Kindertheater Watte begint tweede seizoen Volop speelmogelijkheden bij school De Rosenburch PRUSTREFFERi i PRI JSTREIFiR IN MIDDELBURG OPGEKNAPTE PLEINEN EN NIEUWE MATERIALEN mm' Schade aanzienlijk bij brand in huis Middelburg Middelburg krijgt mogelijk centrum voor asielzoekers Voor lichting voor ouderen Grote buit bij inbraak woning ARNEMUIDEN MIDDELBURG RITTHEM Rechtbank houdt sporttoernooi in Middelburg Koploper blijft winnen bij zaalvoetbal in rayon Vlissingen DELBV3BG 18 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 MIDDELBURG - Bij een brand in een woonhuis aan de Statenlaan 67 in Middelburg is dinsdagavond om streeks 20.00 uur aanzienlijke schade ontstaan. De bewoners, een echtpaar en twee kinderen, bleven ongedeerd. De brand is ontstaan in meubels die op een plaats achter het huis opgesla gen stonden. Doordat het raamkozijn in de achter muur van het huis ook vlam vatte, sloeg het vuur over naar de achterka mer van het huis. De vrouw, die op dat moment in de voorkamer was, werd gealarmeerd door de buren, die ook de brandweer waarschuwden. Het Mid delburgse brandweerkorps kreeg met behulp van twee wagens het vuur om 20.30 uur onder controle. Een woordvoerder van de brandweer schatte de schade op zeker vijftien- a zestienduizend gulden. De brand be schadigde ook een schuurtje van het belendende perceel. De politie zocht gisteravond nog naar de oorzaak van de brand. De leerlingen van de bedrijfsschccl De Schelde samen met de leerlingen van de Rosenburch bij het nieuwe speei-uig. MIDDELBURG - Ademloos volgden zo'n 130 kinderen bij het Sociaal Kul- tureel Werk De Hayman in Middel burg de voorstelling 'De Rode Prin ses'. Het bijzondere hieraan is, dat dit een uur durende toneelstuk afgelopen MIDDELBURG - Het ministerie van WVC voert donderdagochtend een oriënterend gesprek met burgemees ter mr C. G. J. Rutten van Middelburg over de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in de gemeente. Daarbij zal, zo verwacht de burge meester, het departement de gemeen te vragen of zij bereid is een grote groep asielzoekers op te vangen en of de gemeente een leegstaand gebouw tot haar beschikking heeft. Mr Rutten kondigde dit maandagmiddag aan tij dens de raadsvergadering. Volgens de Middelburgse burgemees ter is nog lang geen sprake van een asielzoekerscentrum in de Zeeuwse hoofdstad. „Het is een puur informa tief gesprek, waarbij alle ins en outs aan de orde zullen komen. WVC zal dat met wel meer gemeenten doen, nu er sprake is van een grote stroom asiel zoekers naar Nederland", aldus mr Rutten. Het ministerie heeft op korte termijn behoefte aan 1500 plaatsen. Volgend jaar moeten er zes nieuwe op vangcentra worden gebouwd in Neder land. Daarover worden onder meer ge sprekken gevoerd in het Groningse Nuis en in Almelo. voorjaar op de planken werd gezet door leeftijdgenootjes, die zich had den aangesloten bij de kindertheater groep Watte. Deze Middelburgse stichting is de enige in Zeeland die met kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar in de loop van een aantal maan den toewerkt naar een echte voorstel ling. De succesvolle afsluiting van het eerste seizoen - met zes optredens - bevestigde de mening van de initia tiefneemsters Lidia Zolnet en Margot Schotel dat ze op de goede weg zijn. Alle reden om ook het komende win terseizoen weer met een groep van zo'n twaalf kinderen te gaan werken aan een nieuw toneelstuk. De eerste bijeenkomst is morgen (don derdag) van vier uur tot half zes in de gymzaal van huize De Veerse Singel aan de Prins Hendrikstraat in Middel- BIGGEKERKE - De heer Pieterman van Veilig Verkeer Nederland vertelt vandaag, woensdag, in Biggekerke over ouderen in het verkeer. De bij eenkomst, op touw gezet door de Stichting Welzijn voor Ouderen Plat teland Walcheren, wordt gehouden in het dorpshuis en begint om 14.00 uur. De regionale indicatiecommissie staat volgende week woensdag centraal. De ze commissie beslist welke mensen in aanmerking komen voor een verzor- gings- of verpleeghuis. Ook deze voor lichtingsbijeenkomst wordt vanaf 14.00 uur gehouden in het dorpscen trum aan de Schuitvlotstraat. burg. waar vervolgens wekelijks gere peteerd zal worden. „Vorig seizoen hebben we een boek van Paul Biegel bewerkt", vertelt Margot, „Maar nu willen we met de kinderen gaan impro viseren aan de hand van een thema en daar moet dan een voorstelling uit voortkomen." „We hadden een leuke groep", blikt Lidia terug, „De kinderen vonden het heel erg als ze een keertje niet konden komen omdat ze ziek wa ren of zo." „Toen ze al voorstellingen speelden", vult Margot aan, „verzon nen ze er nog steeds dingen bij. Som mige scènes werden een stuk langer doordat de dames plotseling ergens lol in kregen of een bepaald pasje ontdek ten. En daar stalen ze op dat moment dan ook de hele show mee." Van de oorspronkelijke groep, die uit sluitend uit meisjes bestond - Lidia en Margot zouden het ontzettend leuk vinden wanneer zich nu ook wat jon gens aanmelden - zijn zes kinderen af gevallen. Niet omdat zij er geen zin meer in hebben, maar meer om prakti sche redenen. Een aantal ging naar de middelbare school en heeft daardoor minder tijd. Ook vervoersproblemen van kinderen die van buiten Middel burg kwamen, speelden een rol. Er is dus weer plaats voor jongens en meis jes die zin hebben om de komende tijd toe te werken naar minimaal vier voor stellingen in april. Zij kunnen zich aan melden bij Lidia Zolnet in Middelburg. Er wordt ook weer een openbare les ge geven, zodat ouders en andere familie leden kunnen zien hoe er met de kinde ren wordt omgegaan. Vorig seizoen leidde dat ertoe dat ouders spontaan meewerkten aan het maken van kle ding en dergelijke. Na afloop van het seizoen constateerden vaders en moe ders dat hun kinderen er niet alleen van hadden genoten, maar dat ze er ook rijper door waren geworden. „En dat heeft zijn weerslag op het dagelijks leven", meent Lidia, die er bovendien de nadruk op legt dat er niemand uit de boot is gevallen: „Ze waren alle maal even belangrijk om de produktie te laten slagen." Natuurlijk komen er ook persoonlijke wensen bovendrii- ven: „Er is een meisje dat Brigitte Kaandorp wil worden. Ze kon het woord cabaretière nog niet goed uit- spreken, maar dat is haar ideaal." VLISSINGEN - Uit de woning van de Vlissinger W. L. aan de Falckstraat is tussen zaterdag en maandag een grote hoeveelheid goederen gestolen. De buit bestond uit een videorecorder, kleurentelevisie, stereotoren met bo xen, computerscanner, magnetrono ven, nappa jas en een geldbedrag van vijfhonderd gulden. De inbrekers kwamen de flatwoning binnen door een raam aan de galerijkant te force ren. Tijdens afwezigheid van de bewoners is vorige week een inbraak gepleegd in de woning van N. J. M. aan de Van Borsselestraat in Vlissingen. De da ders hadden een raam opengebroken. Uit de woning zijn enkele sieraden, waaronder een horloge, en twee scheerapparaten meegenomen. MIDDELBURG - De leerlingen van de openbare basisschool De Rosenburch in Middelburg kunnen sinds kort naar hartelust ravotten. Dinsdagochtend nam de school een reeks opgeknapte pleinen en nieuwe speelmaterialen feestelijk in gebruik. Dankzij een be drag van 15.000 gulden van de ge meente Middelburg, een bijdrage van ouders en een inzamelingsactie van oud papier en een rommelmarkt lig gen de schoolpleinen er weer piekfijn bij. Twee jaar geleden werd al gesproken over een verbetering van de stenen pleinen. „Iedereen viel weieens een keer", aldus directeur H. H. Kole. Veel speelmogelijkheden kende de school niet, totdat de gemeente Middelburg over de brug kwam. Kole: „Het leek veel geld, maar zóveel kun je er niet mee. Als gemeentewerken gaat graven en palen gaat zetten, blijft er niet veel over." Na het verlenen van een bijdrage door de ouders klopte de school aan bij de bedrijfsschool van De Schelde in Vlis- Lampionoptocht De CNV-af- deling van Arnemuiden houdt naar aanleiding van haar 70-jarig jubileum zaterdag een lampionoptocht. De vori ge optocht kon wegens slechte weers omstandigheden niet doorgaan. Om zeven uur vertrekt de optocht vanuit De Burgemeester Hakstraat. Arnes Genoegen zorgt voor de muzikale be geleiding. ANBO - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO), afdeling Middelburg, houdt dinsdag 7 novem ber om 14.00 uur in De Schakel aan de Bachtensteene een contactmiddag. Op het programma staat een lezing over de verpleging van patiënten in Der Boede. Bazaar - In het Jacob Roggeveen huis wordt vandaag (woensdag) een bazaar gehouden, waarop alle in het Roggeveenhuis gemaakte handwerk- artikelen verkocht worden. De bazaar begint om 14.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Vakbond CFO De afdeling Mid delburg van de CFO, de CNV-bond voor overheid, gezondheid, welzijn en sociale werkvoorziening, vergadert morgen, donderdag, in de Middelburg se Getuigeniskerk. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Op het program ma staat een spreekbeurt van hoofd bestuurder C. Hoeksema en een huldi ging van mensen die 25, 40, 50 en 60 jaar lid van de bond zijn. Daarna is er een dia-voorstelling over mooie plek jes van Walcheren. Vrouwenclub - De Christelijke Vrouwenclub in Ritthem houdt van daag, woensdag haar maandelijkse bijeenkomst in de consistorie van de Nederlandse hervormde kerk in Rit them. De leden praten over het thema 'Huistaal en/of prietpraat'. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Kerkdienst - Het thema Samen Werken Samen Delen staat zondag morgen 5 november centraal tijdens een kerkdienst in de Petruskerk aan de Vlissingse Paul Krugerstraat. De dienst is in samenwerking met ds H. Makkinga voorbereid door de plaatselijke vrouwengespreksgroep In 's Konings dienst van de Gereformeer de Vrouwenbond. Met het thema, dat aansluit bij het Conciliair Proces, willen de organisa toren een bijdrage leveren aan het den ken over herverdeling van betaalde en onbetaalde arbeid, de tweedeling die nationaal en internationaal in de sa menleving plaatsvindt en de positie van mannen en vrouwen hierin. Na de dienst is er gelegenheid om bij een kop koffie na te praten over het onderwerp. De kerkdienst begint om half tien. Bazaar - De afdeling Vlissingen van het Katholiek Vrouwengilde houdt za terdag een bazaar en kledingbeurs in Open Hof in Vlissingen. De opbrengst is bestemd voor het project Virginopo- lis in Brazlië. De bazaar duurt van 10.00 tot 13.30 uur. Sjoel wedstrijd - Acht leden van de Vlissisngse sjoelvereniging Schijf '83 namen deel aan een toernooi in Nij-_ kerk. Er waren 92 deelnemers. In de' dames B-klasse behaalde Sonja Pro voost een eerste prijs met 2498 punten en Anja Schilperoort een derde met 2490 punten. In de dames D-klasse kwam Annie van der Werff op een tweede plaats met 2194 punten. Sijgie Toerse behaalde een eerste prijs in de dames E-klasse met 2159 punten. singen met het verzoek een aantal wip pen, schommels, basketballpalen en een klimrek te maken. Het resultaat viel dinsdag te bewonderen. Zo maak ten vier leerlingen van de bedrijfs school een groot klimrek in de vorm van een schip. „De spelen zijn zo bij zonder", aldus Kole. „Geen enkele school in Nederland heeft dit." De school kon verder allerlei uiteenlo pende soorten spelmateriaal kopen, waaronder ballen, een grote verzame ling slagmateriaal, een stenen tafel tennistafel en hoepels. „Kinderen kun nen zich via spelen beter sociaal ont wikkelen", zegt Kole. „In alle spelen zit bovendien een afwisseling. De kin deren moeten regelmatig van spel ver anderen." Het spelmateriaal wierp al direct zijn vruchten af. „Er wordt op het plein minder geduwd en getrokken. Voor de oudere jongens is een trapveldje aan gelegd om te voetballen. Je hoort ze niet meer. Ze zijn nu heel leuk met el kaar bezig." De plantsoenendienst plaatste verder een aantal houten huisjes en legde paadjes door de bosjes aan. MIDDELBURG - Voor de negende maal wordt zaterdag het Rechtbank- toernooi gehouden in de Middelburg se sporthal De Voorborch. Zes dames teams - Deurwaarders Midden-Zee land, Advocaten, Notariskantoor Van Erkel, Janse de Jong en Van Wouwe notarissen, Griffies's Rechtbank en Parket Ovj - spelen basketbal. Er zijn twaalf herenteams die een zaal voetbaltoernooi gaan houden. De ploegen dragen deels dezelfde namen als de damesteams, maar zijn nog aan gevuld met Accountantskantoor Rijkse, Gerechtssecretariaat, Café Meneer Jansen, Raad voor de Kinder bescherming, Notarissen, Rechters, Reclassering, Belgische Deurwaar ders en Huis van Bewaring. Het Rechtbanktoernooi begint om 8.30 uur. De damesfinale start om 17.30 uur en de herenfinale om 17.45 uur. De prijsuitreiking wordt om 18.00 uur ver wacht in de kantine van de sporthal. VLISSINGEN - De koploper in de eer ste klasse zaalvoetbal in het rayon Vlissingen blijft winnen. TCV won met 9-2 ruim van PZEM-2 en blijft met 1 punt voor op De Stoof en VAW. De Stoof versloeg Vlissingen met 4-3. VAW-1 won met 7-1 van Toma-2. In een spannende wedstrijd won Van Ruiten Fruit-2 met 1-0 van Provincie Zeeland en klom daarmee op naar de vierde plaats. Garage van Oorschot en Schinkel Assurantie-2 speelden ge lijk met 1-1; de eerste overwinning van Concurrent J. op PGV eindigde met 7-1. In de tweede klasse won koploper Windhoek-2 de achtste wedstrijd op rij, nu van de spoormannen SSVW. FC Total blijft de koploper volgen en haalt flink uit tegen BW met 11-4. VPS-1 wees Delphi-2 met 6-1 terug. VAW-2 won verrassend van Westka- pelle-2 met 4-1. De strijd om de onder ste plaats, tussen Torna 3 en Hoechst Boys, eindigde in een 3-2 zege voor eerstgenoemde. In de derde klasse haalde koploper Van Boven Keukens flink uit tegen de Politie-reserves en won met 10-1. Van- uus versloeg BW-2 met 8-1. Schinkel Assurantie-3 speelde een leuke partij zaalvoetbal en won met 6-2 van Mento. In deze klasse is Delphi-3 weggevallen en wordt gedeetelijk vervangen door Maroc. De wedstrijden tegen Maroc worden niet in de stand opgenomen. Het eerste optreden was tegen RCS-1 en werd verloren met 7-4. Bij de bekerwedstrijden won eer steklasser De Stoof van de over- gangsklasser Verenigde Spaarbank met 4-2 en gaat naar de volgende ron de. Ook PZEM-2 (eersteklasser) won met 7-1 van vierdeklasser CGP. Zon der te spelen gaan FC Total en VPS-1 naar de volgende ronde. Programma woensdag, sporthal Zeevaart school: 19.30 uur Vlissingen - TCV, 20.10 uur PGV - De Stoof, 20.50 uur Schinkel Assuran- tie-2 - Concurrent J, 21.30 uur PZEM-2 - Van Ruiten Fruit-2,22.10 uur Provincie Zeeland - Toma-2; donderdag, sporthal De Belt: 18.45 uur VAW-1 - Garage van Oorschot, 19.25 uur PZEM-3 - DVV-2,20.05 uur Roovers Sport-2 - Pechiney, 20.45 uur Van Boven Keukens-2 - CGP, 21.25 uur PZEM-4,- Vanuus-2, 22.05 uur Westkapelle-3 - VAW-3. VOORDELIG jack met capuchon i in zand/groen, I zwart/aubergine en bruin/armygreen. Maten 48 - 56. Adviespr. 489^5" 1 crinkle nylon jack met dubbele sluiting en opstaande kraag. In lila, fuchsia en emerald. Maten S-M-L. Adviespr. -89r93" LUFTP0LSTER-Z00L! zwart leder instapper met doorlopende zool. Perfekte Pasvor"^g|||Ép Maten 36 - 42 Adviesprijs -493T INSTAP-GEMAK suède instapper met elastiek aan de zijkant. Kleuren zwart Maten 40 - 46 Adviesprijs leder mocassin met flosjes. geklede leder veterschoen in zwart, bruin en grijs. Rubber zool 1 Donderdag 1 - pnburg*69 Koni|nen°u,J,M«.. Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 28 oktober.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 18