PZC Middelburgse horeca tijdens jaarwisseling beperkt open Inwoners Geersdijk moeten meedenken over Drenthehuis Boeren in uiterst moeilijke positie Leeuw terug op kerk Volgend jaar naar één stichting kinderopvang Botsing van stijlen in links Terneuzen Buurthuis in Vlissingse wijk Westerzicht gered streek B vw ALLEEN VASTE KLANTEN Negatief SPORTHAL LIJKT TE DUUR Speeltuin MILIEU VERGT OFFENSIEF BELEID Barbé LPT BROKKELT AF WEST-ZEEUWS-VLAAMSE GEMEENTEN Verdiensten Motivering WERKBESTUUR GEVORMD DINSDAG 7 NOVEMBER 1989 Gevonden voorwerpen Hulst presenteert carnavalsprins ANTIEKE WINDWIJZER GERESTAUREERD Den Ossaert is weer succesvol Fokdag Nederlands warmbloedpaard in manege Nieuwvliet Bouw loods in Hoek mag van Raad van State V MIDDELBURG - De café's en disco's in Middelburg mogen tijdens de jaar wisseling beperkt open zijn, voor vas te klanten. Zij moeten dan wel vooraf toestemming vragen aan het gemeen tebestuur. Vaste klanten kunnen te gen een vergoeding een bon kopen, waarmee zij één café of disco mogen bezoeken. Burgemeester mr C. Rutten heeft dit maandagmiddag meege deeld na overleg met de politie en de vereniging Horeca Activiteiten Mid delburg (HAM). De nu voorgestelde regeling wijkt af van het twee jaar ge hanteerde beleid: volledige sluiting van alle horeca-gelegenheden. Elk café of disco mag zoveel bonnen verstrekken als de capaciteit van het etablissement toestaat. Daaraan zal zowel de gemeente als de horeca-on- dernemer streng de hand houden. Van elke klant die een bon koopt, zal de naam worden genoteerd. Bezoekers moeten tussen 0.15 en 1.00 uur 's nachts binnen zijn. Wie later komt of vertrekt en nogmaals naar binnen wil. staat voor een gesloten deur. De ge meente en de HAM hopen met het bon nensysteem te voorkomen dat bezoe kers door de binnenstad zwerven. Een portier zal erop toezien dat het sys teem juist wordt gehanteerd. „Het moet", aldus mr Rutten, „een so- ciëteit-achtig gebeuren worden. Men kan alleen maar aanwezig zijn op uit nodiging van het bedrijf en dus in het bezit zijn van een uitnodigingskaart van het betreffende horeca-bedrijf. Om één uur moet de zaak dicht zijn: men kan er dan alleen maar uit en er niet meer in. Het feest kan doorgaan tot in de meest vroege of late uurtjes in de ochtend." De politie heeft de gemeente negatief geadviseerd over de nieuwe regeling, die bij wijze van proef wordt geno men. „Onze opstelling", aldus plaats vervangend korpschef A. Dorst, „is in gegeven door de goede ervaringen van de afgelopen twee jaren. Wij heb ben te maken met het belang van de openbare orde. Volledige sluiting is misschien een stuk minder gezellig, maar wel rustiger." De gemeentepoli tie zal middels peilingen bekijken of het bonnensysteem goed wordt toege past. HAM-voorzitter R. Zuidam zal de le den van de vereniging op het hart drukken flink toe te zien op de bonnen verkoop. „Ze moeten min of meer zelf controleren. Wij zijn heel blij met deze oplossing, nadat we twee jaar lang ge sloten moesten blijven." Niet alle le den van de HAM hebben overigens in teresse getoond in de verruimde open stelling. De vereniging telt zo'n 55 le den; ongeveer achttien bedrijven wil len tijdens de jaarwisseling open zijn. Het is niet de bedoeling dat de horeca ondernemers gaan leuren met de kaar ten en bonnen verkopen boven de ca paciteit. Burgemeester Rutten toonde zich maandagmiddag tevreden met het be reikte resultaat. „Het beleid van de af gelopen twee jaar", zei hij, „is succes vol geweest, maar had een negatieve uitstraling voor bezoekers en onderne mers. Om die belangen ook een kans te geven is besloten tot deze nieuwe rege ling. We moeten hen maar eens de gunst van de twijfel geven. Een warm voorstander van de regeling ben ik nooit geweest en ben ik nog niet. Als dit nu lukt - en het blijft rustig - dan heb ik er niks op tegen." WISSENKERKE - De inwoners van Geersdijk kunnen binnenkort een uit nodiging verwachten van het Wissen- kerkse college over een oplossing voor het Drenthehuis. De geplande aanpassing van het Geersdijkse dorpshuis zou 664.500 gulden gaan kosten. Dat geld is er niet: de gemeen te komt 174.500 gulden tekort om het plan te realiseren. De toekomstige ge bruikers van het Drenthehuis moeten nu samen met de gemeente oplossin gen zoeken. De meest voor de hand lig gende 'oplossing' daarbij is het ach terwege laten van de sportzaal. Eén en ander bleek maandag tijdens de begrotingsvergadering van de Wis- senkerkse gemeenteraad. Bij monde van fractievoorzitter A. Sandee onder streepte de CDA-fractie nogmaals dat ze niet verder wilde gaan dan 4 ton. Naast die gemeentelijke bijdrage kan het Drenthehuis rekenen op een bij drage van 50.000 gulden uit de provin ciale knelpuntenpot en kan een subsi die van 40.000 gulden worden ver wacht van het Koningin Julianafonds. Burgemeester P. Wisse beloofde dat er nog dit jaar een overleg met de bewo ners komt over het 'gat'. palen hoe het geld wordt besteed. Een dergelijke constructie kan ook in de andere kernen worden ingevoerd. Opvallend was dat de PvdA om enig uitstel vroeg voor kinderopvang in de gemeente. Zoals gemeld wil Wissen- kerke onderzoeken of deze voorziening kan worden ondergebracht in het ge bouw van de voormalige christelijke lagere school in Wissenkerke. De peu terspeelzaal verhuist daar ook heen. „Op dit moment is er veel onzekerheid en onduidelijkheid over de rijksbijdra ge voor kinderopvang", stelde de so ciaal-democraat A. C. G. Oudshoorn. Kinderopvang is voor de PvdA wel heel belangrijk. Oudshoorn stelde voor dat de gemeente intussen onder zoekt of bedrijven willen meebetalen, bijvoorbeeld door het kopen van kind plaatsen. Burgemeester P. Wisse ant woordde dat de kinderopvang in elk geval betaald moet worden uit de rijksbijdrage; niet uit extra gemeente subsidie. De bewoners van Geersdijk zullen ook worden betrokken bij het op knappen van de speeltuin. Zowel CDA als PvdA vonden dat er eerst een speeltuinvereniging moet komen, die inspraak kan hebben en kan (mee)be- OOSTBURG - Bij de groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de rijkspo litie zijn in oktober de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: boei, paar bruine invalideschoenen, kinder portemonnee met regenboog, 'boomerach- tige' hond. haarclip, sleutelbos met zes sleu tels waarvan één van Audi, sleutelbos met drie sleutels, autosleutels Opel, sleutelbos met musketonhaak pepe, sleutel met mus- ketonhaak. sleutel met musketonhaak SV Sluis, bruin kunstlederen sigarenkoker, sleutel met hanger nummer 41, een Adidas sportschoen, hond (Collie), sleutel met han ger Peter, zakken zaaigoed, caravanbuiten spiegel. HULST - De groeiende aandacht in al le geledingen van de samenleving voor zaken als milieu, natuur en land schap, ruimtelijke ordening en het welzijn van dieren dwingt de agrari sche ondernemers in een uiterst moei lijke positie. Samenleving en politiek vragen van de gezinsbedrijven maatregelen die in de loop van de jaren negentig een enorme krachtproef vergen. Daarbij komt dat de gevraagde maatregelen ingrijpende gevolgen zullen hebben voor de inkomenspositie van de agra riërs, een rem zullen vormen op de be drijfsontwikkeling en alle landbouw sectoren zullen belasten met een kos tenverhoging. Dit weinig optimistische toekomst beeld schetste ir A. J. Latijnhouwers, voorzitter van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB), maandagavond tijdens een vergade ring van de NCB-kring Hulst. Latijnhouwers voorzag met name voor akkerbouwend Nederland een heel moeilijke periode in het verschiet lig gen. die enkel door krachtig en flexibel beleid - zowel op politiek als bedrijfs- technisch vlak - heelhuids door te ko men valt. De voorzitter zag voor zijn bond een belangrijke taak weggelegd als het er om gaat op belangrijke ontwikkelin gen aan te sturen „De NCB kiest voor een offensief beleid; zelf initiatief ne men, ook op het gebied van het milieu. Bij het milieubeleid van de toekomst - dat niet alleen haalbaar, maar ook be taalbaar moet zijn - is het integraal milieubeleidsplan van het Landbouw schap ons uitgangspunt. De NCB vult dit concreet in via de Mestbank, Mes- tac en Promest. En we kunnen stellen dat de mestproblematiek al wat min der ernstig is geworden nu de distribu tie van de natuurlijke mest, vooral naar de akkerbouwgebieden waar tal van silo's gebouwd zijn, goed op gang is gekomen. Op bedrijfsniveau hopen we per sector milieubedrijfsplannen te kunnen realiseren, waarbij vooral aan dacht besteed wordt aan mestproble men, ammoniak en de toepassing van chemische middelen", vervolgde hij. De NCB zal meer en meer met de pro vinciebesturen overleggen over zaken het milieu en de ruimtelijke ordening aangaande. „Indien we met de provin cies, die een steeds centralere rol krij gen toebedeeld, overeenstemming over zaken kunnen bereiken, zullen wij niet aarzelen convenanten af te slui ten". voor om een termijn te stellen. „Want anders kan het nog lang duren". De inwoners van Wissenkerke zullen de komende tijd regelmatig worden in gelicht over de kabeltelevisie. Zekatel heeft de gemeente Wissenkerke voor 1991 op het programma staan. Het CD A-raadslid A. Sandee was bang dat er her en der schotels op de daken ver schijnen om de (buitenlandse) zenders te ontvangen. „Als de mensen weten dat de kabel snel komt, zullen ze daar wellicht niet toe overgaan". Burge meester Wisse beaamde het nut van voorlichting. „Maar voor het buitenge bied blijft de schotel de enige moge lijkheid; Zekatel vindt het gebied bui ten de kernen superonrendabel". Een nieuw onderkomen voor de WV is er voorlopig nog niet. Het Wissen- kerkse college heeft het voortouw ge nomen voor betere huisvesting, met de achterliggende gedachte het kan toor voor de gemeente te behouden. Het VW-bestuur heeft zich echter nog niet uitgesproken over een loka- tie; het CDA pleitte maandag voor Kamperland, omdat daar de meeste recreanten verblijven. Ook buurge meente Kortgene heeft nog geen standpunt ingenomen over de Wissen- kerkse plannen. Voor 93.000 gulden per jaar zou de streek-VW-Noord-Beveland profes sioneel kunnen draaien. Wissenkerke wil de huisvesting betalen en tweeder de deel van de exploitatiekosten. Kortgene zou met eenderde kunnen volstaan, omdat ze minder beurt aan toeristenbelasting dan Wissenkerke. Alle fracties waren het er echter over eens dat eerst de VW maar een stand punt moet bepalen, voordat er verder wordt gesproken over een nieuw on derkomen. WD-raadslid C. J. Diele- man drong aan op spoed. Hij stelde HULST - De Hulster carnavalsstich ting AHC De Vossen presenteert za terdag op de traditionele 11de novem ber in het Vossenhol (café De Ster) de prins van het Vossenrijk aan het pu bliek. Hiermee beginnen De Vossen nieuwe carnavalsseizoen, dat dit jaar onder het thema 'Ai wel' wordt ge vierd. De Hulster carnavalsvierders kunnen om 11 minuten over 11 zien of Prins Emiel voor de vijfde keer de scepter zal zwaaien over het Vossenrijk. Eerst worden de leden van de Raad van Elf voorgesteld. Omstreeks middernacht volgt de presentatie van de Raod na Elluven. De boerenhofkapel De Kalle- saien zorgt voor de muziek. Er zijn ook verschillende carnavalsgroepen aan wezig zoals de Soeselèrs, de Ballen van Hulst, de oud-leden van de stichting en wagenbouwers. De bijeenkomst in het Vossenhol begint om 21.30 uur. Met een enorme kraan werd de gerestaureerde windwijzer teruggebracht naar het topje van de Middelburgse Oostkerk. MIDDELBURG - De antieke wind wijzer van de Oostkerk is maan dagmorgen na een grondige restau ratie weer op de top van de dakkoe pel teruggeplaatst. Daar was een kraan van 63 meter voor nodig. De windwijzer, een leeuw, werd goed ingepakt naar boven getakeld en daar van het omhulsel ontdaan. De koperen leeuw is overtrokken met een nieuw laagje bladgoud en mag daarom niet aangeraakt worden. Door vette afdrukken van vingers zou het materiaal gaan oxideren. De leeuw is ruim 1,5 jaar wegge weest. De windwijzer werd in een stormachtige februarinacht in 1988 van de kerk gehaald. De bevesti ging van de windwijzer was deels doorgeroest en men vreesde dat de 60 kilo zware leeuw door de storm van zijn voestuk zou worden gerukt. De leeuw is ongeveer 1,20 meter hoog en breed. De windwijzer van de Oostkerk werd in 1663 aangebracht. De leeuw werd voor het laatst gerestaureerd in 1884. Ook de andere koperen or namenten die de koepel van de kerk sieren zijn inmiddels allemaal een keer naar beneden gehaald om te worden gerestaureerd. Het is de be doeling dat de buitenkant van de Oostkerk helemaal wordt opge knapt. Dat karwei zal nog jaren in beslag nemen. De steigers rond het topje van de koepel worden nu de leeuw weer op zijn plaats staat ver wijderd. BRESKENS - Het lijkt er op dat het eerste team van Den Ossaert uit Hulst rechtstreeks afstevend op het kam pioenschap in de tweede klas B van de districtsbadmintoncompetitie. Het team won opnieuw met 8-0 in de uit wedstrijd tegen Smash 3. Ron Vermast won met 13-15 en 1-15 van Ko de Visser en Jaap Muilwijk met 7-15 en 4-15 van Adrie van de Weel. Marja de Jager had het moeilijker. Ze won de eerste game met 0-11 maar ver loor de tweede met 11-9. De beslissen de game ging met 9-11 naar de Hulster- se. Ellis Thileman had minder moeite met 2-11 en 5-11 en was ze sterker dan Ella de Bree. De eerste game van de herendubbel ging met 4-15 eenvoudig naar Den Ossaert. In de tweede was een verlenging nodig 15-18. De dames- dubbel werd met tweemaal 3-15 in het voordeel van Den Ossaert beslist. De beide gemengddubbels werden in drie games beslist. Tijdens de drukbezochte kringverga dering - er waren circa 150 leden aan wezig - stond voorzitter F. de Waal van de NCB-kring Hulst even stil bij het vertrek van landbouwgedeputeerde drs R. C. E. Barbé. „Natuurlijk zijn we met hem blij met zijn benoeming, maar dat neemt niet weg dat we - als landbouwers - een man kwijt zijn met wie we het goed konden vinden. Barbé heeft voor de landbouw toch wat aar dige zaken gedaan. Ik noem maar het akkerbouwproefbedrijf. De provincie is nooit te beroerd geweest om dat me de te financieren. Dat is elders wel an ders, nu er op de drie landbouwproef- bedrijven die we kennen met een jaar lijks tekort van 200.000 gulden ge draaid wordt". Andere goede zaken noemde De Waal het subsidiëren van het nieuwe bessenproject (60.000 gul den) en de proefteelt landbouwgewas sen (drie maal 50.000 gulden). „We ho pen dat het provinciebestuur op de zelfde lijn blijft, alhoewel we toch moe ten vrezen voor de toekomst, omdat in provinciale staten landbouwdeskun digen moeilijk te vinden zijn", aldus De Waal. De kinderopvang in de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten AardenburgOostburg en Sluis wil naar een nog efficiën ter beleid. Op de foto peuterspeelzaal Dikkertje Dap in IJzendijke. OOSTBURG - Aardenburg, Oost burg en Sluis gaan nog meer samen werken bij de opvang van kinde ren. De drie gemeenten in West- Zeeuwsch-Vlaanderen willen vol gend jaar één stichting voor de hele kinderopvang oprichten. De drie stichtingen voor het peuterspeel- zaalwerk en het gastouderproject worden in de nieuwe stichting on dergebracht. De instellingen voor kinderzorg wa ren het maandagavond tijdens een vergadering in het Oostburgse ge meentehuis opvallend snel met el kaar eens. Op 1 augustus 1990 moet de West-Zeeuws-Vlaamse stichting officieel een feit zijn. Vanaf begin volgend jaar gaat in de Breskense peuterspeelzaal De Kreukeltjes al een experiment met een, gedeelte lijk, kinderdagverblijf van start. Het is de bedoeling dat kinderen gedu rende een halve dag bij de peuter speelzaal kunnen worden onderge bracht. Bij het samengaan kan de stichting de eerste vier jaar rekenen op 160.000 gulden van het Rijk. De drie gemeenten hebben daarnaast be loofd dat de instellingen voor kin derzorg minstens hetzelfde bedrag aan subsidie van hen blijven ont vangen. Bij gelijkblijvende op brengsten aan ouderbijdragen kun nen peuterspeelzalen en het gastou derproject ruim een half miljoen per jaar spenderen. De verwachting is dat de nieuwe stichting efficiënter kan werken dan de aparte instellin gen. Peuterspeelzalen en gastouder projecten kunnen op elkaar worden afgestemd en meer kinderen kun nen op die manier worden opgevan gen. TERNEUZEN De partij Links Per spectief Terneuzen (LPT) is gister avond twee leden kwijtgeraakt. Mis schien stapt binnenkort ook een der de lid op. Dat lijkt een kleine aderla ting, maar schijn bedriegt. Het zijn P. Woudstra van de PPR en mevrouw N. Florusse van de CPN, beiden be stuursleden van LPT en leden van de steunfractie, het clubje dat het enige raadslid A. A. P. van Himme met raad en daad moest bijstaan en zonodig bij sturen. Beide organen zijn door het vertrek van dit tweetal nu grotendeels inel- kaar geklapt en moeten toch met het oog op de nieuwe gemeenteraadsver kiezingen (waarna LPT voortaan on der de landelijke naam Groen Links verder gaat) aan de slag. De positie van bestuurs- en steunfractielid me vrouw A. Neeteson (Onafhankelijken) is nog onduidelijk. In de kwestie-Bar- bé valt zij Van Himme af, maar in zijn toekomst als raadslid steunt zij de man die de laatste drie-en-een-half jaar het gezicht van LPT naar buiten toe heeft bepaald. Ze weet nog niet of ze in het bestuur en de steunfractie blijft. Een verlies van drie leden is in het piepkleine LPT zeer veel. In het be stuur blijft er dan nog maar één over: Van Himme zelf. In de steunfractie ook maar één: Claus de Brauwer. In de hele partij blijven er dan 23 van de 26 leden over. En veruit de meesten van die overgeblevenen zijn niet meer dan sla pend lid. Het was gisteravond, toen in café Ter Nose over de politieke toekomst van Van Himme werd gesproken, twee keer spannend. De eerste keer toen na veel bakkeleien over de procedure ge stemd werd over de vraag of Van Him me wel zo over Barbé had mogen pra ten als hij heeft gedaan. 'Ja', zeiden Van Himme, zijn vrouw, nog een PPR- lid (de PPR heeft in Terneuzen zeven leden) en ook nog een officiële delega tie van de PSP (telt acht leden). Zeer nadrukkelijk 'nee' zeiden de CPN en de Onafhankelijken. Maar de CPN telt in Terneuzen maar één lid (me vrouw Florusse) en Onafhankelijken bestaan uit naar schatting tien on georganiseerde mensen. PSP en PPR samen hebben in LPT-zaken een door slaggevende stem. Vooral de tegen stem van de CPN, hoewel niet door slaggevend, moest een klap voor Van Himme zijn. Hij had vorige week nog in alle vertrouwen aan mevrouw Florus se gevraagd een goed woordje voor hem te doen bij het Zeeuwse CPN-be- stuur, zegt mevrouw Florusse. De tweede verrassing was niet de vol gende stemming. Want het was allang duidelijk dat er ook meerderheid pro van Himme zou zijn in de vraag of deze man met de haardracht van Buffalo Bill de volgende verkiezingsperiode weer in de gemeenteraad zou zitten. Woudstra, ook bestuurslid van de PPR-Zeeland, moest er niet aan den ken, en mevrouw Florusse ook niet. De aanvaring van Van Himme met Barbé deed mevrouw Florusse het ergste vre zen. „Ik dacht eerst dat het wel over zou gaan. Dat het iets was tussen Oc- keloen en Van Himme. Maar nu hij rich onmiddellijk op deze manier op stelt tegenover Barbé heb ik er voor de volgende vier jaar geen vertrouwen meer in. Ik dacht: allemachtig, daar begint het gelazer weer." Alle verwij ten die vanuit het LPT-bestuur en LPT-steunfractie tegen Van Himme gemaakt konden worden waren die avond al gemaakt, dus dit verwijt was niet vreemd meer. positie. Hij is er altijd als de kippen bij om een misstand aan te klagen, maar om bij de beeldspraak te blij. ven: zijn steunfractieleden zien hem dan tekeer gaan als een kip zonder kop. „Aanvaringen zijn in linkse poli. tiek niet te vermijden", vindt me vrouw Florusse, maar Van Himme stuurt naar haar mening altijd af op de persoon en niet op de zaak. Woudstra moest tijdens de bewogen vergadering een paar keer in de verde diging: PSP-leden in de LPT verweten hem dat hij een boodschappenjongen van Van Waterschoot is en dat de an dere partijen tegen hun wil betrokken worden in een intern PPR-conflict. En Woudstra moest schielijk erkennen dat de woorden van Van Waterschoot over Van Himme niet gelukkig geko zen waren. Maar, zei hij, de balans slaat voor Van Himme negatief door. Vooral de opmerking over het wegblij- ven van Woudstra bij steunfractiever- gaderingen (door Van Himme gedaan 'in twee plaatselijke kranten) is vol gens Woudstra al te hard gelogen. En de beschuldigingen tegen Barbé kan Van Himme niet hardmaken. Zelfs niet, vindt Woudstra, met een fotootje van Barbé met een glas in zijn hand, die Van Himme gisteravond nog ais een bewijsstuk op tafel legde. Toch erkennen Woudstra en me vrouw Florusse Van Himmes verdien sten. Vooral die als ombudsman in huurkwesties en in problemen van uitkeringsgerechtigden worden zon der voorbehoud geprezen. Woudstra: „Maar we moeten Van Himme op zijn politieke daden beoordelen. Niet op zijn ombudswerk." Woudstra ziet het als een 'botsing van stijlen'. De Van Himme-stijl in de poli tiek is fel, meer Belgisch dan Neder lands, en met zo nu en dan een misslag Van Himme denkt niet mee met wei houders, maar altijd tegen wethou ders. Dat hij meer dan eens gelijk heeft gekregen in zijn Don Quichotterie neemt niet weg dat zelfs zijn politieke medestanders zich voor hem schamen Hij is de paria van de Terneuzense po litiek geworden. Zijn steunfractie zijn bestuur hebben hem verlaten hij krijgt deze mensen, met hun inzet en hun deskundigheid niet terug, ook niet door de handtekeningenactie die het afgelopen weekeinde ten gunste van hem in de stad werd gehouden, Joost van Leeuwen De verrassing kwam aan het slot van de vergadering. Woudstra en me vrouw Florusse, de twee LPT-bonzen die in hiërarchie direct onder Van Himme staan, stapten op en bleken hun motivering reeds vantevoren op papier te hebben gezet. Hoewel zij zich zeiden te distantiëren van het taalgebruik van het PPR-statenlid C. TH. A. van Waterschoot (die Van Him- me's optreden in een brief aan het PPR-bestuur omschreef als 'psycho tisch', 'walgelijk' en 'misselijk ma kend' noemde) zitten zij toch met de persoon Van Himme in hun maag. Het raadslid voert een conflictueuze op- NIEUWVLIET - In manege Riemen: in Nieuwvliet wordt zaterdag de jaar lijkse fokdag gehouden van het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen van hel Koninklijk Warmbloedpaard Neder land (KWPN). Aan de fokdag nemen zo'n 135 paarden deel, van inzenders uit Nederland en België. De keuring begint om 10.00 uur. 's Mor gens rijn de ruinen en merries aan de beurt en tegen het middaguur de tuig- paarden. Omstreeks 13.00 uur komer. de rubrieken met één-, twee- en drieja rige veulens aan bod. De sportrubriek 'best prestatiepaard' en 'bestgaand rij paard' besluit de keuring. Het is de twaalfde keer dat de fokdag wordt houden. DEN HAAG - De bouw van een lood! op een nieuw bedrijventerrein aan d< rand van Terneuzen in de voormalig gemeente Hoek kan doorgaan. In eei door omwonenden aangespannen kor geding heeft de waarnemend voorzit ter van de afdeling rechtspraak van df Raad van State, staatsraad mr J. M Polak, schorsing van de bouwvergun ning maandag afgewezen. Eigenaar M Jansen wil in de loods electronica voor zijn nieuw te beginnen handel opslaan De bewoners wilden met het kort ding bereiken dat het bedrijventerrei» straks een voldongen feit is. VLISSINGEN - Het buurthuis Alde gonde in de Vlissingse wijk Wester zicht is gered. Zes buurtbewoners hebben de handen ineengeslagen. Zij hebben een nieuw werkbestuur ge vormd dat activiteiten gaat houden in het buurthuis. Voor het voortbe staan van Aldegonde moest enkele weken geleden nog worden gevreesd. Het vertrek van sociaal-cultureel werkster Lies Luikenaar per 1 januari 1990 stond vast. Niemand in Wester zicht leek haar taak vrijwillig over te willen nemen. Lies Luikenaar vertrekt. Dat staat nog steeds als een paal boven water. De be zuinigingen op het sociaal-cultureel werk in de gemeente Vlissingen gaan door. Maar die bezuinigingen beteke nen niet het einde van het buurthuis in Westerzicht. Dat is te danken aan een spontane actie onder bewoners van de wijk. Medio oktober vond in Aldegon de een buurtvergadering plaats. Slechts twaalf mensen kwamen daar op af. Het lot van het buurthuis leek gezien die kleine belangstelling beze geld. Onder de twaalf bezoekers waren echter zes buurtbewoners die toch sa men verder wilden. Zij hebben zitting genomen in het nieuwe wijkbestuur en gaan Aldegonde draaiende houden. Een belangrijk stimulans voor de zes bestuursleden is de grote respons op een enquête onder alle bewoners van Westerzicht. Uit de resultaten van da- onderzoek blijkt dat in de wijk behoef te is aan een buurthuis. Het nieuw werkbestuur is van plan vrijwel all bestaande activiteiten te handhaver, zoals een naaicursus op maandag, eer kindermiddag op woensdag, een cur sus bloemschikken, de jongerensoï en de houtsnijclub. Ook festiviteiter rond Sinterklaas, Kerstmis en Konir ginnedag blijven. „Onder ouderen be staat", vertelt secretaris mevrouw J Zephat, „veel behoefte aan een soosj uit de enquête naar voren gekomen We gaan dus met hen een ouderenso® houden. Alleenstaande ouders wille meer contact. Voor hen gaan wij ooi iets doen. Een yogagroep wordt opgf richt en zaterdag 18 november vind voor de eerste keer een kledingbeur plaats". „Ik laat uiteraard liever een bloeiend wijkvereniging achter", zei Lies Lu® naar begin oktober, „dan een rinket schip". Zij is een maand later blij. hoop dat het op poten blijft". Tot ei buurtvereniging is het niet gekomeij maar het doel - behoud van Aldegonf - is voorlopig bereikt. Het buurtte blijft functioneren onder de koepel vi de stichting Sociaal Kultureel We' (SKW). Het werkbestuur kan dan aft toe een beroep doen op één van de dri overgebleven sociaal-culture! werkers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 28