PZC Van Lingen zoekt telkens naar nieuwe prikkelingen Terneuzense hockeyers kansloos bij koploper Twee leiders na drie üSS ronden in dammen Hulster Ambacht nu leider indoortennis sport 20 Basketbal Borussia ontslaat trainer Anjolie Wisse wint veldloop Blue Diamonds weer naar zege Haldarit sloot seizoen van ZE VAC af Freddy de Muynck in een prima vorm C r i .--mmmmmmmm"} >-n Zaalvoetballers blijft sukkelen WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 JEUGDINTERLAND IN MIDDELBURG Succes Voorronde DAMESTEAMS OLYMPIA EN GOES NAAR WINST Dames CHIEL HAMERS EN DAAF KASSE Clubcompetitie Eerste klas DOOR VERLIES VAN 'T HALVE MAANTJE Tweede klas Meisjes sbw ZOUTELANDE - Nog maar amper aangekomen in Zoutelande ging bondscoach Bert van Lin gen gistermorgen met zijn voetbalselectie onder 16 jaar een strandwandeling maken. En intus sen sprak hij de voetballers toe: „Anderen zitten nu op school en wij wandelen hier op het strand. Dadelijk gaan we eten, rusten en trainen. Vanavond gaan we lekker onderuit gezakt naar voetbal op televisie kijken. Wat hebben wij het toch goed." En hij besloot zijn peptalk met: „Daarom verliezen we morgen van Polen." De bondscoach, die volgens eigen zeg- te beschouwen. Daarvoor beleef ik te gen altijd op zoek is naar nieuwe prik- veel plezier aan voetballen." kelingen voor zijn selecties, begon tij- ..Trouwens", zegt hij terugkomend op dens die strandwandeling met de laat ste voorbereiding van de jeugdselec- tie. Vandaag (woensdag) speelt het team onder 16 jaar op het terrein van Middelburg tegen Polen. Samen met Italië vormen de drie landen een pou le, waarvan de winnaar volgend jaar mei in Oostduitsland aan de eindron den van het Europee kampioenschap mee mag doen. Nederland is succesvol van start ge gaan. Twee weken geleden versloeg de nationale jeugdselectie het Poolse team in een uitwedstrijd met 2-1. Bert van Lingen: „Toch heeft het lang ge duurd voordat dit team tot een een heid is uitgegroeid. Toen deze jongens geselecteerd waren voor het team on der 14 jaar verloren ze alle wedstrij den. Dat gebeurde vorig jaar zelfs nog. Maar toen hebben we een er paar spe lers bij gezocht en zijn er enkele muta ties geweest. Zelfs daarna liep het nog niet naar wens." De ommekeer kwam twee maanden geleden, toen deze selectie zijn eerste wedstrijd won. „Dat was tegen Schot land. Daarna zijn we in de herfst vakantie in een trainingskamp gegaan en hebben ze onder meer van de lande lijke A-jeugd van Ajax met 1-0 gewon nen en pakten ze Waddinxveen, dat in de tweede klasse uitkomt", vertelt de bondscoach, die verantwoordelijk is voor het jeugdplan Nederland van de voetbalbond. Volgens Van Lingen lopen er in dit team geen spelers rond zoals Vanen burg, Silooy, Van Basten. Gullit of Van 't Schip, die hij allemaal heeft zien ko men. Gedurende elf jaar werkt hij na melijk als bondscoach bij de KNVB. Van Lingen: „Ik zie het overigens nog steeds niet als werken. Nee, het lijkt me vreselijk om wat ik doe als werken het voetbalspel, „ik heb teams gehad met allemaal talentvolle spelers, maar die wonnen nooit. Kijk nu naar PSV. Romario kan in zijn eentje zorgdragen voor een overwinning van zijn ploeg. Daarom heeft een trainer beslist één supertalent nodig. De andere spelers moeten zich in dienst van die speler willen stellen." In dit team van onder 16 is Van Lingen te spreken over de centrumspits Tony Alberda van Heerenveen. „Maar toch moet deze groep het hebben van knok ken en samenwerken." Bert van Lingen voorspelde vijf jaar geleden in deze krant dat het Neder lands voetbal binnen vier jaar terug zou zijn aan de top. Dat was net in de periode dat veel doemdenkers 'donke re wolken boven het Nederlandse voetbal samen zagen pakken', terwijl Van Lingen destijds 'al sterren in de toekomst zag fonkelen'. Een jeugd- bondscoach krijgt kennelijk als één van de eersten een betrouwbaar toe komstbeeld voorgespiegeld. „Ik zag de prestaties van de toen nog jeugdige Vanenburg en dan weet je dat het Ne derlands voetbal binnen korte tijd uit het slop zal komen." Nu treffen we dus een jeugdselectie aan die het vooral van werklust moet hebben. „Maar deze spelers kunnen zich binnen een paar jaar toch verras send ontpoppen. Of misschien dient er zich een nieuw talent aan. En zoals ik al heb gezegd: aan één grote voetballer kan een heel team zich optrekken." Dat deze selectie onder 16-jaar over meer dan middelmatige voetbalkwali teiten beschikt blijkt uit de overwin ning op de Poolse leeftijdgenoten. „Maar daarom voetballen we dit keer vooral tegen onszelf. Iedereen denkt, 'oh die Polen die pakken we wel even.' Maar daarin schuilt juist het gevaar van onderschatting van de Polen." Vandaar dus dat Van Lingen alles aan grijpt om zijn spelers vooral op men taal gebied voor te bereiden op de wed strijd tegen Polen. „Je kunt wel weten hoe je moet spelen moet handelen, maar zonder strijdlust bereik je niets. Overwinningen tegen amateurteams zijn aardig, maar nu moet er een pres tatie neergelegd worden, anders heb ben we nog niets." Bert van Lingen rechtstijdens een training met de jeudselectie. GOES - De C-juniore Anjolie Wisse van de atletiekvereniging AV'56 is voor de vierde keer winnaar geworden van de Warandacross in Oosterhout. De Goese club trok met een groot aan tal jeugdige atleten naar deze veld loop. De uitslagen van deze AV-atle- ten: Meisjes C-junioren: 1 Anjolie Wis se, 5 Belia Verbeem. 23 Martine Pol- fliet. Jongens C8 Guido op 't Hof. Jon gens D: 23 Ben Verbeem. Jongens A: 17 Mare op 't Hof. Meisjes pupillen A: 8 Maritza op 't Hof, 15 Mieke van Hove. Jongens pupillen B: 4 Dennis Wisse. TERNEUZEN - Het rugbyteam van Blue Diamonds uit Terneuzen, dat pas is gepromoveerd, blijft het voor treffelijk doen in de nieuwe omge ving. Ook in de uitwedstrijd tegen de RC Breda trokken de Terneuzenaren aan het langste eind: 16-6. Ze hand haafden zich daarmee op de tweede plaats. Na een uitstekend opgezette aanval wist Levien de Groote al na vijf minu ten een try te drukken en legde de ba sis voor de latere overwinning. De Zeeuws-Vlamingen hielden het beste van het spel behielden, maar zagen de tegenstander aanvankelijk via een counter, een try en een conversie de stand naar 6-4 ombuigen. Het duurde zelfs tot ruim een kwartier in de twee de helft voordat Peter de Booy kans zag de bal over de achterlijn te druk ken: 6-8. En ook de conversie van Jo- han van der Peijl lukte deze keer: 6-10. Zelfs toen de Terneuzenaars in de laat ste tien minuten door een blessure van Tom Schelfhout met een man minder verder moesten kwam de overwinning geen moment in gevaar: 6-16. VLISSINGEN - Het hockeyteam van Olympia (heren) uit Terneuzen leed in de tweede klas een kansloze 3-0 neder laag in de uitwedstrijd tegen Tempo'34. Maar deze tegenstander was bij het ingaan van de laatste com petitieronde niet voor niets koploper. Vooral in de tweede helft leverde Olympia nog wel verdienstelijk te genspel. De score bleef dan ook lange tijd dubbelblank. Verantwoordelijk daarvoor was onder andere doelman Eric Rikken. Na de rust bleef Tempo'34 sterk aan dringen, het kreeg enkele strafcorners te nemen en wist daaruit twee keer te scoren. Tien minuten tijd viel de be slissing: 3-0. Rapide uit Hulst speelde in de derde klas thuis tegen koploper Voorne en verloor eveneens; 1-2. Na de rust (0-2) liep het beter bij Rapide. Er werd toen aanvallender gespeeld, maar verder dan een velddoelpunt van Mario Boon kwamen de Hulstenaars niet. Vlissingen verloor thuis van Dor drecht, dat al in de eerste minuut uit een strafcorner op 0-1 kwam, tenslotte met 0-2. Het slotoffensief van de Zeeu wen in het laatste kwartier leverde geen rendement op. Middelburg speelde thuis een ijzer- sterke partij tegen koploper Souburgh en deelde uiteindelijk de punten: 1-1. Souburgh had de hele wedstrijd 'een veldoverwicht, maar Middelburg nam de leiding na een solo van Michiel de Vries: 1-0. In de tweede helft moesten de Zeeuwen zwaar in de verdediging. Het team kwam onder druk, maar vooral keeper Marinus Willemsen speelde sterk. Toch kon niet worden voorkomen dat Souburgh op 1-1 kwam. In de 4e klas verloor HSD uit bij Baren- drecht met 8-0, Goes speelde bij Made 1-1 gelijk. In de tweede klas dames speelde Vlis singen uit bij Etten-Leur niet de beste partij. Dat resulteerde in verlies met 4-1. Het begin was nog wel hoopge vend. De Vlissingers kwamen zelfs nog op 0-1 na een rebound van Ina de Looff. Daarna werden twee strafbal- len toegekend aan Etten-Leur (2-1). Na de rust kon het team het spel ook niet maken, zodat Etten-Leur tenslotte uitliep naar 4-1. In de derde klas ging het met Olympia stukken beter. Het won thuis van Ma de met 4-0. Door dat resultaat en door het onverwachte verlies van De Wael staat Olympia nu weer gelijk met De Waele bovenaan. De Terneuzense dames waren de hele wedstrijd de sterkere ploeg. Ze ontke tenden eenrichtingshockey op het Het elftal van Italië is in de poule van Nederland nog niet in actie gekomen, maar 28 februari treffen de twee lan den elkaar in Nederland. Daarom zul len er vandaag twee Italiaanse bonds- coaches spioneren: Tardelli en Cora- dini. Ook de Russische bondscoach Semen Andreev van onder 16 jaar heeft een tribuneplaats gereserveerd. De in Lokeren woonachtige ex-Poolse international Wlodek Lubanski komt naar zijn landgenoten kijken. Het is ook vrijwel zeker dat Thijs Libregts naar Middelburg zal afreizen om te zien wat hij van de profvoetballers in spé mag verwachten. Nederland - Polen begint om 17.00 uur op het hoofd veld aan de Nadorst in Middelburg. Scheidsrechter is Karl Jozef Assenmacher uit Westduitsland. de grensrechters Jan Wegereef (Briel- le) en Cees van Haaften (Kapelle). De toegang voor staanplaatsen is gratis. De Nederlandse selectie: Hegie Len- nert en Geoffry Tetro van Feyenoord, Elroy Asmus van Unitas. Steven Hen driks, Menno van Appelen en Dirk van Burik van Ajax, Sietse van der Meer en Tonny Alberda van Heerenveen, Sjoerd Sanders en Raymond Vissers van PSV, Jarno van de Wilde van Spar ta, Bernard Schuitema en Mark Wijn reder van FC Twente, Antonie Rorije van Go Ahead Eagles, Paul Beekman (Eindhoven) en Alex Pijper van FC Groningen. OSSENISSE - Met de Haldarit slo de Zeeuws- Vlaamse Automobii sport Club het rittenseizoen 1989 Winnaar van deze kaartleesrit we het Terneuzens-Hulsterse equipe IJ ebaert-Haselager. Met hun rijke ervaring behaald) Monnie IJsebaert en Hans Haselag een nipte, maar toch knappe zegeini A-klasse. Tegenover het enige fout van de winnaars stonden slechts tw missers van de Zevac-clubkampk nen Harry Korst junior en senior drie fouten van de op de derde plas eindigende Ron en Heieen Roeland! In de B-klasse was het een kwestie v minuten. Drie teams gingen siecl eenkeerinde fout, maar met twee ti: strafpunten trokken Francois van Bergen en Jan van de Velde uiteint lijk aan het langste eind. Het echtpaar Hemelaar werd voor zesde maal dit jaar winnaar in Toerklasse. De uitslagen: A-klasse 1. M. IJsebaert Haselager (Terneuzen-Hulst) 35 strafpi ten, 2. H. Korst sr.-H. Korst jr. (Sas Gent) 74, 3. R. Roelandt-H, Roelandt (7 terlandkerkje) 74. B-klasse 1. F. van de Bergen-J. van dei de (Terneuzen), 2. A. Riemens-P. Riemf (Terneuzen) 68, 3. M. van Goethem Valekx (Hulst) 70,4. P. Willems-W. IJseba (Zuiddorpe-Terneuzen) 96, 5. M. Verst ten-H. de Groot (Axel) 120. Toerklasse 1. F. Hemelaar-A. Hemeli (St. Jansteen) 30,2. J. de Poorter-P. de Po ter (Vogelwaarde) 60, 3. D. Hekkelman Hekkelman (Axel) 60,4. J. Byman-W. Nav (Axel) 90, 5. C. Ferket-M. Ferket (Sas Gent) 129. Daaf Kasse had het in zijn partij tegen de 14-jarige Toby Hage knap lastig. doel van Made. Marianne Dieleman scoorde 1-0 uit een strafcorner. Na de rust bleef Olympia sterk aanvallend spelen, Klaartje Zuiderbaan scoorde 2-0 en Luicienne Speeleman tekende 3-0 en 4-0 aan. Rapide verloor bij Oude Maas kans loos met 7-0. De dames van Middelburg behaalden thuis tegen Souburgh een zwaar be vochten 1-1-gelijkspel. De eerste helft was Middelburg iets sterker, maar het had moeite met afronden. Dat gebeur de pas vlak voor rust, toen Myriam Sturm 1-0 scoorde uit een strafcomér. Na de rust miste Middelburg zelfs nog een strafbal. Vlak voor tijd wist Sou burgh 1-1 te maken. In de vierde klas blijft het goed gaan met Goes. Het won thuis van Hercules met 7-0. Het was een gemakkelijke wedstrijd, want de thuisclub speelde Hercules bij vlagen van het veld. De score bij rust was al 4-0. Doelpunten- maaksters: Ineke van de Langerijt 2x, Janien Geijsen 2x, Stephanie Janse 2x en Anneke Heijning. HSD speelde thuis op natuurgras te gen Hoeksche Waard en wist één goed partij te geven. Maar in de tweede helft moest HSD het onderspit delven. Sas- kia van Velthoven zorgde voor 1-0, ver volgens sloeg Hoeksche Waard drie keer toe. MIDDELBURG Na de derde ronde van het Zeeuws damkampioenschap delen twee spelers de eerste plaats: Chiel Hamers en Daaf Kasse, beiden met vijf punten. Chiel Hamers bereik te de koppositie door een zege op Jan van de Beek. Gedurende de hele partij had Hamers een groot centrumover- wicht. In tijdnood buitte de speler van 's-Gravenpolder dit knap uit. Van de Beek moest materiaal offeren, waarna Hamers zeer snel won. Daaf Kasse liep in deze ronde zijn eer ste verliespunt op. Tegen de pas 14-ja- rige Thoolse aspirant Toby Hage kreeg hij zeer goed spel. Hij drong zijn tegenstander een dure dam op, maar liep vervolgens in een combinatie. De beste kansen waren vanaf dat moment voor Hage, maar met wat kunst- en vliegwerk bereikte Kasse toch een re mise-eindspel. Twee spelers leiden de achtervolging op het tweetal bovenaan. Stef Bae- rends en Jaap Veerhoek herstelden zich van in de vorige ronde opgelopen nederlagen. Baerends won door een misrekening van Kees de Jonge, Veer hoek versloeg zijn clubgenoot Eric Boogert, die lang goed tegenstand bood, maar zich in het late middenspel vergaloppeerde. Jan Sinke leed zijn eerste nederlaag. Tegen Arjo Kousemaker werd hij het slachtoffer van een doorbraakcombi- natie. In de partij tussen Peter Schun- selaar en Paul Willemse kwam Willem- se onder druk te staan, maar een offer bleek voldoende voor een gelijkspel. In de eerste klas sleepte de Middelbur ger Hendrik van der Landen zijn derde achtereenvolgende overwinning in de wacht. Deze keer was Louis Kesteloo het slachtoffer. Door het gelijke spel van Ferry Berkholst tegen Jan Baayens gaat Van der Landen nu al leen aan de leiding. In de tweede klas zijn er nog veel titel kandidaten. Na de derde ronde delen liefst vier spelers de eerste plaats: Leen Meerman, Ben Kegge, Dies Wis- kerke en Leen Stouten. De uitslagen en standen, hoofdklas: D. Kas se-T. hage 1-1; C. de Jonge-S. Baerends 0-2; P. Willemse - P. C. Schunselaar 1-1; C. Ha mers - J. v. d. Beek 2-0; J. Veerhoek - D. A. Boogert 2-0; A. Kousemaker - J. Sinke 2-0. De stand na de derde ronde: 1 Hamers en Kasse 5 punten; 3 Baerends en Veerhoek 4; 5 Van de Beek, Sinke en Willemse 3; 8 Hage, De Jonge, Kousemaker en Schunselaar 2; 12 Boogert 1. Eerste klas: L. Kesteloo - H. van der Landen 0-2; G. Franken-J. L. Grim 1-1; J. Baayens - F. Berkholst 1-1; A. Rijk - L. Boogert 0-2; A. Zegers - C. Korstanje uitg.; M. v. d. Wielen - J. van Strien 1-1; inhaalpartij: J. van Strien - A. Zegers 1-1. De stand na de derde ronde: 1 Van der Lan den 6 punten; 2 Berkholst en Boogert 5; 4 Van der Wielen en Van Strien 4; 6 Baayens, Franken en Grim 2; 9 Zegers en Korstanje 1 (uit 2); 11 Kesteloo en Rijk 1. Tweede klas: M. buitendijk - A. W. Smit 0-2; L. Meerman - J. Houmes 2-0; J. Brasser - B. kegge 0-2; A. J. Janse - L. Stouten 0-2; M. Poulisse - D. Wiskerke 2-0; W. van Oppen - R. van Eenennaam 1-1. De stand na de derde ronde: 1 Kegge. Meer man, Stouten en Wiskerke 4; 5 Van Eenen naam, Van Oppen, Poulisse en Smit 3; 9 Brasser en Houmes 2; 11 Buitendijk en Jan se 1. De volgende ronde van het kampioen schap wordt gespeeld op zaterdag 2 december. Voor de clubcompetitie in de Zeeuw se hoofdklas werd de derde ronde ge speeld. Er was onder meer een verras sende overwinning van Aagtekerke op het kampioensteam van GDC uit Goes: 9-7. 's-Gravenpolder II wist een nipte over winning uit het vuur te slepen tegen het eigen derde team: 9-7. Zierikzee herstelde zich van de grote nederlaag in de tweede ronde en Tholen, de kop loper in de hoofdklas, had weinig moei te met Gapinge. De gedetailleerde uitslagen: 's-Gravenpol der II-'s-Gravenpolder III 9-7: J. Louwerse- P. Geelhoed 2-0, L. Dvadise-C. A. Korstanje 1-1,1.z op 't Hof-D. de Jager 0-2, E. Boogert- P. Versluis 2-0, L. Adriaanse-A. W. Kaat 1-1, M. C. v. d. Plasse-L. Boogert 0-2, P. v. Rijs- bergen-D. Wiskerke 1-1, A. Zegers-W. G. de Leeuw 2-0. Tholen I-Gapinge 111-5: A. Kou- semaker-J H. Kesselaar 1-1, S. Barends-L. Kesteloo 2-0, R. Gunter-L. Walraven 2-0, T. Hage-I. Flipse 2-0, A. Boogerd-W. Waanders 1-1, C. Droogers-Iz. Walraven 1-1, J. de Rij- ke-J. Pouwer 1-1, E. v. Gorsel-P. v. Keulen 1- 1. Souburg-BDV 11-5: P. Filius-J. van ele- wout 2-0, P. C. Allaert-P. kattegat 1-1, M. Bronke-J. van Beeck 0-2, B. Rampersad-F. Berkholst 2-0, J. Brasser-P. Noordijk 2-0, M. Buitendijk-G. Franken 2-0, A. Alewijnse-R. Dusebout 1-1, A. Jobse-H. Reints 1-1. Zie- rikzee-Middelburg II10-6: M. v.d. Wielen-H. v. d. landen 1-1, J. L. Smalheer-J. Baayens 2-0, S. Douw-J. Grim 0-2, J. M. Honig-P. Tan- ge 1-1, J. de Wild-K. J. de Koeyer 2-0, C. v. d. Wielen-P. M. Walraven 1-1, M. de Wild-R. v. Eenennaam 1-1, C. L. Boot-A. v. Keulen 2-0. Aagtekerke-Goes 9-7: M. Provoosst-J. Sinke 1-1, D. Bosselaar-C. Rijk 0-2, F. Blaas-C. v. Biemen 2-0, J. J. Engelvaart-C. de Klerk 2-0, J. A. Maranus-J. Schot 2-0, M. C. de Smit-C. J. Hollestelle 0-2, A. Provoost-J. Tilroe 0-2, A. Francke-M. Poulisse 2-0. 's-Gravenpol der li-Souburg I 9-7: E Boogert-P. Filius 0- 2, J. Louwerse-P. C. Allaart 1-1, J. Blom-M. Bronke 2-0, L. Davidse-J. v. 't Padje 1-1, M. C. v. d. Plasse-J. Brasser 1-1, L. Adriaanse- M. Buitendijk 2-0, Iz. op 't Hof-A. Alewijnse 0-2, A. Zegers-A. de pagter 2-0. stand in de hoofdklas na de derde ronde: 1 Tholen 13-6, 2 Aagtekerke 13-5, 3 Goes 13-4, 4 's-Gravenpolder II 3-4, Zierikzee I 3-4, 6 Gapinge 13-2, Souburg 13-2,8 Middelburg II 3-2, BDV I 3-1, 10 's-Gravenpolder III 3-0. VLISSINGEN - De uitslagen van de con titiewedstrijden van de Zeeuwse basket teams zijn: Dames overgangsklasse: drie 2 - Vlissingen 2 38-49; heren hoofdk se: Ardito - OBC Oss 88-63; heren o gangsklasse: Vlissingen - Octopus 37 meisjes junioren hoofdklasse: Vlissingi OBC Oss 64-23; jongens junioren hoofdk se: Vlissingen - Black Eagles 107-47. Nas -Virtus84-106; dames le klasse: Dynami - Marathon 27-35, Volharding 2 - Smok hoek 28-62, Mevo '80 - Oostburg (Oostb niet opgekomen); dames 2e klasse: BVi burg 2 - Scheldesport 2 22-23, Dynamo '7 De Polder 29-23, Stonedunkers - Smok hoek 2 70-17; heren le klasse: BV Soubi Oostburg 67-37, Dynamo '70 2 - Vlissing 46-78, Volharding - Voorwaarts 112-67: lïi 3e klasse A: Oostburg 2 - BC Sas 33-68, M '80 - Scheldesport 2 32-52; heren 3e klass Marathon 3 - Dynamo '70 3 35-29, Matat Volharding 2 33-28, Mevo '80 2 - BV Soub 2 26-45; jongens junioren: Marathon - harding 51-50, Dynamo '70 - Scheldesi 46-44. IJZENDIJKE - De veldrijder Fret de Muynck uit IJzendijke verke momenteel in een prima vorm. V het tweede achterenvolgende we einde slaagde De Muynck er in i cross in België op zijn naam te sch ven. Ditmaal behaalde hij de oi winning in de veldrit van Klein naai, waar veertig deelnemers war Door dit resultaat werd De Muyi winnaar van het criterium van Bloemenstreek, waarvoor enkele c| sen meetelden. Ook in Lokeren-Oudenbos kwaml Muynck goed voor de dag. Daarfinl te hij als tweede achter de Belgis| winnaar Walter Marijnissen. Voor de eertste klas werd ook de derde ronde gespeeld. 's-Gravenpolder IV bereikte in eigen huis tegen Middel- harnis I na bijna vijf uren spelen een verdiende nipte zege 9-7. Tholen II- Lammerenburg II werd 6-10. Stand na de derde ronde: 1 's-Gravenpolder IV 3-4,2 Lammerenburg II2-3, 3 Tholen II2- 2, 4 's-Gravenpolder V 2-2, 5 Middelharnis I 3-1. In de tweede klas werd de tweede ron de gespeeld. GDC uit Goes, met een jeugdige ploeg achter het bord, wist WOENSDAG beide punten in eigen huis te houden tegen Oostkapelle I: 5-3. MÖNCHEN-GLADBACH (DPA) russia Mönchen-Gladbach heeft j trainer Wolf Werner gebroken. Del jarige oud-trainer van Borussia il eerste coach die dit seizoen in de B desliga wordt ontslagen, hij is ooi eerste die voortijdig wordt weggel den in Mönchen-Gladbach. In ruin jaar Bundesliga hebben 160 coal hun contract niet kunnen uitdienl Borussia speelt sinds het begin val Bundesliga, in 1963, in de hoogste r se. De twee-voudige winnaar val UEF A-beker heeft nooit eerder hall wege het seizoen zo slechts gestaai] dit jaar: op de laatste plaats. Werner wordt vervangen door zijn! jaar oudere assistent Gerd vomBnr VLISSINGEN - Het eerste heren team van Hulster Ambacht is opge rukt naar de bovenste plaats van de rangschikking in poule A van de in- doortenniscompetitie. De Bongerd, dat de vorige koploper 't Halve Maan tje klopte, heeft, met nog één inhaal wedstrijd voor de boeg, evenwel de beste perspectieven voor de herfstti- tel. In poule B van de mixed-afdeling boekte Animo 2 de derde zege op rij. De Terneuzenaren hebben nu nog slechts gevaar te duchten van DOS. De streekderby Hulster Ambacht-Ani- mo, in een nog vrij recent verleden al tijd goed voor felle strijd die veelal in het voordeel van de bezoekers uitviel, was ditmaal een eenzijdig duel. Ani mo, dat duidelijk aan kracht heeft in geboet en nu zelfs de hekkesluiterspo- sitie inneemt, had namelijk weinig in te brengen. Gyon Asselman opende de score ten koste van Frank Wille, Ron nie van Remortel klopte Fred Elliot en Mark de Brouwer bleef opponent Enno Cohen de baas. Dank zij Stanny Verstraeten, die meer in huis bleek te hebben dan Fons Stok man, gingen de Hulsternaren zelfs met een 8-0 voorsprong de laatste speelpe riode in. Hierin haalden ze uit de dub bels nogmaals het volle rendement, zo dat de eindstand op 12-0 bepaald werd. De tweekamp 't Halve Maantje-De Bongerd was eveneens een gevecht tussen equipes uit eenzelfde regio. Daarin was het regerend kampioen De Bongerd dat zijn nieuwe titelaspira- ties overtuigend kracht bijzette. Aan vankelijk zag het er echter niet naar uit. Frank Willekes maakte Harold Schipper de halve winst afhandig en Chris Versteeg zette 't Halve Maantje zelfs op voorsprong door Dennis Reyn- hout af te troeven. Daarmee was even wel al het Goese kruit verschoten. Ro bert Lentink en Jacco Nieuwenhuyze lieten de balans weer in het voordeel van de bezoekers doorslaan, na respec tievelijk Jan Kees Meyers en Eugène de Kok op het verkeerde been gezet te hebben, en in het dubbelspel werd daarna de marge nog verder vergroot, 9-3. Behalve de eerste selecties, kruisten ook de reserves van Hulster Ambacht en Animo de rackets, en hier waren het de Terneuzenaren die uiteindelijk met de - overigens nipte - winst huis waarts keerden. Jeroen Verstraeten en Kim Langeraert konden niet tot een beslissing komen, maar Michel Ve- berkmoes, de meerdere van Stefan Buysse en Leonard Robesin die Stefan van Bunder in zijn greep hield, luidden met hun scores toch de overwinning van Animo 2 in. Hoewel Jean Loup van de Wiele, die geen moeite had met Dirk van de Velde, de achterstand nog ver kleinde, zette een en ander onvoldoen de zoden aan de dijk. De krachtmetin gen in de dubbels kenden geen win naar en eht verschil bleefaldus twee punte, 7-5. Uitslagen: Poule B: Dauwendaele-De Schelde: G. McGillavry 0-2; P. de Jong/P. Krant 1-3; R. Leydekker 1-5; G. Leydekker 1-7; J. Bish/P. de Jong 3-7; P. Krant/R. Ley dekker 3-9. In poule B bij de mixed-teams liep Ani mo 2 weg van de concurrentie. Vóór zondag bestond die in feite nog uit twee ploegen - Souburg 2 en DOS - na de wedstrijdronde van dit weekeinde is alleen laatstgenoemde equipe nog als serieuze rivaal te betitelen. Animo 2 schakelde zelf Souburg 2 uit, terwijl DOS met een identieke score het ter rein meester bleef tegen Souburg 3. Rode lantaarndrager Kapelle dwong voorts het hoger geklasseerde Yerseke een wellicht nog kostbaar gelijkspel af. De tweede selectie van Yerseke ziet in poule D de schijnwerpers op zich ge richt na het behalen van de vierde overwinning in successie, maar Drive dat tot dusver een uitwedstrijd minder in actie kwam, moet zeker als een ge vaarlijke achtervolger gezien worden. Uitslagen: Poule B: Kapelle-Yerseke: J. Verschuure 0-2; T. Gunter 0-4; M. Jille 2-4; S. van Eenennaam 4-4; J. Verschuure/T. Gun ter 4-6; M. Jille/S. van Eenennaam 6-6. Soubrg 2-Animo 2: J. Everling 0-2; L. van der Boom 2-2; N. Blok 2-4; A. Hamelink 2-6; M. Sanderse/L. van der Boom 4-6: N. Blok/A. Hamelink 4-8. DOS 1-Souburg 3: J. Goense 2-0; J. de Klerk 2-2; A. Brand 4-2; C. Eckhardt 4-4; J. Goen- se/W. Meulmeester 6-4; A. Brand/L. Terwiel 8-4. Poule C: Hulster Ambacht-Animo 3: S. Rot tier 2-0; p. Verstraeten 4-0; F. Adriaansens 6-0; A. Coenen 8-0;S. Rottier/P. Verstraeten 10-0; F. Adriaansens/A. Coenen 12-0. Poule D: De Schelde 3-Dauwendaele: M. Ap- ner 0-2; J. Mooibroek 2-2; M. Meulenberg 4-2; M. Walraven 6-2; T. Lefeber/J. Mooibroek-M. Apner/H. Tuinman 7-3; M. Meulenberg/M. Walraven 9-3. DOS 3-Drive: N. van Remortel 0-2; B. van Waterschoot 0-4; I. Colsen 0-6; M. Boddaert 0-8; N. van Remortel/B. van Waterschoot 0- 10; I. Colsen/M. Boddaert 0-12. Yerseke 2-De Stoof. B. van Velzen 2-0: B. Ruissaard 4-0; B. Oostrom 6-0; C. Knuyt 8-0; B. van Velzen/B. Ruissaard 10-0; B. Oos- trom/C. Knuyt 12-0. In Tilburg werden de halve finales voor aspiranten en pupillen gespeeld. De wedstrijden golden voor plaatsing naar de finale van het NK-aspiranten en pupillen kampioenschap. Bij de aspiranten wist Jeanine van der Horst uit Yerseke zich te verzekeren van de eerste plaats. Ze werd kam pioen van Zuid-Nederland. Derde werd Inez de Meester uit Goes. Gyon Asselman was één van de winnaars in het tennisteam van Hulster Ambacht. TERNEUZEN De lijdensweg van Broodje Ben/De Ridder in het lande lijk zaalvoetbal gaat onverminderd verder. Na het eerdere ruime verlies (9-1) tegen FC Leenen konden de Ter neuzenaren in eigen huis tegen FC Tongelreep ook geen vuist (9-2 neder laag) maken. De eerste acht minuten hield men nog stand, maar daarna was de tegenstand gebroken. De Brabanders liepen vlot uit naar een 5-0 ruststand. In de twee de helft bleef Tongelreep de aanval kiezen, zodat Broodje Ben ook'nog twee keer kon scoren langs Geert van de Maasschalkerweerd en Bert Wilting (via een subtiel hakballetje). 10.00-11.00 EURO: What a Week. 11.00-12.00 EURO: Tennis: Federation| voor vrouwen in Japan. 12.00-13.00 EURO: Handbal: Polar CupJ 13.00-14.00 EURO: Worstelen. 14.00-14.30 EURO: RAC Rally. 14.05-15.40 Did 1: Sport extra: tennis, terstoernooi voor vrouwen in Essen, 14.30-18.00 EURO: Tennis: Masterstoefl voor vrouwen in Essen. 18.00-19.00 EURO: Turnen. 18.50-19.20 RTL V: Match Vrije Tijd. 19.00-20.00 EURO: Trans World Sport. I 20.00-, BRT 2: Sportavond: UEFA-cupJ bal (Rapid Wien-FC Luik en FC AntiJ VfB Stuttgart). 20.00-21.00 EURO: Paardesport: coi| hippique in Hannover. 20.15-22.30 Did 1: Sport extra: rechtslj verslag van de eerste wedstrijd in de J ronde van het EC-3 toernooi tussen Hol Porto en samenvattingen van Napoij der Bremen, Rode Ster Belgrado-Ftl en Antwerp-VfB Stuttgart. I 20.40-21.00 BBC 2: Autoraces: laats» van de vierdaagse RAC Lombard Ml Engeland. I 21.00-22.00 EURO: Tennis: wedstrijaenj vrouwen in Hannover. 21.50-22.30 Ned 2: Autostrandrace: ve'l 22.00-00.30 EURO: Voetbal: UEF«| voetbal. 22.30-23.10 RTL V: Match extra. 22.45-23.15 Ned 3: Studio Sport. 23.20-00.45 BBC 1: Sportsnight: meH| voetbal en ABA-boksen. 00.30-01.00 EURO: RAC Rally. 01.00-01.10 BBC 2: Autoraces: samen»! van de laatste dag van de vierdaags Lombard Rally door Engeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 22