PZC 'Wij voeren solide financieel beleid' Véronique wil volgende week uitzending coderen Port Greve breidt uit provincie toont Zeeland in Ijzertijd %y 15 PVDA OOST ZEEUWSCH- VLAANDEREN: Opkomst van huishoudelijke vervuilers dieptepunt VRIJDAG 20 OKTOBER 1989 Ondiepten Groene kaart Kwaliteit Regionale NCRV brengt koor- en samenzangavond Prima Donna houdt themamiddag Goes Ruilbeurs voor speelgoed in Bergen op Zoom Weer landelijke opknapbeurt in het landschap Pelleteren Twee petten Geen huur DRIE AMBACHTEN: Werkgevers Windhondenrennen PRIVÉSCHOTELS ONTVANGEN NIETS Groen TV 10 Dallas CD A-V rouwenberaad houdt studiedag Beraadsgroep Jeugdhulp vergadert Plan verspreiding slib onverantwoord zoveel mogelijk onderzoeken. Een fi nanciële afweging mag pas achteraf worden gemaakt. HULST - De PvdA-afdeling Hulst/Hontenisse is bang dat Ge deputeerde Staten vóór invoering van nieuwe, strengere nor men nog gauw een hoop vervuild slib over de provincie wil verspreiden. Baggerspecie van klasse twee hoeft volgens de huidige normen niet te worden vernietigd of in speciale de pots te worden opgeslagen. Maar de Oost-Zeeuws-Vlaamse so cialisten verlangen nu toch al maatregelen om ook dit slib te bergen. „Om vóór de nieuwe norm van kracht wordt nog even deze specie te versprei den, getuigt van een onverantwoorde lijke houding jegens het milieu", stel len de PvdA'ers in een brief aan GS. De politieke afdeling reageert op de Startnotitie voor de Milieu-effectrap portage (MER) voor Baggerspecieber ging Zeeland. Tot eind deze week kun nen suggesties en reacties worden in geleverd waarmee bij het opstellen van de MER rekening kan worden ge houden. De Oost-Zeeuws-Vlaamse so cialisten hebben een aantal aan dachtspunten over onder meer ber gingsmogelijkheden en -lokaties, ver werkingsmogelijkheden en -methoden op een rij gezet. De PvdA-afdeling wil (Slot van pagina 13) (PvdA) en Te Veldhuis aanwezig. De Nederlanders wezen er op dat er inter nationaal wel afspraken zijn gemaakt over de rampenbestrijding op zee, maar nog altijd 20 procent van de lan den daar niet aan mee doet. Onlangs deed zich die situatie voor bij het Roe meense schip Borcea dat een spoor olie vanaf Vlissingen langs de kust achterliet. De briefschrijvers zouden graag wil len weten of er platen of andere on diepten in de Westerschelde zijn, die gebruikt kunnen worden voor, tijde lijke, opslag van vervuild slib. Door het aanbrengen van een bestorting kan misschien opslagruimte worden gecreëerd. De afdeling wil het onder zoek overigens niet beperken tot het Westerscheldebekken. Ook in de Noordzee kan naar geschikte ber- gingslokaties worden gezocht. Dat kan zowel in 'met voldoende zand af te dekken' stromingsvrije geulen als op een 'buitengaats aan te leggen ei land'. Ook is in de resolutie op Nederlands voorstel opgenomen dat er een volledi ge inventarisatie van de kwaliteit van de zeeën en van de verschillende ver vuilers komt. Niet alleen de daadwer kelijk lozers van het vuil moeten in kaart worden gebracht, maar ook de verstoring van eco-systemen, zoals af sluiting van zeearmen en overbevis- sing. In aansluiting daarop heeft de Nederlandse delegatie met succes ge pleit voor een internationaal actieplan dat de vervuiling in de zeeën moet te rugdringen. Besloten is dat uiterlijk in 1994 een aantal belangrijke vervuilin gen moet zijn teruggedrongen met mi nimaal de helft. Het voorstel een internationale kust wacht op te richten werd niet overge nomen. Wel is besloten dat de kust wachten meer moeten samenwerken. Wel vond Nederland gehoor voor het het plan een internationaal rampen plan te maken om lozing van vervuil de stoffen met grensoverschrijdende effecten te kunnen aanpakken. Ook het voorstel voor een verhoging van de haven- en liggelden werd door de deelnemende landen gesteund. Die verhoging met het zogeheten afgifte- tarief is noodzakelijk om schepen te dwingen afvalstoffen in de havens te lossen in plaats van op zee. OOSTKAPELLE De Provinciale Commissie Zeeland van de NCRV ver zorgt donderdag 26 oktober een koor- en samenzangavond in de gerefor meerde Zionskerk in Oostkapelle. De aanvang is om 19.30 uur. Medewerking verlenen de brassband Crescendo uit Oostkapelle onder leiding van P. Wis se, de christelijke gemengde zangever- eniging De Lofstem uit Sint Laurens onder leiding van A. R. van de Driest, het gereformeerd kerkkoor Marana- tha uit Vrouwenpolder onder leiding van K. Wietsma, het Middelburgse Ontmoetingskerkkoor Moria onder leiding van Corry Bruyze en het Vlis- sings Jongerenkoor onder leiding van Epjan Kwast. Rinus Jobse bespeelt het orgel. Frits Strietman, hoofd van de afdeling Ledenwerving en Corres pondenten van de NCRV, houdt deze avond een toespraak. De kerk is open vanaf 19.00 uur. GOES - De werkgroep voor lesbische vrouwen in Zeeland, Prima Donna, houdt zondag 22 oktober een thema middag over 'Lesbisch zijn in andere culturen'. Twee vrouwen spreken van uit eigen ervaringen over dit onder werp. Iedere vrouw die belangstelling heeft is vanaf 14.00 uur welkom in Vrouwenontmoetingscentrum Jet aan de Zusterstraat 13 in Goes. BERGEN OP ZOOM - In zaal Den Ronden aan de Rembrandstraat in Bergen op Zoom wordt zaterdag 21 oktober een speelgoedruilbeurs ge houden. Verzamelaars uit alle delen van het land en ook enkele uit het bui tenland komen naar Bergen op Zoom.1 Het is de bedoeling dat heel wat mooie en zeldzame exemplaren van eigenaar zullen verwisselen. Het is alweer de achttiende keer dat de ruilbeurs op touw wordt gezet. De be langstelling Is meestal goed te noe men. Vooral het aanbod van minia tuurautootjes is groot. Wie nog bijzon der speelmateriaal aan te bieden heeft, kan een tafel reserveren bij R. van de Bovenkamp in Krabbendijke. De zaal is open van 10 tot 15 uur. GOES - Vrijwilligers door heel Nederland geven op zaterdag 28 oktober kleine landschapsele menten als knotwilgen, hoog- stamfruitbomen, veedrinkput ten en bloemdijken een noodza kelijke onderhoudsbeurt. De Stichting Landschapsverzor ging Zeeland biedt tijdens deze derde nationale werkdag na tuurliefhebbers werk aan op Zuid-Beveland, Walcheren en Zeeuws-VIaanderen. Op Zuid-Beveland snoeien de deelnemers de hoogstamfruitbo- men in het recreatiegebied de Hollandse Hoeve bij Goes. Zij pakken daarbij ook de andere natuurelementen in de boom gaard aan. Verder is er een ten toonstelling van fruitrassen. Be langstellenden kunnen daar met vragen terecht. Wethouder G. Heerebout geeft om 9.00 uur het startsein. Er wordt gewerkt tot 17.00 uur. De organisatoren voorzien de arbeiders van koffie en gereedschap. Ook verwerkingsmogelijkheden van de vervuilde bagger moeten niet te snel worden afgewezen. Gebruik als grondstof voor de baksteenindustrie is een mogelijkheid waar niet zomaar aan voorbij kan worden gegaan. Door vermenging met andere grondstoffen kan misschien een beter eindprodukt uit de bus rollen. Dat zou tevens een ander milieubelang dienen. Want de aantasting van het landschap blijft be perkt als er minder klei ontgraven wordt. De dure methode van 'pelleteren' (het zuiveren en tot korrels verwerken ót er een bruikbare grondstof voor bijvoor beeld de wegenbouw overblijft, red.) is zeker het overwegen waard, stellen de Zeeuws-Vlaamse socialisten. Bij alle opslag- en verwerkingsmethoden moet voorop staan dat controle moge lijk blijft. „Mocht er later een methode worden gevonden om de troep te ver werken dan moet de bagger natuurlijk zonder problemen weer opgehaald kunnen worden", zegt woordvoerder T. Huismans. De provincie moet haast maken met een preventie- en saneringsbeleid voor Zeeland. De kostengrens tussen 'ber gen' en 'verwerken' dient zo snel moge lijk te worden aangegeven. En overleg met België over het aandeel van de zuiderburen in de 'slibproblematiek' van de Westerschelde is 'onontkoom baar'. Bij berging op land wordt in de startnotitie een afstand van 500 meter van de woonbebouwing als noodzaak opgevoerd. De PvdA-afdeling vraagt zich af waar deze grens van een halve kilometer vandaan komt en of naar aanleiding daarvan schadeclaims ver wacht kunnen worden. De briefschrijvers waarschuwen GS goed in de gaten te houden dat ze twee petten dragen. Het college treedt op als initiatiefnemer voor de verwer king en opslag van de vervuilde bag ger, maar tevens is het de eerste in stantie die beoordeelt of er vergun ningen worden afgegeven. „Deze onzuivere constructie kan er toe leiden dat bepaalde milieu-effecten onvoldoende worden belicht omdat anders vergunningverlening wordt be moeilijkt." De socialisten zien aan de andere kant ook niet direct hoe deze 'onzuiverheid' te voorkomen is. Ze voelen wel wat voor een werkgroep met belanghebbenden als Rijkswater staat, de waterschappen en de haven schappen. Maar ze beseffen dat GS dan toch een belangrijke coördineren de taak behoudt. MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum in Mid delburg is van 4 novem ber tot en met 7 januari de tentoonstelling 'Le ven in een groen land, Zeeland in de Ijzertijd' te zien. De tentoonstel ling geeft een indruk van het dagelijks leven van mensen in de Ijzer tijd, van 800 jaar voor Christus tot het jaar nul. De mensen verover den in die tijd hun eer ste woonplaatsen op de natuur en leidden een primitief bestaan. De tentoonstelling heeft een sterk educatief ka rakter. Aan de hand van voorwerpen, foto's op panelen en een bijzonde re maquette van een boerderij uit de Ijzertijd met bijbehorende fami lie, wordt de geschiede nis van Zeeland 23 eeu wen geleden gerecon strueerd. Bij de tentoon stelling hoort een educa tieve uitgave die gratis verkrijgbaar is voor scholen die de tentoon stelling bezoeken. Er wordt voor scholen ver der een programma met verschillende activitei ten in het museum ver zorgd. De openingsmanifesta tie van de tentoonstel ling wordt op vrijdag 3 november vanaf 16.30 uur gehouden. Drs R.M. van Heeringen, provin ciaal archeoloog, houdt een korte toelichting. Drs E.J. van Ginkel, jeugdboekenschrijver op archeologisch gebied, zal een diapresentatie verzorgen over de ten toonstelling. Manager Ad van 't Veer van Nieuwe Muziek (l) en part-time medewerkster Lennie Kosters hebben alle hoop nog niet verloren. MIDDELBURG - „Welkom in het crisiscentrum". Jovialiteit en een verbeten grijnslach. De ontvangst door Ad van 't Veer, manager van Nieuwe Muziek Zeeland, verraadt een mengeling van vechtlust en ge latenheid. Hij is opnieuw in de rol gedwongen van de schurk die zich op voorhand veroordeeld weet. Maar hij klampt zich liever vast aan de gedachte dat iets hem toch moet kunnen redden van de galg die cultuur-gedeputeerde G. de Vries-Hommes (PvdA) voor hem heeft neergezet. De Middelburgse Kloveniersdoelen donderdagmiddag. Radio 4 strooit zachtjes klassieke klanken door de kantoorruimte waar Nieuwe Mu- ziek-manager Ad van 't Veer zich vier jaar geleden installeerde om er, bijgestaan door een handjevol part time medewerk(st)ers en bestuurs leden, zijn 'levenswerk' voort te zet ten: de uitbouw van 'zijn' internatio naal georiënteerd podium voor he dendaagse en bovenal vernieuwen de muziek. Tegen de wand een im posante verzameling geluidscaset- tes. Opnamen van meer dan dui zend Middelburgse concerten. Dat is nog maar een deel van de muziek, uitgevoerd tijdens festivals en ande re evenementen, die Nieuwe Muziek en met name Van 't Veer, in den lan de beroemd en berucht hebben ge- maakt als 'consequent' en 'eigen wijs' programmeur van eigentijdse muziek. Aan de tafel twee bestuursleden die nog maar nauwelijks kunnen gelo ven dat gedeputeerde De Vries- Hommes de poten onder hun stoe len al heeft weggezaagd. Nieuwe Muziek, zo vindt de gedeputeerde, leert het maar niet om goed met geld om te gaan. Ze heeft er geen vertrou wen meer in dat Nieuwe Muziek het hoofd boven water kan houden. Dus wil ze het provinciaal budget voor 'grensverleggende en 'vernieuwen de muziek' (jaarlijks zo'n 3 ton, af komstig van het rijk) aan een ander geven. Het intergemeentelijk thea terbureau Uit in Zeeland en het Ter- neuzens Zuidlandtheater zijn de eerste gegadigden. Daarmee, zo bevestigt Uit in Zee land-directeur J. de la Mar, gaat de bijzondere functie van Nieuwe Mu ziek verloren. „Natuurlijk zijn ook wij best in staat om hedendaagse muziek te programmeren. En we kunnen ook nog wel een festivalletje organiseren. Dat hoort bij ons vak. Maar de laboratoriumfunctie van Nieuwe Muziek, die nu juist zo bij zonder was, kunnen we niet overne men.".Dat zou dan betekenen dat Zeeland meteen ook niet meer hoeft te rekenen op de soms zeer omvang rijke projectsubsidies die Nieuwe Muziek bij het rijk wist weg te sle pen. De voorzitter-penningmeester van Nieuwe Muziek, mr. C. W. B. M. Wou ters, kon zijn oren niet geloven. „Wij voeren", zegt hij, een solide finan cieel beleid. De stichting is finan cieel gezond. De provincie praat lou ter over een vermeend gebrek aan vermogen. Ik heb de indruk dat men vanuit de provincie gewoon niet tot een objectieve afweging kan ko men" De feiten. De jaarrekening 1988 van Nieuwe Muziek geeft een tekort aan van pakweg een ton. En er kon dit jaar geen Festival Nieuwe Muziek op touw worden gezet. Voornaam ste oorzaak: het rijk - lees: de lande lijke raad voor de kunst - kwam met veel minder projectsubsidies over de brug dan verwacht. Het be stuur van Nieuwe Muziek heeft in middels een dekkingsplan opge steld. Maar dat deugt niet, vinden de provinciale ambtenaren. Zo zou bijvoorbeeld de subsidie van de ge meente Middelburg te hoog zijn in geschat. Onzin, zegt voorzitter-penning- meester Wouters. „Dat tekort van een ton is het gevolg van een onge luk, niet van een tendens. We heb ben aangegeven hoe we het in kun nen lopen. Vanuit de provincie wordt erop gereageerd met een op eenstapeling van veronderstellin gen. Met zo'n benadering kun je elke instelling met de rug tegen de muur dwingen." En dan is er nog de kwestie van een nieuwe subsidievoorwaarde die het provinciebestuur vorig jaar plotse ling is gaan hanteren. Strikte toe passing daarvan betekent dat Nieu we Muziek de provinciale subsidie voor evenementen, jaarlijks 175.000 gulden, ziet teruggebracht met bij na 50.000 gulden. „Dat zou het te kort van de stichting aan het eind van dit jaar doen oplopen tot 2 ton." Van 't Veer: „De provincie stelt plot seling de eis dat we honoraria en al lerlei andere onkosten voor 30 pro cent met geld van elders betalen. Daar zijn allerlei interpretatiever schillen over. Het is boekhoudkun dig gewoon niet te vertalen. Ons fi nancieel verhaal steunt op twee boekhouders: een bureau en een ac countant. Daar betalen we per jaar 20.000 gulden voor. Wij zijn ervan overtuigd dat die beide heren goed werk hebben geleverd. Dus als de provincie echt hoog spel wil gaan spelen, dan moeten we in staat zijn die houding aan te vechten." Een gesprek, afgelopen woensdag, met de Middelburgse cultuurwet houder G. B. Schoenmakers, heeft de bestuursleden het gevoel gege ven dat ze nog geen verloren partij spelen. De gemeente zou bereid zijn om bij Nieuwe Muziek geen huur meer in rekening te brengen voor gebruik van de Kloveniersdoelen. Dat betekent dat gemeentelijke subsidies in het vervolg volledig gebruikt kunnen worden voor de organisatie van evenementen. De vraag is alleen: is de gemeente be reid die toezegging hard te maken, zolang de provincie niet thuis geeft. Bestuurslid C. Keulemans heeft nog een ander potje op het vuur staan. Hij is lid van de Zeeuwse Culturele Raad en hij hoopt dat orgaan te kunnen mobiliseren. Deze week heeft Nieuwe Muziek, als of er niets aan de hand is, maar weer eens een persbericht het land in ge stuurd. Het wijst muziekkritici de weg naar een festival in het Franse Lille. Nieuwe Muzieks Xenakis En semble voert daar maandagavond onder meer het muziektheaterstuk Oresteia uit. Het ensemble treedt de laatste tijd vaker in het buitenland op dan in Nederland of Zeeland. Het behoort tot de vruchten van Nieuwe Muzieks 'laboratoriumfunctie'. En semble en koor kwamen dit jaar niet voor rijkssubsidie in aanmerking. En dat, zo meldt Nieuwe Muziek, be tekent dat 'de uitvoering tot onze spijt niet in Nederland herhaald zal kunnen worden". TERNEUZEN - De 'huishoudelijke vervuilers' hebben het woensdag, bij de verkiezing van vijftien hoofdinge landen voor district twee van het wa terschap De Drie Ambachten, lelijk laten afweten. Het opkomstpercenta ge kon nauwelijks lager: 3,9 procent. Drie jaar geleden werd bij vergelijk bare verkiezingen in de twee andere districten van het waterschap nog een opkomst van 13,7 procent geregi streerd. De sectoren 'ongebouwd' en 'ge bouwd' waren goed voor een opkomst van respectievelijk 37,6 en 7,8 procent. De kiezers konden terecht in zes stem- bureau's: vijf in Temeuzen en één in Zaamslag. En juist in dat laatste stem bureau was sprake van een redelijke goede opkomst. Griffier A. F. Romijn: „Maar dat is eigenlijk een gebruikelijk beeld. Wat die opkomst van met nanjle de 'huishoudelijke vervuilers' in Ter- neuzen betreft, kan ik alleen maar con stateren dat dit het absolute diepte punt is. En dat, terwijl we toch alle mo gelijke moeite hebben gedaan om de mensen opmerkzaam te maken op de verkiezingen. Met advertenties in de krant, herinneringsadvertenties ook. En met de nodige redactionele aan dacht. Maar het heeft de mensen niet naar de stembus kunnen lokken. Waar dat aan ligtaan het mooie weer en de herfstvakantie misschien We hebben er geen verklaring voor." De opkomstpercentages in Zaamslag: 'ongebouwd' 43 procent, 'gebouwd' 19 procent en 'huishoudelijke vervuilers' 12 procent. In district twee moesten zeven hoofd ingelanden 'ongebouwd' en vier voor 'gebouwd' en de sector 'huishoudelijke vervuilers' worden gekozen. De zeven vertegenwoordigers van de sector 'op gebouwd' zijn: A. J. de Koeijer, J. de Kraker, G. J. M. de Moor, L. A. Dees, D. M. de Regt (de enige nieuwkomef), W. Murre en W. H. M. Termote. Ze stonden stuk voor stuk op de algeme ne üjst. De lijst van de Kring van Werkgevers behaalde geen enkele zetel. En ook in de sector 'gebouwd' bleven de verte genwoordigers van de werkgevers zon der zetels. De vier beschikbare zetels in de algemene vergadering gingen naar ing J. J. Huigh, J. Dees, J. de Regt en nieuwkomer Th. J. de Brau- wer van de algemene lijst. In de sector 'huishoudelijke vervuilers' veroverde de PvdA één zetel. Die wordt ingeno men door de Terneuzenaar A. J. Bruin, nu nog raadslid voor de PvdA. De overige drie zetels gingen naar J. C. de Putter-Scheele, M. A. Hendriks-Heuts en P. J. van Strien van de algemene lijst. District twee omvat Terneuzen, Sluiskil-Oost, Zaamslag, Zaamslagveer, Griete, Reu- zenhoek, Poonhaven, Spui, Magrette en omstreken. De uitslag was woens dag pas na middernacht bekend. Voor al het tellen van de stemmen in Zaam slag nam veel tijd in beslag. GOES - De uitslagen van de finales van de clubkampioenschappen van de Zeeuwse Windhonden Renvereniging, gehouden op de windhondenrenbaan in Goes luiden: Whippets open klasse (2); tijd: 23.48 sec: 1 Movie Star, familie Strijk Ovezande; whip pets 50-plus klasse: 1 Tobias, familie Peeters Kwadendamme; whippets C-klasse: 1 Graaf Dracula van Mackaylands Trots, familie Van 't Hof Goes; whippets B-klasse: 1 Maxi- ne van de Zeeuwse Stromen, familie Rison Koudekerke; whippets kampioen schapsklasse: 1 Billy Boy van de IJsselval- lei, familie Rison Koudekerke; greyhounds kampioensklasse: 1 Happy Lad v.t. Loecht- je, familie Boënne Hulst; Afghaanse wind honden: 1 Apsody in blue from Akims Ho me, familie Groeneweg Krabbendijke. Het terrein voor het toekomstige bungalowpark in de Christoffelpolder. gezien van de noordzijde. BROUWERSHAVEN - Vakantiedorp Port Greve aan Den Osse in Brou wershaven wordt in 1990 ten noorden van de Schouwse Dijk uitgebreid met het gebied Christoffelpolder. Port Greve zuidelijk van de dijk is nog steeds volop in ontwikkeling. In de Christoffelpolder komen 115 nieuwe zomerhuizen. De tweede fase voor zuidelijk Port Greve omvat vijf bouwplannen voor even zoveel woningtypen. In de twee de fase van het plan komen er 217 wo ningen. Een aantal zomerhuizen is reeds gerealiseerd en verkocht. Voor het resterende gebied is een verkla ring van geen bezwaar gevraagd in het kader van de wet ruimtelijke ordening. Voor deze procedure is gekozen om de bestemmingsplannen sneller dan op de gebruikelijke wijze te kunnen aan passen. De invulling van de Christoffelpolder is nodig voor de voortgang van de op bouw van het gehele park, zo blijkt uit de toelichting van het ontwerpplan. Het plan ligt de komende veertien da gen ter inzage op de gemeentesecreta rie van Brouwershaven. Het is de bedoeling dat vijfentwintig procent van de oppervlakte van de Christoffelpolder uit groenvoorziening zal bestaan. In het poldertje mogen uitsluitend zogenaamde niet-gesta- pelde zomerhuizen worden gebouwd. Het aantal zomerhuizen mag niet meer dan 115 bedragen. De oppervlak te van een zomerhuis, met inbegrip van de berging, mag niet groter zijn dan 85 vierkante meter; de hoogte van de huizen niet meer dan vier meter. Binnen de Christoffelpolder moet voorts parkeergelegenheid komen voor tenminste 138 auto's. Als essen tieel element in de structuur van het poldergebied geldt in het ontwerp plan een waterpartij. BURGH-HAAMSTEDE - Bezitters van schotelantennes moeten het vol gende week zonder Véronique stellen. Radio-Télé-Véronique namelijk streeft ernaar volgende week de pro gramma's gecodeerd te hebben, zodat ze niet meer ongestoord te zien zijn. Het commerciële zendstation gaat pas tot codering over wanneer de ka belexploitanten voorzien zijn van door Véronique betaalde decodeerap- paratuur. Er is volgens een woord voerster van Véronique nog geen de- codeerapparatuur voor schotels op de markt. De bedrijfsleider van Zekatel, A. L. Brasser, zegt in een reactie dat de plannen van Véronique een belangrijk gegeven zijn voor de Zeeuwse kabel maatschappij. Zekatel krijgt de deco- deerapparatuur gratis van Véronique. Daarmee is zij de schotelbezitters vol gens Brasser een belangrijke slag voor. Mensen met een schotel zullen een de- codeerapparaat zelf moeten aanschaf fen wanneer dat op de markt is. Een woordvoerster van Véronique in Hil versum laat weten dat het 'tot de mo gelijkheden' behoort dat het commer ciële station een gedeelte van de deco- deerapparatuur voor de schotelbezit ters betaalt. Brasser verwacht met name in de reeds bekabelde gebieden in Zeeland een zekere terughoudendheid bij de mensen om een een schotel aan te schaffen. Zeker daar hij denkt dat ook TV10 op termijn zal overgaan tot code ring van de programma's. Voor deco dering van de verschillende zenders is verschillende decodeer-apparatuur nodig. Frank Gilyamse van het gelijk namige elektronicabedrijf in Renesse meldt dat over twee a drie weken voor ongeveer vijfhonderd gulden een le gaal apparaat op de markt komt, dat verschillende zenders kan decoderen. Of Zekatel TV10 gaat doorgeven - die zender gaat 28 oktober de lucht in - kan bedrijfsleider Brasser nog niet zeggen. Zoals gemeld stelt TV10 mo menteel juridisch alles in het werk om op de kabel toegelaten te worden. In dat geval is Zekatel bereid TV10 door te geven. Van Middelburg en Goes ligt er al een uitspraak dat de zender kan worden doorgegeven als die niet wettelijk wordt verboden. Vlissingen vergadert daar donderdag over. De grote kabelexploitanten hebben donderdag laten weten dat ze TV10 volgende week zaterdag toch op de ka bel zullen doorgeven. Volgens J. Jippes, manager van het Rotter damse kabelnet, kan het commissa riaat van de media pas een oordeel over TV 10 geven na de eerste uitzen ding. ten voor uitzending en hadden daar om toegezegd dat we het signaal zou den coderen, De apparatuur die daar voor nodig is hadden we nog niet in huis, maar nu wordt er met spoed aan gewerkt en vrijdag hopen we de klus geklaard te hebben.** Overigens zijn er op Véronique deze week geen afleveringen van Dallas te zien. omdat de Amerikaanse film maatschappij Lorimar heeft geklaagd over het feit dat Dallas nu via de scho tel-ontvangst overal in Europa te ont vangen is. De afleveringen worden ver vangen door music-clips. Programma-directeur Ruud Hen driks van Véronique: „Wij betalen maar voor een aantal landen de rech- VLISSINGEN - Het CDA-Vrouwenbe- raad Zeeland houdt dinsdag een stu diedag in Hotel Britannia in Vlissin gen. De studiedag heeft als thema: 'Milieu, dat zijn we zelf. Er worden verschillen de inleidingen gehouden en tevens wordt een bezoek aan het Albert Heyn-filiaal in Vlissingen gebracht. De bijeenkomst begint om 9.30 uur. MIDDELBURG - De Provinciale Be raadsgroep Jeugdhulpverlening Zee land vergadert dinsdagmiddag 24 ok tober vanaf 13.30 uur in het gebouw van de Stichting Zeeland in Middel burg. De agenda vermeldt onder meer de ac tiviteiten van de werkgroep kinderen en middelengebruik. Besproken wor den verder het jaarverslag provinciaal plaatsingsoverleg 1988 en de subsidie aanvraag Samenwerkingsverband jeugdhulpverlening Zeeland met bij behorend werkplan voor 1990.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 15