PZC A Een pijltje, piekbord en een rokerig café Jo Verschuuren neemt afscheid van wielersport i Bedrijfsvolleybal in Terneuzen erner Bisschop: ik ben bij AZYY goed opgevangen streek VOOR BKCBRESKENS EN ZAAMSLAG iff) VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 BKC laamslag DARTSPELER LAMI BROEKHOVEN Winnen Loopbaan Ti Fusie Prestaties Trainen Kick Vertrouwen et kwaliteitsduo moet orfbal hogerop brengen IeRNEUZEN - Zij is sinds het begin |an het veldseizoen korfbaltrainster |ij BKC Breskens. Hij probeert laamslag al wat langer op een wat loger korfbalplan te krijgen. Samen lormen ze een kwaliteitsduo bij KV luctor in Terneuzen. Voor de leek: het |aat hier om Mireille Uhlenbusch, de Vjarige Brabantse die vorig jaar als nortleidster bij de gemeente Terneu- jen in dienst kwam. En Kees Op- keegh (25) heeft als korfballer een ham die zelfs over de grenzen van de Jrovincie heen reikt. Na wat omzwer- ïingen schijnt de boomlange Zeeuw- topspeler, die er overigens nogal toeite mee heeft dat hij vorige week |oor de Zeeuwse selectie werd gepas- leerd ('ze zijn bezig met lieve vriend- s-politiek' verwijt hij de keuze-com- hissie), zijn draai in Zeeuwsch- Jflaanderen te hebben gevonden. ËKC en Zaamslag, kleine korfbalver- inigingen die het doorgaans moeilijk lebben om een goede trainer voor de lerste selectie te vinden, zijn met die lituatie bijzonder gelukkig. „Na mij jioet BKC iemand aantrekken die de lloeg wat meer kan bieden", zei (na Ivee kampioenschappen te beschei- gen) trainer-coach Willem de Zeeuw fan BKC bij zijn afscheid. Mireille Uh- Jnbusch krijgt in BKC-kringen en na ien eerste helft op het veld onverdeeld junstige kritieken en Kees Opsteegh jan bij Zaamslag ook al niet stuk. tortom, het Brabants-Zeeuwse korf- Jalduo heeft zich in betrekkelijk korte Bjd uiterst positief gemanifesteerd. clubhuis uit te steken. De eerste helft op het veld heeft Zaamslag de plaats in de subtop gebracht die een jaar eer der al werd verwacht. „De kracht van de ploeg ligt vooral in de mentale in stelling, de inzet en de conditie. Afma ken van de kansen is ons zwakste on derdeel", heeft Kees Opsteegh inmid dels al ervaren. Ook hij verwacht geen gemakkelijke competitie: „net als BKC treffen we een aantal reserveteams als tegen stander. Vorig seizoen werden we tweede, ik teken meteen voor eenzelf de klassering", schat de Zaamslag- trainer in. „Dan eindigen we achter Luctor 2, want die worden zonder eni ge twijfel kampioen", weet Kees Op steegh nu al. Met behoud van de specifieke sterke eigenschappen van het team wil Op steegh in zijn tweede trainingsjaar wat meer tactische lijnen uitzetten. Als de ploeg dat oppikt en wat meer automa tismen ingebracht kunnen worden ziet hij Zaamslag tot de subtop doordrin gen. De ploeg heeft daarbij één voor deel tegenover het veld-optreden. Daar moest Kees Fraanje vaak als spe ler/coach fungeren. Het programma in de zaal laat Opsteegh toe om alle thuiswedstrijden te coachen. Dat Zaamslag dat nodig heeft is op het veld al wel duidelijk geworden. De selectie: (dames) Gerda van Doorn, Ma rianne Fraanje, Monique de Rooy en Conny van der Staal, (heren) Petro van Doorn, Pie- ter Hamelink, Werner de Rooy en Sjaak Westerbeeke. lees Opsteegh kan bij Zaamslag niet «reet uit een beloftevolle jeugd put- ftn. De vereniging heeft een paar sei- Sbenen terug heel wat doorgesluisd laar de standaardploeg, maar kan Bet opnieuw een blik jongeren open Bekken. De versterking die er kwam Boor de overstap van Werner en Moni- lue de Rooy (van Luctor) en dit sei- ®en van Jack en Conny van der Staal Ban Blauw-Wit) was dan ook aanlei- ling om bij Zaamslag de vlag op het Mireille Uhlenbusch, korfbaltrainster van BKC Breskens. Mireille Uhlenbusch heeft met BKC in de eerste competitiehelft op het veld ronduit gestunt. De erg goede jeugdopvang en -begeleiding móesten tenslotte wel renderen. Uhlenbusch kwam mogelijk net op het goede mo ment om die talentrijke jeugd 'verder' te brengen. Ze prijst in haar jonge team; een positieve instelling, en thousiasme, inzet en de bereidheid om te leren. Al die eigenschappen, ge paard gaande met een ook zeker aan wezig technisch vermogen, hebben de selectie samen met Volharding aan de leiding gebracht. „Maar in de zaal krijgen we het stuk ken moeilijker", remt ze de verwach tingen alvast wat af. De BKC-trainster zegt daar in nog sterker mate voor de jeugd te hebben gekozen. „En dat brengt natuurlijk zijn problemen mee". Ze noemt het gemis aan een lei der in de vakken en ondermeer ook het gebrek aan routine. „Met bijna alle maal reserveploegen als tegenstan ders wordt het heel zwaar. Want in die teams zitten vaak niet alleen jongens en meiden uit de eerste veldteams, maar vaak ook erg geroutineerde ou dere spelers en speelsters. We hebben nu nog duidelijk minder kwaliteit en routine", beseft ze. De eerste en be langrijkste opgave is dan ook handha ven van dit niveau. Met een dergelijk resultaat is Mireille Uhlenbusch, die gekozen heeft voor een 'jeugdige ploeg met toekomst' te vreden. „Als we het eerste seizoen goed doorkomen kunnen we met deze selectie jaren vooruit en hogerop", is ze ook overtuigd. De selectie: (dames) Josefine Bakker, Sonja Faro, Jolanda van Haneghem en Lilian Rijnhout, (heren) Jacco Fe- nijn, Jan Roest jr., Edwin Verplanke en Frans Verplanke. Lami Broekhoven. HOEK - Een rokerig café. Glazen op de bar en de tafeltjes die, zo gauw ze leeg dreigen te raken, onmiddellijk worden opgevuld. Wat onvast op de been staande mannen die met een half opgebrande peuk in de mond in het rumoer van de overige stamgasten een pijltje in de roos van het piekbord aan de, met kleine gaatjes doorprikte muur trachten te gooien. Dat is een beeld wat menigeen ongetwijfeld nog steeds van het dartspel heeft. Lami Broekhoven uit Hoek, met zijn ploeg Dart Team Sassing in de bovenste re gionen van de Zeeuwse eredivisie meedraaiend, weerlegt dit vooroor deel graag. „Het pieken is een echte café-sport, dat wel. Maar dat wil niet zeggen dat iedereen bij ons met een slok teveel op KOEWACHT - In het voorjaar van 1935 werd de Ronde van Vlaanderen voor onafhankelijken verreden en de wind had vrij spel over de vlakke Vlaamse polders. Vier renners wa ren er in geslaagd het peloton te ont vluchten en hadden een grote voor sprong opgebouwd. Eén van de grote favorieten voor de eindzege, de ster ke Belg Marcel Kindt, reed met de finale in zicht lek. Jo Verschuuren uit Koewacht was er ook bij; door het wegvallen van Kindt had hij geen vertrouwen meer in een goede afloop van de lange ontsnapping. Verschuuren wachtte Kindt op en bracht hem terug bij de leiders. De Belg had geen dankwoord over voor Verschuuren; zodra de aansluiting gemaakt was, ging Kindt er alleen vandoor om te winnen. Voor Ver schuuren restte niets meer dan de tweede plaats. Het is één van de vele herinneringen, die Jo Verschuuren aan de wieler sport heeft over gehouden. Morgen komt er voor Verschuuren definitief een einde aan het hoofdstuk wielren nerij in zijn leven. Na 60 jaar actief te zijn geweest (eerst als actief coureur, later voornamelijk als organisator) doet de Koewachtenaar Verschuu ren een stapje terug. geld voor. Er bleef dus niets anders over dan er op de flets heen te gaan. Dan ging je natuurlijk niet voor één wedstrijd. Dan bleef je ergens slapen om daarna weer naar een andere wedstrijd toe te gaan. Dat gebeurde uiteraard andersom ook; als er in Zeeuwsch-Vlaanderen wedstrijden waren, dan bleven er bij ons oók al tijd slapen", verhaalt Verschuuren, die samen met Lau de Groen (jaren later nog lange tijd eigenaar van de wielerbaan van Oudenbosch) tot gro te successen kwam. In de Zesdaagse van Bergen op Zoom eindigde dit duo op ereplaatsen; zij werden er tweede en derde. In 1929 startte Verschuuren (75) zijn loopbaan als actief wielrenner. Eerst op de weg („Hoewel, weg. Als je dat met nu vergelijkt, dan leek het toen meer een cross. Maar ja, we wis ten niet beter") maar later genoot hij vooral bekendheid als pistier. Zeeuwsch-Vlaanderen had toen nog drie wielerbanen: Kapellebrug, Sas van Gent en Terneuzen. Natuurlijk reed Verschuuren veel wedstrijden op deze pistes, maar hij was ook van de partij bij wedstrijden bijvoorbeeld in Halfweg, Alkmaar en Oldenzaal. „En dat waren voor die tijden enorme reizen. Fatsoenlijk openbaar vervoer was er niet. Bovendien was daar geen Slechts tien jaar duurde de actieve wielerperiode van Jo Verschuuren. In die twee decennia behaalde hij op de piste veel overwinningen. Ver schuuren reed altijd om te winnen. „Behalve in één van zijn laatste wedstrijden. In Rotterdam heeft hij er toen één verkocht; ik was toen in verwachting en we konden het geld veel te goed gebruiken", vult Yvon ne, de echtgenote van Jo aan. „Maar dat was maar een uitzonde ring hoor. Normaal reed ik alleen voor de overwinning", vertelt Ver schuuren. Die mentaliteit mist de nog altijd uiterst actieve Zeeuws-Vla ming bij de huidige generatie wiel renners: „Ze geven om niets meer. Ze komen aan het vertrek en als ze kun nen, dan gaan ze hun reisgeld nog voor de start afhalen zodat ze zo snel mogelijk kunnen vertrekken." „Jan Raas probeerde dat ook eens bij mij. Ik heb toen tegen hem gezegd, dat die dan beter maar meteen kon vertrekken. Ik ken jou, zei ik tegen hem, dan rij je een paar ronden mee en je bent verdwenen. Als je door pech uitvalt, ligt het uiteraard an ders, maar ze zijn tegenwoordig erg gemakkelijk. Daarom zie ik de toe komst van de wielrennerij in Zeeuwsch-Vlaanderen erg somber in. Er is geen talent meer. Waarom? Om dat de mentaliteit ontbreekt", is Ver schuuren weing hoopvol gestemd. In de wielerwereld stond Jo Ver schuuren altijd als eigenzinnig be kend. Hij had er, vroeger als coureur en later als organisator, alles voor over. Niet alleen voor zich zelf, maar ook voor de renners. Zo presteerde Verschuuren het destijds om de start van de Omloop van de Vlassers- streek, de voorloper van de Driedaag se van Groot Axel, op te houden. Eén van de plaatselijke renners, Pe ter van Acker, was niet in de ploeg van zijn vereniging opgenomen. „En als organisatie hadden we geregeld dat hij als gastrenner bij een andere club mee zou mogen rijden. Maa dat mocht niet van Wim Evertse (toen KNWU-dsl, red.). Nou, dan wordt er niet gereden, heb ik toen gesteld. Wij hebben deze wedstrijd georganiseerd en dan zal een eigen renner mee doen. En dat meende ik. Uiteindelijk ging Evertse overstag en mocht Van Ac ker mee doen", lacht Verschuuren nog als hij aan dat 'incident' denkt. Vanaf 1945, toen het Sportcomité in Koewacht opgericht werd, is Ver schuuren bij het organiseren van wedstrijden betrokken. In die perio de reed hij vele duizenden kilometers op zijn fiets door Zeeuwsch-Vlaande- ren om het geld voor de wedstrijden bijeen te krijgen. „Ik reed zelfs tot in IJ/endijke om daar een advertentie voor het programmaboekje op te ha len. Dat had ik er allemaal voor over. De kilometers, die ik heb gereden zijn niet meer te tellen. Maar ik haalde toch jaarlijks enkele duizenden gul dens binnen. Die contacten zal ik al lemaal wel missen." k V „KfwsJ s jxMv s" Voor Jo Verschuuren is er een einde gekomen aan de wielrennerij. Nadat er jarenlang twee organisa ties naast elkaar werkten in Koe wacht, werd in 1979 besloten tot een fusie. Toen ontstond de Wieier en Supportersclub Koewacht, waar van Verschuuren voorzitter werd. Die club organiseerde niet alleen wedstrijden, maar steunde ook de plaatselijke coureurs door bijvoor beeld de licentie te betalen en wat materiaal beschikbaar te stellen. Morgen, zaterdag, is het voorbij. Dan resten Jo en Yvonne Verschuuren niets meer dan de vele herinnerin gen: de contacten met Gerrit Schulte bijvoorbeeld, maar ook de sport avonden met Jo de Roo, Rik van Steenbergen, Jan Janssen, Peter Post, Theo Verschueren en Wim van Est. Ze waren er allemaal in Koe wacht. Op grootse wijze zal er afscheid wor den genomen van Jo Verschuuren. 's Middags is er eerst in café 't Hoekske vanaf 15.00 uur een bijeenkomst, ge volgd door een receptie, waarna in de avonduren de Wieier en Supporters club Koewacht tijdens een feest avond afscheid van de voorzitter zal nemen. rondloopt", zegt Broekhoven. „Er zijn er wel die met een pint of vijf beginnen, maar het resultaat is er dan ook naar. Voor een goede prestatie heb je een vaste hand nodig, dus dan laat je de pilsjes staan voor de wedstrijd." Toen Lami Broekhoven zo'n zes jaar geleden stopte met het rally rijden - Jammer", vindt hij nog altijd - ging hij op zoek naar een andere hobby. Via zijn oude race-maatje kwam hij in aan raking met het dart-spel. Na eerst nog in enkele andere clubs te hebben ge speeld, kwam hij drie jaar geleden bij het Dart Team Sassing terecht. In het cafeetje aan het eind van de doodlopende zij-arm van het Kanaal van Gent naar Terneuzen begon men van onder af aan. Inmiddels behoren de Sassingse piekers - dus niet pieke- raars - tot de top in Zeeland. Achter de Heinkenszandse koploper La Paloma bezetten ze namelijk de tweede plaats in de Zeeuwse eredivisie. De toekomst ziet er beslist rooskleurig uit. „Vol gend jaar zullen onze sterkste spelers samen met de besten van De Gravin uit Westdorpe uitkomen in de compe titie om het Nederlands kampioen schap", vertelt de 39-jarige Broekho ven niet zonder trots. Wat de persoonlijke prestaties betreft ziet de Hoekse dart-speler zich inmid dels rijp om eens voor een geldprijsje op een van de toernooien in aanmer king te komen. Ook zaterdag zal hij in Westdorpe bij het open Zeeuws Vlaamse kampioenschap van de par tij zijn. „Met een beetje geluk moet ik daar toch tot de laatste zestien kun nen doordringen", hoopt Broekhoven hardop. „Je moet het natuurlijk tref fen met de loting, want als je bijvoor beeld direct tegen de kampioen van België uit moet komen kun je meteen inpakken." Desondanks zou de plaatwerker uit Hoek het prachtig vinden om eens te gen de Belgische kampioen of de Ne derlandse nummer één, Bert Vlaar- dingbroek, te spelen. „Je maakt dan natuurlijk niks klaar, maar het is een lust om die mannen aan het werk te zien. Daar waar wij er nog wel eens een keer of drie over moeten doen om dub bel af te gooien, doen zij dat zonder problemen in één keer." Ook vol lof is Lami Broekhoven over de prestaties van clubgenoot Leen de Koning uit Sluiskil. „Hij heeft het in zich om een grote te worden", vindt hij. Net als bij alle andere sporten is er ook bij het pieken maar één manier om de absolute top te bereiken en dat is trainen, trainen en nog eens trai nen. „De Engelse profs, die werkelijk tot de beste darters ter wereld beho ren, zijn zo'n twaalf tot dertien uur per dag met hun sport bezig", weet Broekhoven. „Een Nederlandse top- speler zal ongeveer de helft van die tijd aan het trainen besteden." De training van de Hoekse pieker be staat uit 's avonds eens een uurtje gooien. „Voor mij is en blijft het dan ook een hobby", verklaart hij. „Je pro beert in de competitie zo goed moge lijk te presteren, maar ik vind datje de gezelligheid niet uit het oog moet ver liezen." Vader Lami heeft inmiddels het hele gezin Broekhoven met het dart-virus besmet. Zijn echtgenote Paula en zoon Patrick zijn dan ook dikwijls van de partij tijdens de donderdagse oefen avonden op de Axelse Sassing. Vooral de 13-jarige Patrick is een fanatieke en hij schijnt bovendien talent te hebben. Met gepaste trots meldt Broekhoven dat hij bij het laatste toernooi in West dorpe op een tweede plaats eindigde bij de junioren. „Zelfs mij heeft hij al eens ingemaakt", komt er wat zachter achteraan. TERNEUZEN - De ontmoeting Kra mer HiFi-Dees deze week in de hoog ste klas van het Terneuzense bedrijfs volleybal betekende de laatste kans om Dees van de titel af te houden. Kra mer deed er alles aan, maar slaagde niet: na de 3-O-overwinning wordt Dees met een straatlengte voorsprong kampioen. Het werd overigens een erg aantrekke lijke wedstrijd. Kramer besefte wat op het spel stond, ging in vaak erg scher pe slagenwisselingen in alle sets aan vankelijk met zijn opponent mee, maar had zowel aanvallend als in de verdediging minder in huis dan de lei ders. De set-up was bovendienerg goed en met vooral Kees Kosten en Ko de Ruiter aan de kanonnen was er ten slotte geen houden aan. Het surplus aan kwaliteit leverde 15-6,15-9 en 11-9 voor Dees op. In de schaduw van deze topper en in een cruciale fase van de competitie werd op alle fronten strijd geleverd voor promotie en tegen degradatie. In dat kader deed Verbrugge/De Meyer goede zaken met de 2-1-overwinning 1MSWAARDE - Werner Bisschop begon zijn voetballoopbaan in Lamswaar- debuteerde op jeugdige leeftijd in het eerste elftal van de dorpsclub SDO i scoorde als middenvelder aan de lopende band. Hij gold als de beste speler f™" SDO en leek voor altijd aan deze club gebonden, totdat AZVV hem voor EJtet begin van de huidige competitie inlijfde. Met zijn harde en zuivere schot Bs sterkste wapen veroverde Werner Bisschop een basisplaats als aanvaller. Bb scoorde in de derde klas inmiddels vijf keer en wordt nu al door zijn tegen standers gevreesd. jM heeft ogenschijnlijk dan ook weinig moeite gehad om zich op het hogere ■veau aan te passen. Werner Bisschop speelde een jaar of zeven met SDO in de ~eede klas van de Zeeuwse afdeling en verruilde die club in navolging van vele aderen voor het naar de derde klas van de landelijke voetbalcompetitie gede- Jfadeerde AZVV, dat vorig seizoen vooral aanvallend onder de maat bleef. In ■p geheel nieuwe omgeving gaat het de spitsspeler uit Lamswaarde voorlopig ■inter voor de wind. Jerner Bisschop (23) doorliep bij SDO de jeugdelftallen en speelde, zoals dat bij pveel dorpsvereniging is, meer dan eens als jong broekje bij de oudere jeugd stond zeer snel in het eerste", herinnert hij zich. „SDO was net naar de T'eede klas gedegradeerd. In fysiek opzicht heb ik daar veel opgedaan. Je pro- :ert eens een mannetje uit te spelen, maar je krijgt toch nogal eens een schop- Kh he.k er leren incasseren, maar ook leren uitdelen", geeft hij graag toe. „Ik B-b altijd wel geweten dat ik een redelijk goede voetballer was, maar er waren ||>oit concrete aanbiedingen. Ik heb er zelf ook nooit achteraan gezeten. Ik Betbalde bij mijn. vrienden en ik had het naar mijn zin. De sfeer bij SDO was B goed en ik had er eigenlijk helemaal geen behoefte aan om wég te gaan." Biankzij Kees de Putter (AZVV), met wie hij bij Van Westen in de hoofdklas zaalvoetbalt, kwam Werner Bisschop bij AZVV in beeld. „De eerste wedstrij den vorig jaar ging het goed in de zaal, maar daarna raakte ik geblesseerd. De laatste zes keer heb ik weer meegedaan en ik scoorde vaak. De één-tweetjes met Kees liepen goed en bij AZVV stond er helemaal niemand in de spits. Kees verzorgde de contacten met de trainer. Die is twee keer komen kijken. Ik vond zelf dat ik toen niet echt sterk speelde, maar hij vond dat ik een vrij goed positiespel had." „Ik vond het aan de ene kant een uitdaging", kijkt hij terug op zijn weloverwo gen besluit om voor AZVV te gaan spelen. „Ik was vereerd, maar je gaat toch niet zo maar weg. Ik heb er serieus met mijn vrienden over gepraat. Ze vonden Hanny, omdat ik in de zaal wel eens tegen hem had gevoetbald. Kees de Putter heeft een conditie als een paard, hij loopt tijdens de training altijd helemaal vooraan en die zie je dus verder niet. Maar binnen een maand voelde ik me goed thuis. Er zijn veel jongens van mijn leeftijd, maar ook door de oudere gasten ben ik goed opgevangen." „Natuurlijk was het mooi meegenomen dat ik direct scoorde. Onze eerste oefen partij was een wedstrijdje tussen AZVV 1 en 2. Ik scoorde vier keer, dat was heerlijk. Je hebt dan meteen wat zelfvertrouwen. Ik had in januari al mijn vakantie geboekt en ik kwam een week voordat de competitie begon pas terug. Maar Ferdi (Hermans, de trainer, red.) zei: je hoort bij de dertien van het eerste." dat ik die kans moest grijpen, dat heeft best geholpen om de keuze te maken. Er zijn natuurlijk altijd clubmensen die alleen hun eigen kleine club zien, die von den het jammer. Ik heb echter één voordeel: ik voetbal 's zaterdags. Als SDO speelt, sta ik 's zondags dus langs de lijn. Het sociale contact is goed. want in de kantine blijf ik altijd even ouwehoeren." Bij zijn nieuwe vereniging werd de voetballer uit Lamswaarde, zo verzekert hij, goed opgevangen. Werner Bisschop: „Ik had altijd in een vertrouwd groepje gezeten en ik kende bij AZW in feite alleen Kees de Putter en Theo In de eerste competitiewedstrijden beschaamde hij dat vertrouwen niet. Wer ner Bisschop deed wat min of meer van hem verwacht werd en had een groot aandeel in de overwinningen van AZVV. „Je staat in de spits en je staat er om te scoren", beseft hij. „Nee, er ligt niet echt een druk op me. Ik ben het soms zelfs zo vergeten. Maar het is natuurlijk belangrijk om te scoren. Het geeft me een kick, zeker als het belangrijke doelpunten zijn, maar eerst komt het be lang van de ploeg." „Op het veld is het zelfs even geleden dat ik gescoord heb, maar in de zaal (hoofdklas) heb ik er in zeven wedstrijden 24 gemaakt. Het gaat onbewust", verzekert hij. „Ik geef er een knal tegen en we zien wel waar de bal uitkomt. De ene wedstrijd pakt dat goed uit, maar soms valt het wat tegen. Dan hoor je ze aan de kant ook zeggen: hoe kan hij die bal missen. Maar de week daarna zeggen ze: hoe krijgt hij hem erin." op Wiekslag (dat overigens slechts met vijf man binnen de lijnen kwam), wordt De Hoop na 3-0-winst op de PSV-reserves bijna zeker eersteklas ser en mogen Scharmga, Kramer HiFi 3 en Voorwaarts/Amro volgend sei zoen ook in een hogere klas verwacht worden. Opmerkelijk waren verder de eerste zege van De Pooter en de gulle hand waarmee de organisatie diverse ploe gen aan -overigens terecht uitgedeel de- strafpunten hielp. B.& S. kreeg er twee (niet opkomen en geen scheids rechter leveren), V.& V. één omdat de ploeg maar met vier spelers op kwam dagen en ABN liet zich helemaal niet zien. „Ze hebben om half zeven afge beld, men vond spelen om half elf voor de overwegend jeugdige ploeg te laat", wist de wedstrijdleiding. Tegenstander Bundeltouw was er wel, maar stond mooi voor joker. En dat kan natuurlijk niet, oordeelde de Be- vobo-leiding. Die overweegt om ABN een brief te schrijven waarin verzocht wordt zich beter te gedragen en de sportieve plichten na te komen. Freek Dieleman deed dat deze week wel: zijn team (Gemeente) kreeg door een arbitrale misser de 2-1-overwin- ning op PSV toegewezen. Maar nadat Dieleman de scheidsrechterlijke be slissing met succes had weten terug te draaien kwam 2-1 voor PSV op het wedstrijdformulier. De sportiviteits- prijs was voor Freek Dieleman en de Gemeente-ploeg. Uitslagen Kramer2-Dow 2-1; Gemeente-PSV 1-2; Dow 2-Dees 2 1-2; B.& S.-Interver 0-3 (regl.); Dees-Kramer 3-0; Wiekslag-Verbrugge/De Meyer 1-2; De Hoop-PSV 2 3-0; Scharmga- Dow 3 2-1; Sterbanden-V.& V. 3-0 (regl.); De Pooter-Neelemans 2-1; Gemeente 2-Kramer 3 2-1; Gemeente 3-WMZ 0-3; ABN-Bundel- touw 0-3 (regl.); Havenschap-Verlinde 0-3; Mts/Meao 2-Voorwaarts/Amro 1-2; Kramer 4-Scharmga 2 2-1. Standen IA: Dees 8-22; Stunt Markt 8-15; Kramer 1 8-14; Kramer 2 9-12; Dow 8-10; Sterbanden 8-5; V.& V. 8-2. IB: Verbrugge/De Meyer 9-22; Wiekslag' 8- 18; Mts/Meao 8-15; PSV 8-12; Neelemans 8- 11; Gemeente 8-7; De Pooter 9-3. 2A: De Hoop 8-17; Dees 2 9-17; NHI 8-14; Pzem 8-12; Beldo 8-10; PSV 2 9-10; Dow 2 8-7. 2B: Scharmga 8-20; In terver 8-18; Rabo8-13; Noordzee 8-12; Dees 3 8-9; B.& S. 9-8; Dow 3 9-6. 3A: Verlinde 9-18; Kramer 3 8-17; Philips 8- 16; Bundeltouw 8-16; Gemeente 2 8-15; Ha venschap 8-7; ABN 9- -2. 3B: Voorwaarts/Amro 9-22; WMZ 9-20; Mts/ Meao 2 8-16; Kramer 4 9-11; Scharmga 2 8-9; Beldo 2 7-6; Gemeente 3 8-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 49