PZC Groen Links partij bij verkiezingen Vlissingen weekenddiensten Van Pappenheim gaan er twaalf in een dozijn Babygroep Kinderdijk in nieuw onderkomen Onzekere toekomst buurthuis Aldegonde Weinig kans voor huisjes Rozenhof streek VRIJDAG 13 OKTOBER 1989 18 TMZ reikt prijzen uit ALLE STROMINGEN BEHALVE EVP Een zetel Busje rolt kanaal in Activiteiten herfstvakantie KINDEROPVANG NU IN KLARENBEEK Bedrijfsvolleybal in Middelburg Humanitas ENQUETE PEILT BEHOEFTE Souburgse scouts gaan de lucht in vanaf watertoren Britse bevrijders brengen bezoek aan Zoutelande Lampionoptocht in Arnemuiden Huisartsen: Tandartsen: Verloskundigen: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: Bevrijding Walcheren wordt herdacht BESLUIT SLOOP VERWACHT ARNEMUIDEN Commissievergadering - De NCVB De afdeling Arnemuiden van de NCVB houdt dinsdag vanaf 19.30 in de zaal van De Arne in Arne muiden uur haar jaarvergadering. J. Tramper vertoont dia's uit de omge ving. KO UDE KERKE NCVB De NCVB-afdeling Koude kerke houdt woensdag haar maande lijkse ledenvergadering. De heer Silf- hout uit Middelburg houdt een lezing over het werken en leven in de Israëli sche kibboets Nes Amin. De bijeen komst begint om 19.45 uur in de zaal achter de gereformeerde kerk. Collecte - De opbrengst van de in Koudekerke gehouden collecte voor de Nierstichting bedraagt 2974,20. MIDDELBURG Zendingsechtpaar in het zen OOSTKAPELLE Collecte De collecte voor de Nier stichting heeft in Oostkapelle een be drag van 1199.95 opgebracht. SEROOSKERKE Opbrengst actie De actie van SOUBURG Lampionoptocht 'Souburgs VLISSINGEN Cursus Engels Het Vlissings VLISSINGEN - Groen Links doet volgend jaar mee aan de gemeente raadsverkiezingen in Vlissingen. In de periode 1982-1986 was een derge lijk samenwerkingsverband actief in de Vlissingse raad onder de naam Pro gressief Vlissingen. De samenwer king is donderdagavond nieuw leven ingeblazen. Onafhankelijken en ver tegenwoordigers van PPR, CPN en PSP besloten in de Scheldestad aan een groen linkse lijst te gaan werken. De Vlissinger Tom Caljouw (ppr) heeft het initiatief genomen om tot samen werking links van de PvdA te komen. VLISSINGEN - De Stichting Trimbe- langen Midden-Zeeland reikt op za terdag 14 oktober de prijzen uit van de wielerklassementen TMZ. Deze klassementen zijn opgemaakt over een 14-tal wedstrijden verreden in Zeeland. De prijsuitreiking wordt ge houden in restaurant De Caisson te Biezeling en de aanvang is 20.00 uur. Als extra prijs wordt op deze avond een weekend Londen verloot. Deze prijs is beschikbaar gesteld door de heer Jaap Lagaay van restaurant De Caisson. De muziek wordt verzorgt door 'Nico'. De hoofdprijs in de A-cate gorie is voor Wim Hoondert, in de B-ca tegorie gaat de prijs naar Johan de Punder en bij de Veteranen gaat de prijs naar Cees v/d Horst. Zeven mensen waren gisteravond op zijn oproep afgekomen. Alle stromin gen in Groen Links, behalve de EVP, waren vertegenwoordigd. Gestimu leerd door het landelijke succes toon de geen van de bezoekers zich tegen standers van vorming van Groen Links in Vlissingen. De samenwerking op plaatselijk ni veau liep volgens Caljouw in 1986 stuk vanwege de landelijke ontwikkelin gen. De PPR voelde niets voor samen werking met PSP en CPN die met in terne verdeeldheid kampten. De radi calen wilden zich profileren. In Vlissin gen speelde daarnaast mee dat van de onafhankelijken werd geëist dat ze aansluiting bij één van drie bestaande partijen zochten. Daar voelden de niet-partijgebondenen niets voor. Als onafhankelijke meedoen is nu wel mo gelijk. De initiatiefgroep acht één zetel in de Vlissingse raad haalbaar. Groen Links haalde tijdens de Tweede Ka merverkiezingen in september meer stemmen dan de plaatselijke kiesde ler. De communisten stelden zich gis teren het meest kritisch op. Hun ver tegenwoordiger deelde mee dat per gemeente wordt bekeken of kan wor den samengewerkt. Dat wordt afhan kelijk gesteld van het programma en de lijst. De acht groen linksers kwa men min of meer overeen dat een lan delijk concept-programma moet wor den aangevuld met enkele Vlissingse items. Inhoudelijk werd daar nog niet 14 EN 15 OKTOBER 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Vlissingen, za 0.00-24.00 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. zo 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg, vrij 18.00-za 24.00 uur: G. J. H. Meyjer, De Krammer 14, tel. 14664. zo 0.00-24.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946 Visites aanvragen voor 10 uur: Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie diensten onder Souburg- .Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, za 0.00-24.00 uur: C. Wattel, Amstel- straat 55, Oost-Souburg, tel. 01184- 61630. zo 0. 00-24. 00 uur: N. Kapteyn, Lek straat 6, Oost-Souburg, tel. 01184- 61630. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: E. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke, Biggekerke en Meliskerke. Voor de praktijken van de artsen Noorlander, Van der Male, Van Eede en Vaandrager, Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186- 1282. MIDDELBURG, STADS- SSCHOUWBURG Cabarettrio Pappenheim, met Lenette van Dongen, Hans van Gelder en Peter Lusse. Regie van Paul Vermeulen Wind- sant. De Nederlandse volksaard zit diepgeworteld, en we worste len nog altijd om ons calvinisme te ontkomen. Dat is kort samengevat wat er overblijft van een avondje cabaret met het trio Pappenheim. In een vlotte, soepel gepresenteerde en gemakkelijk verteerbare show laat dit drietal oude thema's herle ven: een lichte - maar zeker niet verpletterende - spot met de gods dienst ('De Here is mijn troef) en vooral veel zinspelingen op ons ou de volkstrauma: de sex. En aan het eind zingen ze ons bemoedigend en belerend - als de dominees van de jaren tachtig-toe: 'Doe wat je doet, ben wat je bent, heb schijt aan con sequent'. Alsof we dat nog moeten leren. Voorzichtig tussen deze thema's door laverend proberen Lenette van Dongen, Hans van Gelder en Peter Lusse zielesnaren te roeren met liedjes over een 7-jarig jongetje dat al zoveel moet van zijn voetbal trainer en nog niet verder komt dan wat eenzame tranen, over een dito meisje met beer die niet kan slapen en dan maar een tabletje krijgt, over een schilder die van zijn ladder is doodgevallen. Er wordt in deze voorstelling wat meer dan gemiddeld gezongen, de conférence is wat minder promi nent. Hoewel er ook een piano live wordt bespeeld, zijn veel (ietwat 'gladde') arrangementen op de band opgenomen, die vervolgens kundig worden ingezongen. Veel nieuwe geluiden zijn er in dit programma niet te beluisteren, ge waagde vormen zijn er niet gezocht. 'Leuke dingetjes' zijn er wel, in bij voorbeeld 'De Rustensymfonie' (over een componist die de stilte op nieuw heeft ontdekt en daar schit terende werken over en mee toon zet) of in de bewerking van de Habanera. De voorstelling heeft in zijn vorm geving, zijn aankleding, zijn verloop heel veel weg van een goed televisie programma: met weinig (decor- (middelen wordt veel effect bereikt, er zijn mooie, stemmige kleurbeel den, er is een eenvoudig, gemiddeld laag begripsniveau verondersteld, de boodschap is simpel en direct, de sfeer is 'onder ons'. Cabarettrio Pappenheim kan heel goed voldoen aan de sterk toegeno men vraag naar dit soort vermaak. Zij kunnen het tenslotte niet hel pen, dat we zo gemakkelijk tevre den te stellen zijn. En een zeker vak manschap (talent ook wellicht), een frisse lust om hun programma te brengen kan hen niet ontzegd wor den. Van hun show passen er god dank dan ook geen dertien in een dozijn. Maar helaas ook nog lang geen elf. Het zijn er, precies en keu rig netjes, twaalf. Willem Nijssen op ingegaan. Ze beperkten zich tot het nemen van het initiatief. Drie mensen (ppr, cpn en onafhankelij ke) werken het initiatief de komende twee weken nader uit. De initiatief groep Groen Links komt donderdag 26 oktober om 20.00 uur weer bijeen in B achten Poorte te Oost-Souburg. Be gin december moet alles geregeld zijn, zodat Groen Links in Vlissingen kan worden ingeschreven voor de verkie zingen van 22 maart. De acht willen zo veel mogelijk de landelijke lijn volgen. De vraag of ook andere klein linkse partijen kunnen toetreden tot het sa menwerkingsverband werd unaniem ontkennend beantwoord. Splinters als de SP, de VCN en de SAP moeten op eigen kracht de verkiezingen in. Biggekerke en Meliskerke voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpsker ke). vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutter heim, Beukelmanstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Walcheren: A. D. Stigter, van Borsele- laan 38, Veere, tel. 01181-1830. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: Vlissingen, vrij. 18.00-ma 00.00 uur: Mw. A. de Gaaij, tel. 71768. Middelburg, vrij. 18.00-zon 24.00 uur: Mw. J. Drijdijk, tel. 26045. Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803, visites aanvragen van 08.00- 09.00 uur: Kleine huisdieren: L. J. J. Schofaerts. Vlissingen, tel. 01184-10910. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dieren artsenpraktijk Meliskerke: R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Spreekuur zat. van 10.00 - 12.00 uur. Middelburg: L. v. d. Boogert, Vrijland straat 79, tel. 27471. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmor gen daaropvolgend. Vlissingen: Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdagmor gen daaropvolgend. Voor geheel Walcheren via Alarmcen trale tel. 01184-14444. ARNEMUIDEN Donderdagavond om ongeveer half zeven zag een voor bijgangster een busje van de Zeeuwse bouw- en wegenbouwmaatschappij langzaam over de Kade rijden in de richting van het water - zonder be stuurder. Na het plegen van een tele foontje kwam de politie en inmiddels was ook de bestuurder van de auto ter plaatse. Zij konden niet voorkomen dat de auto het kanaal inreed. De be stuurder was vergeten bij het parkeren de auto op de handrem te zetten. Om ongeveer kwart voor acht takelde een auto van een bergingsbedrijf de wagen de kade op. ARNEMUIDEN - Op de Sloedam en in de Nederlandse Hervormde Kerk in Arnemuiden wordt zaterdag 4 novem ber de bevrijding van het eiland Wal cheren herdacht. In november is het precies 45 jaar geleden dat geallieer de troepen landden op Walcheren. In de middaguren zal op de Sloedam bij het gedenkteken ter herinnering aan gesneuvelde militairen een officië le herdenking plaatshebben. Aan die plechtigheid nemen zowel militaire als burgerlijke autoriteiten deel. Een een heid van de Commando Troepen uit Roosendaal vormt daar een erewacht. Het Fanfarekorps der Genie en de Ge mengde Zangvereniging De Lofstem uit Arnemuiden verlenen muzikale medewerking. Aan de herdenkingsbijeenkomst in de kerk wordt medewerking verleend door organisten H. Meulmeester en S. van Keulen en het Walchers Mannen koor. W. de Voogd uit Middelburg houdt een uiteenzetting over de Twee de Wereldoorlog in Zeeland. MIDDELBURG Het Aktiviteiten Centrum Middelburg heeft voor dins dag 17 oktober een lezing met aquarel len over Spanje op het programma staan. Donderdag is er een spelmidag. Beide activiteiten beginnen om 13.30 en duren tot 16.30 uur. Het Aktivitei ten Centrum Middelburg zet zich in voor langdurig werklozen, arbeidson geschikten en lichamelijk gehandi capten. De activiteiten worden gehou den in het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele. Wethouder Vinke gooit samen met de peuters een aantal kleurige dozen om, waarmee het nieuwe onderkomen voor de babygroep officieel werd geopend. MIDDELBURG De 'babygroep' van de Kinderopvang 'Kinderdijk' in Mid delburg heeft donderdagmiddag offi cieel een nieuwe behuizing in gebruik genomen. De dependance van de Kin derdijk, tot voor kort aan de Zuidsin gel gevestigd, is ondergebracht in een voormalig schoolgebouw aan de Eduard Vetermanstraat in de wijk Klarenbeek. Wethouder M. Vinke ver richtte de opening door het omgooien van een stapel kleurrijk versierde do zen. Hij werd daarbij geholpen door een aantal kinderen. De kinderopvang Kinderdijk heeft met het nieuwe onderkomen ook meer mogelijkheden gekregen. Behalve dat er veel meer ruimte is in het gebouw, is er nu ook veel meer buitenspeelruimte bijgekomen. De dependance beschikt nu ook over een groot speelplein en dat was al een vele jaren gekoesterde wens. De ruimte aan de Zuidsingel, waarin de kinderopvang zo'n vijf jaar gehuis vest is geweest, heeft een andere be stemming gekregen, vertelde wethou der Vinke. Het huidige onderkomen is naar de mening van de wethouder een 'ideale lokatie voor de kinderopvang met rondom veel groen'. Met de keuze van de nieuwe behuizing is ook reke ning gehouden met de enorme groei die de kinderopvang landelijk en ook in Middelburg doormaakt, liet de heer Vinke weten. Mevrouw M. L. O. E. Boerbooms, voor zitter van de kinderopvang 'Kinder dijk', noemde de babyopvang van haar stichting 'een begrip dat zelfs landelijk tot voorbeeld is geweest'. Hoewel de nieuwe behuizing wel meer mogelijk heden biedt, blijft 'de Kinderdijk' toch streven naar één huis voor alle groe pen. De kinderopvang 'Kinderdijk' staat open voor kinderen van nul tot twaalf jaar, tot nu toe in verschillende panden ondergebracht. Aan de realisatie van het nieuwe on derkomen hebben zowel een aantal medewerkers van Gemeentewerken als een aantal ouders meegewerkt. Me vrouw Boerbooms had voor alle mede werkers alsmede voor wethouder Vin ke een attentie als waardering voor hun inzet. Na het officiële gedeelte was er samen met ouders en kinderen een feestje in de nieuwe ruimte en een open huis be sloot de openingsdag. MIDDELBURG - De afdeling Wal cheren van Humanitas houdt dinsdag 24 oktober een open morgen om meer bekendheid aan haar vrijwilligers werk te geven. Ze hoopt tevens nieu we vrijwilligers te werven. De bijeen komst wordt gehouden in de aula van het Jacob Roggeveenhuis in Middel burg en begint om 9.30 uur. De vrijwilligers van Humanitas hou den zich met verschillende projecten bezig: koffie schenken in verpleeghui zen, vriendschappelijk huisbezoek, oppasdienst, begeleiding naar zieken huis en wandelen met bejaarden. Ze willen niet het werk van professionele hulpverleners overnemen. Het is de bedoeling de hulp aan te vullen om het leven van voornamelijk oudere men sen aangenamer te maken. VLISSINGEN - In de Vlissingse wij ken Westerzicht en West-Souburg wordt een enquete gehouden naar de behoefte aan een buurthuis en een wijkvereniging. Wanneer daarvoor het draagvlak blijkt te ontbreken, zal het buurthuis Aldègonde worden ge sloten. Door bezuinigingen valt de vaste beroepskracht van het SKW (so- ciaal-kultureel werk Vlissingen) weg. Een nieuwe vereniging moet het buurthuis in de toekomst draaiende houden. Sociaal-cultureel werkster Lies Luike naar schetste de situatie dinsdag avond tijdens een vergadering voor buurtbewoners. Op een huis aan huis verspreide noodkreet waren slechts twaalf mensen afgekomen. Vier van hen steunden het voorstel van Luike naar om een initiatiefgroep te vormen ien de haalbaarheid van een wijkver eniging te onderzoeken. Zij worden ge steund door een wijkbewoner die bij de kerk De Schaapskooi meer dan vijftig handtekeningen heeft opgehaald om steun te betuigen aan Aldegonde. Dat de gouden tijd voor de buurthui zen voorbij is, is duidelijk. Het buurt huis Marnix verdween jaren terug uit West-Souburg. Een deel van de activi teiten is overgeheveld naar Aldegonde in Westerzicht, maar de meeste West- souburgers hebben afgehaakt. Ook door Westerzichters lijkt Aldegonde nauwelijks meer te worden gesteund. Nu ook de beroepskracht wegvalt, lijkt het doek te vallen. De bewoners moe ten de fakkel overnemen of Aldegonde een zachte dood laten sterven. Een be zoeker concludeerde gisteravond uit de lage opkomst dat er geen behoefte aan een buurthuis bestaat. Een ander suggereerde samenwerking met de wijk Bossenburgh. Andere buurthuizen kampen met het zelfde probleem. Scheldebuurt werkt ook aan de oprichting van een wijkver eniging. De Zwaan in Oost-Souburg onderzoekt mogelijkheden tot samen werking met de bloeiende buurtver eniging Van Duijvenvoorde. Een be zoekster lanceerde het voorstel voor zitter Joop van Esch van de Van Duij- venvoordevereniging uit te nodigen om uitleg te geven over de manier waarop zijn vereniging de zaken aan pakt. Voor het voortbestaan van Alde gonde zijn een volledig werkbestuur, voldoende vrijwilligers en ondersteu ning uit de wijk noodzakelijk. Dan kan een zelfstandige vereniging hét buurt huis besturen en voor speciale projec ten een beroep doen op het SKW. Wan neer het niet lukt deze opzet van de grond te krijgen, wordt het buurthuis volgens Lies Luikenaar opgedoekt. De enquete moet uitwijzen of er in de wijken voldoende draagvlak voor een buurthuis is. Bewoners wordt ge vraagd op een vragenlijst in te vullen aan welke activiteiten behoefte is, of ze contributie willen betalen enzovoort. Afhankelijk van de uitkomsten wordt bepaald hoe diep het mes der bezuini gingen in Aldegonde snijdt. MIDDELBURG - In de eerste klas he ren van het bedrijfsvolleybal in Mid delburg blijft Tonny Leynse aan de leiding dank zij een 2-0 (16-14,15-11 en 4-2) overwinning op Young Boys/Toe komst. Loverendaele SVS staat op ge lijke hoogte met de koploper maar heeft een wedstrijd meer gespeeeld dan de concurrent. De Serooskerkse volleyballers behaalden een 3-0 (15- 13, 15-9 en 15-4) overwinning op Smash/Streekschool. Kruitmolen/Dauwendaele ging met 0- 3 ten onder tegen Amnesty Internatio nal (12-15, 5-15 en 7-15) en Sietske GM en Tecona deeiden de punten, 1-1 (15- 13, 13-15 en 2-0). In de eerste klas bij de dames is Her staco I aan de leiding gekomen door een 3-0 (15-5,15-9 en 15-4) winst op Uit zendbureau Walcheren/Dauwendaele. PZEM moest niet spelen en kon de eer ste plaats niet verdedigen. VV 't Zand I haalde Zonneveld I met 3-0 (15-10, 16- 14 en 5-2) onderuit. DVC Astrow liep een 0-3 (15-17, 14-16 en 1-5) verlies op tegen Astrow I en Wondergem Melse/ SVS hield de formatie van Tonny Leynse met 2-1 (16-14, 10-15 en 10-6) in bedwang. De overige uitslagen zijn: heren, tweede klas: De Pantalon I-MT/Lijnbach 1-2, PGV Jachtchart Veere-Hoechst I 0-2, Oostkapel le I-SV Duo I 2-1, LW-Amor I 1-3; derde klas: SSW I-Herder/SVS II 1-2, Installatie bedrijf Goes-Middelburg Zuid 1-2; vierde klas: Drogisterij Luitwieler-PZC 3-1, Frans Gillissen-Hoechst n 3-1; vijfde klas: De Wel- linge li-Provincie I 2-1, Toorenvliedt-Pro- vincie II0-3; zesde klas: Greenpeace-SSGM 0-3, De Waayenburgh-Maco II 0-3. Dames, tweede klas: Gebr. Geldof-LW 11- 1, De Wellinge-Astrow II 3-0; derde klas: Oostkapelle II-Marathorn 3-0, Jong Am- bon-DVC Rhodos 2-1. De stand, heren, eerste klas: 1 Tonny Leynse 14-8, 2 Loverendale/SVS 5-8, 3 Amnesty In ternational 4-6, 4 Tecona 4-5, 5 Sietske GM 4-5,6 't Zand 13-3,7 Premier Middelburg 4-3, 8 Youngboys/Toekomst 4-2, 9 Smash/ Streekschool 4-0, 10 Kruitmolen/Dauwen daele 4-0. Tweede klas: 1 Oostkapelle 14-8,2 MT/Lijn- bach 4-8, 3 Stegink 4-6, 4 Amor I 5-5, 5 SV Duo 14-4,6 De Pantalon 14-3,7 Gieterij Mid delburg 3-2, 8 Hoechst I 4-2, 9 LW 4-1, 10 Jachtchart Veerse Meer 4-1. Derde klas: 1 Zuiderduin 4-7, 2 SSW I 4-5, Middelburg Zuid 4-5, 4 Oostkapelle II 3-4, 5 De Wellinge I 3-4, 6 Profiel '85 3-3, 7 Herder/ SVS II4-3,8 MDGO 4-3, 9 VPS 3-2,10 Instal latiebedrijf Goes 4-0. Vierde klas: 1 Maco I 3-6, 2 Drogisterij Luit- wieler 4-6, 3 Frans Gillissen 4-6, 4 Kruitmo- len 3-4, 5 Astrow 3-4, 6 't Zand II 4-4, 7 VLV Atlas 3-2, 8 Hoechst II 4-2, 9 WBVM 4-1, 10 PZC 4-2. Vijfde klas: 1 Provincie II4-8, 2 Lavooij Mo de 3-6, 3 De Pantalon II 4-6, 4 Amor II 4-5, 5 Voskamp/Dauwendaele 3-3, 6 SV Duo II 3-2, 7 Kinderzorg 3-2, 8 Toorenvliedt 4-2, 9 De Wellinge II4-2,10 Provincie 14-0. Zesde klas: 1 Tonny Leynse II4-8, 2 Maco II 4-8, 3 SSGM 4-6, 4 Greenpeace 4-4, 5 Brand weer 3-4, 6 Vanuus 3-3, 7 SSW II 3-2, 8 MSVS 3-1, 9 De Waayenburgh 4-0, 10 Heao Vlissin gen 4-0. OOST-SOUBURG Omroep Zeeland zeeland wilde niet zenden vanaf de voormalige watertoren aan de rand van Oost-Souburg. Nu gaat een ander er toch nog met de kluif van door. De Souburgse scoutinggroep St. Willibrordus gaat de toren het der de weekeinde van oktober gebruiken als zendlokatie. De zenders van de Middelburgse Kazan de Wolfgroep gaan de lucht in met behulp van een mast en een mobiele kraan. De groe pen doen mee aan de 32ste Jamboree on the Air, kortweg de JOTA. Met behulp van zendapparatuur zoe ken scoutinggroepen in binnen- en buitenland contact met elkaar. Onder toezicht van twee zendamateurs kun nen de scouts hun ervaringen met el kaar uitwisselen. De gemeente Vlissin gen heeft de voormalige watertoren beschikbaar gesteld als lokatie. Op het bouwwerk wordt een aantal anten nes geplaatst, terwijl binnen op de tweede verdieping de zendapparatuur wordt opgesteld. Door de hoogte en de vrije ligging van, de watertoren ver wachten de scouts veel radio-contac ten te leggen. De JOTA duurt van za terdagochtend 21 oktober tot en met zondagmiddag 22 oktober. Belangstel lenden kunnen zaterdagmiddag een kijkje komen nemen. De Middelburgse Kazan de Wolfgroep zendt vanaf twee lokaties. Tussen Ka- zanshoek en het Meiveld (in het nieu we groepsgebouw) komt een perma nente radioverbinding. De JOTA voor de Middelburgse groep wordt vrijdag nacht (20 oktober) rond 24.00 uur ge opend. Daarbij zal worden geprobeerd contact te leggen met het landelijke hoofdstation in Baarn. Voor de bevers, kabouters en welpen is er tijdens de manifestatie een laby rint-spel. Voor de verkenners, pad- vindsters en rowans is er een posten- spel en wordt er een 'combikitspel' in elkaar geknutseld. Tijdens de zendma- nifestatie in Middelburg is iedereen welkom. VLISSINGEN - Het lot van het Ro zenhof in Vlissingen is zo goed als ze ker bezegeld. Woningbouwvereni ging Basco is niet van plan nog inves teringen te doen in de woninkjes ach ter de Hogeweg. De gemeente Vlissin gen en het Basco-bestuur moeten in principe nog een beslissing nemen over sloop. De huisjes aan het Rozenhof, gebouwd in 1952, voldoen niet meer aan de eisen van de tijd. De Stichting Bouwwinkel Zeeland trok min of meer deze conclu sie in een onderzoeksrapport dat in op dracht van Basco is opgesteld. De wo ninkjes zijn te klein, slecht van con structie en vochtig. Om het complex technisch in orde te maken, moet na genoeg het gehele interieur worden vernieuwd. Dat is nog niet voldoende. De huisjes blijven in dat geval te klein van omvang. Vijf van de elf bewoners hebben dat onlangs tijdens een over leg met Basco duidelijk gemaakt. Het Rozenhof biedt ook weinig perspec tief, aldus Basco-directeur A. Raas, omdat het te achteraf ligt. De bewoners die de tekortkomingen van de huisjes enkele maanden gele den aankaartten bij vele officiële in stanties, willen weg. Ze vinden renova tie niet nodig. Woningcorporatie Bas co staat in principe achter die mening, maar het bestuur van de vereniging ZOUTELANDE De inwoners van Zoutelande kunnen woens dag 1 november (opnieuw) ken nismaken met de Britse bevrij ders van 45 jaar geleden. Onge veer zestig oud-commando's uit Engeland bezoeken het dorp voor een herdenkingsdienst en een ontmoeting met de bevol king. De geallieerde troepen kwamen 1 november 1944 aan land in Vlis singen en Westkapelle. Van hier uit werd de rest van Walcheren bevrijd. Zoutelande was 2 no vember aan de beurt. In het ka der van de herdenking komt een groot aantal bevrijders volgende maand opnieuw naar Walcheren. Op 1 november wordt naast de gebruikelijke plechtigheden in Vlissingen en Westkapelle aan dacht besteed aan de bevrijding van Zoutelande. De zestig Britten maken, na een korte busrit langs enkele mar kante punten, om 15.00 uur een herdenkingsdienst mee in de Ne derlands hervormde kerk. Tij dens de dienst worden gevallen burgers en militairen herdacht. Daarna is er, om 16.30 uur, gele genheid voor de bevolking in het verenigingsgebouw Middendorp (hernieuwd) kennis te maken met de bevrijders van weleer. Voor deze gelegenheid wordt een bescheiden fototentoonstelling ingericht. Dames, eerste klas: 1 Herstaco 15-7,2 PZEM 3-6,3 Astrow 14-6, 4 Wondergem Melse 4-6, 5 Tonny Leynse 14-4,6 't Zand 14-4,7 Uitzend bureau Walcheren/Dauwendaele 4-3,8 Oost kapelle 14-2,9 Zonneveld 14-1,10 DVC Amro 4-1. Tweede klas: 1 De Wellinge 4-8,2 LW 14-7,3 SV Duo 13-6,4 Astrow II4-4, 5 Herstaco II4- 4, 6 Slagerij Maliepaard/Middelburg Zuid 3- 2, 7 Hillebrand/SVS 3-2,8 Gebr. Geldof 4-2, 9 MPSO 4-1, 10 Bijou Lederwaren 3-0. Derde klas: 1 Schoonen Elektro 3-6, 2 Mara- thorn 4-6, 3 Jong Ambon 4-6, 4 Maartense Tapijt/Dauwendaele 3-4,5 DVC Rhodos 4-4, 6 LW n 4-4, 7 Serooskerke III 3-2, 8 't Zand II4-2, 9 OostkapeUe n 4-2,10 SV Duo II 3-0. moet dat standpunt nog officieel over nemen. Het woord is daarna aan de ge meente Vlissingen. Als sloop als enige 'oplossing' uit de bus rolt, zorgt Basco, zoals gebruikelijk, voor vervangende huisvesting. Alle bewoners kunnen dan ook aanspraak maken op de ge meentelijke regeling voor verhuis- en herinrichtingskosten a 4000 gulden. Basco-directeur Raas sprak de ver wachting uit dat niet eerder dan begin 1990 met de sloop wordt begonnen. ARNEMUIDEN De CNV-afdeling van Arnemuiden houdt ter ere van het zeventigjarig bestaan op 21 oktober een lampionoptocht. De optocht ver trekt om zeven uur vanuit de Burge meester Hakstraat. De plaatselijke muziekvereniging Arne's Genoegen zorgt voor de muzikale begeleiding, Bij slecht weer wordt de lampionop tocht een week verzet. commissie ruimtelijke ordening van Arnemuiden komt woensdag om 15.30 bijeen voor een vergadering. Aan de orde komen onder meer de ontwikke lingen rond het gebied Oranjeplaat en het ontwerp-bestemmingsplan Woon wagens. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis. dingshuis De Herberg aan de Dam in Middelburg is maandag 16 en dinsdag 17 oktober het Britse -zendingsecht paar John en Gynneth Grant te horen en te zien. Het echtpaar maakt al jaren reizen door Europa en spreekt in tal van plaatsen bij evangelisatiecampag nes en -diensten. De Grant's beginnen beide avonden om 20 uur. Geslaagd Aan de Leidse Univer siteit is de oud-Middelburger Wim A. Minderhoud geslaagd voor het docto raal examen sociale geschiedenis. de jeugdclub in Serooskerke ten bate van zendingsprojecten in Kameroen heeft 2.075 opgebracht. Dit bedrag werd verdubbeld door de diaconieën van de hervormde en gereformeerde kerk, zodat er 4.150 kan worden over gemaakt. De projecten hebben tot doel jongens en meisjes in Kameroen een vak te leren. Burgerzin' houdt vrijdag 20 oktober een lampionoptocht. Het vertrek is om 19.30 bij Bachten Poorte aan het Oran jeplein in Oost-Souburg. De ronde gaat via de Burgemeester Stemerding- laan, Spoorstraat, Bermweg, Zuider zeestraat, Vlissingsestraat, Kromwe- gesingel, Ritthemsestraat en Burge meester Stemerdinglaan weer terug naar het begin/eindpunt aan het Oran jeplein. buuthuis Scheldebuurt begint vrijdag 27 oktober met twee cursussen Engels: voor gevorderden en beginners. Deles sen zijn voor beginners vrijdag van 9.00 tot 10.15 uur en voor gevorderden van 10.30 tot 11.45 uur. Kledingbeurs De Unie van Vrij willigers in Vlissingen houdt woens dag 18 oktober een kledingbeurs in de houten school aan de Rembrandtlaan. De verkoop duurt van 10.00 tot 1400 uur. Vanaf 8.30 uur kunnen nummer tjes worden opgehaald. Dinsdag 17 ok' tober kunnen tussen 14.00 en 19.00 uur gebruikte najaars- en winterkleren worden ingeleverd. De helft van de op brengst is bestemd voor de UW- Collecte De collecte voor de Nier stichting heeft in Vlissingen 14.015,11 opgebracht. In Oost-Sou burg was de opbrengst 5771,60 en W Ritthem 390.75.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 18