Stichting Grote Clubactie voor al die kleine verenigingen Clubs staan te popelen om bij u aan te bellen, VERENIGINGEN KUNNEN ECHT NIET MEER ZONDER UW FINANCIËLE HULP Vicieuze cirkel Uniek Voordeelaanbiedingen Vergunning en trekking Serienummer lot komt overeen met regionummer Grote Clubactie: een uitzondering Geef ze de volle vijf en win een van de mooie Superprijzen. Superpriizen 6 Start lotenverkoop Grote Clubactie: donderdag 5 oktober Laat hen niet in de steek! Belangrijk Maatschappelijke betekenis Surpriseprijs Koop loten Geen prijs toch prijs! En dannog eens 37.000,- extra voor de regiopot. 12 prijzen van1.000,- 9 prijzen van700,- 10 prijzen van500,- 137 prijzen van100,- PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 4 OKTOBER 198< KOOP GROTE CLUBLOTEN Al wekenlang staan de leden van honderden verenigingen te popelen om loten van de Grote Clubactie te gaan verkopen. Donderdag 5 oktober is het dan weer zover, dat zij enthousiast op stap gaan en bij u zullen aanbellen. Dat enthousiasme is begrijpelijk, want de Grote Clubactie levert de deelnemende verenigingen maar liefst TACHTIG PROCENT pure winst op elk verkocht lot op. In een tijd, dat bezuinigingen aan de orde van de dag zijn, weet ieder een wat dat zeggen wil voor die vele - vaak noodlijdende - verenigingen. In toenemende mate kampen verenigingen met het pro bleem, dat de bodem van de kas maar al te vaak zo goed te zien is. U kunt die verenigingen echt een eind op weg helpen door hen financieel een handreiking te doen door loten van de Grote Clubactie te kopen. U doet er niet al leen al die verenigingen een enorm plezier mee, u maakt zelf ook nog kans op een van die vele schitterende prijzen met als topper EEN TON IN HET HANDJE. Zo'n prachtige kans om de vereniging, waarvan altijd wel iemand lid is die u uit de familie-, vrienden- of kennissenkring kent, te steunen, mag u niet voorbij laten gaan. Dat ook uzelf er beter van kan worden is mooi meegenomen. Laat de lotenverkopers(sters) niet tevergeefs aanbellen. Geef hen de volle vijf (vier loten voor vijf gulden), want dan hebt u in elk geval prijs in de vorm van een reeks voordeelaanbiedingen van de sponsors. „Zonder de Grote Clubactie kunnen The Blue Stars wel inpakken. Geen Grote Clubactie dan geen Blue Stars meer, zo simpel ligt dat", verzekerde mevrouw Diny Cuypers, die tien jaar terug in Tilburg een succesvolle dans en twirlinggroep oprichtte". Mevrouw Cuypers is niet de enige, die de grote betekenis van de Grote Clubactie voor al die verenigingen nog eens duidelijk onderstreept. In gesprekken met vertegenwoordigers van vrijetijdsverenigingen klinken steeds meer geluiden over financiële zorgen door. Het dichtdraaien, of in sommige gevallen het helemaal afsluiten van subsidiekranen, brengt vele verenigingen in grote problemen. Verminderde inkomsten betekent vaak, dat aktiviteiten op een laag pitje of helemaal stop moeten worden gezet. Dat heeft dan dikwijls weer tot gevolg, dat het ledental terugloopt en daarmee ook de inkomsten uit contributiegelden verminderen. Verenigingen komen zo in een vicieuze cirkel terecht. En niet zelden is het voortbestaan nog slechts een kwestie van tijd. En dat terwijl de vrije tijd - al of niet gedwongen - steeds verder toeneemt. Het zijn toch vaak de verenigingen, die een belangrijke rol spelen bij het vullen van die vrije tijd. Maar dat moeten die verenigingen daarvoor wel de middelen hebben. Zeker er zijn verenigingen, die erg inventief zijn en zo nu en dan kans zien extra aktiviteiten te ontplooien om de kas te spekken. Maar dat vergt vaak juist die extra menskracht en inzet, die juist door die verminderde inkomsten ontbreken. Om maar niet te spreken van de risico's die verenigingen daarbij soms lopen. De Nationale Stichting Grote Clubactie heeft dat jaren geleden al voorzien en een unieke loterij op poten gezet. Een loterij waarbij de verenigingen met een minimum aan inzet van een maximaal rendement verzekerd zijn. Te weten TACHTIG PROCENT netto winst (gegarandeerd) van elk verkocht lot. Om kosten en prijzen te financieren wordt slechts TWINTIG PROCENT berekend. Wie loten van de Grote Clubactie koopt, weet dus exact waar zijn/haar guldentjes terecht komen. Het kopen van loten van de Grote Clubactie heeft echter nog een andere bijzonder aantrekkelijke kant: kopers maken kans op een (of meer) van die vele schitterende prijzen. Superprijzen voor kopers van kombinatieloten (lotenvellen met vier loten voor de prijs van vijf gulden ('Geef ze de volle vijf'), geschonken door de sponsors: Phoenix, Coca Cola, Efteling, Center Pares en als klapper van de Grote Clubactie: HONDERDDUIZEND GULDEN CONTANT IN HET HANDJE (dus zonder aftrek van kansspelbelasting!) Het kan echter niet op, want ook dit jaar geldt voor kopers van loten van de Grote - Clubactie: 'Geen prijs toch prijs!'Want behalve de schitterende Superprijzen hebben de sponsors nog iets extra's voor u in het vat: op de loten staan voordeelaanbiedingen die er niet om liegen. Voor de loterij van de Grote Clubactie 1989 werd vergunning verleend door de Staatssecretaris van Justitie d.d. 31-01-1989 onder nr. LO 730/145/017.89. De volledige uitslag van de hoofdprijzen en de geldprijzen, die in deze regio zijn gevallen, worden in de PZC vermeld in de week van 13 t/m 18 november 1989. De Nationale Stichting Grote Clubactie heeft haar hoofdzetel in Tilburg, waar ook haar wieg heeft gestaan. In het Pelikaan Sportcentrum aan de Rueckertbaan vormen het sekretariaat en de administratie het hart van de organisatie. In het begin was het werkterrein van de Grote Clubactie beperkt tot Tilburg. Het succes was echter zo groot, dat de rest van Nederland volgde. Door de groei van De Grote Clubactie moest het land in regio's worden verdeeld. Momenteel zijn er dat 28, van de kop van Noord-Holland tot aan het meest zuidelijke puntje in Limburg. Elke regio heeft zijn eigen regionummer. Dat nummer is niet alleen belangrijk voor de organisatie zelf, maar ook voor hen die loten kopen. Het eigenlijke lotnummer wordt namelijk voorafgegaan door een serienummer, dat gelijk is aan het nummer van de regio. In het verschijningsgebied van de PZC is dat regio 26. Bij controle van de trekkingslijsten dient de koper er dus goed op te letten welk serienummer op het lot vermeld staat, zodat nadere informatie ook bij de betreffende regio kan worden ingewonnen. Op de loten staat bovenaan ook de naam van het blad vermeld, dat in de betreffende regio verschijnt. Kranten - zowel dag- als weekbladen - worden voortdurend bestookt met verzoeken van verenigingen van allerlei aard om bepaalde acties onder de aandacht van het publiek te brengen. Acties die gevoerd worden om de vaak noodlijdende kassen te spekken. Helaas kan niet altijd aan die verzoeken worden voldaan. Voor de Grote Clubactie maakt de PZC echter gaarne een uitzondering. Want de idee van de Grote Clubactie verdient onze steun, omdat het gaat om een loterij, welke voor de deelnemende verenigingen een ongekende hoogwinstpercentage oplevert. Te weten TACHTIG PROCENT van elk verkocht lot! Dat wil zeggen 1,00 van elk verkocht lot, oftewel 4,00 van elk verkocht lotenvel (kombinatielot) van vier loten. Wettelijk is een percentage van 60% verplicht. Omdat al die verenigingen van zo'n indringende maatschappelijke betekenis zijn steunen wij als krant de Clubactie met genoegen. Omdat we weten, dat de Grote Clubactie een enorm groot aantal vereenigingen - ieder jaar komen er nog bij - het mogelijk maakt om financieel de eindjes aan elkaar te knopen, of om voor hun leden iets extra's te doen. Vaak worden door clubs of verenigingen acties opgezet, maar die vergen meestal een enorme inzet en soms zelfs stevige investeringen. Verenigingen of clubs, die aan de Grote Clubactie deelnemen krijgen de winst als het ware op een schaaltje aangeboden. Zij hoeven slechts een deelnemerscontract in te vullen en de loten te verkopen. Al het andere werk wordt voor hen gedaan. Zo simpel is dat. Zij maken als vereniging zelfs nog kans op een Surpriseprijs, als zij aan de daarvoor gestelde voorwaarden hebben voldaan. (Deelnemerscontract tijdig en juist ingevuld inzenden). En dat kan vooreen aantal verenigingen nog eens een forse duit extra opleveren. Het zal u duidelijk zijn waarom de PZC het hele jaar door al kontakt heeft met vele verenigingen - van harte de Grote Clubactie ondersteunen. Wij bevelen het kopen van loten dan ook bijzonder warm bij u aan. U doet er de verenigingen een groot plezier mee. En misschien wint u een van die vele prijzen 'Geef ze de volle vijf'. Dat is ook voor 1989 de slogan waarmee de Grote Clubactie donderdag 5 oktober uit de startblokken gaat. 'Geef ze de volle vijf', een slogan met zowel een letterlijke als symbolische betekenis. Letterlijk, omdat gevraagd wordt vijf gulden neer te tellen voor een kombinatielot (een lotenvel met vier loten), symbolisch, omdat ook uw helpende vriendenhand niet gemist kan worden. Kopers van een kombinatielot steunen de vereniging niet alleen op een bijzondere manier, maar zij maken - behalve een kans op een van de honderden geldprijzen - bovendien nog kans op een van die fraaie Superprijzen, die door de sponsors beschikbaar zijn gesteld. En of dat allemaal nog niet genoeg is, keert de Nationale Stichting Grote Clubactie aan een van de winnaars EEN TON KONTANT IN HET HANDJE, uit. Jawel, u leest het goed: Honderduizend gulden, zonder aftrek van kansspelbelasting! Voor de kopers van een kombinatielot geldt bovendien: Geen prijs, toch prijs! Want de lotenvellen bevatten ook nog eens extra voordeelaanbiedingen van de sponsors, die er niet om liegen. Het prijzenpakket van de Grote Clubactie 1989 is zoals vorige jaren weer samengesteld uit geldprijzen en prijzen die door sponsors beschikbaar zijn gesteld. De hoofdprijzen 1e Prijs 100.000,-belastingvrij 2e Prijs 25.000,- belastingvrij 3e Prijs Cruise Phoenix Vakantiereizen: Met 2 personen per vliegtuig naar Joegoslavië, 8-daagse cruise (volpension) plus 1 week select hotel (volpension), per vliegtuig terug. 4e Prijs VIP-Week Center Pares: Voor 6 personen een week verblijf in een bungalow van Center Pares (naar keuze in Nederland, België of Frankrijk), inclusief Weekje-Uit-Eten- arrangement, linnenpakket, bioemen, welkomstwijn etc. 5e Prijs Week in het Brabantse land: Met 4 personen een week verblijf in een Coco-Cola-bungalow met gratis toegang tot de Efteling. 6e Prijs Coco-Cola/Efteling Expres: Met maximaal 43 personen (familie, vereniging e.d.) per bus een dag naar de Efteling, inclusief Brabantse koffietafel. De extra-prijzen: Voor elke regio zijn er een cheque ter waarde van 500,-, te besteden bij Center Pares en een cheque ter waarde van 250,- te besteden bij Phoenix Vakantiereizen. De overige prijzen: 486 x geldprijs van 1.000,- 390 x geldprijs van 700,- 389 x geldprijs van 500,- 6.037 x geldprijs van 100,- De totale waarde van de 7.364 prijzen bedraagt 1.710.000,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 6