Arbiter in Colombia vermoord op tv Hoofdklas zaalvoetbal heeft een nieuwe leider Weinig hoop Oranje-fans op kaartjes voor het WK Vlissingen bekert tegen Roosendaal Vermeule en Reynierse favorieten Mosselioop Veel verschuivingen bridgecompetitie fiontek dient Icon tract uit Delta Sport naar derde bekerronde Kaartverkoop jubileumduel start zaterdag REGIO WALCHEREN/BEVELAND SPONSORINKOMSTEN ANDERHALF MILJOEN VK-DAMMEN ^K-duel tussen >ijbrands en sjizjov Amersfoort MEDELLIN (DPA) - De Colombiaanse I scheidsrechter Alvaro Ortega is na de I voetbalwedstrijd tussen Indepen- diente Medellin en America de Cali 10-0) woensdag in Medellin vermoord. Volgens de politie werd de 32-jarige scheidsrechter bij terugkeer in zijn ho tel door drie onbekende mannen onder vuur genomen. Hij was op slag dood. Aan vrienden had Ortega verteld dat hij twee maanden geleden telefonisch al met de dood was bedreigd. De ano nieme beller had de scheidsrechter be- I schuligd Independiente in een eerdere I wedstrijd tegen America de Cali bena- Ideeld te hebben. I Eind vorig jaar had de drugs-mafla uit I Medellin de Colombiaanse scheids- I rechters gewaarschuwd tegen zes clubswaaronder Independiente, geen nadelige beslissingen te nemen als |hun het leven lief was. I ZIERIKZEE - De handballers van lüelta Sport hebben gisteren ondanks lang haperen de derde ronde van de ■landelijke beker bereikt. De ploeg |van trainer Rob de Vos won met 20-17 van WIK, dat over tien dagen als te genstander fungeert in de competitie. fee tweede divisionist uit Zierikzee plaagde er pas in de laatste fase van het duel in de zaken naar zijn hand te etten. Bij rust stonden de Schouwe- naren nog met 6-10 achter. Ook direct ka de pauze bleef die achterstand lang gehandhaafd (6-11), voornamelijk ver oorzaakt door het lijden van veel bal verlies. In de slotperiode trok Delta pport alsnog het duel naar zich toe. Van 11-13 werd het 13-13, waarna de ploeg het karwei afmaakte: 20-17. Top scorer bij Delta Sport werd Bert de Vos net acht treffers. jRIJDAG |0.00-13.00 EURO: Snooker: Dubai Open. 1-16.00 EURO: Golf: World Cupwedstrij- len in Spanje. B.15-16.50 BBC 2: Sport on Friday: met Baarderennenin Ascot en zwemmen. J6.00-16.30 EURO: Motor Sports News. (6.30-17.00 EURO: Surfer Magazine. JS.00-19.00 EURO: Acrobatiek: Worldcup- ledstrijden in de Sovjetunie. 1.50-19.20 RTL V: Match. Jl.00-20.00 EURO: Tafeltennis: Groot-Brit- Innië-Sovjetunie. J.00-21.00 EURO: Rugby League: hoogte- linten. De spelers van dit elftal, het Nederlands elftal, vormen de komende maanden het middelpunt van commerciële activitei ten. Wat de spelers zelf gaan verdienen aan het WK, daarover zal verbaal nog een stevig robbertje worden gevochten. Commercie stort zich op Oranje ROTTERDAM (GPD) De dans om het gouden kalf kan begin nen. Nu het Nederlands elftal zich woensdagavond definitief heeft geplaatst voor het WK volgend jaar in Italië, is het de komende weken de beurt aan anderen dan de spelers. Die ko men hooguit nog in het geweer als het gaat om de hoogte van de WK-premie. De problemen die daarover eventueel kunnen ontstaan hangen echter nauw samen met het commerciële ge vecht achter de schermen over de uitbating van Oranje. [V1ERSFOORT (ANP) - De tweekamp i de wereldtitel dammen tussen uit- tger Ton Sijbrands en de Sovjetrus- jsche wereldkampioen Alexei Tsjiz- wordt in Amersfoort gehouden Itn 27 januari tot 27 februari. jjbrands en Tsjizjov maken in 20 par ijen uit wie de nieuwe wereldkam pen wordt. Sijbrands mocht Tsjizjov Belagen omdat hij in september Ana- ji Gantwarg in een tweekamp met 7- 15 had verslagen. Voor het bereiken van de eindronde moet de voetbalbond in totaal zeven ton aan premies uitkeren. De spelers, die bij vijf of zes kwalificatiewedstrij den in het veld stonden, krijgen, bo venop de vier mille per wedstrijd, de maximale extra premie van 20.000 gul den. De anderen krijgen minder, naar mate het aantal wedstrijden dat ze van de partij waren. Voor de deelneming aan de WK zullen de spelers echter een aanzienlijk hoger bedrag vragen, voor al gelet op de commerciële waarde van dit evenement. Als de prognoses immers niet bedrie gen, wordt dit veertiende wereldkam pioenschap een tv-spektakel van allu re. Naar schatting van de WK-organi- satie zal een kwart van de wereldbe volking tussen 8 juni en 8 juli de strijd van de 24 landen via het scherm vol gen. Het gecummuleerde bereik bij de WK van Mexico bedroeg ruim 12,8 mil jard kijkers, de Amerikanen dromen in 1994 zelfs van 24 miljard. Ter vergelij king: bij het WK van 1958 in Zweden was dat aantal nog maar 450 miljoen. De nog steeds toenemende populari teit van topvoetbal als tv-vermaak drijft de prijzen volgens marketing deskundige Hans Schraders flink op. „We hebben de laatste tijd gemerkt, dat er zeer veel vraag naar Oranje is". Het zijn vooral grote bedrijven als ban ken en supermarktketens, die kenne lijk staan te dringen om straks te kun nen pronken met de veren van de Eu ropees kampioen. Bovenop de inbreng van de acht sponsors die de KNVB al heeft, verwacht Schraders dat de extra sponsorinkomsten de anderhalf mil joen gulden te boven gaan. De voormalige verkoopleider van Bols Nederland, die samen met Theo van ZEIST (ANP) - De KNVB start mor gen, zaterdag, de voorverkoop voor de jubileumwedstrijd Nederland - Brazi lië. Houders van een clubkaart kun nen die dag vanaf 8.30 uur een kaart bestellen op het speciaal daarvoor be stemde 06-nummer. De jubileumwed strijd wordt op 20 december in de Kuip gespeeld. Nadat de houders van de clubkaart gebruik hebben gemaakt van de voorrangsregeling, kunnen overige supporters vanaf 10 december terecht bij de voorverkoopadressen van Stadion Feyenoord. Seggelen sinds kort een sport- en mar kering-adviesbureau leidt, is een van de gegadigden om de commerciële be langen van Oranje te gaan behartigen. Andere kandidaten zijn Inter Foot ball, Pro Sport en de kleinzoon van Cor Coster. Het bureau van Schraders en Van Seggelen heeft zich al in een vroeg stadium bij de KNVB aangemeld. Schraders: „Naar ik heb begrepen, gaat de KNVB een openbare aanbeste ding houden. Dat lijkt me ook het meest logisch. Als je een huis gaat bou wen, vraag je ook twee of drie offertes aan". Het is volgende week dinsdag een van de onderwerpen op de bestuursverga dering van de sectie betaald voetbal. die zich dan gaat buigen over het tota le WK-plan. Op de najaarsvergadering van 27 november wil het nieuwe sectie- bestuur het plan voorleggen aan de clubs en de spelersafgevaardigden. De technische staf gaat zich al deze week buigen over het draaiboek, dat vol gens Libregts vergeleken kan worden met dat van het EK 1988. „Veel zaken zullen hetzelfde zijn", aldus de bonds coach, „alleen de data moeten veran derd worden". In dat draaiboek staan voorlopig data voor drie wedstrijden, op 20 december tegen Brazilië, in februari tegen Italië en een maand later in de Sovjetunie. Als het aan Libregts ligt, komt de se lectie drie weken voor het WK bijeen. De plaats van samenkomst hangt nauw samen met de uitkomst van de loting op 9 december in Rome en de beschikbaarheid van de spelers. Li bregts: „Het werk begint nu opnieuw. Het is te gemakkelijk om nu te denken dat de weg naar de wereldtitel voor het Nederlands elftal open ligt. Voor zo'n zwaar toernooi is de beschikbaarheid van alle spelers een absolute nood zaak". MIDDELBURG/GOES - Schinkel As surantiën is dank zij een nederlaag van Audi Poppe de nieuwe leider van de hoofdklas zaalvoetbal regio Wal cheren/Beveland. De assurantieploeg behaalde een forse 15-7 overwinning op hekkesluiter Delphi. 's-Heer Arendskerke speelde het be zoekende Audi Poppe naar een over tuigende 6-2 nederlaag. Schelde Inter national liep een 4-5 verlies op tegen Kloetinge. Van Ruiten Fruit, gedu peerd door het feit dat de in hun ploeg spelende veldvoetballers van Middel burg niet meer beschikbaar zijn, ging met 2-6 ten onder tegen Warme Bak ker Grent. El Toro bleef met 6-3 de baas over Feesthuis Goes. 's-Heer Arendskerke - Audi Poppe 6-2: Tot aan de rust ging de strijd gelijk op. Audi Poppe nam de leiding door Rick Theunissn en Egon Kok maakte er 2-0 van voor de Vlissingers. Nog voor rust kwam 's-Heer Arendskerke langszij door Frank en Wim Goedegebure. In het begin van de tweede helft werd er nauwelijks gevoetbald. 's-Heer Arendskerke leefde onder aanvoering van Wim Goedegebure weer op en bouwde een voorsprong op. Met twee treffers van Marco Goedegebure en doelpunten van Frank Goedegebure en Daan Weststrate won 's-Heer Arendskerke tenslotte toch ruim ver diend met 6-2. Schelde International - Kloetinge 4-5: De ontmoeting tussen twee Goese ploegen werd een taktisch gespeelde en mooie wedstrijd met Chris Bal bij Schelde en Johnny Kole en Ronald Bun bij Kloetinge in de hoofdrollen. Gerrit Rozenmeier maakte de ope ningstreffer. Ronald Bun bracht Kloe tinge weer langszij waarna Rozen- meier de ruststand op 2-1 bepaalde. Bun maakte weer gelijk en nu kwam Kloetinge op voorsprong door Rens Anthonisse, 2-3. Het werd weer gelijk door Rozenmeier. Nu was het Jimmy Asman die Schelde een voorsprong be zorgde. 4-3. Ronald Bun schoot vervol gens nog twee keer raak en bezorgde daarmee Kloetinge de overwinning, 5- 4. El Toro - Feesthuis Goes 6-3: Ondanks het feit dat beide ploegen over een uit stekende doelman beschikten, werd er toch nog veel gescoord. Toro met Ed die Geijs onder de lat was toch de bete re ploeg. Feesthuis-doelman René van Vliet had voor rust al vier keer moeten vissen. Geijs was op dat moment slechts twee maal gepasseerd. El Toro zegevierde tenslotte met 6-3. Voor El Toro scoorden Meivin Roethof (3x), Jurrian Maccow en Bas de Koeijer (2x). Jacco de Kok nam alle drie de Feesthuis-treffers voor zijn rekening. Delphi - Schinkel Assurantiën 7-15: Schinkel had voor rust al een 7-1 voor sprong opgebouwd, maar doordat de ploeg alles op de aanval zette, konden de Delphi-spelers toch nog zeven keer tegenscoren. Edwin Leonhart en Theo Francke hadden elk met vijf doelpun ten het grootste aandeel in de overwin ning van de assurantieploeg. Marcel UTRECHT (GPD) - Dankzij de simpele 3-0 overwinning op Fin land heeft Nederland zich woens dag geplaatst voor het WK 1990 in Italië. De voetbalkoorts in ons land zal, naarmate het evenement dich terbij komt, alleen maar toenemen. Zeker als Oranje zijn poulewed strijden in Milaan afwerkt. Een groot contingent supporters is zeker van plan de vakantie te com bineren met het bezoeken van een aantal wedstrijden in de laars van Europa. Hoewel de loting pas op 9 december in Rome plaatsvindt, kan nu al bij een aantal reisbureaus wor den gereserveerd en is inschrijving voor een aantal 'reizen op maat' mo gelijk. Wat betreft de toegangskaarten, in totaal zijn er 2,6 miljoen exemplaren beschikbaar. Daarvan is de helft be stemd voor de Italiaanse markt. De voorverkoop aldaar is in april van dit jaar gestart en 300.000 kaartjes zijn inmiddels aan de man gebracht. De meeste entreebewijzen zijn in se rie verkocht via een passepartout voor alle wedstrijden die in het be treffende stadion worden afgewerkt. Losse kaarten zijn op de Italiaanse markt nog niet te verkrijgen. De toegangsprijzen per duel varië ren tussen de 45 en 150 gulden. Op merkelijk bij de passepartouts is dat die duurder uitvallen dan de totaal som van een gelijkwaardig aantal losse kaartjes. Bij de prijsstelling moet worden aangemerkt dat staanplaatsen practisch niet ver kocht worden. De rangen zijn onder verdeeld in de categoriën 1 (het duurst), 2, 3 en 4 (het goedkoopst). Niet alleen variëren de prijzen per rang, maar gaan ook per ronde (de fases) omhoog naarmate het toer nooi vordert. Zo kosten zitplaatsen eerste categorie in de voorrondes (eerste fase) 100.000 lire (150,=) per duel, terwijl dezelfde zetels bij de fi nale (vierde fase) 210.000 lire moeten opbrengen. Voor de openingswed strijd op 8 juni in Milaan en voor de finale op 8 juli in Rome start de voor verkoop pas op 1 december van dit jaar. De andere 1,3 miljoen kaarten zijn voor de buitenlandse markt. Dat lijkt heel aardig, maar wat voor het publiek beschikbaar komt, is uiterst mager. Vijftien procent gaat naar de wereldvoetbalbond (FIFA), die de tickets doorgeeft aan alle bij die or ganisatie aangesloten landen. Ongeveer 22 procent gaat naar '90 Tour', een speciaal door de Italian Tourist Company (CIT) en Italia- tour voor de WK opgezette reisorga nisatie. Daarin zijn onder meer de spoorwegen en de nationale vlieg maatschappij (Alitalia) vertegen woordigd. De CIT komt later in het verhaal nog terug. De officiële WK-sponsors kunnen re kenen op 4,5 procent van de toe gangsbewijzen. Slechts vijf procent (65.000 kaarten) gaat naar de Euro pese voetballanden. De KNVB krijgt dus op twee manieren kaarten in haar bezit. Een gedeelte van de 15 procent die naar de FIFA gaat en een gedeelte van de vijf procent die in Europa wordt verdeeld. Dat slechts een klein aantal kaarten voor de particulier in omloop komt, laat zich op grond van deze cijfers al raden, maar het wordt waarschijn lijk nog erger. Hoewel de KNVB offi cieel nog geen mededeling over de kaartverkoop kan doen tot de exac te aantallen bekend zijn en de loting is verricht, kan op grond van het ver leden een vrij risicoloze voorspelling worden gedaan. De bond voorziet nu al wel dat, mochten er losse kaarten verkrijg baar zijn, deze naar alle waar- schijnlijkheis gaan naar de houders van de Oranjepas. Onder de officië le subsponsors van de 100-jarige bond bevinden zich namelijk twee reisorganisaties: OAD en Roever. Het ligt voor de hand zie de erva ringen tijdens het EK van '88 in Westduitsland dat het grootste gedeelte van de beschikbare kaar ten naar die twee organisaties gaat. De niet malse prijzen die met name OAD rekende, liggen bij eenieder nog vers in het geheugen. Astroh nam er vier voor zijn rekening. Delphi schoot een keer in eigen doel. Renato Dijkstra (2x), Wil van Os (2x), Roel Schreurs en Odie van de Broek (2x) schoten voor Delphi raak. Van Ruiten Fruit - WB Grent 2-6: De fruitploeg was danig gedupeerd door het feit dat hun spelers die bij Middel burg voetballen niet meer beschik baar zijn. Met de rust hadden de war me bakkers al een 4-1 voorsprong op gebouwd. John Bentschap Knook plaatste de openingstreffer. Albert Slinger en Kees Ventevogel vergroot ten de voorsprong tot 3-0 voordat Ri chard van Ruiten tegenscoorde, 3-1. Ventevogel bepaalde de ruststand op 4-1. In het tweede bedrijf maakte Piet Baan er 5-1 van. Marcel van Ruiten bracht zijn ploeg terug tot 5-2 voordat Ventevogel de eindtand op 6-2 bepaal de. De stand: 1 Schinkel Assurantiën 7-12,2 VW Audi Poppe 8-11, 3 El Toro 6-10. 4 Warme Bakker Grent 7-8, 5 Schelde International 8-8, 6 's-Heer Arendskerke 8-7, 5 jong Am- bon 7-6, 8 Van Ruiten Fruit 7-6, 9 Feesthuis Goes 8-6.10 Kloetinge 8-4.11 Delphi 6-0. Het wedstrijdprogramma, maandag 20 no vember, sportcentrum Goes: 20.20 uur Kloe tinge - Delphi, 21.15 uur Feesthuis Goes - Jong Ambon, 22.10 uur El Toro - 's-Heer Arendskerke: woensdag 22 november, sporthal Baskensburg, Vlissingen: 20.20 uur Schinkel Assurantiën - Van Ruiten Fruit, 21.15 uur Warme Bakker Grent - Audi Pop pe. MIDDELBURG - Ondanks eerdere vermoedens zijn de resterende Zeeuwse clubs in de districtsbeker in de volgende ronde niet tegen elkaar geplaatst (met uitzondering van Tholense Boys en Hoek). In de vijfde ronde worden gespeeld: Hoek-Tholense Boys, Vlissingen-Roosen- daal, Concordia SVD-Veloc, Helmond-Geldrop, DESK-NOAD, in het weekein de van 9/10 december. Dan worden uit de vierde ronde tevens nog gespeeld: UDIT9-TOP en Rood Wit-TSC, waarna de winnaars daarvan in de vijfde ronde moeten spelen tegen respectievelijk SCI en De Valk. Longa is vrijgeloot. Dan resteert Zierikzee, dan thuis moet spelen tegen Halsteren. De Brabanders echter moeten in dat weekeinde nog voor de KNVB-beker spelen tegen NAC (in Breda), zodat deze bekerwedstrijd pas op 24 december gespeeld kan wor den. ZIERIKZEE - De Mosselloop, die de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport morgen, zaterdag voor de 22e keer in het natuurgebied van Westen- schouwen op touw zet, heeft een enor me aantrekkingskracht op de atleten. Riet Jansen, èèn van de organisatoren van de loop, verwacht dat her record aantal deelnemers van vorig jaar (cir ca 600) ruim verbeterd zal worden. „De voor inschrijving stromen binnen uit Zeeland. Zuid-Holland en Noord-Bra bant. Alleen al bij de wedstrijdloop voor heren en veteranen zijn al 160 at leten aangemeld en voor de dames- wedstrijd staan er ruim 35 atleten ge noteerd, hierbij komen dan nog vele na-inschrijvingen binnen", aldus Jan sen. Tot de favorieten behoren ongetwij feld John Vermeule en Kim Reijnierse John Vermeide en Kim Reynierse, fa vorieten voor de overwinning in de Mosselloop. van Dynamo uit Middelburg. De beide nationale toplopers krijgen te maken met de winnaar van vorig jaar, Jan Ko- revaer uit Sliedrecht en de sterke at leet Erwin Nederlof uit Dordrecht. Ook komen namen als Ejob Muller (Spark), Racid Fadiz (Spark), Leon van der Velden (AV'56), Hans van de Griendt (Schelde Sport), Jan van Hee- teren (Sl.Sport), Piet Westerweele (De Wielingen), Jan Hoek (Delta Sport) en Henk Cijsouw (Delta Sport) op de deel nemerslijst voor. De senioren lopen 9000 meter. De winnares van vorigjaar Carlien Harms uit Den Haag komt haar titel verdedigen bij de damesloop over 3000 meter. ü~2 Powerliften Syndney. WK. Vrouwen tot 52 kg: 1. Dol man (Ned) 422,5 kg, 2. Bums (VSt) 400, 3. Hansen (Noo) 370. Badminton Kanton. Wereldbeker (top-twaalf): Smith (Eng) - Van der Knaap (Ned) 11-4 8-11; 11-7, Nedergaard (Den) - Coene (Ned) 11-6 11-2. Golf Marbella, wereldbeker voor teams, eerste ronde: 1. Australië 134 (Fowler 66, Grady 68), 2. Spanje 141 (Olazabal 70, Canizares 71), 3. Zweden 142 (Lanner 69, Sellberg 73), 4. Verenigde Staten 143 (Azinger 70, McCum- ber 73), 5. Nieuw-Zeeland 145 (Owen 72, Tur ner 73), Engeland 145 (Roe 71, Durnian 74), Ierland 145 (Smyth 72, O'Connor jr. 73), 8. Wales 147 (Parkin 72, Mouland 75), 28. Ne- ïfl'.NHAGEN (AFP) - Sepp Piontek iff bondscoach van de Deense na- Miale voetbalploeg. «jarige Westduitser had woens- na de ontluisterende uitschake- J van het Deense elftal in Roemenië ■gekondigd zich te bezinnen of hij 1 contract met de Deense voetbal- [d zou uitdienen. Piontek heeft een pintenis van zes jaar. Eind volgend Moopt die af. Piontek, sinds 1979 Idscoach van het Deense elftal, ito a.In Sisteren op zijn beslissing om op K.Stappen terug. KOUDEKERKE In de parencompe titie in het district Zeeland van de Ne derlandse Bridge Bond zijn in de hoofdklas alle paren uitgezonderd de nummers 1 en 4 van plaats gewisseld. In de eerste klas klommen Aerts-de Jonge van de 5e naar de le plaats. Ook hier veranderde de gehele standen- lijst. In de tweede klas B klommen de dames Groenewoud-Pieters van de 3e naar de 2e plaats. Uitslag hoofdklas: 1. Lichteveld-Ramond 95, 2. v. Geel-Meeusen 93, 3. mevr. Bruijns- Koopman 89, 4. mevr. v. Waterschoot-De Schrijver 87, 5. echtp. Risseeuw en mevr. Biesbroeek-Bregonje 86, 7. v. Dijk-Sandrini 83, 8. v. d. Casteel-IJsebaert 53 mp. Eerste klas: 1. Aerts-De Jonge 115, 2. echtp. Hamelink 98,3. dms. Touw-v. d. Zande 93,4. dms. Burger-v. d. Pijl 90, 5. v. Dronkelaar- Visser 76, 6. mevr. Brevet-Arnoldi 74, 7. mevr. Aronson-Biesbroeck 64. 8. dms. v. d. Dries-Sandrini 62 mp. Tweede klas A (procenten): 1. Atkins-Voer- man 61.31; 2. mevr. Legrand-Langedijk 53,57; 3. Dourleijn-Nieland 52.38; 4. Neve- Ouweneel 49.40; 5. dms. Reijn-Voogdt 48.81; 6. echtp. v. d. Heijden 45.24; 7. Bisschop-De Maagt en dms. Gieliet-Naije 44.64. Tweede klas B: 1. dms. Mattheeuws-Zaman 64.88; 2. dms. Fermont-v. Opdorp 62.50; 3. dms. Groenewoud-Pieters 55.36; 4. Scheele- Vermunt 51.79: 5. v. Dael-Remijn 48.80; 6. dms. Enthoven-Vreugdenhil 41.07; 7. He- melsoet-De Wever 40.48: 8. echtp. Juffer- mans 35.13. Tussenstand hoofdklas: 1. mevr. Bruijns- Koopman 378, 2. v. Geel-Meeusen 356, 3. mevr. Biesbroeck-v. Bregonje 351, 4. mevr. v. Waterschoot-de Schrijven 337; 5. Lichte- veld-Ramondt 336,6. echtp. Risseeuw 331,7. v. Dijk-Sandrini 306, 8. v. d. Casteel-IJse baert 293 mp. Eerste klas: 1. Aerts-de Jonge 374, 2. dms. Touw-v. d. Zande 372, 3. v. Dronkelaar-Vis- ser 369, 4. mevr. Aronson-Biesbroeck 353, 5, dms. v. d. Dries-Sandrini 324, 6. echtp. Ha melink 312, 7, dms. Burger-v. d. Pijl 295, 8. mevr. Brevet-Arnoldi 289 mp. Tweede klas A: 1. Dourleijn-Nieland 241.,58; 2. Atkins-Voerman 229.77; 3. Neve-Ouwe- neel 214.63; 4. Bisschop-de Maagt 202.20; 5. dms. Remijn-Voogdt 191.75; 6. echtp. v. d. Heijden 175.77; 7. mevr. Legrand-Langedijk 172.61; 8. dms. Gieliet-Naije 169.90 procent. Tweede klas B: 1. dms. Fermont-v. Opdorp 235.71; 2. dms. Groenenwoud-Pieters 220.41; 3. Scheele-Vermunt 213.18: 4. Hemelsoet-de Wever 207.24; 5. dms. Mattheeuws-Zaman 200.51; 6. v. Dael-Remijn 187.74; 7. dms. v. Enthoven-Vreugdenhil 171.69; 8. echtp. Juf fermans 165.31 procent. In de hoofdklas van de viertallencom petitie in het district Zeeland is de uitgestelde wedstrijd tussen ABC II en Zierikzee door bijzondere omstan digheden nog niet gespeeld. Door het districtsbestuur zal nader worden ge zien hoe in deze te handelen. In de eer ste klas heeft Valkenisse I de leiding overgenomen van ABC IV. Uitslagen hoofdklas: ABC I-Reimerswaalo I 107-16 (25-1), Kurketrekker I-ABC II 61-97 (9-21), ABC III-Zierikzee 88-84 (16-14). Eerste klas: Valkenisse II-VL. Fles 49-69 (12-18); ABC V-Valkenisse I 23-105 (2-25), ABC V-Valkenisse II 79-107 (10-20). Tweede klas A: Scaldis III-Br. Kring 100-39 (25-5), Reimerswaal II-Valkenisse III 48-117 (3-25). Tweede klas B: Kurketrekker II-ABC VI76- 75 (15-15). VI. Fles II-Reimerswaal III 48-52 (14-16), Tweede klas C: Br. King-ABC VII 97-46 (24- 6), Papyrus-Valkenisse IV 111-42 (25-3). Tussenstanden hoofdklas: (winstpunten) 1 ABC 1112,m 2 ABC III76, 3 ABC 2 72,4 Kur ketrekker 159,5 Zierikzee 55,6 Reimerswaal I 39, ABC II en Zierikzee één wedstrijd min der gespeeld. Eerste klas: 1. Valkenisse 171, 2. Valkenisse II en ABC 4. 58. 4 VI. Fles I 56, 5. ABC 5 54. Tweede klas A: 1. Valkenisse III 70, 2. Scal dis III45,3. Br. Kring II36.4. Reimerswaal II 27. Tweede klas B: 1 VI. Fles II 146, 2 ABC VI 143, 3 Kurketrekker II en Reimerswaal III 136, 5 Scaldis II 99. Scaldis een wedstrijd minder. Tweede klas C: 1. Br. Kring 1177,2. Papyrus 152, 3. Scaldis 1115,4. ABC VII 111,5. Valke nisse IV 101. Scaldis een wedstrijd minder. derland 160 (Bos 78, Van de Velde 82), Uru guay 160 (Canessa 77, Fernandez 83), 32. en laatste België 172 (Van Damme 83, Buysse 89). Tafeltennis Budapest, 16e open Hongaarse kampioen schappen, landentoernooi, vrouwen, eerste ronde: Nederland - Joegoslavië 1-3 (Keen - Poljak 22-24 21-16 19-21, Kloppenburg - Faz- lic 21-18 21-17, Kloppenburg/Keen - Poljak/ Fazlic 21-15 20-22 20-22, Kloppenburg - Pol jak 20-22 21-11 20-22). Mannen, eerste ronde: Nederland - Italië 1-3 (Bakker - Costantini 21-11 17-21 22-24, Keen - Nannoni 13-21 21-11 13-21, Bakker/De Vrind - Costantini/Di Napoli 22-20 21-18, Keen - Costantini 22-24 16-21). Tennis New York, masters vrouwen, 1.000.000 dol lar, enkelspel, eerste ronde: Graf (BRD/ll - Novotna (Tsj) 6-3 6-4, Manuela Maleeva (Bul/8) - Mandlikova (Aus) 6-1 6-1. Indeling kwartfinales: Graf-Sukova, Sabatini-Gar- rison, Sanchez-Maleeva, Navratilova-Seles. Dubbelspel, kwartfinales: Navratilova/ Shriver (VSt/4) - Burgin/Fairbank (VSt) 5-7 7-5 7-5, Smylie/Tumbull (Aus) - Adams/Gar rison (VSt/3) 6-3 7-6 (7-3). Johannesburg, mannen, 692.000 dollar, tweede ronde: Muller (ZAf) - Van 't Hof (VSt) 6-4 6-4, Bates (GBr) - Broad (ZAf) 6-1 6-4, Bo tha (ZAf) - Curren (VSt/2) w.o. wegens knie blessure Curren, Robertson (ZAf) - Berger (VSt/1) 3-6 6-4 6-1. Zöcke (BRD) - Vojtisek (BRD) 6-2 6-3; Stich (BRD/6) - Kempers (Ned) 7-5 6-4; Riglewski (BRD) - Nijssen (Ned/7) 6-2 7-5; Cahill (Aus/2) - Feenstra (Ned) 7-6 (7-4) 6-0. Indeling kwartfinales (vrijdag): Goldie - Srejber, Winogradsky - Olhovski, Stich - Zöcke, Riglewski - Cahill Dubbelspel, kwartfinales: Novacek/Vajda (Tsj) - Engle/Shelton (VSt) 7-6 (7-3) 4-6 6-4; Dickinson/Osterthun (VSt/BRD) - Polja- kov/Vojtisek (Sov/BRD) 7-6 (7-5), 6-4. Challengertoernooi Valkenswaard, man nen, 75.000 dollar: enkelspel, tweede ronde: Zöcke (BrD) - Vojtisek (BrD) 6-2 6-3; Stich (BrD/6) - Kempers (Ned) 7-5 6-4, Riglewski (BRD) - Nijssen (Ned/7) 6-2 7-5. Dubbelspel, kwartfinales: Novacek/Vajda (Tsj) - Engle/Shelton (VSt) 7-6 (7-3) 4-6 6-4; Dickinson/Osterthun (VSt/BRD) - Polja- kov/Vojtisek (Sov/BRD) 7-6 (7-5), 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 21