PZC Schakend Nederland toch niet zo sterk |Rugbyduel eindigt in (assale vechtpartij Ron Krijger vlamt met Goes weer als vanouds op tv sport 15 Resultaten toto/lotto Marcel Arntz wint Sun Tour Oefencampagne korfbalploegen LAATSTE PLAATS DREIGEND DICHT BIJ OVAAL VEEL TE STERK VOOR BORN Sosonko Dames MIDDENVELDER SNEL GENEZEN Brutaliteit Rentree DINSDAG 7 NOVEMBER 1989 Oranje in Kuip tegen Brazilië ales weer met lush en Hughes Romario en PSV op een lijn LUZERN/ROTTERDAM (GPD) Dr.ir.Frans Kuijpers (48) uit het Brabantse Heeze treedt bij het wereldkampioenschap schaken voor landenploegen in Luzern voor de zesde keer op als non-playing captain van het Nederlandse team, maar zo bont als deze keer heeft hij het nog nooit meegemaakt. Kuijpers heeft in Zwitserland de beschikking over de zes sterkste schakers die ons land momenteel kent, spelers die stuk voor stuk over een Elo-rating van boven de 2500 punten beschikken, met Jan Timman als absolute kopman. Maar met nog één ronde voor de boeg vandaag wordt de lijdensweg afgesloten tegen Hongarije vindt de Nederlandse équi pe zich terug op de voorlaatste plaats, slechts een halfje verwijderd van hekkesluiter Afrika. „We moeten oppassen dat de Afrikanen ons niet voorbij gaan. Dat is ons grote doel", zegt Frans Kuijpers vol bijtende ironie. De sfeer in het vaderlandse gezel schap is natuurlijk om te snijden? Kuijpers: „Het is opvallend, maar de stemming is juist wonderbaarlijk goed. We staan natuurlijk niet te jui chen, maar we zitten ook niet als gesla gen honden aan tafel. Positief is dat er niet op elkaar gevit wordt en dat er geen verwijten worden gemaakt. Er wordt nog gelachen, al is het als een boer met kiespijn. Nu is het zo dat een ieder van ons gewend is aan persoonlij ke drama's; het verschil is dat men nu als team een vreselijke tragedie mee maakt. Als je er zo naar toegeleefd hebt, zoals wij, en dan zo de mist in gaat, dat is een hard gelag". Zijn er oorzaken voor de afgang aan le wijzen? Kuijpers: „Het is voor mij volstrekt on verklaarbaar. Je komt niet verder dan ie cliché-matige verklaringen als het jntbreken van de vorm van de dag en ;en gebrek aan zelfvertrouwen. Het ioernooi begon met een domper tegen Afrika, maar ik denk dat de nederlaag ;egen Joegoslavië het langst heeft ioorgewerkt. We hadden met 3—1 moeten winnen, maar door blunders van Jeroen Piket en Paul van der Ster- en verloren we met 3—1. Dat is fhui- tend geweest voor het zelfvertrouwen, iNe hebben wel eens eerder, op een Dlympiade, een down-dag meege maakt, maar dan kwam er toch weer ;en dag dat de zon scheen. Afgezien van de winst op Zwitserland is daar nu geen sprake van geweest". De conclusie lijkt op z'n plaats dat 'ederland in de breedte domweg niet ver voldoende kwaliteit beschikt. uijpers: „Daar zit wel iets in. Je kunt tellen dat we in de breedte minder terk zijn dan we met z'n allen gedacht adden. Gebleken is dat we aan de la- ere borden kwetsbaar zijn. Het is eelzeggend dat Piket, Van der Ster- en en Kuijf tesamen twee uit 14 heb- en gescoord. De eerste drie, Timman, an der Wiel en Sosonko, hebben zich edelijk gehandhaafd, de laatste drie ;ijn te licht bevonden. Op dit moment thans. Ze moeten nog rijpen". Als we even stilstaan bij de individue prestaties... Kuijpers: „Van Timman hadden we wat meer verwacht dan de 50% (2,5 uit 5), die hij scoorde, waarbij de aanteke ning dat hij louter wereldtoppers ont moette. Jan was een beetje vermoeid na zijn slopende match tegen Speel man. Hij was misschien ook niet voor de volle honderd procent gemotiveerd. Hij verloor één partij, van Beljavski, door een ongelukje. Van der Wiel heeft het naar behoren gedaan. Hij was zeven keer achtereen van de partij, afwisselend aan het eer ste en tweede bord, en speelde alle ke ren remise. Ook hij raakte vermoeid, vandaar dat hij tegen China niet mee deed. John heeft in ieder geval stand ROTTERDAM (GPD) De jubileum wedstrijd, die het Nederlands elftal in december speelt ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de KNVB, gaat vrijwel zeker tegen Bra zilië. De Zuidamerikanen hebben de KNVB laten weten dat zij in principe bereid zijn naar Rotterdam te komen en bondsvoorzitter Jo van Marle neemt aan dat de financiële voor waarden geen probleem zullen zijn. „Ik ga ervan uit dat de wedstrijd doorgaat", zei hij gisteravond. Het duel wordt dan op 20 december in de Kuip gehouden. Aanvankelijk zou Nederland op 13 de cember tegen Engeland spelen, maar deze wedstrijd werd om veiligheidsre denen geannuleerd. Omdat bonds coach Thijs Libregts op 13 december niet over de spelers van AC Milan kan beschikken de Milanese club speelt op 17 december in Tokyo om de we reldbeker tegen het Colombiaanse Me- dellin werd niet alleen naar een an dere tegenstander, maar ook naar een andere datum gezocht. Op 20 decem ber kan Libregts wel over Van Basten en Rijkaard beschikken en mogelijk ook over Ruud Gullit, die in Tokyo zijn rentree hoopt te maken. Voor Brazilië, dat onlangs in Bologna met 1-0 van Italië won, is het van be lang dat het op 20 december eveneens over zijn in Italië spelende internatio nals kan beschikken. gehouden en daar gaat het aan de top- borden om". „Sosonko gold als onverslaanbaar, ook met zwart, maar hij scoorde niet meer dan 2 uit 6. Hij was hier kwets baar, hetgeën de besten kan overko men. Daarna kwam de misère met Van der Sterren en Kuijf. Piket heeft de laatste tijd, met Ohra en Interpolis, misschien wat te veel hooi op z'n vork genomen. Wellicht is hij wat te hard van stapel gelopen. Van Paul van der Sterren hadden we ook meer ver wacht; niet voor niets hebben we de hoop dat hij vandaag of morgen tot grootmeester wordt benoemd. Hij heeft net niet aan de norm voldaan, maar als je alles bij elkaar optelt, komt hem de titel toe. De vraag is hoe for meel de FIDE zich opstelt. Kuijf ten slotte heeft buitengewoon ongelukkig gespeeld. Hij verloor een paar keer door een blunder in gewonnen stand. Maar goedje moetje afvragen of hij op dit niveau thuishoort. Waarschijnlijk is het antwoord: net niet". - Met rake cijfers verliezen van China, ook zonder Timman en Van der Wiel, dat moet pijn doen. Kuijpers: „Dat doet het ook. Maar ver gis je niet in de Chinezen, die hebben ook vijf spelers met een rating van bo ven de 2500. Het is te denigrerend om te spreken van een stelletje middelma tige Chinese meesters, zoals Gert Lig- terink in de Volkskrant deed. Echt zwakke ploegen zijn er niet, Afrika wel licht uitgezonderd. Wel opvallend is dat het viertal Sosonko, Piket, Ree en Kuijf vorig jaar hetzelfde Chinese team in Hongkong versloeg. En nu ver lies je met dezelfde cijfers, terwijl de ploeg maar op één plaats is gewijzigd (Van der Sterren voor Ree/red.). Hoe is dat nu te verklaren?" - Moeten we 'Luzem' als incident zien, of toch als teken aan de wand? Kuijpers: „Zo'n slechte prestatie is een incident, dat kan niet anders. Vorig jaar sloeg de balans naar de andere kant door. Die gedeelde tweede plaats op de Olympiade in Thessaloniki was een uitschieter. We horen in de mid denmoot thuis. Op grond van onze ra ting was ons hier een vijfde plaats voorspeld. Als we de kans zouden heb ben het over een halfjaartje of zo over te doen, zouden we ook in die buurt eindigen, daar ben ik van overtuigd". [.otto 44: Eerste prijs: geen winnaar: veede prijs: 3 winnaars, bruto 100.000 ulden; derde prijs: 82 winnaars 8854,80; vierde prijs: 4509 winnaars 11,90; vijfde prijs: 71941 winnaars 5,00. foto 44: Eerste prijs: geen winnaar; veede prijs: 10 winnaars 1455,90; der- Ie prijs: 171 winnaars 212,80. foto-gelijk 44: Eerste prijs: geen win- laar; tweede prijs: 2 winnaars 146,50; lerde prijs: 49 winnaars 29,90; vierde Jrijs: 852 winnaars 2,70. ARDIFF (AFP) - Ian Rush en Mark lughes, de beste aanvallers van Wa- es, zijn terug in de selectie voor de na- ionale ploeg. Het duo is door bonds- oach Terry Yorath opgeroepen voor le interland tegen Westduitsland op 5 november in Keulen. Voor beide anden is het de laatste kwalificatie- vedstrijd voor het toernooi om de we- eldtitel. tush en Hughes ontbraken een naand geleden tegen Nederland van- rege een schorsing. De Westduitsers noeten het duel waarschijnlijk win- len om zeker te zijn van een plaats in iet eindtoernooi. Nederland ontvangt p dezelfde dag in Rotterdam Finland. selectie van Wales is: Southall (Ever- t an), Dibble (Manchester City), Blaekmore Manchester United), Bowen (Norwich), 1 'hillips (Norwich), Melville (Swansea City), tizlewood (Bradford City), Nicholas (Charl- tan), Maguire (Portsmouth), Williams (Der- y County), Home (Southampton), Rush I Liverpool), Hughes (Manchester United), S aunders (Derby County). Pascoe (Sunder- 1 ind) en Allen (Norwich). DEN HAAG (ANP) - Sören Lerby is te rug in de nationale ploeg van Dene marken. Ruim anderhalf jaar na zijn laatste verkiezing, heeft bondscoach Sepp Piontek hem opgeroepen voor het beslissende duel met Roemenië op 15 november in Bukarest, waarin kwalificatie voor het toernooi om de IPS* Sören Lerby speelde anderhalf jaar geleden voor de laatste keer in het Deense nationale elftal. wereldtitel moet worden afgedwon gen. Met Lerby, Nielsen, Heintze en Povl- sen is PSV goed vertegenwoordigd. De 31-jarige Lerby toonde zich nauwelijks verrast met de selectie. „Een paar maanden geleden, voor de interland tegen Nederland, heb ik me weer be schikbaar gesteld", aldus Lerby van uit zijn Belgische woonplaats. „Het WK is een droom voor mijeen prachti ge afsluiting van mijn (interland (loop baan." Piontek denkt Lerby nodig te hebben in Bukarest. Hij selecteerde dezelfde zestien als in het thuisduel tegen de Roemenen, plus Lerby. Piontek wilde niet zeggen wie voor Lerby gaat wij ken. Wel prees hij de PSV'er uitge breid. „Ik heb hem in korte tijd vier maal zien voetballen, waaronder de twee Europa Cup-wedstrijden tegen Steaua. Lerby leek me in topvorm. De Roemenen zijn in eigen huis buitenge woon goed. Onder die omstandighe den kunnen Lerby's stabiliteit en rit me van vitaal belang zijn." De Deense selectie is: Doel: Schmeichel (Bröndby) en Rasmussen (AGF). Verdediging: Sivebaek (St. Etienne), Olsen (Brondby), Larsen (Vejle). Kent Nielsen (As ton Villa). Ivan Nielsen (PSV) en Heintze (PSV). Middenveld Jensen (HSV), Helt (Lyngby), Bartram (Uerdingen), Michael Laudrup (Barcelona), Lerby (PSV) en Vilfort (Brond by). Aanval: Elstrup (Luton Town), Brian Lau drup (Uerdingen), Povlsen (PSV). fLISSINGEN - De Goese rugbyclub Tovaal kende weinig roblemen tegen het laaggeplaatste Born, dat regelmatig liet zien de meest elementaire spelregels nog niet onder de tie te hebben. Toen de Limburgers halverwege de twee- helft op instorten stonden, verlieten ze na een massale echtpartij het veld. De Goesenaren leidden toen al met '-3 en waren beslist op een veel ruimere score afgeste- end. ovaal keek al in de beginfase tegen 0-3-achterstand aan. i een goed benutte Bornse penalty-kick: 0-3. Na deze te- pnvaller namen de Goesenaren snel het initiatief, wat re citeerde in de gelijkmaker van aanvoerder Arno Witkam, Ie een penalty-kick tussen de palen schoot: 3-3. Tovaal jas veel sterker, maar had opnieuw moeite de vele kansen punten om te zetten. Halverwege de wedstrijd rondde jon Burgs, met steun van Ad van Sprang en Emile Janse, ved voorwaartsenwerk af: 7-3. Tovaal had meer kansen, laar moest tot vlak voor het rustsignaal van scheidsrech- |r Piet de Looff wachten voor Hans Markusse een break pn Hein Peeters doeltreffend tussen de palen afrondde: •- p ■Httftfc m Sosonko: zeker niet onverslaanbaar. Op de achtergrond Paul van der Sterren, die ook weinig presteerde. 11-3. Arno Witkam bepaalde de ruststand met een welge mikte conversion op 13-3. In de tweede helft kwam de voorsprong van Tovaal geen moment meer in gevaar. Arno Witkam was opnieuw trefze ker met een penalty-kick 16-3en de Limburgers waren rijp voor een forse afstraffing. Zover kwam het echter niet, want na een bijna trefzekere actie van André de Haan en Ad van Sprang raakten de gemoederen zo verhit, dat de Bornspe- lers en bloc het veld verlieten. Het damesteam van Oemoemenoe haalde in een vriend schappelijk treffen een ruime 32-10-winst tegen het Brus selse Ovalie. Oemoemenoe, met de net 50-jarige Corry Bou- wens als oudste en de 13-jarige Mirjam Olipitz als jongste speelster, was vooral in de eerste helft goed op dreef. De rust ging dan ook in met een 22-0-voorsprong. In de tweede helft kwam Ovalie terug tot 22-10, maar bepaalden Marian Hartingsveld en Nancy Soolsma de eindstand in de slotfase op 32-10. HANSWEERT Amper zeven we ken na een operatie aan een knie, voetbalt Ron Krijger alweer op vol le kracht. Deze 23-jarige midden velder van Goes leverde afgelopen weekeinde tegen WVO een opmer kelijke prestatie. Met zijn bekende vechtlust en enorme inzet was hij het vooral die er voor zorgde dat Goes weer als vanouds vlamde, en werd het duidelijk waarom de ploeg naar de tweede klas is gepro moveerd. Goes vestigde zich na de 5-1-overwinning steviger in de mid denmoot. „Zo'n zeven weken geleden ben ik bij dokter Kenis in Antwerpen ge opereerd aan mijn knie. Tijdens de voorbereiding heb ik die blessure opgelopen. Ik ben toen via Jan Loh- man terechtgekomen bij de fysio therapeut van Germinal Eekeren, ene Komian, die er voor gezorgd heeft dat ik binnen een week terecht kon bij Kenis. Die heeft een stukje van mijn meniscus afgehaald en constateerde verder dat er een scheurtje in mijn voorste kruisband aanwezig was." Krijger vervolgt: „Ik zit blijkbaar nogal stevig in elkaar en daarom heeft hij niets aan het scheurtje hoe ven te doen. Vervolgens ben ik aan het revalideren gegaan door thuis veel aan krachttraining te doen. Mijn arts heeft natuurlijk wel goed gekeurd dat ik nu al weer speel, al hoewel hij ook gedacht had, dat ik niet meer voor de winterstop zou spelen". de ploeg vanzelf erin meegaat. En met spelers als John Vette en Peter Groenewegen die van jagen houden, loopt dat dan voortreffelijk". Krijger, die al weer aan zijn zevende jaar voor het eerste elftal bezig is, geeft toe dat hij zich de start van Goes in de tweede klas anders had voorgesteld. „In de voorbereiding liep alles voortreffelijk dus, dan heb je toch een bepaalde verwachting. Maar in de start van de competitie kregen we geen voet aan de grond en stonden we weer met beide benen op de grond." Volgens Krijger lagen de aanpas singsmoeilijkheden niet op het voetbalvlak, maar miste Goes de brutaliteit. „Wat me is opgevallen", zo merkt Krijger op, is dat de ploe gen in de tweede klas bijna elke kans benutten en dat was in de der de klas wel anders. We zijn als ploeg ook veranderd. Vorig seizoen lieten we het betere voetbal lieten in onze uit-wedstrijden zien, terwijl we dit seizoen thuis onze betere wedstrij den spelen." „Het is jammer dat we in het begin, door diverse onbenulligheden tegen een paar nederlagen zijn opgelopen. We zijn nu geacclimatiseerd in de tweede klas dat ik goede hoop heb dat we ons kunnen handhaven. We hebben genoeg capaciteit in onze se lectie en met de steun van onze ge weldige supportersschare (het afge lopen weekeinde weer zo'n 800 man) moet dat lukken". Het 'sfeertje' in Goes weerhield Krij ger voorlopig nog van een overgang naar Vlissingen. Voorlopig, omdat het nu vrijwel zeker is, dat Vlissin gen betaald voetbal gaat spelen en dat kan aantrekkelijk zijn voor een voetballer met ambities. „Piet de Jong heeft me gezegd, dat hij aan het eind van dit seizoen weer komt praten. Maar dat zien we dan wel weer. Op dit moment vind ik het be langrijker dat we met Goes zo ver mogelijk proberen te komen. Afge lopen weekeinde zijn we gestart met de tweede periode en dan is die 5-1- overwinning een aardig begin". Vorige week maakte Krijger zijn rentree in de uit-wedstrijd tegen Boeimeer. Wat in die wedstrijd fout ging werd het afgelopen weekeinde rechtgezet. „Vorige week ontbrak het bij enkele spelers aan agressie en durf. We hebben de afgelopen week keihard getraind. Vooral con ditioneel heeft Ron Schrier de pun tjes nog eens op de i gezet. En tegen WVO waren wel alle spelers bereid om dat stapje extra te doen en met dat publiek achter je loopt het dan vanzelf. Zelf heb ik ook fijn gevoet bald. Lekker agressief de duels in gaan en zodanig lopen sjouwen dat Ron Krijger: ,,Op dit moment met Goes zo ver mogelijk proberen te komen. Cijferwaarderingen van het afgelopen weekeinde zijn: Hoek (thuis tegen Quick Boys): Nico Knol 7, Arjan Tollenaar 6, Ludwig Jur- riëns 7, J. P. Hubregsen 7, Gerard Dellaert 6, Bert Dutree 7, Gert-Jan Bouterse 6, rlt- chie Bosma 6, Erik Dekker 7, Milan Ruzie 7, Frank Hemelsoet 6. Arnemuiden (thuis tegen Veen): Jan-Wil lem Dooge 6, Jacco Schroevers 6, Kees de ridder 6, Dies v. d. Ketterij 5, Klaas van Belzen 5, Adrie van Belzen 7, Lein Diele- man 6, André Marteijn 5, Chris Schroe vers 8, Johnny Crucq 5, Dennis Lintvelt 7. Bevelanders (thuis tegen Nieuw-Lekker- land): Erik Versluis 7, Flip de Haze 6, An dré Tange 7, Leo Wilderom 7, Peter Balke nende 7, Kees de Haze 7, Kees Verhulst 6, Ernest v. d. Weele 6. Peter Wolse 6, Cherry Strating 6, Jacco Balkenende 7. Serooskerke (uit tegen SSC): Jaap Pij nenburg 8, Henk Wondergem 7, Hans Wattel 7. Reinco Geschiere 7, Pieter dan Hollander 7, René Geschiere 7, John v. d. Have 7, Marco Dieleman 7, Wim Allaart 7, Hans Adriaanse 7, Bert Riemens 8, Mart van de Guchte 8, Stefan Hillebrand 7. Vlissingen (uit tegen Sittard): Wim Ver- poorte 7, Patrick Vogel 7, Ron van Dam 6, Adrie Belfroid 6, Jaap Meerman 7, Kees Houtepen 5, Hans de Nooijer 6, Marcel Schenk 6, Arthur van Huizen 5, Harry v. d. Ham 5, Ard Beurkens 6. Goes (thuis tegen WVO): Ronald Kole 7, Peter Groenewegen 7, Frank de Bie 7, Jan-Willem de Kok 7, Paul Lindenberg 7, Erik Wiens 7. Pearl Doesburg 6, John Vet te 7, Kees Dorrepaal 7, Ronald Hoekman 7, Ron Krijger 9. Zierikzee (thuis tegen Boeimeer): Henk van Sabben 6, Wim v. d. Maas 7, Freddie Kramer 6, Peter v. d. Linde 5, George Pad mos 6, Peter v. d. Zwan 7, Martin Quist 6, Erik Berrevoets 6, Kees Verkaart 6, Mar co van Oeveren 6, Emiel Dorst 5. Topscorers Hoofdklas zondag: 1 Roger Derrez (EHC) 6 doelpunten, 2 Louis van'Raak (Baro nie), Martin de Veer (Desk), Hans Ploe- men (Meersen) allen 5 doelpunten; 3 Jo- han Gabriels (TSC), Marcel Schenk (Vlis singen), Rob Slüter (Baronie), John Heij- ster (Geldrop). Theo Philipsen (Venray), Roland van Nijnatten (Halsteren), Fokke Zwart (Halsteren), Wim Bruynaers (Wil- helmina 08), allen 4 doelpunten, Amo Ga briels (TSC). Tweede klas zondag: 1 Jaap Kense (Dos- ko), Herman Westerterp (DBS), Adrie Pulles (RKDVC), Ronald Hoekman (Goes), allen 7 doelpunten, 2 Corné van Dordt (Dosko) 6 doelpunten, 3 Bennie Bakker (RKDVC), Frank v. d. Kieboom (WVO), Leon Polderman (Moe '17), allen 5 doelpunten, 4 Erwin Klijse (Noad), René Klemens (WVO), Rob Zwaans (Moe '17), Jan Broere (Moe '17), Kees Dorrepaal (Goes), allen 4 doelpunten. Derde klas zondag: 1 Jaap van Duivenbo de (Roosendaal) 8 doelpunten, 2 Boude- wijn van Craenenbroeck (Clinge) 6 doel punten, 3 Jack Loos (BSC), Etienne van Unen (Roosendaal), Ivo Wouters (HWl, Paul v. d. Hooft (Sluiskil), allen 5 doelpun ten, 4 Mels Verhelst (Axel), Peter Eenge- laar (RSV), Fred Vercauteren iHW), Paul Seghers (HW), Luc Rombout (Sluiskil), allen 4 doelpunten. Vierde klas zondag: 1 John Livramento (Lebo), 7 doelpunten, 2 Jan van der Poel (Odio) 6 doelpunten, 3 Richard Menheere (Luctor), Melvin Roethof (Lebo), Ludo Schroeiers (Odio), André Smulders (Pa trijzen), Henk v. d. Brink (Patrijzen), Hu- bert Rentmeester (Patrijzen) allen 5 doel punten, André Krijger (Luctor). Eerste klas zaterdag: 1 Wim Tol (Marken) 8 doelpunten. 2 Jan-Joop Pruys (IJssel- meervogels), Jacques Kleij (ARC), Mare van Dijk (Spakenburg), allen 5 doelpun ten, 3 Mark Ens (FC Lisse), Gert-Jan Bak ker (Noordwijk), Peter Ruigrok (Noord- wijk), Piet van Duijn (Katwijk), Philip de Haan (Kozakken Boys), Johan Jonker (Quick Boys), Mart van der Plas (Quick Boys), André Gronsveld (Vitesse Delft), Paul Riemens (Vitesse Delft), Hans Zwaan (Rijnburgse Boys), Benno Kooy- man (Roda Boys), Karei Bauman (Roda Boys), Ruud Stoelhorst (Sparta Nijkerk), allen 4 doelpunten. Tweede klas zaterdag: 1 Edwin v. d. Kleijn (Wilhelmina '26) 7 doelpunten, 2 Jack de Bakker (Oranje Wit) 6 doelpun ten, 3 Arie Delmotte (Oranje Wit), Johan Hoeke (Altena), Jan Boele (Nieuw Lek- kerland), allen 5 doelpunten, 4 Bert Rie mens (Serooskerke), Frank Vonk (Veen), Sjaask Hoeke (Altena), allen 4 doelpun ten. Derde klas zaterdag: 1 Wemer Bisschop (AZW), Jacky Scheele (Temeuzense Boys), beiden 6 doelpunten, 2 Johnny Christiaanse (Yerseke), Kees Janse (Nieuwland), René Schreuder (Veere), Ronald de Jonge (Nieuwdorp), allen 5 doelpunten, 3 Hermie Pekaar (Yerseke), Albert Slinger (Nieuwland), Erwin de Nijs (Tholense Boys), Edwin Meerman (Oost- kapelle), Harro Hazelaar (Oostkapelle), Huib Meerman (Kloetinge), Jan Groene wegen (Tholense Boys), allen 4 doelpun ten. Vierde klas zaterdag: 1 Richard Lamber- tus (Rillandia) 6 doelpunten, 2 Edwin in de Weij (Rillandia), Peter Jansen (Zaam- slag), beiden 5 doelpunten, 3 Amo van de Zande (SSV '65), Ron Louwerse (GPC), Jeffrey v. d. Velde (GPC), Amo Schepers (WC '68). Robert van Loon (WC '68), Jan van Dijke (WC '68), Marco de Jonge (WC '68), Onno Mondeel (Middelburg), David Joppe (SPS), Jan de Zwarte (Zaamslag), Leo Zuidweg (Noad), Bram Filius (Noad), allen 4 doelpunten. Zeeuwse topscorers 1 Ronald Hoekman (Goes), John Livra mento (Lebo), beiden 7 doelpunten, 2 Boudewijn v. Craenenbroeck (Clinge), Wemer Bisschop (AZW), Jacky Scheele (Temeuzense Boys), Richard Lambertus (Rillandia), allen 6 doelpunten. Patrick Vogel (Vlissingen) Elftal van de week Jaap Pijnenburg Serooskerke Jaap Meerman (Vlissingen) Jan-Willem de Kok (Goes) Ron Krijger (Goes) Wim Allaart (Serooskerke) Mart v. d. Guchte (Serooskerke) Milan Ruzie (Hoek) Bert Riemens (Serooskerke) Ludwig Jurriëns) (Hoek) Chris Schroevers Arnemuiden EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft giste ren de problemen met Romario uitge praat. Na de wedstrijd van zaterdag tegen Volendam ontstond enige on rust, nadat de Braziliaan had gemeld zich door zijn medespelers geboycot te voelen. Manager Ploegsma blijft er bij dat de affaire niet meer is dan een storm in een glas water. „Ik heb er even kort met Romario over gesproken. Het is een affaire die enkele maanden gele den speelde, nu niet meer. Dat vindt Romario ook. We zullen het er nog wel uitgebreid met hem over hebben, maar ik weet zeker dat er geen enkel probleem is." Volgens Ploegsma is de rol van de tolk in de hele zaak niet helemaal goed ge weest. „Deze jongen had weinig erva ring met dit soort zaken. Dat is alle maal van invloed geweest." SYDNEY (ANP) - De Australische Sun Tour heeft voor de tweede achtereen volgende keer een Nederlandse win naar gekregen. Na Adri van der Poel zegevierde Marcel Arntz. De sprinter in Spaanse dienst hield in het eind klassement zijn Australische ploeg genoot Stephen Hodge achter zich. Derde werd de Westduitser Hartmut Bölts voor Henri Manders en de Au straliër Salas. Arntz legde de basis voor zijn eindoverwinning in de door hem gewonnen tijdrit. De FICP, de profsectie van de wereld- wielrenunie, heeft vier renners verwij derd uit het eindklassement om de we reldbeker, omdat ze niet aan tweeder de van het aantal wedstrijden hebben deelgenomen. Het betreft: de Belg Mo reels (10e), de Nederlander Jelle Nij- dam (15e), de Italiaan Fondriest (20e), de Belgen Vanderaerden (21e) en Wampers (23e) alsmede wereldkam pioen LeMond (32e). De kop van het klassement bleef ongewijzigd: 1. Kelly (Ier) 44 punten, 2. Rominger (Zwi) 32,3. Sörensen (Den) 27, 4. Maassen (Ned) 23, 5. Bauer (Can) 23. VLISSINGEN - Met het oog op de com petitie zaalkorfbal, die voor de lande lijk spelende teams op 18 november begint, is een aantal Zeeuwse clubs aan de oefencampagne begonnen. Hoofdklasser Swift trok daarvoor naar Kinderdijk en won die eerste zaaltest met 15-7. „Het was in de eer ste helft nog even zoeken, maar toen de vakken elkaar hadden gevonden pakten we het initiatief en gingen overtuigend van 5-6 achter naar 15-6 voor", aldus coach Floor Schreuders. Swift oefent woensdag in De Voor- borch tegen Trekvogels (21.00 uur), en het gaat op 11 november naar het toer nooi van Vriendenschaar en besluit de voorbereiding maandag 13 november met een wedstrijd in Oost-Souburg te gen Animo (21.00). Ook Tjoba en Animo oefenden. De ont moeting tussen beide oude rivalen ging met 14-13 naar het team van trai ner/coach Ko Crucq. Tjoba bleek over een erg goed en ingespeeld team te be schikken en het dan ook won verdiend. Zuidwesters-Swift 2 eindigde in 8-7 winst voor de bezoekers. 10.00-11.00 EURO International Motor Sport. 11.00-13.00 EURO NHL IJshockey: wed strijd van de week. 13.00-14.00 EURO What a Week. 14.00-15.00 EURO Boksen: Hagler-Roldan. 15.00-16.00 EURO Handbal: vierlandentoer- nooi vanuit Zagreb. 16.00-18.00 EURO Snooker: Dubai Open. 17.40-18.05 Ned ISport op I: waarin o.a. aan dacht voor de NK wintertriathlon in Assen. 18.00-19.00 EURO Handbal: vierlandentoer- nooi vanuit Zagreb. 19.00-20.00 EURO What a Week. 19.50-20.20 RTL V Aanvallen: quiz. 20.00-22.00 EURO Snooker: Dubai Open. 20.20-21.03 Ned 3 Sport Studio. 21.00-22.00 TV 5 Sport. 22.00-23.00 EURO Autosport: samenvatting van de GP van Australië voor formule I-wa gens. 23.00-00.00 EURO Rugby Union: Engeland- Fiji. 00.00-01.00 EURO What a Week. Honkbal Internationaal toernooi in Taiwan: Neder land-Verenigde Staten 3-7. Hockey New Delhi: toernooi om de Intercontinenta le beker (vrouwen), zesde dag: Poule A: Ierland-Frankrijk 5-1, China-Italië 4-0. Stand: China 4-7, Zuidkorea 3-6, Ierland 4-5, Italië 4-2, Frankrijk 4-1, Schotland 3-1. Poule B: India-Malaysia 9-1, Japan-Oosten rijk 6-2. Stand: Japan 4-8, Spanje 3-6, India 4-4, Verenigde Staten 3-2, Oostenrijk 4-1, Malaysia 4-1. Tennis Internationaal toernooi in Stockholm: Eer ste ronde: Gustafsson (Zwe)-Nijssen (Ned) 3-6,6-4,6-1 Internationaal toernooi in Swindon: Vrou wen, eerste ronde: Vis (Ned)-Cordwell (NZ1) 7-5 6-3. Toernooi in Worcester: 300.000 dollar, vrou wen: finale: Navrtatilova-Garrison 6-2 6-3 vrouwen dubbelspel: finale: Navratilova/ Shriver (Vst)-Burgin/Fairbank (Vst/Zaf) 6-4 4-6 6-4. Toernooi in Indianapolis: vrouwen: kwart finales: halve finales: Reggi-Reis 6-2 6-2, Ma- leeva-Frazier 6-4 6-3, finale: Maleeva-Reggi 6-4 6-4. vrouwen dubbelspel: halve finales: Adams/ McNeil (Vst/D-Bollegraf/Katerina Maleeva (Ned/Bul) 6-7 (5-7) 6-2 6-3, finale: Adams/ McNeil-Porwik/Savsjenko (BrD/Sov) 6-4 6-4 Internationaal toernooi in Sao Paulo, 130.000 dollar. Mannen, eerste ronde: Koe vermans (Ned)-Tabares (Cub) 6-3 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 15