SLAGERIJ BLAHKENBUR6H KINDERJACKETS: DAMESMANTELS: H 4ft€ï HERENJACKETS: Dli MARCA: ELKE WEEK ANDERS ALTIJD G0B Openbare discussie in Vlissingen over afsluiting boulevard Vlissingse jongerensoos met opheffing bedreigd gemeente vlissingen VERK0C SCHARRELSLAGER PANTOFFELS FEENSTRA'S SCHOENENHUIS 75,- 56,- 70,- 5 kilo schouderkarbonade36,- 5 kilo schouderlappen40,- i 5 kilo magere runderlappen 15 kilo dikke riblappea 5 kilo fijne riblappen j 5 kilo varkensfilet 500 gram malse biefstuk 1 kilo varkensfricandeau 1 kilo ribkarbonade 1 kilo braadlappen 4 halen/3 betalen i 2,30 1,79] 150 gram schouderham 150 gram gebraden gehakt 100 gram casselerrib SI Vlissingen: Gildeweg 4 (Miro-Center) mededeling bouwaanvragen SLAGERIJ M UIL WIJ K l Scheldestraat 28 - Vlissingen ggA<qeljcatz4£e'^ 1 KILO MAGERE HAMLAPPEN 62,- GEMEENTE HOUDT ENQUÊTE WALK INN IN GELDNOOD 14 w Arnemuiden wil riolering voor woonschepen Arne Abva/Kabo huldigt jubilarissen CDA Walcheren bespreekt milieu VLISSINGEN voor dames - heren - kinderen Geweldig grote collectie Voordelige prijzen. Spaanse sloffen de allermooiste Koopcentrum Groenendijk, Vlissingen Eerste kwaliteit Altijd extra voordeel Vers van het mes Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 12914. j Supervoordelig deze week I Voor uw diepvriezer: Extra voordelig deze week: Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd. Baby's 62-86 29. Kleuters 92-134 49.-/59, Tieners 140-182 59.-/79, Warmgemaakte mantels 98.- Korte wollen mantels I Wollen mantels KSR I Vvl van C7" van AQb y&riyXriy&rVOOr «rCJi de krant altijd en overal. VROUWENPOLDER monumentenwet Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. "j PROVINCIALE ZEEUWSE >COURANT ARNEMUIDEN De Arnemuidse ge meenteraad moet maandag 27 novem ber beslissen over een krediet van 128.700 gulden voor het aansluiten op de riolering van de woonschepen in het Arnekanaal. Arnemuiden wil het krediet weer terug krijgen door een rijksbijdrage en eigen bijdragen van de bewoners. Op de agenda staat ver der de begrotingsbehandeling. De raad moet ook een besluit nemen om een advocaat in te schakelen bij een proces dat campinghouder J. Buijsrogge tegen de gemeente heeft in- gespanften inzake stilleggen van de bouw van het surfcentrum midden ja ren tachtig. De campinghouder vraagt een schadevergoeding van enkele ton nen en heeft daarover een proces voor de Middelburgse rechtbank verloren. Nu is hij in beroep gegaan zodat de zaak ook nog eens bekeken wordt door het Gerechtshof in Den Haag. De raadsvergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. MIDDELBURG Tijdens een feeste lijke bijeenkomst in Hotel Arneville in Middelburg worden vrijdag zestien jubilarissen van de Abva/Kabo gehul digd vanwege hun langdurig lidmaat schap van de afdeling Middelburg. Voor de uitreiking van de insignes wordt een toespraak gehouden door de districtsbestuurder T. Jacobs. De bijeenkomst begint om 18 uur. MIDDELBURG Het regionaal ver band Walcheren van het CDA houdt maandag een bijeenkomst over mi lieubeleid in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Sprekers zijn: het twee de kamerlid H. Eversdijk, het statenlid L. Nederhoed-Zijlstra en wethouder W. Sanderse van Veere. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. CDA De afdeling Vlissingen van] het CDA houdt maandag een beslotenL ledenvergadering, met als doel het del finitieve programma voor de periode) 1990-1994 voor de gemeente Vlissingen! vast te stellen. De bijeenkomst word! gehouden in het Verenigingsgebouw! bij de Petruskerk in Vlissingen en bel gint om 19.45 uur. Op woensdag 13 del cember wordt vervolgens de kandidal tenlijst voor de gemeenteraadsverkiel zingen vastgesteld. Iedere dag verse, zelfgemaakte rookworst ongepaneerd Wiener schnitzels (varkens) gepaneerd en VLISSINGEN - Alle Vlissingers krij gen de gelegenheid via een enquête hun mening te geven over de gedeelte lijke afsluiting van de Vlissingse bou levards afgelopen zomer. De bewo ners en ondernemers van de boule vards ontvangen thuis een vragen lijst. De overige gebruikers kunnen hun oordeel geven door een enquête in te vullen die vandaag, woensdag, is opgenomen in de voorlichtingsru briek van de gemeente Vlissingen. De Boulevards Evertsen en B ankert Walk Inn-vrijwilligers J. van de Waeter (met zoon Michael op de armen M. den Engelsman staan met de rug tegen de muur. VLISSINGEN Jongerensociêteit Walk Inn in Vlissingen luidt de noodklok. Jarenlang heeft het be stuur van de Walk Inn ingeteerd op de reserves. Het einde van de schatkist is in zicht. De hoop is gevestigd op de ge meente Vlissingen. De Walk Inn gaat per 31 december dicht als die hoop vals blijkt te zijn. Vijfentwintig jaar jongerensociêteit dreigt geschiedenis te worden. M. den Engelsman en J. van de Waeter, bestuursleden van de Walk Inn, willen niet zielig doen. ,,Wij hebben alleen geld nodig om de vaste lasten te kun nen betalen", zeggen zij. „Wij halen de financiële middelen voor activiteiten wel uit de baropbrengst. Dat doen wij al jaren zo". De inkomsten uit de bar zijn echter te gering om huur, gas en elektriciteit te bekostigen. De vaste lasten konden tot voor vijfjaar worden betaald uit de bijdrage van de gemeen te Vlissingen. Die bron is sindsdien op gedroogd. De vrijwilligers van de Walk Inn heb ben vijf jaar geprobeerd te roeien met de overgebleven riemen. Alle reserves zijn op. „Wij kunnen niets meer", schetst Den Engelsman de sombere si tuatie. „Versleten stoelen kunnen niet eens worden vervangen". Om het tij te keren, heeft de jongerensociêteit als laatste redmiddel bij de gemeente aangeklopt. De subsidiekraan moet weer wat open worden gedraaid. De Walk Inn vraagt 4.000 gulden extra subsidie per jaar. Zij staat nu te boek voor 5.000 gulden. „Dat geld is nodig", merkt Van de Waeter op, „anders moet de tent dicht". De jongerensociêteit heeft bestaans recht. Den Engelsman en Van de Wae ter zijn daarvan overtuigd. De Walk Inn, gevestigd in een gebouw achter de Johanneskerk aan de Minister Le- Iystraat, trekt veel jongeren. De 'ou dere jeugd' houdt donderdagavond een soort buurtcafé. Jongeren vanaf twaalf jaar zijn vrijdagavond van de partij op disco-avonden. „'Zou je niet eens naar huis gaan heb ik weieens aan een twaalfjarige gevraagd tegen middernacht. 'Wat heb ik daar te zoeken was zijn antwoord. Dat geeft aan dat wij een functie vervul len", stelt Van de Waeter vast. „Om een cliché uit de beginjaren zeventig NCVB De afdeling Vrouwenpol der van de Nederlandse Christen Vrou wenbond (NCVB) houdt vandaag, woensdag, haar jaarvergadering. De bijeenkomst, in het plaatselijke ver enigingsgebouw, wordt geheel ver zorgd door de eigen leden. De aanvang is om 19.45 uur. te gebruiken: wij houden jongeren van de straat". Het gebouw aan de Mi nister Lelystraat biedt ook onderdak aan een ouderensoos en volksdans clubs. De Walk Inn heeft vooral een naam op gebouwd als een podium voor muziek bands. Onbekende Vlissingse groepen komen er regelmatig. Car Trouble, La ce Wing, Ligeia Lie en The Credit Club tekenden medio augustus nog voor een popfestival. Lace Wing gebruikt de zaal van de Walk Inn als oefenruimte. Het aantal optredens is de laatste ja ren overigens afgenomen. Het ontbre ken van geld is de reden. „Wij moeten die groepen betalen uit de omzet van de bar", legt Van de Waeter uit. „Tie ners die hier komen, hebben niet veel te besteden. Ze kopen een rol drop of een zak chips, daarmee houdt het op. Voor die jongeren is de nieuwe disco theek Cosmo geen alternatief'. De gemeente Vlissingen heeft de Walk Inn een gesprek toegezegd. Den En gelsman en Van de Waeter hebben goede hoop. „Wij vragen het mini mum", laten ze weten. „Wij kunnen niet met minder dan 4.000 gulden ex tra subsidie rondkomen. Dat een ge sprek mogelijk is, is positief, 't Is geen 'nee', daar komt het op neer". waren afgelopen zomer het exclusieve terrein voor voetgangers en fietsers, al thans op zondagen van elf uur 's mor gens tot zes uur 's avonds. Voor alle boulevards, ook de Boulevard De Ruy- ter, is vanaf juli dit jaar tot 1 februari 1990 éénrichtingsverkeer ingesteld. Beide verkeersmaatregelen zijn op proef. De enquête moet uitwijzen of Vlissingers en andere gebruikers het experiment geslaagd vinden. Het vra genformulier moet voor 1 december binnen zijn bij de gemeente. De resul taten van de enquête komen volgend jaar aan de orde in de gemeenteraad. Opnieuw moet dan een besluit worden genomen over het al dan niet afsluiten van de boulevards. Enkele reacties zijn al binnen. De on dernemers aan de boulevards Evert sen en Bankert zijn verdeeld. De eige naren van grote terrassen aan de Bou levard Bankert hebben zich positief uitgelaten. De hotel- en restaurantex ploitanten aan de Boulevard Evertsen (waaronder Britannia en het Strand- hotel) zijn- felle tegenstanders van af sluiting van de boulevards. Verschil lende bewoners juichen daarentegen de verkeersmaatregelen toe. De huur dersvereniging van de Westpoortflat aan de Boulevard De Ruyter wil bij voorbeeld dolgraag dat het éénrich tingsverkeer gehandhaafd blijft. De Vlissingse gemeenteraad kan ove rigens niet helemaal alleen beslissen over afsluiting van de boulevards. Pro jectontwikkelaar Ufkes Bouwmaat schappij Apeldoorn die het gat in de Boulevard Bankert wil volbouwen, moet eerst worden geraadpleegd. Dat is vastgelegd in de overeenkomst tus sen die aannemer en de gemeente. stadhuisplein 2 4382 LG vlissingen tel. 01184-87000 Ingevolge artikel 12, lid 8 van de mo numentenwet maakt de burgemeester van Vlissingen bekend dat vergunning is gevraagd (op grond van artikel 11 van eerder genoemde wet) om aan de volgende beschermde monumenten wijzigingen c.a. aan te brengen: Hendrikstraat 4 Bellamypark 26 Voordat over het verlefien van de ver gunningen een beslissing wordt geno men, liggen de bouw- en situatieteke ningen ter inzage. Dit, ingaande op 23 november 1989 en voor een periode van veertien dagen (tot 1989). Belang stellenden kunnen ervoor terecht bij de dienst openbare werken in het stad huis, tweede verdieping, kamer 207. Tijdens bovengenoemde termijn heb ben belangstellenden de gelegenheid hun eventuele bezwaren hiertegen in te dienen bij burgemeester en wet houders. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis dat bij het zie voor gemeentelijke informatie ook 'in den blauw geruiten kiel' in 'de vlissinger' van vandaag. college van burgemeester en wethou ders van deze gemeente zijn ingeko men de volgende bouwaanvragen van: - Architectenbureau Reinarz/van Pelt voor de bouw van woningen/win kels op de hoek Bellamypark 26/ Groenewoud; - C. Hoornik voor de bouw van een schutting aan de Singel 6-8. Burgemeester en wethouders over wegen de gevraagde bouwvergunnin gen te verlenen, waartoe de artikelen 18a en 19vandeWetopdeRuimtelijke Ordening en/of 50, lid 8 van de Wo ningwet de mogelijkheid openen. Alvorens omtrent het verlenen van de bouwvergunning een beslissing wordt genomen liggen de bouw- en si tuatietekeningen ingaande 23 novem ber 1989 gedurende 14 dagen (derhal ve tot en met 6 december 1989) voor een ieder ten stadhuize ter inzage op de Dienst Openbare Werken (tweede verdieping), kamer 207. Gedurende bovengenoemde termijn hebben belanghebbenden de gele genheid schriftelijk hun eventuele be zwaren hiertegen in te dienen bij bur gemeester en wethouders. Vlissingen, 22 november 1989 J. C. Th. van der Doef, burgemeester En de makelaar weet van wanten en kranten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 16