Hockeysters Olympia naar eerste nederlaag Pisa is hard op weg om kampioen te worden Nederlandse schakers ontlopen laatste plaats 'hovanec in selectie Pettersson speelt weer SCHUIT EN GOORMACHTIG WEG BIJ ARNEMUIDEN Negatieve invloed COMPETITIE MET VERRASSING BUITENLANDS VOETBAL Scheidsrechter UEFA Verenigde Staten Dames WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR LANDENTEAMS Nederland Eredivisie-duels niet rond Kerst i i Adri van Tiggelen weer geselecteerd Ruud Gullit nog lang uit roulatie Houwaart stapt op bij Kortrijk re Conflict verstoort tafeltennisdroom ARNEMUIDEN - Ze waren voorbestemd om de top te halen. Althans, bij de tafeltennisvereni ging Arnemuiden werd het jonge damesdrietal Cora Schuit, Monique Goormachtig en Anita Kusse, gezien als de ploeg die in de toekomst de eredivisie zou kunnen bereiken. Afgelopen week werd die droom wreed verstoord. Door een conflict met trainer/coach Jaap Meerman zegden Cora Schuit (20) en Monique Goormachtig hun lidmaatschap op bij de TTV Arnemui den. Voor beide talentvolle speelsters is vooral de handelwijze van trainer/ coach Jaap Meerman de reden ge weest van het stoppen. Cora Schuit legt uit dat alles vorige week tot een uitbarsting is gekomen. „Dinsdag na de training riep hij ons bij elkaar en vertelde ons dat hij stopte met de coa ching van de damesploeg. We waren niet gemotiveerd genoeg, gaf hij daar bij op als reden." „De donderdagtraining daarop vroeg ik aan hem hoe we in Deventer moes ten komen voor de volgende wedstrijd. Hij zei: dat zoek je jezelf maar uit, je bent geen junior meer. Hij wilde toen ook in het vervolg geen training meer aan me geven. Toen heb ik de knoop doorgehakt. Ik kon niet meer gaan trainen, omdat Jaap de enige trainer is in Arnemuiden en ik kon ook niet gaan spelen, omdat ik geen vervoer had. Ik heb geen auto en Anita en Monique zijn pas zeventien. Op vrijdag heb ik bedankt als lid." Monique Goormachtig besloot twee dagen later haar lidmaatschap op te zeggen. „Op donderdag werd me ver teld dat er zaterdag geen wedstrijd was. Die informatie kwam van Jaap Meerman. Ik moet zoiets altijd weten zodat ik mijn werk kan verschuiven. Toen ik zaterdag op de fiets naar mijn werk ging, kwam ik toevallig Anita Kusse tegen die op weg was naar het clubhuis. Ze vertelde me dat we naar Deventer moesten. Ik ben toen naar het clubhuis gegaan, waar Jaap Meer man stond en me terugstuurde. 'Je weet wel waarom', zei hij, en vervol gens werd ik voor vier wedstrijden ge schorst. Een dag later heb ik toen ook bedankt." Beiden zijn diep teleurgesteld in de handelwijze van de trainer en het be stuur. „Er is ons absoluut niets ge vraagd door het bestuur", zegt Cora Schuit. „Ik ben al tien jaar lid en Mo nique elf jaar. Allebei hebben we al tijd alles opgegeven voor het tafelten nis. Het bestuur heeft ons echter niets gevraagd, over wat er allemaal ge beurd is. Ik denk dat ze alles alleen weten van Jaap Meerman. Onze ver sie is blijkbaar niets waard. Dat klopt toch niet. Ze hadden ons toch min stens moeten vragen wat er aan de hand was en bijvoorbeeld niet klak keloos Monique voor vier wedstrij den schorsen." Het is duidelijk dat Schuit en Goor machtig, Jaap Meerman als de grote boosdoener zien. Meerman is dit jaar bezig aan zijn eerste seizoen als coach en nam de taak over van de succesvol le Leo Goormachtig (overigens vader van Monique). Onder Leo Goormach tig werden er grote successen gehaald door het damestrio. In de jeugd won nen ze al alles wat er maar te winnen was en eind april werd de promotie naar de tweede divisie afgedwongen. Dit seizoen leek er echter een einde ge komen aan de triomftocht van het drietal dat al zo'n tien jaren samen speelt. De dames van Arnemuiden staan in de tweede divisie op het mo ment op een één na laatste plaats. In het tafeltenniszaaltje dat vorig seizoen bij elke thuiswedstrijd afgeladen was, is nu het nu een dooie boel. Cora Schuit: „Misschien heeft Jaap Meerman ons te hoog ingeschat en er dit jaar teveel van verwacht. Zo'n eer ste jaar is altijd moelijk, in de derde di visie stonden we ook niet meteen bo venaan. Die lage klassering komt ook niet omdat we ongemotiveerd zouden zijn, we doen er juist altijd alles aan. Ik ga toch niet spelen om te verliezen." Monique Goormachtig: „Ik heb in elf jaar nog nooit een training overgesla gen zonder een geldige reden. Beide dames winden zich bijzonder op over het verwijt dat ze geen topsport aan kunnen en over geen mentaliteit zouden beschikken. Cora Schuit, fel: „Jaap Meerman is zelf degene die hal verwege de competitie de handdoek in de ring gooit omdat het niet gaat. Wie heeft er dan geen mentaliteit. Hij dreigde er trouwens al na drie wedstrij den om mee stoppen omdat het zo slecht ging. Trainer Jaap Meerman van Arnemui den betreurt de gang van zaken en noemt het een gevolg van „een proces van enkele weken." Meerman: „Ik ben wel tien keer wezen praten met de da mes, maar ik kreeg ze maar niet gemo tiveerd. Op de training van de vereni- ;ing had het tweetal een negatieve in vloed op de rest van de groep. Ze wa ren de laatste vijf weken niet vooruit te branden. Ik moest Cora Schuit zelfs ren keer wegsturen van de training, imdat ze weigerde harder te gaan dan ren huppelpasje." ,Ik heb ze vele malen gevraagd of het ian mij lag. Vorige week dinsdag heb k ze weer bij elkaar geroepen en toen lebben ze zelf toegegeven dat ze geen dn meer hadden om te trainen. Dat 'RAAG (AFP/ANP) - PSV'er Jozef Ihovanec is opgenomen in de selectie 'an het Tsjechoslowaakse voetbalelf- al, dat op 15 november in Lissabon te- ïen Portugal speelt. Voor beide landen s het de laatste kwalificatiewedstrijd 'oor het toernooi om de wereldtitel in talie. De Tsjechen mogen met 3-0 ver lezen om zich na België als tweede in Joep 7 te plaatsen. Eén dag na het luel ondergaat Chovanec in Geldrop en kijkoperatie aan de knie, waarin ocht is geconstateerd. Momenteel vordt hij door de medische staf van SV klaargemaakt voor het treffen in 'issabon. was niet hun schuld, maar die van de vereniging. Niets klopte er meer, de vereniging stond niet achter ze, von den ze, er was geen sfeer meer. Toen heb ik gezegd dat ik geen coach meer was. Ik voel er niets voor om naar De venter of Maastricht te gaan en mijn zaterdag op te offeren, als ze er toch geen zin in hebben." „Op donderdag is de zaak toen verder geëscaleerd. Cora maakte me toen duidelijk dat ik blij moest zijn dat ze tenminste kwam trainen. Toen heb ik verklaard dat ze maar beter op maan dag moest gaan trainen, als ik er niet ben. Op vrijdag kwam het dagelijks bestuur bijeen en heb ik de zaak voor gelegd. Toen is besloten om Monique te schorsen, Cora had inmiddels al be dankt." Meerman liet zich vervolgens door het bestuur ompraten om de vol gende dag toch mee te gaan. Toen volgde zaterdag de pijnlijke confronta tie met Monique Goormachtig. „We hadden moeten opbellen naar Moni que om haar te vertellen, dat ze was geschorst. Dat was inderdaad een foutje van ons." Wat nu? Meerman: „Ik hoop dat we er zand over kunnen gooien. Ik ben ten alle tijde bereid, met de dames rond de tafel te gaan zitten. Je kunt met mij al le kanten op, zo lang er maar een posi tieve instelling is. Het initiatief moet echter wel van hun komen." Wed strijdsecretaris Cees Schuit: „We heb ben woensdagavond een bestuursver gadering waar dit ongetwijfeld aan de orde zal komen. Als ze terug willen, zullen zij alleen wel de eerste stap moe ten zetten." Monique Goormachtig: „Wij terugkomen Nee, dat denk ik niet. We hebben net onze trainings pakken ingeleverd." De huwelijkskus van Diego Maradona, voetballer van Napoli, en Claudia Villafane. Het in Italië woonachtige paar was gisteren naar Buenos Aires uitgeweken om te trouwen. Jaap Meerman. Cora Schuit (links) en Monique Goor machtig: nooit meer terug. MIDDELBURG - De hockeysters van Olympia, uitkomend in de derde klas, moesten uit naar de koploper De Wae- le en leden daar hun eerste verlies (4- 2). De heren van Olympia, Vlissingen en Rapide wonnen hun wedstrijden en bij de dames behaalden zowel Ra pide als Goes de volle winst. In de heren 2e klas moest Olympia thuis tegen Liberty en won met 2-0. De wedstrijd ging gelijk op met twee ploe gen die op de counter speelden. Alleen Olympia was daarin het doeltref fendst. De strafcorner was weer eens een belangrijk wapen, dat kwam tot uiting toen Roger van de Zande uit een rebound van een corner 1-0 scoorde. Olympia maakte goed gebruik van ei gen snelheid en kwam op 2-0. Opnieuw kwam dat voort uit een rebound na een corner, die nu door Marten de Heus werd ingeslagen. Na rust stopte Olympia Liberty op het middenveld al af en Olympia kwam daardoor niet meer in gevaar. In de 3e klas speelde Vlissingen uit bij de Cadetten en won in de laatste se conde met 2-3. Vlissingen was de ge lukkige winnaar. Via een velddoel- punt van Serge Bronkhorst opende de Vlissingers de score. De Cadetten wa ren even sterk en kwamen voor rust terug 1-1. Na rust waren de ploegen ook nog aan elkaar gewaagd, maar Hend van Mierop scoorde 1-2 uit een strafcorner. De Cadetten kwamen weer gelijk, via een strafcorner 2-2. In de laatste minuut kreeg Vlissingen een strafcorner, die Hend van Mierop scoorde verzilverde2-3. Rapide moest het thuis tegen Hoek- sche Waard opnemen en die wedstrijd is voor Rapide succesvol verlopen 2-0. In een sportieve en goed gefloten wed strijd was Rapide in de eerste helft veel in de aanval. Maar Hoeksche Waarde verdedigde stug en hield de stand lang op 0-0. Na de rust was Hoeksche Waard sterker, maar na een wissel aan de kant van Rapide was Rapide de sterk- ARNHEM (GPD) - De risicowed strijd Vitesse-Ajax wordt definitief niet op zondag 24 december gespeeld. Dat geldt ook voor de ontmoeting Vo- lendam-Feyenoord. De KNVB heeft dat besluit gistermiddag genomen. Op welke dag de beide duels nu ge speeld worden, is nog niet duidelijk. Met de beslissing om het Ajax-legioen niet op de zondag voor kerstmis naar Arnhem te laten komen, willigt de KNVB een wens in van de Arnhemse politie. Ook burgemeester mr. P. Scholten had aangedrongen op ver schuiving van het duel. Volgens woordvoerder Stolk van de KNVB wordt de komende weken over leg gevoerd over een alternatieve speeldatum. „In dat overleg worden alle betrokken instanties betrokken. Niet alleen de besturen van Ajax en Vi tesse, ook de politie zal gesprekspart ner zijn", aldus Stolk. PISA (GPD) De club van Mario Been, Pisa, is hard op weg om in één keer terug te keren naar de Serie A. Na twaalf speeldagen staat Pisa samen met het vorige seizoen ook gedegra deerde Torino aan kop. Beide clubs ontmoeten elkaar zondag onder de scheve toren. Been zelf doet het nog niet zo goed. Hij wordt regelmatig door trainer Giannini gewisseld. Het is overigens opmerkelijk dat Tori no dit seizoen tweemaal zoveel toe schouwers per thuiswedstrijd ont vangt dan in de vorige jaargang. Zon dag bekeken maar liefst 43.000 toe schouwers het duel met Cagliari. Het stadion in Pisa zal zondag waarschijn lijk ook uitverkocht zijn. Een rode kaart voor een scheidsrech ter, het is weer eens wat anders. Het overkwam Stephen Brookwell, 29 jaar en bepaald geen lieverdje als hij geen zwart pak aan heeft. Brookwell, een verdienstelijk amateur in Engeland, heeft een strafblad om U tegen te zeg gen. Na zijn zoveelste vergrijp, slaan van een tegenstander, werd hij voor 112 dagen geschorst. Het weerhield hem er niet van om later onder een val se naam mee te spelen. De zaak kwam uit toen Brookwell een rode kaart kreeg. De man kan derhalve voorlopig fluiten naar een partijtje voetbal. Gerhard Aigner heeft de topclubs van Europa beterschap beloofd bij de lo ting voor de tweede ronde van de Euro pacup-toernooien in het komende sei zoen: „Ook voor de UEFA is het verve lend dat clubs als Real, Barcelona en Glasgow Rangers zo vroegtijdig zijn uitgeschakeld. Het scheelt ons ook geld. We denken aan een plan waarbij de clubs die in de vijf voorgaande sei zoenen de halve finale hebben gehaald in de tweede ronde ook worden ge plaatst en niet tegen elkaar kunnen spelen. Indien er meer geplaatste clubs zijn dan wedstrijden, worden al leen de acht ploegen met de beste ge middelden geplaatst". Dit plan wordt komend voorjaar door de UEFA voor gesteld. Bondscoach van de Verenigde Staten Bob Gansier beschuldigt de bond van Trinidad en Tobago van het omkopen van spelers van El Salvador. Blijk baar is de coach van het land dat over vijf jaar het WK organiseert na de te leurstellende 0-0 van zijn ploeg tegen El Salvador in de war. De al uitge schakelde ploeg uit het Middenameri- kaanse staatje deed voor 8500 toe schouwers zijn sportieve plicht door met man en macht het doel te verdedi gen. Daarvoor zouden de spelers van El Salvador een extra premie uit Tri nidad hebben ontvangen, meent Gansier. De kans dat de VS alsnog het WK haalt is door dit resultaat enorm ge slonken, terwijl de ploeg het duel had willen gebruiken om het doelsaldo flink op te vijzelen. Trinidad heeft over anderhalve week aan een gelijkspel voldoende tegen de VS om de histori sche kwalificatie te realiseren. De soli dariteit van de Latijnsamerikaanse landen in deze WK-groep is even voor spelbaar als opmerkelijk. De populari teit van de VS laat in Midden-Amerika altijd al te wensen over. De meeste lan den zijn ook niet te spreken over de manier waarop de FIFA Mexico dis kwalificeerde om de weg vrij te maken voor de VS. Om commerciële redenen zou het organisatiecomité de VS er graag bij willen hebben in Italië, maar net als bij China dreigt weer een klein land (Trinidad en Tobago) het plan in de war te gooien. De eilandengroep schakelde eerder verrassend Hondu ras uit. ste ploeg. Rob D'Hondt scoorde 1-0 voor Rapide en Rob Kistemaker be paalde de eindstand op 2-0. Daarna had Rapide de wedstrijd geheel onder controle. Middelburg kreeg Prinsenbeek op be zoek en de Zeeuwen verloren met 0-2, Prinsenbeek was de sterkste ploeg en stond na één helft spelen al met 0-2 voor. In de 2e klas moest Vlissingen naar Leonidas toe en leidde daar een 3-0- nederlaag. Toch waren de ploegen aan elkaar gewaagd, maar Leonidas sprong beter met de kansen om. Vlis singen ging de rust in met een 1-0-ach- terstand. Na de rust werd Vlissingen in de verdediging gedrukt en kwam bijna niet meer aan aanvallen toe. Leonidas profiteerde daarvan en liep uit naar 3-0. In de 3e klas leed Olympia een onver wachte nederlaag bij de Waele en ver loor uit met 4-2. Koploper de Waele bleek een sterke counterploeg te zijn, met snelle uitvallen en spitsen. Olym pia kon dit tempo niet bijbenen en stond met de rust al met 3-0 achter. Na de rust ging het stukken beter en Olympia kwam via Marianne Diele- man terug tot 3-2. Olympia zette alles op alles en gokte op de gelijkmaker, maar na een conter werd het 4-2 en was de wedstrijd gelopen. Rapide speede uit bij AMHC'65 en ze gevierde met 2-3. De eerste helft had AMHC'65 een licht veldvoordeel en nam een 1-0-voorsprong. Na de rust scoorde Maaike Verstraeten een te gentreffer en kwam Rapide op 1-1. Ra pide beheerste de wedstrijd en liep uit naar 1-2 door Diane van Damme en de zelfde Diane van Damme scoorde 1-3 met een schitterende tip in. AMHC'65 vocht terug, maar kwam niet verder dan 2-3. Zevenbergen was te sterk voor Middel burg en de Zeeuwse dames verloren met 2-0. Zevenbergen kreeg uit een rommelige situatie een strafbal en scoorde 1-0. Na de rust drong Middel burg sterk aan, en drukte Zevenber gen in de verdediging. Maar Zevenber gen counterde bekwaam en bracht de eindstand op 2-0. In de 4e klas speelde Goes tegen Ou denbosch en behaalde een 4-0-over- winning. In de eerste helft nam Goes verdiend een voorsprong door Merijn de Haas en Marjo Bernard. Na de rust was het tempo laag en werd het sa menspel rommelig, maar Goes kwam op 3-0 door Mieke Grossau en zelfs nog op 4-0 via Merijn de Haas. Goes blijft door dit resultaat mede-koploper in de 4e klas. In de uitwedstrijd van HSD tegen Den Dunc, moest HSD een 2-0-nederlaag incasseren. Den Dunc kreeg dan wel de betere kansen maar dat kreeg HSD ook. Den Dunc buitte echter de moge lijkheden beter uit. LUZERN (ANP) - Het Nederlands schaakteam heeft zich op de laatste dag van het wereldkampioenschap schaken voor landenteams onttrok ken aan de strijd. Dankzij vier korte remises tegen de Hongaren eindigde het team van Frans Kuijpers nog juist vóór de Afrikanen, die niet meer van de laatste plaats afkwamen. Strijd heerste wel volop bij China - En geland en de Verenigde Staten - Joego slavië, waarbij het er om ging welk land achter het ongenaakbare team van de Sovjetunie als tweede zou finis hen: Engeland of Joegoslavië, die met een gelijk aantal punten de laatste ronde ingingen. Na zes uur spelen was de beslissing nog altijd niet gevallen. Voor Enge land waren Nunn en Chandler aan het derde en vierde bord nog steeds actief, terwijl bij de andere ontmoeting de partij Gurevitch - Damjanovic werd af gebroken. De laatste ronde had wat Nederland betreft weinig om het lijf. De Honga ren hadden geen behoefte zout in open wonden te wrijven en de Oranje-ver tegenwoordigers deden hun best zo snel mogelijk op remise aan te sturen. Dat gelukte in nog geen twee uur tijd. Waarbij inbegrepen de tijd die verlo ren ging met de festiviteiten rond Paul van der Sterren die grootmees ter was geworden. De Pirc van Horvath - Piket was afge lopen in vijftien zetten, het dame-gam biet van Van der Sterren tegen Lukacs vergde twee zetten meer. Sosonko en Adorjan schoven in dorre stand 25 zet ten bijeen. Alleen Van der Wiel pro beerde er met zwart aan het eerste bord tegen Sax wat van te maken. Eni ge tijd volgde hij in het Spaans de par tij van hemzelf tegen Timman (Am sterdam 1988) en bracht zelfs een ver betering aan. Tot een beslissing leidde dat echter niet, zodat na 29 zetten ook hier de deling van het punt een feit was. Kort na het begin van de ronde kreeg Paul van der Sterren een seintje dat hij door de FIDE tot internationaal groot meester was benoemd. Zijn resultaten van onder meer Oostende en Dort mund waren zo overtuigend, dat het dagelijks bestuur het niet nodig had gevonden zijn zaak voor te leggen aan het congres. Alle spelers verrezen uit hun stoel om de nieuwe titularis geluk te wensen. John van der Wiel streepte zelfs ter plekke de IM voor Van der Sterren op diens naambordje weg en verving die door GM, ten teken dat de promoven dus tot de eredivisie van het schaken is doorgedrongen. Hij is de negende Ne derlandse titularis na Euwe, Donner, Prins, Timman, Sosonko, Van der Wiel, Ree en Piket. ZEIST (ANP) - Adri van Tiggelen is te rug bij de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Thijs Libregts heeft de verdediger van Anderlecht opgeroepen voor de kwalificatie-in terland tegen Finland, op 15 novem ber in Rotterdam. Oranje heeft aan een gelijkspel genoeg, om zich te plaatsen voor de eindronde voor het toernooi om het wereldkampioen schap in Italië. Van Tiggelen ontbrak in de laatste in terland van Nederland, op 11 oktober in Wrexham tegen Wales. Hij was ge schorst. Koot verving hem in het elftal. De verdediger van PSV is dit keer niet opgeroepen. Ook Van Loen, onlangs geopereerd aan zijn lies, is niet meer van de partij. Tijdens het duel met Wa les moest hij plaats nemen op de tribu ne, omdat Van Basten op het laatste moment fit genoeg werd bevonden voor een plaats op de bank. Verder is de groep van zestien onver anderd. Van Basten en Rijkaard zijn beiden door Libregts speelklaar be vonden. Ook het duo van KV Meche- len dat recentelijk bij de eigen club nog op de bank naast trainer Krol moest plaatsnemen, Rutjes en Hof- kens, is geselecteerd. Rob Witschge, de ex-Ajacied die bij St. Etienne in de Franse competitie speelt, heeft op nieuw de voorkeur gekregen boven de linkerspitsen Roy (Ajax) en Huistra (Twente). De selectie bestaat uit de volgende zestien spelers: Van 't Schip, Winter, Wouters (Ajax), Van Tiggelen (Anderlecht), Ronald Koeman (Barcelona), Hiele (Feyenoord), Bosman, Hofkens, Erwïn Koeman, Rutjes (KV Mechelen), Van Basten, Rijkaard (AC Milan), Van Aerle, Van Breukelen, Ellerman (PSV), Rob Witschge (St. Etienne). MILAAN (RTR) - AC Milan verwacht niet eerder dan in maart van het vol gende jaar weer te kunnen beschik ken over een Ruud Gullit in topvorm. Voorzitter Berlusconi heeft dit ver klaard. De aanvoerder van het Neder lands elftal is momenteel herstellen de van twee operaties aan zijn knie. „Ik denk dat hij medio december weer voorzichtig kan spelen", aldus Berlus coni. „We willen geen risico's nemen. Indien hij in maart, als de kwartfinale van het Europese toernooi voor lands kampioenen wordt gespeeld, weer in vorm is, zijn we tevreden." DORDRECHT (ANP) - Stefan Petters son heeft gisteren een helft volge- maakt met het tweede elftal van Ajax. De Zweedse spits, die terug komt van een zware knieblessure, deed in Dor drecht de eerste helft van het duel te gen DS'79 (2-2) mee. Pettersson, die vorige week ruim een half uur speelde, scoorde niet en werd in de rust vervangen door Mols. Hij had wat last van de spieren in het bo venbeen. Hoofdtrainer Leo Beenhak ker wil de international op 19 novem ber, uit tegen Den Bosch, in de selectie van de hoofdmacht opnemen. KORTRIJK (ANP) - Henk Houwaart heeft met onmiddellijke ingang zijn activiteiten als trainer van KV Kort rijk gestaakt. De Nederlandse oefen- meester, al jaren werkzaam in België, kan zich in financieel opzicht aan zienlijk verbeteren. De voormalige profvoetballer tekent deze week bij het Griekse Ethnikos een lucratief contract, dat hem voor anderhalfjaar aan zijn nieuwe werkge ver bindt. Houwaart had bij KV Kort rijk, waar hij pas vier maanden aan het werk was, een tot de zomer van 1991 lopende verbintenis. Het bestuur van de Belgische club, die op dit moment een teleurstellende elf de plaats op de ranglijst inneemt, laat Houwaart zonder problemen vertrek ken. Volgens manager Frank Kerkhof heeft het geen zin door te gaan met een trainer die niet langer gemotiveerd is. De clubleiding hoopt nog deze week een opvolger voor Houwaart aan te stellen. C~2 l_] Hockey Toernooi om de Intercontinental Cup in New Delhi, vrouwen zevende dag: Poule A: Zuidkorea-Italië 6-1, Schotland- Frankrijk 5-1. Poule B: Spanje-Japan 1-1, Verenigde Sta- ten-Malaysia 3-0. Squash Eredivisie dames: Centre Court-Dickys- quash 1 0-3, Victoria-Dickysquash 2 3-0, ASRC-HSRC 2 2-1. Tennis Paul van der Sterren is de negende Nederlander die grootmeester is geworden. In Luzem deelde Van der Sterren in de malaise, die aan de staartborden heer ste. Hij kwam niet verder dan één punt uit vijf partijen. Jeroen Piket maakte anderhalf uit zeven en Rini Kuyf een halfje uit vier. De scores van de num mers eén, twee en drie waren beter: Timman 2 1/2 uit 5, Van der Wiel 4 uit 8 en Sosonko 3 uit 7. Het FIDE-bestuur benoemde even eens de Brit David Norwood tot inter nationaal grootmeester en Sofia Pol- gar tot internationaal vrouwen-groot meester. De middelste van de drie Hongaarse zusjes kreeg eveneens de internationale meestertitel bij de mannen. Uitslagen Negende en laatste ronde: Hongarije - Ne derland 2-2 (Sax - Van der Wiel 1/2 -1/2, So sonko - Adorjan 1/2 -- 1/2, Horvath - Piket 1/2 - 1/2, Van der Sterren - Lukacs 1/2 - 1/2), China - Engeland 2-2, Cuba - Sovjetunie 1-3, Afrika - Zwitserland 11/2-2 1/2, Verenigde Staten - Joegoslavië 1-3 eindstand: 1. Sovjetunie 27 1/2, 2. Joegoslavië 22 1/2, 3. Engeland 21 1/2, 4. Hongarije 18 1/2, 5. Ver enigde Staten 17, 6. Zwitserland 17, 7. Cuba 16 1/2, 8. China 15 1/2, 9. Nederland 12 1/5, Afrika 11 1/2. Toernooi in Chicago: vrouwen eerste ronde: Vasquez (Per)-Gompert (VSt) 6-3 6-2, Rinal- di (VSt)-Frazier (VSt) 3-6 7-5 7-6, Smith (VSt)-Pfaff (BRD) 6-3 6-3, Werdel (VSt)-Zve- reva (Sov/8) 6-3 6-3, Bunge (BRD)-Novotna (Tsj/6) 6-2 6-7 6-0. Toernooi in Stockholm: Mannen, tweede ronde: Krickstein (Vst) - Bathman (Zwe) 6-0 6-7 6-3, Magnus Gustal'sson (Zwe) - Cane (Ita) 3-6 7-5 6-4, Muster (Oos) - Hogstedt (Zwe) 4-6 6-3 6-4, Skoff (Oos) - Wheaton (Vst) 3-6 6-2 7-5, Lundgren (Zwe) - Mancini (Arg) 6-3 6-2, Svensson (Zwe) - Prpic (Joe) 6-2 6-4, Wilander (Zwe) - Riglewski (BRD) 5-7 6-2 6-2. Toernooi in Londen: Mannen: eerste ronde: Gilbert (Vst/3) - Aldrich (Zaf) 6-0 6-1, Mecir (Tsj/8) - Van Rensburg (ZAF) 7-6 1-6 6-1 Voetbal Oefenwedstrijd: Cambuur-Qlympisch Elf tal 1-0 (0-0). 72. Carbo 1-0. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 800. Olympisch Elftal: Karelse (NAC, 46. Vonk, RKC); Van Gobbel (Willem II, 46. Sas, Spar ta), Heesen (Wageningen), Van Gastel (NAC) en Kamebeek (FC Twente, 46. Refos, SW); Decheiver (Go Ahead Eagles), Gorré (SW) en Numan (Haarlem); Mutsaers (Wil lem II), Tebbenhoff (SW) en Zegerius (Em- men, 57. De Wijs, RKC). Volleybal Toernooi om de World Cup in Tokyo, vrou wen, eerste dag: Cuba-Peru 3-0 (15-815-2 15- 5), China-DDR 3-0 (15-9 15-1 15-5), Sovjetu- nie-Zuidkorea 3-0 (15-12 15-13 15-13), Japan- Canada 3-1 (13-15 15-6 15-11 15-8).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 21