Uitbreiding Zierikzee laat ruimte voor beleidskeuzes Komst agripark mag in Westerschouwen Schouwse natuur moet achter prikkeldraad v i V ogeltentoonstellingen kleur in een mensenleven Goes kerkdorp lijdt onder sluipverkeer FLEXIBELE OPZET POORTAMBACHT-ZUID VOORWAARDE KROON: GEEN HINDER OMWONENDEN SYMPOSIUM STAD EN LANDE Veilig stellen Economie I I Recreatief volleybal in Zierikzee Sinterklaasmiddag in kinderboerderij Slaaptabletten verloren in Bruinisse I m W* PRONKEN MET ANDERMANS VEREN: Drie per seizoen Fietser gewond bij aanrijding in Zierikzee Hardrijders bekeurd Foefjes GEVAARLIJKE STOFFEN VIA ANDERE ROUTE Informatie over borstvoeding Raad Wissenkerke bespreekt opslag klein chemisch afval NIEUWDORP ZIERIKZEE - Het gemeentebestuur van Zierikzee wil zich met de uitbrei ding van die stad niet te veel binden. Ook voor de gemeentebestuurders die over een tiental jaren rond de raad stafel zitten, moet nog beleidsruimte over zijn. Vandaar dat maandag avond termen als 'flexibel beleid' en 'inspelen op ontwikkelingen' nogal eens te horen waren in een vergade ring van de comissie ruimtelijke or dening van Zierikzee. Die commissie boog zich over de aanleg van weer een nieuw stuk van de wijk Poortam- <Van onze Haagse redactrice) DEN HAAG - De gemeente Wester schouwen mag een 'agrarisch park' realiseren nabij de Burghseweg/Le- liëndaeleweg. Deze toeristische voor een groot deel overdekte 'elk-weer- voorziening' in de Kop van Schouwen mag de bewoners in de omgeving ech ter niet teveel hinder bezorgen. Dit heeft de Kroon beslist naar aanlei ding van een beroep van omwonenden tegen de komst van het nieuwe 'agri park'. Drie omwonenden hadden de Kroon verzocht om vernietiging van het bestemmingsplan 'Karolingische Burcht' dat het park mogelijk maakt. Volgens de bezwaarmakers wordt hun woongenot aangetast door de komst van het park. Zij vrezen toenemende verkeersdruk op de Leliëndaelweg, overlast door de geplande horecavoor- ziening in het park, ordeverstoring, vandalisme en criminaliteit. De Kroon geeft de onwonenden gelijk waar zij stellen dat er meer verkeer zal komen op de Leliëndaeleweg, maar volgens de Kroon-uitspraak is die toe name niet onaanvaardvaaar. Wel moet eigenaar Langdegent ervoor zor gen dat er niet teveel bebouwing op een te klein stukje grond komt te staan. De vrees van omwonenden dat er een bar of dancing in het park komt, vindt de Kroon niet gegrond. Immers, zo stelt de Kroon, het bestemmingsplan laat alleen educatieve- en recreatieve voorzieningen toe. De eigenaar van het toekomstig Agripark is van plan een kinderboerdeij en een expositie ruimte met een daarbij passende hore- cavoorziening te realiseren. Verder moeten de omringende wonin gen voldoende van het park worden af geschermd en mogen de omwonenden geen hinder ondervinden van de ge bouwen van het park. lüHt Onvriendelijke maatregelen zullen nodig zijn om de kwaliteit van natuurgebie den op Schouwen-Duiveland te handhaven. lang verdwenen is en dat geldt ook voor de rol van de agrariër als vanzelf sprekende beheerder van het land schap. Met behulp van speciale orga nisaties en diensten is echter nog veel verbetering te bereiken. Het beste praktische middel om tot landschaps verbetering te komen is landinrich ting. ZIERIKZEE - De kwaliteit van de nog resterende natuur op Schouwen- Duiveland kan tegenover de recrea tiegebieden alleen nog gehandhaafd blijven door onvriendelijke maatre gelen. De verdwenen natuurlijke iso latie moet worden gecompenseerd door kunstmatige isolatie zoals be perkingen, zonering en prikkeldraad. De druk op de natuur, vooral door toe risme en watersport, zal in de komen de tijd nog sterk toenemen, zodat veel conflict-situaties te verwachten zijn. Die stellingen brengt ir A. J. Beenhak ker van de provinciale planologische dienst Zeeland naar voren tijdens een symposium van de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Dat symposium wordt eind november ge houden ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van de vereniging. In het laatste mededelingenblad zijn als voorbereiding op de discussie tij dens het symposium enkele conclusies uit de verschillende lezingen gepubli ceerd. De toespraak van de heer Been hakker heeft als titl: 'Toekomstper spectief voor natuur en landschap op Schouwen-Duiveland'. De inleider concludeert dat de mensen die zich in zetten voor behoud van natuur- en landschap, zich hard moeten inspan nen om de kwaliteit op peil te houden. „En dat zal ze niet door iedereen in dank worden afgenomen", voegt de heer Beenhakker er aan toe. Volgens hem zijn er op het eiland zelf ook nog mogelijkheden tot kwali teitsverbetering. Hij noemt de defini tieve veiligstelling van de inlagen, natuurbouw in het binnenduingebied en het Prunjegebied, beter beheer van de duinen en de binnendijken. De druk op de duinen en de binnenduin- rand zal echter blijven toenemen, al dus Beenhakker. Hij meldt verder dat het oude land schap van Schouwen-Duiveland al Een andere inleider op het sympo sium van Stad en Lande van Schou wen-Duiveland is drs M. C. Verburg, die zal spreken over 'Vijftig jaar eco nomische tntwikkeling'. Hij komt tot de conclusie dat in de toekomst behal ve voor de recreatie wellicht ook voor kleine industrieën en distributiebe drijven, de centrale positie kan wor den versterkt door de aanleg van de Westerschelde oververbinding. Ir C. M. Volker gaat in zijn lezing in op de toekomst van de landbouw. Hij zal naar voren brengen dat de toekomst voor de agrariërs er niet gemakkelij ker op wordt, door allerlei ontwikke lingen en eisen in het kader van de mi lieubescherming. Die moeten volgens hem niet worden opgevat als een be lemmering, maar als uitdagingen die het bestaansperspectief verder verbre den. Het symposium wordt vrijdag 24 no vember gehouden in de concertzaal van restaurant Mondragon te Zierik zee. Deze bijeenkomst begint om 19.15 uur. Verschillende inleiders zullen dan onder meer nog stilstaan bij de histori sche ontwikkelingen op Schouwen- Duiveland. De lezingen die op het sym posium worden gehouden, worden af gedrukt in het nieuwe jaarboek van Stad en lande. Volgens de heer Beenhakker kunnen alleen met behulp van afrasteringen de nog resterende natuurgebieden op Schouwen-Duiveland tegen de toene mende recreatiedruk beschermd wor den. bacht. Daarbij kwam ook de uitbrei ding van die wijk in de wat verdere toekomst ter sprake. Het college van burgemeester en wet houders wil voor de bouw van koopwo ningen en bungalows Poortambacht verder uitbreiden ten zuiden van de Manteelmeeuwstraat en de Kok meeuwstraat. Daar wordt een plan ontwikkeld dat ruimte moet bieden aan ongeveer 40 huizen. Dat plan zal Poortambacht 9 gaan heten. De com missie ruimtelijke ordening had maandag geen enkele moeite met die uitbreiding. Aan weerskanten van Poortambacht 9 is tussen dit nieuwe plan en de huidige bebouwing nog ruimte voor verdere woningbouw. Af hankelijk van de behoeften die zich dan voordoen kan het gemeentebe stuur die plannen invullen. Aan Poortambacht 8 wordt momen teel gewerkt. Als dat vol is (in 1993) komt er ten zuiden van Poortambacht 9 ruimte voor weer een nieuw deel van de wijk. Daar zullen voornamelijk een gezinswoningen komen. Deze laatste rand komt al in de buurt van het ha- venkanaal. De gemeente moet onge veer 200 meter van dat kanaal van daan blijven, in verband met de Wet geluidhinder. De aanwezigheid van onder meer het industrieterrein aan de andere zijde van het kanaal, brengt met zich mee dat woningbouw niet tot aan de kanaaldijk door kan gaan. Ten westen wordt de grens van Poortam bacht gevormd door de Levensstrijd- dijk en ten oosten door het Eerste Weegje. De plannen voor de uitbreiding van Poortambacht voorzien in de aanleg van twee 'bebouwingsstroken' ten zuiden van de bestaande bebouwing. In dat gebied (dat Poortambacht-zuid wordt genoemd) is ruimte voor in to taal 600 huizen. Aanvankelijk ging de gemeente uit van 750 woningen, maar door de beperking van de wet geluid hinder worden dat er 600. Bij de opzet van het plan is er rekening mee gehou den dat de bestaande bungalowwijk aansluit aan de nog te bouwen bunga lows. Het gebied tussen het Eerste Weegje, het kanaal en de Laan van St. Hilaire moet onbebouwd blijven. Op die ma nier blijft, ook vanaf enige afstand, een vrij uitzicht bestaan op het historische silhouet van Zierikzee. De twee bebouwingsstroken worden van elkaar en van de bestaande bebou wing gescheiden door watergangen. Verder is in het plan de aanleg van openbaar groen en wandelpaden voor zien. Een nieuwe weg die gaat lopen vanaf het centrum van Poortam bacht-zuid naar de Laan van St. Hilai re moet de bestemmingsplannen ont sluiten. Deze weg zal het Eerste Weeg je kruisen. In de vergadering van maandagavond werd de verwachting uitgesproken dat aan het begin van de volgende zomer met de werkzaamheden in Poortam bacht 9 zal worden begonnen. Voor het zover is wordt eerst nog een hoorzit ting gehouden, waar de bevolking van Zierikzee zich over de nieuwste uit breiding van Poortambacht uit kan spreken. ZIERIKZEE - In de competitie voor het recreatievolleybal rayon Zierik zee zijn voor de poules A en B de wed strijden in de voorronden al voor iets meer dan de helft gespeeld. Na elf wedstrijden wordt bekeken welk team in aanmerking komt voor Al, A2, BI en B2. Daarna begint de echte competitie in de afgeslankte poules. In poule A staat de Schorpioen weer bovenaan door een 3-0 zege op Marco Holm. De Stulp won met 2-1 van Leon Sport en staat een punt onder de kop loper. Ook Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis-1 won met 2-i van VC Lob en heeft nu de derde positie ingenomen. Deze drie winnende teams rekenen er al op dat ze ingedeeld worden in Al. Voor de drie overige plaatsen zijn Zee- landia-1, VC Lob, Rabobank en Renes- se-1 in de markt. Kwiek bleef onderaan staan door met 3-0 te verliezen van Ra bobank. In poule B won PJZ-1 met 3-0 van Zee- landia 2. Ook Cluzona, Brogum en Peestekers wonnen de drie sets van respectievelijk De Zeeuwse Stromen, PTT-2 en Brogum. In deze poule staan PJZ-1, Pestekers en Cluzona met grote voorsprong in de kopgroep. Taxi Lem- som, Brogum, Delphi/Mevo-4, WIK-2 en Brouw zijn nog kanshebbers voor de drie overige plaatsen in BI. In poule C zijn geen wedstrijden ge speeld. Uitslagen poule Dl: DFS D2-WIK Dl 1-2; DFS Dl-Kwiek D 2-1; poule D2; WIK D2-PTT D 3-0; VCC D-VC Zonne- maire D 0-3. Programma voor vrijdag, 19.00 uur: fa. Bouwman-MP Wasbeer; DTS-Willi- brordus; Delphi/Mevo D-VCC D: Zee- landia 2-WIK-2. 19.50 uur: Zeelandia-l-Kwiek; Taxi Lemsom-De Zeeuwse Stromen; Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis D- WIK Dl; PJZ-1-Cluzona. 20.45 uur: ZWN-l-Delphi/Mevo-4; ZWN-2-Delphi/Mevo-5; WIK D3-Re- nesse D: Renesse-l-De Stulp. 21.40 uur: Rabobank-De Schorpioen; Brouw-Peestekers: De Zeeuwse Stro men D-DFS D2; VC Lob-WIK-1. ZIERIKZEE - De kinderboerderij in Zierikzee houdt zaterdag 2 december een sinterklaasmiddag. Vanaf 13.30 uur tot ongeveer 16.00 uur kunnen kin deren van 4 tot 10 jaar daar terecht. Eerst is er een video-film van Sint en Piet en vervolgens tractaties en ca deautjes. De kinderen die willen ko men moeten zich wel voor 22 novem ber in laten schrijven. BRUINISSE - Een inwoner van Bruinisse heeft maandag tussen 17.00 en 18.00 uur twee doosjes tabletten verloren. Het zijn in to taal zestig slaaptabletten met de naam Loranet en zien eruit als witte pareltjes. In principe zijn de tabletten niet schadelijk voor de gezondheid, maar wel erg slaapverwekkend. De doosjes zijn verloren tussen de Dr Dorre- steinstraat en de Kerkstraat. De rijkspolitie van Schouwen-Dui veland verzoekt de vinder de ta bletten in te leveren op het bu reau. Sjjpi Joop Juffermans uit Zierikzee heeft op zijn zolderverdieping zo'n zeventig goudgroene kanaries. ZIERIKZEE - Voor de fervente zang vogelliefhebber zijn het spannende maanden. Tot eind december vinden tentoonstellingen plaats waar voge laars hun nieuwe gebroed of oudere kwetteraars laten keuren. Joop Juf fermans uit Zierikzee is zo'n liefheb ber. De zolder van zijn woning her bergt zo'n zeventig zorgvuldig ge kweekte kanaries. Alleen het neusje van de zalm mag mee naar een ten toonstelling. De één rammelt in z'n vrije tijd graag op een computer, de volgende is gek van klaverjassen. Joop Juffermans vertoeft menig vrij uurtje op zijn zolder tussen zijn 'kleurkanaries' zoals de beestjes op een tentoonstelling offi cieel te boek staan. De welbekende zangvogeltjes hebben een ongewone kleur. Niet oranje, geel of wit maar goudgroen. Joop is één van de weinige mensen op Schouwen-Duiveland die deze variant kweekt. Egaal goudgroen met zwarte nagel tjes: zo ziet Joop zijn kanaries graag. Een bont vleugeltje of een witte nagel en het diertje komt al niet meer voor een tentoonsteling in aanmerking. Tien jaar geleden startte Juffermans met een volière in zijn achtertuin, maar daar heeft hij naar eigen zeggen 'een kattenfobie' aan overgehouden, 's Nachts was het bal in de tuin van Juf fermans. Iedere week verdwenen er op nieuw paar kanaries. Joop verhuisde zijn hele vogelvolk naar een veiliger oord, de zolder. Van lieverlee speciali seerde hij zich in het kweken van één kleur. Joop bezoekt per seizoen, dat begin oktober van start gaat, niet meer dan drie tentoonstellingen. „Dan zit je echt aan je taks want het vraagt best veel van die vogeltjes", vertelt Juffer mans. Het is geen kwestie van een kooitje in- en uitladen om vervolgens het beestje even te laten bekijken door een deskundige. De vogels staan een aantal dagen in een tentoonstel lingsruimte opgesteld. Veel mensen, lawaai, licht en rook maken de situa tie er voor de kanaries niet beter op. Ook vooraf moet er het nodige werk verzet worden. De vogels horen goed in de veertjes te zitten. Is er bijvoorbeeld een staartveer gebroken, dan moet de kanarie thuis blijven. Voor de vogels op stap gaan, maakt Joop de piepklei ne nagels schoon en wast de beestjes met babyshampoo zodat ze op hun paasbest voor de dag komen. Hou ding, grootte, vorm, het verenkleed en de conditie van het beestje zijn alle maal zaken waar op gelet wordt. dan gaan de echte eitjes terug. „Zo ko men de eitjes op dezelfde dag uit en overleven de jongen het allemaal", legt Juffermans uit. Het resultaat is al snel zo'n honderd kwetterende jongen. De helft komt wat uiterlijk betreft aar dig in de buurt van Juffermans voor keur. Van die vijftig blijven er uitein delijk een stuk of tien over. De afval lers verkoopt Joop of hij geeft ze weg. De 'blijvers' mogen volgend seizoen in volle glorie op een tentoonstelling ver schijnen. ZIERIKZEE - Op de Lange Blokwei in Zierikzee is maandagmiddag oit 16.45 uur een 62-jarige fietser gewoni geraakt bij een aanrijding. Het betrt: F. M. uit Zierikzee, die is opgenomei in het Zweedse Rode Kruisziekenhui in Zierikzee met een beenfractuur a een hoofdwond. Automobilist W. C. P. uit Dreischa reed over de Lange Blokweg richtiq Schuddebeurs. Uit de Emil Sand strömweg kwam plotseling de fletse, en stak de weg over zonder voorrang ti verlenen aan P. Een aanrijding volgde, waarbij M. op de motorkap en tegen de voorruit van de auto terecht kwam. De auto liep aanzienlijke schade op. De flets werd vernield. 's-GRAVENPOLDER - De rijkspoli tie Borsele heeft maandag een snel heidscontrole gehouden op de Goese- straatweg in 's-Gravenpolder. Deze werd uitgevoerd van 8.00 tot 9.30 en van 10.30 tot 12.30 uur. Er werdei 240 voertuigen gecontroleerd, waar van er 41 te snel reden. De hoogst meten snelheid bedroeg 133 km/u, ir; plaats van de voorgeschreven 80 km/u Ook in 's Heerenhoek werd op snelheii gecontroleerd. Dit gebeurde van 15, tot 17.00 uur op de Molendijk. Vandt tweehonderd gecontroleerde voertui gen bleken er 18 in overtreding. Ds hoogst gemeten snelheid was 81 km/u terwijl de limiet 50 km/u bedraagt. Om een kanarie de gewenste houding, voor zover nodig, aan te leren, heeft Joop zo z'n foefjes. Het beestje moet parmantig rechtop zitten en ietwat nieuwsgierig overkomen. Is de kana rie van nature niet zo'n enthousiast fi guur, dan maakt Juffermans een af scheiding tegen de voorkant van de kooi waar het vogeltje dan nieuwsgie rig met gestrekt lijfje, overheen gaat gluren. Ook een spiegeltje boven in de kooi wil nog weieens helpen. Na de tentoonstellingen begint in ja nuari het kweekseizoen. Naast de gro te kooien staan kleinere uitvoeringen waar zorgvuldig geselecteerde vogel paartjes hun gang kunnen gaan. De kachel staat hoog, de ruimte is vijftien uur achter elkaar verlicht. Op de zol der is het beslist geen winter. „De vo gels worden eigenlijk een beetje be donderd", zegt Joop. Wanneer het mannetje en popje elkaar niet het kooitje uitvechten verschij nen al snel de eitjes. Joop haalt die één voor één uit het nestje en legt kun steitjes terug. Is het nest compleet, 'S HEER HENDRIKSKINDEREN - Burgemeester T. R. Seinstra van Goes heeft de stellige indruk dat de provin cie op korte termijn de gevaarlijke- stoffenroute niet meer langs 's Heer Hendrikskinderen laat lopen. Overi gens had het gemeentebestuur dit al in november '87 gevraagd. Seinstra zei dit op de informatie avond in het Heer Hendrikhuis, maan dagavond. Hij legde uit dat de route voor vrachtwagens met gevaarlijke stoffen van het Sloegebied naar Zierik zee en omgekeerd in '74 is vastgesteld. Deze liep onder meer over de Sll, de oude Rijksweg. Toen de Deltaweg in gebruik was genomen, heeft de ge meente de provincie gevraagd de rou te te wijzigen. „In maart 1988 kregen we antwoord dat het provinciebestuur de lijnen waarlangs die vrachtwagens mogen rijden in de hele provincie on der de loep wilde nemen. Verandering van de route bij 's Heer Hendrikskin deren zou daarop moeten wachten. Eind '88 is ten slotte op het gemeente huis een vragenlijst binnengekomen En sindsdien is er niks gebeurd. Ik gee; toe dat wij er ook niet erg hard achter aan hebben gezeten", trok de burge meester het boetekleed aan. Maar kort geleden heeft Goes g( vraagd de routekwestie bij de Goes kern los te weken uit het provincial! geheel en versneld af te wikkelen. „Ei ik heb de indruk dat de provincie daa oren naar heeft", aldus Seinstra. Voe: tuigen met gevaarlijke stoffen van he; Sloegebied naar Zierikzee moeten dai gebruik maken van de snelweg en v de Deltaweg. Tijdens de informatie-avond bleek dai het Goese kerkdorp veel last heeft vai sluipverkeer. Nu het kruispunt bij df kern is vernieuwd, wil de gemeend eerst verkeerstellingen houden. Aai de hand van deze gegevens gaat zij dai beoordelen op welke manier zij hei sluipverkeer kan terugdringen. Het jubilerende echtpaar Bijnagte-Goudzivaard in Scherpenisse. SCHERPENISSE - Het echtpaar P. Bij nag te en N. Bijnagte-Goud- zwaard uit Scherpenisse is van daag zestig jaar getrouwd. De heer Bijnagte, geboren en getogen in Scherpenisse, leerde zijn vrouw, uit Sint-Annaland, kennen tijdens de Pinksterkermis in Scherpenisse. Na een paar jaar verkering trouw den zij op 7 november 1929. Hij verdiende de kost als landarbei der; zij nam de zorg voor het huis houden op zich. De eerste twintig jaar werkte hij bij zijn schoonvader in Sint Annaland. Daarna werkte hij korter of langer bij diverse landbou wers, al naar gelang hij het er naar zijn zin had. Hij herinnert zich voor al de hevige onweersbuien en de vele keren dat hij doornat thuis kwam. Bijnagte ging namelijk altijd op de fiets naar zijn werk. Het leven van de beide echtelieden speelde zich geheel af op het eiland Tholen. Het heeft dan ook diepe in druk op hen gemaakt dat ze in 1944 het eiland noodgedwongen tijdelijk moesten verlaten. In de strijd tegen de Duitse bezetter gingen de sluizen open en kwam Tholen onder water te staan. De familie Bijnagte, inmid dels met een dochter, moest evenals de meeste eilandbewoners evacue ren en woonde vijftien maanden in Halsteren. Verre reizen hebben ze nooit ge maakt. Een familiebezoek aan een broer in Haarlem vonden ze ver ge noeg. De gezondheid van het tweetal, bei den 87 jaar oud, is nog redelijk goed. Ze wonen geheel zelfstandig aan de Platteweg, waar de vrouw des hui zes alles kraakhelder houdt. De da gelijkse boodschappen haalt ze nog steeds op de fiets. Ook haar echtgenoot fietst nog heel wat af. Zo peddelt hij minstens twee maal per week naar Poortvliet voor een bezoekje aan zijn dochter en zijn twee kleindochters. ZIERIKZEE - De stichting La LeclK League houdt donderdag 9 novembfl een informatieavond over borstvoe ding. Dat gebeurt in het pand Juliana straat 9 te Zierikzee. De stichting wil (aanstaande) moeders informerei over het belang van borstvoeding. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. WISSENKERKE - Het gemeentelijl depot voor klein chemisch afval aai de Wissenkerkse Middenstraat ver dwijnt waarschijnlijk. Het gebou» voldoet in geen enkel opzicht meer Het college van b en w wil voor de op slag van klein chemisch afval een con tainer aanschaffen. Deze kan eei plaatsje krijgen op het terrein vangt meentewerken aan de Ooststraat it Wissenkerke. Voor het bewaren van klein chemise: afval zijn een hinderwetvergunning ei een vergunning volgens de Wet chemi sche afvalstoffen nodig. Wissenkerkf heeft momenteel geen van de twet noodzakelijke vergunningen. Boven dien heeft de arbeidsinspectie aange toond dat het depot aan de Midden straat, de voormalige gemeentewerk plaats, niet geschikt is voor het huidi ge doel. Het gebouwtje is onder meer niet vei lig genoeg. Aanpassing van het dep® kost volgens het college erg veel geld Een container is daarentegen een goedkope en praktische oplossing melden b en w. De aanschaf vraagt een krediet van ruim 6.700 gulden. Voorde inrichting van een nieuw depot kan Wissenkerke een eenmalige provincia le subsidie van 1.500 gulden krijg® De gemeenteraad behandelt het voor stel maandag 13 november. De raads vergadering, in het gemeentehuis, be gint om 19.30 uur. NCVB De afdeling Nieuwdorp val de vrouwenbond NCVB houdt woed dag een bijeenkomst in de consistor.' van de plaatselijke gereformeerd' kerk. De heer Dingemanse uit A®f muiden spreekt over het onderwrt blinden en slechtzienden. De bije® komst begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 22