PZC Bewoners Kapelle op de bres voor veiliger straat •orpsvereniging loet Wissenkerke iieuw leven inblazen kunst Dijkgraaf Hage verwacht fiks hogere heffing verontreiniging Ochtenddienst bus is terug in Oud-Sabbinge streek Zeeuws Orkest overtreft zichzelf in Mahlers Vierde kinderrijke snoodijkstraat waterschap tholen Jeugdorkesten geven concert in Middelburg na bezwaar inwoners WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 1 7 Intocht Sinterklaas Kapelle-Biezelinge ONVERWACHT GROOT AANTAL LEDEN Sint in Goes Sint komt naar Hansweert Concert besluit kerkelijk jaar in Grote Kerk Goes Nieuw bestuur moet SLOTH uit het slop halen Landbouw, natuur, landschapsbehoud te kijk in Goese Willibrordcollege Auto gekraakt in Torentrans GOES KWADENDAMME 's-HEER ABTSKERKE HOEDEKENSKERKE KAMPERLAND OUD-VOSSEMEER OUDELANDE WEMELDINGE WOLPH AART SPIJK Jeugdwerk geeft weer kaartspel over Borsele uit KAPELLE De bewoners van de Snoodijkstraat en omliggende stra ten in Wemeldinge dringen bij de ge meente aan op verkeersremmende maatregelen. Voor de raadsvergade ring overhandigden J. Folmer en A. J. van der Linden dinsdagavond een brief aan de Kapelse burgemeester J. van Bommel. Ze deden dit namens honderd gezinnen. Niet alleen rijden auto's te hard, met name in de kaarsrechte Snoodijk straat, maar ook is de verkeersintensi teit te groot voor een dergelijke kin derrijke buurt. Er wonen 115 kinderen onder de 12 jaar in de Snoodijkstraat en omgeving. Vooral 's zomers spelen ze veel op straat. Recreanten hebben de route Binnendijk, Stormezande- sveg, Snoodijkstraat, Wilhelminstraat en Westelijke Kanaalweg dan in ge bruik als 'sluiproute'. De bewoners pleiten voor een maxi mumsnelheid van 30 kilometer per urn en het aanbrengen van wegversmallin gen. Burgemeester Van Bommel be loofde de kwestie in de verkeerscom- missie aan de orde te stellen. De gemeenteraad besprak dinsdag avond onder meer de gunstige gron dexploitaties in de gemeente. Zo werd voor de wijk Eliwerve I een ]overschot genoteerd van ruim een niljoen gulden. Dat bedrag wordt |toegevoegd aan de reserve 'exploita- bouwgrond'. Voor PvdA-raadslid mevrouw A. J. Vermerris-Feijtel wa len de gunstige cijfers aanleiding om lie pleiten voor extra's, zoals sierbe strating. Vrijwel zonder slag of stoot stelde de raad het bestemmingsplan buitenge bied Kapelle vast. Alleen CDA-raads- lid W. de Jager liet op persoonlijke titel zijn onvrede horen over de agrarische, KAPELLE-BIEZELINGE - Sint Ni- colaas brengt zaterdag een bezoek aan Kapelle-Biezelinge. De goedhei ligman komt dit jaar niet aan op het station, maar arriveert om 10.45 uur op het Kerkplein voor het gemeente huis. Enkele Pieten reizen echter vooruit; zij oefenen vanaf 10.30 uur met de kinderen nog wat sinterklaas liedjes. Burgemeester J. van Bommel verwel komt de Sint waarna de grijsaard een rijtour door het dorp maakt. Het show korps Jonge Kracht geeft de rondrit een muzikale omlijsting. De route is als volgt: Kerkplein, Ooststraat, Cox- straat, Stoofboogerd, Benonistraat, Hillewerfweg, Ooststraat, Kasteel straat, Gistellisstraat, Langegracht, Bruëlisstraat, Cederlaan, Biezelingse- straat, Noordstraat, Nieuwe Kerk straat, Schoolstraat, Waardekens- hoekplein, Lingestraat, Biezelingse- weg, Nieuwe Kerkstraat. Noordstraat en Stationsstraat. 's Middags vertoont Sinterklaas zich nog in enkele winkels in het Dorp. Als afsluiting van zijn bezoek verricht de Sint om 17.00 uur de tweede trekking van de Sint Nicolaas-actie van onder nemingsvereniging Het Groene Hart. IVISSENKERKE - Wissenkerke heeft sinds dinsdagavond een dorpsvereni- ling. Gisteravond kwamen 70 mensen nijeen voor de officiële oprichting. De vereniging gaat van start met 226 le nen. Dat is een onverwacht grote res pons op de oproep enkele weken gele ien van de gemeente Wissenkerke en Ie Werkgroep Dorpsgemeenschap pan de inwoners om zich aan te mel ken als lid. l,We zijn verrast door het grote aantal lanmeldingen", zei W. Slootmaker die le vergadering voorzat. Hij is lid van te Werkgroep Dorpsgemeenschap die Jaarlijks een aantal activiteiten orga niseert. „Het dorpsleven leek bijna loodgebloed. Festiviteiten werden Slecht bezocht en mensen waren niet Tneer bereid ze te organiseren. Dit en- Ihousiasme hadden we dus niet ver lacht." pe dorpsvereniging moet Wissenker- nieuw leven inblazen. Slootmaker lette de doelstellingen ervan op een Bitje. „De vereniging moet in de eerste GOES, GROTE KERK Het Zeeuws Orkest onder leiding van Roelof van Driesten met als solisten An- negeer Stumphius, sopraan en mr F. K. Adriaanse, viool. Werken van Boyce, Mendelssohn Bartholdy en Mahler. Wie als semi-amateurorkest - wat het Zeeuws Orkest toch is - Mahlers vierde symfonie op het programma zet, gaat de confronta tie aan met een werk, waarin een merkwaardige paradox huist. De Vierde is een van Mahlers meest toegankelijke symfonieën, op het eerste gehoor al; en tegelijk is het een van zijn werken, waarvan de essentie het moeilijkst te treffen is. 'De muziek ligt zo open, zo gevoe lig, dat een kind het hoort als je misgaat', zei Herman Krebbers ooit over Beethovens vioolconcert. Datzelfde geldt voor de meeste van Mozarts volwassen symfonieën, en het gaat ook op voor Mahlers Vier de. Een orkest is er niet mee klaar, ids de partituur er technisch goed uitkomt. Er staat een wereld achter de noten. Dat Mahler met zijn sym fonisch oeuvre 'een wereld wilde op bouwen', is een veel aangehaalde uitspraak van hem. Niemand heeft bij mijn weten elke afzonderlijke van zijn tien symfonieën (inclusief Das Lied von der Erde) metafysisch beter geduid dan Simon Vestdijk in zijn Mahler-boek heeft gedaan. Vestdijk situeerde de symfonieën Paarsgewijs door ze als overheer sende trek ontspanning of spanning toe te kennen. Ontspanning ver bond hij met aards-, niet zelden na- taurbeleven en die komt vooral voor in de oneven symfonieën; toe nemende symfonische spanning boudtbij Mahler nauw verband met religieus besef en -beleven en ze ma nifesteert zich vooral in de even symfonieën. In de solistische en koorfinale van de Tweede - zo duid de Vestdijk - wordt aan de gemeen schap een glimp van de hemel ge toond. in die visie slaagt in de finale van de Vierde een kind erin de Hemel deel achtig te worden, een stadium dat is voorbereid op aarde, via het sterven 'n een van de moooiste dodendan- I sen ooit gecomponeerd, waarna het I kind in het derde deel via de Ada gio-variaties naar de hemel stijgt. Men hoeft die duiding niet aan Mah lers Vierde te geven, maar ze geeft wel inzicht in het meest wezenlijke van het probleem om buitenge woon geconcentreerd geschreven muziek ontspannend, schuimend, blijmoedig, verinnerlijkt tenslotte te doen klinken. Het Zeeuws Orkest leverde er dins dagavond in de zeer goed bezette kerk een bewonderenswaardige prestatie mee af. Of beter: gastdiri- gent Roelof van Driesen bracht, met rustige autoriteit leidend, het orkest tot een uitvoering die klasse had. Ik vond, dat hij in een werk dat uit subtiliteit bestaat de vertragin gen in het eerste deel te opgelegd presenteerde, maar daar houdt de kritiek ver op. Hij bracht het orkest tot een van de meest geïnspireerde vertolkingen die ik de afgelopen tien jaar van het ensemble heb be luisterd. Mahler werd naar de geest, tinte lend en zonder een spoor van nood lottige zwaarwichtigheid, treffend tot klinken gebracht. Technisch was de uitvoering niet altijd perfect - de overgang van thema's van strij kers op blazers vice versa bijvoor beeld sloot lang niet altijd naadloos aan. Maar alle instrumentale groe pen zaten op het puntje van de stoel en waren er met het hart bij. De celli klonken weldadig op, de blazers, zo wezenlijk in deze muziek, reageer den alert en doorgaans trefzeker, en de violen zongen zonder scherpte. Annegeer Stumphius zong inne mend en plastisch over het hemelse leven. Het Zeeuws Orkest overtrof zichzelf en daarmee overtrof het naar het mij voorkwam dus ook de memorabele uitvoering van Mah lers Eerste, waarmee men enkele ja ren geleden Stotijn uitgeleide deed. Het programma werd toch geken merkt door een wat 'onaardse' keu ze. Aan Mahler ging Mendelsohns vioolconcert vooraf en daarin bege leidde men zeer attent en welspre kend concertmeester/solist F. K. Adriaanse. Hij speelde de zo licht voetige muziek voornaam, klassiek van allure en met een mooi slanke toon. Misschien kwam Mendels sohn wat aan joyeuze zwier tekort - maar aan de andere kant voor kwam die benadering, dat zijn wel luidendheid aan bravoure werd op geofferd. Veel applaus voor een in teressant concert, dat vrijdagavond en zondagmiddag in Middelburg herhaald wordt. Kees Cijsouw landschappelijke en natuurbestem- ming van enkele gebieden rond on langs aangekocht natuurgebied, de zo genaamde bufferzones. „Ze kopen aan, en leggen meteen een claim op de grond van de boeren. Wij vragen ook niet om honderd meter in hun gebied. En in de buurt van bossen hebben de boeren al schade van wild en van scha duw". De VVD'er C. G. Jebbink kon deels de angst van de boeren begrij pen. „We moeten niet de bufferzones straks tot natuurgebied verklaren en dan weer een nieuwe bufferzone aan wijzen". GOES De beroemdste Spanjaard in Nederland, de heilige Sint Nicolaas, komt zaterdag 25 november per boot aan in Goes. Om 13.00 uur meert hij zijn schuit af aan de Goese Kade, om kennis te maken met burgemeester T. R. Seinstra en zijn echtgenote. Uiter aard komen de goedheiligman en zijn Moorse knechten de Goese kinder schare inspecteren op goed gedrag en belonen met snoepgoed. Veertig musi cerende pieten begeleiden de Sint ver volgens bij zijn rondtoer door de Goese binnenstad, die tot ongeveer 15.30 uur duurt. Drie dagen later komt Sint nog even terug naar de Ganzestad. Hij komt dan zijn inkopen doen op de dinsdag- markt van Goes. Om 9.30 uur ontvan gen de kooplieden hem, samen met wethouder ing W. G. van de Ree, op het bordes van het stadhuis aan de Grote Markt. De Sinterklaasmarkt duurt tot 16.00 uur. plaats zelf festiviteiten organiseren. Verder moet zij de activiteiten van plaatselijke clubs ondersteunen. Het gaat niet alleen om feesten en partijen. De vereniging kS#i bijvoorbeeld ook een soort burenhulp op poten zetten. Tenslotte kan de organisatie de inwo ners vertegenwoordigen tijdens ge sprekken met de gemeente over bij voorbeeld de wijziging van bestem mingsplannen". Tijdens de oprichtingsvergadering werd een 7-koppig bestuur benoemd. Slechts één van hen is afkomstig uit de Werkgroep Dorpsgemeenschap. Deze smelt volledig samen met de nieuwe dorpsvereniging. Tegen het einde van de avond rolde het ene na het andere initiatief over ta fel. Een nieuwe jeugdsoos, straatfees ten, ringrijdagen, een clubblad. Vrij willigers kunnen zich bij het nieuwe bestuur aanmelden. De gemeente Wis senkerke zal de activiteiten onder steunen door jaarlijks een subsidie te verstrekken. Bewoners van de kinderrijke Snoodijkstraat in Wemeldinge willen dat de gemeente verkeersmaatregelen treft. HANSWEERT Sint Nicolaas legt zaterdag aan in Hansweert. Hij wist dinsdag nog niet precies waar. Door de vele veranderingen bij de sluizen was hij daar nog niet helemaal uit. Degenen die de Spaanse goedheilig man willen begroeten worden daar om verzocht zich om 13.00 te verzame len bij het muziekzaaltje van Schelde- galm aan de plaatselijke Boomdijk. Onder begeleiding van de muzikan ten van Scheldegalm lopen zij dan de Sint met zijn gevolg tegemoet. Na een rondgang door het dorp komt de bisschop vervolgens omstreeks 14 uur aan in zaal Zeelandia, waar hij wel kom wordt geheten door burgemees ter Verbree van Reimerswaal. De zaal is vanaf 14.00 uur open. Sint zal voor alle kinderen wat bij zich hebben. Om streeks kwart over vier verlaat de Sint de zaal voor een bezoek aan de bewo ners van het bejaardenhuis Mariaoord in Hansweert. In zaal Zeelandia kan dan nog een uurtje worden nagepraat bij muziek van jeugdsoos De Zolder uit Hansweert. De organisatie van de ont vangst is in handen van de Stichting Kindervakantiewerk Hansweert. GOES De afsluiting van het kerke lijk jaar wordt zondag in de Grote Kerk in Goes gevierd met een groot kerkconcert. De Maria Magdalena- cantorij, het Roosendaals Kamer koor, het Dordts Kamerorkest, de so praan Sophie Ouwehand, de tenor Jacques Hermans en de bas Hans Smout brengen werken rond het the ma dood en eeuwig leven ten gehore. Het concert begint om 19.30 uur. De koren zingen de Cantate 'Wachet auf, ruft uns die Stimme' van Johann Sebastian Bach en het dubbelkorige motet 'Ich lasse dich nicht' van zijn oom Johann Christoph Bach. Verder brengen ze de motetten 'Selig sind die Toten' en 'Die mit Tranen saen' van Heinrich Schütz. Daarnaast voeren de koren afzonderlijk ook nog enkele klei nere werken uit. De cantor-organist van de Grote Kerk, Kees van Eersel, heeft de leiding over het geheel. Bij de uitgang staat alleen een collectebus om de onkosten te drukken en voor het restauratiefonds van het Marcussen-orgel. THOLEN De Stichting Lvkale Om roep Tholen (SLOTH) heeft dinsdag avond een nieuw dagelijks bestuur gekozen. Dat gebeurde in een verga dering van de stichtingsraad en het interimbestuur van SLOTH in Meul- vliet in Tholen, onder voorzitter schap van de heer J. van de Heuvel. Het voortbestaan van de omroep stond hierbij op het spel. Zaterdag 25 november komt het bestuur bij elkaar om het beleid uit te stippelen. De nieuwe voorzitter R. Ravensteijn be loofde een snelle openheid van zaken. Hij zei het volste vertrouwen te heb ben in een gunstige ontwikkeling in de nabije toekomst. Sinds mei dit jaar bevindt de lokale omroep zich in roerig vaarwater. On derlinge verdeeldheid leidde tot ern stige problemen. De huur van de huidi ge zendlokatie werd opgezegd per 31 december en een aantal medewerkers nam ontslag. De vergadering begon tumulteus, waarbij vooral de leden van de raad die daarin namens de ver eniging Vrienden van SLOTH zitting hebben zich overduidelijk manifes teerden. Er moest een nieuw dagelijks bestuur gekozen worden omdat een in terimbestuur alleen mag adviseren. Op korte termijn moeten er echter be slissingen genomen worden ten aan zien van de huur van een nieuwe loka- tie. Ook moet de zendapparatuur aan gevuld worden. Voor de vorming van een dagelijks bestuur van de stich tingsraad waren zes kandidaten. Tij dens de vergadering trok de heer A. Hage zich terug. De overige kandida ten werden met algemene instemming aanvaard. Het dagelijks bestuur van SLOTH bestaat nu uit R. Ravensteijn, voorzitter, F. Janmaat, penningmees ter, R. Bijl, sercretaris, L. Ottevanger en L. Hage, leden. SCHERPENISSE - Dijkgraaf I. C. Hage van het waterschap Tholen ver wacht dat de verontreinigingsheffing de komende jaren met ongeveer 30 procent zal stijgen. Hij zei dat dins dagmiddag in Scherpenisse op de al gemene vergadering van het water schap. De burgers in ons land zullen steeds dieper in hun beurs moeten tas ten omdat allerlei maatregelen nodig zijn ter bescherming van het milieu, aldus de dijkgraaf. Volgens Hage zullen de waterschap pen binnen niet al te lange tijd er toe over moeten gaan de fosfaten uit het afvalwater te halen. Daarvoor zijn kostbare defosfateringsinstallaties nodig. Ook zal er meer aandacht be steed moeten worden aan een verant woorde afvoer van het zuiveringsslib. GOES Het St. Willibrordcollege in Goes houdt een tentoonstelling geti teld „Landbouw, Natuur en Land schapsbehoud". De school doet dit in samenwerking met het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Vis serij. „We haken in op de groeiende belang stelling voor milieu en natuurbe houd", zegt de docent aardrijkskunde M. van der Borgt. „De tentoonstelling gaat over de soms tegenstrijdige be langen van landbouw enerzijds, en na tuur- en landschapsbehoud ander zijds". Van der Borgt vertelt dat het Nederlandse landschap een ontwikke lingsproces van miljoenen jaren heeft doorgemaakt. Pas de laatste paar dui zend jaar spelen de mensen een rol in de vorming ervan. Het Nederlandse oppervlak staat nu voor zeventig pro cent ten dienste van landbouw en vee teelt. „De mensen moeten geen wereldat tractie verwachten",, zegt van der Borgt. „De tentoonstelling bestaat uit een aantal panelen die achter de hoofdingang van de school staan. Het is meer een binnenloopje voor mensen die toch in de buurt zijn". Bij de leerlin gen hoopt van der Borgt meer belang stelling te kweken voor het vak aard rijkskunde, dat steeds minder kinde ren kiezen in hun pakket. De aardrijkskundeleraar meldt ten slotte dat voor volgend jaar een expo sitie over Marokko op het progamma staat. De verhouding tussen Nederlan ders en gastarbeiders staat daarin cen traal. De tentoonstelling die nu te zien is draait tot 8 december. De school is geopend van 9.00 tot 16.00 uur. „Het geld dat daarmee gemoeid is, zal betaald dienen te worden door de ver vuilers, de inwoners van het water- schapsgebied", stelde Hage. De algemene vergadering besloot de verontreinigingsheffing voor 1990 vast te stellen op 58 gulden per vervuilings eenheid. Dat is een verhoging van 5 gulden in vergelijking met vorig jaar. „In de jaren die voor ons liggen zal het niet bij dit soort stijgingen blijven, ge zien de milieuproblematiek. Al is onze heffing dan nog steeds laag als je kijkt naar de rest van het dure Zeeland", zei de dijkgraaf. Ook het geschot gaat vol gendjaar met vijf gulden omhoog naar 138 gulden per hectare. De ledenvergadering van het water schap bepaalde verder in principe be reid te zijn het beheer van de wegen buiten de bebouwde kommen op Tho len en Sint Philipsland op zich te ne men. Dit betekent dat het waterschap Tholen een aantal wegen van beide ge meenten zal overnemen. Met het on derhoud van alle wegen is naar ver wachting een bedrag gemoeid van 2,1 miljoen gulden per jaar. Vermoedelijk zal het rijk hiervan ruim 1,6 miljoen gulden voor haar rekening nemen. De algemene vergadering moest zich uit spreken omdat de overheid het wegen- beheer in ons land wil saneren. De aan passingen moeten resulteren in meer doelmatigheid. Hoofdingeland J. Versluijs plaatste vraagtekens bij de cijfers. „Kunt u ons de zekerheid geven dat het wegenbe- heer het waterschap niet meer dan een half miljoen gulden gaat kosten", vroeg hij. Dijkgraaf Hage antwoordde MIDDELBURG/GOES - Het Jeugd orkest ONDA Middelburg en de jeugd van de Fanfare Euphonia uit Goes ge ven zaterdag een concert in kerkcen trum De Hoeksteen in Middelburg. Tijdens dit uitwisselingsconcert tre den beide orkesten zowel apart als ge zamenlijk op. Het Middelburgse ONDA speelt onder leiding van Piet Baan en Mathieu van Duiven dirigeert de Euphonia-jeugd. De contacten tussen beide verenigin gen zijn pas dit jaar ontstaan. Dat ge beurde doordat de senioren van beide orkesten dezelfde dirigent, Anno Ap- pelo, hebben. In juni van dit jaar reis den de beide jeugdorkesten gezamen lijk naar een festival en tijdens die reis werd het idee van een uitwisselings concert geboren. Dit begint zaterdag om 19.30 uur. dat definitieve cijfers en voorwaarden nog niet bekend zijn. „Daarom vragen we ook alleen een principe-uitspraak. Ik heb er het volste vertrouwen in dat ze kloppen, maar als de rijksbijdrage flink tegenvalt komen we natuurlijk bij u terug", beloofde Hage. Ook hoofd ingeland L. J. Koopman had zo zijn twijfels over de juistheid van de ge noemde bedragen. Hij vond dat het be heer van de wegen bij de gemeenten thuis hoort en niet bij het waterschap. MIDDELBURG Een autokraker heeft in de nacht van maandag op dinsdag zijn slag geslagen in de Mid delburgse straat Torentrans. Uit een auto die geparkeerd stond in een oprit naar een woning werd een radiocasset terecorder gestolen met een waarde van ongeveer 500 gulden. Een zijruit van de auto werd vernield. Sinterklaas Sint Nicolaas komt zaterdag naar Goes-Zuid. Tussen 14.00 en 15.00 uur maakt hij een rondrit door de wijk, begeleidt door de drumband Euphonia. Voor de kinderen van 6 tot en met 8 jaar is er tussen 14.45 en 15.45 uur - en voor peuters en kleuters tus sen 16.15 en 17.15 uur - een bijeen komst in De Pit. Alle kinderen krijgen daar van de Sint een cadeautje. Ook worden er tekenfilmpjes gedraaid. Handboogschieting - in 's Lands Welvaren te Kwadendamme hield de handboogvereniging Vooruit gang een schieting op de liggende wip pen. Er waren 37 deelnemers. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel Jac. Doene, Victoria, tweede hoofdvogel P. de Jonge, Vooruitgang, eerste zijvogel R. Beu- kema, Sint Andries, tweede zijvogel C. Rentmeester Cz, Willem Teil, derde zij vogel M. Kriekaard, Diana, vierde zijvogel Jac. Doene,, eerste kal C. Rentmeester Cz, twee de kal N. Schipper, Sint Andries, derde kal C. Rentmeester Cz, vierde kal P. Repkes, Victoria. Meeste kleine vogels (zeven stuks) Pat. Kroonen, Victoria. De vliegende vogel- prijzen waren voor W. de Jonge, ADLM en H. Goetheer, Juliana. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel J. Ha- rinek, Diana, tweede hoofdvogel W. Remijn- se, Edele Handboog, eerste zijvogel mejuf frouw Magda van Antwerpen, Vooruitgang, tweede zijvogel R. Beukema, Sint Andries, derde zij vogel J. Remijnse, Zorgvlied, vierde zij vogel M. Kriekaard, Diana, eerste kal R. Beukema, Sint Andries, tweede kal I. Helm- strijd, Juliana, derde kal P. de Jonge, vierde kal mevrouw Jo Veerhoek, Vooruitgang. Meeste kleine vogels (zeven stuks) H. Goe theer, Juliana. Schuurfeest In de schuur bij J. Markusse, Kerkring 6 in 's Heer Abts- kerke, wordt zaterdag vanaf 20.30 uur een schuurfeest gehouden met de band After-Night. De organisatie is in handen van de motorcrosser Chris Markusse. Sint Nicolaas Sint Nicolaas brengt zaterdag een bezoek aan Hoe- dekenskerke. Muziekvereniging Con Amore en de drumband vertrekken om 13.15 uur vanaf de Griend naar de steiger waar de Sint en zijn pieten om 13.30 uur arriveren. Vervolgens maakt Sinterklaas een rondrit door het dorp. Daarbij houdt hij de route Veerweg, Kerkstraat, Havenstraat, Molen straat, Julianastraat, 's Gravenpolder- sestraat, Oostendestraat en Kasteel- hoekstraat aan. Om 14.15 uur wordt hij verwelkomt in het Dorpshuis, waar de kinderen van de regenboog op treden. Om 15.15 uur vertrekt de Sint wepr Koffieconcert - De Kamperland- se brassband Ons Genoegen verzorgt zondag een koffieconcert in het Ca- sembroothuis in Kamperland. Er wordt gespeeld onder leiding van de dirigente Katy Cotoun uit Wissenker ke. De aanvang is om 15.00 uur. Sint Nicolaas - Sint Nicolaas legt zaterdagmiddag om twee uur aan in de Landbouwhaven in Kamperland. Hij wordt daar opgewacht door de brass band Ons Genoegen, die het gezel schap in een rondgang door het dorp tot voor het Casembroothuis zal bege leiden. Voor de kinderen van drie tot en met zeven jaar begint om kwart over drie een poppenkastvoorstelling in de gemeenschapsruimte van de ba sisschool Prins Willem Alexander. De ze wordt verzorgt door de heer Bree- man uit Colijnsplaat. Om 15.30 uur be gint in het Casembroothuis een Mini- playbackshow. Verwacht wordt dat de Spaanse bisschop daarbij verschillen de kinderen prijzend en/of vermanend zal toespreken. Biljart In de competitie van de Oud-Vossemeerse biljartvereniging 't Scharretje scoorde Wim Pons met 2.59 het beste gemiddelde. Ko Geuze had met vijftien caramboles de hoogste se rie en Jan Verhees met 21 beurten de kortste partij. De uitslagen: Leo van Wezel - Wim Pons 2-0, Jan Burgers - Henk Hommel 2-0, Leo van Wezel - Johan van Meer 2-0, Jan Verhees - Bart den Hollander 2-0, Ko Geuze - Kees Burgers 2-0, Karei Hommel - Sjaak Etienne 0-2. 't Scharretje - De Oud-Vosse- meerse hengelsportvereniging 't Scharretje heeft met de vissers Sjaak Lindhout, Jan Verhees, Theo Rijn berg, Remie Lindhout en Kees Bur gers zaterdag een bronzen korpsme daille behaald bij de Nederlandse kmpioenschappen zeevissen, die bij de Afsluitdijk werden gehouden. Indivi dueel scoorden Sjaak Lindhout en Jan Verhees erg goed, met respectievelijk een vierde en een zesde plaats. Dat le verde hen een plaats op in de naselec- tie van veertig vissers, die op de zater dagen 2 en 16 december gaan uitma ken hoe hét Nederlandse team er uit gaat zien. Koningschieting - In café Cen trum te Oudelande hielden de vereni gingen Edele Handboog en Juliana uit Oudelande en Zorgvlied uit Ellewouts- dijk hun jaarlijkse koningschieting op de liggende wip. In totaal waren zeven tien schutters opgekomen. Edele Handboog zag C. Stouthamer koning worden, bij Juliana was het A. Schou- wenaar en van Zorgvlied was het J. van de Guchte die de eer voor zich op eiste. Viswedstrijd - De Wemeldingse hengelsportvereniging 't Grondeltje houdt zaterdag de laatste clubwed strijd van het seizoen. Er wordt gevist aan de Breedsendijk. De aanvang is om 12.00 uur. Inschrijven kan tot een half uur voor de wedstrijd. Na afloop is er de prijsuitreiking van 't dag- én het jaarklassement, in café Old Friends in Wemeldinge. Intocht Sint Sint Nicolaas be zoekt zaterdag Wolphaartsdijk. De kinderen uit Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge verzamelen om 15.00 uur bij het Dorpshuis om de Sint en zijn Pie ten te verwelkomen. Hierna maakt de Goedheiligman een rondrit door het dorp. Muziekvereniging Advendo ver zorgt het muzikale gedeelte van de in tocht. OUD-SABBINGE - Een van de twee opgeheven busdiensten Goes- Oud-Sabbinge is opnieuw inge steld. Inwoners van Oud-Sabbinge en Wolphaartsdijk hebben onlangs bij de gemeente bezwaar gemaakt tegen het verdwijnen van twee och tenddiensten, die om 8.46 en 10.46 uur uit Oud-Sabbinge vertrekken. I)e vervoersmaatschappij ZWN wilde beide diensten opheffen, om dat het rijk er geen vergoeding meer voor gaf. De dienst van 8.46 uur is sinds maamdag terug. De eerste dienst begint om 7.22 uit Goes en vertrekt om 7.46 uit Oud- Sabbinge. Bij het wegvallen van de twee diensten zou de eerstvolgende pas weer om 12.46 uit Oud-Sabbinge vertrekken. Bewoners van Wol phaartsdijk en Oud-Sabbinge von den dat een t lange tussenpoos. De gemeente was het daar mee eens en pleitte bij het rijk voor herinvoering- van de dienst van 10.46 uur. Na over leg met de ZWN heeft de rijksver keersinspectie gekozen voor een fi nanciële bijdrage voor de dienst van 8.46 uur. Die kan goedkoper worden uitgevoerd omdat de chauffeur met een doorkan met een andere dienst. Inwoners van Oud-Sabbinge kunnen ook om 8.46 uur weer op de bus stappen. KWADENDAMME - De stich ting Jeugdwerk Kwadendamme geeft opnieuw een kaart- en kwartetspel uit van de gemeen te Borsele. Ongeveer vijf jaar ge leden deed de stichting dat voor het eerst. De opbrengst van de verkoop was bestemd voor het opknappen van het onderko men, 'De Barak' aan de Sport weg in Kwadendamme. Nu is er weer 25.000 gulden nodig voor een opknapbeurt aan onder meer het dak en het plafond van het clubhuis. Volgende week gaat de stichting de spelen huis- aan-huis verkopen. Op de kaar ten staan afbeeldingen van kle derdrachten, kastelen, torens, landschappen en andere karak teristieke elementen in de ge meente Borsele. Ze zijn bruik baar voor het kaartspel en als kwartet. Het Koningin Julianafonds zal 10.000 gulden bijdragen aan het Jeugdwerk Kwadendamme. Met de verkoop van het kaart- en kwartetspel moet het resterende bedrag bij elkaar worden gekre gen. Ook voor het jeugdwerk zelf is nog extra geld nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 27