Sweet Charity, bruisende musical stappen in PLEISTERPLAATS MAJA IN ZIERIKZEE Muziektheater, dans en verhaal van spin Klantenkring Aardappel 'Warawara1 Simone Kleinsma Woensdag 25 oktober Donderdag 26 oktober Vrijdag 27 oktober Zaterdag 28 oktober Zondag 29 oktober Maandag 30 oktober Dinsdag 31 oktober Woensdag 1 november Donderdag 2 november Vrijdag 3 november Zaterdag 4 november Zondag 5 november Maandag 6 november Dinsdag 7 november Maja de Visser nam veel van haar klanten mee toen ze haar pleisterplaats begon in het voormalige restaurant De Val bij Zierikzee. Nieuwe vaste stek voor vrachtwagenchauffeurs ZIERIKZEE - De rij vrachtwagens op het parkeerterrein van Pleisterplaats Maja, het voormalig restaurant De Val net buiten Zierikzee, geeft al aan dat het hier niet om een 'normale' ho recagelegenheid gaat. Vrachtwagen chauffeurs hebben er sinds april een vaste stek bij op Schouwen-Duive- land. Steeds meer vrachtrijders on derbreken hun reis bij Maja's restau rant waar een goede maaitijd net zo hoog in het vaandel staat als gezellig heid. Rond het middaguur stroomt de nieuwbakken pleisterplaats langzaam maar- zeker vol. Eigenaresse Maja de Visser loopt tussen het buffet en haar kopje koffie op tafel heen en weer. Chauffer Nico stapt luidruchtig door de klapdeuren naar binnen en gaat voor Maja aan de tafel zitten. Een bal gehakt met een flinke dot mayonaise, dat gaat er vandaag wel in. Iedereen kent iedereen. Om deze tijd van jaar zijn er veel bie ten- en suikerwagens op de weg. Ook Nico en zijn buurman Bas rijden drie maanden per jaar van de suikerfabriek in Puttershoek naar Vlissingen. Het zijn lange dagen over de wegen die vol gens Bas nog uit de tijd van Napoleon dateren: „Vanaf Hellegatsplein is het tweebaans, dus opschieten, ho maar." „Je moet prettig gestoord zijn om vrachtrijder te worden", deelt Nico mee. Ook om een dergelijke pleister plaats te exploiteren moet je iets van die aard bezitten, 's Ochtend om zes gaat de pleisterplaats open en lopen de eerste klanten binnen. Soms heeft Maja wekdienst, wat betekent dat een chauffeur op een bepaalde tijd door haar gewekt moet worden. Vijf uur in de morgen of nog eerder, het kan alle maal. Met de onontbeerlijke hulp van een kok, een part-time serveerster en - wanneer hun werk het toelaat - man en kinderen, runt Maja de pleister plaats elke werkdag. Naast de zater dag zal ze tot maart ook de zondag dichtgaan. Iedere chauffeur kent Maja bij de voor naam. Een deel van de vrachtrijders kwam ook al bij haar toen ze nog in een friettent op de Zandkreekdam werkte. Op route stopte menig trucker voor een hapje eten. „Begin toch een chauf feurscafé, je bent er geknipt voor" was de veelgehoorde opmerking die haar er uiteindelijk toe bracht om De Val te kopen. Achter de voor chauffeurs gereser veerde lange tafel, hangen bergen fo to's van de vrachtwagens die ooit Ma ja's parkeerterrein opdraaiden. Haar oude truckers-klantenkring nam ze gedeeltelijk mee naar haar nieuwe onderkomen. Mond-tot-mondreclame en het zicht van de vrachtwagens op het terrein zorgen langzaam maar ze ker voor steeds meer truckers die in de pleisterplaats hun reis onderbre ken. Toeristen en andere niet-chauf- feurs blijven natuurlijk welkom in Maja's restaurant. De nadruk ligt ech ter op de vrachtrijders. „De chauf feurs gaan voor. We zorgen bijvoor beeld dat ze niet uren op hun eten moeten wachten, ook gelden er ande re prijzen voor hen." „Als je een goeie tent binnenstapt, blijf je komen." Geen nukkige uitbater of waterig eten maar een normale hap en vriendelijke bediening, dat is wat de chauffeurs volgens Maja zoeken. In haar pleisterplaats bedient ze de vrachtrijders bijna op hun wenken. Wanneer de kok 's avonds naar huis is, stapt Maja vaak zelf de keuken in om voor een late gast eten klaar te maken. Vers eten voor een billijke prijs is waar ze naar streeft. Naast de groeiende groep vaste klan ten, ziet Maja ook de nodige buitenlan ders verschijnen. Fransen. Duiters en Belgen vormen het grootste deel. Sinds kort is Pleisterplaats Maja aan gesloten bij Les Routiers Européens, een Franse organisatie die de kwaliteit waarborgt van horecagelegenheden voor chauffeurs. Het blauwe embleem komt een pleisterplaats beslist niet aangewaaid. Drie maal bezoeken enkele afgevaar digden, incognito, de zaak die een aan vraag heeft ingediend. Zijn de facilitei ten (ook douches horen daarbij), maal tijden en entourage naar wens, dan wordt de gelegenheid aangesloten bij Les Routiers Européens. Maja heeft ook hetbordje Consul van de organisa tie in huis. Als vertegenwoordigster vergadert ze mee over kwaliteitsbe- houd binnen de kring van aangesloten horecagelegenheden. Lieden die de neus optrekken voor de vrachtwagenchauffeurs, ziet Maja liever gaan dan komen. „Soms komen mensen binnen, kijken naar de chauf feurs en lopen dan weg. Kijk, met een hete aardappel in je keel lopen, dat kunnen we allemaal. Maar als mensen ziek zijn, zijn we toch allemaal het zelfde." Wat Maja zo waardeert aan 'haar' chauffeurs is dat ze zo 'gewoon' zijn. „Je kunt met ze lachen en serieus met ze praten." De achterliggende twintig jaar erva ring in de verpleging hebben Maja de nodige mensenkennis bezorgd. Veel verschil met het vroegere werk ziet ze zelf niet. „Ik zorg nog steeds voor men sen. Alleen de medische handelingen doe ik niet meer," verklaart ze schert send. Inmiddels heeft chauffeur Bas een rui me hoeveelheid frites met vlees en groente achter de kiezen. De pauze zit er weer op. Het parkeerterrein loopt leeg. Later op de dag zullen de meeste chauffeurs opnieuw bij Maja aan tafel schuiven. Voor het avondeten. Carolien de Vrieze ROTTERDAM - Muziektheater, dans en een verhaal van de spin Anansi vullen de komende week het pro gramma van Jeugdtheater Hofplein in Rotterdam. Voor de jeugd vanaf 12 jaar brengt In Memoriam Generaal Heusdenbroek vrijdagavond een theatraal muziekprogramma onder de titel 'Between the movies and the milkshakestand'. Deze band, bestaan de uit zes leden, speelt voor de pauze geheel akoestisch en na de pauze elec- tronisch versterkt een zeer geva rieerd muziekprogramma. Het reper toire bestaat voornamelijk uit jump, jive en rhythm blues, doorweven met idiote comedy acts en belachelij ke showelementen. Dansgroep Arena speelt zondagmid dag de premièrevoorstelling 'Volgen de Alsjeblieft' voor iedereen vanaf vijf jaar. Een groep jonge dansers doet au ditie voor een musical. De spanning is groot, want er kunnen maar een paar aangenomen worden. Zenuwachtig doen de kandidaten hun best de regis seur te overtuigen van hun kwaliteiten in zang, dans en toneelspel. Achter in de zaal klinkt echter alweer: 'Volgende alsjeblieft'. Het is een danstheaterpro- duktie waarin de kinderen zowel een kijkje voor als achter de schermen krij gen. De acts op het toneel worden afge wisseld met beelden van het schminc- ken, het kleden of het instuderen van danspassen. Tijdens deze voorberei dingen speelt zich een flinke onderlin ge strijd tussen de kandidaten af. Veel van hen vinden zo'n gespannen toe stand niet prettig. In Memoriam Generaal Heusdenbroek brengt vrijdagavond in het Hofplein theater een theatraal muziekprogramma onder de titel 'Between the movies and the milkshakestand'. Woensdagmiddag speelt Wijnand Stomp 'Warawara', -een sfeervolle voorstelling vol magie, klank, bewe ging en muziek. Aan een draadje tus sen hemel en aarde hangt de spin Anansi. Uitgehongerd kijkt hij om zich heen. Omdat er weer eens een lange periode van droogte heerst, heeft hij al dagen niets gegeten. Langzaam laat hij zich aan de draad zakken en gaat op zoek naar iets eetbaars. Uiteinde lijk vindt hij een mooi warawara-ei. Gulzig als hij is, neemt Anansi het ei mee naar zijn web. Maar het blijkt een bijzonder ei te zijn. Door zijn hebzucht raakt Anansi verstrikt in een nieuw avontuur. ROTTERDAM - De bruisende, ener gieke musical Sweet Charity, met in de hoofdrol Simone Kleinsma, gaat woendag 1 november im première in het Luxor Theater in Rotterdam. Maandag en dinsdag zijn er voorpre mières. In 1969 verraste Jasperina de Jong, toen nog aan het begin van haar carrière, de vaderlandse theaterwe reld met een schitterende vertolking van Sweet Charity. In datzelfde jaar had Shirley MacLaine hetzelfde effect op het wereldpubliek met de filmver sie van deze burlesque Broadway-mu sical. Hoog tijd dus voor een Neder landse heropvoering van Sweet Cha rity, waarin nu de hoofdrol vertolkt wordt door Simone Kleinsma, een nieuwe 'rising star'. Sweet Charity is een musical zoals een musical moet zijn. Veel dans- en zang nummers op afwisselend romantische en opzwepende muziek van Cy Cole man De musical biedt een tedere, scherpe en een voortdurend geestige kijk op het (on)geluk in het liefdesleven van een lichtgelovig en argeloos type, ge naamd Charity Hope Valentine. Chari ty, het meisje uit de nachtclub, lijkt haar hart en haar verdiensten steeds aan de verkeerde man te schenken. Haar wereld is die van de grote stad, waar ze samen met haar tamelijk cyni sche collega-danseressen leeft en werkt. Charity zingt, danst, lacht en huilt zich door haar liefdes en verliefd heden heen. Ze heeft romances met een aantrekkelijke playboy, de Ita liaanse filmster Vittorio Vidal, een rol van Hans van der Gragt en tenslotte met Oscar, de 'niet-te-geloven-maar- beter-dan-niets boekhouder', gespeeld door Fred Butter. Het script van de hand van meester co- medyschrijver Neil Simon is" geba seerd op Federico Fellini's Notti di Ca- biria. Deze film werd in 1957 bekroond met een Oscar voor de beste buiten landse film. Naast Neil Simon was Cy Coleman verantwoordelijk voor de composities. Coleman componeerde in de traditie van uitgesproken musi cal-componisten als Gershwin en Rod- gers. Bij deze Nederlandse heropvoe ring van Sweet Charity sluiten de mu zikale bijdragen van Jan Vermeulen en Jan Rietman uitstekend aan. Regie en choreografie zijn in handen van Chet Walker. Hij is vijftien jaar lang Bob Fosse's rechterhand geweest en heeft als enige toestemming het werk van de grootmeester te reproduceren. 'Hey, big spender', de wereldhit uit Sweet Charity, houdt al langer dan twintig jaar stand. Het is meer dan zo maar een liedje; het is het lijflied van Sweet Charity, een klassieker. De leading lady van Sweet Charity ziet de rol van Charity Hope als een nieuwe uitdaging in haar veelzijdige theater loopbaan, die al op 16-jarige leeftijd begon. Simone meldde zich in 1958 bij de Kleinkunstacademie in Amster dam aan. Tijdens de opleiding speelde ze samen met Leonie Jansen bij Ge rard Cox, die door het hele land reisde met cabaret-programma's. Toen ze 19 jaar oud was ontving ze de Pisuisse- prijs. Ondertussen had ze op verzoek van Jos Brink en Frank Sanders een voorprogramma van hun cabaretvoor stelling verzorgd. Dit was voor hen aanleiding haar een rol te geven in de musical Maskerade. Daarna volgden rollen in Amerika Amerika en Even aar. Na zes speelseizoenen en 1200 voorstellingen besloot Simone Kleins ma haar theaterfamilie te verlaten om nieuwe wegen te ontdekken. In 1986 werkte zij mee aan de musical Publiek van Seth Gaaikema en aan Wedden dat. Twee seisoenen lang trad ze op in de Andre van Duin Re vue. In mei 1989 werd haar eigen tele visie-special Simone Friends uitge kozen als inzending voor het Gouden Roos Festival in het Zwitserse Mon- treux. Het programma is als gevolg van positieve reacties in tal van Euro pese landen uitgezonden. Simone is nu 31 jaar en nog steeds op verschil lende terreinen actief. Ze werkte dit jaar mee aan een elpee met liedjes uit de door Dimitri Frenkel Frank en Ro bert Long geschreven musical over het leven van de Russische schrijver Tsjechov. De Doelen, hal -12.45 Lunchconcert door het Gemini En semble Luxor Theater - 20.15 'Een gat in de lucht', one-man-show van Paul van Vliet Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'No more play - Silent cries- Sechs tanze', Dansvoorstel ling door het Nederlands Dansthea ter. Drie balletten, drie verschillen de atmosferen: de eerste 2 meesle pend en indringend, de derde speels en lichtvoetig. De begeleiding is in handen van het Nederlands Ballet orkest Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'As you like it', toneelvoorstelling- door New Triad Theatre Company London, toneelwerk van William Shakespeare Bibliotheek Theater - 20.30 'Laatste kwartier', door muziektheatergroep Vollemaan, een voorstelling vol waanzin, haat en wanhoop - vrij heid, liefde en wetenschap - en de tijd dringt Theater De Evenaar - 20.15 'Achter gronden van de recente ontwikke lingen in Tibet', lezing door Christa Meindersma n.a.v. de tentoonstel lingen 'Goden en Goeroes' Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'De hond in de pot', voorstelling door poppentheater Hans Schoen voor kinderen vanaf 4 jaar. Het gaat over een dag uit het leven van de hond Teuntje. Teuntje woont bij zijn ba zin, mevrouw van Dam. Hij heeft ook een hobby, hij spaart stenen, overal vandaan, die hij trots aan ie dereen laat zien Theater 't Kapelletje - 14.00 'De kist', voorstelling voor kleuter door poppentheater Jacobus Wieman Zaal De Unie - 20.30 'Blaugrau bleibt blaugrau', een elec- tro-mechanisch ballet volgens An- dor Weiniger's 'Abstracte Revue' uit 1926, gemaakt door het Duitse trio Wanzke/Steger/Budesheim Ahoy complex - 20.30 'De Spaanse rijschool uit Wenen' Luxor Theater - 20.15 'Een gat in de lucht' (zie woensdag 25 oktober) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 21.30 'Het Triadische ballet', dansvoor stelling door de Akademie der Kun- ste uit Berlijn, ballet van Oskar Schlemmer Theater Zuidplein - 20.15 'As you li ke it' (zie woensdag 25 oktober) Lantaren 1 - 20.30 'Het syndroom van Stendahl', voorstelling door Art Pro Lantaren 2 - 21.00 'De zee', voorstel ling door De Zwarte Hand Zaal de Unie - 20.30 'De klinkende klok', concert uit de serie over de toepassing van electronica en com puters in de muziek van nu. Demon straties van installaties door stu denten van de afdeling sonologie van het Haags conservatorium ge combineerd met een voorstelling van Armeno Alberts in zijn klanks culptuur 'De Kooi' Grote of Sint Laurenskerk - 12.45 Lunchconcert door Liduin Stumpel (mezzo-sopraan) met orgel/piano be geleiding Nighttown - 21.00 Concert Fatal Flowers Ahoy Complex - 20.30 De Spaanse Rijschool uit Wenen De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Frans Bruggen met werken van Bach, Haydn en Mozart De Doelen, hal grote zaal - 23.30 Concert door het Schonberg Ensem ble en het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Reinbert de Leeuw met werk van o.a. Stravinski Luxor Theater - 20.15 'Een gat in de lucht' (zie woensdag 25 oktober) Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'De tijd en het vertrek', voorstelling door het Nationale To neel met o.a. Guusje van Tilborgh. Twee mannen in een kamer. Als de een spreekt, dan zwijgt de ander. Bij mooi weer kijkt de een naar buiten en de ander strak de kamer in. Dit verandert als de personages waar over ze spreken regelrecht de kamer binnenstappen Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Das Mechanische Bal let' van Kurt Schmidt, gedanst door Theater Der Klange uit Dusseldorf Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'En we noemen haar', cabaret programma door Ien van Duijnho- ven. Zij speelt een jonge vrouw, een heel beschaafd en keurig meisje. Als ze alleen is, borrelt alles wat in haar is naar buiten. De enige getuigen zijn de radio, de spiegel, een berg ou de kleren en het publiek Bibliotheek Theater - 20.30 'De koe le zekerheid van het weten', door de Harde Kern. Een cabaretprogram ma dat onze vermeende zekerheden op de hak wil nemen. Jeugdtheater Hofplein - 19.30 'Be tween the movies and the milksha kestand', optreden van de Theater- band in Memoriam Generaal Heus- denbroeck, voor iedereen vanaf 12 jaar Lantaren 1 - 20.30 'Het syndroom van Stendhal' (zie donderdag 26 ok tober) Lantaren 2 - 21.00 'De zee' (zie don derdag 26 oktober) Thelonious - 21.00 Optreden Corrie en de Brokken Castagnet, grote zaal - 20.15 'Caba ret Pappenheim' bestaande uit Pe ter Lusse, Lenette van Dongen, Hans van Gelder en Paul Vermeulen Windsant Ahoy Complex - 20.30 'De Spaanse Rijschool uit Wenen' De Doelen, grote zaal - 20.15 Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Ken neth Montgomery met Emmy Ver- hey (viool). NCRV opname met werk van o.a. Brahms en wereldpremière van De Boer (toelichting van de componist vanaf 19.30) De Doelen, kleine zaal - 09.30 tot 22.00 Nederlands Koorfestival van de Koninklijke Bond van Zang en Oratorium Verenigingen Luxor Theater - 20.15 'Een gat in de lucht' (zie woensdag 25 oktober) Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Voorjaarsontwaken', to neelvoorstelling door De Tijd van Frank Windekind. Windekind putte uit zijn eigen laat-negentiende eeuwse jeugd en tekende een schrij nend beeld van de sociale hypocre- sie. De veertienjarige Wendla sterft aan de gevolgen van een abortus. Haar moeder hield de dokter uit te buurt, de schande zou te groot zijn Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Das Mechanische Bal let' (zie vrijdag 27 oktober) Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'En we noemen haar' (zie vrij dag 27 oktober) Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Kiezen of Deelder', programma door Jules Deelder Bibliotheek theater - 20.30 'De aar de danst met ons mee', muziek en folkloristische dansen uit Spanje en Zuid-Amerika (programma i.s.m. het Salvador Allende-centrum) Lantaren 1 - 20.30 'Het syndroom van Stendhal' (zie donderdag 26 ok tober) Lantaren 2 - 21.00 'De zee' (zie don derdag 26 oktober) Paradijskerk - 16.00 Concert door Jet Dubbeldam met werk van o.a. Mendelssohm en Becvarovsky Jazzsocieteit L'Esprit - 21.30 Funk Concert Temporada Harbour Jazzclub - 21.30 Tin Town Dixie Dukes met Annette Lendir Rotown - 22.00 Concert Mud Shark, de nieuwe band van Mike Meyer, de drummer van de Gigantjes Thelonious - 21.00 Marilyn Mazur Quartet Ahoy Complex - 14.30 'De Spaanse rijschool uit Wenen' De Doelen, grote zaal - 11.00 Zon dagochtendconcert met Blossom Deari (USA), Ann Burton en het Trio Rob Agerbeek. Om 14.15 Rotter dams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Frans Bruggen met werken van Bach, Haydn en Mozart. Om 20.15 Concert Deep River Quartet De Doelen, kleine zaal -12.00 Finale le Rotterdams vioolconcours voor. kinderen/jongeren tot en met 18 jaar Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Mystery Guest', nieuw programma van Freek de Jonge Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal -15.00 'Kombuis', muziek, thea ter en beeldende kunst voor kinde ren vanaf 8 jaar door Peter Zegveld Theater De Evenaar - 14.00 'Koffie verkeerd', Ahurangi, voorbij de he melen. Concert in het kader van Cry of Asia, reizend festival Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Vol gende alsjeblieft', voorstelling door dansgroep Arena, voor iedereen vanaf 5 jaar. Een jonge groep dan sers doet auditie voor een musical. De spanning is groot. Er kunnen er immers maar een paar aangenomen worden, met voorafgaand om 13.00 klassiek kinderconcert Zaal De Unie - 14.00 tot 18.00 'Afro- Caribische muziek', studiemiddag 'communicatie tussen continenten', vier sprekers zullen duidelijk maken hoe Afrikaanse ritme's de muzikale ontwikkelingen in het Caribisch ge bied beïnvloed hebben. In het kader van het Afro-Caribe Festival Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Dulcinea's Don Qui- chot', van Carina Meydam, naar het boek van Cervantes door Het Ver volg Luxor Theater - 20.15 'Sweet Chari ty', musical met Simone Kleinsma (voorpremière) Pieterson (klarinet), Joep Terwey (fagot) en Jacob Slagter (hoorn) Luxor Theater - 20.15 'Sweet.Chari- ty' (zie maandag 30 oktober) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Dulcinea's Don Quichot' (zie maandag 30 oktober) Bibliotheek Theater -12.30 'Tussen willen maar amper kunnen', een mu zikaal anti-sprookjè door Theater groep Wees. Lunchpauzetheater Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Cariver, Verplaatst u zich eens in mij' toneelvoorstelling door het Onafhankelijk Toneel Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'II Trovatore', opere van Giuseppe Verdi door Jajos Vasady-Baloeh Compagnia D'Opera Italiano. Een troubadour Manrico Verslaat in een duel om de hafdame Leonora Graaf Luna, en doodt hem niet. Leonora denkt dat Manrico gestorven is en wil zich in een klooster terugtrekken Bibliotheek Theater - 20.30 'In de holte van je arm', voorstelling door Toneelgroep Pooster Zaal de Unie - 20.30 'Kamermuziek van de XXe eeuw I', in deze le afle vering van de serie speelt het piano duo Cees van Zeeland en Gerard Bouwhuis werken van Ives en Mes- siaen. Samen met de sopranen Ger- rie de Vries en Reina Boelens bren gen zij de première van "Diafonia' van Klaas de Vries Sportpaleis Ahoy - 20.00 'An Even ing of Yes Music', concert Anderon, Bradford, Wakeman en Howe Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Zondagskinderen', voor stelling met o.a. John Kraaykamp en Pieter Lutz. Blijspel over een ge pensioneerde Engelse majoor. Sa men met zijn beste vriend bindt hij met niet aflatende energie en humor de strijd aan met de eenzaamheid in het rusthuis Sportpaleis Ahoy - 20.00 Concert Joe Jackson De Doelen, kleine zaal - 20.15 Los Angeles Quitar Quartet Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 tot 03.00'Afro-Caribe', muziekspektakel met diverse groe pen uit binnen- en buitenland, met o.a. Franky Douglas en zijn band Sunchild, Zaireese zanger Papa Wemba, uit Kenya komt Simba Wa- nyika en het dansorkest Cita con el paado De Doelen, grote zaal - 20.15 'De Khon', dansvoorstelling door The National Thai Dance Troupe, ge maskerde acteurs vertolken de Khon, het klassieke theater van Thailand met authentieke muziek, zang en dans in originele kostuums Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Win terslaap', voorstelling door Me vrouw Smit, voor iedereen vanaf 6 jaar. In een hol houden de ouders van Jaap voortdurend een winters laap. Jaap weet nog niet precies of hij een jongen of een meisje is. Vader en moeder hebben door het lange slapen nog niet de tijd gehad hem dat uit te leggen, met voorafgaand om 13.00 klassiek konderconcert Sportpaleis Ahoy - 20.00 Concert Neil Diamond De Doelen, kleine zaal - 20.15 'I solis- ti Italiani', concert met werken van o.a. Mozart, Rossini en Bartok De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Richard Buckley m.m.v. Gerard Hettema (viool) met werken van Prokofjev, Kabalevski en Dvorak De Doelen, kleine zaal - 20.15 Serie: Beethoven Cyclus met Theo Bruins (piano), Han de Vries (hobo), George Sportpaleis Ahoy - 20.00 Concert Paul McCartney Rotterdamse Schouwburg, grote zaal -19.30 'Lulu', toneelvoorstelling door Toneelgroep Amsterdam met Chris Nietvelt e.a. Lulu richt man nen ten gronde. Slechts een man weet haar liefde te winnen, maar sterft als Lulu hem in haar dierlijke vrijheidsdrang doodt. Gebroken door haar daad, slaat zij op de vlucht. Als tippelaarster ontmoet zij haar laatste man, Jack the Ripper Deep River Quartet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 28