PZC ruimte voor investeringen Belasting Terneuzen in 1990 niet omhoog Oostburgse golfclub wil baan verdubbelen Kweekbedrijf is op zoek naar nieuwe gewassen Politiekorps Terneuzen niet op peil te houden Boetes voor te hard rijden en negeren verkeerslichten B en w van Hontenisse willen grondprijzen niet verlagen streek Goedkoopst VOOR BIOTECHNIEK Diploma-bezit KANTONRECHTER TERNEUZEN TEVEEL ONZEKERHEDEN OVER UITGIFTE Winsten WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 Lezing over storm en mist op Schelde Clown brengt in Sas kinderboekenweek onder de aandacht AXEL Evenementen 'Uit4 BRESKENS HOEK Risico HULST SAS VAN GENT Amateurkunstenaars Automobilist bij botsing gewond houden expositie ZANDSTRAAT Barbershopkoor Goes jubileert TERNEUZEN - Het gaat de gemeente Terneuzen financieel nog steeds voor de wind. Ondanks dalende rijksbijdragen kan tiet investeringsniveau in 1990 worden opgetrokken tot 150.000 gulden. Daarnaast is er ruimte voor fikse investerin gen, buiten het kapitaalsuitgavenplan om. De ontwerpbegro ting voor volgend jaar sluit met een post onvoorzien van ruim 250.000 gulden. En de belastingen gaan opnieuw niet omhoog. weer gelukt. En we hebben dus nog heel wat geld beschikbaar voor nieuw beleid." Zo kan net als vorig jaar 50.000 gulden worden toegevoegd aan het speciale 'milieupotje' voor bodemonderzoek. Er wordt drie ton uitgetrokken voor de aanleg van een kleine rotonde bij het Churchillhotel aan de Churchilllaan, er is ongeveer 50.000 gulden beschik baar voor het renoveren van de ge meentelijke plantsoenen, er is geld ge reserveerd voor de reconstructie van de Axelsedam en daarnaast wordt flink geïnvesteerd in welzij nsaccom- modaties (Zaamslag, Sluiskil eft de binnenstad van Terneuzen). De ko mende jaren moeten ook belangrijke delen van het rioolnet worden ver nieuwd. Werd de afgelopen twee tot drie jaar al zes miljoen gulden in de grond gestopt, de komende jaren moet de gemeente daarvoor nogeens een Wethouder J. M. Doppegieter-Thiel (fi- lanciën) en hoofd afdeling financiën Goossen toonden zich dinsdag bij je presentatie van de ontwerpbegro ting niet ontevreden. Goossen: „Het rost ons weliswaar steeds meer moeite om de begroting rond te krijgen zonder belastingverhogingen, maar het is TERNEUZEN - In café De Vriend schap aan de Axelsedam in Terneuzen wordt morgen, donderdag, een lezing gehouden door C. Heykoop uit Vlis- singen. Heykoop, bekend van enige publicaties over de nautische aspec ten van de Westerschelde, spreekt over de weersomstandigheden op de Westerschelde door de eeuwen heen en de rampen die er een gevolg van zijn geweest. De lezing, die begint om 19.30 uur, is een initiatief van de Heemkundige Vereniging Terneuzen, voorheen de Vereniging Oud Terneu zen. Volgens de Heemkundige Vereniging Terneuzen is de lezing vooral interes sant voor schippers en medewerkers van de haven- en sleepdiensten in deze stad. De Westerschelde wordt door sommige deskundigen gekwalificeerd als één van de tien gevaarlijkste water wegen ter wereld en Heykoop legt uit waarom. SAS VAN GENT - De Sasse biblio theek in De Speye houdt vanaf van daag, woensdag, een aantal activitei ten om de kinderboekenweek onder de aandacht te brengen. Zo is er een tentoonstelling van de bekroonde boeken. Daarnaast worden de kinde ren nog op verschillende andere ma nieren naar de bibliotheek gelokt. In de leeszaal treedt tussen 14.00 en 17.00 uur een goochelende clown op. Volgende week woensdag is er een knutsel- en spelletjesmiddag. Ook is er op vrijdag van 18.30 tot 19.30 uur een speciaal voorleesuurtje. Bovendien kunnen de kinderen deelnemen aan :en wedstrijd. Er is een kleurwedstrijd voor kinderen tot acht jaar en een OOSTBURG - De golfclub De Brugse striptekenwedstrijd voor de oudere Vaert in Oostburg wil haar accommo- kinderen. datie binnen afzienbare tijd verdub- Wethouder groting. Doppegieter: laatste slordige zeven miljoen ophoesten. En wat dat betreft hoeft zeker niet op sub sidies van de hogere overheden te wor den gerekend. Wethouder Doppegieter: „Dat we dit allemaal voor elkaar krijgen is, denk ik, te danken aan een enigszins ouder wets beleid. Wij sparen eerst voordat we iets doen. En het feit dat we ook snel met geld over de brug kunnen ko men, scheelt ons - dat hebben we laatst eens uitgerekend - op jaarbasis misschien wel een miljoen. Dat zou je anders mooi kwijt zijn aan afschrijvin gen en dergelijke. Dus dat is mooi mee genomen." Goossen: „In tegenstelling tot gemeenten die trots zijn op een ge kweekte reserve van pakweg 40 mil joen, proberen wij met reserves direct iets te doen. Die bestemmen we juist voor grotere investeringen. En verder plukken we de vruchten van het feit dat we in slechte tijden geen gekke dingen hebben gedaan." Of ook de komende jaren belasting verhogingen achterwege kunnen blij ven, durft Goossen niet te voorspel len. „Maar in ieder geval zullen we er alles aan blijven doen om de goed koopste woongemeente van Zeeland te blijven. Want daar zijn we best een beetje trots op." Eén ding staat wel al vast: de onroe rend goedbelasting moet sowieso wor den bijgesteld. Maar dat is een gevolg van het wetsontwerp tot wijziging van de limitering van die belasting, inmid dels aanvaard door de Eerste Kamer. De tariefsverhouding tussen de ge bruikersbelasting en de eigenarenbe- lasting wordt straks gesteld op maxi maal 100 125. De gemeente krijgt tot uiterlijk 1 januari 1994 de tijd om naar deze verhouding toe te groeien. In Ter neuzen gebeurt dat fasegewijs. Vol gens Goossen en Doppegieter gaat het zeker niet om spectaculaire bedragen. Bij een woning ter waarde van een ton bedraagt de verhoging bijvoorbeeld krap een tientje. Overigens presenteerde wethouder Doppegieter dinsdag haar laatste ge meentebegroting. Volgend voorjaar, na de raadsverkiezingen, stapt ze op. Ze was twaalf jaar wethouder (CDA) en daarvoor twaalf jaar raadslid. GOES - Het Koninklijk Kweekbedrijf Zaadhandel Van der Have uit Ka- pelle zoekt naar diverse gewassen om biotechnologisch onderzoek mee te doen. Het is de bedoeling planten te ontwikkelen waarmee de boer goed uit de voeten kan. „En wij zoeken in den brede naar nieuwe gewassen", al dus drs C. Noomen, general manager research strategie bij Van der Have. Hij zei dit in een uiteenzetting over veredeling en biotechniek voor de Ne- derlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel, dinsdag in Goes. De manager legde het verschil uit tus sen veredeling en biotechniek. Bij ve redeling probeert het bedrijf door planten met elkaar te kruisen een nieuw ras te ontwikkelen. Daarbij zoekt de onderneming naar goede ei genschappen in verschillende rassen en tracht die in een nieuw ras onder te brengen. „Probleem daarbij is dat ook negatieve eigenschappen van een te kruisen ras worden overgenomen. Het blijft altijd zoeken naar een goed com promis. Bijvoorbeeld een ras met een goede produktie, maar niet resistent tegen een bepaalde ziekte", aldus Noo men. Biotechniek heeft een principieel an dere benadering. Daarbij is het moge lijk te manipuleren met genen, de erfe lijkheidsdragers. „Dat is uiterst inge wikkeld; een plant of mens heeft al gauw een half miljoen genen. Dat is een ongelofelijk grote massa informa tie. De techniek richt zich nu dan ook aog op bacteriën die zo'n tienduizend genen hebben. Het is bijvoorbeeld ge lukt een bacterie die insekten doodt in te bouwen in een plant. Als het lukt daarvan een ras te maken, heb je een plant die van nature niet wordt opge geten door rupsen, omdat die daaraan lood zouden gaan. Je hebt dan geen beperkingen meer per plant en kunt bulten uit de volle breedte van eigen schappen die in de natuur voorkomen, ür komen dan wel allerlei ethische vra- !en om de hoek kijken." Aan het onderzoek kleven ook finan- cieel-economische risico's. Het duurt zo'n vijftien jaar alvorens een geheel nieuwe plant op de markt kan komen. Er gaat enorm veel geld zitten in het dure onderzoek en dat kan pas na die vijftien jaar worden terugverdiend. „Het is dan zaak goed tevoren te kun nen inschatten of een bepaald onder zoek inderdaad ook na al die jaren te gelde kan worden gemaakt", aldus Noomen. Van der Have bekijkt onder meer of een biotechnologisch nieuwe plant onschadelijk is voor mensen om te eten op de korte en lange termijn. Bovendien spelen ook markteconomi sche factoren mee. „We hebben vorig jaar een suikerbiet op de markt ge bracht die vijf procent meer opbrengt. Maar in de praktijk betekent dat dat er vijf procent minder boeren zullen zijn en er dus vijf procent minder zaad no- Huisdierenshow - De stichting Streekcentrum Axel haakt vandaag, woensdag, in op Werelddierendag. Vanmiddag tussen twee en vier uur kunnen kinderen hun huisdieren laten keuren in café De Graanbeurs in de Noordstraatpromenade. Er is een aan tal deskundige keurmeesters aanwe zig. Elk kind krijgt een getuigschrift en een traktatie. Bovendien zijn er in ver schillende categorieën prijzen te win nen. Bingo - De buurtvereniging De Boe merang in Axel houdt vrijdag een gro te bingo in het buurthuis aan de Mo- zartstraat in Axel. Er worden twee ron den en een superronde gespeeld. Aan vang 20.00 uur. De meldkamer van het hoofdbureau van du gemeentepolitie Terneuzen aan de Rosegracht. beien. De golfbaan heeft nu negen ho les en bestrijkt zo'n veertig hectare. Na de uitbreiding zal de golbaan acht tien holes teller, op een oppervlakte van tussen de zestig en tachtig hecta re. De uitbreiding zal volgens de voorzit ter van de club, A. de Vos, binnen een jaar gerealiseerd worden. In welke richting de golfbaan zal uitbreiden, wordt de komende maanden beslist. De Oostburgse golfbaan komt in aan merking voor de B-status. „Wij hebben de laatste maanden bezoek gehad van afgevaardigden van de Nederlandse Golf Federatie. Wij moeten nog aan enkele voorwaarden voldoen voor wij de B-status krijgen", aldus De Vos. Met de uitbreiding zal de baan een ech te wedstrijdbaan zijn, die voldoet aan de internationale eisen. Volgens De Vos is het dan ook mogelijk om de A- status te verkrijgen. De golfclub moet nog met het plan naar de gemeente Oostburg toe. Volgens burgemeester J. Kruize is er ruimte voor een uitbrei ding. „Met het college valt er over te praten", liet Kruize weten. Naast uitbreiden, wil de golfclub een deel van de accommodatie openbaar maken. „Zodat West-Zeeuws-Vlamin gen tegen een klein bedrag (tussen de 25 en 35 gulden) zelf golf kunnen spe len. Ook zitten er wandelpaden in de planning", aldus De Vos. De laatste zes maanden is de groei van het ledental volgens De Vos groot ge weest. „Wij denken dat wij begin vol gend jaar driehonderd leden hebben. En dan te bedenken dat wij pas twee jaar geleden gestart zijn", aldus de voorzitter. Hij verwacht dat de golf- sport de komende jaren in Nederlands en Belgisch Vlaanderen aan populari teit zal winnen. TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen kampt met proble men. Het verloop onder de agenten is te groot en wervingsacties in den lan de leveren onvoldoende kandidaten op. Ook de regeling Vrijwillig Ver vroegd Uittreden eist z'n tol; daar door ontstaan meer vacatures dan de korpsleiding lief is. Daarbij komt nog dat het politiekorps niets wijzer is ge worden van de recente beleidsbeslis singen van 'Den Haag' ten aanzien van de sterkte van de gemeentelijke politiekorpsen. Het korps in Terneuzen kreeg toe stemming voor een minimale groei, van 70,3 naar 70,6 formatieplaatsen. B en w zeggen daarover in de aanbie dingsbrief bij de gemeentebegroting voor volgend jaar: „Aangezien er voor alsnog onvoldoende inzicht bestaat in het hieraan ten grondslag liggende be rekeningsmodel, worden alsnog po gingen in het werk gesteld om het aan tal van 70,6 te doen verhogen. Wij heb ben namelijk de indruk dat met be paalde bijzondere aspecten van de ge meente Terneuzen niet of in onvol doende mate rekening is gehouden." Door het verloop (onder meer naar het bedrijfsleven) en de moeizame werving zal het korps het in 1990 zelfs met min der mensen moeten doen dan de toege stane sterkte. „Een en ander betekent een grotere inspanning op het gebied van opleiding. Het aantal adspiranten op de opleidingsschool is begroot op 7, terwijl jong personeel dienstcursussen zal moeten volgen om de vakbe kwaamheid te vergroten, danwel op peil te houden." Omdat de post salarissen door het ge brek aan mensen niet volledig wordt benut, is er wat geld over. B en w willen dat geld onder meer gebruiken ter dek king van de opleidingskosten. De politie is in de eerste helft van dit jaar overigens geconfronteerd met een kleine daling van het aantal onge lukken. In vergelijking met dezelfde periode in '88 was er sprake van een daling van 346 naar 326 ongevallen. Het aantal ongevallen met enkel ma teriële schade daalde van 310 naar 274, er waren 2 ongevallen met dode lijke afloop (in '88 was dat er 1 meer) en 50 met letsel. Vorig jaar werden in de eerste twee kwartalen 33 ongeval len met gewonden genoteerd. Het college wil het project Bestrijding Vandalisme voortzetten, ook al valt de rijkssubsidie in 1990 zo goed als zeker weg. Die subsidie werd de afgelopen ja ren gebruikt om de loonkosten van de projectleider te dekken. Het ging om een startsubsidie. B en w: „Hoewel re sultaten moeilijk meetbaar zijn, is het naar onze mening van belang het be strijden van vandalisme voort te zet ten, teneinde de toename te beperken en het verschijnsel onder de aandacht van de doelgroepen te houden." De raad krijgt binnenkort een evaluatie rapport met aanbevelingen voor de toekomst. Aan vernieuwing van het rollend ma terieel van de brandweer is de gemeen te de komende tijd geen cent kwijt; im mers, dat materieel is de afgelopen ja ren volledig vernieuwd. De aandacht richt zich nu op het aanschaffen van beschermende kleding, het optimali seren van de verbindingen en de verbe tering van de brandweeraccommoda ties in de buitenkernen. Het college houdt de ontwikkelingen rond het ontwerp-besluit brandweer personeel trouwens nauwlettend in het oog, zo verzekert het in de begro- tingsbrief. „Met name het feit dat in de desbetreffende bepalingen een di recte koppeling wordt gelegd tussen de aanstelling en bevordering van brandweerpersoneel enerzijds en een bepaald diploma-bezit anderzijds stuit bij ons op grote bezwaren." Die bepalingen zijn namelijk ook van toepassing op vrijwilligers bij de brandweer. B en w: „Wij zijn van me ning dat een dergelijke regelgeving fu nest zal zijn voor de motivatie en de carrière van de individuele vrijwillige brandweerman en voor de instand houding van goed functionerende uit vrijwilligers bestaande korpsen." Die bedenkingen zijn kenbaar gemaakt aan het ministerie van binnenlandse zaken en de Vereniging van Neder landse Gemeenten. TERNEUZEN - De Hulstenaar G. de F. kwam er dinsdag op de zitting van het kantongerecht in Terneuzen niet onderuit. Zijn verhaal kon in de ogen van de officier en de kantonrechter absoluut geen genade vinden. Officier van justitie mr R. Beaumont eiste voor het rijden door rood licht een boete van 155 gulden en voor een snel heidsovertreding 195 gulden, beide te vervangen door vier dagen hechtenis, mr E. N. J. de Rechter vonniste con form. Wat was er gebeurd? In juli vorig jaar reed de Hulstenaar 's nachts door het rode verkeerslicht aan het kruispunt bij Hulst aan de Absdaalse weg. Bo vendien maakte De F. zich ook nog schuldig aan te hard rijden. De twee verkeersovertredingen hadden zich af gespeeld onder de ogen van twee agen ten die hun stopteken genegeerd za gen. Het verweer van De F. was, dat hij die bewuste nacht niet de auto had be stuurd. Zodoende kon men hem geen straf opleggen, zo luidde zijn visie. „Ik was met enkele vrienden nog even iets gaan drinken. Net voor middernacht lag ik in bed." Maar wie was dan wel de bestuurder geweest? Voor zowel de of ficier als de kantonrechter klonk het OOSTBURG - De stichting Uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen verzorgt in ok tober drie evenementen. Op donder dag 19 oktober treedt in de Sint-B aafs- kerk in Aardenburg de Muziekkapel der Gidsen op (aanvang 20.00 uur). Op vrijdag 27 oktober komt de gitarist Harry Sacksioni naar Den Hoekzak in Oostburg. Het optreden begint om 20.30 uur. Een dag later biedt 'Uit' een busreis naar de musical Evita in Zaal Vooruit in Gent. Reserveringen hier voor zijn te regelen bij Den Hoekzak in Oostburg. NCVB - De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Neder landse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt donderdag 12 oktober haar streekvergadering in de Neder lands hervormde kerk in Breskens. Mevrouw M. Taalman-de Ruiter uit Terneuzen houdt een spreekbeurt over 'de betekenis van symbolen in ons leven'. Het gereformeerd dames koor onder leiding van mevrouw N. Bakker-Schouten en met P. van Zan ten op orgel verleent medewerking. De vergadering begint om 19.30 uur. Zeehengelwedstrijd - A. Haers is winnaar geworden van de jubileum wedstrijd die de hengelsportvereni ging De Zeekrabben uit Breskens hield in verband met haar 30-jarig be staan. Haers behaalde 569 punten. Adri Versprille werd met 379 punten tweede en J. Bouwens met 371 derde. De vierde en vijfde plaats waren res pectievelijk voor J. van de Lijke met 193 punten en J. Thijmstra met twee punten. Van de 43 deelnemers haalden nog elf hengelaars een ondermaatse vis bo ven. Haers ontving na afloop de beker in het clublokaal 't Zonneke te Bres kens. biotechniek staat nog in de kinder- 'thoenen en draagt nog veel risico's irich. Het is nog afwachten, zo bleek ut Noomens woorden, hoe een gema- 'ipuleerd ras zich voortplant; of in- 'erdaad de gewijzigde genen (aan op de 'nakomelingen'. over- KLOOSTERZANDE - Het gemeente bestuur van Hontenisse is niet van plan de grondprijzen in 1990 te verla gen. Daarmee legt het college een ad vies van de ambtelijke diensten om dit wel te doen naast zich neer. De ge meente heeft de afgelopen jaren, met name in Kloosterzande, heel wat bouwgrond verkocht, waardoor op sommige bestemmingsplannen rede lijk positieve resultaten zijn geboekt. Het college verwacht echter dat deze gunstige tendens de komende jaren niet doorzet. „De situatie op de bouwmarkt is op dit moment te onzeker. We zouden het ad vies van de ambtelijke diensten kun nen volgen, maar dan lopen we het risi co dat we binnen afzienbare tijd op on ze bestemmingsplannen verliezen. De afgelopen jaren hebben we een voor zichtig beleid gevoerd door kleine plannen in exploitatie te brengen. Dat beleid heeft zijn vruchten afgeworpen en dat willen we nu niet in gevaar bren gen door een grondprijsverlaging", legt Kessen uit. De burgemeester acht het evenwel niet uitgesloten dat de raad daar an ders over beslist en toch het advies van de ambtelijke diensten volgt. „Dat is dan aan de politiek. Vooralsnog zien wij niets in een verlaging, omdat met de meeropbrengsten van sommige be stemmingsplannen, bijvoorbeeld Oosthof in Kloosterzande, de verliezen van de slechtlopende plannen in Ter hole of Lamswaarde gecompenseerd kunnen worden. Dat een eventuele verlaging in de goedlopende bestem mingsplannen resulteert in een snelle re uitgifte acht ik gezien de ontwikke lingen op de bouwmarkt in de regio vrijwel uitgesloten", meent Kessen. De gemeente heeft overigens het afge lopen jaar op de grondmarkt niet slecht geboerd. In Kloosterzande kon den voor de twee bestemmingsplan nen (Oosthof en Noord) aardige win sten worden bijgeschreven. De nade lige saldo's van de bestemmingsplan nen in de kleinere kernen blijven be perkt. Uitgaande van deze gegevens zou vol gens de herberekening van de ambte lijke diensten de prijs per vierkante meter in bestemmingsplan Oosthof met ongeveer een tientje kunnen zak ken, daarmee uitkomend op 78 dan wel 82 gulden per vierkante meter. In Lamswaarde zou de prijs 16 gulden omlaag kunnen en in Vogelwaarde, waar amper nog grond voorradig is 26 gulden. Het college, dat inmiddels het stede bouwkundig bureau RBOI uit Middel burg in handen genomen heeft om een nieuw bestemmingsplan te ontwikke len voor Vogelwaarde, is vooralsnog van mening dat de raad aan moet ge ven tijdens de begro tings vergadering wat op het gebied van grondprijsbe- leid voor komend jaar raadzaam is. Buurthuis - Het buurthuis De Hoekse Rakkers in Hoek is onlangs be gonnen met de activiteiten van het sei zoen 1989-1990. Voor kinderen van de groepen 1 tot en met 6 van de basis school begint vanmiddag (woensdag) de tweewekelijkse instuif van 14.00 tot 16.00 uur. De kinderen kunnen dan in het buurt huis spelletjes doen, knutselen en ge zellig samenzijn met hun leeftijdsge noten. De volgende data van deze in stuif zijn 18 oktober, 1,15 en 29 novem ber en 13 december. Kledingbeurs - De peuterspeel zaal De Rakkertjes in Hoek houdt za terdag 28 oktober een kledingbeurs. Voor kinderkleding tot maat 176 kan men terecht in het buurthuis De Hoek se Rakkers van 13.00 tot 16.00 uur. Dinsdag 10 oktober van 19.00 tot 21.00 üur kan in de peuterspeelzaal aan het Molenplein schone, niet kapotte kin derkleding worden ingeleverd. Van de opbrengst gaat vijftig procent naar de peuterspeelzaal. hele verhaal niet aannemelijk. „Door een wijziging in het wetsartikel is het zelfs zo, dat als de eigenaar geen opga ve kan doen van de bestuurder, hijzelf het risico blijft dragen", verklaarde de officier. De F. had later gezien, dat zijn portierslot ook was geforceerd en sprak even over joy-riding. Er was ech ter geen aangifte gedaan bij de politie, zodat hier ook het resultaat voor hem nihil was. Een samenloop van omstandigheden kwam M. de B. uit Sluiskil op een geld straf te staan. Aan de Schuttershofweg in Terneuzen stond op 6 april van dit jaar de auto van De B. onverzekerd en zonder een geldig deel 3 geparkeerd. De B. had inmiddels de verzekering overgeschreven naar een andere auto. De officier hield hiermee rekening en eiste een geldboete van 500 gulden, waarvan 250 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Voor het deel 3 werd 75 gulden geëist. Bijna identiek was het geval van H. E. uit Terneuzen. Zijn auto was rijp voor de sloop en stond 2 maart van dit jaar onverzekerd en eveneens zonder gel dig deel 3 geparkeerd. E. kon de motor echter nog gebruiken voor een pas aangeschafte auto. Ook hier volstond mr R. Beaumont met de eis van 500 gulden, waarvan 250 gulden voor waardelijk binnen een proeftijd van een jaar. Voor het kenteken deel 3 gold het tarief van 75 gulden. In beide zaken vonniste de kantonrechter con form. KVO - De kring Hulst van de Katho lieke Vrouwen Organisatie (KVO) gaat op dinsdag 10 oktober met de bus naar de Femina-beurs in Rotterdam. Het vertrek in Axel is om 7.30 uur en in Hulst, aan het 's-Gravenhofplein, om 7.45 uur. One man-show - De afdeling Hulst van het Katholiek Vrouwen Gil de heeft voor maandag 9 oktober een one man-show op het programma staan. De acteur Jef Burm uit Sint- Niklaas brengt met zijn show sket ches, dans en zang voor alle leeftijden. De show vindt plaats in het gemeen schapscentrum Den Dullaert en be gint om 20.00 uur. TERNEUZEN - Bij een ongeval op de kruising van de Alvarezlaan en de Rooseveltlaan in Terneuzen is dins dagmiddag F. J. de F. (44) uit Terneu zen licht gewond geraakt. Hij reed met zijn auto over de Roose veltlaan en kreeg op de kruising met de Alvarezlaan geen voorrang van F. B. (32) die uit de Catspolderlaan kwam en wilde oversteken naar de Alvarez laan. De F. liep enkele blauwe plekken en een pijnlijke rug en nek op. B„ wiens auto enkele keren over de kop ging en ook op de kop tot stilstand kwam, raakte niet gewond. Diens auto werd wel geheel vernield. SAS VAN GENT - Mevrouw A. Si mons en J. Wijne, beiden uit Sas van Gent, exposeren van zaterdag tot en met dinsdag in de burgerzaal van het Sasse stadhuis. Mevrouw Simons laat haar voorwerpen van keramiek zien en de heer Wijne zijn schilderijen. Wet houder L. E. M. Marquinie opent de tentoonstelling van beide amateur kunstenaars zaterdagmorgen om 10.30 uur in de burgerzaal. Belangstel lenden kunnen zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur en vanaf 13.30 tot 17.00 uur terecht; zondag van 13.30 tot 17.00 uur; maandag van 19.00 tot 21.00 uur en dinsdag weer van 13.30 tot 17.00 uur. Vleeskaarting - in café Oud Sas aan de Westkade wordt zaterdag een grote vleeskaarting gehouden. De kaarting begint om 15.00 uur. Inschrij ven is mogelijk vanaf 14.30 uur. Bingo - In het wijkgebouw De Strae- te van Zandstraat wordt zaterdag 7 ok tober een bingo gehouden. Aanvang 20.00 uur. HEINKENSZAND - Het barbershop koor Goose City Singers viert zijn eer ste lustrum. Het koor geeft daarom 21 oktober in de Stenge te Heinkenszand twee voorstellingen, om 14.30 en 20 uur. De Goose City Singers zijn vijfjaar ge leden opgericht. Een in Zeeland neer gestreken barbershopper, die niet bui ten deze manier van zingen kon, plaat ste een oproep in de krant. Het koor begon met twaalf leden onder leiding van Jo Flipse. In vijfjaar is het uitge groeid tot een volwaardig koor met dertig vrouwen. Barbershopsinging (barbershop is En gels voor kapperszaak) komt uit Ame rika. De vroegere Amerikaanse kapper hield zich ook wel bezig met het trek ken van tanden en kiezen en het zetten van gebroken ledematen. Zijn klanten moesten derhalve vaak lang wachten. Zij vermaakten zich dan met zingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 37