Leeuw terug op kerk Middelburg krijgt voorlopig geen nieuw bedrijventerrein Middelburgse horeca tijdens jaarwisseling beperkt open koop kwaliteitsbewust, maar Buurthuis in Vlissingse wijk Westerzicht gered J streek PRIJSTREFFER NIEUW PLAN NODIG VOOR WATERWIJCK ALLEEN VASTE KLANTEN WERKBESTUUR GEVORMD BtasTon PRIJS TREFFER DINSDAG 7 NOVEMBER 1989 ANTIEKE WINDWIJZER GERESTAUREERD \eder knielaars met moderne I afgeschuinde [platte hak en 1 plooi op de enkel li Modekleuren li zwart en brum. Maten 37 - li Mviespri'\s Etalage twee keer doelwit inbraak SINT-LAURENS VLISSINGEN echt v. Cecht RQ Q^ X/LEDER Maten 48 - 56 Adviesprijs _9&35r- GRQQT+KLEIN MIDDELBURG-De antieke windwij- wijzer was deels doorgeroest en as zer van de Oostkerk is maandagmor- vreesde dat de 60 kilo zware leeui gen na een grondige restauratie weer door de storm van zijn voestuk zoi op de top van de dakkoepel terugge- worden gerukt. De leeuw is ongevej plaatst. Daar was een kraan van 63 1,20 meter hoog en breed, meter voor nodig. De windwijzer, een De windwijzer van de Oostkerk wen leeuw, werd goed ingepakt naar bo- in 1663 aangebracht. De leeuw wen ven getakeld en daar van het omhul- voor het laatst gerestaureerd in 188j sel ontdaan. De koperen leeuw is Ook de andere koperen ornament» overtrokken met een nieuw laagje die de koepel van de kerk sieren j bladgoud en mag daarom niet aange- inmiddels allemaal een keer naar bt raakt worden. Door vette afdrukken neden gehaald om te worden gerest® van vingers zou het materiaal gaan reerd. Het is de bedoeling dat de bui oxideren. tenkant van de Oostkerk helemaa wordt opgeknapt. Dat karwei zal not De leeuw is ruim 1,5 jaar weggeweest, jaren in beslag nemen. De steiger' De windwijzer werd in een stormachti- rond het topje van de koepel word» ge februarinacht in 1988 van de kerk nu de leeuw weer op zijn plaats staat gehaald. De bevestiging van de wind- verwijderd. rustte op het gebied tussen de Seisweg en Sandberglaan te veranderen van 'landbouw' in 'bedrijventerrein'. Auto handelaar Cevaal meldde zich direct aan om op het nieuwe bedrijventerrein een autobedrijf te beginnen. Maar het dagelijks bestuur van de pro vincie gooide roet in het eten. Gs wei gerden de benodigde goedkeuring aan hetbestemmingsplan te geven. Vol gens Gs tast een bedrijventerrein 'de groene longen van Middelburg' aan. Verder meent het provinciaal bestuur dat een terrein met bedrijven zo dicht bij de nabij gelegen woonwijk aan de Seisweg niet aanvaardbaar is. Veel be woners hebben inmiddels bezwaar aangetekend tegen het nieuwe be stemmingsplan. De gemeente Middelburg en de auto handelaar maakten bij de Raad van State bezwaar tegen de motivatie van gs om de goedkeuring aan het bestem mingsplan te onthouden. B en w van Middelburg wijzen erop dat er behoefte is aan een terrein voor be drijven die in het kader van de stads vernieuwing de binnenstad uit moe ten. Het bestaande bedrijventerrein Amestein is volgens het gemeentebe stuur geen goed alternatief, omdat voor bedrijven die hun afzetgebied ten noorden van het Kanaal door Walche ren hebben, de kanaalbruggen een on overkomelijke barrière vormen. Voor al in de zomermaanden staan de brug gen vaak open. De Raad van State is van mening dat het provinciaal bestuur voldoende gronden heeft om de goedkeuring van het bestemmingsplan te weigeren. Het beroep van de gemeente Middelburg en de autohandelaar wordt daarom verwopen. (Van onze Haagse redactrice DEN HAAG - Voorlopig mag er geen bedrijventerrein komen tussen de Seisweg en de Sandberglaan (Water- wijck) in Middelburg. De gemeente moet eerst een nieuw en beter bestem mingsplan maken waarin meer reke ning wordt gehouden met de belan gen van de natuur en bewoners. Dit heeft de afdeling rechtspraak van de Raad van State beslist. De Raad van State deed deze uitspraak naar aanleiding van een beroep van burge meester en wethouders van Middel burg en autohandelaar J. Cevaal. De gemeente en de autohandelaar gingen in beroep tegen de weigering van gede puteerde staten van Zeeland om het door Middelburg gemaakte bestem mingsplan Waterwijck goed te keuren. De gemeente Middelburg heeft on langs besloten de bestemming die V'lïflHttbW MIDDELBURG - De café's en disco's in Middelburg mogen tijdens de jaar wisseling beperkt open zijn, voor vas te klanten. Zij moeten dan wel vooraf toestemming vragen aan het gemeen tebestuur. Vaste klanten kunnen te gen een vergoeding een bon kopen, waarmee zij één café of disco mogen bezoeken. Burgemeester mr C. Rutten heeft dit maandagmiddag meege deeld na overleg met de politie en de vereniging Horeca Activiteiten Mid delburg (HAM). De nu voorgestelde regeling wijkt af van het twee jaar ge hanteerde beleid: volledige sluiting van alle horeca-gelegenheden. Elk café of disco mag zoveel bonnen verstrekken als de capaciteit van het etablissement toestaat. Daaraan zal zowel de gemeente als de horeca-on- dernemer streng de hand houden. Van elke klant die een bon koopt, zal de naam worden genoteerd. Bezoekers moeten tussen 0.15 en 1.00 uur 's nachts binnen zijn. Wie later komt of vertrekt en nogmaals naar binnen wil, staat voor een gesloten deur. De ge meente en de HAM hopen met het bon nensysteem te voorkomen dat bezoe kers door de binnenstad zwerven. Een portier zal erop toezien dat het sys teem juist wordt gehanteerd. „Het moet", aldus mr Rutten, „een so- ciëteit-achtig gebeuren worden. Men kan alleen maar aanwezig zijn op uit nodiging van het bedrijf en dus in het bezit zijn van een uitnodigingskaart van het betreffende horeca-bedrijf. Om één uur moet de zaak dicht zijn: men kan er dan alleen maar uit en er niet meer in. Het feest kan doorgaan tot in de meest vroege of late uurtjes in de ochtend." De politie heeft de gemeente negatief geadviseerd over de nieuwe regeling, die bij wijze van proef wordt geno men. „Onze opstelling", aldus plaats vervangend korpschef A. Dorst, „is in gegeven door de goede ervaringen van de afgelopen twee jaren. Wij heb ben te maken met het belang van de openbare orde. Volledige sluiting is misschien een stuk minder gezellig, maar wel rustiger." De gemeentepoli tie zal middels peilingen bekijken of het bonnensysteem goed wordt toege past. mers. Om die belangen ook een kans te geven is besloten tot deze nieuwe rege- 7$ffiS8fe" ling. We moeten ben mam ee s gunst van de twijfel geven. Een warm 1: llÖlsJr - voorstander van de regeling ben ik j - ^^^31t''«p§§§5 Aunt nooit geweest en ben ik nog niet. Als dit nu lukt - en het blijft rustig - dan Met een enorme kraan werd de gerestaureerde windwijzer teruggebracht naar heb ik er niks op tegen." het topje van de Middelburgse Oostkerk. HAM-voorzitter R. Zuidam zal de le den van de vereniging op het hart drukken flink toe te zien op de bonnen verkoop. „Ze moeten min of meer zelf controleren. Wij zijn heel blij met deze oplossing, nadat we twee jaar lang ge sloten moesten blijven." Niet alle le den van de HAM hebben overigens in teresse getoond in de verruimde open stelling. De vereniging telt zo'n 55 le den; ongeveer achttien bedrijven wil len tijdens de jaarwisseling open zijn. Het is niet de bedoeling dat de horeca ondernemers gaan leuren met de kaar ten en bonnen verkopen boven de ca paciteit. Burgemeester Rutten toonde zich maandagmiddag tevreden met het be reikte resultaat. „Het beleid van de af gelopen twee jaar", zei hij, „is succes vol geweest, maar had een negatieve uitstraling voor bezoekers en ondeme- VLISSINGEN - Uit de etalage van een parfumerie aan de Vlissingse Wal- straat is het afgelopen weekeinde voor ongeveer tweeduizend gulden aan luxe artikelen geroofd. Surveille rende politie-agenten constateerden zondagmorgen dat vier ruiten van het gevelpandje met stenen waren inge gooid. De glasschade bedraagt circa duizend gulden. Eigenaar J. L. L. werd door de politie op de hoogte gesteld. Hij ruimde de rommel op en sloot de ruiten proviso risch af met een stuk glas. Dit bleek maandagmorgen te zijn weggedrukt. Uit de etalage waren gouden kettin gen, horloges, dasspelden, scheersets, toilettassen, eau de toilette en after shave gestolen. Uit de woning van de Vlissinger M. Z. aan de Verkuijl Quakkelaarstraat zijn zaterdagavond een cd-speler, twee compact discs en een klein geldbedrag gestolen. Hij lag rond elf uur op bed en hoorde beneden gestommel en het dichtslaan van een deur. Toen hij be neden kwam was de dader met de buit verdwenen. De dief is binnengekomen door een raam in de voordeur te ver breken. SKW - De afdeling Sint-Laurens van de SKW houdt woensdag een jonge renbijeenkomst in het wijkcentrum aan de Van Cittersstraat in Sint Lau rens. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Kinderen van vier tot acht jaar gaan werken met hout en de kinderen van acht tot twaalf jaar maken een boot van een oude klomp. 33l J3CC3 WÊSÊËË 33ii3EEi s**"* «Jïr.'ML crinkle nylon jack in lila, fuchsia katoen/polyester jack in de mode- pracht kwaliteit T/C chintz heren en emerald. Met klein dessin in kleuren zwart, fuchsia, mauve jack in de kleuren grijs, marine dezelfde kleur. en emerald. en petrol. zeer uitgewerkt 2-kleuria jack met dubbele sluiting. Kleuren zwart/petrol en inkt/prune. Maten S-M-Li Adviesprijs suède instapper met vlotte klep en strik garnering. Kleuren zwart en zwartlak. Soepele rubber zool. modieuze zwart suède instapper met doorlopende sterke poro-rubber zool. Perfekte pasvorm. ^Jl Maten 37 - 41 Adviesprijs -3 Paauwenburg - De bewoners- groep Paauwenburg-Zuidoost doet donderdag 9 november uit de doeken welke voorstellen zij heeft gedaan in de plangroep die een plan van aanpak voor de wijk ontwikkelt. Bewoners van de Schaepmanstraat, Mackaystraat en de Troelstraweg kunnen donderdag hierover in discussie treden. De bijeen komst wordt gehouden in Open Hof en begint om 20.00 uur. Halverwege de maand verschijnt het plan van aanpak met voorstellen om de verpaupering in dit deel van Paauwenburg aan te pak ken. Maten 36 - 41 Adviesprijs -34^5" leder 'NULLIJNER' in de kleuren zwart en grijs Oersolide rubber profielzooi. Maten 32 - 46 Adviesprijs -2^r95" sportieve zwart leder herenschoen met snelrijg-sluiting. Soepele rubber zool. Maten 40 - 46 Adviesprijs Maten 40 - 46 Adviesprijs -69^5" zwart leder veterboot met doorgenaaide kuipzool. Maten 28 - 39 Westerzicht. Uit de resultaten van dat onderzoek blijkt dat in de wijk behoef te is aan een buurthuis. Het nieuwe werkbestuur is van plan vrijwel alle bestaande activiteiten te handhaven, zoals een naaicursus op maandag, een kindermiddag op woensdag, een cur sus bloemschikken, de jongerensoos en de houtsnijclub. Ook festiviteiten rond Sinterklaas, Kerstmis en Konin ginnedag blijven. „Onder ouderen be staat", vertelt secretaris mevrouw J. Zephat, „veel behoefte aan een soos, is uit de enquête naar voren gekomen. We gaan dus met hen een ouderensoos houden. Alleenstaande ouders willen meer contact. Voor hen gaan wij ook iets doen. Een yogagroep wordt opge richt en zaterdag 18 november vindt voor de eerste keer een kledingbeurs plaats". „Ik laat uiteraard liever een bloeiende wijkvereniging achter", zei Lies Luike naar begin oktober, „dan een zinkend schip". Zij is een maand later blij. „Ik hoop dat het op poten blijft". Tot een buurtvereniging is het niet gekomen, maar het doel - behoud van Aldegonde - is voorlopig bereikt. Het buurthuis blijft functioneren onder de koepel van de stichting Sociaal Kultureel Werk (SKW). Het werkbestuur kan dan af en toe een beroep doen op één van de drie overgebleven sociaal-cultureel werkers. VLISSINGEN - Het buurthuis Alde gonde in de Vlissingse wijk Wester zicht is gered. Zes buurtbewoners hebben de handen ineengeslagen. Zij hebben een nieuw werkbestuur ge vormd dat activiteiten gaat houden in het buurthuis. Voor het voortbe staan van Aldegonde moest enkele weken geleden nog worden gevreesd. Het vertrek van sociaal-cultureel werkster Lies Luikenaar per 1 januari 1990 stond vast. Niemand in Wester zicht leek haar taak vrijwillig over te willen nemen. Lies Luikenaar vertrekt. Dat staat nog steeds als een paal boven water. De be zuinigingen op het sociaal-cultureel werk in de gemeente Vlissingen gaan door. Maar die bezuinigingen beteke nen niet het einde van het buurthuis in Westerzicht. Dat is te danken aan een spontane actie onder bewoners van de wijk. Medio oktober vond in Aldegon de een buurtvergadering plaats. Slechts twaalf mensen kwamen daar op af. Het lot van het buurthuis leek gezien die kleine belangstelling beze geld. Onder de twaalf bezoekers waren echter zes buurtbewoners die toch sa men verder wilden. Zij hebben zitting genomen in het nieuwe wijkbestuur en gaan Aldegonde draaiende houden. Een belangrijk stimulans voor de zes bestuursleden is de grote respons op een enquête onder alle bewoners van naturel leder enkellaars met veter garnering op de hiel en moderne afgeschuinde platte hak. Meten 36 - 42 J Adviesprijs -79^5" sportieve jeugdschoen in blauw/groen leder of in zwart/lila nubuck-leder. Sterke zool. Maten 23 - 27 Adviesprijs leder basketbalschoen met 2-ki. zool. In wit/viola/zwart Maten 28 - 46 aanbiedingen geldig t/m zaterdag 11 november

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 12