PZC Bedrijfscompetitie in Hulst van start Verrassingen bij bedrijfsvolleybal Cambrinus voorloper in Zeeuwse touwtreksport William Taelman rekent af met zijn slechte jaren Trimmers kunnen uit twee lopen kiezen streek TRAINER ZWEMCLUB SCHELDESTROOM D Open Tafeltennissers houden toernooi VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 BRESKENS - „Iedereen moet zich in onze vereniging thuis- voelen, het fijn vinden te kunnen zwemmen en presteren op eigen niveau." Frans Verplanke, hoofdtrainer van de zwem vereniging Scheldestroom uit Breskens benadrukt dit uit gangspunt regelmatig. Hiermee misschien wel onbewust de reden van de successenreeks van zijn pupillen aangevend. Karakterzaak Belangrijke stap ^eüwsch-¥laaiTis kampioenschap in &xel Recreatief GEBRAND OP ZEGE TEGEN STERRE Twijfels Wedstrijdritme Schietingen Verplanke wil dat er gebuffeld wordt Jarenlang was de animo om lid van een zwemclub te worden minimaal. Veel verenigingen hadden moeite het hoofd, ditmaal figuurlijk, boven water te houden. Zo ook Scheldestroom, Na jaren met ook provinciaal aanspreken de resultaten kwam de klad er in. „Je ziet dat bij alle verenigingen," stelt Verplanke nuchter vast. „We hebben de koppen bij elkaar gestoken en zijn vanaf de basis begonnen, de jeugd dus. Het loopt nu lekker, dankzij een goed functionerend en enthousiast bestuur en een prima trainersgroep." Die geestdrift is duidelijk zichtbaar in het zwembad van het sportcom plex 'De Veerhoek' in Oostburg, waar Scheldestroom vier avonden per week intensief traint. Volgens nauw gezet opgezette trainingsschema's wordt gewerkt aan verbetering van techniek en conditie van zwemmers en zwemsters vanaf zes jaar. Verplanke, al een jaar of vijf hoofdtrai ner bij de Bressiaanders, spreekt in lo vende taal over de basis die de zwem mende jeugd tijdens het schoolzwem men in Oostburg verkrijgt. „Wij kun nen voortbouwen op de grondbeginse len die hier worden aangeleerd. En door de manier waarop dat gebeurt is er voor ons een erg goede grondslag." Toch blijft er natuurlijk een groot ver schil bestaan tussen de prestaties van de 120 jeugdleden onderling. Om dat te kunnen ondervangen wordt het bad tijdens de trainingen verdeeld in vier banen. Elke groep krijgt zo, onafhan- HULST - De samenstelling van de teams voor de bedrijfstenniscompeti- tie die dit weekend in Hulst van start gaat staat ongetwijfeld borg voor spannende wedstrijden. Vooral in de A-poule zijn een aantal sterke teams geformeerd waarvan de krachten el kaar niet veel zullen ontlopen. De organisatoren, van wie Alfred Koen de wedstrijdleiding in handen heeft, hebben 48 teams ingeschreven. Deze zijn onderverdeeld in vier poules van elk 12 teams. De A-poule kent daar naast nog een splitsing in een Al en A2-categorie. Alfred Koen: „We hebben dit jaar een bewuste keuze gemaakt voor zo'n splitsing. In al onze poules geldt een leeftijdsgrens van minimaal 17 jaar. Voor de Al poule echter wordt een uit zondering gemaakt. Op die manier kunnen ook de jongere talenten uit de streek aan onze competitie deelne men." Daarnaast is met het sterkteverschil en het recreatieve aspect van de com petitie ook rekening gehouden bij de promotie/degradatieregeling. „Vanuit de B-poule is men niet meer verplicht te promoveren. Het kan best zijn dat een team er niet voor voelt op zo'n hoog niveau te gaan spelen. We geven dan wel de mogelijkheid dat te doen, maar willen niets opleggen." De wedstrijden, die op zaterdag en zondag plaatsvinden, bestaan uit een dames en heren enkel, een mixed dub bel en een heren dubbel. De teams zijn samengesteld uit drie heren en mini maal twee dames. Favorieten noemen is voor de start van deze competitie moeilijk. Maar ze ker is dat De Boy met Chantal Baecke, Dethlef Pieters en Benny de Boy, Lan cia met onder meer Andrea Hamelink, Nancy Blok, Jeroen Everling en Frank Wille en Jansenius waarvoor onder meer Fransesca Adriaansens, Sandra Begijn, Niek de Koster, Sebastien Rot tier en Stefan Buysse uitkomen, hoge ogen zullen gooien. Electro Weemaes kan eveneens bogen op bekende namen als Jean-Loup Del tour, Stephanie Verstraeten, Danielle van Zweeden en Angelique Coenen. Voor Zaman Sport komen onder ande re Harold de Puysseleir en Nathaly Tijssen aan het net. Een sterke competitie dus, die naast de toppers uit de A-poule enkele hon derden tennisliefhebbers de gelegen heid biedt wekelijks in Den Dullaert aktief te zijn. TERNEUZEN - Dé verrassing van de zesde ronde in het Terneuzense be drijfsvolleybal viel in de tweede klas. In 2A werd Pzem, voor de wedstrijd tegen de Dow-reserves nog leider, met 3-1 door die tegenstander verslagen. Verder hadden vooral de ploegen van Mts/Meao, Scharmga en Philips een sterke competitieronde. In de hoofdklas en nadat in de aan loopronden van de competitie een aantal verrassende uitslagen vielen, gaat Dees in een zetel naar het kam pioenschap. Dees won met 3-0 van de Kramer-reserves en alleen omdat Stunt Markt (weer met de jongens De Bruijn binnen de lijnen) en de eerste selectie van Kramer ook een dergelij ke uitslag heten noteren lijkt het nog spannend. Over enkele weken zal blij ken dat dat alleen maar optisch be drog is. Met een wedstrijd minder en op de naaste concurrentie al één (Kramer) en twee (Stunt Markt) punten voor sprong staat de kwaliteit van Dees borg voor de eerste titel in de nieuwe opzet van de competitie. Stunt Markt-Dow werd overigens een aan trekkelijk duel, dat achteraf een verve lende 'verlenging' kreeg: na 3-0 winst voor Stunt Markt bleek de tegenstan der met drie Nevobo-spelers (Coppens, Vedder en Wullems) gespeeld te heb ben. Dat was de organisatie niet ont gaan. „De regels zijn bekend en gelden voor iedereen", zei Freek Dieleman. Dat kost Dow een strafpunt. In 1B blijft Mts/Meao het erg goed doen. Nadat eerder Verbrugge/De Meyer, Gemeente, De Pooter en Neele- mans teruggewezen werden, moest nu PSV zich gewonnen geven. Omdat ook Wiekslag won, lijkt promotie naar de A-groep tussen die twee teams uitge vochten te zullen worden. Verbrugge/ De Meyer gaf Neelemans een lesje, 3-0. Eerder is al gewezen op de geringe on derlinge krachtsverschillen tussen de ploegen in 2A. Alleen Dow 2 kon daar aanvankelijk moeilijk meekomen. Maar in de zesde ronde versloeg het team koploper Pzem en voegde het zich meteen bij de rest van het veld. NHI liet de kans om over Pzem naar de leiding te gaan liggen door van PSV 2 'slechts' met 2-1 te winnen. De stand laat zien dat alle ploegen nog in de race liggen voor het kampioenschap. Dat Scharmga naar 2A promoveert staat zo goed als vast: na vier wedstrij den heeft de ploeg nog geen set verlo ren en alleen Interver kan hier nog dwars liggen. Verlinde in 3A en Voor- waarts/Amro in de laagste Bevobo- klas doen het eveneens erg goed. ABN is de enige van de 42 teams die nog geen punt heeft weten te pakken. Uitslagen: ABN-Verlinde 0-3; Philips-Ge- meente 2 2-1; Mts/Meao 2-Beldo 2 3-0; Voor- waarts/Amro-Kramer4 3-0; Pzem-Dow2 1-3; Noordzee-Dees 3 2-1; Kramer 3-Havensehap 3-0; Scharmga 2-Gemeente 3 3-0; Dees-Kra- mer 2 3-0; Wiekslag-Gemeente 3-0; NHI-PSV 2 2-1; Rabo-Scharmga 0-3; Kramer-V.& V. 3-0; Stunt Markt-Dow 3-0 (reglj; Verbrug ge/De Meyer-Neelemans 3-0; Mts/Meao-PSV 2-1. Standen: IA: Dees 4-11: Kramer 5-10; Stunt Markt 5-9; Kramer 2 4-6; Dow 5-5; Sterban den 5-4; V.& V. 4-2. 1B: Mts/Meao 5-12; Verbrugge/De Meyer 5- 11; Wiekslag 4-9; Neelemans 4-6; PSV 5-5; Gemeente 4-4; De Pooter 5-1. 2A: NHI 5-9; Pzem 5-9; Beldo 4-7; De Hoop 4-7; PSV 2 5-7; Dow 2 5-6; Dees 2 4-5. 2B: Scharmga 4-12; Interver 4-10; Noordzee 5-7; Rabo4-6; Dow 3 5-5; Dees 3 5-5; B.& S. 5- 4. 3A: Verlinde 5-12; Kramer 3 4-8; Gemeente 2 4-8; Bundeltouw 4-8; Philips 4-7; Haven schap 5-4; ABN 5-0. 3B: Voorwaarts/Amro 5-13; Mts/Meao 2 4-8; WMZ 4-7: Kramer 4 5-6; Scharmga 2 5- 6; Beldo 2 4-5; Gemeente 3 5-3. kelijk van de leeftijd, instructie op ei gen niveau. Maar een ding staat daarbij vast. „Er moet gebuffeld worden. We zijn geen speelvereniging maar een zwemclub. Er moet een bepaalde discipline wor den aangekweekt. Sporten is voor een groot deel karakter. Dus ook bij zwem men zijn we bij de jeugd volgens vaste didaktische en opvoedkundige princi pes bezig met het kweken van sport mensen. We zorgen voor een constante uitdaging door de jongens en meisjes steeds te laten merken dat ze een stap je verder komen'. Verplanke, werkzaam in de kerncen trale in Borssele, is een echte zwemfa- naat. Maar zeker niet sportverdwaasd. „Je moet realist blijven. Zo heb ik een vast principe: school gaat altijd voor. Dan heb ik liever dat ze slechts een en kele keer komen trainen, maar dan wel bloedfanatiek." Namen van beloftevolle talentjes van zijn groep noemt hij liever niet. „Je hebt in elke vereniging goede en min der goede sporters. Ik wil niemand te kort doen, want ik heb respect voor ie dereen die zijn uiterste best doet. Dat is nu juist een belangrijk aspect van het verenigingsleven." Bovendien, wat is talent in de zwem- wereld? „Je moet een redelijk goede slag hebben, kunnen luisteren en kei hard willen werken. Vooral dat laat ste, bijna alles voor je sport overheb ben. Een karakterzaak dus. Maar dat is dan ook het aantrekkelijke van zwemmen, voortdurend je grenzen le ren kennen en verleggen. Je kunt je niet wegsteken, moet altijd tot het ui terste gaan." De gevolgde werkwijze bij Schelde stroom heeft tot resultaat gehad dat er meer dan opvallende resultaten wor den geboekt de laatste jaren. Tijdens de onlangs in Hulst gehouden Spee- do-jaargangwedstrijden gaven de pu pillen van Verplanke de toon aan. Met een hoofdrol voor de pas negenjarige Jairny Scherbeijn. De IJzendijkse won de 100 meter vrije slag en vlinderslag in respectievelijk 1.18.2 en 1.40.4. Tij den die perspectief bieden voor deel name aan de landelijke finales. Jaimy zelf blijft er vrij koel onder. „Ik ben vorig jaar pas echt begonnen. Zwemmen vind ik altijd leuk, vooral de vrije en vlinderslag doe ik graag. Natuurlijk zou ik graag aan de Neder landse kampioenschappen meedoen." Vader Remy Scherbeyn, door zijn dochter tevens in het trainersschap 'gerold', bekijkt de resultaten van zijn dochter met trots maar relativerend. „Waar zij uitkomt zien we wel. Het moet gewoon leuk blijven. Ik vind het belangrijkste dat ze onder alle om standigheden sportief blijft. Wanneer Jaimy er geen zin meer in heeft, gaat het gewoon over. Maar voorlopig ziet het daar niet naar uit. De opvang bij deze club is trouwens prima, je wordt direkt opgenomen." Dat is dan ook de kracht van Schelde stroom op dit moment: samen er iets van maken en zoeken naar nieuwe mo gelijkheden. Zoals het computerpro gramma waar met medewerking van Frans Verplanke aan wordt gewerkt om de hele zwemadministratie in on der te brengen. Ook daar staan de ont wikkelingen tenslotte niet stil en kan mogelijk een model ontworpen wor den dat voor heel Zeeland bruikbaar is. Scheldestroom heeft de Zeeuwse 'wa penspreuk Luctor et Emergo alle eer aangedaan. Waarbij een ding als een paal boven het zwembadwater blijft. Jaimy Scherbeyn vat dat treffend in een enkel zinnetje samen: „Het lekker ste van zwemmen is datje wint!" Sandra van Tilburg: „Ik heb goede hoop dat het touwtrekken hier goed van de grond komt." AXEL - Touwtrekken is één van de krachtsporten die de grote massa nog steeds niet aanspreken. Het is daarom niet verwonderlijk dat Zeeland slechts één vereniging telt die is aangesloten bij de Nederland se Touwtrekbond (NTB): het Axel- se Cambrinus. Een vereniging die overigens wei tot de top van deze bond moet worden gerekend en be slist niet alleen wat brute kracht, maar ook wat organisatie betreft haar zaakjes uitstekend voor el kaar heeft. Zo zal zondag (15 okto ber) al weer voor de vijfde keer de strijd om het Open Zeeuws-Vlaams kampioenschap in Axel worden ge houden. Het is een toernooi dat landelijke bekendheid geniet en waarvoor zich bij secretaresse Sandra van Tilburg reeds veertig teams hebben aange meld. Onder deze inschrijvingen be vinden zich bij de heren de Neder landse toppers Koopman Boys uit Tillichte, Jagersrust uit Schijf, de Noordhollandse selectie en De Vriendenkring uit het Belgische Kieldrecht. Bij de dames is de Ne derlandse nationale selectie, die tij dens de Europese kampioenschap pen het zilver wist te veroveren, de grote trekpleister. Sandra van Tilburg, de drijvende kracht achter het opzetten van de wedstrijd, toont zich erg tevreden over de deelname. „Wij besteden veel aandacht aan de organisatie en proberen de deelnemers het zo goed mogelijk naar de zin te maken. Ge zien de reacties zijn we daar in voor gaande edities aardig in geslaagd, denk ik. Het overweldigend aantal inschrijvingen vanuit het hele land voor deze lustrumwedstrijd is voor mij nog eens de bevestiging dat we op de goede weg zijn." Dat de enthousiaste Cambrinus- secretaresse niet overdrijft, blijkt wel uit het feit dat de NTB dit jaar de nationale kampioenschappen aan de Axelaars wilde toevertrouwen. Dat feest ging echter niet door. „Jammer", zegt bestuurslid en PR- man Jan Liefting. „We hebben hier een van de beste accommodaties van Nederland, maar het terrein was net iets te smal voor dit evenement. Daarom ging dit buitenkansje aan onze neus voorbij. Ook uit propa gandistisch oogpunt had deze natio nale titelstrijd een goede zaak voor dit gewest kunnen betekenen. We zullen nu met dit eerste lustrum van het open Zeeuws-Vlaams kam pioenschap onze sport proberen in de schijnwerpers te plaatsen." Een belangrijke stap voor de touw treksport in deze regio, vinden bei de Axelse bestuursleden, is de in stelling van het nieuwe district- Zuid. Jan Liefting: „Cambrinus was eerder ingedeeld in het gewest Zuid/West. Dat betekende dat je voor iedere wedstrijd een dagje moest uittrekken, omdat de meeste verenigingen uit de kop van lopen periode zijn daar, dankzij de zelfwerkzaamheid van de leden, douchecabines bij gebouwd die zon dag in gebruik worden genomen. Sandra van Tilburg toont zich erg gelukkig met deze aanwinst. „Deze douches vind ik een belangrijke uit breiding. Vooral vorig jaar tijdens ons toernooi, toen de regen met bak ken uit de hemel viel, was het ont breken van een lekkere warme douche toch een duidelijk gemis. Men kan zich nu lekker opfrissen en schone kleren aantrekken. Het komt niet alleen de gezondheid ten goede, maar ook de sfeer. Want de mensen blijven dan makkelijker nog even nakaarten in de kantine, wat erg belangrijk is voor het sociaal contact." Noord-Holland komen. Wij kregen ook nooit een competitiedag op ei gen terrein toegewezen. Men ging: er gewoon vanuit dat beter één dan. tien verenigingen een verre reis; konden maken. Met de instelling van het gewest-Zuid komt daar nu verandering in. De reizen zijn aan merkelijk korter en Cambrinus is ook eens gastheer." Niet alleen op sportief gebied - een tweede en derde plaats tijdens het Nederlands kampioenschap - wordt door Cambrinus aan de weg getim merd maar ook aan de accommoda tie is een en ander verbouwd. Vorig jaar nam men het voormalig fiets- crossterrein aan de Sportlaan in Axel en een eigen clubgebouw met kleedlokalen in gebruik. In de afge- Sandra, die ook deel uitmaakt van het gewestelijk bestuur, verwacht overigens dat nog dit seizoen zich in Zeeuwsch-Vlaanderen enkele nieu we verenigingen onder de vlag van de NTB zullen scharen. „De Sloe bers uit Clinge en de Combuis uit Kloosterzande zijn nu nog recreatief bezig. Maar het vergaat hen net als Cambrinus. Het loopt lekker en dan voelt men er steeds meer voor om prestatiegericht te gaan werken. Ik heb goede hoop dat het touwtrek ken hier werkelijk van de grond komt. Ik wil hier onmiddellijk aan toevoegen dat de mensen die al die recreatieve wedstrijdjes organise ren hier een belangrijk aandeel in hebben. Daarom ook vergeten wij de recreanten niet. Zij komen zon dag ook aan de bak, omdat zij uit eindelijk de basis voor de wedstrijd sport vormen." Gevraagd naar haar favoriet voor de titel, zegt de in Hulst wonende secre taresse: „Jagerlust is een van de sterkste Nederlandse teams en is ze ker een van de grote kanshebbers. Maar de Roosendaalse familie Broos moet in staat worden geacht voor een verrassing te zorgen." Ze voegt er tot slot lachend aan toe. „Maar de jongens van Cambrinus zijn ook beresterk hoor. Dus die mag je ook zeker niet uitvlakken." William Taelman: de jongens hebben me nooit laten vallen. HULST - Wiiliam Taelman gold ooit als een zeer talentvolle volleyballer, die zich in de eerste jaren van zijn car rière goed ontwikkelde. De spelver deler van Morres/Hulst speelde met het beste team dat de club voort bracht zelfs in de eerste divisie, maar kon niet voorkomen dat zijn ploeg na één succesvol seizoen vervolgens door een diep dal ging. Bijna analoog aan de dalende curve van de mannen- ploeg verging het de individuele pres taties van de spelverdeler. Het ziet er echter naar uit dat William Taelman nu heeft afgerekend met de slechtste periode uit zijn loopbaan. In de streekderby tegen De Sterre (zater dag, in Axel) wil de volleyballer uit Hulst bewijzen dat hij weer helemaal terug is. Hij is inmiddels 28 jaar en speelt al zp'n tien jaar met de hoofdmacht van Mor- res in de landelijke competitie. Wil liam Taelman maakte de gloriejaren mee en scoorde, soms voor een volle tribune, een paar jaar een ruime vol doende. Hij bleef de club ook trouw toen een aantal vaste krachten de ploeg verliet en maakte de onvermij delijke terugval van dichtbij mee. „Dat viel me zwaar," kijkt hij nu terug op die periode. „Er was in die ploeg van de eerste divisie individueel meer ta lent dan nu, maar er stond vooral een ploeg. We speelden al zo lang samen volleybal, dat we elkaar blindelings konden vinden. Toen er een heel stel spelers wegging, was dat op dat niveau met de jeugd niet meer op te vangen." William Taelman stond ook in die ma gere jaren bekend als een clubman, maar was niet in staat om het ver jongde team op sleeptouw te nemen. Sterker nog: hij beseft dat hij geruime tijd zelfs geen uitblinker is geweest en misschien wel het zwakste jongetje van de klas. „Het is begonnen met een schouderblessure," verklaart hij zijn terugval. „Vanaf die tijd is het echt bergafwaarts gegaan. Ik kon niet meer optimaal presteren, omdat ik ook nog eens een bepaald ziektebeeld had. Ik heb veel twijfels gehad," geeft hij graag toe. „Zo van: is het nou ge beurd met mij als volleyballer. Op het laatst stond ik eigenlijk alleen nog maar in het veld en speelde ik op rou tine. Maar volleybal zonder snel voe tenwerk, dat bestaat niet." Met een bewonderenswaardig door zettingsvermogen hield hij zich echter staande in de ploeg, die in een paar jaar degradeerde van de eerste naar de derde divisie. „Ik bleef doorgaan, want ik ben niet iemand, die het zo snel op geeft," vertelt hij. „Maar nu pas merk ik dat ik dank zij medicatie weer heel hard vooruit ga. Ik ben vrijwel terug op mijn oude niveau. Ik heb nu weer die snelheid van vroeger en ik kan alles weer lekker aan. Ik wil me ook voor tweehonderd procent bewijzen. De jongens hebben me nooit laten val len," verzekert hij, „maar je merkt zelf wel dat je niet meer met de anderen meekunt." Met een opnieuw sterk gewijzigde se lectie is hij met Morres/Hulst aan de nieuwe competitie begonnen. „We zijn nog niet helemaal op elkaar inge speeld," verklaart hij de nederlaag van zaterdag. „We moeten de nieuwe spelers nog inpassen, want de voorbe reiding is niet helemaal vlekkeloos verlopen. Er waren een paar jongens met vakantie en Ronald (van Eerden- burgh) heeft veel moeten werken. Zelf moet ik zorgen dat ik het wedstrij dritme weer volledig terugkrijg, want verleren doe je het natuurlijk nooit." Met de streekderby tegen rivaal De Sterre in het vooruitzicht durft hij zich niet aan een prognose te wagen. „Ik hoop op een massale toeloop van het publiek, want er hangt toch heel wat vanaf. Het is een prestigeduel, met een heel apart sfeertje. Het gaat erom dat je je zenuwen in bedwang weet te hou den. We moeten zorgen dat we als ploeg vrijuit ons eigen spel spelen. Vanaf het begin De Sterre goed onder druk zetten, dan moeten we die kna pen kunnen pakken." TERNEUZEN - Het trimlopen in Zeeuwsch-Vlaanderen lijkt nog steeds aan populariteit te winnen en het aanbod in wedstrijden is dan ook enorm. Voor zaterdag 14 oktober prij ken zelfs twee evenementen op de ka lender. In Terneuzen wordt de MTS- NSM Trimloop georganiseerd, terwijl men in Hulst aan de Dullaertloop kan deelnemen. Aan de MTS-NSM Trimloop is vooraf nogal wat gesleuteld. Men wilde aan vankelijk dezelfde route gebruiken als vorig jaar, maar deze opzet bleek op moeilijkheden te stuiten. Voor de vei ligheid van de deelnemers was het niet wenselijk om juist tijdens de drukte van de bezoekuren langs het streekzie kenhuis 'De Honte' te lopen. In goede samenspraak met de gemeentepolitie van Terneuzen is het parcours nu iets gewijzigd. Het hield wel in dat ook de lengte van de MTS-NSM Trimloop iets veranderde. Deelnemers kunnen nu kiezen tussen een afstand van 2,8, 5,6, 8,4 en 11,2 kilometer. Vorig jaar mochten de organisatoren 160 deelnemers aan de start verwelko men. Daar hoopt Piet Gans, namens Hydro Agri Sluiskil bij de organisatie van het evenement betrokken, dit jaar weer op. „We zullen ongetwijfeld op enige concurrentie van de Dullaert loop moeten rekenen, maar ik denk niet dat het echt erg veel zal gaan uit maken. Ik vind het wel jammer dat RKHAV op dezelfde dag als ons een trimloop organiseert, want elke deel nemer die je aan elkaar kwijt raakt is er tenslotte een teveel. Dat geldt zowel voor hun als voor ons." Inschrijven voor de MTS-NSM Trim loop is mogelijk vanaf 14.00 uur in de kantine van de MTS/MEAO aan de Zeldenrustlaan 4 te Terneuzen. De start is om 15.00 uur. Remy Mangnus draagt zoals altijd zorg voor het geluid en de tijdmetingsaparatuur. Voor ie dere deelnemer is er na afloop een her innering. Het startschot voor de Dullaertloop in Hulst zal ook om 15.00 uur weerklin ken. Ook de organisatie van de Hulsterse atletiekvereniging RKHAV heeft er al les aan gedaan om het de deelnemers zoveel mogelijk naar de zin te maken. Naast de Dullaertloop is er dan ook speciaal voor de basisscholen een prestatieloop over 600 en 1000 meter in het leven geroepen. Tevens wordt er na de wedstrijd een grote verloting ge houden, waar de startnummers van de deelnemers tevens de kans op een fraaie prijs betekenen. Deelnemers aan de Dulaertloop kun nen zich vanaf 14.00 uur inschrijven in het clubhuis van RKHAV aan de Ta bakstraat te Hulst. Om 15.00 gaat men op de atletiekbaan van RKHAV van start voor een wedstrijd over 2,5,5,7,5 of 10 kilometer. De speciale prestatie loop voor de leerlingen van de basis scholen begint op hetzelfde tijdstip. Een herinneringsmedaille is de belo ning die iedere deelnemer na afloop ontvangt. SAS VAN GENT - De Sasse Tafelten nis Vereniging houdt zaterdag 14 ok tober in Sas van Gent een 'open' tafel tennistoernooi. In het clubgebouw Sint Albert aan de Van Milstraat in Sas van Gent komen deelnemers uit verschillende categorieën aan de start. De tafeltennissers uit de vijfde en zesde klas strijden bijvoorbeeld sa men met de recreanten om de NMB- trofee. Het 'open' tafeltennistoernooi begint zaterdag om 17.00 uur. Bij de jeugd zijn de eerste wedstrijden voor de pupillen/welpen om 9.00 uur 's morgens gepland. De junioren komen na de middag aan de beurt. Het toer nooi begint voor hen om 13.00 uur. Voor dinsdag 17 oktober staan de ho gere niveau's op het programma. De tweede-, derde- en vierdeklassers moe ten dan om 19.00 uur aan de bak. Overigens kunnen belangstellenden nog inschrijven tot en met donderdag 12 oktober. KOEWACHT - In café P. de Vliegher in Koewacht werd een schieting ge houden waaraan 29 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel J de Waal, Koewacht. Meeste kleine vogels (5 stuks) C. van Gas sen, Hulst. HULST - De schutterssociëteit De Ba tavieren in Hulst hield een schieting waaraan 70 schutters deelnamen. Uitslag, wip 1: eerste hoge vogel F. Pauwels. Kloosterzande; tweede hoge vogel A. de Klerk, Hulst; eerste zij vogel J. Zaman, Sint- Jansteen; tweede zijvogel M. Heyns, Beve- ren (B); derde zijvogel N. Goosen, Klooster zande; vierde zijvogel J. van Waterschoot, Kloosterzande. Wip 2: eerste hoge vogel J. Simons, Beveren (B); tweede hoge vogel P. de Schepper, Beveren (B); eerste zijvogel Th. Neve, Westdorpe; tweede zijvogel J. Ver- berkmoes, Terneuzen; derde zijvogel J. de Cock, Graauw; vierde zij vogel E. de Bakker, Graauw. KLOOSTERZANDE - In café Molen hof in Kloosterzande werd een schie ting gehouden waaraan 43 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel B. Beulaert, Hulst; eer ste zijvogel S. Pieters, Absdale; tweede zij vogel J. van Meelen, Kloosterzande. Meeste kleine vogels (5 stuks) P. Poppe, Sint-Jan- steen. SINT-JANSTEEN - De afdeling Sint- Jansteen van de Katholieke Bond van Ouderen hield in het plaatselijke ge meenschapscentrum De Warande een schieting waaraan 30 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel Van Himste, Stekene (B); eerste zijvogel C. Blommaert, Sint-Jan steen; tweede zij vogel Van Meelen, Kloostr- zande. Meeste kleine vogels C. Herrewegh, Sint-Jansteen. WALSOORDEN - In café Rue du Nord in Walsoorden werd een schieting ge houden waaraan 19 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel en eerste zij vogel F. de Meijer, Ossenisse; tweede zijvogel F. Reu nis, Sint-Jansteen. Meeste kleine vogels (4 stuks) J. Sponselee, Kloosterzande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 34