PZC Kwart van de oud-bewindslieden verdwijnt uit politiek Den Haag Overdracht Lubbers: breuk na zeven jaar Hongaarse broers: wij begroeven Wallenberg binnen- en buitenland HERDENKING OKTOBERREVOLUTIE het weer in zeeland W®,. en m e iimpe Brinkman leidt CDA-fractie Met de Geldmarkt-rekening pakt u altijd een toprente WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 Vandaag Vooruitzichten n Laag water Hoog water Nautisch bericht Vooruitzichten Omroepbonden willen gesprek met Van den Ende Vernieuwing VN-macht naar Nicaragua en El Salvador 'ft' .'i V «4 dl ■- 'li V» Betogingen tijdens parade in Moskou MOSKOU (AP) - Zeker 5.000 mensen hebben dinsdag in Moskou deelgenomen aan een demon stratie die door onafhankelijke groeperingen was georganiseerd als alternatief voor de tradi tionele militaire parade op het Rode Pein ter gelegenheid van de 72ste verjaardag van de Oktoberrevolutie in 1917. Vanuit Moldavië, Georgië en Armenië werd bericht dat ook daar duizenden tegenbetogers op de been waren. Terwijl Sovjet-president Michail Gor- batsjov en andere Sovjet-leiders vanaf het mausoleum van Lenin op het Rode Plein de traditionele militaire parade aan zich voorbij zagen trekken, de monstreerden elders in Moskou verte genwoordigers van uiteenlopende on afhankelijke groeperingen tegen de voedseltekorten, de milieuvervuiling, de communistische heerschappij en de geheime politie. „Wij hebben ge noeg van 70 jaar communistische macht", aldus een van de betogers. Er werden spandoeken meegedragen met leuzen als „72 jaar op weg naar ner gens", „Weg met de KGB" en „Weg met Ligatsjov", verwijzend naar het conservatieve lid van het Politburo dat tegen hervormingen is. Het was voor het eerst dat door de Moskouse autoriteiten een tegende- monstratie werd toegestaan. De de monstranten verzamelden zich maan dagochtend bij het Dynamo metrosta tion, twee uur voordat op het Rode Plein de officiële parade begon. De stoet trok vanuit het noordwesten van de stad naar het Olympisch stadion en werd op zijn tocht begeleid door poli tie. De organisatoren hadden tevoren van de autoriteiten te verstaan gekre gen dat demonstreren op het Rode Plein niet zou worden getolereerd. In een informeel televisie-interview, r Hef weer van vandaag staat in schril contrast met dat van gisteren. Een ve nijnige depressie trekt via het Kanaal \naar ons land, ondertussen snel uit diepend. Vanavond ligt deze storing voor de kust van Zeeland. Vandaag is I er veel bewolking en vooral in de mid- jn dag en avond regent het flink. De wind is zuidoost en neemt toe tot krachtig of \hard. Naarmate de depressie van- \avond verder naar het noordoosten trekt gaat de wind ruimen naar west en krijgen we enige tijd stormachtige westenwind. De temperatuur wordt 11 I graden. Voor donderdag: Zonnige perioden en iveinig of geen neerslag. Tot matig af nemende zuidwesten wind. Tempera tuur 11 graden. Voor vrijdag tot en met zondag: Vrij dag veel bewolking en perioden met regen, harde zuidelijke wind. Zater dag en zondag enkele opklaringen eh niet veel regen meer. Matige zuidoos ten wind. Temperatuur 10 graden. ding Scheldes: vanavond bijna ander halve meter. ZON EN MAAN si 9 november Zon op 0749 onder 1658 Maan op 1502 onder 0226 uur cm uur cm Woensdag 8 november Vlissingen 02.40 109 15.36 147 Terneuzen 02.55 118 15.50 157 Bath 03.50 140 16.34 176 Roompot buiten 03.20 083 15.20 119 Zierikzee 03.55 092 16.25 127 Yerseke 04.00 102 16.25 139 Philipsdam West 03.45 097 16.15 132 Donderdag 9 november Vlissingen 03.55 120 16.46 164 Terneuzen 04.20 129 16.54 174 Bath 05.16 150 17.55 196 Roompot buiten 04.15 089 16.30 129 Zierikzee 05.10 097 17.45 136 Yerseke 05.15 108 17.45 148 Philipsdam West 05.10 103 17.40 143 uur Woensdag 8 november wind: zuidoost 4 tot 5, vanmiddag toe nemend 6 tot 7, buitengaats 7 tot 8 Beaufort, vanavond ruimend naar west; zicht: slecht tot matig, vanavond goed; temperatuur kustwater: 12 gra den; afwijking waterstanden: van avond bij hoogwater een geringe ver hoging; maximum golfhoogte mon- Vlissingen Terneuzen Bath Roompot buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam West 09.i 09.: 10. 09. 10.' 10. 10. Donderdag 9 november Vlissingen Temeuzen Bath Roompot buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam West 10. 10. 11 10 11 11 11. cm 00 139 21 158 09 194 10 104 05 110 15 124 15 121 15 170 36 176 25 214 15 115 30 121 40 137 30 131 21.46 22.06 22.55 21.55 23.05 23.10 23.05 mm iü i; u i I va 'r-l F' t Weersvooruitzichten geldig tot en met donderdag: Noorwegen: Half tot zwaar bewolkt en woensdag vooral in de kustgebie den, donderdag ook elders enkele buien. Middagtemperaturen rond 8 graden. Landinwaarts's nachts lich te vorst. Vooral donderdag vrij veel wind. Zweden: Half tot zwaar bewolkt en enkele buien. In midden- en noord Zweden ook kans op een sneeuwbui. Middagtemperaturen van 9 graden in zuid Zweden tot rond het vries punt in het noorden. In het noorden en midden in de nacht lichte vorst. Denemarken: Half tot zwaar be wolkt en af en toe regen. In de nacht van woensdag op donderdag tame lijk veel wind. Middagtemperatuur rond 8 graden. Britse Eilanden: Herfstachtig weer met overwegend veel bewolking, ta melijk veel wind en nu en dan regen. Middagtemperaturen van 8 graden in Schotland tot rond 12 graden in Ierland en zuid Engeland. België en Luxemburg: Woensdag herfstachtig met veel wind en perio den met regen. Donderdag ook en kele opklaringen. Middagtempera tuur ongeveer 11 graden. West-Duitsland: Woensdag nog plaatselijk mist. Donderdag over wegend veel bewolking en plaatse lijk regen. Middagtemperaturen omstreeks 10 graden, maar op woensdag in hardnekkige mistge- bieden wat lager. In midden en zuid Duitsland 's nachts kans op lichte vorst. Spanje en Portugal: Woensdag half tot zwaar bewolkt en nu en dan re gen. Donderdag ook perioden met zon, maar in het oosten van Spanje nog kans op een bui. Middagtempe ratuur van 16 graden in het noord westen tot 22 graden aan de zuid oostelijke Middellandse Zee-kust. Frankrijk: Woensdag in het noord westen en in west Frankrijk herfst achtig met tamelijk veel wind en pe rioden met regen. Elders ook af en toe zon en een enkele bui. Donder dag af en toe zon en hier en daar wat regen. Middagtemperatuur van 12 graden in het noordwesten tot 16 graden aan de Middellandse Zee kust. Zwitserland en Oostenrijk: Woens dag vooral in de dalen plaatselijk mist. In de loop van de dag van het westen uit toenemende bewolking en in de avond en nacht kans op re gen. Boven ongeveer 2000 meter ook mogelijk wat sneeuw. Donderdag veel bewolking en regen. Boven ongeveer 1500 meter ook sneeuw. Middagtemperatuur in de dalen en het laagland omstreeks 6 graden.'s Nachts lichte vorst. Italië: Perioden met zon. Woensdag nog mogelijk een bui, maar donder dag vrijwel overal droog. Middag temperatuur van 12 graden in noord Italië tot omstreeks 21 graden in het zuiden. Joegoslavië: Perioden met zon, maar in het oosten en zuidoosten van het land vooral op woensdag nog kans op een bui. Middagtempe raturen van 18 graden in de kustge bieden tot rond 14 graden landin waarts. Griekenland: Overwegend veel be wolking en buien. Middagtempera turen van circa 19 graden aan de kusten en op de eilanden tot onge veer 15 graden in de binnenlanden. Weerrapporten 7 november 19 uur W m/s °C Amsterdam zwaar bew. z 6 8 Aberdeen licht bew. zo 1 5 Athene zwaar bew. n 5 17 Barcelona onbewolkt nw 2 13 Berlijn regen wnw 7 7 Budapest half bew. nnw 6 8 Bordeaux mist zzo 2 12 Brussel half bew. zzo 5 7 Cyprus onbewolkt nw 1 19 Dublin zwaar bew. zw 3 9 Frankfurt zwaar bew. z 2 7 Genève onbewolkt w 1 4 Helsinki zwaar bew. zzo 6 7 Innsbruck zwaar bew. verand 5 Istanbul zwaar bew. nno 3 17 Klagenfurt zwaar bew. nw2 3 Kopenhagen half bew. wnw 5 6 Las Palmas zwaar bew. n 11 21 Lissabon half bew. wnw 2 17 Locarno licht bew.' o 4 10 Londen motregen z 2 11 Luxemburg half bew. z 3 4 Madrid zwaar bew. windst 17 Malaga onbewolkt windst 17 Mallorca licht bew. windst 14 Malta half bew. wnw 8 16 Moskou zwaar bew.' zzo 1' 3' München zwaar bew. zw 3 3 Nice licht bew. nnw 3 12 Oslo licht bew. nnw 1 4 Parijs zwaar bew. z 4 9 Praag regen wnw 7 5 Rome onbewolkt nnw 4 10 Split regen nw 1 12 Stockholm regen zo 6 9 Warschau regen ozo 6 9 Wenen half bew. wnw 6 6 Zürich half bew. zo 2 5 dat tijdens de feestelijkheden werd afgenomen, erkende Gorbatsjov dat de Sovjetunie te kampen heeft met grote moeilijkheden en dat veel Sov jet-burgers zich bedreigd voelen door de voedseltekorten en de chaotische situatie in de consumptiegoederen sector. „Nu dit alles als een zwaard van Damo cles boven ons hoofd hangt, moeten wij het belangrijkste niet vergeten, na melijk dat dit de weg is die wij gekozen hebben", betoogde hij Terugkeer naar het oude systeem zou echter een „gro te vergissing" zijn, voegde hij eraan toe. Volgens waarnemers was de militaire parade soberder dan andere jaren. Naar verluidt was slechts een nieuw wapen, een T-72 tank, in de parade op genomen, en verschenen veel minder raketten op het Rode Plein dan in voorgaande j aren. ROTTERDAM GPD- Zoals overal elders op de eerste wereldtournee sinds dertien jaar ging bok Ahoy' gister avond volledig plat voor Paul McCartney. Het avondje McCartney vanavond, vrijdag en zaterdag herhaald kan worden gekenschetst als het beste alternatiej voor de (sinds het overlijden van John Lennon) niet meer te herenigen Beatles. Zelf heeft hij zeer zeker ook de behoefte om af toe die fantastische tijd te doen herleven, erkende Paul McCartney eerder op de dag tegenover de verzamelde journalisten. „Het spannende aan deze tournee is voor mij dan ook dat ik sommige nummers voor het eerst op het podium kan uitvoeren. Met Sgt. Pepper's bijvoor beeld was dat nog nooit gebeurd". Foto: McCartney, met naast hem echtgenote Linda, tij dens de presentatie van zijn band aan de pers. DEN HAAG (ANP) - Van de 24 be windslieden die het kabinet Lubbers 2 dinsdagmorgen nog telde, keren er zes politiek Den Haag de rug toe. Van de andere achttien komen er zeven te rug in de regering en zitten er elf in de Tweede Kamer. Weg uit het volle politieke leven zijn: de CDA-oud-ministers Van Dijk, Ru- ding en De Koning, de VVD-oud-mi- nister Smit-Kroes en de vroegere staatssecretarissen Korte-van Hemel en De Graaf van het CDA. Van hen aanvaardde De Graaf enige tijd geleden de (full-time) functie van voorzitter van de Ziekenfondsraad. Van de anderen is nog niet bekend wat ze gaan doen. Al zal De Koning zeker nog van zich laten horen getuige de ontboezeming van zijn persoonlijk voorlichter Beets dinsdagmiddag. „Hij gaat vele dingen doen in de non- profit-sfeer. Wat, dat zal hij op gepaste tijd en wijze wel bekend maken". In de kamerbankjes zitten sinds dins dag definitief de oud-ministers De Korte, Korthals Altes, Bolkestein en Nijpels (allen VVD) en Deetman en Brinkman (beiden CDA). Zij weten zich vergezeld van de voormalige staatssecretarissen Ginjaar-Maas, Koning en Dees (VVD) en Van Houwe- lingen en Van Rooy (beiden CDA). In het nieuwe kabinet zijn Lubbers, 170 190 227 135 143 158 154 22.56 197 23.10 219 23.00 156 DEN HAAG (ANP) - Met een kus en bloemen ging het ministerie van Ver keer en Waterstaat dinsdag over van Neelie Smit-Kroes (links) naar Han- ja Maij-Weggen. Van den Broek en Braks op hun minis terszetel blijven zitten, evenals de staatssecretarissen Van Voorst tot Voorst (zij het op een ander ministe rie), De Graaff-Nauta en Heerma. Buk man, in Lubbers 2 nog minister, keerde als staatssecretaris terug, maar mag HILVERSUM (ANP/GPD) - De Dien stenbonden FNV en CNV, de Unie BLHP en de Kunstenbond FNV willen dat TV10 en Joop van den Ende duide lijkheid van zaken geven. In een dins dag verstuurde brief aan Van den En de eisen de bonden dat hij vóór 20 no vember de werknemers van TV10 en Van den Ende Produkties BV inlicht over de toekomst van beide bedrij ven. Volgens Klaas Koornstra van de Dien stenbond FNV zou het kunnen zijn dat Van den Ende delen van zijn imperium af moet stoten als gevolg van zijn in vesteringen in TV10. „Wanneer Van den Ende weigert om informatie te verstrekken, dan gaan we hem onder druk zetten. De onzeke re situatie heeft grote consequenties voor de gehele bedrijfstak," aldus de FNV-woordvoerder. Een woordvoer der van TV10 wil geen commentaar ge ven omdat hij de brief nog niet onder ogen heeft gehad. zich in het buitenland nog minister blijven noemen. De niet meer terugkerende bewinds lieden krijgen het eerste jaar 80 pro cent van hun wedde als minister en staatssecretaris, het tweede jaar 70 procent en daarna 60 procent. De duur van de uitkering is minstens twee en hoogstens zes jaar, waarbij het aantal jaren dat een minister of staatssecre taris onafgebroken als zodanig heeft gefunctionneerd, bepalend is. Ruim drie en een half jaar minister of. staatssecretaris in Lubbers 2 is goed voor een uitkering gedurende ruim drie en een halfjaar. Zeven jaar in bei de kabinetten Lubbers levert zes jaar uitkering op. Ex-bewindslieden die zowel in Lub bers 1 als 2 zaten hebben dus recht op een uitkering gedurende zes jaar. De uitkeringsregeling is van kracht tot dat iemand 65 jaar wordt. Een minister krijgt jaarlijks een wedde van 190.473 gulden, dus de ex-minis ters uit Lubbers 2 krijgen het eerste jaar 152.378,40 gulden. Voor hen die kamerlid zijn geworden betekent het dat ze nog recht hebben op een uitke ring van bijna 50.000 gulden omdat de schadeloosstelling voor een gewoon kamerlid 103.355 gulden per jaar is. Deetman als Kamervoorzitter krijgt 148.082 gulden, Brinkman als voorzit ter van de CDA-fractie in de Tweede Kamer 118.256 gulden per jaar. De wedde voor staatssecretarissen be draagt 178.588 gulden per jaar. De voormalige staatssecretarissen zullen dus het eerste jaar moeten rondkomen van 142.870,40 gulden. BUDAPEST (AP) - Twee broers uit Hongarije hebben een nieuw licht ge worpen op de verdwijning van de Zweedse diplomaat Raoul Wallen berg in Budapest in 1945. De twee mannen, Laszlo en Istvan Molnar, zeg gen dat ze Wallenberg en zijn Hon gaarse chauffeur Vilmos Langfelder zelf hebben begraven in het Kamara woud aan de zuidwestelijke rand van Budapest. De diplomaat en zijn chauf feur waren op 2 februari door Sovjet soldaten weggevoerd en in het bos doodgeschoten, aldus het tweetal. In 1950 hebben ze weer een bezoek ge bracht aan het graf, en een houten kruis neergezet met de inscriptie „Hier rusten twee onbekende burgers." De zaak is vervolgens weggezakt in hun geheugen, totdat Laszlo in september van het vorig jaar in een boekwinkel een boek over Wallenberg tegenkwam (Advertentie) DEN HAAG (GPD) - Er is bij de vor ming van het derde kabinet-Lubbers „zeker" sprake van een breuk met de afgelopen zeven jaar. Niet alleen door de sterk vernieuwde kabinetsploeg, maar ook omdat andere tijden tot iets nieuws uitnodigden. Premier Lubbers zei dit gisteren op een persconferentie. De eerste minis ter wees erop dat binnen het derde ka binet-Lubbers sprake is van een „door een zeer sterk vernieuwde ploeg". Niet alleen is het PvdA-smaldeel tot het ka binet toegetreden, ook bij het CDA traden vier nieuwe ministers aan. „Meer dan 50 procent", aldus Lubbers. Volgens de premier is het moment nu geschikt voor een wending. „De tijden zijn wat anders geworden. De kern is het economisch herstel. Dat heeft de basis gelegd vor een nieuw beleid maar heeft tegelijk de noodzaak van nieuw beleid aangetoond", aldus Lubbers. Lubbers wees er verder op dat de nieu we coalitie „breder" van samenstel ling is dan de vorige CDA-VVD-kabi- netten. Dat heeft echter niet alleen voordelen, aldus de minister-presi dent. „Het maakt het ook zwaardere en complexer". Van de ander kant be nadrukte Lubbers dat als hij Kok, de nieuwe minister van financiën bezig zag, er naar zijn mening sprake is van een „haast perfecte voortzetting van de zuinigheid en soberheid die Ruding ten toon spreidde". De premier hamerde op sociale ver nieuwing hetgeen hij als een „kern woord" voor het nieuwe kabinet om schreef. Volgens Lubbers gaat het er daarbij om de mensen van onderop bij het beleid te betrekken. Dat kan door een bundeling van overheids voorzieningen met hetgeen er al bin nen de samenleving zelf tot stand is gekomen, zodat er een onderlinge sa menhang ontstaat en niet meer alles van bovenaf door de overheid wordt opgelegd. Lubbers kondigde aan daarover binnenkort met minister Dales (binnenlandse zaken) te zullen gaan overleggen. 58%' EERSTE INLEG VANAF F 10.000,- De Geldmarkt-rekening is ideaal voor spaarders die voort durend willen profiteren van de hoogst j mogelijke rente maar daarbij toch de vrij heid wensen om zonder kosten ruime be dragen op te nemen. Kom snel langs bij één van onze kantoren of bel 020-5205640. verenigde spaarbank r rente per 8 november 1989 DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Brinkman van WVC is dinsdag met ruime meerderheid gekozen tot nieu we CD A-fractievoorzitter. Hij volgt in die functie de nieuwe minister van sociale zaken en werkgelegenheid De Vries op, die zeven jaar de CDA-frac tie heeft aangevoerd. Premier Lubbers was na de verkiezin gen officieel fractieleider, maar tijdens de kabinetsformatie werd die taak waargenomen door De Vries. De verkiezing van Brinkman was niet unaniem. Volgens een CDA-Kamerlid kreeg de oud-minister 45 stemmen van de totaal 52 aanwezige fractiegenoten. Er waren geen tegenkandidaten. De overige stemmen vielen toe aan diver se andere fractieleden. Bij de verkiezing voor het vice-fractie- voorzitterschap bleek de CDA-fractie aanmerkelijk meer verdeeld. Volks huisvesting-specialist Wolters ver sloeg met 30 tegen 18 stemmen oud staatssecretaris van buitenlandse handel mevrouw Van Rooy. Zij wordt wel gewoon lid van het fractiebestuur. Volgens bronnen in de fractie ging het de meeste CDA-Kamerleden te ver om zowel een voorzitter (Brinkman) als een eerste vice-voorzitter te hebben die beiden uit het kabinet komen en geen enkele ervaring in de Tweede Ka mer hebben. Andere leden van het fractiebestuur zijn Gerritse (tweede vice-voorzitter), Borgman (secretaris-penningmeester) en de leden Beinema, Lansink en me vrouw Soutendijk. Het Kamerlid Eversdijk heeft zich na zeven jaar vice-voorzitterschap (tij dens totaal twaalf jaar lidmaatschap) niet meer voor die functie kandidaat gesteld. Brinkman kreeg bij zijn verkiezing de stem van 45 van de op dat moment 49 aanwezige CDA-Kamerleden. De le den Wolters en Van Rooy kregen, of schoon zij zich niet kandidaat hadden gesteld voor het fractievoorzitter schap, respectievelijk 2 en 1 stem- (men). Eén christen-democraat stem de bij de verkiezing van het fractie voorzitterschap blanco. Gaande de stemmingen over de personele invul ling van het nieuwe fractiebestuur wa ren uiteindelijk 52 van de totaal 54 CDA-fractieleden aanwezig. (zie ook pagina 11) NEW YORK (AFP/REUTER) - De Vei ligheidsraad van de Verenigde Naties heeft dinsdag eenstemmig besloten een vredesmacht voor Centraal-Ame- rika in het leven te roepen. Deze moet ter plaatse controleren dat het in Ni caragua en El Salvador niet tot ge vechten komt. De eerste VN-vredesmacht op het westelijk halfrond gaat bestaan uit 260 militairen en 365 burgers, zo staat in een rapport waarin de secretaris-gene raal van de VN vorige maand om de in stelling ervan vroeg. De vredesmacht krijgt een eerste man daat van zes maanden. met op het omslag een foto van de Zweed. De broers zeggen dat ze sindsdien heb ben geprobeerd de autoriteiten over te halen de lijken op graven. Noch de Hongaarse regering, noch de particu liere organisaties die zich bezighouden met het lot van Wallenberg zijn in hun verhaal geïnteresseerd. De lezing van de broers is in tegen spraak met de officiële lezing van de Sovjetunie, dat Wallenberg in 1947 aan een hartaanval is overleden in de Loebjanka-gevangenis, en met de tien tallen meldingen van voormalige ge vangenen uit kampen in de Sovjetu nie, die zeggen dat ze Wallenberg nog hebben gezien. De zuster van Wallenberg, Nina La- gergren, houdt vol dat haar broer, die nu 77 zou zijn, nog steeds in eenzame afzondering gevangen wordt gehou den. PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel Tel. 01155-8000 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 72,05; franco per post 86,50; per maand 24,85; jaarabonnement 275,00; jaarabonnement franco per post 335,00; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,25, zaterdag 1,50 p. st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 140 cent per mm; minimumprijs per advertentie 21,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 3