Ondernemers Lange Zelke positief over overkapping Hogere bijdrage voor Koudekerkse bewoners van renovatiehuizen Willibrordcollege maakt zich op voor Williwood goes Hollywood PvdA en PPR zeven jaar uit Veere elkaar na Souburgse STEC op de planken met toneelklucht D66 Middelburg pleit voor manager gemeentewerken streek Landbouwschap kraakt ontwerpplan buitengebied gemeente Middelburg Exploitant verkoopwagen wil stek Oranjezon terug 17 WINKELIERS DRAGEN BIJ Provinciaal beleid VOORSTEL B EN W VALKENISSE Namen Bromfietser gewond FILMFESTIVAL VOOR SCHOLIEREN SOCIALISTEN WILLEN ALLEEN VERDER Stemmen Voorlichting voor cara-patiënten Beurs postzegels en munten Middelburg Wegwijzer zwaait leerkrachten uit VVD-Middelburg beklaagt zich over verplichtingen Stars at Moonlight Werkbezoek van dr C. Boertien aan Middelburg ALGEMENE BESCHOUWINGEN Mondjesmaat WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 CONFLICT MET WATERSCHAP w b VLISSINGEN - De ondernemers in de Lange Zelke in de binnenstad van Vlissingen zijn overwegend positief over de herinrichtingsplannen die de gemeente heeft voor hun winkel straat. Dat bleek dinsdag op de informatiebij eenkomst die voor de ondernemers in de straat werd gehouden. Volgens het door de Vlissingse architect ir J. R. Slemmer gemaakte plan wordt de straat onder meer versmald, komt er een overkapping en om de ruimte ver der te breken komt er een aantal kios ken. Het plan maakt deel uit van de opwaardering van het hele 'kern-win kelgebied', dat bestaat uit de Lange Zelke de Sint Jacobsstraat en de Wal- straat. De volgens de inzichten van de jaren zestig ruim aangelegde Lange Zelke wordt tegenwoordig als sfeerloos er varen, aldus Slemmer. „Om als win kelgebied te blijven voldoen moet de MIDDELBURG - Vaag, te moeilijk, onleesbaar en het legt té veel beper kingen op aan de boeren. Het vooront werp-bestemmingsplan 'Buitenge bied' van de gemeente Middelburg is door de landbouworganisaties kri tisch ontvangen, zo bleek dinsdag avond tijdens een informatieve bij eenkomst in Middelburg. Vooral boe ren, veehouders en glastuinbouwers, die in gebieden hun bedrijf uitvoeren waar sprake is van natuur- of land schappelijke waarden, komen er in het plan bekaaid vanaf. Uitbreiding is beperkt, omschakeling van grondge bruik is aan een vergunningenstelsel gebonden. Aan het overgrote deel van het Middel burgse platteland - het Landbouw schap spreekt van driekwart van de oppervlakte - kennen burgemeester en wethouders bijzondere landschap pelijke waarden toe. Die gebieden zijn te vinden ten oosten van de Veerse- weg, in het buurtschap Brigdamme, aan de Zandvoortseweg en rond de Van 't Hoffweg. Gebieden waar geen of nauwelijks beperkingen gelden, zijn alleen te vinden in de polders van Nieuw- en Sint-Joosland. Het landbouwschap toonde zich dins dagavond weinig gelukkig met het nieuwe bestemmingsplan, dat het ou de uit de jaren zeventig moet vervan gen. Akkerbouwbedrijven die bijvoor beeld willen omschakelen naar inten sieve glastuinbouw krijgen daarvoor geen toestemming. „Het landbouw schap is van mening dat elk bedrijf zich moet kunnen omschakelen, zeker met het oog op de toekomst, nu het agrarische bedrijfsleven naarstig op zoek is naar alternatieven", zegt een woordvoerder van het schap. Volgens het stedebouwkundig ad viesbureau van de gemeente Middel burg komen de natuurwetenschappe lijke waarden van de ingetekende percelen niet uit de lucht vallen. De gemeente doet niets anders dan het provinciale beleid overnemen uit het streekplan. Bovendien is volgens ir Jansen het bestemmingsplan afge stemd op wat hij noemde gewijzigde maatschappelijke inzichten. De aanlegvergunning regelt onder meer het aanbrengen van verhardin gen, het verwijderen van houtopstand, de aanleg van drainage en het blijvend omzetten van gras- in bouwland. Zul ke wijzigingen in de agrarische be drijfsvoering zijn niet verboden, maar zullen op zijn merites worden beoor deeld door een landschappelijke des kundige en eventueel een landbouw kundige. Normale werkzaamheden voor beheer en onderhoud zijn niet vergunningplichtig. Het bestemmingsplan ligt nog tot en met vrijdag ter inzage bij het bureau voorlichting van de gemeente. Tot die tijd kunnen ook bezwaren of reacties worden ingediend. KOUDEKERKE - Bewoners van de Bergstraat en de Cithershillsingel in Koudekerke hebben bij de gemeente een hogere schadevergoeding afge dwongen. Zij moeten tijdelijk verhui zen in verband met renovatie van hun woning. De vergoeding van 3500 gul den vonden ze niet toereikend. Na protest zijn b en w van Valkenisse van plan een bedrag van 4000 gulden uit te keren. De 27 huizen van Woningstichting Walcheren (WSW) worden dit en ko mend jaar gerenoveerd. De bewoners moeten hiervoor hun onderkomen ontruimen en naar een wisselwoning verhuizen. Voor de verhuis- en herin richtingskosten krijgen ze een vastge legde bijdrage. Het rijk keerde vroeger 4000 gulden uit. Bijna vier jaar geleden werd deze regeling naar de gemeenten overgeheveld. De bijdrage werd in Val kenisse vastgesteld op 3500 gulden. De bewoners van de Bergstraat en de Ci thershillsingel vinden dit bedrag te laag. Ze verwijzen naar omliggende ge meenten die hogere bedragen uitke ren. Vlissingers krijgen bijvoorbeeld 4000 gulden. Burgemeester drs W. J. Plomp en zijn twee wethouders zijn gezwicht voor het protest. Ze stellen de gemeente raad voor de schadevergoeding met 500 gulden op te krikken. De raad be slist donderdag over het voorstel. B en w willen de nieuwste straat in Zoutelande de naam Randduinhof ge ven. Het betreft de doodlopende af takking van de Duinweg naar het voormalige zomerhuizenterrein Leijnse. Op dit terrein worden acht woningen gebouwd. De raad mag hier morgen zijn goedkeuring aan geven of andere naamsuggesties doen. Op de raadsagenda prijkt ook het voorstel om 5000 gulden uit te trekken voor naamzuiltjes bij de duinovergan gen in Valkenisse. De twee VW's in de gemente hebben gevraagd de overgan gen namen te geven, zodat toeristen en hulpverleners makkelijker hun plaats van bestemming kunnen vinden. Het Waterschap Walcheren stelt gratis ba salt-zuiltjes beschikbaar. De grave ring van de naam en de plaatsing ko men voor kosten van de gemeente. straat aantrekkelijk zijn als winkel-, wandel-, én verblijfsgebied." Hierbij noemde hij de parkeermogelijkheden aan de kop van de Walstraat essen tieel. Als de centrumplannen geheel zijn gerealiseerd, kan van de gepar keerde auto uit vrijwel geheel over dekt worden gewinkeld. Daartoe hoeft volgens hem in de Walstraat geen overkapping te verschijnen; een ononderbroken luifel voldoet er ook. Kritische kanttekeningen die werden gemaakt hadden vooral betrekking op de precieze invulling van het plan. Zo vonden verschillende winkeliers de ruimte tussen de geplande kiosken en de winkels te krap. „Ontstaan daar geen opstoppingen", zo werd ge vraagd. Men vroeg zich verder af of het straatbeeld niet erg gesloten zou wor den, mede omdat de ruimte ook nog wordt opgevuld met de pilonen die de overkapping moeten dragen. Verder waren er vragen over de bevoorrading: bij een aantal winkels gebeurt dat aan de voorkant. Grote vrachtwagens kunnen straks niet meer tot voor de deur rijden. Slemmer noemde de Sint Jacobspassage als voorbeeld waar dit ook geldt en waar dat naar tevreden heid is opgelost. Tegenover deze zaken zette Slemmer de mogelijke omzetstijging van wel licht 30 tot 40 procent door de opwaar dering als winkelstraat. Winkelier A. M. Luitwieler verwoordde de gevoe lens van verschillende aanwezigen toen hij de gemeente complimenteer de met de presentatie van de huidige plannen. „Ik denk dat wij voor de jaren '90 op de goede weg zijn, ook gezien de plannen aan de kop van de Walstraat. Als wij ons niet op tijd profileren vrees ik dat wij de boot missen." De consu ment wordt volgens hem immers steeds kritischer als het om winkelen gaat. De winkeliers moeten het merendeel van de kosten zelf opbrengen. Ambte naar J. Schroevers van de dienst volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu van de gemeente, becijferde de totale kosten van het plan op 2,8 mil joen. Daar stelde hij opbrengsten te genover door winkeluitbreiding, de bouw van een flat met vijf woonlagen en winkels op de begane grond tussen de bibliotheek en lunchroom La Reine en de huuropbrengst van de kiosken. Blijft over 1,5 miljoen, met btw erbij 1,7 miljoen. Daarvan betaalt de gemeente zes ton, de rest moet komen uit de baatbelasting die de winkeliers moe ten gaan betalen. Deze is begroot op 450 gulden per strekkende meter front per jaar, vijftien jaar lang. Met name hierom was een winkelier tegen het plan. Hij betwijfelde of de opwaarde ring van de straat voor hem de kosten van de baatbelasting zouden goedma ken. Winkelier Ph. Modijefsky vroeg waar om de architect niet had gekeken naar een mogelijke herinrichting zonder overkapping. Gemeenteambtenaar W. Crusio, die de bijeenkomst leidde, zei dat dit was omdat de gemeente hem nu eenmaal daar geen opdracht toe had gegeven. Hoewel Modijefsky twij fels uitte over de door de architect ge noemde omzetstijgingen door soortge lijke projecten elders, zei hij toch ge matigd positief te zijn over het plan. Alle winkeliers worden nog individu eel gepolst over de geplande uitbrei ding van het winkeloppervlak door de versmalling van de straat. Aan de hand van alle genoteerde reacties zal het gemeentebestuur uiteindelijk het definitieve plan bepalen. Eerder al toonden de bewoners van de Lange Zelke zich eensgezind negatief over de overkapping van hun straat. MIDDELBURG - Bij een botsing tus sen een fletser en een bromfietser op de Walcherseweg in Middelburg is dins dagmiddag rond 16 uur de 17-jarige bromfietser D. H. licht gewond ge raakt. De jongen kwam bij een inhaal manoeuvre in aanraking met een jeug dige fletser. Beiden kwamen ten val. De fletser kwam met de schrik vrij. H. moest voor behandeling naar het Mid delburgse Gasthuis, maar kon daarna naar huis. Brutti, Sporchi e Cattivi, een film van Ettore Scola uit 1976, is te zien op het Williwood-festival. GOES - Enorm grote - originele - filmaffiches hangen in de gang van het Goese Sint Willibrordcollege. „De katholieke school maakt zich op voor deel twee van Williwood goes Hollywood, de prolongatie van het vorig jaar begonnen filmfestival. Tien films, waaronder enkele klas siekers, draaien vrijdag 3 novem ber verschillende keren in negen lo kalen. De 1050 leerlingen zien elk drie rolprenten. Dat komt neer op in totaal 26 voorstellingen. Het ci nema-spektakel gaat gepaard met een expositie, optredens van een Filmorkest en de Traveling Willi- billies en een filmbal met als klap stuk de uitverkiezing van de best geklede filmster. De grote gangmaker achter Willi wood goes Hollywood is de cultuur- minnende docent Duits, Jos Ver- paaien. Hij is ex-voorzitter van een Roosendaals filmhuis en kent het klappen van de zweep. Bovendien heeft hij de formule ook al op andere scholen losgelaten. Samen met twee andere docenten en een leerling or ganiseert hij het festival. „Film is het medium van de jeugd. Leerlin gen zien veel films op televisie. Wij willen ze met dit festival warm ma ken voor het fenomeen cinema en ei genlijk laten zien dat het medium meer voortbrengt dan alleen com merciële massaprodukten", licht Jos Verpaalen de opzet toe. De animator wil zijn doel bereiken door de films in drie categorieën te verdelen. Een A-film zoals A Fish Called Wanda is vrij toegankelijk. Qua inhoud en structuur hebben de B-films al meer om het lijf. Artistie ke rolprenten met een hogere moei lijkheidsgraad, maar met veel zeg gingskracht en een prachtig scena rio krijgen een C. De bovenbouw krijgt een gratis passepartout voor een film uit elke categorie. De scho lieren mogen een A- voor B- en een B- voor een C-film inruilen. Naar be neden toe kan dat niet. Voorwaarde is dat bij de drie films slechts één A- film zit. In de eerste categorie vallen Midnight Run, The Naked Gun en A Fish Called Wanda. Spoorloos, Mijn Vader Woont In Rio en Brutti, Spor chi e Cattivi zijn B-films. Het 'zwaar dere' werk vormen Bagdad Café, Mississippi Burning, Salaam Bom bay en de klassieker Una Gorniata Particolare. Leerlingen van de on derbouw kunnen kiezen uit de A-ca tegorie en Mijn Vader Woont In Rio. Een 'lichtkrant' zal de gasten voort durend voorzien van actuele infor matie over het filmfestival. Tussen de sessies door kunnen de scholieren een expositie van film posters bekijken. Het is de persoon lijke collectie van docent I. Schmidt, die enkele zeldzame exem plaren bevat. In de kantine, die door een docent handvaardigheid in stijl wordt aangekleed, speelt het uit leerlingen samengestelde Filmor kest deuntjes als Cabaret. Tevens zijn er drie videopresentaties. Enke le leerlingen hebben een eigen scrip- tje gemaakt en dat vervolgens verf ilmd. 's Avonds gaat het evenement gewoon door. Een scholierenband treedt op, leerlingen verzorgen een modeshow en docenten vertolken country western onder de naam Travelling Willibillies. Leerling Gui- do van den Boom begeleidt twee stomme films op piano. Het Willi wood-festival eindigt met een film bal. De bezoekers komen verkleed als filmsterren. Degene die de beste uitmonstering heeft, krijgt een prijs. VEERE - De PvdA en de PPR in Veere zijn uit elkaar na een samenwerkings verband van ruim zeven jaar. Het ini tiatief voor de splitsing is genomen door de sociaal-democraten. Zij wil len de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar in met een ei gen lijst. De PvdA zag er geen bezwaar in tot dat tijdstip met de PPR door te gaan, maar daar voelden de radicalen niets meer voor. Het samenwerkings verband is daarom met onmiddellijke ingang opgeheven. De combinatie had twee zetels in de raad die bezet werden door Annelies Slotman (PPR) en Joost van Nieuwen- huizen (PvdA). Zij blijven de komende maanden op hun plaats, zij het dan ie der voor hun eigen partij. De samen werking over de afgelopen jaren wordt door beide raadsleden goed genoemd. Er waren geen fricties en er was ook geen sprake van persoonlijke conflic ten. Volgens Joost van Nieuwenhuizen is de onduidelijkheid over de toekomst van de PPR de reden voor de splitsing van de PvdA. De PPR is landelijk sa mengegaan met andere partijen in de combinatie Groen Links. „Wij hebben deze beslissing genomen ter behoud van onze eigen identiteit. De PPR weet zelf nog niet hoe haar toekomst eruit ziet en de PvdA wil duidelijk zijn naar haar kiezers toe." MIDDELBURG - A. van de Brande uit Geersdijk, exploitant van een ver koopwagen op het strand van Oranje zon, heeft ruzie met het Waterschap Walcheren over zijn standplaats. De man stond vanaf de zomer van 1982 naast de duinovergang. Dit seizoen moest hij van het schap met zijn wa gen elders op het strand gaan staan. Het conflict liep zo hoog op dat Van de De STEC-acteurs uit ie de klucht 'In de vergulde os'. OOST-SOUBURG - Een hotelier in een dorpje onder de rook van Amster dam zit in financiële problemen, om dat de gasten wegblijven. Het perso neel komt in opstand vanwege de ach terstallige betaling. De hotelknecht krijgt echter onverwacht een erfenis en koopt het hotel. De werknemer wordt werkgever en de baas wordt bediende. Deze gegevens vormen de basis van het toneelstuk 'In de vergul de os' dat het Souburgs Toneel en Ca baret (STEC) binnenkort drie keer op voert. Wanneer plotseling ook nog vreemde hotelgasten opduiken, is de verwar ring compleet. De kracht van een klucht ligt in verwarrende situaties en persoonsverwisselingen. Aan deze ei sen voldoet 'In de vergulde os' van Jo- han Blaaser. De tien spelers hebben het stuk ingestudeerd onder leiding van Dick Zwitser die de zieke regisseur Ton Aertssen heeft vervangen. Het ho teliersechtpaar wordt uitgebeeld door Piet Beun en Brigitte van Klinken. An neke de Looff vertolkt de dochtersrol en Rob Dirven die van haar vriend. J an Hendrikse en Ria Provoost komen het toneel op als het hotelpersoneel. De overige rollen worden ingevuld door Paul Nonnekens, Marjo Walhout, Ad Mijnsbergen en Floortje Dinge- manse. De klucht 'In de vergulde os' wordt za terdag voor de eerste keer in Oost-Sou burg op de planken gebracht. Buurt huis De Zwaan aan de Kromwegesin- gel wordt hiervoor omgebouwd tot to neelzaal. De twee daaropvolgende za terdagen (4 en 11 november) wordt het stuk wederom opgevoerd. Alle voor stellingen beginnen om 20.00 uur. Met de opvoering van dit blijspel komt een einde aan het veertigjarige jubileum van STEC. Deze mijlpaal is afgelopen jaar gevierd met onder meer het volks toneelstuk 'Zeemansvrouwen'. Brande de zaak voor de provincie bracht. Dinsdag hoorde de eerste ka mer uit gedeputeerde staten de beide partijen. Van de Brande vraagt de kamer om schorsing of vernietiging van het be sluit van het waterschap. Hij wil terug naar zijn oude stek. De nieuwe plaats is volgens hem te gevaarlijk. Waar hij nu staat wordt zijn wagen bij hoog wa ter vaker overspoeld dan op de vorige standplaats. Deze zomer liep naar zijn zeggen het water bij twee gelegenhe den over zijn terras terwijl het een mooie rustige zomer was, tekende hij aan. De exploitant van de verkoopwagen vreest bovendien omzetverlies omdat de stroom strandgangers niet meer di rect langs zijn wagen komt. Dank zij het uitstekende strandweer was daar het afgelopen seizoen echter geen sprake van. Het waterschap wil de wagen niet meer op de oude plaats hebben omdat zich daar een duin aan het vormen is. Van de Brande voerde tijdens de zit ting aan dat het nieuwe duin wellicht voor een deel te danken is aan de geza menlijke inspanning van hem en een andere strandschoonmaker. Zij drop ten het afvalhout en dergelijke steeds op die plaats waar het langzaam werd ondergestoven door zand. De dijkgraaf van het waterschap, mr J. Lantsheer, bestreedt dat. Hij stelde dat het een volkomen natuurlijke ont wikkeling is. De eerste kamer uit gede puteerde staten doet schriftelijk uit spraak in de kwestie. Bij de landelijke verkiezingen van af gelopen september behaalde de PvdA in Veere vier keer zoveel stemmen als de PPR. De PvdA zou met een gelijk resultaat in de gemeenteraadsverkie zingen zelfstandig twee zetels kunnen bezetten. Van Nieuwenhuizen ont kent met klem dat die cijfers de door slag hebben gegeven bij het split- singsbesluit. Hij geeft wel toe dat de verhouding tussen het aantal stem men en het aantal zetels van de lokale coalitie door zijn partij wat scheef ge noemd werd. PPR-raadslid Annelies Slotman zegt dat haarpartij overdonderd is door het - besluit van de PvdA. „Er waren wat ge sprekken geweest en we wisten dat er punten waren voor overleg, maar wij proefden de sfeer als 'we komen er met elkaar wel uit'. Plotseling zijn we door de PvdA voor een voldongen feit ge steld. Daarop hoefde de samenwer king tot de verkiezingen ook niet meer voor ons. Het onderlinge vertrouwen is helemaal weg. We gaan alleen verder, maar we vinden het vervelend dat het zo heeft moeten gaan." De PPR heeft nog niet besloten onder welke vlag de partij de verkiezingen ingaat: als zelf standige partij of in de combinatie Groen Links. De PvdA en PPR zijn de enige linkse partijen binnen de Veerse raad. Die be staat verder uit vijf zetels voor het CDA, twee voor de combinatie SGP/ GPV/RPF en twee voor de WD. De combinatie PPR/PvdA was in 1982 het resultaat van pogingen om met nog meer partijen een linkse groepering in Veere in het leven te roepen. Bij de ver kiezingen van '82 behaalde de combi natie één zetel, die werd ingenomen door de PvdA'er Joost van Nieuwen huizen. Bij de volgende verkiezingen in '86 kreeg de combinatie dankzij reststemmen een tweede zetel, zodat met Annelies Slotman ook de PPR een directe vertegenwoordiger in de ge meenteraad kwam. VLISSINGEN - De afdeling Walche ren van het Nederlandse Astma Fonds houdt woensdag 15 november een rookvrije voorlichtingsavond in ge bouw S&O/GPC aan de Bosweg in Vlissingen. De heer S. Meij van de Stichting Aanvullende Thuiszorg Zeeland vertelt over het werk van zijn stichting en beantwoordt vragen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Elke maandag van 15.30 tot 16.30 uur zijn er sportgroepen voor cara-patiën ten in de Vlissingse sporthal Baskens- burg en op donderdag van 19.00 tot ,20.00 uur in de sporthal van Vijver vreugd in Middelburg. Ook is er een zwemuur voor cara-patiënten in het warme en chloorarme zwembad in Vlissingen. MIDDELBURG - De Commissie Ruil- dag 1989 van de verenigingen FV Del ta-West en IV Philatelica afdeling Mid delburg houdt zaterdag een beurs van postzegels en munten in gebouw De Schakel in Middelburg. Er is volop handel aanwezig, er worden unieke ka vels geveild er er is een verloting. De beurs is van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags voor het publiek toe gankelijk. SEROOSKERKE (W) - Basisschool de Wegwijzer in Serooskerke neemt don derdag afscheid van twee leerkrach ten, die gebruik maken van de zogehe ten DOP-regeling en vervroeg uittre den. M. van Leerdam-Leynse vertrekt na een dienstverband als docente handwerken/textiele werkvormen van bijna zeventien jaar. Onderwijzer A. Meulenberg is al op 1 oktober ge stopt. Hij was sinds 1 januari 1972 werkzaam op school. Het afscheid van de kinderen wordt 's middags gevierd met een poppenkast voorstelling door de stichting Parabel. Van 16 tot 17 uur is er gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van de beide leerkrachten in de hal van de school. Tevens bestaat dan de gele genheid om kennis te maken met me vrouw Van Bokkem-Rijken en onder wijzer R. Flohil. MIDDELBURG - De WD-fractie in de Middelburgse gemeenteraad vindt dat zij zich niet goed heeft kunnen voorbereiden op de begroting 1990. Telkens werden de raadsleden op 'hinderlijke wijze' gestoord door tal van activiteiten, waaraan zij geacht werden deel te nemen. In haar alge mene beschouwingen beklaagt de fractie zich over de raadsexcursie, het bezoek aan zusterstad Folkestone, twee raadsvergaderingen met mini male agenda's en last but not least de introductie van nieuwe inwoners. Totaal niet gehinderd door het feit dat het raadlidmaatschap geen verplich ting is, maar eerder een roeping, vraagt de WD-fractie of het college geen rekening kan houden met de raadsleden. De liberalen schrijven let terlijk: 'Het ware te wensen dat het col lege zich bewust wordt van het feit dat de meeste raadsleden een normale be trekking hebben en dat vrijwel alle raadsactiviteiten naast hun dagelijkse werk moeten worden uitgevoerd'. De klacht is niet nieuw. Al eerder pleitte de WD voor voldoende tijd. De fractie betreurt het in 'hoge mate' dat het college een dergelijk verzoek met een 'schijnbare achteloosheid' naast zich neerlegt. De VVD wil weten of burgemeester en wethouders bereid zijn om aan hun klachten tegemoet te komen. Bovendien willen de liberalen weten hoe het college de raadsleden meer tijd wil gunnen. VLISSINGEN - De majoretten- en twirlgroep Stars at Moonlight uit Vlis singen heeft twee eerste prijzen be haald op een festival in Ouddorp. De meisjes eindigden bovenaan in de showparade en in de topklase. De jeugd behaalde een zevende plaats. MIDDELBURG - Dr C. Boer tien, commissaris van de konin gin in Zeeland, brengt maandag middag een werkbezoek aan Middelburg. Hij gaat kijken bij de bouwwerkzaamheden aan de Focuswoningen in de Zuster straat en aan de woontorens in het Maisbaai-project. Ook voert hij vanaf 16 uur in het stadhuis een gesprek met de gemeente raad. Aan de orde komen onder andere de samenwerking tussen Middelburg en Vlissingen, de economische ontwikkelingen van de Zeeuwse hoofdstad en het Middelburgse cultuurbeleid. 1 MIDDELBURG - D66 in Middelburg wil dat bij de dienst gemeentewerken zo snel mogelijk een interim-manager wordt aangesteld om orde op zaken te stellen. De partij is bereid daar zestig duizend gulden voor uit te trekken. De interim-manager moet binnen een half jaar aangeven hoe het tekort bij gemeentewerken (negen ton) kan worden weggewerkt. Hij moet boven dien per kwartaal rapport uitbrengen aan de verantwoordelijke wethou ders) en een eindconclusie leveren aan de gemeenteraad. D66 stelt dit in de algem^ie beschouwingen op de be groting 1990. D66 noemt het te gek voor woorden dat het college en zelfs de portefeuille houder een jaar na het overschrijden van de begroting weet dat gemeente werken één miljoen gulden te veel heeft uitgegeven. De oplossing van het college om het tekort te dekken door de gemeentebelastingen op te schroe ven, stuit de partij tegen de borst. Slecht beleid en management mag niet op de burger worden afgewenteld, aldus fractievoorzitter drs W. Ovaa. Hij stelt het college andermaal de reto rische vraag wat met de wethouder van gemeentewerken moet gebeuren: aftreden, een andere portefeuille toe bedeeld krijgen of doen alsof er niets aan de hand is. Het antwoordt geeft de parij zelf: „Voorstellen uit de rooms-ro- de coalitie zullen er niet komen." Het CDA kaart de problematiek bij ge meentewerken slechts mondjesmaat aan. De christen-democraten willen slechts weten hoe het college het bud get denkt te beheersen. De WD eist 'straffe maatregelen' om het tekort te rug te dringen, zeker met het oog op de toekomst. De liberale partij mist een lange termijn visie. De scheefgegroei de situatie is ontstaan, zo meent de WD, doordat het college onvoldoende betrokken is geweest bij de dageüjkse gang van zaken. Wat nodig is, zijn con crete maatregelen om de dienst effi ciënter te laten werken, zodat nutte loos werk tot het verleden kan beho ren. Als voorbeeld noemt de WD de aanleg van parkeerhavens in de wijk Klarenbeek. Gemeentewerken liet in al deze uitsparingen tegels met een de letter 'P' leggen. „Alsof anders nie mand zou begrijpen dat dit parkeerha vens zijn." De raadsfractie SGP/RPF/ GPV vreest slechts dat bij ongewijzigd beleid de gemeenteraad volgend jaar weer geconfronteerd wordt met een begrotingsoverschrijding. De PPR rept met geen woord over het tekort bij gemeentewerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 25