PZC geen nieuw bedrijventerrein Schouwse natuur moet achter prikkeldraad Vogelvrienden Sluiskil kijken terug op geslaagde expositie SCHIETINGEN Zestig jaar getrouwd Middelburg krijgt voorlopig streek DINSDAG 7 NOVEMBER 1989 12 Vlissinger dr J. Spuijman overleden SYMPOSIUM STAD EN LANDE Veilig stellen Economie NIEUW PLAN NODIG VOOR WATERWIJCK Nieuw regiokantoor in Uzendijke van landbouwministerie Fietser gewond bij aanrijding in Zierikzee Aanrijding in Kapelle AXEL BRESKENS Etalage twee keer doelwit inbraak GRAAUW HULST KOEWACHT SINT-JANSTEEN TERN EU ZEN IJZENDIJKE Diefstallen fietsen in Hulst opgelost Van onze Haagse redactrice) DEN HAAG - Voorlopig mag er geen bedrijventerrein komen tussen de Seïsweg en de Sandberglaan (Water- wijck) in Middelburg. De gemeente moet eerst een nieuw en beter bestem mingsplan maken waarin meer reke ning wordt gehouden met de belan gen van de natuur en bewoners. Dit heeft de afdeling rechtspraak van de Raad van State beslist. De Raad van State deed deze uitspraak naar aanleiding van een beroep van burge meester en wethouders van Middel burg en autohandelaar J. Cevaal. De gemeente en de autohandelaar gingen in beroep tegen de weigering van gede puteerde staten van Zeeland om het door Middelburg gemaakte bestem mingsplan Waterwijck goed te keuren. De gemeente Middelburg heeft on langs besloten de bestemming die VLISSINGEN - Op 91-jarige leeftijd is zaterdag de Vlissinger dr J. Spuijman overleden na een kortstondige ziekte. Spuijman was zowel docent schei kunde aan de rijks hogere burger school (rhbs) in Vlissingen als chef van het laboratorium van De Schelde. Bij zijn afscheid van de rhbs in no vember 1963 richtte Spuijman een fonds op. De atheneum-leerling die het beste examen aflegt aan de Vlis- singse rijksscholengemeenschap Scheldemond, ontvangt nog steeds van de rente van dat fonds een prijs. Spuijman doorliep in Zaandam de ho gere burgerschool en studeerde ver volgens wis- en natuurkunde aan de Gemeente Universiteit van Amster dam. Hij promoveerde in 1924 tot doc tor. De wetenschapper woonde toen al twee jaar in Vlissingen en werkte als docent aan de rijks hogere burger school. Spuijman werd in 1925 de chef van een particulier laboratorium voor scheikundig onderzoek en trad no vember 1926 in dienst bij De Schelde. Hij was bij dat bedrijf hoofd van het laboratorium. Ondanks die activitei ten buiten het onderwijs bleef hij de rhbs trouw. „Er is mij wel eens ge vraagd hoe ik het kon volhouden: al tijd dezelfde lessen, elk jaar weer tegen dezelfde stommiteiten oplopen", zei hij bij zijn veertigjarig jubileum als le raar, „maar steeds weer verwonderde ik mij over het diepe contact dat met de jeugd mogelijk is." Op maatschappelijk gebied was Spuij man zeer actief. Hij was zes jaar voor zitter van de kerkeraad van de Doops gezinde kerk in de gemeente Vlissin gen en vierde in 1957 het 25-jarig jubi leum als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Lawntennisbond in het district Zeeland. De scheikundige leid de van 1953 tot 1961 de afdeling Vlis singen van het Rode Kruis en was van af 1955 lid van het kringbestuur Zee land van het Rode Kruis. Spuijman is in 1962 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De overleden Vlissinger wordt donder dag ter aarde besteld. Zijn begrafenis vindt om half twee 's middags plaats op de algemene begraafplaats in Vlis singen. Onvriendelijke maatregelen zullen nodig zijn om de kwaliteit van natuurgebie den op Schouwen-Duiveland te handhaven. ZIERIKZEE - De kwaliteit van de nog resterende natuur op Schouwen- Duiveland kan tegenover de recrea tiegebieden alleen nog gehandhaafd blijven door onvriendelijke maatre gelen. De verdwenen natuurlijke iso latie moet worden gecompenseerd door kunstmatige isolatie zoals be perkingen, zonering en prikkeldraad. De druk op de natuur, vooral door toe risme en watersport, zal in de komen de tijd nog sterk toenemen, zodat veel conflict-situaties te verwachten zijn. Die stellingen brengt ir A. J. Beenhak ker van de provinciale planologische dienst Zeeland naar voren tijdens een symposium van de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Dat symposium wordt eind november ge houden ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van de vereniging. In het laatste mededelingenblad zijn als voorbereiding op de discussie tij dens het symposium enkele conclusies uit de verschillende lezingen gepubli ceerd. De toespraak van de heer Been hakker heeft als titl: 'Toekomstper spectief voor natuur en landschap op Schouwen-Duiveland'. De inleider concludeert dat de mensen die zich in zetten voor behoud van natuur- en landschap, zich hard moeten inspan nen om de kwaliteit op peil te houden. „En dat zal ze niet door iedereen in dank worden afgenomen", voegt de heer Beenhakker er aan toe. Volgens hem zijn er op het eiland zelf ook nog mogelijkheden tot kwali teitsverbetering. Hij noemt de defini tieve veiligstelling van de inlagen, natuurbouw in het binnenduingebied en het Prunjegebied, beter beheer van de duinen en de binnendijken. De druk op de duinen en de binnenduin- rand zal echter blijven toenemen, al dus Beenhakker. Hij meldt verder dat het oude land schap van Schouwen-Duiveland al Een andere inleider op het sympo sium van Stad en Lande van Schou wen-Duiveland is drs M. C. Verburg, die zal spreken over 'Vijftig jaar eco nomische intwikkeling'. Hij komt tot de conclusie dat in de toekomst behal ve voor de recreatie wellicht ook voor kleine industrieën en distributiebe drijven, de centrale positie kan wor den versterkt door de aanleg van de Westerschelde oververbinding. Ir C. M. Volker gaat in zijn lezing in op de toekomst van de landbouw. Hij zal naar voren brengen dat de toekomst voor de agrariërs er niet gemakkelij ker op wordt, door allerlei ontwikke lingen en eisen in het kader van de mi lieubescherming. Die moeten volgens hem niet worden opgevat als een be lemmering, maar als uitdagingen die het bestaansperspectief verder verbre den. Het symposium wordt vrijdag 24 no vember gehouden in de concertzaal van restaurant Mondragon te Zierik- zee. Deze bijeenkomst begint om 19.15 uur. Verschillende inleiders zullen dan onder meer nog stilstaan bij de histori sche ontwikkelingen op Schouwen- Duiveland. De lezingen die op het sym posium worden gehouden, worden af gedrukt in het nieuwe jaarboek van Stad en lande. Volgens de heer Beenhakker kunnen alleen met behulp van afrasteringen de nog resterende natuurgebieden op Schouwen-Duiveland tegen de toene mende recreatiedruk beschermd wor den. rustte op het gebied tussen de Seisweg en Sandberglaan te veranderen van 'landbouw' in 'bedrijventerrein'. Auto handelaar Cevaal meldde zich direct aan om op het nieuwe bedrijventerrein een autobedrijf te beginnen. Maar het dagelijks bestuur van de pro vincie gooide roet in het eten. Gs wei gerden de benodigde goedkeuring aan hetbestemmingsplan te geven. Vol gens Gs tast een bedrijventerrein 'de groene longen van Middelburg' aan. Verder meent het provinciaal bestuur dat een terrein met bedrijven zo dicht bij de nabij gelegen woonwijk aan de Seisweg niet aanvaardbaar is. Veel be woners hebben inmiddels bezwaar aangetekend tegen het nieuwe be stemmingsplan. De gemeente Middelburg en de auto handelaar maakten bij de Raad van State bezwaar tegen de motivatie van gs om de goedkeuring aan het bestem mingsplan te onthouden. B en w van Middelburg wijzen erop dat er behoefte is aan een terrein voor be drijven die in het kader van de stads vernieuwing de binnenstad uit moe ten. Het bestaande bedrijventerrein Amestein is volgens het gemeentebe stuur geen goed alternatief, omdat voor bedrijven die hun afzetgebied ten noorden van het Kanaal door Walche ren hebben, de kanaalbruggen een on overkomelijke barrière vormen. Voor al in de zomermaanden staan de brug gen vaak open. De Raad van State is van mening dat het provinciaal bestuur voldoende gronden heeft om de goedkeuring van het bestemmingsplan te weigeren. Het beroep van de gemeente Middelburg en de autohandelaar wordt daarom verwopen. Voorzitter Hans van de Linden van De Vogelvrienden in Sluiskil ontving zijn medaille uit handen van erelid J. van de Walle. SLUISKIL - Het bestuur van de Sluis- kilse Vogelvrienden kon zondag avond terugzien op een geslaagde 21ste vogeltentoonstelling in zaal Dallinga in Sluiskil. Vele honderden vogelliefhebbers kwamen het afgelo pen weekeinde de ongeveer 450 vogels bekijken, die eerder door een deskun dige jury waren beoordeeld. lang verdwenen is en dat geldt ook voor de rol van de agrariër als vanzelf sprekende beheerder van het land schap. Met behulp van speciale orga nisaties en diensten is echter nog veel verbetering te bereiken. Het beste praktische middel om tot landschaps verbetering te komen is landinrich ting. De schuttersvereniging De Friezen in Graauw hield een sehieting op twee staande wippen. Er waren 55 deelnemers. Uitslag, wip 1, eerste hoge vogel: L. Ver- schraegen, Kemzeke (B); tweede hoge vo gel: B. Samijn, Sint-Jansteen; eerste zijvo gel: Th. Tieleman, Kloosterzande; tweede zijvogel: A. de Baar, Graauw; derde zij vogel: P. Steyaert, Graauw; vierde zijvogel: L. Rot tier, Haasdonk (B); wip 2, eerste hoge vogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; tweede hoge vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; eerste zijvo gel: C. Boënne, Graauw; tweede zijvogel: R. de Cock, Sint Gillis (B); derde zijvogel: H. Sorber, Graauw; vierde zijvogel: R. de Key- zer, Zwijndrecht (B). De schuttersvereniging De Batavieren in Hulst hield een schieting waaraan 67 perso nen deelnamen. Uitslag, wip 1, eerste hoge vogel: J. Hoop, Kloosterzande; tweede hoge vogel: F. van Swaal, Hulst; eerste zijvogel: F. de Cooker, Belsele (Bi; tweede zijvogel: N. Goossen, Kloosterzande; derde zijvogel: Th. Tiele man, Kloosterzande; vierde zijvogel: L. Ver meulen, Nieuw-Namen; wip 2, eerste hoge vogel: F. Herwegh, Hulst; tweede hoge vo gel: B. Esseling, Hulst; eerste zijvogel: W. Ja cobs, Hulst; tweede zijvogel: B. de Ruyter, Hulst; derde zijvogel: C. Nijskens, Zuiddor- pe: vierde zijvogel: A. Biddelo, Graauw. In het bejaardentehuis De Blaauwe Hoeve in Hulst werd een sehieting voor ouderen ge houden. Er waren 27 deelnemers. Uitslag, hoge vogel: D, de Bakker, Nieuw- Namen; eerste zijvogel: P. d'Hondt, Kloos terzande; tweede zijvogel: R. Vermeulen, Verrebroek (B); grootste aantal vogels (6): J. van Remortel, Sint-Jansteen. In café W. Blommaert werd een schieting ge houden waaraan 40 personen deelnamen. Uitslag, hoge vogel: J. Meere, Kallo (Br. eer ste zijvogel: J. Dobbelaar, Hulst; tweede zij vogel: J. Cromheke, Hengstdijk; grootste aantal kleine vogels (6): W. Dieleman, Wach- tebeke (B). De katholieke bond van ouderen afdeling Sint-Jansteen hield een schieting in het ge meenschapscentrum De Warande. Er waren 31 schutters. Uitslag, hoge vogel: de heer Vermeulen, Kieldrecht; eerste zijvogel: de heer Van Meelen, Kloosterzande; tweede zijvogel: de heer Cooke, Verrebroek; meeste kleine vo gels (5): de heer De Wilde, Moerbeke (B). In café De Oude Molen in Koewacht werd een schieting gehouden waaraan 28 perso nen deelnamen. Uitslag, hoge vogel: O. de Jaeger, Westdor pe; eerste zijvogel: R. d'Hondt, Zuiddorpe; tweede zijvogel: Ph. van Hooye, Sint-Jan- steen; tweede hoge vogel: O. de Jaeger, IJZENDIJKE - De Zeeuwse directeur Landbouw, Natuur en Openlucht recreatie, ir A. W. H. van Weelderen, opent dinsdag 28 november in IJzen- dijke een nieuw regiokantoor van het ministerie van Landbouw en Visserij. Hij doet dat om 15.00 uur. Het kantoor is gevestigd in de voorma lige LHNO-school aan het 17 Oktober- plein. Het districtsbureau is nodig voor de uitvoering van de landinrich tingsprojecten Aardenburg, Axel, Axelse Sassing, Breskens, Zuidzande, Nijs- en Hooglandpolder, Schoondij- ke, Sluis-Oostburg en IJzendijke- Hoofdplaat. In het gebouw zetelen de Districts Bureau Houder, medewer kers van het Consulentschap Bos- en Landschapsbouw, de Landinrich- tingsdienst, het Consulentschap Na tuur, Milieu en Faunabeheer en het Kadaster. ZIERIKZEE - Op de Lange Blokweg in Zierikzee is maandagmiddag om 16.45 uur een 62-jarige fietser gewond geraakt bij een aanrijding. Het betrof F. M. uit Zierikzee, die is opgenomen in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee met een beenfractuur en een hoofdwond. Automobilist W. C. P. uit Dreischor reed over de Lange Blokweg richting Schuddebeurs. Uit de Emil Sand- strömweg kwam plotseling de fietser en stak de weg over zonder voorrang te verlenen aan P. Een aanrijding volgde, waarbij M. op de motorkap en tegen de voorruit van de auto terecht kwam. De auto liep aanzienlijke schade op. De fiets werd vernield. Westdorpe; extra zijvogel: R. d'Hondt, Zuid dorpe; meeste kleine vogels (5): Ph. van Hooye, Sint-Jansteen. In hetzelfde café werd een schieting voor ou deren gehouden waaraan 22 personen deel namen. Uitslag, hoge vogel: R. Colpaert, Meorbeke (B); eerste, tweede zijvogel en meeste kleine vogels (6): A. Martens, Koewacht. In zaal P. de Vlieger werd een schieting ge houden waaraan 60 personen deelnamen. Uitslag, hoge vogel: E. Fierens, Lokeren (B); eerste zijvogel: F. Martens, Koewacht; twee de zijvogel: J. de Waal, Koewacht; meeste kleine vogels (4): E. de Blok, Hellestraat (B). In café De Oude Molen werd een schieting gehouden waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag, hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel: I. Noens, Stekene (B); twee de zijvogel: A. van Damme, Moerbeke (B); meeste kleine vogels (4): mevrouw Noens, Stekene (B). In zaal Onder de Linden in Zuiddorpe werd een schieting gehouden waaraan 30 perso nen deelnamen. Uitslag, hoge vogel: W. de Cuyper, Hulst; tweede hoge vogel: A. Rottier, Sas van Gent; eerste zij vogel: M. Suy, Zuiddorpe; tweede zijvogel: B. Inghels, Sas van Gent; grootste aantal kleine vogels (6): A. van Damme, Zuiddorpe en A. van Kerkhoven, Heikant. De Sint Sebastiaan windbuksclub De Mis sers uit Aardenburg hield een schieting waaraan 26 personen deelnamen. Uitslag, hoge vogels: M. Verploeg-J. de Muijnk; zijvogels: W. Scheele-J. Dieleman, M. Verploeg-W. Scheele, G. de Vriend; kal len: J. Cattoor-Fr. van Ecke (2); meeste klei ne vogels (5): P. van Vooren-J, van Iwaar- den; winnaarstrofee St. Sebastiaan: P. van Vooren, 6 punten: winnaarstrofee De Mis sers: K. de Koeijer (2 puntenl; de prijsvogels werden geschoten door: G. de Vriend, Th. Lampaert. F. van Ecke, D. van Hermon, E. Champion <2x), M. Verploeg, Th. Lampaert, R. de Rooze, P. van Vooren, J. van Iwaarden, R. de Wispelaere, E. Minnaert. Voorzitter Hans van de Linden: „Het was als vanouds weer een gezellig en sportief gebeuren in Sluiskil. De vele maanden van voorbereiding zijn niet voor niets geweest. We gaan ons nu al weer richten op de districtstentoon stelling van volgend jaar, welke ons is toegewezen door het districtsbestuur. Er wordt dan gestreden om de kam pioenschappen van Zeeland. We moe ten dan rekening houden met zo'n 12 tot 1500 vogels, iets wat ook organisa torisch natuurlijk de nodige proble men met zich mee brengt." Toch heeft het bestuur van de Sluiskil- se Vogelvrienden er alle vertrouwen in ook die opgaaf tot een goed einde te brengen. Bestuurslid L. Pijcke: „We hebben een geweldige ploeg gemoti veerde mensen, die zich voor de volle honderd procent in wil zetten. Neem daarnaast de geweldige accommoda tie waarover we kunnen beschikken. Dan kan het toch niet misgaan?" Aan het eind van de tentoonstelling reikte voorzitter Van de Linden de prij zen uit. Zelf ontving hij zijn behaalde bondsmedaille uit handen van het ere lid J. van de Walle. Uitslagen regionale vogeltentoonstelling (BM is bondsmedaille; EK is eigen kweek); stammen: F. J. van Poorten, kampioen stam en tweede prijs EK; T. H. Comelis, kampioen EK; zebravinken: D. de Pooter, kampioen stam plus kampioen EK; agapornis personata: J. van Drongelen, kampioen EK; enkelingen: W. A. van de Broek, kampioen EK; H. Nicolaas, kampioen OEK; J. Plat- teeuw, kampioen EK; E. de Bakker, kam pioen EK plus BM; F. J. van Poorten, eerste KAPELLE - Een voorrangsfout op de kruising Dijkwelseweg en Weg naar het Stomme Kruis in Kapelle was maandagmorgen de oorzaak van een aanrijding met flinke materiële scha de. De 19-jarige bromfietser J. T. W. K. uit Kruiningen verleende geen voor rang aan de 45-jarige automobilist J. A! M. de H. uit Goes. De bromfietser werd licht gewond en kon na behande ling naar huis. De auto en de bromfiets liepen aanzienlijke schade op. prijs EK plus BM; H. Begijn, kampioen EK plus BM; mozaïeken: W. A. Van de Broek, kampioen EK; kanaries: J. Goethals, kampioen EK; postuur: J. A. Dobbelaar, kampioen EK plus BM plus eerste prijs; Lirry Peters, kam pioen jeugd: P. A. van Dijk. kampioen EK; bastaarden: P. Compiet, kampioen EK; Japanse meeuw: I. de Reu, kampioen EK; zebravink: J. van Drongelen, kampioen EK plus kampioen derby; tropische vogels: H. Dekker, kampioen OEK; W. Martinu, eerste prijs EK/kampioen jeugd/BM; D. de Pooter, kampioen EK plus trofee Dallinga; T. Herwegh, kampioen OK; F. Totte, kampioen EK, H. van de Linden; kampioen EK plus bondskruis; J. van Dron gelen, kampioen OEK; parkieten: J. van de Walle, kampioen EK plus BM; P. M. de Cock, kampioen EK; Peru duif: S. Martinu, kampioen EK plus eerste prijs jeugd plus BM. Klassement van verdienste (44 deelnemers) over alle inzendingen van alle deelnemers: 1 D. de Pooter, tevens winnaar trofee Dallin ga, tevens hoogste waardering EK. Het jubilerende echtpaar Bijnagte-Goudzwaard in Scherpenisse. SCHERPENISSE - Het echtpaar P. 'Bijnagte en N. Bijnagte-Goud zwaard uit Scherpenisse is van daag zestig jaar getrouwd. De heer Bijnagte, geboren en getogen in Scherpenisse, leerde zijn vrouw, uit Sint-Annaland, kennen tijdens de Pinksterkermis in Scherpenisse. Na een paar jaar verkering trouw den zij op 7 november 1929. Hij verdiende de kost als landarbei der: zij nam de zorg voor het huis houden op zich. De eerste twintig jaar werkte hij bij zijn schoonvader in Sint Annaland. Daarna werkte hij korter of langer bij diverse landbou wers, al naar gelang hij het er naar zijn zin had. Hij herinnert zich voor al de hevige onweersbuien en de vele keren dat hij doornat thuis kwam. Bijnagte ging namelijk altijd op de fiets naar zijn werk. Het leven van de beide echtelieden speelde zich geheel af op het eiland Tholen. Het heeft dan ook diepe in druk op hen gemaakt dat ze in 1944 het eiland noodgedwongen tijdelijk moesten verlaten. In de strijd tegen de Duitse bezetter gingen de sluizen open en kwam Tholen onder water te staan. De familie Bijnagte, inmid dels met een dochter, moest evenals de meeste eilandbewoners evacue ren en woonde vijftien maanden in Halsteren. Verre reizen hebben ze nooit ge maakt. Een familiebezoek aan een broer in Haarlem vonden ze ver ge noeg. De gezondheid van het tweetal, bei den 87 jaar oud, is nog redelijk goed. Ze wonen geheel zelfstandig aan de Platteweg, waar de vrouw des hui zes alles kraakhelder houdt. De da gelijkse boodschappen haalt ze nog steeds op de fiets. Ook haar echtgenoot fietst nog heel wat af. Zo peddelt hij minstens twee maal per week naar Poortvliet voor een bezoekje aan zijn dochter en zijn twee kleindochters. HULST - Hulstenaren die de afgelo pen weken hun rijwiel misten na een bezoek aan het gemeenschapsce». trum Den Dullaert, doen er goed aan om de komende dagen even langs te gaan bij de rijkspolitie in Hulst. Agenten van dat korps hebben deze week een aantal mensen uit Hulst en Hontenisse aangehouden wegens diefstal en handel in gestolen waar. Naar aanleiding van de reeks fietsen diefstallen bij Den Dullaert hebben le den van het korps vorige week bij het gemeenschapscentrum gepost. Tij dens deze actie kon een 17-jarige jon gen worden aangehouden. Bij huiszoe king bij de minderjarige thuis en bij fa milieleden troffen agenten 16 gestolen fietsen, twee bromfietsen, een partij kleding en tal van rijwielonderdelen aan. Naast de jongen, die ook nog twee inbraken op zijn geweten had, werden zijn familieleden W. J. uit Hontenisse en M. de G. uit Hulst aangehouden. Bridge Bridgeclub Axel speelde) de zesde wedstrijd van de najaarscom petitie in het cultureel centrum De| Halle. Uitslag, groep A: 1 de heren Scheele-Ver I munt, 2 de heren Hemelsoet-de Wever, 3 de heren Moeliker-Pel; groep BI: 1 echtpaar Herrebout, 2 de heren Meijer-van der Heij den, 3 echtpaar Van de Wagt; groep BII: 11 mevrouw Van Leeuwen-de heer Vogels, 2 echtpaar Scheele. 3 gedeeld echtpaar Van I Straaten en mevrouw Hoek-de heer Koek; groep CI: 1 de dames Van Hijfte-Van Bam- bost, 2 mevrouw Van Stee-de heer Verpoor te, 3 de heer en mevrouw Geilleit; groep C1I 1 de dames Mattheeuws-Schipper, 2 me I vrouw Vogels-de heer Zaman, 3 gedeeld I echtpaar Verstraten en mevrouw Willems f de heer Geertse. VLISSINGEN - Uit de etalage van een parfumerie aan de Vlissingse Wal- straat is het afgelopen weekeinde voor ongeveer tweeduizend gulden aan luxe artikelen geroofd. Surveille rende politie-agenten constateerden zondagmorgen dat vier ruiten van het gevelpandje met stenen waren inge gooid. De glasschade bedraagt circa duizend gulden. Eigenaar J. L. L. werd door de politie op de hoogte gesteld. Hij ruimde de rommel op en sloot de ruiten proviso risch af met een stuk glas. Dit bleek maandagmorgen te zijn weggedrukt. Uit de etalage waren gouden kettin gen, horloges, dasspelden, scheersets, toilettassen, eau de toilette en after shave gestolen. Uit de woning van de Vlissinger M. Z. aan de Verkuijl Quakkelaarstraat zijn zaterdagavond een cd-speler, twee compact discs en een klein geldbedrag gestolen. Hij lag rond elf uur op bed en hoorde beneden gestommel en het dichtslaan van een deur. Toen hij be neden kwam was de dader met de buit verdwenen. De dief is binnengekomen door een raam in de voordeur te ver breken. Kaarting Aan de kaarting in de I Arjoanbolbaan te Breskens namen 491 personen deel. De uitslag, bieden: 1 Willem Taillie, 2 Jamil Christiaansen, 3 Arnold de Zutter. Jokeren 1 Achiel van Pamelen, 2 Thea de Vilder. J Corrie Reinhout. Zaterdag is er een prijsbolling voor leden De aanvang is om 13.00 uur. Hengel wedstrijd - De laatste I clubwedstrijd van de hengelsportver-f eniging 'De Zeekrab' in Breskens is g wonnen door J. van de Broeke, die 15441 punten behaalde. Er namen 33 vissers aan de wedstrijd deel. Verdere uitslag: 2. F. Bakker 1124, 3. C. Dijll 1094, 4. mevrouw De Putter 928, 5. A. de Bit f 832, 6. M. Verherbrugge 584, 7. J. de Putte I 501, 8. mevrouw Vonhout 492, 9. A. Vasseurl 492. Jeugd: 1. C. de Nooijer 449, 2. ErikRo-| bijn 385. Zaterdag houdt 'De Zeekrab' een kam I pioensavond in clublokaal 't Zormekel in Breskens, waar om 19.30 uur del jeugdkampioenen worden gehuldigd! De senioren zijn een half uur later aan| de beurt. Daarna wordt er bingo speeld. Kaarting In het gemeenschapsl huis in Graauw werd een prijskaart®! voor ouderen gehouden, waaraan 3i| personen deelnamen. Uitslag: 1 Camiel van de Branden, Ka I pellebrug; 2 P. van Itegem, Clinge: I Johan Boone, Graauw; 4 P. de Caluwé I Graauw; 5 mevrouw Van de KelenJ Clinge. De volgende kaarting is donderdag o 13.30 uur. Expositie - De Groei- en Bloei-le-l den Rieke Cuelenaere en Els Spcnsel lee uit Hulst exposeren vrijdag 10, zal terdag 11 en zondag 12 november iel het gemeenschapscentrum Den Duif laert in Hulst. De titel van de expos:;:! is Bloemen-Kreatief. Beide dames tol nen voor de derde maal droogbloemail rangementen en droogbloemcollages f De openingstijden van de expos® zijn vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur enl zaterdag en zondag van 10.00 tot 22,01' uur. Bridge De bridgeclub Hulst speel! de in het gemeenschapscentrum De:l Dullaert in Hulst de tiende wedstrij| voor de competitie. Uitslag, groep A: 1 Van de Bogaert/ttl chers, 2 De Booy/Van Aart, 3 Kint/De Jon?;l Groep B: 1 Deltour/Hendrickx, 2 De Korf Atkins, 3 Stallaert/Tieleman. Groep C: 1 Nel ve/Veldhorst, 2 echtpaar Van Opstal, f Soonieus/Boddaert. Groep D: 1 echtpail Rij, 2 echtpaar De Kerf, 3 Boogaert/Vff| helst. Oud papier Leden van de nul ziekvereniging EMM halen morgei! woensdag, vanaf acht uur 's morgetf weer oud papier op in het dorp Kof| wacht. Poppentheater - Het theater 0| gepast' geeft zaterdag een voorste®! in het gemeenschapscentrum De W rande in Sint-Jansteen. De voorstel ling, die geschikt is voor kinderen vat| af zes jaar, begint om 15.00 uur duurt een uurtje. Bazaar - In de Goede Herderkerk Terneuzen wordt van donderdag t en met zaterdag een grote bazaar gj houden. Het is een initiatief van» Hervormde Kerk. Tijdens de bazaardagen worden ver» tingen gehouden, waarbij onder n® een fiets en een televisie met teleteW zijn te winnen. Daarnaast zijn er traditionele spelletjes als sjoelt, schieten en pieken. Ook is er een rol melmarkt en worden pullovers, truif en sokken verkocht. Donderdag won de bazaar geopend door ds M. C. der Meer. De bazaar is open van 11 tot 17.00 en tussen 19.00 en 21.00 u® Puntbolling - Bolclub Molenzit: uit IJzendijke hield onlangs de laat' puntbolling. De uitslag: 1. Theo Vermeulen, 2. Sjaald kebus, 3. Jean Marie Boerman, 4. Eugf Rijckaert, 5. Gustaf Blaakman. Aan de» puntbollingen die de vereniging dit sei® hield hebben in totaal 412 mensen deelgf men. De einduitslag: 1. Leon de Betu* Theo Vermeulen, 3. Sjaak Ekkebus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 26