PZC Klaus Bartusek: ik ben net op mijn hoogtepunt Van de Ven prolongeert jeugd-biljarttitel Jan Lefeber gooit handdoek in ring Selecties voor het korfbalgala Gent Temeuzen pakt! opnieuw punten 't Halve Maantje versterkt koppositie op tv Judozege voor Van de Velde 55 JAAR EN NEDERLANDS SQUASHKAMPIOEN Westduitser Kemzeke Biesbroeck-Goossen Niveau BADMINTONCOMPETITIE Marathon De Sjuttul Treebusch wint ranglijsttoernooi Bijscholingsdag blessurepreventie Eindstanden najaarscompetitie SpOrt WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 sbw18 NIEUWDORP - Eigenlijk wilde hij helemaal niets weten van een interview. Klaus Bartusek was dan wel Nederlands squash-kampioen bij de 55-plussers geworden, maar een artikel in de krant, nee, dat zag hij niet zitten. „Weet je wat het is", verklaart hij later, als hij zich toch heeft laten ompraten, „ik wil niet dat mensen denken: wat een gek, dat die op zijn 55e nog van die dingen doet." De in Nieuwdorp woonachtige Bartu sek is namelijk nog steeds vol ambitie om in zijn sport een topprestatie neer te zetten. Die ambitie en bezetenheid leverden hem anderhalve week gele den ook de nationale titel op bij de kampioenschappen in Amsterdam. Op het squashkampioenschap had Bartusek in de klasse van 55-jarigen en ouder vooral te maken met Peter Dea- kin, oud-kampioen en ook dit jaar weer de gedoodverfde favoriet. „Ik had eerder van hem verloren, maar ik wilde nu per se van hem winnen. Ik ben kei hard gaan trainen om klaar voor hem te zijn." BEEK EN DONK - Sjaak van de Velde (Judo Vereniging Breskens) heeft het judo-toernooi van Beek en Donk ge wonnen in de klasse tot 65 kg bij de heren aspiranten. In de halve finale versloeg hij Erwin van Beek met een waza-ari. Een waar dering die hij kreeg toegekend voor een veegworp, direkt gevolgd door een armoverstrekking, waarna zijn tegen stander moest aftikken. Ook de finale leverde de Zeeuws-Vlaming weinig problemen op. Een yugo-waardering was voldoende om Mare Verdonk uit Tilburg naar de tweede plaats te ver wijzen. Klaus Bartusek werd een week voor de titelstrijd nog getroffen door een griep aanval, maar ook dat kon zijn kam pioenschap niet verhinderen. „Ik weet dat ik er flink de pest in had", zegt hij. „Ik had maanden getraind om dat ene weekeinde in vorm te zijn en dan krijg je griep. Wonder boven wonder her stelde ik één dag voor het kampioen schap." Ook de jonge judoka's van judover eniging Breskens hebben in België goed gescoord. Michel Nelis en Lisan- ne de Boer werden eerste, Niels Mod- de eindigde op een derde plaats. Klaus Bartusek is van origine een Westduitser, die zo'n veertien jaar ge leden naar Nederland verhuisde van wege een verandering van zijn werk kring. Ondanks zijn Westduitse pas poort mocht hij deelnemen aan de squashkampioenschappen omdat hij al meer dan vijf jaar woonachtig is in Nederland. Bartusek begon pas acht jaar geleden met squash. „Voor die tijd had ik in Nieuwdorp gedaan aan badminton. In Westduitsland wilde ik vroeger ook aan tennis doen, maar dat is er nooit echt van gekomen. Tennis was in die dagen nog echt een elite-sport, je kon niet zo maar lid worden van een vereni ging." „Het is eigenlijk begonnen met een lol letje. Toen ik het echter een keer had gedaan, vond ik het veel leuker dan badminton. Hier op Nieuwdorp was er maar één baan voor zo'n dertig spe lers, dus je kwam nooit echt aan je trekken. Squash gaf me daarom veel meer voldoening dan badminton. Het is een heel vermoeiende sport en je kimt het ook alleen spelen, je bent niet afhankelijk van je tegenstander. Ik ben eigenlijk veel te laat begonnen." Vooral het feit datje veel energie kwijt kunt in deze uit Engeland overgewaai de sport, ervaart de Westduitse Zeeuw als een pluspunt. „In een half uur squash kun je evenveel energie kwijt als in anderhalf uur tennis", stelt hij zelfs. „Dan bedoel ik natuurlijk niet tennis van het niveau Boris Becker, maar het beginnersniveau. Het is dan ook een ideale sport om bijvoorbeeld even tussen de middag te doen." Hoewel de Nieuwdorper twee keer in de week in Vlissingen traint en ook landelijke en plaatselijke toernooien afloopt, is hij geen lid van een squash- vereniging. „In Vlissingen heb je een eerste en een tweede team. Die be staan hoofdzakelijk uit jonge gasten. Er is voor de rest niemand van mijn leeftijd om tegen te spelen en zelf voel ik er ook niets voor om tegen die jonge gasten te spelen. Dan kom je op het einde toch lucht tekort. Ze hebben me wel gevraagd maar ik zie het ook niet zitten om voor zo'n partij naar Roo sendaal of naar Zeeuwsch-Vlaande- ren te reizen." Squash is op het moment in Nederland een snelgroeiende sport. Vooral in de randstad neemt het aantal squashba- nen toe en ook op de kampioenschap pen zijn er elk jaar meer deelnemers. Bartusek: „Ik merk het ook in Vlissin gen. Vroeger had je weinig problemen m een baan te bespreken, maar te genwoordig staat iedereen in de rij." De Westduitser klaagt over het feit dat er in Zeeland weinig gelegenheid is om eventuele nieuwe beoefenaars van de sport goed op te vangen. „Aan deze kant van de Westerschelde is er in elk geval weinig mogelijkheid om te squashen. Alleen in Vlissingen en Ka- pelle zijn twee banen. Dat is veel te weinig. Ik heb gehoord dat er in Goes ook een baan komt, maar dat is nog steeds niet gebeurd." Klaus Bartusek is zelf nog niet van plan te stoppen. „Ben je gek, ik zit net op mijn hoogtepunt", grapt hij, en daarna serieus: „Ik ga door, zo lang mijn benen het toestaan. Ik heb er ten slotte nog alle plezier in." VLISSINGEN - In de competitie voor viertallen in het district Zeeland van de Nederlandse Bridge Bond moesten 25 viertallen aantreden. In de tweede klas A wist Valkenisse III de Bridge Kring II van de eerste plaats te ver dringen. In de tweede klas B klom ABC VI van de vierde naar de tweede plaats. In de tweede klas C was het Bridge Kring I dat de leiding overnam van papyrus. Uitslag hoofdklas: ABC II-Reimerswaal I 105-25 (2w5-2), Zierikzee-ABC I 47-88 (8-22), Kurketrekker I-ABC III 67-53 (17-13). Eerste klas: Valkenisse I-ABC VI 62-79 (12- 18), VI. Fles I-ABC V 38-94 (5-25). Tweede klas A: Valkenisse III-Br. Kring II 82-28 (24-6), Reimerswaal II-Scaldis III70-48 (19-11). Tweede klas B: VI. Fles II-Reimerswaal III 11-24 (11-19), Kurketrekker II-Scaldis II14-1 (19-11), Kurketrekker II-ABC VI11-41 (5-25), Scaldis II-V1. Fles U 18-34 (10-20), ABC VI- Reimerswaal III 24-6 (21-9), Reimerswaal m-Kurketrekker II 23-26 (14-16), Reimers waal m-Scaldis II 7-15 (13-17), VI. Fles II- Kurketrekker II 14-13 (15-15), Scaldis II- ABC VI18-28 12-18), ABC VI-VL. Fles II6-14 (13-17). Tweede klas C: Papyrus-Valkenisse TV 32- 10 (22-8), Papyrus -ABC VU 13-43 (8-22), Val kenisse TV-Br. Kring I 7-20 (11-19), ABC VII- Scaldis I 0-12 (11-19), Br. Kring I-Scaldis I 26-11 (20-10), ABC VII-Br. Kring 10-34 (4-25), Valkenisse TV-ABC VII14-19 (14-10), Scaldis I-Valkenisse IV 27-0 (24-6), Scaldis I-Papy- rus 12-1 (18-12), Br. Kring I-Papyrus 25-6 (21-9). Hoofdklas: ABC III-ABC154-101 (7-23), Rei merswaal I-Kurketrekker I 51-64 (13-17),. Eerste klas: ABC TV-Vl. Fles I 50-70 (12-18). Tussenstand hoofdklas: 1 ABC I 87, 2 ABC III 60, 3 ABC II 51, 4 Kurketrekker I 50, 5 Zierikzee 41, 6 Reimerswaal I 38, w.p., ABC 11 en Zierikzee II, één wedstrijd minder ge speeld. Eerste klas: ABC IV 58, 2 Valkenisse I 46, 3 ABC 5 42, 4 VI. Fles I 38, 5 Valkenisse II 26, w.p. ABC IV één wedstrijd meer, ABC V en Valkenisse II, één wedstrijd minder ge speeld. Tweede klas A: 1 Valkenisse II 45, 2 Br. Kring II31,3 Reimerswaal II24,4 Scaldis III 20 w.p. Tweede klas B: 1 VI. Fles II 132, 2 ABC VI 128, 3 Kurketrekker II 121, 4 Reimerswaal lil 120, 5 Scladis II 99 w.p. Tweede klas C: 1 Br. Kring 1153, 2 Papyrus 127, 3 Scaldis 1115, 4 ABC VII105, 5 Valke nisse IV 98 w.p. De derde zitting van de parencompeti tie bridge voor dames in Zeeland heeft de hoofdklas finaal op zijn kop gezet. De dames Biesbroeck-Goossen namen de leiding over van de dames Baggen- Mast, die nu op de vierde plaats staan. Ook de dames v. d. Dries-Sandrini kunnen op een geslaagde wedstrijd te rugzien. Zij klommen van de vijfde naar de tweede plaats. In de tweede klas waren geen spectaculaire wijzi gingen te melden. Uitslag hoofdklas: 1 dms v. d. Dries-Sandri- ni 109, 2 Touw-v. d. Zande 94 Zande 95, 3 Biesbroeck-Goossen 90, 4 Aronson-Hoogen- boom 88,5 De Jonge-Kint 81,6 Baggen-Mast 76, 7 Rijk-Vriends 73, 8 Brevet-Pieters 60 mp. Gemiddelde 84. Eerste klas: 1 dms Hamelink-v. Leeuwen 143, 2 Bogaertrv. Esbroeck 133, 3 Knuijt- Jonker 127, 4 den Hamer-Plasschaert 122, 5 Hootegem-Voet 110, 6 Stolte-v. d. Velde 105, 7 Vervaet-v. Waterschoot 104, 8 Ramondt- de Ridder 95, 9 te Beek-Brasser 94,10 Bron- v. Leiden 87 mp. Gemiddelde ll2. Tussenstand hoofdklas: 1 dms Bries- broeck-Goossen 282, 2 v. d. Dries-Sandrini 274, 3 Touw-v. d. Zande 271, 4 Baggen-Mast 269,5 Brevet-Pieters 239,6 de Jonge-Kint en Aronson-Hoogenboom 232, 8 Rijk-Vriends 217 mp. Eerste klas: 1 dms Hamelink-v. Leeuwen 423, 2 b. d. Bogaert-v. Esbroeck 367, 3 Jon- ker-Knuijt 363, 4 Stolte-v. d. Velde 339, 5 Hootegem-Voet 338, 6 den Hamer-Plas schaert 337, 7 Vervaet-v. Waterschoot 329, 8 Bron-v. Leiden 297, 9 Te Beek-Brasser 286, 10 Ramondt-de Ridder 281 mp. Jan lefeber hier op archieffoto) direct na zijn verloren wedstrijd voor het Europese titelgevecht tegen de Fransman Nicoletta. Lefeber heeft nu be sloten met boksen te stoppen. ROTTERDAM (GPD) - Jan Lefe ber heeft de handdoek gegooid. De vorige maand als Europees kam pioen onttroonde Rotterdammer stopt met boksen. Naar de reden kan zijn manager Aad Westerlaken voorlopig slechts gissen. „Ik heb taal noch teken van hem verno men." Lefeber (28) kwam kort geleden in opspraak vanwege vermeend drugsgebruik. In vijf weken tijd wist Westerlaken hem toch klaar te sto men voor het Europese titelge vecht, maar die voorbereiding bleek te kort om de Fransman Eric Nicoletta van de titel af te houden. Lefeber ging aansluitend een week je met vakantie en zou Westerlaken na terugkeer laten weten hoe hij over een duel met Alex Blanchard dacht. „Vanmorgen hoorde ik hem op Radio Rijnmond zeggen dat hij stopt en vervolgens de hoorn erop gooien. Ik vind het niet netjes van hem, maar het verbaast me niet. Ik had een aanbieding voor hem om met Kerstmis tegen José Seys te boksen en dat gevecht tegen Blan chard was de kans om weer in aan merking te komen voor een Euro pees titelgevecht. Maar goed, het zij zo. Ik kan hem moeilijk de ring in sleuren," aldus Aad Westerlaken. VLISSINGEN - Op vrijdag 10 novem ber wordt in Gent het traditionele korfbalgala gehouden. Drie Zeeuwse teams doen daar aan mee. De senio- renploeg telt dit keer geen spelers of speelsters van Swift omdat de Mid delburgse selectie (tot woede overi gens van de Zeeuwse selectie-com missie) prioriteit geeft aan de eigen voorbereiding op de naderende zaal competitie. Daarin vindt Swift het toernooi van Vriendenschaar uit Har- dinxveld-Giessendam op zaterdag II november beter passen. Voor de jeugdploeg is een keuze gemaakt uit zoveel mogelijk clubs, waardoor ook de betere jeugdspelers van de top clubs voor selectie in aanmerking ko men. Gezien de progressie van de (Belgisch) Vlaamse junioren is besloten om dit keer een 'Zeeuws' team af te vaardi gen. Vorig jaar werd een ploeg, be staande uit louter Zeeuws-Vlaamse geselecteerden, door de Belgische te genstander weggespeeld. Na rekening te hebben gehouden met al die factoren heeft de selectie-com missie de volgende teams samenge steld: Senioren: (dames) Jantine Meulmeester (TOP), Karin Blommaard (Tjoba), Jolande Kole (Tjoba), Janet Mijnsbergen (Tjoba) en Wilma de Visser (Animo). (heren) Wilco Fokke (Tjoba), Peter Crucq (Animo), Hans Mesu (Ondo) en Leonard Debbaut (Animo). Coach van de senioren- ploeg is Adrie Dieleman uit Oost-Souburg. Jeugd (tot 23 jaar): (dames) Mirjam Bezemer (TOP), Astrid Koole (Zuidwesters), Ellen Kort (Animo), Sandra Machielse (Luctor) en Heieen van Zaltbommel (Togo), (heren) Ro nald Coppoolse (Ondo), Jack de Waal (Ani mo), Leon Kloet (TOP), Dennis Voshart (To- OOST-SOUBURG - Pieter van de Ven uit het Brabantse Gemert werd vorig seizoen Nederlands kampioen biljar ten jeugd in de toekomstklasse. Na een schitterend toernooi in sportzaal Van Duyvenvoorde in Oost-Souburg prolongeerde de jonge Brabander gis teren zijn titel. In de finale sloeg Van de Ven de aanval van naaste concur rent Erik van de Linden uit Nijkerk met succes af: 300-268. Die apotheose van een schitterend jeugdtoernooi zorgde ervoor dat de or ganiserende vereniging VEG/ABV he lemaal aan zijn trekken kwam. Opge zet als jubileumnummer van de vijftig jaar oude biljartclub groeide deze na tionale titelstrijd uit tot een topper van allure. „We kijken bijzonder tevre den op dit toernooi terug. Het heeft ons zowat alles gegeven wat we ervan verwachtten", zei VEG/ABV-voorzit- ter Cor Gouka in zijn slotwoord. Voor deze nationale eindstrijd met een aantal acteurs van een niveau dat in Zeeland zelden optreedt, kreeg VEG/ABV waar het op mikte: een op voering die van begin tot eind boeide, pure propaganda voor de biljartsport in het algemeen en voor het jeugdbil- jarten in het bijzonder. Die doelstel ling werd volledig gehaald en door J biljarters uit het district van voorzit ter Bart de Willigen van een goudeJ randje voorzien. „Op beide dagen hadden we hier een volle bak. Fantas tisch gewoon en een schitterend jubi leumnummer", wist Cor Gouka bij d| afsluiting ook nog. Na een opening waarin de nationalel jeugdtop in een onvervalste demon stratie en in ijltempo (2 en 3 beurta voor de 300 caramboles) naar de finish snelde, ging het, nadat de posities waf ren ingenomen, wat meer verdedigend op de streep af. De explosie van Wiljan van de Heuvel was te snel opgebrand Ronald Deelen en Erik Kortsmit moesten zich ook al snel gewonnen gJ ven. Waarna Eddy Siemens, Pieter vai de Ven en Erik van de Linden zich aan dienden voor een boeiende slotfase] Daarin hielp Van de Heuvel clubgt] noot Van de Ven een eind op weg dooi| Siemens uit de race te halen en maak] te de regerend kampioen het karwei j] met een 300-268 overwinning (in beurten) op Van de Linden. Eindstand: 1 en Nederlands kampioen Piel ter van de Ven, Gemert 8-58.12-266; 2. Erij van de Linden, Nijkerk 8-45.25-169; 3. EddJ Siemens, Midwolda 6-59.59-233; 4. Wiijail van de Heuvel, Milheeze 4-56.77-295; 5. Etil Kortsmit, Zevenbergen 4-47.42-193; 6. rJ nald Deelen, Helmond 0-25.89-229. BRESKENS - Terneuzen 1 heeft na de winst van vorige week opnieuw twee punten gepakt in de tweede klas van de bondscompetitie badminton. Dit keer werd het team van Royal Canin 3 met 2-6 verslagen. Marcel Wisse speel de twee lange partijen die over twee games gingen. Beide partijen sloot hij in de verlenging winnend af. Terwijl hij zijn enkelspel speelde, werkten Robert Peters en Brigit Maas-Van de Water ook hun enkelspe len af. Peters verloor in twee games, 15-1 en 15-12. Hij was te snel begonnen aan de partij, waardoor hij in de eerste game niet warm was. Maas-Van de Wa ter verloor met twee keer 11-4. Claudia van Raalten trok door winst in twee games in haar enkelspel, Terneuzen naar een gelijke stand, 2-2. „We had den toen een gelijkspel in ons hoofd", vertelde Maas-Van de Water. „Maar dat het een overwinning zou worden, hadden wij niet verwacht." De heren dubbel werd in drie games gewonnen en de damesdubbel in twee, waarvan de laatste in de verlenging. De beide gemengddubbels werden in twee ga mes in het voordeel van Terneuzen be slist. go) en Pim Zandee (Tjoba). Ko Crucq coacht de jeugdploeg. Junioren: (dames) Margot Jansen (Tjoba), Connie Poortvliet (TOP), Marieke Pouwer (Animo), Regien Riemens (Swift) en Yvonne Wisse (Luctor). (heren) Maurice van Gou doever (Animo), Ramon van de Gruiter (TOP), David van Klaveren (Swift), Gerrie Koppejan (Seolto) en Robin Wisse (Öndo). Coach is Paul Stem. Het korfbalgala wordt gehouden in sporthal Hekers in Gent Zwijnaarde. De junioren openen om 18.15 uur, wor den om 19.30 uur afgelost door de jeugdploeg, terwijl de seniorenfinale wedstrijd tegen Belgisch-Vlaanderen om 20.45 uur beginnen. Voor de jeugd en de junioren is op woensdag 8 november een oefenwed strijd gepland. Die wordt gespeeld in sporthal Baskenburg in Vlissingen en brengt de junioren in actie tegen Atlas (20.00 uur), terwijl de jeugd Animo als tegenstander krijgt (21.15). VLISSINGEN - Inge Treebusch (Chrompack/MZ) heeft op het rang lijsttoernooi dat door de afdeling Den Haag werd georganiseerd, beslag we ten te leggen op de eindzege bij de ju nioren internationaal. Zij versloeg in de finale Diana Bakker (Reflex) in drie games. In haar eigen toernooiklas, de meisjes junioren, leek zij aanvankelijk voor de tweede toernooizege in aan merking te komen toen zij daarin in de eindstrijd tegen Guusje Hendriks (Ire ne) op machpoint stond. Die overleef de zij echter niet zodat een tweede plaats het eindresultaat werd. VLISSINGEN - 't Halve Maantje heeft zondag zijn positie aan de kop van poule A-afdeling herenteams van de districts-indoortenniscompetitie aanzienlijk verstevigd. De Goese for matie boekte de derde zege op rij, en wees via deze prestatie Hulster Am bacht een plaats terug. Een niveau la ger lijkt Drive, na opnieuw winst met maximaal verschil, de titel niet meer te kunnen ontgaan. De in het Racketcentrum Terneuzen op het programma staande krachtme ting Hulster Ambacht - 't Halve Maan tje, met de bezetting van de bovenste plaats in de hoogste klasse bij de here néquipes als inzet, leverde de lichtelijk favoriet zijnde Bevelanders ook in de praktijk nauwelijks problemen op. Reeds in de enkelspelen tekende het Goese overwicht zich af. Allereerst in de vorm van successen van Robert Springer en Chris Versteeg die hun respectievelijke opponenten Ronnie van Remortel en Jean Loup Deltour geen kans gaven gevaarlijk te worden. Markt de Brouwer knabbelde vervol gens iets van de achterstand af ten koste van Maarten Verstraete, Jan Kees Meijers die Ronald Renique de baas bleef, zorgde er uiteindelijk toch voor dat zijn ploeggenoten met een comfortabele voorsprong aan de laat ste speelperiode konden beginnen. De puntenverdeling die de confrontatie van de dubbels opleverde, leidde tot een 8-4-score. Animo 2 komt tot dusverre in dit ge zelschap duidelijk beter uit de bus dan de hoofdmacht van de toonaange vende Zeeuws-Vlaamse vereniging. Het prestigegevecht tussen beide ploegen resulteerde namelijk in een nieuwe nederlaag - de tweede - voor de eerste selectie. Ook in deze tweekamp werd de basis voor de totaalwinst in de singles ge legd. Kim Langeraert, Michel Verberk- moes en Leonard Robesin bleken im mers meer in huis te hebben dan ach tereenvolgens Frank Hamelink, Peter Kouwijzer en Fons Stokman. Alleen Frank Wille bleef als representant van het eerste team overeind en hij ver sloeg Olaf Burgers. Voldoende om als nog een positief eindresultaat te berei ken, was het niet. In de dubbelspelen namelijk, werd er niets meer aan de stand gewijzigd, 8-4. DOS lijkt zich in deze poule serieus te moeten gaan voorbereiden op degra datie, want de Vlissingers werden op nieuw met fors verlies geconfronteerd. Het kwartet van Hulst, Jeroen Ver- straeten, Stefan Buysse, Jean Loup van de Wiele en Mark Jan de Jonge, toonde zich in Hoek op alle fronten sterker, 12-0. In poule B is Drive een klasse apart. De Sas van Gentenaren hebben nog geen enkele partij ingeleverd, hetgeen in houdt dat ze ook nu weer de maximale score, 12-0, ditmaal nota bene met ri vaal Duiveland als tegenstander, wis ten te realiseren. Uitslagen, poule B: Duiveland-Dirve: C. Dobbeleir 0-2, O. van Quekelberghe 0-4; T. Poppe/C. de Jonge 0-12. Bij de mixedteams heeft Animo 2 in poule B de beste papieren. De Zeeuws-Vlamingen schakelden Yer- seke zo goed als uit, maar buiten be reik van de concurrentie zijn ze toch niet. De komende weken zal er name lijk terdege rekening gehouden moe ten worden met DOS en met de reser ves van Souburg, die zondag alle twee goed waren voor de volle winst. Hulster Ambacht kwam in poule C op gelijke hoogte met leider de Schelde 2, terwijl in poule D Yerseke zowel als Drive dé lakens lijken te gaan uitde len. Uitslagen, poule B: Kapelle-DOS: s. Eude 0-2; J. Moeleker 2-2; M. Jille4-2; a. Brand4-4; S. Eude/W. Meulmeester 4-6; L. Terwiel/a. Brand 4-8. Souburg 2-Souburg 3: M. Sander- se2-0; L. v. d. Boom4-;) J. Franke4-2; C. Eek- hardt 4-4; M. Sanderse/L. v. d. Boom 6-4; E. Buys/a. Engelse 8-4. Yerske-animo 2: T. v. Dijk 0-2; B. v. Quekelberghe 0-4; J. Bom 2-4; N. Blok 2-6; T. v. Dijk/B. v. Quekel'berghe 2- 8; J. Bom/J. Verschuure 4-8. Poule C: 't Halve Maantje-Hulster ambacht: S. Rot tier 0-2; P. Verstraeten 0-4; F. Adriaansens 0-6; A. coenen 0-8; S. Rottier/P. Verstraeten 0-1;; F. Adriaansens/a. Coenen 0-12. Poule D; de Schelde 3-yerseke2: B. v. Velzen 0-2; B. Ruissaard 0-4; M. Meulenberg 2-4; Ch. Knuyt 2-6; B. v. Velzen/B. Ruissaard 2-8; M. Meulmeester/M. Walraven 4-8. DOS 3-de Stoof: F. Hendrikse 0-2; J. Suvaal 0-4; J. v. langevelde 0-6; C. Huibregtse 0-8; F. hen- drikse/J. Suvaal 0-10; J. v. Langevelde/C. Huibregtse 0-12. Dauwendaele-Drive: N. v. Remortel 0-2; E. Thans 0-4; N. Mulder/M. K. Poppe 1-5; S. Boddaert 1-7; N. v. Remortel/ E. Thans 1-9; N. Mulder/Y. Daamen 2-9. strijd tegen Espe Papendrechtse 2 mil 7-1. Alleen de dames dubbel konil winst omgezet worden tegen de kopij per in deze klasse. De andere partije;| gingen alle in twee games verloren. WESTKAPELLE - De Nederlandsl Korfbal Trainers Vereniging (NKTïl houdt op zaterdag 11 november in dl kantine van de KV Stormvogels iil Westkapelle een bijscholingsdal Stanley Treskens, sportfysiotlienl peut uit Amsterdam, behandelt op dl bijeenkomst het onderwerp blessur| preventie. De bijscholingsdag bi om 9.30 uur en wordt omstreeks 12,fl uur afgesloten. Het initiatief geldt r alleen voor trainers, spelers en speel sters uit genoemde sporttak, maiT staat ook open voor belangstellende uit andere sporten. Voor nadere inlicl tingen kan contact worden opgei* men met Ondo-trainer Teun Huibregl sen (01187-1437) in Westkapelle. In dezelfde klasse kwam Marathon 1 niet verder dan een 4-4-gelijkspel te gen Nuenen 2. Een overwinning voor de Vlissingse ploeg zat er evenwel in. De beide dames, Jacqueline van Esch en Barbara Caster, verloren elk hun enkelspel in drie games. Beiden speel den in de eerste en derde game een verlenging. In de derde game gingen de dames allebei met 12-10 onderuit. De dames hadden ook de kans om de damesdubbel te pakken. Ze verloren de eerste game in de verlenging, 18-17, en wonnen de tweede met 15-7. De da mes van Nuenen bleken in de derde game over de langste adem te be schikken en wonnen met 15-6. Winst was er voor Danny Mol in zijn enkelspel en in de herendubbel die hij samen met Marcel Lammers speelde. Het was voor Mol een goede dag, want ook de derde partij waarin hij uit kwam, de gemengddubbel met Caster, werd gewonnen. Weliswaar gebeurde dat in drie games. Van Esch en Lammers scoorden het vierde punt voor Marathon. Hun ge mengddubbel werd met 17-15 en 15-3 gewonnen. De koppositie in de tweede klas heeft Marathon nog niet terug. „Maar we moeten nog spelen tegen de teams die boven ons staan. Dus is het niet hopeloos", aldus Lammers. Het eerste team van De Sjuttul uit Breskens verloor de uitwedstrijd te gen De Zwaluwen 1. Alle partijen werden in twee games verloren, be halve de damesdubbel die in drie ga mes naar De Zwaluwen ging. Het ver lies van De Sjuttul was volgens Edo Pfaff deels te wijten aan De Sjuttel. „Ze waren heel slecht geprepareerd en veel te snel", aldus Pfaff. Hij denkt dat De Zwaluwen in de thuiswed strijd te kloppen is. Het Goese Kolibrie verloor de uitwed- WOENSDAG 10.00-11.00 EURO What a Week. 11.00-13.00 EURO Snooker: Dubai Open. 13.00-14.00 EURO Autosport: samenvattiiij van de GP van Australië voor formule l-i gens. 14.00-15.00 EURO Rugby Union: Engelai(| Fiji. 15.00-16.00 EURO Handbal: vierlandentoJ nooi vanuit Zagreb. 16.00-18.00 EURO Snooker: Dubai Open 18.00-18.30 Ned 3 Hollandse Nieuwe: os voetballer Radjin de Haan, die uitkomt vd eerste divisionist Telstar. Hij is een van a overlevenden van de vliegtuigramp in Sui| name eerder dit jaar. 18.00-19.00 EURO Paardesport: Iers ciij cours hippique. 18.50-19.20 RTL V Match Vrije Tijd. 19.00-20.00 EURO Trans World Sport. 20.00-22.00 EURO Snooker: Dubai Open 20.00-23.00 BRT 2 Sportavond. 22.00-22.30 EURO Golf: samenvatting va de Deense en Italiaanse open kampioe| schappen voor vrouwen. 22.30-23.00 EURO Tennis Legends: TomOi| ker-Nastase. 22.30-23.10 RTL V Match extra. 22.45-23.15 Ned 3 Studio Sport. 23.00-00.00 EURO Voetbal: kwalificatie*! strijd voor de WK tussen de Sovjetunie! Turkije. 23.20-00.35 BBC 1 Sportsnight: met ffi| boksen, rugby en voetbal. 00.00-01.00 EURO Rugby Union: Leinstej Nieuwzeeland. Senioren: 6-B: Luctor-3 6-11,2 BKC-2 6-HI BI. Wit-3 6-8, 4 Zaamslag-2 6-5, 5 Zuid«l ters-4 6-5,6 KVK-2 6-2, 7 Volharding-3 6« C: 1 SKNWK 6-11, 2 Olympia-2 6-7, 3 G0«| Luck-3 6-3, 4 All Ready-3 6-3. Junioren: 1 Animo-1 6-12, 2 Zuidwesters 6-6, 3 Bffil 6-5,4 Tjoba 6-1.2-A: 1 Seolto 6-9,2 TOP Ml St.vogels 6-7, 4 Bl.wit 6-7, 54 Ondo Ml Swift-2 6-3,7 Animo-2 6-1; 4-A: 1 Luctor 6| 2 Zaamslag 6-6*, 3 BKC-2 6-4,4 Olympiad! Aspiranten: 1-A: 1 All Ready 8-13*, 2 Tjol 8-12, 3 Animo 8-10, 4 TOP 8-4, 5 Swift-2 »I 1-B: 1 Luctor 6-12, 2 Togo 6-5, 3 Volhart! 6-4, 4 BKC 6-3; 2-A: 1 St.vogels 6-10, 2 BKl 6-6, 3 Swift-1 6-4,4 Ondo 6-4; 2-B: 1 ZuitWl ters 6-9,2 Seolto 6-8,3 Atlas 6-7,4 Swifl-2'l 3-A: 1 Tjoba 6-10, 2 St.vogels 6-10, 3 Swifi 6-10, 4 All Ready 6-4, 5 Seolto 6-4, 6 Zai| slag 6-4, 7 Swift-2 6-0; 3-B: 1 TOP 6-121 Olympia 6-8, 3 Animo 6-4, 4 Blauw Wit f'l 4-A: 1 Luctor-1 8-11,2 TOP 8-10, 3 BKC8| Togo 8-7, 5 Zuidwesters 8-5; 4-B: 1 LucWi 8-16, 2 Atlas 8-9, 3 Animo 8-7, 4 Ondo 8(| Volharding 8-2. Mei. B: 1 Schelde vogels Si 2 KVK 6-8, 3 Spido 6-6, 4 Keep-Fit 6-0. I Eindstanden najaarscompetitie pupiU'l 1-A: 1 Swift-1 6-11,2 St.vogels 6-9,3 AmET 6-4,4 Togo-1 6-0*; 1-B: 1 Luctor 6-10,2 S«1 2 6-7, 3 BKC 6-4,4 Blauw Wit 6-3; 1-C: Hl 6-9*, 2 Tjoba 6-8* 3 Togo-2 6-4, 4 KVK 6-3:1 D: 1 Seolto 6-8,2 Animo-2 6-8, 3 Swift-3 dl Ondo 6-4; 2-A: 1 St.vogels-1 6-9, 2 Swift 6-1 Zuidwesters 6-6,4Togo 6-0; 2-B: 1BKC6-I 2 Zaamslag 6-6, 3 Animo 6-4, 4 Luctor 641 C: 1 St.vogels-2 6-10, 2 All Ready 6-6,3 KI 1 6-5, 4 Olympia 6-3; 2-D: 1 KVK 6-12 TOP-2 6-6,3 Volharding 6-3,4 Blauw-Witf I 3-A: 1 Swift-1 8-16, 2 St.vogels 8-8, 3 Ondol 6,4 Seolto 8-5,5 Animo 8-5; 3-B: 1 BKC 8 j 2 Tjoba 8-8, 3 Swift-2 8-7, 4 TOP 8-6,5 KV« 8-5. uitgesloten van kampioenschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 20