Wankele basis voor Antwerp Rinus Michels wordt raadgever Libregts Topsporters uit DDR mogen de grens over Henk Vos (20) is geen enfant-terrible meer elfs AC Milan is kwetsbaar door blessures Beroep Feyenoord afgewezen sport WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 21 stuttgart verliest slechts met 1-0 bondscoach blijft baas van oranje Plannen van topclubs roepen weerstand op Ton Lokhoff blijft bij Feyenoord berlusconi ongerust voor duel om supercup igrenzen open per 1 januari spitsspeler bloeit op in belgie Vandaag in NU BIJ UW TIJDSCHRIFTWINKELIER Oranje Finales VOOR ANDERE OPZET EUROPACUP Veeleisend Prestige BOERDERIJ 1^^^^ ONAFHANKELIJK WEEKBLAD VOOR DE LANDBOUW Oost-Duitse boeren doorbreken stilzwijgen tegenover Boerderij Nedab plant chip in varkens huid Varkenshouder boekt verbluffende resultaten Groene lobby rukt op in Brussel Monumentenwet. Boer wil koning blijven op eigen erf In welke gemeenten gaan de mestquota omlaag? f 3,75 IM55ET Hans Peter Lehnhoff schiet zijn club naar de 1-0 voorsprong. DEURNE (ANP) - VFB Stuttgart heeft gisteravond in het toernooi om de UEFA-beker de nederlaag in de uitwedstrijd tegen FC Antwerp FC beperkt weten te houden. In de Bosuil werd het 1-0. Het doelpunt viel na negen minuten en werd ge maakt door Lehnhoff, een in Belgi sche dienst spelende Westduitser. Stuttgart, geschrokken van de ne derlaag (2-4) van zaterdag in de bun- desliga tegen het beperkte Hom burg, werd verder niet veel in pro blemen gebracht. De ploeg van Arie Haan, vorig jaar in dit toernooi ver liezend finalist tegen Napoli, ont snapte alleen halverwege de tweede helft aan een grotere achterstand. Czerniatinsky, de oud-international die dit seizoen nog nauwelijks in ac tie kwam, kopte de bal in riante po sitie net naast het doel van Immel. Ook de Nederlander Frans van Rooy was één keer gevaarlijk, als ge bruikelijk met een schot van zijn lin kervoet. Immel liet zich niet verras sen. Stuttgart, dat eerder Feye- noord uitschakelde, had bovendien het geluk dat de gevaarlijkste aan valler van de thuisclub, Nico Clae- sen, ontbrak. De international was geschorst. Antwerp FC (Bel) - VFB Stuttgart (BrD) 1-0 (1-0). 9. Lehnhoff 1-0. Scheidsrechter: Spirin (Sov). Toeschouwers: 13.000. ZURICH (ANP) - Het plan van PSV, Real Madrid en AC Milan voor een an dere opzet van de strijd om de Europe se bekers stuit op weerstand van de voorzitter van de Europese Voetbalu nie. Jacques Georges maakte giste ren, voordat het bestuur van de UEFA zich met deze zaak zou bezig houden, bekend dat de gedachten van de grote clubs niet aantrekkelijk waren voor de kleinere verenigingen van het con tinent. De vooraanstaande verenigingen wil len een indeling in acht groepen van vier voor het toernooi van zowel de landskampioenen als bekerwinnaars, mede om een vroegtijdige uitschake ling door een ongelukkige loting te voorkomen. De acht winnaars zouden dan van de kwart-finales verder moe ten gaan volgens afvalsysteem. Georges verklaarde dat het niet goed zou zijn af te stappen van het beker systeem, dat het publiek sterk aan spreekt. „Zeker niet", voegde hij er aan toe, „omdat de kans bestaat dat er in de groepen talrijke minder aantrek kelijke wedstrijden zullen moeten wor den gespeeld." Volgens de voorzitter is het ook zijn taak de belangen van de kleinere ver enigingen te beschermen. Hij achtte het echter niet onmogelijk dat binnen enkele jaren een ander systeem van plaatsing gehanteerd zou worden. Het Nederlands voetbalelftal speelt niet tegen Uruguay. De UEFA besloot in Zürich het duel tussen de kampioen van Europa en die van Zuidamerika niet te laten doorgaan. Het was niet mogelijk een geschikte datum te vin den. De finale van het Europese toernooi voor landskampioenen wordt dit sei zoen op 23 mei in Wenen gespeeld. Plaats van handeling is het grootste stadion van de hoofdstad van Oosten rijk: Prater. De finale van het Europe se toernooi voor bekerwinnaars wordt in Zweden gespeeld. Deze wedstrijd vindt op 9 mei in het Ullevi-stadion in Göteborg plaats. In het toernooi om de UEFA-beker wordt de finale als ge bruikelijk over twee wedstrijden ge spreid. BREDA (ANP) - De transfer van oud international Ton Lokhoff van Feye noord naar NAC is gisteren op het laatste ogenblik afgesprongen. De overgang zou die middag beklonken worden. Lokhoff was met secretaris Stoof tot overeenstemming gekomen over zijn salaris en over een contract voor drie en een half jaar. Naast het voetballen zou hij een baan in de verzekeringen krijgen. Bij de laatste formele bespre king heette het plotseling dat Lokhoff niet in het financiële plaatje van de eerste-divisieclub paste. Biljarten Zundert, Grand Prix eerste ronde: Van Kuijk 50 33 1.515 10, Heeren 29 33 0.878 6, Gieskens 50 63 0.793 4, Groen 41 63 0.650 5. Schaken Belgrado, internationaal toernooi, zevende ronde: Kasparov (Sov) - Kozul (Joe) 1-0, Short (GBr) - Hjartarson (IJs) 1-0, Ehlvest (Sov) - Nikolic (Joe) 1/2 -1/2, Ljubojevic (Joe) - Joesoepov (Sov) 1/2 -1/2, Agdestein (Noo) - Damjanovie (Joe) 1-0, Timman (Ned) - Popo- vic (Joe) 1/2 -1/2. Stand: 1. Kasparov 6 punten, 2. Joesoepov 4 1, 3. Short, Hjartarson, Ehlvest 4, 6. Tim man 3 1/2 1, 7. Nikolic 3 1/2, 8. Agdestein 3 1, 9. Ljubojevic 3, 10. Damljanovic 2 1/ 2,11. Popovic 1 1/2 1, 12. Kozul 1. Tennis Itaparica, mannen, eerste ronde: Aguilera (Spa) - Mancini (Arg/1) 7-5 2-6 7-5, Tarango (VSt) - Arrese (Spa) 6-3 1-6 6-2, Pereira (Ven) - Courier (VSt/8) 6-2 6-4, Koevermans (Ned) - Goldie (VSt) 7-6 (7-5) 6-3, Haarhuis (Ned) - Lozano (Mex) 6-4 6-4. Jaite (Arg/3) - Javier Sanchez (Spa) 7-6 6-4, Hlasek (Zwi/4) - Frana (Arg) 6-7 6-3 6-4, Filippini (Uru) - Carbonell (Spa) 3-6 7-5 7-6, Emilio Sanchez (Spa/7) - Roese (Bra) 6-4 7-6 (11-9). München, mannen, eerste ronde: Kok (Ned) - Bayh (BrD) 7-6 6-4. Kopenhagen, mannen, eerste ronde: Nijs- sen (Ned) - Sörensen (Den) 4-6 6-1 6-2. Advertentie ZEIST (GPD) Voor Rinus Michels bestaat er geen enkele twijfel dat Thijs Libregts volgend jaar bij het WK in Italië de verantwoordelijkheid zal dragen over het Nederlands elftal. Hij zal zelf zitting nemen in een werkgroep, die bondscoach Thijs Libregts met raad en daad terzijde staat. „Het is nou niet direct het werk van een bestuurder, maar ik heb er geen bezwaren tegen om de technisch directeur tijdens het WK dagelijks te ondersteunen", erkende hij gisteravond in het tv-programma Sport Studio." Michels noemde het een 'soort opoffe ring'. „Na 25 jaar zou ik er de voorkeur aan hebben gegeven wat meer op af stand te blijven. Nu het echter gaat om een andere oplossing, en er zoveel om de hoek komt kijken, ben ik bereid met m'n rugzak vol ervaring wat dichterbij te komen. In het belang van een goede gang van zaken rond het elftal. Het WK bevat een heel pakket aan werk zaamheden en staat los van het nor male werk bij het Nederlands elftal en zijn technisch directeur". Thijs Libregts ziet de samenwerking met Michels al helemaal zitten. „Ik vind het alleen maar fijn dat hij mij gaat ondersteunen. Hij weet precies wat de functie van bondscoach in houdt". Libregts herhaalde nog eens dat hij nimmer heeft overwogen de handdoek in de ring te gooien. „Daar ben ik helemaal het type niet naar. Het was voor mij eerder een uitdaging om te laten zien dat ik het wel kan. In de afgelopen tijd heeft iedereen geleerd hoe het wel en hoe het niet zou moe ten", reageerde hij indirect op de kri tiek vanuit de spelersgroep en de ve nijnige perskritieken die daarvan het gevolg waren. „Je hebt mondige spelers nodig om je ideeën uit te voeren", zo legde Rinus Michels tussen een partijtje golf met de bondscoach uit. „Het nadeel is dat ze tamelijk veeleisend zijn, vooral materieel, en dat je ze niets meer wijs kunt maken. Als tx-ainer moet je daar om voortdurend op je quivive zijn en dien je heel sterk in je schoenen staan. Je moet precies weten wat je wilt en hoe je dat de spelers gaat vertellen. Dat moet je helder voor ogen staan. Mondige spelers eisen duidelijkheid". En daar ontbrak het onder Libregts nog wel eens aan. Wat betreft de schrale opvoeringen van Oranje kreeg Libregts de steun van Michels. „In de kwalificatiewed strijden is het resultaatvoetbal ten koste gegaan van het kijkspel, dat is jammer. Maar dat was niet de op dracht. Het publiek heeft bij het EK een Nederlands elftal leren kennen dat in staat was beide te doen, resultaat en aantrekkelijk voetbal. Dat was het grote winstpunt van het EK. Daar werd echter door elk land offensief ge speeld. Maar ook de tijd van voorberei ding speelt een rol. Bij een interland is die te kort om de kleinigheden aan te scherpen en te anticiperen op watje te wachten staat. Bij het WK, waar je be trekkelijk veel tijd hebt, wordt de be nadering van de ploeg heel anders". n'hijs Libregts (links) in een dialoog met Michels, zoals het tijdens het WK in Italië wèl vaker zal gebeuren. lOOST-BERLIJN (DPA/GPD) - De Oostduitse sportlieden mogen vanaf Ijanuari naar het buitenland vertrek ken. Dat blijkt uit een interview dat ^ïet Oostduitse blad Junge Welt had net Klaus Eichler, de voorzitter van s Deutschen Turn-und Sportbundes der DDR. Officials, trainers en top sporters hebben daarover tijdens een gesprek overeenstemming bereikt. Volgens Eichler komen voor een trans fer de sportlieden in aanmerking, die de DDR jarenlang met succes hebben vertegenwoordigd en tenminste 28 GENEVE (RTR)- De UEFA heeft het hoger beroep, dat Feyenoord had aangete kend tegen de geldboete van ruim 30.000 gulden wegens wangedrag van zijn supporters, afgewezen. De desbetreffende commissie van de Europese voet- palunie acht de club evenals de strafcommissie verantwoordelijk voor de on geregeldheden, die zich voordeden tijdens de wedstrijd tegen VFB Stuttgart, i de eerste ronde van de strijd om de UEFA-beker op 13 september. Supporters van Feyenoord wierpen herhaaldelijk vuurwerk in de vakken, waar pch Westduitse fans bevonden. pok het beroep van het Hongaarse Ferencvaros, dat zijn volgende twee Europe- thuiswedstrijd op tenminste 150 kilometer afstand van het eigen stadion noet spelen, werd niet ontvankelijk verklaard. pe supporters van de club uit Budapest speelden eveneens met vuurwerk, dat o dit geval meerdere keren op het veld belandde. Het gebeurde in de thuiswed strijd tegen Vienna, in de tweede ronde van het Europese toernooi voor beker winnaars. Pe straf van Gregori Martin, speler van Sliema Wanderers uit Malta, werd wel Jeruggebracht. Zijn schorsing van ruim vijfjaar werd omgezet in een uitsluiting lan twee jaar. Martin misdroeg zich tegenover de scheidsrechter, tijdens de f'edstrijd tegen Nentori Tirana uit Albanië. jaar oud zijn. Over een aanvraag voor een transfer wordt door de desbetref fende bond beslist. De transfersom vloeit in de kas van de DTSB. De bedoeling is een fonds voor alle tak ken van sport te vormen, waarvan de sportlieden in gelijke mate profiteren. Wij willen dus de sporten waarin veel geld te verdienen is niet bevoordelen," aldus Eichler. Hij kondigde verder aan dat tussen de clubs en de sportlieden binnenkort contracten zullen worden gesloten, waarin rechten en plichten van beide partijen en ook de mogelijkheid van een transfer naar het buitenland, wor den vastgelegd. Eichler legde er de na druk op dat de clubs en nationale bon den in de DDR een grotere beslissings bevoegdheid krijgen. „We beginnen met de leden van de na tionale selecties. Dat houdt in dat en kele actieven de mogelijkheid krijgen op contractbasis in het buitenland te starten. Maar dit mag niet leiden tot de uitverkoop van de DDR-sport." Verder zullen de nog altijd streng afge schermde sportcentra, waarin de elite traint, worden opengesteld voor de breedtesport. Eichler tegen Die Junge Welt: „In principe zal in geen enkele hal de deur gesloten zijn voor mensen die sport willen bedrijven". GRONINGEN (GPD) - Henk Vos bouwde achtereenvolgens in dienst van RBC, PSV, Willem II, opnieuw RBC en Eindhoven een strafregister op om U tegen te zeggen. In nauwe lijks twee jaar tijd werd hij voor 25 wedstrijden geschorst. Vreemd was het derhalve niet dat de Nederlandse voetballerij hem twee seizoenen gele den gaarne zag vertrekken. De toen nog pas 18-jarige aanvaller vluchtte naar België, waar uiteindelijk Germi nal Ekeren zijn broodheer werd. Sinds zondag wordt Henk Vos niet lou ter meer met gele en rode kaarten in verband gebracht, maar ook met de drie treffers waarmee hij Anderlecht de tweede opeenvolgende nederlaag bezorgde (3-1). Ben je je streken inmiddels verleerd? Vos: „Ach streken... Hier droom je na tuurlijk van. Drie keer scoren tegen het grote Anderlecht, dat verwacht je toch niet. Zoiets maak je waarschijn lijk maar een keer in je hele loopbaan mee. Ik had trouwens niet over gebrek aan geluk te klagen bij die doelpun ten". Doe niet zo bescheiden. Vos: „Ja, dat meen ik. Het resultaat te gen Anderlecht is ook de verdienste van het hele elftal." Je staat met acht doelpunten inmid dels tweede op de Belgische topsco- rerslijst achter Frank Farina van Club Brugge (negen treffers). Vos: „Maar het is niet mijn voornaam ste doel om topscorer te worden. Ik probeer zo goed mogelijk mijn best te doen voor de club. Die hoge plaats op de topscorerslijst is mooi meegeno men. Al probeer ik natuurlijk om ie dere wedstrijd een goaltje te maken". In Nederland moesten ze je niet meer. Voetbal jij in België nu alle frustraties van je af? Vos: „Ik probeer deze lijn door te zet ten en sportieve wraak te halen op ie dereen die het niet in mij zag zitten. Ik hoop dat die mensen zich nog eens achter de oren zullen krabben en zul len denken dat ze mij niet hadden moeten laten lopen". In welk opzicht ben je in België veran derd? Vos: „Ik heb een echt goede vriendin ontmoet die voor honderd procent achter mij staat. En mentaal ben ik ook een stuk sterker geworden". Droom je al van een topclub? Vos: „Ik sta nog anderhalf jaar onder contract bij Ekeren en probeer eerst hier zo goed mogelijk tot mijn recht te komen. Daarna hoop ik dat de top clubs voor me in de rij staan". Je bent nu de gevierde man, maar zon der je drie doelpunten tegen Ander lecht zou je zondag tegen Cercle Brug ge waarschijnlijk uit het elftal zijn ge zet. Hoe gek dat nu ook mag klinken. Vos: „Zonder die stunt was ik, denk ik, afgevallen als vierde buitenlander. Germinal heeft onlangs Frank Schmoller, een Westduitser, als nieu we aanvaller aangetrokken. En in de verdediging staan al Ernie Brandts en Eric van Rossum (beiden Nederlan der). Die hebben goed gepresteerd. Ik ben niet bang voor concurrentie, dat kan zelfs stimulerend werken. Maar ik vind wel dat ik nu de kans moet krij gen mijn plaats te verdedigen. Na die drie doelpunten tegen Anderlecht kunnen ze me nu toch moeilijk over het hoofd zien". Henk Vos rechtsin de tijd dat hij nog voor Willem II speelde. ook aanvoerder Ruud Gullit en vrijwel zeker de breker op het middenveld: Ancelotti. Volgens Berlusconi is dat wel een beetje veel van het slechte. Barcelona maakt zich alleen zorgen om aanvaller Bakero. Zoals gebruikelijk speelt de voorberei ding van de Italiaanse kampioen zich vooral af in het trainingskamp Mila- nello. De dinsdag werd beheerst door de contractbesprekingen met Ruud Gullit en Marco van Basten. En nu Sil vio Berlusconi de zekerheid heeft dat de knie van Gullit wel weer gezond wordt, maakt hij haast met het verlen gen van diens contract. Verwacht wordt, dat het Nederlandse duo nog voor het einde van dit jaar voor drie jaar bijtekent. Het zou hen negen miljoen gulden de man opleve ren. Bij de Supercup, vorig seizoen door KV Mechelen binnen gehaald ten kos te van PSV, gaat het vooral om presti ge. Het is een beker die ontbreekt in de prijzengalerijen van beide groot machten. AC Milan streed één keer om de bokaal. Op 9 januari 1974 werd thuis met 1-0 gewonnen van Ajax. Een week later werd de ploeg in Amster dam met 6-0 verpletterd door doel punten van Jan Mulder, Piet Keizer, Johan Neeskens, Johnny Rep, Gerrie Mühren en Arie Haan. Barcelona haalde het twee keer niet tegen Engelse clubs. In 1980 was Not tingham Forest over twee duels te sterk, drie jaar later Aston Villa. Precies twee jaar geleden ging Johan Cruijff met Ajax op jacht naar de schat. Op 24 november 1987 verloren de Amsterdammers thuis met 0-1 van FC Porto. Het was in de tijd, dat van alle kanten aan de poten van het trai nersbankje van Cruijff werd gezaagd. Bij de tweede wedstrijd in januari was de meester reeds uit Amsterdam ver dwenen. Ook bij Barcelona is Cruijff weer orm streden. De 'Verlosser', zoals hij bij zijh komst werd genoemd, predikt de aati- val, maar Barcelona is zo kwetsbaar als een ziekelijk kind. Volgens de Spaanse pers leverden de Catalanen zaterdag een wanprestatie tegep Atle- tico Madrid (verlies met 0-1). Alleen Ronald Koeman voldeed, zo is de opvatting. Koeman mocht gisteren overigens op en neer naar België om er even als getuige op te treden bij het hu welijk van zijn broer Erwin. Als hij donderdag maar weer met scherp schiet, zal zijn baas gedacht hebben. Voor Barcelona, dat in de Europa Cup werd uitgeschakeld door Anderlecht, is het immers de laatste gelegenheid zich dit seizoen internationaal te ma nifesteren. De club wil bewijzen, beter te kunnen voetballen tegen Milan dan de rivaal uit Madrid, die in een halfjaar tijd twee keer kansloos werd opgerold door Milan in het Europese toernooi van de landskampioenen. DEN HAAG (ANP) - De Milanese za kenman Silvio Berlusconi is onge rust. De voorzitter van AC Milan, die vóór dit seizoen dertig miljoen gul den uittrok voor de verbreding van de selectie, ziet de komende duels tegen Barcelona, om de Supercup, niet zo zitten. Hij mist in zijn ogen te veel be langrijke spelers. Het wegvallen van libero Franco Baresi, die zondag te gen Inter een arm brak, deed de rij kaard verzuchten: „De as van het elf tal is vrijwel helemaal geblesseerd." Morgen (donderdag) is in de Catalaan se hoofdstad het eerste van de twee duels tussen de winnaar van de Euro pa Cup voor landskampioenen en die van de bekerwinnaars. Daarin komt het puikje van het Nederlandse voet bal in het veld of het zit ernaast. Trai ner Johan Cruijff en Ronald Koeman aan Spaanse zijde. Frank Rijkaard en Marco van Basten aan de Italiaanse kant. De Milanezen missen naast Baresi hun voorstopper Filippo Galli, natuurlijk FMo Berlusconi onderhandelt deze |ee'c met Ruud Gullit en Marco van jasfen over een driejarig contract. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 23