Geen nieuwe nota over hoogbouw in Oostburg Kritiek raadsleden op procedurefouten gemeente Oostburg weekenddiensten Een dooie Kees de Jongen Zeebra voert actie voor oud-Zeeuwen Brazilië Abvakabo twijfelt aan goed functioneren kleine gemeente KERSTPAKKETTEN BLIJVEN FISCAAL AFTREKBAAR GROOTHANDELCENTRUM P. C. KOOLE bv MEERDERHEID RAAD TEGEN BURGEMEESTER: STRAKS BETER GERONSELD NA AFSCHAFFEN SLAVERNIJ Kindersterfte DISTRICTSBESTUURDER IN HOEK C.F. MOTOREN: C.F. MOTOREN: MOTORENREVISIE CLINGE SINT-JANSTEEN Verkoop vismijn Breskens is niet aantrekkelijk AXEL SINT-GILLES WAAS (fij| WESTDORPE Revisie van alle benzine- en dieselmotoren. Deelrevisie. Cilinderkoprevisie. Mechanische bewerkingen. levert van alle motoren in de meest uitgebreide zin motoronderdelen. Van cil.koppakkingen tot zuigers. Korte aanvoerlijnen en 1e montagefabrikanten zorgen voor een prima kwaliteit-prijsverhouding. Bij KOOLE staan deze voor u klaar! Grote sortering, zowel in prijs als verpakking. Dussnel bestellen! Nog geen kerstpakketfolder ontvangen? Bel even, wij sturen 'm graag naar u toe. Middelburg Goes Terneuzen Zierikzee OOSTBURG - Er komt geen notitie over de mogelijkheden tot (middel) hoogbouw langs de kust in de gemeen te Oostburg. Dat besloot de Oostburg- se gemeenteraad donderdagavond. De fractie van Dorpsbelangen en Toe risme en de Partij van de Arbeid in clusief wethouder J. de Vries stemden tegen het voorstel. Het CDA en de VVD waren voor. Het betekende dat het voorstel met negen stemmen te gen en zeven voor werd verworpen. Het PvdA-raadslid R. Hamelijnck achtte een nieuwe nota niet nodig. „Er zijn er genoeg. We houden ons aan de afspraken zoals die gemaakt zijn. Al leen hoogbouw in Cadzand en Bres- kens", aldus Hamelijnck. Verdere hoogbouw past volgens hem niet in de visie vn zijn partij. „Alles moet in de bestaande bestemmingsplannen. Een nieuwe nota zou enkel een vrijbrief ziin voor hoogbouw." Zijn fractiegenote J. van de Ree meende dat een onderzoek zinloos is, omdat men er toch de con clusies uit trekt die men er uit wil trek ken. De mening van de PvdA-fractie werd gedeeld door I. de Hullu van Dorpsbe langen en Toerisme. „Hoogbouw is een modeverschijnsel en het gaat ten kos te van alle andere recreatiebouw." Vol gens hem is de behoefte eerder dalend dan stijgend. „We moeten het maar van geval tot geval bekijken. Maar ik vind dat het het laatste is wat we moe ten doen in de streek", aldus De Hullu. Hij vreesde verder dat de nota extra belangstelling zou wekken van onder nemers. „Laat de ondernemers dan zelf een nota maken. Dan kost het de gemeente geen geld." De CDA-er H. Lippens was een andere mening toege daan. „Het is voor ons onmogelijk om alle aspecten te bekijken. We zouden van de notitie verder gebruik kunnen maken voor de beleidsafspraken in 1990." Ook de VVD-er A. Rosendaal vond dat niet statisch moet worden vastgehou den aan ingenomen standpunten. „We moeten dat flexibel behandelen en het bijstellen als het nodig is." Hij vond dat de 2500 gulden, die nota zou kosten, een 'aanzet zou zijn om nieuwe gezichtspunten te openen.' Wethouder De Vries stemde om poli- tiek-praktische redenen tegen. Hij ver wees naar de moeizame onderhande lingen tijdens de beleidsafspraken in 1986 en de bijstelling daarvan over de hoogbouw een jaar later. „Ik heb prak tische bezwaren en vind dat het in april aan de orde moet komen en niet eerder." Burgemeester J. Kruize ver woordde het meerderheidsstandpunt van het college. „Het is geen initiatief van het college, maar er is zoiets als een markt. En die markt heeft recht op een stuk argumentatie. We moeten antwoorden kunnen geven naar de ac tualiteit van vandaag." Kruize was geschrokken van het voor stel van De Hullu om de ondernemers zelf een nota te laten maken. „Dat zou u in een moeilijke positie brengen, want dan maak je jezelf afhankelijk." De meerderheid van de raad was niet overtuigd van de noodzaak om een no ta te laten maken en stemde tegen. PvdA-raadslid R. Hamelijnck Feestavond - Het Parochiaal Ge mengd Koor uit Clinge viert morgen, zaterdag, de jaarlijkse feestavond. Tij dens de eucharistieviering van 19.00 uur in de parochiekerk worden de ge zangen verzorgd. Hierna wordt in zaal De Troubadour een maaltijd genut tigd. Tijdens de feestavond worden ook enkele jubilarissen gehuldigd. Herfstwandeltocht - De herfst- wandeltocht die zaterdag in Sint-Jan steen vanaf het gemeenschapscen trum De Warande zou worden gehou den, gaat niet door. De organiserende stichting De Warande zal voor een vol gende tocht nog een nadere datum be kendmaken. OOSTBURG - Er worden nogal eens vorm- en procedurefouten gemaakt in het gemeentehuis van Oostburg. Die kritiek leverden de raadsleden W. Vermeulen (PvdA) en T. de Blok (D T) donderdagavond tijdens de ge meenteraadsvergadering. Ze zeiden dat in het afgelopen jaar al driemaal te hebben geconstateerd. Wethouder J. de Vries was het met de raadsleden eens dat er eigenlijk geen een zaak verloren zou moeten worden door vorm- of procedurefouten. „Maar we hebben ook tientallen andere za- OOSTBURG - Is het nodig dat de vis mijn in Breskens in handen blijft van de gemeente? Die vraag stelde het CDA-raadslid L. Cuelenaere donder dag tijdens de raadsvergadering in Oostburg. Het raadslid vond dat de mogelijkheden bekeken moeten wor den het complex af te stoten voordat er aanpassingen plaatsvinden. Wethouder J. Thomaes reageerde ver baasd op het voorstel. „Als er aanpas singen aan het Ledeltheater moeten plaatsvinden, dan praten wij toch ook niet over verkoop", zei hij. Thomaes verklaarde dat het college zelf ook aan de mogelijkheid tot ver koop heeft gedacht. „Maar financieel maakt het niets uit. Het zou alleen een belemmering opleveren voor het be drijf', aldus de wethouder. „Ik kon toch niet weten dat u daar zelf al over gedacht had. Het was maar een idee", verontschuldigde Cuelenaere zich. Ook de brief die mevrouw J. Casteleijn uit Zuidzande aan het college heeft ge schreven over het vernieuwen van de speeltuin in haar woonplaats kwam aan de orde. De raad was ontevreden over het antwoord (dat vernielingen aan de toestellen zouden zijn ge pleegd) van het college. Nu werd dui delijk dat door de ligging van de speel plaats weinig sociale controle bestaat. De gemeente zal bekijken of er duurza me en onderhoudsarme speelwerktui- gen geplaatst kunnen worden, zoals in IJzendijke. ken glansrijk gewonnen", hield hij voor. Burgemeester J. Kruize verwachtte dat het allemaal beter zal worden. „Het is een onderdeel van de reorgani satie." Aanleiding tot deze opmerkin gen was een te herstellen vormfout in een raadsvoorstel over een subsidie aan de Stichting Welzijn voor Ouderen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De Raad van State stelde de gemeente onlangs in het ongelijk. „Omdat we het eigenlijke bedrag niet in het voor stel hadden opgenomen. Ik vind dat de Raad van State op dit punt aan kritiek onderhevig is. Want de bedragen ston den wel in de begeleidende stukken", aldus De Vries. Het CDA-raadslid J. Quist was het in houdelijk met het voorstel eens, maar vond dat er eerst overleg met de Stich ting zou moeten plaatsvinden. „Om te kijken of er iets te bereiken valt. Want als dit voorstel wordt aangenomen, zal de Stichting het daar niet mee eens zijn. Het zal alleen maar ergernis en in spanning kosten", aldus Quist. Zijn poging om de stichting te weerhouden van een verdere procedure, vond geen gehoor bij zijn collega-raadsleden. „Ik ben daar tegenstander van. Want dan is het hek van de dam", vond de libe raal A. Rosendaal. Wethouder De Vries verwacht dat de Raad van State inhoudelijk niets op het stuk heeft aan te merken. Het gaat om een bedrag van 15.000 gulden waar de stichting recht op meent te hebben. De raad stelde verder 25.000 gulden be schikbaar in de kosten voor aanleg van een wandelpad langs de Molen kreek in Schoondijke. Het zal overi gens nog even duren voor het pad er komt, in verband met de ruilverkave ling. „We zullen proberen daar in een vroeg stadium wat aan te doen. Maar dan ligt het er toch pas over drie jaar. Als we moeten wachten tot de bede ling, dan zal het nog langer duren", al dus wethouder A. de Feijter. Kaarting - In buurthuis De Boeme rang in Axel wordt vandaag (vrijdag) vanaf 20.00 uur een kaarting gehou den. Er wordt bieden en jokeren ge speeld. 18 en 19 NOVEMBER 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: H. J. W. A. Meijerink, Serlippensstraat 11, praktijk Beethovenhof 3b, tel. 13768. zon. 8.00-ma. 8.00 uur: P. R. L. Vercau- teren, Axelsestraat 56, praktijk Beet hovenhof 3b, tel. 13768. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg en Aardenburg vrij. 19.00- ma 8.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8. Oostburg, tel. 01170-2323. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: H. L. A. Bom, Cadzand, tel 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: N. B. v. d. Maas, IJzendijke, tel. 01176-1266. Breskens en Groede: R. Bonarius, Wa- lenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Axel vrij 17.30-ma 8.00 uur: E. Klop, Bastionstratt 36, tel. 01155-1777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe, tel 1366, spreekuur, uitsluitend voor spoedge vallen, zat. 10.30 uur op Bolwerk-Oran- je 2. Hulst vrij 18.00-zon 24.00 uur: V. Voor brood, Gr. Bagijnestraat 16, tel. 13373. Spoedgevallenspreekuur zonder af spraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: J. P. Nee- teson, J. Hobeinstraat 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij 18.00-ma 8.00 uur. M. van Kalmthout. Groenendijk 52, tel 01148-1377 (in de praktijk Groenendijk 52.). Spreekuur voor spoedgevallen op zat. 11.30 uur. TERNEUZEN, ZUIDLANDTHEA- TER 'Kees de Jongen', toneelbewerking van Theo Thijssens gelijknamige roman, door het Mechels Miniatuur Teater met Jan Lauwers en Geert Defour onder regie van Christiaan Nortier. In het trappenhuis tussen de Pe trus Hondiussehool en het Zuid- landtheater hangt een reproductie van een schilderij, een impressie van een Amsterdams grachtje, in 1880 of in 1900, tijdens een winter. Die paar penseelstreken (ze konden van Breitner zijn) vertelden - aan wie er gisteravond langsliep en er oog voor had - honderd keer meer over Amsterdam aan het eind van de negentiende eeuw dan het hele toneelstuk 'Kees de Jongen' dat in dezelfde periode in Amsterdam is gesitueerd en dat gisteravond in het Zuidlandtheater werd opge voerd. De vijftien acteurs en actrices van het Mechels Miniatuur Teater (MMT) die de roman van onderwij zer/kamerlid Theo Thijssen naspeel den, bleken niet in staat de redelijk gevulde Zuidlandzaal een ook maar in de verte gelijkend beeld van dit Amsterdam te tonen. Terwijl de jon gen Kees Bakels, elf of twaalf jaar, zijn o zo herkenbare jongensbestaan in deze evenzo herkenbare stad leidt, heeft niemand uit Mechelen en ook de regisseur Christiagn Nortier uit Groningen of de decorbouwer zich maar een moment laten leiden door de werkelijkheid van Amster dam óf de ziel van de, zoals Simon Carmiggelt die noemt, bona fide jon gen Kees Bakels. Zoon van een schoenwinkelier in de Jordaan, ver liefd op Rosa Overbeek, van plan om de wereld te veroveren en daar na Rosa. Het decor was véél te sober. Een soort staatsietrap en twee witte pa nelen met wat gaten. Het lijkt alsof dit triplex ook nog een keer gebruikt moet worden voor 'De koopman van Venetië' of voor een willekeurig an dere stad die dit Mechelse theater gezelschap in zijn toekomstig reper toire wil bezoeken. Die verkeerde zuinigheid werd niet goedgemaakt door de spelers. De hogelijk gerespecteerde vader, ge speeld door Manu Verreth, lijkt van geen kant op de tbc-lijder die hij moet zijn, maar op een luie, schreeu werige alcoholist. En de school meester (Luc Springuel) is niet het ideaal dat Thijssen van een goede schoolmeester had, maar een fatje in jaquet met pommade in het haar. Kees zelf, door Gerben Hellinga des tijds bij het bewerken van deze ro man in 1970 gesplitst in twee ac teurs, nam vele gedaanten aan en geen daarvan was bevredigend. Jan Lauwers speelde de 'werkelijke' Kees, de jongen die zijn best doet op school en Geert Defour, die meestal pal achter Lauwers stond, was de uitbeelding van Kees' gevoels- en gedachtenleven. Handig bedacht van Hellinga, want daardoor kon hij zowel de dialogen uit het boek als de gedachten (en vooral de typerende maar aandoenlijke jongensdromen van Kees), kwijtraken in spelende personages. Hij vermeed daarmee de ouderwetse 'terzijdes' ter toelich ting. Maar wat doen deze Lauwers en Defour met deze mogelijkheid die ene Kees alsmaar binnenstebuiten te keren? Alles en niets. Kees, wie het boek heeft gelezen mag hem door en door leren kennen, werd gis teravond in Terneuzen afwisselend vanalles. Pinokkio (althans het stemmetje), Jules Deelder (het pro fiel en het kapsel), Gilbert O'Sulli- van (de pet en de bretels), Hector (de sulligheid van Urbanus), Franccois Glorieux (een mens van goede wil), Woutertje Pieterse (diens jongens ziel), Oliver Twist (diens armoe) en Pietje Bell (diens belevenissen). En dat zijn nog maar enkele, stereotype figuren waarnaar Kees in het Zuid landtheater is gemodelleerd. Kees was dus bijelkaar niets. En zelfs Lauwers, die bewonderenswaardig de onhandige motoriek van een elf jarige jongen nabootste, heeft Thijs- sen's oogappel te weinig op waarde geschat. De opmerkingsgave voor eigen en andermans drijfveren en tekortko mingen die Thijssen Kees toedicht, ontbreekt in deze gespeelde Kees. Thijssens Kees is intelligent en stapt 'de boze wereld' zo volwassen als hij maar kan tegemoet. De Kees van Nortier en diens MMT ziet er maar dom uit en lijkt een huilebalk. Het was gisteravond geen 'jongen van Jan de Wit' met zijn zwakke plekken, die Thijssen voor ogen had, maar een overgevoelig moeders kindje dat zo nu en dan stoer doet. Dit was 'een dooie Kees', om in het taalgebruik van Thijssen te blijven. Overigens was het publiek in Ter- neuzen (de zaal was zelfs redelijk ge vuld) enthousiast over het gebode- ne, maar dat hoeft geen maatstaf te zijn. De Middelburgse schouwburg bezoekers mogen dinsdag 23 januari een oordeel vellen. Joost van Leeuwen OOSTBURG - De Stichting Zeebra (Zeeuwen in Brazilië) begint van daag, vrijdag, een hulpactie voor de nakomelingen van Zeeuwse emi granten in het Braziliaanse Holan- da. De stichting probeert 30.000 gul den bij elkaar te krijgen; vijf mille als bijdrage in de aanschaf van een vrachtautootje en 25.000 gulden om een geitenhouderij op poten te zet ten. De hulpactie gaat vanavond van start met een lezing van drs F. Buys- se in de burgerzaal van het Oost- burgse gemeentehuis. De spreker is net terug uit Brazilië en zal, met ge bruik van dia's, de huidige situatie toelichten. Hij heeft een doctoraals criptie geschreven over de levens omstandigheden van de 'Zeeuwse Brazilianen'. Ruim een eeuw geleden ging het, ook al, niet zo best in de Zeeuwse landbouw. Een hardnekkige aard appelziekte was voor veel boeren de nekslag. In Brazilië was tezelfdertijd gebrek aan landarbeiders door de net ingevoerde wettelijke maatrege len tegen slavernij. Afrikaanse ne gerslaven mochten niet langer wor den ingevoerd. De Braziliaanse re gering stelde een premieregeling in en Antwerpse reders ronselden ver volgens Zeeuws-Vlaamse landarbei ders. In tegenstelling tot nieuwe emi granten en landarbeiders die naar andere landen emigreerden, 'boer den' de Zeeuwen in Brazilië nauwe lijks beter dan thuis. Ze kwamen te recht in een afgelegen gebied, kre gen maar een klein stukje grond voor henzelf en lagen voornamelijk krom voor grootgrondbezitters. Nu nog leven de nakomelingen van de Zeeuwen geïsoleerd en gebrekkig. Medische zorg en onderwijs is er haast niet, wegen en waterleidin gen ook niet en het voedselpakket is erg eenzijdig. Vooral eiwitrijke voeding ontbreekt, de voornaamste oorzaak van een hoge kindersterfte. Geitemelk uit de op te zetten geiten houderij kan er voor zorgen dat de kinderen genoeg eiwit binnenkrij gen om gezond op te groeien. Met 25 mille kunnen geiten worden kocht en onderdak gebracht. Te vens kunnen twee jongeren van het geld worden opgeleid tot goede fok kers en verzorgers. Het Diaconaal Bureau van de Gereformeerde Ker ken in Nederland heeft al 25.000 gul den voor een nieuwe vrachtauto klaarliggen. Zeebra zou graag de ontbrekende 5.000 gulden overma ken. Het diaconaal bureau zorgt er voor dat het door de stichting verza melde geld 'met redelijke zekerheid de gewenste bestemming krijgt', verzekert Zeebra de gulle gevers in een persbericht. HOEK - De Abvakabo heeft twijfels over het goed functioneren van de be sturen van kleine gemeenten. Regio bestuurder Theo Jacobs zei dit don derdagavond tijdens de jaarlijkse bij eenkomst van de afdeling Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Abva kabo in Hoek. Bij die gelegenheid werden zestien jubilarissen gehul- Zaamslag: W. L. Fraanje, Plein 42, tel. 01153-1244. Clinge, St. Jansteen en Koewacht vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: A. C. R. Bracké, Burg. v. Zuijenstraat 81, Bres kens, tel. 01172-2714. Speekuren zat. en zon 12.00-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-VIaanderen: E. M. M. Neve en E. Picavet, Hemelstraat 12, St. Jansteen, tel. 01140-12084. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30 en zon 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat 10.00-11.00 en 16.00-17.00: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst,zat. 11.00-12.00 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apo theek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01155-14225 (spoedrecepten telefo nisch). Oostburg, zat 10.00 -12.30 en 15.00- 16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burch- straat 16, tel 01170-2170 (spoedrecep ten telefonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: R. T. Versol, Ple vierstraat 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. Spreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Terneuzen en Axel: J. J. L. M. Kop. Spreekuren: zat. Terneuzen, W de Zwijgerlaan 2b. van 13.30-14 uur, tel. 01150-95017. Axel Dierenkliniek van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388 bgg. 01174-424. Weekendspreekuur zat. 13.00 en zon 12.00 uur in de dieren kliniek te IJzen dijke, en volgens afspraak. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30- 14.00 uur en verder volgens afspraak. Peter de Vos, polikliniek voor'kleine huisdieren, Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreek uur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, Breskens, tel. 01172- 2769. Spreekuren zat. en zon. om 11.30 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: W. H. Kapsenberg, 1 Novemberstraat 1, Sluis, tel. 01178-1225. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Sas van Gent: E. O. M. David, West- dam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800, Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. F. de Dobbelaere, Walstraat 1, Sas van Gent tel. 01158- 3322, Spreekuur Za. 10.00-11.30 uur en zon. 12.00-13.00 uur en volgens af spraak. Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele foonnummer 01170-3139, U kunt uw boodschap inspreken op het ant woordapparaat, dag en nacht bereik baar. Oost-Zeeuwsch-VIaanderen: Tele foonnummer 01140-12191, U kunt uw boodschap inspreken op het ant woordapparaat, dag en nacht bereik baar. Kruisvereniging kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonnummer 01150- 19049, U kunt uw boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. Verloskundigen: Kanaalzone en Oost-Zeeuwsch- VIaanderen: Mw. M. J. van Veen, Lo- rentzlaan 24, Terneuzen, tel. 01150- 96007. A. D. van Driel uit Terneuzen, oud-se cretaris en oud-voorzitter van de afde ling Midden-Zeemvsch-Vlaanderen vierde zijn 50-jarige jubileum. digd vanwege hun langdurig lidmaat schap van de bond. Jacobs noemde zich een voorstander van de uitspraken van Leen Wouters, wethouder van Westkapelle, over de herindeling van de kleinere gemeen ten. De honorering van het gemeente- personeel rechtvaardigt volgens hem de stelling van Wouters, dat een grote re gemeente meer mogelijkheden heeft. „Kleine gemeenten dienen als opleidingsschool voor grotere ge meenten en zijn beperkt in hun bezol digingsmogelijkheden." Jacobs behandelde verder de vijf pro- cent-regeling en het onderwerp flexi bele beloning. De FNV-insignes werden opgespeld bij dertien jubilarissen. De heren A. van der Staal en J. F. de Schepper, beiden uit Terneuzen, ontvingen ter gelegen heid van hun 60-jarig jubileum de gou den speld met briljant. De heer J. Wil- lemsen uit Terneuzen, ontving voor zijn 50-jarig jubileum de gouden speld met robijn. Bij bovenstaande heren werd de insigne door omstandigheden gisteren thuis uitereikt door afdelings secretaris Willem Slijster. Wel aanwe zig was de 50-jarige jubilaris A. D. van Driel uit Terneuzen, tevens oud-secre taris en oud-voorzitter van de afdeling Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen. Veertig jaar lid waren de heren W. P. de Groff uit Sas van Gent, C. E. Haers uit IJzendijke en J. J. Leunis uit Terneu zen. Zij ontvingen de gouden speld. De zilveren speld, ter gelegenheid vanhet| 25-jarig jubileum werd uitgereikt de heren J. Bax uit Kuitaart, L. M. del Doelder uit Terneuzen, A. van Himmtl uit Sluiskil, L. Heijdens uit Terneuzeiil A. van Hurck uit Breskens, K. J. del Koeyer uit Zaamslag, J. G. Krijger uil Terneuzen, A. G. de Mul uit Terneuzerf en G. P. Veerman uit Terneuzen. Windhondenrennen - Op het ter I rein van de Belgische Verenging voorl Windhondenrennen in Sint-Gilles| Waas wordt zondag een wedstrijd houden voor alle windhondenrassen I De aanvang is om 11.00 uur en de fina| les zijn omstreeks 15.00 uur. Na i wedstrijd, de laatste van het seizoenl worden de eindejaarstroffeeën uitgel reikt aan de honden die het afgelope»| seizoen het best hebben gepresteerd, Actie - De roomskatholieke paro| chie van Westdorpe is een actie t nen die voldoende geld bijeen moei brengen om het glas-in-loodraam vail de doopkapel te vervangen. Dit raam is al geruime tijd kapot, maar hetontl breekt de parochie aan geld om het tl vervangen. Zondag 19 november worl den van 10.00 tot 12.00 uur kaarsen verf kocht in de sacristie van de kerk. J. W. FRISOSTRAAT 31, 4413 CB KRABBENDIJKE. TEL. 01134-1255/2175 A. PLESMANWEG 1, (DE POEL I), 4462 GC GOES, TEL. 01100-32288 Zet zelf'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. PC KOOLE bv ZELFBEDIENINGS- BEDIENINGS- EN HORECAGROOTHANDEL 01180-35221 01100-16556 01150-94645 01110-14782

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 44