PZC Aanpassing Kloveniersdoelen in Middelburg gaat toch door Extern bureau licht Middelburgse dienst gemeentewerken door Uitrit garage werd steen des aanstoots Nehalenniabeeldje als kunstzinnig relatiegeschenk Veere wil ambtswoning verkopen aan Amsterdamse vereniging SLAGERIJ BLAHKEHBURGH 10,50 z) gemeente vlissingen l streek Bedrijfstennis in Vlissingen Bowlingleagues in Middelburg 1 kilo rib- karbonade I I I I I I I 1 I I 5 kilo magere runderlappen 5 kilo dikke riblappen 5 kilo magere hamlappen 5 kilo schouderlappen 5 ƒ75,- 62,- ƒ59,- ƒ44,- ƒ35,- 500 gram biellappen 500 gram hacheevlees 1 kilo schouderkarbonade 1 kilo varkensfilet 1 kilo magere runderlappen Gelderse schijvee 4 halen/3 betalen Bielstek tartaar per stuk 1,25 150 gram schouderham 100 gram bacon 100 gram corned beef 2,30 1,90 1,25 mededeling hinderwet ONDANKS OPHEFFING NIEUWE MUZIEK BUREN OP DE VUIST Straat WIE WIL PART-TIME WERKEN? 0,00 5,50 7,00 14,00 15,60 WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 W16 B en w Middelburg voelen niets voor voorfinanciering kanaalkruising ONDERZOEK OVERSCHRIJDING BUDGET REPLICA BEELD BADSTRAAT DOMBURG ARNEMUIDEN ONDER VOORWAARDE VERHUUR AAN BURGEMEESTER SEROOSKERKE (W) KOUDERKERKE MIDDELBURG SINT-LAURENS INTERESSE? i Lekker gezellig. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. Eerste kwaliteit Altijd extra voordeel Vers van het mes Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 12914. ne^^ I Supervoordelig deze week Voor uw diepvriezer: Extra voordelig deze week: Monumentenwet Kennisgeving aanvraag met ontwerp-vergunning hinderwet MIDDELBURG - De verbouwing van de eeuwenoude Kloveniersdoelen in Middelburg gaat toch door, ondanks de voorgenomen opheffing van Nieu we Muziek Zeeland, die hoofdhuurder is van het pand. De voorbereidingen voor de verbouwing bevinden zich in een afrondende fase. Binnen twee a drie weken zal de presentatie van het schetsplan worden voorgelegd aan de gemeente Middelburg. Wethouder G. Evangelisatie - De evangelist J. van Dooijeweert uit Tilburg spreekt vrijdag 10 november in de Nederland se hervormde kerk in Oost-Souburg over het thema 'Kent god u?'. De evangelisatiecommissie van de gere formeerde gemeente in Vlissingen ver zorgt de dienst, waarbij het Marnix- koor uit Vlissingen medewerking ver leent. De aanvang is om 19.30 uur. B. Schoenmakers (cultuur) schrijft dit in zijn memorie van antwoord aan D66, PvdA, CDA en WD. De Kloveniersdoelen zijn in 1984, na een lange discussie in de gemeente raad, bestemd voor een culturele pu blieksgerichte functie. Nieuwe Muziek werd hoofdhuurder met het recht on der te verhuren aan mede-gebruikers voor andere culturele activiteiten. Volgens Schoenmakers staan de argu menten, destijds geformuleerd om de verbouwing kracht bij te zetten, nog rotsvast overeind. Zo is de Kloveniers doelen één van Middelburgs mooiste monumenten en bestaat binnen de Middelburgse samenleving het verlan gen om het gebouw een culturele func tie te geven. Gelet op de versterking van cultuurfuncties in nabijgelegen gemeenten Arsenaalgebied in Vlissin gen) moet Middelburg niet berusten. MIDDELBURG - Burgemeester en wethouders van Middelburg zien geen heil in het voorfinancieren van een derde kruising over het Kanaal door Walcheren. Het college ant woordt dit op vragen van PvdA, VVD, CDA en SGP/GPV/RPV (een ruime meerderheid in de gemeenteraad) naar aanleiding van hun algemene be schouwingen. Hoewel het dagelijks gemeentebestuur de noodzaak van de derde kruising onderschrijft, ziet het op dit moment geen kans geld uit te trekken voor de voorfinanciering. In zijn antwoordt stelt het college dat er nog te veel onzekerheden bestaan over het tijdstip waarop het rijk geld beschikbaar stelt voor de kanaalkrui sing. Zeker is in elk geval wel dat met de aanleg een aanzienlijk bedrag is ge moeid. Voorfinanciering zal tot een reeks van jaren leiden tot een onaan vaardbare hoge rentelast, aldus b en w. Burgemeester en wethouders gaan ervan uit dat het rijk de kanaalkrui sing volledig voor zijn rekening zal ne men. Het geld voor de aanpassing van overige wegen (rekening gemeente) zal het college pas reserveren als er meer zekerheid is. Het college zal aan de nieuwe minister van verkeer en waterstaat, H. Maij- Weggen, overeenkomstig de wens van CDA en WD, het rapport Walcheren en de Dammenroute overhandigen. Dan zal opnieuw een vurig pleidooi worden gehouden voor een zo spoedig mogelijke aanleg van de Dammenrou te én de kanaalkruising. B en w hopen dat eind dit jaar de lang verwachte tra cé-nota beschikbaar komt. MIDDELBURG - Een extern bureau zal orde op zaken stellen bij de dienst gemeentewerken van Middelburg. Dan zal ook duidelijk moeten worden hoeveel geld gemeentewerken jaar lijks nodig heeft om alle werkzaamhe den uit te voeren. Het rapport moet vóór de begroting 1991 klaar zijn. Burgemeester en wethouders van Middelburg stellen dit in hun memo rie van antwoord op de algemene be schouwingen, waarin diverse politie ke partijen felle kritiek uitoefenden op de overschrijdingen bij gemeente werken. Volgens het college zijn de budget overschrijdingen (ruim drie miljoen in drie jaar) bij gemeentewerken toe te schrijven aan een samenspel van te- gen- en meevallers. „Het nieuwe as pect zijn niet de overschrijdingen, maar de drastische terugloop van de meevallers", aldus b en w, die menen dat het laatste onderbelicht is geble ven in de problematiek. B en w hebben zich verbaasd over de MIDDELBURG - „Ik ben nooit met justitie in aanraking geweest en ik be treur het zeer dat dit nu het geval is", zei de 66-jarige Oost-Souburger A. A. C. toen hij dinsdag voor de politie rechter in Middelburg stond voor het mishandelen van zijn buurman D. B. Hij had hem op 20 april een klap in het gezicht gegeven, waarbij diens bril werd beschadigd. Oorzaak van het conflict was de auto van een bezoeker van de familie B., die gedeeltelijk voor de uitrit van C.'s garage gepar keerd stond. C. had zich er in de loop van de avond al grenzeloos aan zitten ergeren en toen de eigenaar rond elf uur opstapte, kwam C. naar buiten en vroeg hem op boze toon waarom hij uitgerekend daar moest staan terwijl er plaats ge noeg was. Over wat er daarna gebeur de liepen de lezingen uiteen. Volgens B. zou C. geprobeerd hebben zijn gast het instappen te beletten. Toen B. tus senbeide kwam om de man achter het stuur van zijn auto te helpen verloor C. zijn zelfbeheersing en viel de klap. C. hield het erop dat er wat geharrewar was geweest waarbij de bril op de grond viel. Hij zette uiteen dat het al jaren niet boterde tussen hem en zijn buurman. Hij vertelde al twintig jaar op hetzelfde adres gewoond te hebben, eerst tot volle tevredenheid, maar na de komst van de familie B. zeven jaar geleden was het gedaan met de rust. De vijandelijkheden begonnen toen B. een schuurtje in zijn tuin bouwde, dat naar C.'s mening leunde op een muur die zijn eigendom was. Verder zou B. bij verbouwingswerkzaamheden scha de aan C.'s woning hebben veroor zaakt, waardoor lekkage optrad. Ten slotte werd de vrije inrit van C.'s gara ge een steen des aanstoots. „B. loopt de hele straat tegen mij op te jutten", liet C. de rechter weten en, wijzend naar de publieke tribune: „kijkt u maar wie hij allemaal heeft meegebracht. Hij heeft me al jaren het leven zuur gemaakt." B. was naar de zitting gekomen om 193 gulden ver goeding te vragen voor de reparatie van zijn kapotte bril. Hij kreeg van politierechter mr A. A. Schuering ech ter geen gelegenheid de feiten nog eens toe te lichten. Officier van justitie mr S. Tempel vond dat het bewijs voor de klap geleverd was, maar rekende C. - gezien de zeer matige eis van honderd gulden boete - zijn miskleun niet erg zwaar aan. Hij eiste daarnaast de toekenning van de schadevergoeding. „Iedereen moet zijn handen thuis houden", hield mr Tempel hem voor, „ook als men zich hevig opwindt". De politierechter von niste conform de eis. C. informeerde di rect waar hij moest zijn om in beroep te gaan. aldus Schoenmakers, die eraan toe voegt dat de Stadsschouwburg ook na de verbouwing niet geschikt is voor ac tiviteiten van Nieuwe Muziek, omdat de schouwburg een kleinere zaal mist. Sterker nog dan in 1984 blijkt dat er een groot en interessant aanbod is van theaterprodukties van hoge kwaliteit, maar alleen geschikt voor een kleinere zaal. De behoefte aan een gebouw als de Kloveniersdoelen is zeker aanwe zig, aldus Schoenmakers. De wethou der verwacht dat als Nieuwe Muziek inderdaad verdwijnt er toch geld be schikbaar blijft voor het aantrekken van evenementen uit het landelijk aanbod, die verwant zijn aan de pro grammering van Nieuwe Muziek. De Stichting Uit wil verder dat in Mid delburg kleinere theaterprodukties worden gehouden. De Kloveniersdoe len zijn daarvoor bij uitstek geschikt, aldus de wethouder. „De aanpassing van de Kloveniersdoelen betekent een verrijking voor het Middelburgse cul turele leven. Tevens verkrijgt de bin nenstad een functie die de stedelijk heid zal stimuleren. Gelet ook op de vergevorderde staat van de voorberei ding van de verbouwing en de landelij ke uitstraling die hieraan is gegeven, is het alleszins verantwoord de aanpas sing van de Kloveniersdoelen door te laten gaan", besluit Schoenmakers. 'vrijpostigheid' waarmee D66 zich ont trekt aan de medeverantwoordelijk heid voor het gevoerde beleid, on danks het jarenlange lidmaatschap van de partij in de commissie finan ciën en gemeentewerken. Het verzoek om een interim-manager bij gemeen tewerken aan te stellen, zoals D66 voorstelde in haar algemene beschou wingen. zal dan ook niet worden geho noreerd. Het tekort bij gemeentewerken is dit jaar opgelost door een beroep te doen op het bij de dienst ondergebrachte fonds kapitaalwerken. Deze beslis sing, aldus het college, heeft daardoor geen enkele invloed op het totaal van de gevraagde financiële middelen in de gemeentebegroting voor volgend jaar. Elke veronderstelling of conclu sie, zoals gesuggereerd door een aantal raadsfracties, dat de voorgestelde ta riefsverhogingen nodig zijn om de te korten bij gemeentewerken op te hef fen, zijn 'aantoonbaar misleidend', antwoordt het college. De ambtswoning van de burgemeester van Veere aan de Kaai. MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Domburg stellen de raad voor bij de kunstenaar Guido Metsers 100 Nehalenniabeeldjes van 20 centimeter hoog te bestellen. De kunstenaar heeft voor Domburg de 'Nehalennia-Mondriaan bank' ver vaardigd, een kunstwerk dat binnen kort op de duinovergang Badstraat wordt geplaatst. Een replica van het beeld van de godin Nehalennia (overi gens zonder bank) zou een mooi exclu sief relatiegeschenk zijn om bij bij zondere gelegenheden uit te reiken, vinden b en w. Gevraagd wordt om een krediet van 4500 gulden. De raad moet zich ook buigen over een beroepsschrift tegen de weigering van een bouwvergunning voor een veran da aan de woning Park Reijgersbergh 21. Het bestemmingsplan staat aan bouw van de serre niet toe, stellen b en w. Het college wil het beroepsschrift dan ook afwijzen. De eigenares van het huis wijst op soortgelijke situaties el ders in het bungalowpark, maar b en w geven bij alle voorbeelden die worden opgesomd aan dat het om speciale ge vallen gaat. Het college heeft advies gevraagd aan de Gemeenschappelijke Medische Dienst in Goes en alleen i die organisatie stelt dat de bouw van de veranda uit medisch oogpunt g zien noodzakelijk is, zijn b en w bereid hun standpunt nog eens te overwegen De raad moet zich verder buigen ovei de aanleg van een parkeerterrein met 12 plaatsen, een (bouw)straat en een ontsluitingsweg voor voetgangers op het terrein Pomona aan de Brouwerij straat. Een krediet van 75.000 gulden is daarvoor nodig. Verder wordt een krediet van 84.000 gulden gevraagd voor het bouwrijp maken van de in- breidingslokatie Duinenburg. De raad vergadert dinsdag vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. VLISSINGEN - In de A-poule bij de dames van het Vlissingse bedrijfsten nis zegevierde Van Belle Meubelen met 6-2 over Restaurant La Place. Hoechst I leed een verrassende 5-3 ne derlaag tegen Citybloem. In de dames B-poule moest Garage Alexander de punten laten aan het team van Autohandel Neuféglise (5-3). De Bourgondiër ging met 8-0 onderuit tegen het Racketcentrum. In de A-poule bij de heren kon AW Be heer niet op tegen het team van Geldof Aannemingsbedrijf, 3-15. Hotel Zuiderduin verloor op het nippertje van Knolle Machinefabriek. Chiel Fondse verloor met 6-13 van Piet Bek. Arie Harink moest eveneens de pun ten inleveren. Hij verloor met 5-11 van Ron Scholten. Joop Roos begon de te genaanval voor Zuiderduin met een 9- 5 winst op Jan Poerstamper. Kees Kayser volgde dat voorbeeld en ver sloeg Jan Knolle met 10-4. Frans Keer- semeeckers ging met 11-3 onderuit te gen Ko de Schipper. Harm Klerk bracht de ploegen weer op gelijke hoogte met een 11-5 zege op Jan van de Ketterij. Knolle Machinefabriek sloeg zijn slag in de dubbels. Met een zege in twee van de drie partijen behaalde de Knolle-ploeg een 10-8 eindzege. In de heren B-poule wordt Hoechst de nieuwe leider. Na een rechtstreeks duel met Miltenburg Verzekeringen namen de Hoechst-spelers met een 15- 3 overwinning de koppositie over. AVA Elektro liep opnieuw een neder laag op. Ditmaal was Sicon/LR te sterk voor de AVA-ploeg (10-8). De stand, dames, A-poule: 1 Citybloem 5-8,2 Hertel/Rijkse/SKS 4-6, 3 ABI/Herstaco 4-6, 4 Kerngroep 4-5, 5 Hoechst I 5-6, 6 Van Belle 5-3, 7 Total 4-2, 8 La Place 5-0. Dames B-poule: 1 Racket Centrum 5-9, 2 RVS 4-7, 3 Neuféglise 5-7, 4 Eggink/Carlier 4-4, 5 Alexander 5-4, 6 Schinkel/Thielen 4-2, 7 De Bourgondiër 5-3, 8 Hoechst II4-1. Het wedstrijdprogramma, vrijdag 10 no vember, dames A-poule: ABIlHerstaco - Kerngroep, Hertel/Rijkse/SKS - Total, B- poule: Hoechst II - RVS, Eggink/Carlier - Schinkel/Thielen. Zaterdag 11 november, heren A-poule: Groenendijk - Siebed/Lammers, ABI - Peini- ger; B-poule: Hertel - Mobuco, Audi Poppe - Webo. Hartstichting Het comité Vlis singen van de Nederlandse Hartstich ting houdt maandag een voorlich tingsavond in de zaal van hotel Brit- tannia in Vlissingen. Dr C. W. M. Kla zen, cardioloog aan het Streekzieken huis Walcheren geeft een lezing. De film 'Stress' wordt vertoond en er wordt gediscussiëerd in een forum met onder meer M. P. Brugman, promotor van de Nederlandse Hartstichting, D. G. Murre van de ambulancedienst Walcheren en A. Stroo van de sport vereniging voor ex-hartpatiënten. Open Hof De activiteitencommis sie van Open Hof in de Vlissingse wijk Paauwenburg verzorgt maandag 13 november een avond met de heer Schaap uit Oostkapelle. Deze wandelt aan de hand van 130 kleurendia's in 'overvloeiprojectie' door de natuur in Nederland. De bijeenkomst in Open Hof vangt aan om 20.00 uur. VEERE Burgemeester en wethou ders van Veere willen de gemeente raad voorstellen de ambtswoning aan de Kaai 21 te verkopen aan de Vereni ging Hendrick de Keyser uit Amster dam. Voorwaarde daarbij is dat de vereniging het huis aan de gemeente blijft verhuren, zodat die het weer kan onderverhuren aan de burge meesters van Veere. B en w willen van het huis af omdat het monumenten- pand erg veel geld kost aan onder houd. Een Veerse burgemeester kan in de ge meente echter niet makkelijk een re presentatief huis huren. Kopen is ge zien de vaak beperkte tijd dat een bur gemeester in de gemeente verblijft ook bezwaarlijk, stellen b en w. Helemaal afstoten van een ambtswoning wordt door het college daarom als ongewenst gezien. De kosten van het onderhoud van de monumentale ambtswoning staan echter in geen verhouding meer tot de huurinkomsten. De gemeente mag van een burgemeester maar 12 procent van zijn salaris als huur vorderen. Dat is vastgelegd in het Bezoldigingsbe sluit Burgemeesters. Veere moet ech ter jaarlijks aan lasten gemiddeld ruim 11.000 gulden voor Kaai 21 op ta fel leggen. In jaren waarin groot onder houd moet worden verricht bedragen die lasten soms het dubbele. De waarde van het pand is, alle beper kende voorwaarden in de verkoop overeenkomst in aanmerking geno men, getaxeerd op 160.000 gulden. De Vereniging Hendrick de Keyser zal daarna al het nodige onderhoud voor haar rekening nemen. De vereniging stelt zich ten doel monumentale pan den te behouden en heeft in Nederland een groot aantal panden in eigendom, die weer aan derden worden verhuurd. De vereniging is bereid het pand te verhuren voor een zelfde prijs als nu en zal dus 12 procent van het salaris van de burgemeester als huur vragen. Wanneer een burgemeester niet in het huis wil wonen is de gemeente vrij de woning aan iemand anders te verhu ren. Wanneer de vereniging ooit weer van het pand af wil dan wordt het huis eerst aan de gemeente aangeboden. De koopsom wordt dan gebaseerd op het huidige bedrag geïndexeerd aan de hand van de stijging of daling van de bruto jaarbezoldiging van de burge meester sedert de datum van verkoop door de gemeente. Aanleiding voor de onderhandelingen van de gemeente met de Vereniging Hendrick de Keyser was het vertrek van de vorige burgemeester. Ook toen haar voorganger vertrok is in Veere al gesproken over de verkoop van de ambtswoning. De toenmalige gemeen teraad besloot destijds echter de wo ning aan te houden. Inmiddels woont de nieuw burgemeester A. H. den Boon alweer in de ambtswoning. Het raads voorstel wordt eerst besproken in de commissie financiën die vandaag, woensdag, vanaf 16.30 uur in de ge meentesecretarie bijeenkomt. MIDDELBURG - Het team van Lam- mers Cafetaria heeft de topper gewon nen in de maandagleague van de Bow ling Bond Middelburg. De koploper versloeg het als tweede geklasseerde Schrobbelèrke met 3-1. Sicon en De Leest wonnen beide met 4-0 op het ei gen gemiddelde. Panaché klopte het Racketcentrum (3-1) en CCZ en Pan da's deelden de punten, 2-2. Kruitmolen II blijft ondanks een 3-1 nederlaag tegen Head Pin de lijstaan voerder van de tweede klas. Schilder- bedrijf Van Iwaarden komt op de der de plaats dank zij een 4-0 winst op Bril- mode Van de Ree. Charles Dickens bleef met 3-1 de baas over Verkaik I en De Geere II klopte Kruitmolen I met 3-1. Hectors team ging met 4-0 onder uit tegen Abdijrestaurant en Oldies verloor met dezelfde cijfers van Delphi Vlissingen. In de woensdagleague hielden de teams van Nehalennia Zagers en Haar- stijlstudio Roland elkaar in even wicht, 2-2. Hoondert en Zn liep een 3-1 nederlaag op tegen Parade Super, 't Hoekje zegevierde met 4-0 over Iguana en De Blauwe Winkel won met dezelf de cijfers van De Geere I. Borduurstu dio Morena blijft aan de leiding door een 3-1 zege op het eigen gemiddelde. Taveerne De Peperboom ging met 3-1 onderuit tegen Jan Kassa. Schrobbelèrke II moest de koppositie van de bedrijvencompetitie prijsgege ven. Het team verloor met 3-1 van Dau- wendaele II. Het team van Café De Geere is de nieuwe leider. De caféploeg behaalde een 4-0 overwinning op To tal. Schrobbelèrke I versloeg Dauwen- daele III met 3-1. Dauwendaele I bleef met 2,5 tegen 1,5 de baas over PZEM. De stand, maandagleague: 1 Lammers Cafe taria 30, 2 Schrobbelèrke 27,3 Sicon 25,4 De Leest 25, 5 Het Racketcentrum 25, 6 Pana ché 21, 7 De Panda's 19, 8 Heemskinderen 8, 9 NV 8, 10 CCZ 7. Dinsdagleague: 1 Kruitmolen II 26,5,2 Head Pin 25, 3 Schilderbedrijf Van Iwaarden 24,5, 4 Verkaik 122,5 Kruitmolen 121,6 Abdijres taurant 20,7 De Geere II 19,5,8 Charles Dic kens 17, 9 Hectors Team 17, 10 Delphi Vlis singen 14, 11 The Oldies 8,5, 12 Brilmode v. d. Ree 1. Woensdagleague: 1 Borduurstudio Morena 26,5, 2 Hoondert en Zoon 22, 3 Jan Kassa 21,5,4 De Geere 121, 5 De Blauwe Winkel 21, 6 Haarstijlstudio Roland 21,7 Parade Super 20,5,8 't Hoekje 20,9 Nehalennia Zagers 17,5, 10 Iguana 10, 11 Taveerne De Peperboom 7. Bedrijvencompetitie: 1 Café De Geere 23, 2 Dauwendaele II 22, 3 Schrobbelèrke II 21, 4 Schrobbelèrke 119,5, 5 PZEM 19, 6 Dauwen daele 115,5, 7 Dauwendaele III14,8 Total 10. Expositie Leden van de Seroos- kerkse Hobbyclub exposeren zaterdag van 10 tot 17 uur hun werk in het dorpshuis De Zandput. Zo'n 16 ama teurs tonen hun werk op het gebied van boekbinden, boetseren, borduur werk, poppen maken, calligrafie, lij sten maken, droogbloemen, schilde ren, tekenen en bloemschikken. Ter dekking van de kosten wordt een be scheiden toegangsprijs gevraagd; wat daarvan overschiet wordt aan een goed doel geschonken. PCOB - De afdeling Serooskerke(W) van de ouderenbond PCOB vergadert vrijdag in verenigingsgebouw De Zandput. Ds Taase zal een inleiding houden over het bejaardenpastoraat. De bijeenkomst begint om 14 uur. Welfare De welfare-afdeling van het Rode Kruis in Arnemuiden houdt vandaag, woensdag, een verkoop vatj met de hand gemaakte artikelen in de recreatiezaal van bejaardentehuis De Mortiere van 14.00 tot 16.00 uur. Er, worden onder andere kinder-, dames- en herentruien, gehaakte en gebot duurde kleedjes, tafellakens, sokken sjaals, stola's, speeldgoed beesten en. kussens te koop aangeboden. Dorpsvereniging - De dorpsver eniging Koudekerke houdt morgei donderdag, een algemene ledenverga- dering in het plaatselijke verenigings- gebouw De Couburg. Naast de gebrui kelijke financiële zaken staan ook eet statutenwijzing en een bestuursver kiezing op het programma. De verga dering begint om 20.00 uur. Wereldwinkel - De Wereldwink;1 in Middelburg, gevestigd aan de Dait 47, heeft vanaf donderdag (morgen) tol en met zaterdag een belangrijk deel van de NOVIB-collectie in voorraad De collectie bestaat onder meer uitsie raden uit Mexico, textiel uit India, rie; en vlechtwerk uit Bangladesh, kope ren voorwerpen, briefpapier en wens kaarten. Belangstellenden kunner verder kennis maken met één van dr zeven soorten koffie of thee, die de We reldwinkel in huis heeft. De Middel burgse Wereldwinkel is donderdag t en met zaterdag geopend van 10 tot I uur en donderdagavond van 19 tot 2! uur. CBTB De afdeling Walcheren vai de CBTB houdt donderdag de najaar; vergadering in de Middelburgse tuigeniskerk. Spreker is ir A. H. W. r Weelderen van de directie LNO ove het thema 'Landbouw in perspectief De bijeenkomst begint om 19.45 uur. NCVB - De NCVB-afdeling Sin) Laurens houdt morgen (donderdas om 19.45 uur haar vergadering in hei wijkcentrum aan de Van Citterstraat Op het programma staat een boekte spreking over het onderwerp 'Als he kwaad goede mensen treft'. Voor het nieuw te openen Mc. Donald's restaurant met Mc. Drive te Mid delburg zoeken we leuke part-time medewerkers (m/v) van 18 jaar en ou der voor de avonduren en de zondagen. Kom dan op 11 nov. 1989 vanaf 11.00 uur even langs voor een open sollicitatie in het nog te openen Mc Donald's restaurant met Mc Drive Adres: Bosschaartsweg 1 4336 PA Middelburg En de makelaar weet van wanten en kranten. Wees prijsbewust!!! Let op kwaliteit en kiloprijs. Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd. Iedere dag verse rookworst uit eigen keuken rvjyj stadhuisplein 2 4382 LG vlissingen tel. 01184-87000 Burgemeester en wethouders van Vlissin gen maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 september 1989 in verband met de monumentenwet 1988 heeft besloten de welstandsverordening 1989 vast te stellen. De intrekking van de oude welstandsveror dening en de vaststelling van een nieuwe verordening was noodzakelijk in verband met de inschakeling van een commissie van advies over het al dan niet verlenen van vergunningen voor: het afbreken, verstoren, verplaatsen of in enig opzicht wijzigen van een be schermd monument en het herstellen, gebruiken of laten ge bruiken van een beschermd monument, zodanig, dat het beschermd monument niet wordt ontsierd of in gevaar wordt gebracht. Namens de minister van WVC heeft de di recteur van de rijksdienst voor de monu mentenzorg te Zeist op 17 oktober 1989 meegedeeld, dat de welstandsverordening 1989 in goede orde is ontvangen en dat per 6 december 1989 de bevoegdheid tot het verlenen van vergunningen voor de hier voor genoemde werken en werkzaamhe den aan ons college wordt overgedragen. Een exemplaar van de welstandsverorde ning 1989 en een kopie van de brief van de minister van WVC liggen voor belangstel lenden ter inzage in de hal bij kamer 203, 2e verdieping stadhuis. Indien gewenst kan telefonisch contact over dit onderwerp worden opgenomen met de heer J. Klok, tel. 01184-87226. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij voornemens zijn aan de Pro vinciale Stoombootdiensten in Zeeland, Prins Hendrikweg 10 te Vlissingen een nieuwe de gehele inrichting omvattende zie voor gemeentelijke informal! ook 'in den blauw geruiten kiel'! 'de vlissinger' van vandaag. vergunning ingevolge de hinderwet te ver lenen voor een inrichting bestaande uit on derhoudswerkplaatsen, kantoren en maga zijnen t.b.v. de exploitatie van een veel dienst en het plegen van onderhoud aandi veerschepen, op het perceel plaatselijk be kend Prins Hendrikweg 10 te Vlissingen Aan deze vergunning zullen voorschriften worden verbonden. Vanaf heden ligt deze aanvraag met de ont- werp-beschikking en de daarop betrekkin! hebbende bescheiden ter inzage op deal deling milieuzaken van de dienst volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu ei wel op werkdagen - behalve zaterdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.0C uur, tot het einde van de termijn waarbis- nen beroep kan worden ingesteld tegen te beschikking op de aanvraag. Genoemde stukken liggen eveneens ter in zage buiten de werkuren van 9 novembei tot en met 8 december 1989, op woensda gen van 17.15 tot 20.15 uur bij het stafbis reau voorlichting en inspraak. In verband met de bereikbaarheid van te stukken verzoeken wij u indien u de stukker tijdens de avonduren in wilt zien voor» contact op te nemen met de afdeling W lieuzaken (tel. 01184-87204). Voor eei eventuele toelichting op de stukken kunti zich onder kantooruren eveneens wend» tot deze afdeling. Schriftelijke, gemotiveerde bezwaren t» gen het verlenen van de vergunning kun nen bij hun college worden ingediend van! november toten met 8 december 1989. De persoonlijke gegevens van degene dis een bezwaarschrift indient, worden indien daarom wordt verzocht niet bekendg» maakt. Het verzoek daartoe moet schrift» lijk tegelijkertijd met het bezwaarschr» worden ingediend. Indien daarom (telefonisch) wordt verzoc! kunnen tot en met 1 december 1989 mos deling bezwaren worden ingebracht, wate bij tevens gelegenheid zal worden gegev» tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op dat degene' die gebruik hebben gemaakt van één c meer genoemde mogelijkheden tot het is dienen van bezwaren en degenen die tonen daartoe redelijkerwijze niet in staat! zijn geweest later beroep kunnen installs bij de Kroon tegen de genomen beschikkir gen. Vlissingen, 8 november 1989 J. C. Th. van der Doef, burgemeester J. M. A. van Nassau, secretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 16