Vogelshow ui Breskens B en w Sas van Gent willen invoering afvalstoffenheffing Stiltecentrum De Honte met kerkdienst ingewijd Eerste twee stickers voor deelnemers verkeersactie streek NA ECHTE VERKIEZINGSCAMPAGNE EENMALIGE SPOEDVERKOOP KORTINGEN TOT 70%. van luxe kwaliteitsbestekken - Solingen Nu van 1385,- voor 395,- Hermes r.g., VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 Rode Kruis houdt rampenoefening in haven Terneuzen VOOR BEDRIJVEN Subsidies Terneuzense gewond na botsing paaltjes Geen kerk Politie bekeurde 62 hardrijders Sint zondag op bezoek in Hulst Du Fossé opnieuw lijstaanvoerder van VVD in Sluis 'IK DOE MEE!' IN TERNEUZEN Iedereen Diverse modellen in edelstaal en 100 g hardglans verzilverd. Extra aanbieding: 18/10 edelstaal, 70-delig, 12- persoons, model Riga. zolang de voorraad strekt. Op: zaterdag 18 november van 11.00 tot 18.00 uur; zondag 19 november van 11.00 tot 18.00 uur in: Hotel 'De Dikke van Dale', Sint Annastraat 46 te Sluis (NL). Schriftelijke fabrieksgarantie op kwaliteit. Deze aanbieding geldt slechts 2 dagen. P.b. 1111,6040 KC Roermond, tel. 04750-28114. BRESKENS - De vogelvereniging 'De Vink' uit Bres kens houdt vanaf vandaag (vrijdag) een regionale vo geltentoonstelling in de bovenzaal van de vismijn in Breskens. Gisteren (donderdag) werden de 370 inge brachte vogels gekeurd door keurmeesters van de Ne derlandse Bond van Vogelliefhebbers. De vogellief hebbers strijden om prijzen en klassementen. Tijdens de drie tentoonstellingsdagen draait als van ouds het rad van avontuur. De mensen van De Vink ho-1 pen dat het drukke dagen worden in de vismijn. „Gezel-1 lig is het bij ons altijd", aldus voorzitter A. Morel. De tentoonstelling wordt vanavond om zeven uur opend. Zaterdag zijn de vogels van 14.00 tot 22.00 uur te I zien en zondag van 10.00 tot 19.00 uur. Daarna volgt de prijsuitreiking. Zeldenrustcollege medezeggenschapsraad TERNEUZEN - De scholieren van het Zeldenrustcollege in Terneuzen stemden donderdag komende jaren advies uitbrengen over voor een nieuwe afvaardiging van leerlingen naar de medezeggenschapsraad. Alle klassen vormin^fn h^onderwijs ende verde- mochten zich vijf minuten onttrekken aan de lessen. In een speciaal ingericht 'verkiezingslo- ling van de gelden na invoering van de kaal' deponeerden de scholieren het stembiljet met de kandidaat van hun keuze in de stembus, budgetfinanciering. Na het tellen van 1 de stemmen bleek Boaz Brom uit de Er is in de raad slechts ruimte voor Een groepje scholieren heeft nog een zich mee bezighoudt. Dat blijkt overi- vierde klas van de mavo als winnaar twee leerlingen. Omdat maar liefst ze- tegenactie gehouden. Zij klaagden er- gens wel mee te vallen. De raad, waar- uit de bus te komen. Op de tweede ven scholieren gereageerd hadden op over dat zij nog nooit vernomen had- in naast leerlingen ook docenten en plaats eindigde Jeroen Everling uit vijf een oproep in het Zeldenrustjournaal, den waar de medezeggenschapsraad ouders vertegenwoordigd zijn, mag de atheneum, de schoolkrant, moest er gekozen wor den. De afgelopen weken brandde ech ter al een ware verkiezingsstrijd los, die de gemoederen van de leerlingen danig bezighield. Via affiches prezen de kandidaten zichzelf aan. In een aparte folder werden de 'koppies' nog eens afgedrukt, met uiteraard begelei dende wervende teksten. TERNEUZEN - Het geneeskundig pe loton van de regio Zeeuwsch-Vlaan- deren van het Rode Kruis houdt zater dag 25 november op het terrein van Verbrugge/De Meyer Terminals bv aan de Zevenaarhaven in Terneuzen een rampoefening. De geënsceneerde oefening wordt gehouden onder de naam Hatszo 2. In 1987 oefenden de Zeeuws-Vlaamse colonnes, die samenwerken in het ge neeskundig peloton, in Axel en in 1988 in Nieuwvliet. In deeloefeningen werd vervolgens gewerkt aan de manco's van de rampenbestrijding. Volgens het scenario voor operatie Hatszo komt een rondvaartboot in aanvaring met een binnenschip. Het achterschip van de plezierboot raakt daarbij in brand. Er vallen tussen de veertig en vijftig slachtoffers. Die wor- Leerlingen van het Zeldenrustcollege brengen hun stem uit voor de verkiezing van de afvaardiging naar de medezeggen- den aan wal gebracht. In het rampge- schapsraad. bied komen ze terecht in zogenaamde gewondennesten. Daar worden ze naar gelang hun kwetsuur overgebracht naar de Verzamelplaats Gewonden aan de rand van het rampterrein. Daar krijgen de gewonden eerste hulp en worden ze naar het ziekenhuis ver voerd. Zo'n tachtig mensen van het Rode Kruis nemen aan de oefening deel. Le den van de Scouting Terneuzen, het Jeugd Rode Kruis uit Oostburg en de Lotusgroepen van West- en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen fungeren als slachtoffers. Hatszo 2 is toegankelijk voor het publiek. SAS VAN GENT - Het dagelijks be stuur van Sas van Gent is van plan om bedrijven in de gemeente een afval stoffenheffing te laten betalen. On dernemingen moeten volgend jaar 1,25 gulden per aangeboden kilogram betalen. In 1991 wordt dat bedrag ver dubbeld. Reden is de explosieve toe name van het aanbod van klein che misch afval en de 'exorbitante' stij ging van de inzamelingskosten die daarmee verband houdt. De inwoners van Sas van Gent hoeven geen heffing te betalen. „Ten aanzien van de particuliere huishoudens zijn wij ervan overtuigd dat een eventueel invoeren van een recht zowel tech nisch moeilijk uitvoerbaar is als tot ge volg kan hebben dat het aanbod dras tisch gaat afnemen. Hetgeen wij geenszins beogen", aldus het college. In 1988 zamelde de gemeente nog 12.472 kilogram klein chemisch afval in. Daarvan was 9.324 kilogram afkom stig van huishoudens en 3.148 kilo gram van de Sasse ondernemingen. De verwerkings- en transportkosten be droegen ongeveer 26.000 gulden. Voor de eerste helft van 1989 is het aanbod al 9.344 kilogram. De kosten voor ver werking en vervoer worden geraamd op 35.000 gulden. Voor 1990 denkt het college 44.000 gulden neer te moeten tellen. De stijging van de kosten en de groei van het aanbod komen volgens het college vooral door een verscherp te controle van onder andere de ge meente en de milieu-inspectie bij de bedrijven. „Deze stijgende uitgaven kunnen onze budgettaire positie zoda nig verstoren dat andere prioriteits stellingen in het geding komen", aldus b en w. De Stichting Reinwater kan eindelijk rekenen op een subsidie van de ge meente Sas van Gent. Voorgaande ja ren werden verzoeken om financiële steun afgewezen. Met de activiteiten van Reinwater zou geen gemeentelijk belang gediend zijn. „De vele activitei ten van Reinwater om te komen tot kwaliteitsverbetering van het oppfl vlaktewater rechtvaardigen echtf naar onze mening een heroverwegiil van het eerder genomen standpunt! Het college wil zijn 'waardering vol de inzet van Reinwater' thans vertal! in een financiële bijdrage. Met ingan van 1990 ontvangt de milieuvererj ging 880 gulden. De Zeeuwse Milieu Federatie kan efl bijdrage van Sas van Gent ook ditjaf vergeten. De argumenten om het vi zoek wederom af te wijzen, blijvensf lijk. „De op grond van de financiëlepl sitie der gemeente noodzakelijke, za terughoudende opstelling ten opziij te van subsidieverzoeken van buit! de gemeente, en het ontbreken vl een gemeentelijk belang", aldus i| college. De leden van de commissie gemw| te-financiën buigen zich maandai november en woensdag 22 novemM over onder meer deze onderwerpt! Ook de gemeentebegroting 1990 ko| aan de orde. De vergaderingen 1 nen beide om 19.00 uur. koos Organist J. P. van Driel speelde tijdens de opening van het stiltecentrum in het Terneuzense ziekenhuis De Honk TERNEUZEN - De Terneuzense B. J. TERNEUZEN - Met een plechtig heid die via tv-schermen in de rest van het ziekenhuis was te volgen is donderdag het Stiltecentrum van het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen ingewijd. Daartoe leid den bisschop mgr H. C. A. Ernst van Breda en ds A. J. Bijl, secretaris van de Provinciale Kerkvergadering van de Nederlands Hervormde Kerk in het Stiltecentrum in een dienst van woord en gebed. Hierbij waren ook de drie zielzorgers van het ziekenhuis aanwezig, zieken huispastor F. P. Hermans WP, zie kenhuispredikant ds J. Boersma en ziekenhuispastor drs J. Eggermont, Het Stiltecentrum (op de eerste ver dieping aan de overloop boven de hal), waar mensen eventueel kun nen bidden of in heel kleine kring een dienst of mis kunnen houden. was niet groot genoeg om alle be langstellenden voor de inwijdings plechtigheid te kunnen bevatten. De meesten moesten genoegen ne men met een blikje op de tv-scher men in de hal. De interne uitzen ding was een produktie van de ge zamenlijke ziekenomroepen van De Honte en het Sint Antoniuszieken- huis in Oostburg. Tegelijk met de inwijding van het Stiltecentrum werd ook het wandkleed onthuld en het orgel voor de multifunctio nele ruimte in gebruik genomen. In het nieuwe ziekenhuis aan de Wielingenlaan in Terneuzen is geen kerk- of kapelruimte meer opgeno men. De Honte is een voortzetting van het RK-ziekenhuis Sint Elisa beth in Sluiskil dat over een grote kapel beschikte en het van oor- sprong protestantse Julianazieken- huis in Terneuzen, dat eveneens een zaalruimte voor godsdienstoefe- ningen herbergde. In het nieuwe g bouw is daarvan geen sprake meer I en zullen de kerkdiensten in de multifunctionele ruimte naast het restaurant moeten worden gehou- den. Aan de muur van deze ruimte hangt I nu een groot wandkleed dat in op-1 dracht van de stichting Protestant se Ziekenzorg in Zeeuwsch-Vlaan-1 deren werd gemaakt door de Ter[ neuzense kunstenares Riek Sander- se. J. Verlinde van diezelfde stich-P ting overhandigde ook officieel het nieuwe orgel voor deze ruimte, onmiddellijk en enthousiast werdl bespeeld door organist J. P, van Driel. De keurmeester wordt voorzien van erwtensoep en broodjes, zodat hij zijn werkzaamheden zonder onderbrekin§ kan voortzetten. G. reed door nog onbekende oorzaak in de nacht van woensdag op donder dag met haar wagen tegen de Amster dammertjes op de hoek Markt/De Jon- gestraat. Ze liep daarbij verwondin gen op in haar nek en gezicht. Na ter plekke onderzocht te zijn door een arts, moest ze vervoerd worden naar het ziekenhuis. Inzittende B. uit Terneuzen liep slechts een pijnlijke knie op. De auto werd vernield en moest worden weggesleept. SCHOONDIJKE - Bij een snelheids controle aan de Lange Herenstraat in Schoondijke zijn donderdag 62 be stuurders bekeurd. Er passeerden 255 voertuigen de controle. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 74 kilometer per uur. De maximum snelheid ter plaatse is 50 kilometer per uur. HULST - Sint-Nicolaas brengt zon dag een bezoek aan Hulst. Om 14.00 uur vertrekt hij, begeleid door zijn knechten, vanaf het Stationsplein voor een rondrit door de Reynaert- stad. Het gezelschap wordt muzikaal verge zeld door de plaatselijke Koninklijke Stedelijke Harmonie en het majoret- tenpeloton De Vossen. Omstreeks 15.00 uur ontvangt burgemeester mr F. A. W. Jacobs de Sint op het bordes van het stadhuis aan de Grote Markt. Daar delen de Pieten snoepgoed uit aan de kinderen. SLUIS - J. J. du Fossé voert opnieuw de WD-lijst aan bij de gemeente raadsverkiezingen in de gemeente Sluis. Du Fossé, nu wethouder, begint volgend jaar aan zijn laatste termijn in de gemeenteraad. Of hij de vier jaar ook helemaal uit zal zitten is nog niet bekend. „Ik heb daarover nog geen be slissing genomen", zei hij. Opmerkelijk is de invulling van de tweede plaats op de VVD-lijst in Sluis. Deze wordt bezet door mevrouw C. van de Vijver-Claerhoudt. Dit betekent dat als de WD bij de komende verkie zingen evenveel zetels (2) haalt als ze nu heeft, het huidige raadslid J. H. Bo gaard niet terugkeert. Bogaard staat nu op de derde plaats óp de lijst. „Dat is met ieders instemming", verklaarde Du Fossé. Volgens hem heeft mevrouw Van de Vijver veel interesse in het raadswerk. „En ze kan meer tijd aan het werk besteden." Va de Vijver zou nu ervaring op kun nen doen. „We moeten ook gaan den ken aan een opvolger voor mij", aldus Du Fossé. Volgens hem hebben de nummers drie, vier en vijf op de lijst, Bogaard, F. J. M. J. Maenhout en G. P. L. van Daele geen ambities om wet houder te worden. De kandidatenlijst werd woensdag tijdens een vergade ring van de VVD vastgesteld. Wethouder Gosselaar voorziet het spatbord van de fiets van Ellen de Feijter en Bidens Akmese van een 'Ik Doe Mee'.'-stic- ker. TERNEUZEN - De scholieren Ellen de Feijter en Bulens Akmese uit Ter neuzen fietsen sinds donderdagmid dag met een primeur rond. Wethouder W. Gosselaar van Terneuzen plakte eigenhandig een gloednieuwe sticker, voorzien van de tekst 'Ik Doe Mee!', op het spatbord van hun fiets. Dat ge beurde tijdens de opening van de ten toonstelling 'Veilig Verkeer in Groot- Terneuzen' in het VVV-gebouw. De sticker is speciaal voor die tentoon stelling ontworpen en wordt vanaf vandaag op grote schaal verspreid. Er is trouwens ook een bumper-sticker voor auto's. De expositie is het resultaat van nau we samenwerking tussen de VW, Vei lig Verkeer Groot-Terneuzen, het bu reau voorlichting van de gemeente en de gemeentepolitie en belicht alle mo gelijke aspecten van het verkeer, van verkeersknelpunten tot het nut van het gebruik van autogordels en de pro blematiek van het landbouwverkeer. Verder is er een videohoek. Aan de hand van de maquette van Terneuzen en een aantal foto's wordt de situatie op tal van kruispunten getoond en ver der is er alle mogelijke voorlichtings materiaal voorhanden. Zo heeft Veilig Verkeer Groot-Terneuzen voor elke Advertentie groep weggebruikers tien of meer aan dachtspunten op papier gezet. In het kader van de tentoonstelling wordt trouwens ook een etalagewed strijd gehouden, waaraan een groot aantal middenstanders van de Noord- straatpromenade deelneemt. En ei<is een tekenwedstrijd met als onderwerp 'Goed of Fout Gedrag in het Verkeer'. Wethouder Gosselaar wees op de aan dacht, die de verkeersveiligheid de laatste tijd alom krijgt, vooral in het kader van de actiemin 25 procent ver keersongevallen'. „De expositie past helemaal in ons streven naar meer ver keersveiligheid." Hij was blij met de samenwerking tussen de verschillen de instanties. Ook consulent F. Bal van de afdeling Zeeland van Veilig Verkeer Nederland stipte het enorme belang van die samenwerking aan. Voorzitter H. van Rijsbergen van Vei lig Verkeer Groot-Terneuzen stelde vast dat het onderwerp van de ten toonstelling werkelijk iedereen aan gaat. „We zullen samen - dus alle weg gebruikers - moeten zorgen voor min der verkeersongevallen. Niet alleen om het menselijk leed dat veroorzaakt wordt, maar ook vanwege de onvoor stelbare kosten die de gemeenschap - dus ook alle weggebruikers - moeten dragen. Er is berekend dat verkeerson gevallen in ons land de gemeenschap jaarlijks 2 miljard gulden kost. Zo'n aktie min 25 procent' is dus uiterst zinvol en de moeite waard." Van Rijs bergen pleitte donderdagmiddag trou wens voor het invoeren van verkeers- onderwijs in het voortgezet onderwijs. De tentoonstelling is te zien tot en met 5 januari. De openingstijden: maan dag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 ur en zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 42