Inwoners Geersdijk moeten meedenken over Drenthehuis Goes kerkdorp lijdt onder sluipverkeer Schouwse natuur moet achter prikkeldraad Zestig jaar getrouwd Middelburgse horeca tijdens jaarwisseling beperkt open ALS WE AL ONS HOUT 0PDEZE PAGINA LATEN ZIEN,DENKT U MISSCHIEN DAT WE LUCIFERS VERKOPEN. SPORTHAL LIJKT TE DUUR Speeltuin SYMPOSIUM STAD EN LANDE Veilig stellen Economie ALLEEN VASTE KLANTEN Vlissinger dr J. Spuijman overleden Daarom kunt u beter even komen kijken op de opening op 22 november GEVAARLIJKE STOFFEN VIA ANDERE ROUTE Hardrijders bekeurd P. de Dreu wint kampioenschap De Vogelvrienden Raad Wissenkerke bespreekt opslag klein chemisch afval Slaaptabletten verloren in Bruinisse Aanrijding Kapelle GOES NIEUWDORP SINT ANNALAND WEMELDINGE ELKE KLUS BEGINT BIJ PRAXIS WISSENKERKE - De inwoners van Geersdijk kunnen binnenkort een uit nodiging verwachten van het Wissen- kerkse college over een oplossing voor het Drenthehuis. De geplande aanpassing van het Geersdijkse dorpshuis zou 664.500 gulden gaan kosten. Dat geld is er niet: de gemeen te komt 174.500 gulden tekort om het plan te realiseren. De toekomstige ge bruikers van het Drenthehuis moeten nu samen met de gemeente oplossin gen zoeken. De meest voor de hand lig gende 'oplossing' daarbij is het ach terwege laten van de sportzaal. Eén en ander bleek maandag tijdens de begrotingsvergadering van de Wis- senkerkse gemeenteraad. Bij monde van fractievoorzitter A. Sandee onder streepte de CDA-fractie nogmaals dat ze niet verder wilde gaan dan 4 ton. Naast die gemeentelijke bijdrage kan het Drenthehuis rekenen op een bij drage van 50.000 gulden uit de provin ciale knelpuntenpot en kan een subsi die van 40.000 gulden worden ver wacht van het Koningin Julianafonds. Burgemeester P. Wisse beloofde dat er nog dit jaar een overleg met de bewo ners komt over het 'gat'. 'S HEER HENDRIKSKINDEREN - Burgemeester T. R. Seinstra van Goes heeft de stellige indruk dat de provin cie op korte termijn de gevaarlijke- stoffenroute niet meer langs 's Heer Hendrikskinderen laat lopen. Overi gens had het gemeentebestuur dit al in november '87 gevraagd. Seinstra zei dit op de informatie avond in het Heer Hendrikhuis, maan dagavond. Hij legde uit dat de route voor vrachtwagens met gevaarlijke stoffen van het Sloegebied naar Zierik- zee en omgekeerd in '74 is vastgesteld. Deze liep onder meer over de Sll, de oude Rijksweg. Toen de Deltaweg in gebruik was genomen, heeft de ge meente de provincie gevraagd de rou te te wijzigen. „In maart 1988 kregen we antwoord dat het provinciebestuur de lijnen waarlangs die vrachtwagens mogen rijden in de hele provincie on der de loep wilde nemen. Verandering van de route bij 's Heer Hendrikskin deren zou daarop moeten wachten. Eind '88 is ten slotte op het gemeente huis een vragenlijst binnengekomen. En sindsdien is er niks gebeurd. Ik geef toe dat wij er ook niet erg hard achter aan hebben gezeten", trok de burge meester het boetekleed aan. Maar kort geleden heeft Goes ge vraagd de routekwestie bij de Goese kern los te weken uit het provinciale geheel en versneld af te wikkelen. „En ik heb de indruk dat de provincie daar oren naar heeft", aldus Seinstra. Voer tuigen met gevaarlijke stoffen van het Sloegebied naar Zierikzee moeten dan gebruik maken van de snelweg en van de Deltaweg. Tijdens de informatie-avond bleek dat het Goese kerkdorp veel last heeft van sluipverkeer. Nu het kruispunt bij de kern is vernieuwd, wil de gemeente eerst verkeerstellingen houden. Aan de hand van deze gegevens gaat zij dan beoordelen op welke manier zij het sluipverkeer kan terugdringen. De bewoners van Geersdijk zullen ook worden betrokken bij het op knappen van de speeltuin. Zowel CDA als PvdA vonden dat er eerst een speeltuinvereniging moet komen, die inspraak kan hebben en kan (mee)be- palen hoe het geld wordt besteed. Een dergelijke constructie kan ook in de andere kernen worden ingevoerd. Opvallend was dat de PvdA om enig uitstel vroeg voor kinderopvang in de gemeente. Zoals gemeld wil Wissen- kerke onderzoeken of deze voorziening kan worden ondergebracht in het ge bouw van de voormalige christelijke lagere school in Wissenkerke. De peu terspeelzaal verhuist daar ook heen. „Op dit moment is er veel onzekerheid en onduidelijkheid over de rijksbijdra ge voor kinderopvang", stelde de so ciaal-democraat A. C. G. Oudshoorn. Kinderopvang is voor de PvdA wel heel belangrijk. Oudshoorn stelde voor dat de gemeente intussen onder zoekt of bedrijven willen meebetalen, bijvoorbeeld door het kopen van kind plaatsen. Burgemeester P. Wisse ant woordde dat de kinderopvang in elk geval betaald moet worden uit de rijksbijdrage; niet uit extra gemeente subsidie. Een nieuw onderkomen voor de VVV is er voorlopig nog niet. Het Wissen- kerkse college heeft het voortouw ge nomen voor betere huisvesting, met de achterliggende gedachte het kan toor voor de gemeente te behouden. Het WV-bestuur heeft zich echter nog niet uitgesproken over een loka- tie; het CDA pleitte maandag voor Kamperland, omdat daar de meeste recreanten verblijven. Ook buurge meente Kortgene heeft nog geen standpunt ingenomen over de Wissen- kerkse plannen. Voor 93.000 gulden per jaar zou de streek-VW-Noord-Beveland profes sioneel kunnen draaien. Wissenkerke wil de huisvesting betalen en tweeder de deel van de exploitatiekosten. Kortgene zou met eenderde kunnen volstaan, omdat ze minder beurt aan toeristenbelasting dan Wissenkerke. Alle fracties waren het er echter over eens dat eerst de WV maar een stand punt moet bepalen, voordat er verder wordt gesproken over een nieuw on derkomen. WD-raadslid C. J. Diele- man drong aan op spoed. Hij stelde voor om een termijn te stellen. „Want anders kan het nog lang duren". De inwoners van Wissenkerke zullen de komende tijd regelmatig worden in gelicht over de kabeltelevisie. Zekatel heeft de gemeente Wissenkerke voor 1991 op het programma staan. Het CDA-raadslid A. Sandee was bang dat er her en der schotels op de daken ver schijnen om de (buitenlandse) zenders te ontvangen. „Als de mensen weten dat de kabel snel komt, zullen ze daar wellicht niet toe overgaan". Burge meester Wisse beaamde het nut van voorlichting. „Maar voor het buitenge bied blijft de schotel de enige moge lijkheid; Zekatel vindt het gebied bui ten de kernen superonrendabel". Onvriendelijke maatregelen zullen nodig zijn om de kwaliteit van natuurgebie den op Schouwen-Duiveland te handhaven. ZIERIKZEE - De kwaliteit van de nog resterende natuur op Schouwen- Duiveland kan tegenover de recrea tiegebieden alleen nog gehandhaafd blijven door onvriendelijke maatre gelen. De verdwenen natuurlijke iso latie moet worden gecompenseerd door kunstmatige isolatie zoals be perkingen, zonering en prikkeldraad. De druk op de natuur, vooral door toe risme en watersport, zal in de komen de tijd nog sterk toenemen, zodat veel conflict-situaties te verwachten zijn. Die stellingen brengt ir A. J. Beenhak ker van de provinciale planologische dienst Zeeland naar voren tijdens een symposium van de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Dat symposium wordt eind november ge houden ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van de vereniging. In het laatste mededelingenblad zijn als voorbereiding op de discussie tij dens het symposium enkele conclusies uit de verschillende lezingen gepubli ceerd. De toespraak van de heer Been hakker heeft als titl: 'Toekomstper spectief voor natuur en landschap op Schouwen-Duiveland'. De inleider concludeert dat de mensen die zich in zetten voor behoud van natuur- en landschap, zich hard moeten inspan nen om de kwaliteit op peil te houden. „En dat zal ze niet door iedereen in dank worden afgenomen", voegt de heer Beenhakker er aan toe. Volgens hem zijn er op het eiland zelf ook nog mogelijkheden tot kwali teitsverbetering. Hij noemt de defini tieve veiligstelling van de inlagen, natuurbouw in het binnenduingebied en het Prunjegebied, beter beheer van de duinen en de binnendijken. De druk op de duinen en de binnenduin- rand zal echter blijven toenemen, al dus Beenhakker. Hij meldt verder dat het oude land schap van Schouwen-Duiveland al lang verdwenen is en dat geldt ook voor de rol van de agrariër als vanzelf sprekende beheerder van het land schap. Met behulp van speciale orga nisaties en diensten is echter nog veel verbetering te bereiken. Het beste praktische middel om tot landschaps verbetering te komen is landinrich ting. Een andere inleider op het sympo sium van Stad en Lande van Schou wen-Duiveland is drs M. C. Verburg, die zal spreken over 'Vijftig jaar eco nomische ontwikkeling'. Hij komt tot de conclusie dat in de toekomst behal ve voor de recreatie wellicht ook voor kleine industrieën en distributiebe drijven, de centrale positie kan wor den versterkt door de aanleg van de Westerschelde oververbinding. Ir C. M. Volker gaat in zijn lezing in op de toekomst van de landbouw. Hij zal naar voren brengen dat de toekomst voor de agrariërs er niet gemakkelij ker op wordt, door allerlei ontwikke lingen en eisen in het kader van de mi lieubescherming. Die moeten volgens hem niet worden opgevat als een be lemmering, maar als uitdagingen die het bestaansperspectief verder verbre den. Het symposium wordt vrijdag 24 no vember gehouden in de concertzaal van restaurant Mondragon te Zierik zee. Deze bijeenkomst begint om 19.15 uur. Verschillende inleiders zullen dan onder meer nog stilstaan bij de histori sche ontwikkelingen op Schouwen- Duiveland. De lezingen die op het sym posium worden gehouden, worden af gedrukt in het nieuwe jaarboek van Stad en lande. Volgens de heer Beenhakker kunnen alleen met behulp van afrasteringen de nog resterende natuurgebieden op Schouwen-Duiveland tegen de toene mende recreatiedruk beschermd wor den. Het jubilerende echtpaar Bijnagte-Goudzwaard in Scherpenisse. SCHERPENISSE - Het echtpaar P. Bijnagte en N. Bijnagte-Goud zwaard uit Scherpenisse is van daag zestig jaar getrouwd. De heer Bijnagte, geboren en getogen in Scherpenisse, leerde zijn vrouw, uit Sint-Annaland, kennen tijdens de Pinksterkermis in Scherpenisse. Na een paar jaar verkering trouw den zij op 7 november 1929. Hij verdiende de kost als landarbei der; zij nam de zorg voor het huis houden op zich. De eerste twintig jaar werkte hij bij zijn schoonvader in Sint Annaland. Daarna werkte hij korter of langer bij diverse landbou wers, al naar gelang hij het er naar zijn zin had. Hij herinnert zich voor al de hevige onweersbuien en de vele keren dat hij doornat thuis kwam. Bijnagte ging namelijk altijd op de fiets naar zijn werk. Het leven van de beide echtelieden speelde zich geheel af op het eiland Tholen. Het heeft dan ook diepe in druk op hen gemaakt dat ze in 1944 het eiland noodgedwongen tijdelijk moesten verlaten. In de strijd tegen de Duitse bezetter gingen de sluizen open en kwam Tholen onder water te staan. De familie Bijnagte, inmid dels met een dochter, moest evenals de meeste eilandbewoners evacue ren en woonde vijftien maanden in Halsteren. Verre reizen hebben ze nooit ge maakt. Een familiebezoek aan een broer in Haarlem vonden ze ver ge noeg. De gezondheid van het tweetal, bei den 87 jaar oud, is nog redelijk goed. Ze wonen geheel zelfstandig aan de Platteweg, waar de vrouw des hui zes alles kraakhelder houdt. De da gelijkse boodschappen haalt ze nog steeds op de fiets. Ook haar echtgenoot fietst nog heel wat af. Zo peddelt hij minstens twee maal per week naar Poortvliet voor een bezoekje aan zijn dochter en zijn twee kleindochters. 's-GRAVENPOLDER - De rijkspoli tie Borsele heeft maandag een snel heidscontrole gehouden op de Goese- straatweg in 's-Gravenpolder. Deze werd uitgevoerd van 8.00 tot 9.30 uur en van 10.30 tot 12.30 uur. Er werden 240 voertuigen gecontroleerd, waar van er 41 te snel reden. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 133 km/u, in plaats van de voorgeschreven 80 km/u. Ook in 's Heerenhoek werd op snelheid gecontroleerd. Dit gebeurde van 15.00 tot 17.00 uur op de Molendijk. Van de tweehonderd gecontroleerde voertui gen bleken er 18 in overtreding. De hoogst gemeten snelheid was 81 km/u, terwijl de limiet 50 km/u bedraagt. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De vereniging 'De Vogelvrienden' uit Goes hield de jaarlijkse onderlinge tentoonstelling in het Heer Hendrik huis in 's-Heer Hendrikskinderen. Het algehele kampioenschap eigen kweek 1989 plus bondskruis werd behaald door P. de Dreu. Zijn kampioen, een roodkop papegaai-amandine, behaal de 91 punten. Districtsvoorzitter van Zeeland T. Udo uit Kapelle reikte de prijzen uit. Alvorens tot de huldiging over te gaan werd C. Dees uit Goes door de heer Udo gehuldigd vanwege zijn 25-jarig lidmaatschap van de vereniging en de daarbij behorende bondsspeld uitge reikt. Tijdens de tentoonstelling waren de volgende kampioenen te bezichtigen: kleurkanarie pigment zonder rood goud isa- bel plus bondsmedaille: J. Th. Theesing; kleurkanarie pigment met rood oranje rood isabelschimmel plus bondsmedaille: J. Th. Theesing; kleurkanarie vetstof zonder rood, recessief wit plus bondsmedaille: M. C. Pie- ters; kleurkanarie vetstof met rood zalm plus bondsmedaille: L. van Kommer; kleurkanarie mozaïeken oranje rood agaat: D. C. de Bruyn; bastaarden Europeeskana rie: E. Proost; Japanse meeuwen grijs plus bondsmedaille: A. Harte; tropische vogels Molukse bronzenman: G. E Hoogerheide; grasparkieten lichtgroen normaal: J. Ger- rits: agaporniden agapornis rosei collis cre- me ino: I. P. de Jonge: grote parkieten bour- kes parkiet mutant plus bondsmedaille: P. Bouwman; stammen recessief wit: M. C. Pie- ters: jeugd, zwartkop gould amandine wit- borst: P. Hoogerheide; derby 1989 albino ka narie: A. Boone; OK goudgeel kanarie: K. M. Sijp; klassement vijf beste vogels eigen kweek 1989: F. J. de Looff. MIDDELBURG - De café's en disco's in Middelburg mogen tijdens de jaar wisseling beperkt open zijn, voor vas te klanten. Zij moeten dan wel vooraf toestemming vragen aan het gemeen tebestuur. Vaste klanten kunnen te gen een vergoeding een bon kopen, waarmee zij één café of disco mogen bezoeken. Burgemeester mr C. Rutten heeft dit maandagmiddag meege deeld na overleg met de politie en de vereniging Horeca Activiteiten Mid delburg (HAM). De nu voorgestelde regeling wijkt af van het twee jaar ge hanteerde beleid: volledige sluiting van alle horeca-gelegenheden. Elk café of disco mag zoveel bonnen verstrekken als de capaciteit van het etablissement toestaat. Daaraan zal zowel de gemeente als de horeca-on- dernemer streng de hand houden. Van elke klant die een bon koopt, zal de naam worden genoteerd. Bezoekers moeten tussen 0.15 en 1.00 uur 's nachts binnen zijn. Wie later komt of vertrekt en nogmaals naar binnen wil, staat voor een gesloten deur. De ge meente en de HAM hopen met het bon nensysteem te voorkomen dat bezoe kers door de binnenstad zwerven. Een portier zal erop toezien dat het sys teem juist wordt gehanteerd. „Het moet", aldus mr Rutten, „een so- ciëteit-achtig gebeuren worden. Men kan alleen maar aanwezig zijn op uit nodiging van het bedrijf en dus in het bezit zijn van een uitnodigingskaart van het betreffende horeca-bedrijf. Om één uur moet de zaak dicht zijn: men kan er dan alleen maar uit en er niet meer in. De politie heeft de gemeente negatief geadviseerd over de nieuwe regeling, die bij wijze van proef wordt geno men. „Onze opstelling", aldus plaats vervangend korpschef A. Dorst, „is in gegeven door de goede ervaringen van de afgelopen twee j^ren. Wij heb ben te maken met het belang van de openbare orde. Volledige sluiting is misschien een stuk minder gezellig, WISSENKERKE - Het gemeentelijk depot voor klein chemisch afval aan de Wissenkerkse Middenstraat ver dwijnt waarschijnlijk. Het gebouw voldoet in geen enkel opzicht meer. Het college van b en w wil voor de op slag van klein chemisch afval een con tainer aanschaffen. Deze kan een plaatsje krijgen op het terrein van ge meentewerken aan de Ooststraat in Wissenkerke. Voor het bewaren van klein chemisch afval zijn een hinderwetvergunning en een vergunning volgens de Wet chemi sche afvalstoffen nodig. Wissenkerke heeft momenteel geen van de twee noodzakelijke vergunningen. Boven dien heeft de arbeidsinspectie aange toond dat het depot aan de Midden straat. de voormalige gemeentewerk plaats, niet geschikt is voor het huidi ge doel. Het gebouwtje is onder meer niét vei lig genoeg. Aanpassing van het depot kost volgens het college erg veel geld. Een container is daarentegen een goedkope en praktische oplossing, melden b en w. De aanschaf vraagt een krediet van ruim 6.700 gulden. Voor de inrichting van een nieuw depot kan Wissenkerke een eenmalige provincia le subsidie van 1.500 gulden krijgen. De gemeenteraad behandelt het voor stel maandag 13 november. De raads vergadering, in het gemeentehuis, be gint om 19.30 uur. maar wel rustiger." De gemeentepoli tie zal middels peilingen bekijken of het bonnensysteem goed wordt toege past. HAM-voorzitter R. Zuidam zal de le den van de vereniging op het hart drukken flink toe te zien op de bonnen verkoop. „Ze moeten min of meer zelf controleren. Wij zijn heel blij met deze oplossing, nadat we twee jaar lang ge sloten moesten blijven." Niet alle le den van de HAM hebben overigens in teresse getoond in de verruimde open stelling. De vereniging telt zo'n 55 le den; ongeveer achttien bedrijven wil len tijdens de jaarwisseling open zijn. Het is niet de bedoeling dat de horeca- VLISSINGEN- Op 91-jarige leeftijd is zaterdag de Vlissinger dr J. Spuijman overleden na een kortstondige ziekte. Spuijman was zowel docent schei kunde aan de rijks hogere burger school (rhbs) in Vlissingen als chef van het laboratorium van De Schelde. Bij zijn afscheid van de rhbs in no vember 1963 richtte Spuijman een fonds op. De atheneum-leerling die het beste examen aflegt aan de Vlis- singse rijksscholengemeenschap Scheldemond, ontvangt nog steeds van de rente van dat fonds een prijs. Spuijman doorliep in Zaandam de ho gere burgerschool en studeerde ver volgens wis- en natuurkunde aan de Gemeente Universiteit van Amster dam. Hij promoveerde in 1924 tot doc tor. De wetenschapper woonde toen al twee jaar in Vlissingen en werkte als docent aan de rijks hogere burger school. Spuijman werd in 1925 de chef van een particulier laboratorium voor scheikundig onderzoek en trad no vember 1926 in dienst bij De Schelde. Hij was bij dat bedrijf hoofd van het 'aboratorium. Ondanks die activitei- BRUTNISSE - Een inwoner van Bruinisse heeft maandag tussen 17.00 en 18.00 uur twee doosjes tabletten verloren. Het zijn in to taal zestig slaaptabletten met de naam Loranet en zien eruit als witte pareltjes. In principe zijn de tabletten niet schadelijk voor de gezondheid, maar wel erg slaapverwekkend. De doosjes zijn verloren tussen de Dr Dorre- steinstraat en de Kerkstraat. De rijkspolitie van Schouwen-Dui veland verzoekt de vinder de ta bletten in te leveren op het bu reau. KAPELLE - Een voorrangsfout op 4 kruising Dijkwelseweg en Weg naa het Stomme Kruis in Kapelle wj maandagmorgen de oorzaak van ee: aanrijding met flinke materiële scha de. De 19-jarige bromfietser J. T. W.K uit Kruiningen verleende geen voor- rang aan de 45-jarige automobilist) A. M. de H. uit Goes. De bromfietse: werd licht gewond en kon na behande ling naar huis. De aiito en de bromfiet liepen aanzienlijke schade op. Bingo De buurtsoos, een ondei deel van de Stichting Buurtwer! Goes-Zuid, houdt vrijdag een bingo dansant in de Pit. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Huisvrouwen - De afdeling Goe; van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt donderdag vanal 19.30 uur een bijeenkomst in hel Lunchcafé in Goes. Brandweercom mandant D. de Kok geeft een lezing met dia's over brandpreventie. NCVB Dei afdeling Nieuwdorp vaL de vrouwenbond NCVB houdt woens dag een bijeenkomst in de consistori, van de plaatselijke gereformeerd- kerk. De heer Dingemanse uit Ar® muiden spreekt over het onderwerp blinden en slechtzienden. De bijeen komst begint om 19.30 uur. ondernemers gaan leuren met de kaar ten en bonnen verkopen boven de ca paciteit. Burgemeester Rutten toonde zich maandagmiddag tevreden met het be reikte resultaat. „Het beleid van de af gelopen twee jaar", zei hij, „is succes vol geweest, maar had een negatieve uitstraling voor bezoekers en onderne mers. Om die belangen ook een kans te geven is besloten tot deze nieuwe rege ling. We moeten hen maar eens de gunst van de twijfel geven. Een warm voorstander van de regeling ben ik nooit geweest en ben ik nog niet. Als dit nu lukt - en het blijft rustig - dan heb ik er niks op tegen." Muziekmanifestatie - De leei lingen van de Casembrootschool i Sint Annaland treden vandaag (dim dag) samen met de plaatselijk fanfap op in de Waellevate. De muziekman festatie begint om 19.00 uur. Het con cert vormt de afsluiting van een the mamaand rond de fanare, een initia tief van het Zeeuws Steunpunt voa Kunstzinnige Vorming. De kindere; dragen tijdens het optreden zelfge maakte uniformpetten en spelen o; eveneens zelfgemaakte instrumenten ten buiten het onderwijs bleef hij de rhbs trouw. „Er is mij wel eens ge vraagd hoe ik het kon volhouden: al tijd dezelfde lessen, elk jaar weer tegen dezelfde stommiteiten oplopen", zei hij bij zijn veertigjarig jubileum als le raar, „maar steeds weer verwonderde ik mij over het diepe contact dat met de jeugd mogelijk is." Op maatschappelijk gebied was Spuij man zeer actief. Hij was zes jaar voor zitter van de kerkeraad van de Doops gezinde kerk in de gemeente Vlissin gen en vierde in 1957 het 25-jarig jubi leum als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Lawntennisbond in het district Zeeland. De scheikundige leid de van 1953 tot 1961 de afdeling Vlis singen van het Rode Kruis en was van af 1955 lid van het kringbestuur Zee land van het Rode Kruis. Spuijman is in 1962 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De overleden Vlissinger wordt donder dag ter aarde besteld. Zijn begrafenis vindt om half twee 's middags plaats op de algemene begraafplaats in Vlis singen. Uitvoering De gymnastiekvei eniging Willen is Kunnen verzorgt vrij| dag een win teruitvoering in het Dorps huis in Wemeldinge. Een twaalfta groepen verzorgt de diverse optreder; met onder mer toestelturnen, dans acrovormen en jazzdans. Er word meegewerkt door leden vanaf 3,5 jaar De uitvoering begint om 19.30 uur Dansavond - Dansclub Vredebes:| uit Wemeldinge houdt zaterdag es dansavond in het plaatselijke hotf Vredebest. Zowel leden als niet-ledei kunnen vanaf 20.30 uur komen da» sen. Viswedstrijd - De hengelspon vereniging 't Grondeltje uit Wemeldit ge hield de vierde en laatste bootvisl wedstrijd van dit jaar. Er werd gevis| vanuit Colijnsplaat. De 26 deelnemei vingen gezamenlijk 108.614 gram vis. Uitslag: 1 Jaap Moelker, Wemeldinge, gram; 2 Martin van Anrooy, Yerseke, 7128; Anton de Vos, Wemeldinge, 6696; 4 Keel Lamper, Wemeldinge; 5 Ko Zuiddijk, We| meldinge, 5650. De eindstand van het totaalklassemeij over 1989 is als volgt: 1 Peter Maas, Wemeldinge, 13.652 gram; Anton de Vos, Wemeldinge, 12.896; 3 Jaad Moelker, Wemeldinge, 12.734; 4 Henk Outer] mans, Kapelle, 12.526; 5 Martin van Anroos Yerseke, 11.578; 6 Leo Luteijn, Wemeldingf| 11.382; 7 Henk Wezepoel, Goes, 10.508; Kees Lamper, Wemeldinge, 9.642; 9 Andiil IJspelder, Wemeldinge,'9.406; 10 Wim Zuiji| dijk, Wemeldinge, 9.214. Ouderen De afdeling Wemeldingi] van de ANBO houdt morgen, woens, dag, van 15 tot 17 uur een kegelmidda(| in het plaatselijke hotel Vredebest. Adverteren doet verkopen i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 20