PZC Tennis Achtkanfp Inge Treebusch speelt het best in lege zalen Jacqueline van Esch deelt drie klappen uit Voorronden bridgetoernooi sport MZ zondag tegen Verona Tijden van schaatsers vallen tegen Triathlon van Assen uitgesteld Maas beste Zeeuw in Luxemburg Ko Kasse tweede in rallycross Balen TWEEDE RONDE EUROPACUP „IK BEN ALTIJD BANG DAT IK IETS STOMS DOE NIEUWE ZEEUWSE BADMINTONKAMPIOENE Timide Overgang Dartwedstrijden in Vlissingen Zweden ontdekken nieuw dopingmiddel Wielerrecords in Colorado Springs WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 20 MIDDELBURG - Twee jaar geleden speelde Inge Treebusch nog regelmatig interlandwedstrij den met een selectie onder vijftien jaar. De Middelburgse tafeltennister behoorde tot de lande lijke top vijf in haar leeftijdsklasse en werd gezien als één van de grote beloftes. Ze is nu zestien, speelt al drie seizoenen voor Middelburg Zuid 1 in de eredivisie en lijkt na een moeiza- me aanloop uitgegroeid tot een volwaardige kracht. De verwachting is zelfs dat de jongste speelster van het MZ-drietal zondagmiddag in de thuiswedstrijd voor de Europacup tegen Verona in een glanzende vorm zal verkeren. Het wordt haar vierde Europese optre den met MZ in twee jaar en het zal on- getwijfeld een zware krachtmeting worden. Inge Treebusch: „Ik denk eer- lijk gezegd niet dat we een kans heb- ben om te winnen. Ze zullen in elk ge- val wel veel sterker zijn dan onze vori- ge tegenstander. Vooral de Joegoslavi sche speelster van Verona schijnt heel goed te zijn." De ontwikkeling van Inge Treebusch op het niveau van de eredivisie is ra- zendsnel gegaan. Toen ze drie jaar ge- leden haar debuut maakte in de com petitie won ze ongeveer één op de tien partijen. Dat is langzamerhand ge groeid tot wat het nu iseen gemiddel de van één op twee. Drie overwinnin- gen in de laatste competitiewedstrijd, die voor de Middelburgers met 6-4 ver loren ging, brachten haar totaal op ne gen winstpartijen uit achttien. MIDDELBURG - Het Zeeuwse ta- feltennisteam van Chrompack/MZ staat zondagmiddag voor een nieu we krachtmeting. Het damesdrie tal Ingrid van Osselaer, Ankie Kersten en Inge Treebusch is in de tweede ronde van de Europacup in een thuiswedstrijd gekoppeld aan het Italiaanse Surgelati Arena Ver ona. De wedstrijd wordt gespeeld in het Sportcentrum Slaghvaert en begint om 14.00 uur. De Italiaanse ploeg, waarin de 27- jarige Gordana Perkucin de absolu te topspeelster is, heeft nationaal een behoorlijke reputatie, is drie keer landskampioen geweest en werd vorig seizoen derde in de hoog ste divisie. Toch is de wedstrijd te gen Middelburg Zuid het eerste op treden voor de Europacup. Vrijwel altijd stond ze in de schaduw van haar ploeggenoten Ingrid van Os selaer en Ankie Kersten. De twee in middels tot routiniers uitgegroeide speelsters waren dikwijls beter opge wassen tegen de spanning die het op tredens op nationaal topniveau met zich meebracht. Treebusch werd overvleugeld, omdat ze mentaal nog tekort kwam. Zowel in de Europacup wedstrijden (vorig jaar in Athene, dit jaar in Wenen) als in de competitie was het spel van de jeugdspeelster nog iets te onevenwichtig. Het is daarom zo opvallend, dat ze nu ineens alle schroom van zich heeft afgezet. De Zeeuwse topclub, die zichzelf kan sen op de titel had toegedicht, blijft tot nu toe ver onder de nogal hoge ver wachtingen. Dat heeft het zelfvertrou wen aangestast en is kennelijk ook van invloed op het spel van Ingrid van Os selaer en Ankie Kersten. De plotseling De Joegoslavische Gordana Perku cin, die twee jaar in Italië speelt, is overgenomen van Turijn. Ze werd vorig jaar tweede in het damesdub- bel op de wereldkampioenschap pen en derde in Seoul. Volgens de trainer van Verona, Alberto Pasco- lini, is Perkucin een aanvalster, die het niveau van Bettine Vriesekoop benadert. Verder bestaat het team uit Ales- sandra Besnardo (22), die bekend staat als verdedigster en dit seizoen de derde plaats op de nationale ranglijst inneemt. Trainer Pascoli- ni: „Zij speelt al zeven jaar onafge broken in het Italiaanse team en heeft dus internationale ervaring." De 18-jarige Valentina Pennacchini was tot vorig jaar vaste keus in de jeugdploeg van Italië. uitblinkende Treebusch is echter niet door die inzinking getroffen. Trainer Koen de Vries verzuchtte na de laatste nederlaag: „Mentaal zit het niet goed met de meiden." „Maar met mij gaat het juist hartstikke goed", reageert Treebusch gevat. Wat de ver klaring daarvoor kan zijn? „M'n verke ring is drie weken geleden uitgegaan", denkt ze hardop. „Misschien is het dat wel. Ik heb ineens weer veel meer zin in tafeltennissen gekregen." „Ik weet ook niet wat er met Ingrid en met Ankie mis is. Ze balen verschrik kelijk", zoekt ze naar een verklaring voor het slechte spel van haar team genoten. „Het is al een paar weken doodstil als we van een uitwedstrijd naar huis rijden. Ik ken dat gevoel, omdat ik zelf ook heel slechte wed strijden heb gespeeld. Vooral in mijn eerste jaar voor MZ 1 hing ik er soms maar bij." ,Ik was altijd heel zenuwachtig voor een partij en had totaal geen zelfver trouwen. „Het was ook best een grote overgang voor me. Ik was toen dertien, moest ineens met scheidsrechters gaan spelen en zo. Ik ging al naar de tafel met de gedachte: dat wordt tóch weer verliezen." Het succesvolle optreden in de laatste wedstrijden wijst er op dat Inge Tree busch, die volgend jaar het eindexa men Havo doet, die moeilijke jaren heeft verwerkt. Ze oogt zelfverzekerd, hoewel er ook nu nog altijd een zekere angst bestaat voor belangrijke wed strijden. Faalangst, zoals in de vorige Europacup-wedstrijden, is MZ niet vreemd. Inge Treebusch wil het graag erken nen: „Ik speel eigenlijk het liefst voor lege zalen. Het is leuk, hoor, veel toe schouwers in de zaal. Ik kan er alleen niet tegen dat ze naar mij kijken. Dan ben ik bang dat ik voor gek sta, dat ze vinden dat ik weer stomme ballen speel. Ik hoop dat er zondagmiddag te gen Verona veel publiek komt. Ik hoop ook dat ze éven niet kijken, als ik moet spelen..." gespeeld. De spelers en speelsters in gedeeld in de poules A t/m M kwamen daarbij in actie, hetgeen de volgende uitslagen opleverde: Poule A: M. Proos-A. van Weye 8-4; J. Mooi- broek-A. Probert 3-5; M. Pluymers-S. Gme- lich Meijling 7-6; R. Markusse-R. Fillius 4-6; M. Proos-M. Pluymers 5-7: J. Mooibroek-R. Markusse 9-5; A. van Weye-S. Gmelich Meij ling 5-8; A. Probert-R. Filius 2-9. Poule D: J. van Leeuwen-F. Boerjan 6-5; R. Raayman- M. van Leeuwen-M. van de Linde 5-6; F. Boerjan-R. Raayman 6-3; R. Verhulst-N. Bijl 5-7; J. Grootenhuis-E. Nieuwland 6-5. Poule E: S. Ebbens-A. Verstijnen 1-10; F. Landsbergen-C. Breas 6-7; B. meulblok-B. Grootjans 7-30 R. Gijzel-M. Jacobs 5-5; S. Ebbens- F. Landsbergen 2-12; A. Verstij- nen-C. Breas 15-1; B. Meulblok-R. Gijzel 8-3; B. Grootjans-M. Jacobs 5-5. Poule F: D. van Tuyl-A. Miljoen 8-4; P. Stroo-B. van Geer 9- 3; T. Verkooyen-R. marijs 3-7; L. Flipse-R. van de Moere 5-5; D. van Tuyl-B. van Geer 6-6; A. Miljoen-P. Stroo 5-5; T. Verkooyen-R. van de Moere 9-3; R. Marijs-L. Flipse 9-2. Poule G: A. van Geldermalsen-E. Eversdijk 6-2; S. Kats-R. Barten 54-6; M. Doelem,en-R. Koek 8-4; H. Doeleman-J. Priem 8-5; A. van Geldermalsen-R. Barten 3-10; E. Eversdijk- S. Kats 6-2; M. Doeleman-J. Priem 6-3; R. Kock-H. Doeleman 2-6. Poule H: M. Felius- J. Oudeman 9-5; L. Geus-J. Korstanje 2-7; R. Hofman-R. de Kok 4-7; F. Westdorp-G. Grootenhuis 4-3; R. de Kok-F. Westdorp 3-7. Poule 1: C. Schotte-M. Heeringa 9-2; E. La- bruyère-C. Oosters 3-6; C. Davidse-D. Bijl 9- 3; J. Zuidweg-E. de Kok 5-5; C. Schotte-C. Oosters 5-7; M. Heeringa-E. Labruyére 5-4; C. Davidse-E. de Kok 11-2; D. Bijl-J. Zuid- weg 9-2. Poule J: E. Grotenhuis-M. Meulen- berg 3-7; M. Walraven-K Bijl 8-5; S. Kui pers-A. Oosters 2-10; K. van de Vijver-A. Oosters 5-4; E. Grootenhuis-K Bijl 5-5; M. Meulenberg-M. Walraven 7-2; S. Kuipers-A. Oosters 1-11; L. Kouwer-K. van de Vijver 2- 10. Poule L: M. van de Mont-N. Vinkoert 6-4; A. van Belzen-E. van de Waay 6-1; M. Ganse- man-A. Huibregtse 7-2; I. Verbrug-D. de Rooy 7-3; M. van de Mont-E. van de Waay 4- 8; N. Vinkoert-A. van Belzen 2-10; M. Ganse- man-D. de Rooy 6-3; A. Huibregtse-I. Ver burg 11-0. Poule M: J. Kortstanje-M. Meu- lenberg 2-5; M. Bom-M. Lefebre 5-3; M. Gan- K. Hemmes 10-1; A. Verschuure-F. van Mal- degem 8-0; J. Kortstanje-M. Lefeber 3-5; H. Bruynzeel-M. Bom 1-5; M. Gan-F. van Mal- degem 13-0; K. Hemmes-A. Versehuure 1-11. VLISSINGEN - Een aantal Zeeuwse schaatsers is actief geweest op wed strijden in de overdekte ijsbaan 'De Uithof in Den Haag. Door het warme weer en een grote hoeveelheid stof op de ijsbaan vielen de tijden enigszins te gen. De prestaties van de Zeeuwen op de 3000 meter zijn als volgt: Iman Koe man 4.39.51, Leon van der Wielen 4.39.70, Arjaan van de Kreeke 4.42.00, Frans Provoost 4.46.44, Roland Mun- nikhof 5.02.93, Jaap Nieuwenhuyse 5.06.60. in Italië plaats vindt. Daarvoor hebben Italië en Roemenië zich reeds gekwalificeerd. De selectie is: Vermeulen, Michelsen, Kamp, Berendsen, Kummer en Broers allen DIOK), Van der Laan, Verhof stad, Mats Marcher, Heinen allen Castricumi, Hadinogo- ro, Van der Klei, Van der Loos, Nolten allen Den Haag), Visser iHilversumReserves: Wierenga iCastricum), Van Altena, Balkestein beiden Hilversum)Seijbel (Oemoeme- noe), Esseveld EemlandBos en Van Loon beiden DIOK), De Vries lAAC), Meis (Dukesi en Dinkela (Dwingeloo). GOES - In sportcentrum Schelde In ternationaal te Goes werd de derde wedstrijddag in de Tennis Achtkamp Jacqueline van Esch: „Ik moet bij Marathon sneller en aanvallender spelen. VLISSINGEN - Afgelopen weekein de deelde Jacqueline van Esch op het Zeeuwse badmintonkampioen schap drie klappen uit. Zij behaal de de titel in het enkelspel en de ge mengd- en damesdubbelspelen. Van Esch oppert een dag na haar prestatie: „Als er nu een trainer zou komen, die me vertefde dat ik bin nen twee jaar de badmintontop zou kunnen halen, dan zou ik er alles voor opzij zetten. Ik zou stoppen met roken, gezond eten, vijf keer per week trainen en veel badmin- tonstages doorlopen. Maar ja, ik speel nu in tweede klasse bij Mara thon en op dat niveau kan ik me ook goed handhaven op de manier zoals ik nu leef." Daarin schijnt de Zeeuws-Vlaamse gelijk te hebben. Bij de Zeeuwse en kelspelfinale namelijk, gaf ze haar tegenstandster, Anita Groten van Avanti Middelburg, weinig kans. De 21-jarige Van Esch, afkomstig uit Breskens vertelt: „Het was al een opluchting dat ik de eindstrijd had gehaald. Daarmee wil ik niet zeg gen, dat ik ook al tevreden zou zijn geweest met een tweede plaats. Nee, want een tweede plaats telt nu een maal niet." „Tegen Anita Groten ging het in het begin lekker. Ik stond met 8-5 voor. Ik dacht: 'nog maar drie puntjes en de eerste set is voor mij'. Maar in eens werd ik nog zenuwachtiger. Ik ging net als zij ook 'netpielen'. Dat zijn van die technische balletjes juist over het net. Ik speelde haar daarmee in de kaart en verloor die set dan ook met 8-11." Van Esch zegt dat ze zich daarna hervond om vervolgens haar eigen kracht uit te buiten. „Ik wist ge woon dat Anita (Groten) het moei lijk zou krijgen als ik de ballen diep achterin zou plaatsen, want haar smash is minder sterk dan die van mij." Met 11-0 trok Van Esch de tweede set naar haar toe. Tienpond was er het afgelopen weekeinde niet bij, want zij heeft het badmintonnen voor het discuswer pen verruild. In de derde set zorgde de anders zo timide Van Esch voor een opzienba rende actie. „Het is normaal dat een scheidsrechter tijdens een finale partij wordt bijgestaan door twee lijnrechters. Maar Arjan van Geel, de arbiter, had gezegd dat hij dat niet nodig vond. Toen hij een bal opnieuw verkeerd beoordeelde, heb ik om twee lijnrechters ge vraagd. Ik dacht: 'voordat ik me uit mijn spel laat halen door fouten van de scheidsrechter, moet ik in grijpen'. Ik won de derde set met 11-1, dus ik kon wel enkele fouten van hem permitteren. Maar toch, als je eenmaal uit je concentratie bent geraakt dan kun je onver wachte dingen doen. Hoewel ik me vroeger daar nooit druk over zou hebben gemaakt." Volgens Jacqueline van Esch is haar instelling in de loop der jaren nogal veranderd. „Ik treurde nooit lang om een verlies, maar nu wil ik echt winnen. Ik heb al zes jaar aan de Zeeuwse kampioenschappen mee gedaan, en altijd heb ik van Tanja Tienpond verloren. Het is me nu ein delijk eens een keer gelukt." Tanja Pas zes maanden geleden maakte Jacqueline van Esch de overstap van badmintonclub Shuttle, dat vorig seizoen uitkwam in de vierde klasse, naar de tweede klasser, Ma rathon. De overgang is haar spel ten goede gekomen. „Bij Marathon train ik met veel goede spelers, en daardoor ben ik nauwkeuriger gaan spelen. Als ik bij Shuttle de bal maar terugsloeg dan was het al snel goed. Maar nu, bij Marathon, moet ik de bal met precisie over het net spelen, anders krijg ik hem twee keer zo hard terug. Verder moet ik sneller en aanvallender spelen." Als de competitie in februari is afge lopen, gaat Jacqueline van Esch, die bekend staat om haar krachtige slag, toernooien spelen in België. „Fijn even geld verdienen." De win naar van een goed-bezet A-toernooi krijgt ongeveer 100 gulden. Maar voorlopig gaat al haar aan dacht uit naar de competitie. Bad mintonclub Marathon maakt vol gens Van Esch dit seizoen veel kans om te promoveren naar de eerste klasse. „Het zou mooi zijn als ons dat lukte. Misschien dat we zelfs ge noeg kwaliteit in huis hebben om in de overgangsklasse mee te kunnen draaien. Op dit moment staan we in de tweede klasse bovenaan." AMSTERDAM iANPi - De Zeeuwse rubyer Arno Seijbel is geselecteerd voor de Nederlandse rugbyploeg. die zater dag vertrekt naar Spanje voor het spelen van een drielan- dentoernooi. In het toernooi voor het bereiken van de finalezóne van Europa om de wereldbeker, beginnen de Oranje-rugbyers aan de zwaarste opdracht die ooit een nationaal team in de ruim vijftigjarige geschiedenis van de bond heeft gekregen. Met Spanje, België en Polen moet van 29 oktober tot 5 no- vember in Madrid worden gestreden om twee plaatsen, die recht geven op het eindtoemooi dat volgend jaar oktober Inge Treebusch (MZ) is in een glanzende vorm. Maar met veel supporters in de zaal speel ik meestal slecht." MIDDELBURG In het kader van het landelijk Interpolis Bridgetoer nooi werd in Middelburg een voorron de gespeeld. De organisatie was in handen van de Algemene Bridge Club in Middelburg. Er namen 28 paren deel die werden in gedeeld in de A groep van 16 of de B groep van 12 paren. De indeling moest plaatsvinden door loting. Het vooraf indelen was niet toegestaan. Er moes ten 28 spellen worden gespeeld. Uitslag groep A: 1 Markovic-Ramondt 235, 2 Goedhart-v. d. Plas 222, 3 Kruyt-v. d. Lin den 219, 4 mevrouw Morsheim-Harlaar 218, 5 De Jong-Verstraten 217, 6 dames Kroe- ders-Hage 208, 7 mevrouw te Roller-Schul- ting 204, 8 Kats-Lindenberg 202, 9 Krijger den hartog 193, 10 echtpaar Sieberg 192, 11 dames Bezemer-Verstoep 183,13 dames Van Heusden-Groen 174, 14 mevrouw Van Gel der-Smits 167, 15 mevrouw Schulting-te Roller 162,16 dames Sandberg-v. Kessel 157 m.p. Gemiddelde 196. B groep: 1 Conijn- Koomans 178, 2 Schute-Schrijnemakers 176, 3 echtpaar Vam Dijk 163, 4 mevrouw Haan-Houtepen 150, 5 Bastiaanse-De Bak ker en mevrouw v. d. Laan-De Rie 143, 7 echtpaar Bijkerk 131, 8 dames Van Schaik- De Winter 126, 9 Krijger-Ambachtsheer 123, 10 v. d. Meijden-De Bakker 122, 11 v. d. Perk-Olijslager 116, 12 mevrouw Ris-Van Gemert 109 m.p. Gemiddelde 140. De nrs. 1 t/m 4 van de A en de nrs. 1 t/m 3 van de B groep plaatsten zich voor de 1/8 finale welke in Breda wordt gehouden. In het district Zeeland van de Neder landse Bridge Bond worden voor het seizoen 1989-1990 voor jeugdbridgers competities en wedstrijden georgani seerd. De parencompetitie (3 zittin gen) wordt gespeeld op 11 november, 9 december 1989 en 3 februari 1990. Kampioenschap jeugdparen van Zee land wordt gespeeld op 20 januari 1990. Zeeuws kampioenschbap voor viertal len wordt gespeeld op 17 maart 1990. Eventuele plaatsing in de landelijke vervolgwedstrijden behoort tot de mo gelijkheden. Alle wedstrijden worden op zaterdag in Middelburg gespeeld, beginnen om 9.00 uur en eindigen om streeks 12.30 uur. Deelname is gratis en staat open voor spelers tot 22 jaar. TRIATHLON, ASSEN (ANP) - De win- tertriathlon, die zaterdag 28 oktober op de kunstijsbaan in Assen zou wor den gehouden, gaat niet door. De hoge temperaturen maken het voor de Drentse ijsmeesters onmogelijk een ijsbaan gereed te krijgen. VLISSINGEN - De Zeeuwse dartfede ratie houdt zaterdag 28 oktober de Open Zeeuwse kampioenschappen. Daaraan wordt naar verwachting deel genomen door 250 darters, onder wie de Nederlandse kampioen Vlaardin- genbroek. De dartwedstrijden in dis cotheek Cosmo beginnen om 12.00 uur. Er wordt gespeeld op 16 dartbor den. TERNEUZEN - In Luxemburg werd zondag de vierde wedstrijd in het ka der van de Europacup-Trimlopen 1989 gehouden. Andr Maas was met een tijd van 53 mi nuten en 2 seconden de beste van een delegatie Zeeuws-Vlaamse trimlopers op de 14 kilometer. De tijd van de Ter- neuzenaar was goed voor een 44ste plaats in een veld van ruim 600 deelne mers. De vijfde en laatse wedstrijd in de Eu ropacup-competitie staat voor 25 no vember op het programma. Terneu- zen-Graauw zal op die dag het decor vormen voor de finale van dit interna tionale trimloopfestijn. Resultaten Zeeuws-Vlaamse deelne mers: 44. Andr Maas 53.02, 46. Marlon Roels 53.31, Lucien Hoop 56.38, Ema nuel Rauwendaal 58.48, Omar Roels 59.19, Jan Kempe 1.01.09, Rob Nagel- kerke 1.04.26, Kathrien de Poorter 1.08.50. STOCKHOLM (Reuter) - Zweedse sportartsen hebben een nieuw do pingmiddel ontdekt dat dezelfde ef fecten teweeg brengt als bloeddoping. Deze drug vormt voor de duurspor- ten een serieuzere bedreiging dan anabole steroiden voor de kracht sporten", zei professor Björn Ekblom van de School voor Lichamelijke Op voeding en Sport in Stockholm dins dag op de persconferentie. „Het is van groot belang dat dit middel onmiddellijk wordt toegevoegd aan de lijst van verboden stimulantia." Bij bloeddoping wordt bij atleten bloed afgetapt, opgeslagen en kort voor de wedstrijden weer toegediend. Het bloed wordt rijker aan rode cellen en dus aan zuurstof. De procedure is door het Internationaal Olympisch Comité op de zwarte lijst geplaatst, maar de controles zijn nog niet waterdicht, zo dat vooral lange afstandlopers en ski lopers er hun voordeel mee kunnen doen. Ekblom zegt dat de nieuwe drug een synthetische kopie is van het nierhor moon erytropoetine en dezelfde naam heeft gekregen. Testen bij acht Zweed se atleten wezen uit dat de capaciteit van de zuurstofopname verhoogd werd variërend van nul tot tien pro cent. „Door een injectie met erytro poetine groeit het aantal rode bloedli chaampjes en wordt het haemoglobi- ne-peil verhoogd. Het resultaat is dat het lichaam meer zuurstof kan opne men." Schadelijke effecten werden volgens Ekblom niet geconstateerd. „Op die ene na die we verwacht hadden: dat het dezelfde uitwerking heeft als bloeddoping. Het is minstens zo effec tief." Volgens de Zweed zijn dopingla- boratoria niet in staat het middel op te sporen. Hij zei niet te weten of erytro poetine al door atleten wordt gebruikt. COLORADO SPRINGS (AFP) - De Amerikaanse wielerfederatie heeft de UCI (wereldfederatie) dinsdag ver zocht twee kortgeleden in Colorado Springs verbeterde wereldrecords te erkennen. Op 13 oktober legde de Amerikaan John Frey de 20 kilometer op de hoog gelegen baan in de Rocky Mountains af in 24 minuten en 30,068 seconden. Daarmee verbeterde hij met ruim vijf seconden het record van de Deen Oer sted (24.35,63), gevestigd op 1 novem ber 1979 in Mexico-Stad. Op dezelfde dag voltooide de Amerikaan Ken Bos- tick de 100 kilometer op de baan in 2 uur, 9 minuten en 11,312 seconden. Dat was meer dan 2 minuten sneller dan de oude toptijd van de Zwitser Meister (2.11.21,428), gevestigd op 14 juli 1986 op de Oerlikon-baan in Zurich. VLISSINGEN - De uit Veere afkom stige Ko Kasse is tweede geworden in het Nederlands kampioenschap 2 CV- cross. Kasse, die al jaren actief is in de rallycross, reed dit jaar voor het eerst alle wedstrijden in deze discipline en stond bij aanvang van de wedstrijd op een gedeelde tweede plaats in het tussenklassement. Het afgelopen weekeinde stond in het Limburgse Baarlo de laatste van twaalf races op het programma voor de rijders in deze tak van autosport. Van de 28 deelnemers behaalde Kasse in deze over drie manches verreden wedstrijd, een vierde, een tweede en een derde plaats. Door de puntentel ling, die gehanteerd wordt, behaalde Kasse het minst aantal punten, wat hem het recht gaf op de eindoverwin ning. (Men rijdt bij de 2 CV-cross geen finales) Maar pas eind van deze week zal de tweede plaats van Kasse officieel be krachtigd worden. Al het gehele sei zoen waren er in het rennerskwartier geruchten te horen, dat de auto van de huidige Nederlandse kampioen Moer man uit Rotterdam opgevoerd zou zijn. Het bestuur van de 2 CV-cross be sloot om een eind aan deze geruchten stroom te maken en de auto van de Ne derlandse kampioen na de laatste race voor controle mee te nemen. Voor Kas se hield dat in, dat ook zijn auto verze geld werd. Mocht de auto van Moerman niet con form de reglementen zijn, dan wordt hem wellicht zijn titel ontnomen en wordt de auto van Kasse aan een on derzoek onderworpen. Mocht daar niets mee aan de hand zijn, dan maakt Kasse kans op zijn eerste Nederlandse titel. Gert-Jan Remijnse uit Wolphaarts- dijk stond ook aan de start in deze laatste race. Remijnse reed uiteinde lijk naar een achtste plaats, wat hem op de zeventiende plaats in de eind rangschikking deed belanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 20