Mini- en majorettengroep De Vossen feest met concoursen V ogelv ereniging De Vlaamsche Gaai bestaat veertig jaar Binnenstad van Terneuzen moet een huisstijl krijgen Wijkgebouw en school maken de cirkel rond riA-PTi Doek valt voor bureau kinderopvang in Hulst CONCLUSIE WERKGROEP: MERKBANDEN ONTWERP GECOMBINEERD ONDERKOMEN bij ons het laagst in prijs EVENEMENTEN BIJ 20-JARIG BESTAAN J® Optredens RECEPTIE OP 27 OKTOBER Tribunes Vergelijking Gospelconcert Elly en Rikkert Marty Poppe wint triathlon Steen GEMEENTE HEEFT GEEN GELD Nieuwe computer opleidingen bij J. Dierxschool SINT-JANSTEEN - De jeugdcommis sie van de voetbalvereniging Steen hield ter gelegenheid van de traditio nele herfstsportdag een aangepaste triathlon voor de jeugdleden. Marty Poppe won bij de A-junioren. De dertig deelnemers doken eerst in het overdekte zwembad De Driehoek in Hulst om 250 meter te zwemmen. Hierna legden de atleten de afstand vanaf De Driehoek naar het voetbal veld in Sint-Jansteen lopend af. Daar bestegen ze de fiets voor een tocht van 12,5 kilometer in de polders rond Abs- dale. De politie verleende assistentie zodat de lopers veilig rijksweg 60 konden oversteken. Na afloop reikte voorzitter Frank Boussen van de jeugdafdeling in de kantine de prijzen uit. Uitslagen, A-junioren: 1 Marty Poppe, 2 R. Rotthier, 3 Danny Roelands; C-junioren: 1 Mark de Klerk, 2 Davy Pierssens, 3 Dimitri Sponselee; dames: 1 Ingrid Rotthier, 2 Wen dy Hofman. Advertentie J/k**************** Informeer vrijblijvend r75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 4 HofteZandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 1412 HULST - Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan houdt de mini- en majorettengroep De Vossen uit Hulst twee muzikale evenementen. In de grote zaal van het gemeenschaps centrum Den Dullaert begint zondag om 11.00 uur een solisten- en ensem- ble-majorettenconcours. Een week la ter staat de sporthal van Den Dullaert bol van de muziek tijdens het drum band-, majoretten- en showkorpsen concours, kortweg druma-concours genoemd. „Voor de organisatie van beide evene menten hebben we al heel wat uurtjes moeten vrijmaken", vertelt mevrouw M. van Hoije-de Bakker. Samen met haar man is ze al twintig jaar betrok ken bij het wel en wee van De Vossen. „Op verzoek van de carnavalsvereni ging AHC De Vossen richtte ik twintig jaar geleden een dansmariekesgroep op om het carnaval luister bij te zetten. Dit eerste succesvolle optreden resul teerde in diverse uitnodigingen om meer optredens te geven." Heden ten dage onderwerpen ruim dertig mini- en majoretten zich weke lijks aan de instructies van mevrouw Van Hoije. Naast verschillende optre dens als groep nemen De Vossen jaar lijks deel aan bondsconcoursen en so listenwedstrijden. Om goed voor de dag te komen moeten de meisjes flink wat repetities volgen. „Met de repeti ties voor ons eigen concours zijn we vier maanden geleden begonnen en de laatste weken oefenen de solisten zelfs twee keer per week." De Vossen tekent zondag voor de vier de keer in haar bestaan voor de orga nisatie van het solisten- en ensemble concours. De deelnemende meisjes, maar ook jongens, komen uit Zeeland, Brabant, Zuid-Holland en Limburg. In totaal zijn er 81 optredens. Van De Vossen zelf geven zes meisjes een de monstratie. De prestaties worden beoordeeld door de juryleden A. Blok uit Den Haag en J. Peeters uit Weert. Aan de hand van nieuwe richtlijnen beoordelen zij de optredens op prestatie, algemene technische uitvoering, choreografie, synchronisatie, timing en twirling (de techniek met de stok). De deelnemers zijn ingedeeld in divisies. Voor de jong- sten is er een jeugd A-, B- en C-afde- ling. Boven de twaalf jaar komen de deelnemers uit in de derde, tweede, eerste of ere-divisie. De prestaties wor den in een juryrapport met woorden en punten weergegeven. „Deze wedstrij den zorgen voor de nodige spanning", vervolgt mevrouw Van Hoije. ..Afhan kelijk van het resultaat kan men pro moveren naar een hogere afdeling. Als de deelnemers uit de zes onderdelen een gemiddelde van 8,5 punt scoren ontvangen zij een eerste prijs met pro motie. Een gemiddelde van 9 punten levert lof van de jury op als extra waar dering." Het concours zondag, dat onder auspi ciën van de Westbrabantse en Zeeuw se muziekbond wordt gehouden, ein digt omstreeks 18.00 uur. Een af gevaardigde van het college van b en w van Hulst is uitgenodigd om de prijzen uit te reiken. Zondag 29 oktober houdt de Vossen voor de zesde keer een drumacon- cours. Voor deze gelegenheid worden in de sporthal van Den Dullaert tribu nes gebouwd om de toeschouwers ge legenheid te geven het schouwspel van nabij te volgen. Van 10.00 tot 17.00 uur klinkt er non-stop muziek van vijfen twintig deelnemende drumband-, ma joretten- em showkorpsen. Drie juryle den beoordelen de prestatie ook weer in divisies. De beste prestatie wordt extra gewaardeerd met de prijs van de gemeente Hulst. Wethouder P. P. V. Weemaes (cultuur) komt deze prijs uitreiken. Op dit afsluitende concours zal ook de heer E. van Dommelen, burgemeester van Huijbergen en voorzitter van de Westbrabantse en Zeeuwse Muziek bond, aanwezig zijn. TERNEUZEN - Wie er nu precies op het idee kwam om het nieuwe schoolgebouw annex wijkcentrum in de Terneuzense binnenstad rond te bouwen is het geheim van het ar chitectenbureau Gruisen, Klap Sanderse. De beide architecten die het nauwst bij het ontwerp zijn be trokken, T. A.J Gruisen NAV en H. G. Sanderse NAV, houden het voor zich. Ze vertellen er alleen maar van dat ze op het idee kwa men toen ze reeds ver gevorderd waren met de tekeningen voor de nieuwe Triangel (waarvoor vorig jaar opdracht werd gegeven) en een nieuw wijkcentrum voor de bin nenstad in hetzelfde gebied. Op de plattegrond van het gebouw, dat inmiddels de goedkeuring van een groot aantal instanties heeft ge kregen en waarmee alleen nog maar de gemeenteraad moet instemmen, is de ineenvlechting van beide ge bouwen duidelijk te zien. Een vloeiender overlopen van wijkge bouw in school en andersom was niet mogelijk geweest. De achtste groep van basisschool de Triangel (die tot aan het gereedkomen eind 1990 in noodlokalen wordt onderge bracht) grenst aan de jeugdruimten van het wijkcentrum, zodat de bo venbouw van de basisschool bij wij ze van spreken zo door kan lopen zo dra ze de basisschool ontgroeid is. Maar precies aan de andere zijde van de school, aan de overkant van het ronde binnenplein, ligt de peu terspeelzaal van het wijkcentrum naast de lokalen van groep een van de basisschool, zodat ook daar de overstap voor de peuters naar de kleuterlokalen maar een hele kleine is. Niet alleen hierom heeft het bureau GK&S voor deze oplossing gekozen, toen begin dit jaar duidelijk werd dat beide functies voor de binnen stad van Terneuzen gecombineerd mochten worden. Gruisen: „Door het zo te ontwerpen is het ook moge lijk geworden dat de school gebruik kan maken van de ruimtes van het wijkcentrum en het wijkcentrum van de school. Zo krijgen ze allebei méér gebouw." De vergelijking dringt zich op met het Zuidlandtheater, waar de Pe trus Hondius Scholengemeenschap aan gekoppeld is. De samenwer king daar verloopt heel moeilijk. Architect Sanderse gelooft dat de nu gekozen combinatie wel goed kan werken. „In ons gebouw praat je over voorzieningen die elkaar overlappen. In het Zuidlandtheater heeft de foyer tegelijk de functie van schoolkantine en dat is een hele andere combinatie. Waarom kun nen de leerlingen van de school niet eens een toneelstukje in de grote zaal van het wijkcentrum opvoe ren? De school heeft het gebouw overdag nodig en het wijkcentrum vooral 's avonds", aldus Sanderse. Bijkomend voordeel van het geza menlijk gebruik is de bezetting. „Van 's morgens negen tot 's avonds laat zijn er mensen in het gebouw", aldus Gruisen, „vandalen hebben dus een kleinere kans om ongezien hun gang te gaan." De gezamenlijke bouw kost ruim drie miljoen gulden. De huidige Triangel (een naam die straks niet meer van toepassing zal zijn, wie be denkt dus een nieuwe naam?) wordt begin volgend jaar gesloopt. Op de plaats daarvan komt het nieuwe ge bouw. Aan een zijde slechts krijgt deze rechte hoeken, namelijk aan de aan de Korte Kerkstraat. Gruisen: „We hebben eerst gekeken of we de bestaande lijnen in deze wijk kon den doortrekken om aansluiting te vinden. Dat kon niet, want er is geen duidelijk herkenbare lijn dan alleen die van de Korte Kerkstraat. Die hebben we aangehouden en de an dere zijden van het gebouw hebben we daarom neutraal gehouden." Zijn compagnon Sanderse vult aan: „De cirkelvorm is de neutraalste vorm die er is." Het liefst zagen de beide architecten de hele omgeving - het Pastersbos in de volksmond - betrokken bij de school en het wijk centrum, als waren het openlucht lokalen. Ook de toren van de voor malige Willibrorduskerk (die op de slooplijst van de gemeente staat), het plantsoen achter de toren en het parkeerplein voor de toren kunnen van dat gebied deel uitmaken. San derse: „We gaan ervan uit dat de to ren bewaard blijft. Hoewel wij geen plan hebben voor de redding ervan." De nieuwe Triangel krijgt voor zich zelf zes lokalen en een speellokaal. Tussen het lokaal voor de hoogste klas en de jongerenruimte is nog een part van de cirkel vrijgelaten waar eventueel twee bovenbouwlokalen kunnen worden ingepast. Als voor lopige voorziening is de centrale ringvormige gang doorgetrokken van de school naar het wijkcentrum. In dat deel is niet alleen een jonge- rensoos met bar, een werkplaats waarin jongeren aan hun brommers of fietsen kunnen sleutelen, maar ook een aparte, geluiddichte oefen ruimte voor bands. Daaraan heeft Terneuzen nog altijd gebrek. Ver derop in het gebouw is er een ruimte voor een kleine dependance van de Terneuzense bibliotheek en een gro te zaal voor bijeenkomsten en voor stellingen. Die zaal heeft ook een po dium en kan eventueel door een pa- neelwand in tweeën worden ge deeld. „Over het gebruik van de ruimten moeten heel goede afspraken wor den gemaakt", aldus Gruisen. Alle clubs en instanties die - onder toe zicht van een beheerder in loon dienst - in het wijkcentrum onder dak krijgen, zouden in principe ook in de avonduren van de schoolloka len gebruik moeten kunnen maken. De architecten denken dat het heel goed kan. Van hun hand zijn ook de tekeningen voor de Hof van Eede te Eede, waar een school, een dorps huis met een toneelzaal en een gym lokaal in één gebouw zijn onderge bracht tot tevredenheid van ieder een in het dorp. houden in café De Troubadour in Clinge. Bovendien wordt een ten toonstelling gehouden op 24, 25 en 26 november. Aan deze tentoon stelling is er een teken- en kleur- wedstrijd voor de jeugd verbon den. De Vlaamsche Gaai werd veertig jaar geleden opgericht door een kleine groep vogelliefhebbers uit Nederland en België. Zij hielden on derling regelmatig keuringen en wedstrijden met hun vogels. Al di rect na de oprichting begon de ver eniging te groeien. Volgens be stuurslid E. A. L. Kindt is de be langstelling voor vogels van diverse pluimage nog steeds groot. „Over het algemeen bestaan onze activiteiten uit tentoonstellingen en keuringen. In 1982 vonden we daarin een hoogtepunt toen we een tentoonstelling hadden waarvoor 900 vogels waren ingeschreven. De belangstelling was overstelpend." De Vlaamsche Gaai heeft ruim der tig leden, voornamelijk uit Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, Clinge, Hulst, en enkelen uit Axel. Zij bezit ten samen zo'n 2000 vogels in ver schillende categorieën, van diverse kanariesoorten tot tropische vogels uit alle uithoeken van de wereld. TERNEUZEN - Het gospelduo Elly en Rikkert treedt zaterdag twee keer op in Zeeuwsch-Vlaanderen. Met hun nieuwe jongerenprogramma 'Bellen blazen' zijn Elly en Rikkert 's middags vanaf 14.30 uur te zien in de Kandelaar aan de Terneuzense Van Cantfortstraat. Vijf uur later is het duo te zien in 't Zoute Vestje in Sluis. De toegang is gratis. Kinderen onder de zes jaar moeten wel een ouder iemand meenemen. Bestuurslid E. A. L. Kindt van vo gelvereniging De Vlaamsche Gaai uit Koewacht. Zuidpolder ervan overtuigd dat er al les aan moet worden gedaan om de centrumfunctie van de binnenstad van Terneuzen op te vijzelen. Met een aankleding alleen zijn de win keliers er niet. Zoals het KNOV-rap- port al aangeeft wordt het (vooral Bel gische) publiek niet getrokken als er in de stad niet voldoende verblijfsmoge lijkheden zijn. De uitvoering van de boulevardplannnen van Westkant BV is daarom erg belangrijk voor de mid denstand. Ook een betere planologie van gemeentewege is in de ogen van de stichting Noordstraatpromenade noodzakelijk. Wildgroei van winkels buiten de binnenstad moet worden te gengegaan. Een voorbeeld van hoe het niet moet is volgens hen het plan van een projectontwikkelaar om winkels neer te zetten op het terrein van het voormalige Julianaziekenhuis aan de Van Steenbergenlaan. De bouw van het ABC-complex in de Terneuzense binnenstad is één van de onderdelen die van Terneuzen een aantrek kelijk winkelcentrum moeten maken. voor de combinatie basisschool en wijkcentrum in het Terneuzense Pas- TERNEUZEN - De binnenstad van Terneuzen heeft een eigen huisstijl nodig. Een herkenbaar, aantrekkelijk uiterlijk voor de Noordstraat, de straten en eromheen en de Markt. De werk groep Koopcentrum Binnenstad van de Stichting Noordstraatpromenade is tot deze conclusie gekomen. Binnenkort wordt overleg gevoerd met het gemeentebestuur en het ministerie van Economische Zaken om geld voor een onderzoek naar deze face-lift los te krijgen. De mini- en majoretten van De Vossen in Hulst bezig met een repetitie. 0,EPSIR„, garageboxen speelwerktuigen ~7i Y CicXl Een plattegrondtekening van het plan tersbos. KOEWACHT - Vogelvereniging De Vlaamsche Gaai uit Koewacht be staat vandaag, vrijdag, veertig jaar. In het kader van het jubileum wordt 27 oktober een receptie ge- Er is door de werkgroep al een bureau gevonden dat het onderzoek kan uit voeren: het bureau Bakker Bleeker BV in Amsterdam. Ook de stichting Noordstraatpromenade zelf wil mee betalen aan het onderzoek. Voor het contact met Economische Zaken zorgt het KNOV, het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond. Al vrij oud zijn de plannen om in de winkelzone en de aanloopstraten in de binnenstad sierlijke lantaarnpalen te zetten. „We wilden daarin goed te werk gaan", vertelt W. H. Broekhuysen, voorzitter van de stichting Noord straatpromenade, „en toen kwam het rapport van het KNOV erbij over de betere toekomst die ons winkelcen trum kon hebben. We zijn de binnen stad van Terneuzen daarom in een bre der perspectief gaan zien. We willen een zodanige visuele vormgeving dat het voor de consument één herken baar gebied wordt. Een soort huisstijl die Bakker Bleeker voor ons kan be denken, een eenheid in vormgeving die het winkelend publiek niet dwingt tot het volgen van een bepaalde route maar wel duidelijk maakt dat die rou te er is." Het inschakelen van het Amsterdam se bureau wordt het eerste tastbare re sultaat van het KNOV-rapport dat dit voorjaar verscheen onder de titel 'Ter neuzen binnenstad, het kan anders, beter!' De KNOV-onderzoeker wees er op dat de stad van de Vliegende Hol lander weliswaar de grootste van Zeeuwsch-Vlaanderen is, maar als winkelcentrum ver achter blijft bij Hulst en Sluis. Hij gaf onder meer aan dat er iets schort aan de looproutes in het winkelcentrum. Broekhuysen gelooft dat het nu de tijd is om er wat aan te verbeteren. Volgend voorjaar komt het ABC-com- plex in het noorden van de binnen stad gereed. Indien straks ook de Markt bij het winkelcentrum is be trokken en er een aardige aankleding voor de andere kop van de Noord straat is gevonden, nabij café De Vriendschap, is de driehoek compleet en kunnen bezoekers fijner winkelen en een 'rondje' lopen. Er wordt ge hoopt op meer bezoekers van buiten Terneuzen en het liefst van buiten Zeeuwsch-Vlaanderen. De winkeliers krijgen bij de uitvoering van hun plannen de morele steun van de andere ondernemers in de gemeen te Terneuzen, die vertegenwoordigd worden in de Federatie Groot Terneu zen. Volgens Broekhuysen zijn ook de ondernemers in de buitenkernen en in de winkelcentra van Serlippens en trapveldje sidie hebben we persoonlijk afgege ven." Na de afwijzing diende het bureau een bezwaarschrift in, maar trok uiteinde lijk aan het kortste eind. „De gemeen te Hulst dacht eerst zelfs dat de aan vraag puur eigenbelang was. We moes ten dan maar inschrijfgeld vragen om kostendekkend te kunnen werken. Voor ons is dit niet uitvoerbaar. Bo vendien is het niet reëel. Sommige mensen maken vaak gebruik van onze diensten terwijl het bij anderen slechts een eenmalige zaak betreft. Nu in de praktijk bewezen is dat er veel gebruik gemaakt wordt van de kinderoppas lijkt me de beste oplossing dat een ge meente-ambtenaar ons werk maar overneemt", aldus een teleurgestelde mevrouw Roels. TERNEUZEN - De Janneke Dierx school Terneuzen begint in januari met twee nieuwe (computer)opleidin- gen voor vrouwen. Het zijn de cursus sen Procesoperator-A en de cursus Adviseur Microcomputers. De procesoperator-cursus leidt op voor het diploma VAPRO-A. Na een jaar theorie volgt een betaalde stage van anderhalfjaar in een bedrijf. Daar na volgt de keuze tussen de chemische richting en de mechanische richting. Een vooropleiding op LBO/MAVO-ni- veau is vereist. De opleiding tot Advi seur Microcomputers duurt een jaar. Daarna volgt een drie maanden duren de stage. Beide cursussen nemen drie dagen per week in beslag. parkeren De onkosten waarmee de bemiddelen de dames te maken kregen werden in eerste instantie betaald door het maatschappelijk werk en later uit ei gen zak. „In eerste instantie is ons bu reau tien jaar geleden voortgekomen uit het maatschappelijk werk", vertelt mevrouw Roels. „Onze eerste doelstel ling was in Hulst een kinderdagverblijf op te richten. Toen dit niet van de grond kwam zijn we gaan bemiddelen bij de vraag naar kinderoppas. Het maken van affiches om hieraan be kendheid te geven en telefoon- en por tokosten kwamen voor rekening van het maatschappelijk werk. Na drie jaar kreeg deze instantie te maken met kortingen en konden we geen aan spraak meer maken op hun diensten. Toen hebben we onze onkosten maar betaald uit eigen zak. Tot twee keer toe is bij de gemeente een subsidiever zoek ingediend. Hier kwam zelfs geen reactie op. De derde aanvraag om sub- HULST - Na een periode van tien jaar actief te zijn geweest is donderdag het doek gevallen voor het in Hulst geves tigde bemiddelingsbureau 'Kinde ropvang Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren'. Namens het bureau bemiddelden de dames Hendriks en Roels bij de vraag naar een kinderoppas. Nadat de gemeente Hulst een verzoek van het bureau om waarderingssubsi die had afgewezen besloten beide da mes de kar niet verder te blijven trek ken. „Een jammerlijke zaak", vindt mevrouw Roels. „Temeer omdat we wekelijks gemiddeld zo'n vier verzoe ken kregen om een kinderoppas te re gelen. We beschikken over een lijst van vijftig meisjes die zich als babysit ver dienstelijk willen maken. Na een tele foontje kregen de aanvragers van ons het adres van één van de kinderoppas sers. Zij regelden onderling de zaak verder." f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 33