander. De ze wordt verzorgt door de heer Bree- man uit Colijnsplaat. Om 15.30 uur be gint in het Casembroothuis een Mini- playbackshow. Verwacht wordt dat de Spaanse bisschop daarbij verschillen de kinderen prijzend en/of vermanend zal toespreken. Biljart - In de competitie van de Oud-Vossemeerse biljartvereniging 't Scharretje scoorde Wim Pons met 2.59 het beste gemiddelde. Ko Geuze had met vijftien caramboles de hoogste se rie en Jan Verhees met 21 beurten de kortste partij. De uitslagen: Leo van Wezel - Wim Pons 2-0, Jan Burgers - Henk Hommel 2-0, Leo van Wezel - Johan van Meer 2-0, Jan Verhees - Bart den Hollander 2-0, Ko Geuze - Kees Burgers 2-0. Karei Hommel - Sjaak Etienne 0-2. 't Scharretje - De Oud-Vosse- meerse hengelsportvereniging 't Scharretje heeft met de vissers Sjaak Lindhout, Jan Verhees, Theo Rijn berg, Remie Lindhout en Kees Bur gers zaterdag een bronzen korpsme daille behaald bij de Nederlandse kmpioenschappen zeevissen, die bij de Afsluitdijk werden gehouden. Indivi dueel scoorden Sjaak Lindhout en Jan Verhees erg goed, met respectievelijk een vierde en een zesde plaats. Dat le verde hen een plaats op in de naselec- tie van veertig vissers, die op de zater dagen 2 en 16 december gaan uitma ken hoe het Nederlandse team er uit gaat zien. Koningschieting - In café Cen trum te Oudelande hielden de vereni gingen Edele Handboog en Juliana uit Oudelande en Zorgvlied uit Ellewouts- dijk hun jaarlijkse koningschieting op de liggende wip. In totaal waren zeven tien schutters opgekomen. Edele Handboog zag C. Stouthamer koning worden, bij Juliana was het A. Schou- wenaar en van Zorgvlied was het J. van de Guchte die de eer voor zich op eiste. SCHERPENISSE - Dijkgraaf I. C. H*age van het waterschap Tholen ver wacht dat de verontreinigingsheffing de komende jaren met ongeveer 30 procent zal stijgen. Hij zei dat dins dagmiddag in Scherpenisse op de al gemene vergadering van het water schap. De burgers in ons land zullen steeds dieper in hun beurs moeten tas ten omdat allerlei maatregelen nodig zijn ter bescherming van het milieu, aldus de dijkgraaf. Volgens Hage zullen de waterschap pen binnen niet al te lange tijd er toe over moeten gaan de fosfaten uit het afvalwater te halen. Daarvoor zijn kostbare defosfateringsinstallaties nodig. Ook zal er meer aandacht be steed moeten worden aan een verant woorde afvoer van het zuiveringsslib. „Het geld dat daarmee gemoeid is, zal betaald dienen te worden door de ver vuilers, de inwoners van het water- schapsgebied", stelde Hage. De algemene vergadering besloot de verontreinigingsheffing voor 1990 vast te stellen op 58 gulden per vervuilings eenheid. Dat is een verhoging van 5 gulden in vergelijking met vorig jaar. „In de jaren die voor ons liggen zal het niet bij dit soort stijgingen blijven, ge zien de milieuproblematiek. Al is onze heffing dan nog steeds laag als je kijkt naar de rest van het dure Zeeland", zei de dijkgraaf. Ook het geschot gaat vol gendjaar met vijf gulden omhoog naar 138 gulden per hectare. De ledenvergadering van het water schap bepaalde verder in principe be reid te zijn het beheer van de wegen buiten de bebouwde kommen op Tho len en Sint Philipsland op zich te ne men. Dit betekent dat het waterschap Tholen een aantal wegen van beide ge meenten zal overnemen. Met het on derhoud van alle wegen is naar ver wachting een bedrag gemoeid van 2,1 miljoen gulden per jaar. Vermoedelijk Viswedstrijd - De Wemeldingse hengelsportvèreniging 't Grondeltje houdt zaterdag de laatste clubwed strijd van het seizoen. Er wordt gevist aan de Breedsendijk. De aanvang is om 12.00 uur. Inschrijven kan tot een half uur voor de wedstrijd. Na afloop is er de prijsuitreiking van 't dag- én het jaarklassement, in café Old Friends in Wemeldinge. Intocht Sint Sint Nicolaas be zoekt zaterdag Wolphaartsdijk. De kinderen uit Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge verzamelen om 15.00 uur bij het Dorpshuis om de Sint en zijn Pie ten te verwelkomen. Hierna maakt de Goedheiligman een rondrit door het dorp. Muziekvereniging Advendo ver zorgt het muzikale gedeelte van de in tocht. zal het rijk hiervan ruim 1,6 miljoen gulden voor haar rekening nemen. De algemene vergadering moest zich uit spreken omdat de overheid het wegen- beheer in ons land wil saneren. De aan passingen moeten resulteren in meer doelmatigheid. Hoofdingeland J. Versluijs plaatste vraagtekens bij de cijfers. „Kunt u ons de zekerheid geven dat het wegenbe- heer het waterschap niet meer dan een half miljoen gulden gaat kosten", vroeg hij. Dijkgraaf Hage antwoordde dat definitieve cijfers en voorwaarden nog niet bekend zijn. „Daarom vragen we ook alleen een principe-uitspraak. Ik heb er het volste vertrouwen in dat ze kloppen, maar als de rijksbijdrage flink tegenvalt komen we natuurlijk bij u terug", beloofde Hage. Ook hoofd ingeland L. J. Koopman had zo zijn twijfels over de juistheid van de ge noemde bedragen. Hij vond dat het be heer van de wegen bij de gemeenten thuis hoort en niet bij het waterschap. KWADENDAMME - De stich ting Jeugdwerk Kwadendamme geeft opnieuw een kaart- en kwartetspel uit van de gemeen te Borsele. Ongeveer vijfjaar ge leden deed de stichting dat voor het eerst. De opbrengst van de verkoop was bestemd voor het opknappen van het onderko men, 'De Barak' aan de Sport weg in Kwadendamme. Nu is er weer 25.000 gulden nodig voor een opknapbeurt aan onder meer het dak en het plafond van het clubhuis. Volgende week gaat de stichting de spelen huis- aan-huis verkopen. Op de kaar ten staan afbeeldingen van kle derdrachten, kastelen, torens, landschappen en andere karak teristieke elementen in de ge meente Borsele. Ze zijn bruik baar voor het kaartspel en als kwartet. Het Koningin Julianafonds zal 10.000 gulden bijdragen aan het Jeugdwerk Kwadendamme. Met de verkoop van het kaart- en kwartetspel moet het resterende bedrag bij elkaar worden gekre gen. Ook voor het jeugdwerk zelf is nog extra geld nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 31