Kamer van Koophandel steunt Bodemsanering Vrije School lijkt reële kans te maken Kritiek verzorgster kattenkolonie valt rauw bij dierenasiel Weer bouw uitstel goedkeuring stadskantoor Hulst Klachtenregen stofoverlast in wijk 'Oude Vaart' stijgt Hontenisse verdedigt bouw 14 woningen op 't Laantje Actie Breskense Wereldwinkel Show met 237 vogels in Hulst TAAK NOG NIET OMSCHREVEN Voorzitter OPEN DAG PEUTERGROEP Verklaringen GS WILLEN MEER DUIDELIJKHEID OVER FINANCIEN Pressie ONDERZOEK MOET UITKOMST BIEDEN VOOR RAAD VAN STATE Hulst wil milieuwerkgroep oprichten Amateurs tonen hun kunsten in museum Uzendijke Zuidlandschool voert musical op Kinderzegels in Terneuzen SPEELGOED UIT INDIA Foto's tonen verleden van Termenieke Tennisclub Axel krijgt voor piek banen van gemeente TERNEUZEN - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen wil best meewerken aan het project 'Bodemsanering ingebruikzijnde bedrijfsterreinen', maar welke rol de Kamer daarin kan spelen moet nog worden bekeken. Voorzitter H. F. Kok maandag: „De hele opzet is nog vreselijk vaag en en daardoor is het moei lijk een juiste keuze te maken. Maar ik denk dat dit wel degelijk een taak voor de Kamer kan zijn. Laten we de manier waarop dan later maar invullen, als ook het definitieve standpunt van met name de werkgeversorganisaties bekend is". De algemene ledenvergadering van de Kamer werd maandagochtend uitge breid geïnformeerd over de plannen, zoals die zijn ontwikkeld door de lan delijke commissie Bodemsanering Be drijfsterreinen. Die commissie heeft de Kamers van Koophandel gevraagd mee te werken aan een inventarisatie van bedrijfsterreinen. Secretaris H. van Lambalgen: „Men heeft zich tot ons gewend omdat juist wij binnen de regio intensieve contacten hebben met het bedrijfsleven". De Kamer zou zich straks kunnen beperken tot het geven van voorlichting, maar zou ook een organisatie kunnen opzetten 'van de bedrijven naar de provincie toe'. De ledenvergadering kwam tot de con clusie dat de hele problematiek van de bodemsanering 'complex en omvang rijk' is en voor de betrokken bedrijven zowel op organisatorisch als financieel gebied enorme gevolgen kan hebben. Daarom is, oordeelde men, een goed gecoördineerde aanpak onontbeerlijk. Een van de leden van de Kamer, ir K. Horstra: „e Kamer is er om de econo mische belangen van dit gebied te be hartigen. Daar hoort ook het milieu bij". tuur unaniem gesteund. Ververs is ei genaar van een boekhandel in Terneu- zen en daarnaast onder meer voorzit ter van het KNOV-Zeeland. De huidi ge voorzitter, Kok, vertrekt op 1 janua ri. Hij bekleedde de functie vijfjaar. De Kamer koos maandagochtend een nieuwe voorzitter. Dat kostte weinig moeite. Ir Horstra (vertegenwoordi ger van de industrie) droeg vice-voor- zitter G. Ververs, al tien jaar lid van de Kamer, voor. Ververs vertegen woordigt in de Kamer het midden- en kleinbedrijf. Vanuit die sector, maar ook door de vertegenwoordigers van de werkne mersorganisaties werd de kandida- TERNEUZEN - De oprichting van een Vrije School lijkt een kans te maken in Zeeuwsch-Vlaanderen. De belang stelling voor de eerste aanzet tot een dergelijke school, de antroposofische peutergroep Doppejan aan de Wal- straat in Terneuzen, blijkt groot ge noeg om dit onderwijs te vervolgen met een basisschool die volgens de zelfde principes werkt. Dat bleek za terdag tijdens de open dag in Doppe jan. De Initiatiefgroep Vrije School in Zeeuwsch-Vlaanderen wil binnenkort een gesprek hebben met wethouder W. van Walraven van Onderwijs in Ter- neuzen. Dit voorjaar nog werd een sub sidie-aanvraag voor de peutergroep af gewezen door het Terneuzense ge meentebestuur. De peutergroep Doppejan, die net als de vrije school-in-oprichting werkt op de grondslagen van de antroposofie, is in het ene jaar dat ze bestaat gegroeid van drie naar elf peuters. Volgens één van de iniatiefnemeners, H. Goossens, zijn er basisscholen opgericht die over slechts acht leerlingen beschikten. De Vrije School In Terneuzen zou kunnen beginnen met een kleuterklas. De initiatiefgroep probeert nu zoveel mogelijk intentieverklaringen van ou ders te krijgen, aan de hand waarvan kan worden aangetoond dat het schooltje op voldoende leerlingen kan rekenen. Een naam voor de school is nog niet gevonden, evenmin een loka- tie. Tot nog bestaat er in Zeeland slechts één vrije school (op de tachtig die Ne derland telt), namelijk in Middelburg. Maar inmiddels worden vijf Zeeuws- Vlaamse kinderen dagelijks naar de vrije school (in België Steinerschool genoemd) in Gent gebracht. TERNEUZEN - Beheerder Coby van den Bout van het dierenasiel in Ter neuzen is verontwaardigd over een uitspraak van een verzorgster van een kattenkolonie in 't Zandertje in Breskens. De betrokken persoon had gezegd dat de volwassen katten niet worden geaccepteerd door het asiel, tenzij de verzorgsters de sterilisatie of castratie van de beesten zelf beta len. „Dat is helemaal geen voorwaar de. Wij zijn verplicht alle dieren die gebracht worden op te nemen. Maar we gaan ze alleen zelf niet vangen", aldus Van den Bout. Zoals gemeld bevinden zich zo'n twin tig wilde katten in een schuur bij 't Zandertje. De beestjes worden onder anderen verzorgd door Dity Boeck- hout, die ze samen met haar zus drie maal in de week van voedsel voorziet. Volgens haar wist geen enkele instan tie raad met de diertjes. Ze hadden zelf zes jonge katjes gevangen en die naar het asiel in Terneuzen gebracht. Mevrouw Van den Bout bevestigt dat in het asiel ook is gepraat over de vol wassen katten. „Er is volgens mij dui delijk een misverstand ontstaan. Als je die katjes wilt laten lopen, dan kun je ze beter laten castreren of steriliseren. Maar als ze de dieren hierheen brengen hoeft dat niet. Overigens vind ik het niet slim dat ze de katten gaan voeren. Want als je dat doet lopen er straks geen tientallen, maar honderden kat ten rond." HULST - Tijdens een informatieve bijeenkomst in zalencentrum Hof van Vlaanderen in Hulst zijn maandag avond de eerste stappen gezet voor de oprichting van een milieuwerkgroep in de regio Hulst. De dertig aanwezi gen kregen van José Lemmen van de Zeeuwse Milieufederatie het nodige te horen over het gemeentelijk mi lieubeleid. Daarop inhakend vertelde de heer M. Vereecken van de Milieu werkgroep Sas van Gent over het werk van deze instantie. De werkgroep in Hulst wil zich, in samenwerking met werkgroe pen uit de Kanaalzone en Sas van Gent, gaan richten op de milieuproble matiek in Hulst en Hontenisse. Aan het eind van de avond werd besloten om in de nabije toekomst een tweede bijeenkomst te plannen waarin de werkgroep meer gestalte moet krijgen. Dan zal ook gesproken worden over milieuzaken in de regio die dringend aangepakt moeten worden. IJZENDIJKE - In het streekmuseum West-Zeeuwsch-Vlaanderen Presen teert aan de Markt in IJzendijke is tot eind december amateuristische kunst te zien. Tien amateurs uit de regio to nen grafiek en textiel. Dat zijn Rudi Fonteyne, Ad Roovers, Margot Becu, Ria Schout, Claire de Smet,-Cathrien van de Sluis, Ria Frouws, Guus de Rooy, Hans van de Linde en Ronald Witterick. De amateurexpositie is de tweede in wat mogelijk een traditie kan worden: vorig jaar kregen amateurs uit de streek voor het eerst de gelegenheid hun kunnen te tonen in het IJzendijk- se streekmuseum. De stichting Hoeks Positie uit Oostburg 'tekent' voor de samenstelling van de tentoonstelling. Zaterdagmorgen verrichtte burge meester J. Kruize de officiële opening. De Oostburgse burgemeester sprak in zijn openingswoord zijn waardering uit voor de stichting Hoeks Positie. Naar zijn mening gaat van deze ten toonstelling een stimulans uit naar an dere amateurkunstenaars in de streek. Streekmuseumvoorzitter Pol van de Vijver vond het een goede zaak dat de amateurexpositie een traditie aan het worden is. E>e openingsbijeenkomst werd muzi kaal opgeluisterd door een Zeeuws- Vlaams trio, bestaande uit Ineke Boone (fluit), Riet Kayser (hobo) en Jan Gelderland (klarinet). Er werden werken uitgevoerd van Haydn en Mil- haud. De amateurtentoonstelling 'loopt' tot en met 31 december. Het streekmuseum in IJzendijke is ge opend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. HULST - Het besluit van de Hulster gemeenteraad om het huidige ge meentehuis te slopen en een nieuw stadskantoor te bouwen zal deze week niet door gedeputeerde staten van Zeeland worden bekrachtigd. Gs hebben de behandeling van de kwes tie voor onbepaalde tijd opgeschort, omdat het Hulster gemeentebestuur er niet in is geslaagd om alle vragen die bij het provinciebestuur leefden over de Financiële onderbouwing van het ambitieuze nieuwbouwproject te beantwoorden. Volgens gedeputeerde mevrouw E. Maris-Koster (belast met de gemeen telijke financiën) is de informatie die de gemeente Hulst tot nu toe over het stadshuisplan verstrekt heeft ontoe reikend. „Wij hebben vorige maand het college van b en w van Hulst ge vraagd om een toelichting. Die hebben we gekregen, maar er rest nog een aan tal vragen en daar wil ik eerst ant woord op hebben, alvorens we over de ze zaak kunnen beslissen. Dat heb ik het Hulster gemeentebestuur telefo nisch laten weten," stelde de gedepu teerde. Het Hulster gemeentebestuur had er op gerekend dat gs deze week nog over de kwestie zouden beslissen. Dat de goedkeuringverlening nu voor de tweede keer is opgeschort leidde in het stadhuis tot teleurgestelde gezichten. Loco-burgemeester G. A. van de Voor de (burgemeester mr F. A. W. Jacobs is op vakantie) zei gisteren onaange naam verrast te zijn. „Ik weet niet wat voor extra informatie we gs nog kun nen meegeven. De financiële opzet van het plan voor het stadskantoor is abso luut niet wankel. Sterker nog, we heb ben zelfs in totaal nog 118.000 gulden achter de hand om eventuele tegenval lers op te vangen. De financiële onder bouwing kan dan ook geen reden zijn om de beslissing over de kwestie uit te stellen", meent Van de Voorde. Vol gens hem zijn krantenpublicaties en politiek lobbywerk de redenen ge weest voor gs om alsnog tekst en uitleg aan het Hulster gemeentebestuur te vragen. „Het is niet zo dat gs de behan deling van de begroting voor 1990 wil len afwachten, dat is ons gezegd. Het uitstel van de behandeling is gewoon te wijten aan het feit dat Jan en Alle man gs benaderd hebben over deze zaak." Mevrouw Maris ontkende ten stellig ste dat partijpolitiek pressiewerk haar gedwongen heeft om een tele- --- ■~~si De kinderen Kousemaker in Breskens hebben wel plezier om de enorme pompoen die zich in de tuin ontpopte. BRESKENS - De pompoenen doen het goed dit jaar in de tuintjes van West-Zeeuws-Vlamingen. De vruchten, behorend tot de 'komkommerfamilie', wegen normaal niet meer dan een paar kilo, hoewel exemplaren tot een kilo of tien regelmatig worden gesignaleerd. Maar een Oostburger oogstte twee maanden geleden al een pompoen van ruim achttien kilo. En van de familie Kousemaker uit Breskens mag het ook wel een kilootje meer zijn. De pompoen die zij afgelopen weekeinde uit de tuin haalde, weegt 26 kilo. Precies evenveel als zoon Pieter. De familie Kousemaker heeft al jaren pompoenen in de tuin staan. Mevrouw P. Kousemaker heeft geen idee waarom de plant dit jaar zo'n joekel heeft voortge bracht. Gewoonlijk plukt ze pompoenen van zo'n an derhalve kilo. De vruchten worden gebruikt voor een speciale macaronischotel. „Samen met uien en toma ten vinden wij het heerlijk. De kinderen zijn er ook dol op. Maar ik denk niet dat we deze in ons eentje op krij gen. Gelukkig vinden sommige familieleden en kennis sen pompoen ook lekker", aldus mevrouw Kousema ker. foontje met Hulst te plegen. „Partij politieke motieven spelen geen enke le rol. De PvdA heeft wel een paar keer aan de bel getrokken, maar dat staat los van mijn verzoek aan het Hulster college om nog eens wat dui delijkheid te verschaffen over een aantal financiële zaken." Ook binnen de Hulster raad zijn steeds meer mensen te vinden die vraagte kens zetten bij de financieringsopzet voor het 8,8 miljoen gulden kostende stadskantoor. De PvdA-fractie met name wil deze week nog dat het ge meentebestuur duidelijkheid aan de raad verschaft. Dit zal dan gebeuren tijdens een extra raadsvergadering die donderdag om 19.00 uur wordt gehou den. Gedeputeerde Maris-Koster spreekt donderdag vanaf 11.30 uur met het gemeentebestuur over deze kwestie. TERNEUZEN - Bewoners van de wijk Oude Vaart in Terneuzen klagen nog steeds over stofoverlast, veroor zaakt door het verschepen van kolen op de bedrijfsterreinen van Overslag bedrijf Terneuzen, pal westelijk van de woonwijk. Kwamen er in '88 in to taal 27 klachten bij de gemeente bin nen, eind oktober van dit jaar waren het er al 32. Een gespecialiseerd on derzoeksbureau bekijkt nu welke technieken (financieel en qua rende ment) toepasbaar zijn om de overlast terug te dringen. Ovet heeft in het recente verleden al tal van maatregelen genomen, maar de klachtenregen duurde desondanks voort. B en w schrijven nu in antwoord op schriftelijke vragen van raadsle den, gesteld aan de hand van de con cept-begroting voor '90: „De getroffen maatregelen zijn voornamelijk gericht op het terrein van de milieuzorg: het instrueren van personeel, de aanstel ling van een milieufunctionaris. Voorts zijn beperkte technische voor zieningen getroffen zoals het overkap pen van gedeelten van de transport banden en het afdekken van de vracht wagenbelading." Maar hèt probleem blijft de opslag van uiteenlopende soorten kolen in steeds wisselende hoeveelheden. De overslag daarvan blijft stofoverlast veroorza ken. Nu de plannen voor een gedeeltelijke verhuizing van Ovet naar een nieuwe insteekhaven in Sluiskil-Oost niet haalbaar blijken, zullen andere oplos singen moeten worden gezocht. Ook een ander plan, de aanleg van een transportband vanaf de Zevenaarha- ven in Terneuzen naar Sluiskil-Oost bleek (financieel) grote problemen op te leveren. B en w gaan er voorzichtig vanuit dat de bouwstop voor 'delen' van westelijk Sluiskil overigens in de loop van vol gendjaar kan worden opgeheven. Dan zouden weer bouwterreinen kunnen worden uitgegeven. Het college zit te wachten op het resultaat van de be sprekingen in de 'werkgroep sanering'; het overleg met het bedrijfsleven (dat een aantal maatregelen-aan-de-bron moet nemen) moet nog plaatsvinden. B en w: „Het is ons derhalve nog niet mogelijk hierop vooruitlopend al een bepaalde zienswijze kenbaar te ma ken. In algemene zin zullen wij er ech ter naar streven tenminste een redelijk deel van de vrijkomende geluidruimte te benutten voor woningbouw." Ge meente en bedrijfsleven (Cokesfabriek en Hydro Agri Sluiskil) moeten het eens worden over de uitvoering van TERNEUZEN - De zevende en achtste groep van de Zuidlandschool staan donderdag 9 november op het podium van £et Zuidlandtheater. Zij voeren daar voor ouders en ander belangstel lenden de musical 'Inpakken en Weg wezen' op. Dat gebeurt tijdens de jaar lijkse algemene ouderavond van de basisschool. De organisatie is in han den van de ouderraad. De voorstelling begint om 19.30 uur. een saneringspakket voor wat betreft het terugdringen van e geluidsover last. Over een paar maanden hopen b en w wat dat betreft enig resultaat te hebben geboekt, waarna de bevolking direct op de hoogte zal worden ge bracht. Het plan om een gemeentelijke mi lieu-informatiegids uit te geven, moet de gemeente even op een lager pitje zetten. Gedeputeerde staten voelen, zo hebben ze laten doorschemeren, niets voor het honoreren van een sub sidieverzoek van de gemeente. B en w gaan nu pogen andere financierings bronnen te vinden. TERNEUZEN - De vrijwilligers van de Stichting Kinderpostzegels verko pen van 8 tot en met 15 november in het postkantoor aan de Alvarezlaan en de Markt weer de kinderzegels. Ze staan er achter de bekende stand van 9.30 tot 17.00 uur. De kinderpostzegelactie staat dit jaar in het teken van 'de rechten van het kind'. Voor dit thema is gekozen in ver band met de nieuwe conventie voor de rechten van het kind die dit jaar wordt behandeld door de Verenigde Naties. Op de kinderzegels 1989 jaar komen drie rechten van het kind tot uiting: recht op verzorging, op onderwijs en onderdak. De opbrengst van de actie komt ten goede aan kinderen in de ge hele wereld. De stichting verdeelt de opbrengst over kleinschalige projek- ten waarbij het kind centraal staat. BRESKENS - De Wereldwinkel Fon- te Boa in Breskens is een Sinterklaas actie gestart. De vier medewerkers hebben voor de actie speelgoed uit In dia ingekocht. Het gaat om duurzaam houten speelgoed dat vrij is van gif, voornamelijk voor kleine kinderen, zoals een bus, een treintje, dieren op wieltjes en puzzels. Het speeldgoed is afkomstig van klei ne coöperaties. Daarnaast heeft de Wereldwinkel een groot assortiment cadeau- en gebruiksartikelen. „Het zeepsteen-assortiment uit India is groot. Maar we hebben verder ook hand- en theedoeken, houtsnijwerk en dergelijke", vertelt Maria Hamelijnck van de Wereldwinkel. Het assortiment van de Wereldwinkel kon worden uit gebreid doordat men sedert de afgelo pen zomer onderdak heeft gevonden in een ruimte vooraan in de rooms-ka- tholieke kerk in Breskens. „We hebben nu zelfs een toonbank, een vitrine en een etalage", aldus Hamelijnck. Daar voor was de Wereldwinkel gehuisvest in een gebouw aan de Europastraat. „Omdat die ruimte niet verwarmd was, konden we geen voorraad aanleg gen. En dat kan nu wel", aldus de vrij willigster. Om de Sinterklaasactie te ondersteunen heeft de Wereldwinkel folders gemaakt die uitgereikt zijn in de peuterspeelzaal in Breskens en in de rooms-katholieke school. „Als het aanslaat willen we dat volgend jaar uitbreiden", laat Hamelijnck weten. In de peuterspeelzaal is tevens en standje gemaakt met speelgoed zodat de be zoekende ouders er kennis mee kun nen maken. In verband met de actie is is de Wereldwinkel ook op de woensda gen 15, 22 en 29 november van 9.00 tot 10.00 uur geopend. Verder is de winkel iedere zaterdag van 11.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur en op zondag na de kerkdienst van 11.00 tot 12.00 uur open. Fonte Boa doet ook mee aan de actie voor het behoud van het tropisch regenwoud. „Belangstellenden kun nen bij ons de folder en een voorge drukte brief krijgen die ondertekend kan worden. Deze actie wordt in meer dere landen in Europa gehouden", weet Hamelijnck. De brieven zullen op een later tijdstip worden overhandigd aan de Europese Commissie. HULST - De Hulster vogelvereniging Vogelvreugd hield zaterdag en zon dag haar jaarlijkse tentoonstelling in café De Ster in Hulst. Er waren 237 vo gels van verschillende pluimage te bezichtigen. De dieren behoorden toe aan 23 inzenders. Vier keurmeesters hadden de dieren vrijdag al beoordeeld op onder meer conditie, kleur, postuur, vorm en hou ding. De tropische vogels, bastaarden, parkieten, duifjes en kwartels werden onder de loep genomen door de heren Van de Watering en Kint. De keuring van de kleur-, vorm- en postuurkana ries geschiedde door de heren Kraak en Bouman. Op de tentoonstelling, die een redelijke belangstelling trok, was ook een verkoopklasse aanwezig. Uitslagen: kampioen hoofdgroep 3 en 4: B. van Hese, kampioen open klas kanaries: F. Timmerman, kampioen stam albino: W. Compiet, kampioen hoofdgroep 5 plus BM: L. de Block, kampioen hoofdgroep 6 plus BM: L. de Block, kampioen derby: W. Com piet, kampioen hoofdgroep 7 plus BM: W. Compiet, kampioen hoofdgroep 8 plus 12 BM: F. de Block, kampioen hoofdgroep 16: E. Delforge, kampioen hoofdgroep 17: P. de Block, kampioen hoofdgroep 19 plus bonds- kruis plus pouleprijs: J. de Booy, kampioen hoofdgroep 20 tot en met 22 plus BM: J. Ver hagen, kampioen open klas tropen: M. de Koning, kampioen open klas parkieten en duifjes: F. Blommaert, kampioen hoofd groep 24 plus 25: J. van de Walle. Jeugdkam pioen: Robbie Polfliet. Wisselbeker café De Ster voor drie vogels eigen kweek: J. de Booy. Klassement van verdienste: 1 L. de Block (320 punten), 2 W. Compiet (310) 3 J. de Booy (300), 4 E. Delforge (300 punten), 5 P. de Smit (270). HULST - In het kader van het af scheidsconcert van Termenieke uit Hulst wordt van 14 tot 25 november een overzichtstentoonstelling gehou den in de ontmoetingsruimte van het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. Deze tentoonstelling bevat fotomate riaal vanaf de beginperiode van Ter menieke in 1979 tot en met de korte maar enerverende muzikale toernee in de Oldenwaldkreis in Duitsland. De tentoonstelling is te bezichtigen tij dens de openstellingstijden van het gemeenschapscentrum. DEN HAAG - „Het huidige bestem mingsplan geeft dit gebied, dat van grote cultuurhistorische waarde is, onvoldoende bescherming". Zo ver dedigden maandag J. van Wijk en bur gemeester mr A. A. L. G. M. Kessen van Hontenisse bij de afdeling ge schillen van bestuur van de Raad van State het bestemmingsplan dat b en w voor 't Laantje in Kloosterzande heb ben ontworpen en waarin de bouw van veertien bungalows mogelijk wordt gemaakt. B en w waren bij de Kroon in beroep gegaan omdat gede puteerde staten van Zeeland het plan niet wilden goedkeuren. Gs keurden het plan af omdat er aller lei bezwaren tegen de bouw van de lu xe bungalows waren gekomen. Vol gens de kerkeraad van de hervormde gemeente Hontenisse, die het kerkje uit 1200 op de Willem de Zwijgerlaan - in de volksmond 't Laantje - beheert, zal de cultuurhistorische waarde van het gebied, in tegenstelling tot wat b en w zeggen, juist verloren gaan door de bouw van de bungalows, zowel door de gebouwen zelf als door de ontslui ting van de huizen. Andere bezwaren kwamen van de be woners van het gebied. Volgens me vrouw A. C. Lucassen-van der Velde, die namens hen sprak, zullen de wo ningen de openheid van het gebied, dat nu nog een agrarische bestemming heeft, aantasten. Bovendien zal het ge bied voor de recreatie en activiteiten als fokveedagen niet meer bruikbaar zijn, als er woningen worden gebouwd. Tenslotte wees mevrouw Lucassen er nog op dat op andere plaatsen in de ge meente voldoende plaats is om wonin gen te bouwen, zodat zij niet begrijpt waarom de gemeente juist dit waarde volle gebied heeft uitgezocht. Op de zitting bleek wel waarom b en w juist op 't Laantje woningen hebben gepland. Die zullen zij daar voor veel geld kunnen verkopen en dat geld zeg gen zij weer nodig te hebben om finan ciële middelen te hebben om de cul- tuurhistorische, landschappelijke en natuurwetenschappelijke waarden van het gebied te kunnen behouden. Gs vinden, net als de bezwaarmakers, dat de plannen van b en w de waarde van het gebied toch meer kwaad dan goed zullen doen en hebben die plan nen daarom afgekeurd. De afdeling geschillen zal advies uit brengen over 't Laantje aan de Kroon, die over enkele maanden een uit spraak zal doen. AXEL - Het dagelijks bestuur van de gemeente Axel wil het tenniscomplex aan de Boslaan voor het symbolische bedrag van één gulden overdragen aan de tennisvereniging 'Axel'. De vereniging moet voortaan wel zelf het onderhoud voor haar re kening nemen. Voor de overdracht van het com plex, dat vijf banen omvat, is zo'n anderhalf jaar overleg gevoerd met de tennisclub. De over dracht voor een piek is volgens het college geen verlies. De boek waarde bedraagt per 1 januari 1990 zo'n 9.931 gulden. „De boek waarde wordt ook nu ten laste van de algemene middelen ge bracht", aldus b en w. De lasten voor rekening van de gemeente bedroegen in 1989 netto 13.353 gulden. Het college is van plan de ko mende tien jaar een bijdrage te leveren in de kosten van de over name. In 1990 krijgt de tennisver eniging 12.000 gulden. Dat be drag vermindert elk jaar met 1.200 gulden. Zo wordt volgens b en w „een reële overgang ge creëerd".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 27