PZC Zondag come-back Marco van Basten Nauta eindigt als vijftiende Roda maakt bruusk eind aan opleving Feyenoord Van Keeken smaakmaker Nederlands amateurelftal Peter Mol slaat op laatste moment toe sport sPEELMAN WANKELT ALS AANGESLAGEN BOKSER SLUITINGSKOERS ZEEUWS WIELERSEIZOEN IN HULST Gemakkelijke zege handballers EMM WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 21 Johan Cruijff Stukoffer DOORLAATSTE PLAATS ROTTERDAMMERS 'DIE KLEINE STAAT OP SCHERP' Partij Reddingen Overschrijving Basketbal Voetbal Dammen Tennis Eenheid MILAAN (RTR) - Marco van Basten wil zondag in de uitwedstrijd tegen Cremonese zijn come-back in het elf tal van AC Milan maken. De Europe se voetballer van het jaar 1988 heeft deze week voor de eerste keer sinds zijn knieoperatie op 1 september ge traind met de selectie van de win naar van de Europa Cup voor lands kampioenen. Marco van Basten hoopt ook 18 okto ber in het beladen cuptreffen met Real Madrid van de partij te zijn. Of de Nederlander volgende week woensdag met het Nederlands elftal de kwalificatiewedstrijd tegen Wales kan spelen is nog steeds onzeker. De terugkeer van Van Basten is een lichtpunt voor de Milanese ploeg die na de 3-0-nederlaag tegen koploper Napoli naar de zevende plaats op de ranglijst is gezakt. Ruud Gullit bezoekt volgende week maandag de Belgische chirurg Mar tens. De Leuvense arts zal de pas ge leden geopereerde knie opnieuw on derzoeken. Het bestuur van FC Barcelona heeft opnieuw het vertrouwen uitgespro ken in zowel de spelersgroep als trai ner Johan Cruijff. Na de derde neder laag in een uitwedstrijd voor de competitie, dit keer werd verloren van Mallorca, nam de kritiek op de Nederlandse oefenmeester van de media en van de tienduizenden aan hangers van de Catalaanse vereni ging nog meer toe. Na een spoedzitting van het bestuur liet woordvoerder Jose Maria An tras weten dat het bestuur geen aanlei ding ziet Cruijff te ontslaan, zoals ver schillende kranten en supporters ei sen. „Het is belangrijk dat wij in deze fase de kalmte bewaren. De competi tie is pas van start. Er zijn slechts zes van de 38 wedstrijden gespeeld", stel de Antras. „De trainersstaf en de spelersgroep hebben ons duidelijk gemaakt dat de huidige situatie snel zal veranderen. We zijn daar van overtuigd en blijven vertrouwen houden. Alle competities zijn nog volledig open: In zowel de na tionale, de strijd om de Europa Cup als de Spaanse beker strijden wij nog mee." Verwacht wordt dat het thuisduel van Barcelona zaterdag tegen Real Madrid beslissend zou zijn voor de nabije toekmst van Cruijff bij de Ca talaanse ploeg. Antras ontkende dat. „Het duel van zaterdag is natuurlijk belangrijk. Maar wat er ook gebeurd, ons vertrouwen in trainersstaf en spelers bijft gehandhaafd. Bij verlies bedraagt de achterstand 'maar' zes punten met nog 30 duels te gaan." Ook Cruijff toonde zich in zijn reactie op het verlies op Mallorca weinig aangedaan. De Amsterdammer zag zelfs positieve punten. „Er is slechts een kardinale fout gemaakt in de ver dediging. Daaruit ontstond die straf schop, die in mijn ogen trouwens ten onrechte werd gegeven. Verder werd er achterin goed gespeeld. Dit keer faalden slechts enkelen, bij de andere nederlagen voldeden slechts een paar spelers." Angst voor wat hem staat te wachten als Barcelona zaterdag weer verliest, heeft Cruijff niet. „Als ik met angst zou moeten werken, kan ik beter stoppen. Dat ben ik niet van plan. Ook na zaterdag niet. Het duel tegen Real is natuurlijk iets speciaals. Ver lies zou onze titelkansen verkleinen. Maar daar moeten we niet teveel aan denken. Het belangrijkste op dit mo ment is dat we kalm blijven." PUNTA DEL ESTE (ANP) - Later dan verwacht passeerde Dirk Nauta met zijn schip Equity Law gisteravond de finishlijn van de eerste etappe van de vijfde zeilrace om de wereld. In het zicht van de haven van Punta del Este werd de Nederlandse équipe nog geconfronteerd met een winddraaiing, die de snelheid van de boot deed dalen van ruim twaalf naar amper vier knopen. De totale zeiltijd voor de enige Nederlandse deelnemer aan de monsterzeilrace bedroeg 31 dagen, 21 uur, 12 minuten en 50 seconden. Nauta kwam als vijftiende binnen. De koppositie in de non-maxi divisie, bestaande uit zes schepen, heeft de Nederlandse ploeg in elk geval stevig in handen. De nummer twee, l'Esprit de Liberté, had gisteravond een achterstand van ruim 24 uur op Nauta. De winnaar van de eerste etappe, de Sternlager 2, ging al op donderdagochtend (28 september) over de finishlijn. Pas 28 oktober vertrekt de vloot uit Punta del Este voor de tweede etappe, die naar Perth in Australië leidt. Het eerste schip wordt daar eind november verwacht. Jan Timman bekroont met zege 0NDEN (ANP) - Jan Timman heeft de eerste klap uitgedeeld in de tweekamp tegen Speelman. Iet zwart versloeg hij gisteren in het Sadler's Wells in Londen Speelman in 31 zetten. De erste, na zestig zetten afgebroken partij, gaf hij zonder verder te spelen remise. De pluspion leek niet voldoende voor de winst. )oor die resultaten nam de 37-jarige imsterdammer na twee van de acht lartijen in de halve finales van het :andidatentoernooi de leiding met 1 12 -1/2. In de andere match is nog geen icht. Karpov ontsnapte gisteren met rit tegen Joesoepov aan de nederlaag n kwam goed weg met zijn tweede re- nise (1-1). Imman heeft Speelman gisteren acht ellen rust gegeven. De Brit wankelt roggy op het toneel van het Londense lallettheater. Maandag ging hij bijna oor de eerste keer neer. Hij bleef op de leen omdat Timman verzuimde direct oe te slaan en enkele onnodige schijn- lewegingen inlaste. Analyses van zijn secondanten leerden dat hij vlak voor de eerste tijdcontrole definitief had kunnen toeslaan met de opmars van de g- en h-pion. Na zwarts 39. Kh7 was het te laat. De tegenvaller haalde Timman niet uit zijn ritme. De Amsterdammer be hield zijn onverstoorbaarheid en viel gisteren wederom op door zijn ont spannen benadering van de twee kamp. Speelman, door Miles conse quent „The Caveman" (de holbewo ner) genoemd, was minder nerveus dan op zijn verjaardag, maar maakte desondanks andermaal een kwetsbare indruk. De 33-jarige wiskundige bracht in zijn eerste partij met de witte stukken met zijn 9e zet (Lg5) een nieuwtje in de En gelse opening op het bord, dat de schaakboeken niet zal halen. Timman aarzelde niet het na afloop een bijzon der rare zet te noemen. Hij vond de ideale weerlegging vrij gemakkelijk. Met zijn 12e zet (De5) maakte zwart duidelijk dat hij op winst wilde spelen. „Elke andere zet had gelijk spel opge leverd", aldus Timman. In die fase rekende Speelman zich suf. Voor drie zetten nam hij ruim drie kwartier bedenktijd. Toch zag hij zwarts 14e zet Ld7 over het hoofd. Hij had er in ieder geval geen antwoord op en raakte op slag in paniek. Met 16. Dxb5 nam hij zijn toevlucht tot een bijzonder dubieus stukoffar, dat door Timman met heel natuurlijke zetten weerlegd werd. Maar ook 16. Dc2 had wit in een oncomfortabele positie ge bracht. Speelman verwierf voor zijn stukoffer twee vrijpionnen op de da mevleugel, maar dat bleek te weinig compensatie voor zijn drieste inval. De Brit rekte de strijd nog tot de 31e zet, maar wachtte de tijdnoodfase niet af. Na zwarts 31. Pe8 gaf hij op en vluchtte hij het Sadler's Wells uit. Op weg naar zijn „hol". Timman was na tuurlijk uiterst tevreden met de gang van zaken. Al betreurde hij het dat hij de winst in de eerste partij gemist had. Daardoor had de overwinning in de tweede ronde nog niet de vorm van een definitieve knock-out. Maar aangesla gen is Speelman zeker. Dat was Karpov ook tegen Joesoepov. De vice-wereldkampioen ontwikkelde met wit in de Nimzo-indiër aanvanke lijk aardige kansen, maar Joesoepov trok ferm van leer. Hij speelde bijzon der aanvallend en drukte wit stevig in de verdediging. In een bijzonder ge compliceerde stelling liet zwart de winst glippen. Voor de tweede opeen volgende dag ontsnapte Karpov aan verlies. Remco van Keeken luistert in opperste concentratie naar het volkslied voor de interland met het amateurelftal. ERKRADE (ANP) - Er kan de ko- ïende dagen weer gegist worden aar de duur van het verblijf van Pim ërbeek in De Kuip. Gisteravond need Roda JC in Kerkrade de op- aartse lijn, die Feyenoord tegen Wil li en Stuttgart had ingezet, ibrupt af. Door de nederlaag van 0-2 akte Feyenoord naar de voorlaatste ilaats. 'erbeek kon in Kerkrade niets worden ■erweten. In de eerste helft van het iuel verscheen spits Kiprich drie keer Heen voor Roda-doelman Bolesta en coorde niet. Hij had in zijn eentje Pim 'erbeek en Feyenoord kunnen en noeten redden. toda begon de wedstrijd perfect. Na seconden plaatste Hofman de bal irecies op het hoofd van Van Loen, die an twaalf meter keihard raak kopte, -0. Hiele moest direct daarna nog [wee keer een doorbraak van de thuis ploeg voorkomen. Daarna bepaalde Peyenoord het gezicht van de wed- trijd. Dankzij veel zelfvertrouwen wa len de Rotterdammers vrijwel steeds |n balbezit. Roda werd achteruit ge- irongen en kon nauwelijks meer aan lanvallen denken. itgerekend de man die Feyenoord litgeleend heeft aan Roda JC, doel- nan Henryk Bolesta, voorkwam met ien handvol knappe reddingen de ge- ijkmaker. In vijf minuten kwam Ki- irich drie keer alleen voor Bolesta, (nappe reacties van de doelman voor- (wamen de gelijkmaker. De Pool had lok Van Geel de kans op de gelijkma- cer ontnomen, nadat hij een kopbal van Keur niet perfect had kunnen ver werken. Roda kon er in de slotfase van de eer ste helft, toen Feyenoord door een blessure van Roth (na een botsing met Van Loen) met tien man speelde, één kansje tegenover stellen. Hiele redde bekwaam tegenover Van der Waart. Na rust verscheen Roth, met vier hech tingen in het achterhoofd, weer in het veld. Voor drie minuten slechts, want toen moest hij zich toch laten vervan gen. Direct na de hervatting rustte de de verdediging van Feyenoord nog even verder, want voor Feyenoord aan aan vallen kon denken, zag Hiele in zes minuten vier keer een vrije Roda-aan- valler tegenover zich. De grootste kans daarbij was voor Van Loen na een blunder van Metgod. Tweede ronde, Timman - Speelman: Wit: Speelman, Zwart: Timmam De vijfde keer, in de 52e minuut, was er ook voor Hiele geen houden meer aan. Aan de eerste paal kopte Van Loen een voorzet van Van der Waart in, 2-0. Pim Verbeek speelde als reactie meteen zijn laatste troefkaart uit en zette Smolarek voor Blinker in het veld. Het hielp niet, de Rotterdammers waren te zeer aangeslagen door de tweede tref fer. Het zelfvertrouwen waarmee Feye noord in de eerste helft achter de ge lijkmaker had aangehold, was zoek. Hoewel Roda iets meer behoudend ging spelen, kwam Bolesta nauwelijks meer in de problemen. Pas acht minu ten voor tijd schiep Feyenoord zich weer een echte kans en opnieuw faalde Kiprich. Roda JC - Feyenoord 2-0(1-0). 4. Van Loen 1- 0, 52. Van Loen 2-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 10.000. 16. Da4xb5 Lb4xc3 17. Td7xb7 De5xb5 18. Tb7xb5 Pc6-a7 19. Tb5-c5 Lc3-b4 20. Tc5xc4 Ta8-b8 21. Tfl-dl Pa7-c8 22. a2-a3 Lb4-e7 23. b2-b4 Pc8-b6 24. Tc4-c7 Tf8-d8 25. Tdlxd8t Le7xd8 26. Tc7-a7 Kg8-f8 27. Lg2-b6 Pb6-c4 28. Kgl-fl Ld8-b6 29. Ta7-a6 Kf8-e7 30. Lc6-b5 Pc4-d6 31. Lb5-d3 Pd6-e8 wit geeft zich gewonnen. Tweede ronde: halve finales kandidaten toernooi: Afgebroken partij eerste ronde: Timman - Speelman 1/2-1/2 zonder verder te spelen. Tweede ronde: Speelman - Timman 0-1, na 31 setten. Stand na twee ronden: Speelman - Timman 1/2-1 1/2. Karpov (Sov) - Joesoepov (Sovl 1/2 -1/2 na 33 zetten. Stand na twee ronden: Karpov - Joesoepov 1-1. 1. Pgl-f3 Pg'8-f6 2. c2-c4 c7-c5 3. d2-d4 c5xd4 4. Pf3xd4 e7-e6 5. g2-g3 Lg8-b4t 6. Pbl-c3 0-0 7. Lfl-g2 d7-d5 8. 0-0 d5xc4 9. Lcl-g5 h7-h6 10. Lg5xf6 Dd8xf6 11. Pd4-b5 Pb8-c6 12. Ddl-a4 Df6-e5 13. Tal-dl a7-a6 14. e2-e3 Lc8-d7 15. Tdlxd7 a6xb5 WUPPERTAL (ANP) - Het Duitse voetbalelftal, dat is in gedeeld in dezelfde WK-kwalficatiegroep als Oranje, heeft vanavond voor de wedstrijd tegen Finland zijn hoop gevestigd op aanvaller Jürgen Klinsmann. De spits, die door een blessure vorig seizoen zijn basisplaats in de ploeg van Beckenbauer verloor, is opgebloeid in Italië. Bij Internazionale is hij met vier competitie-doelpunten momenteel toonaangevend in de Serie A. Dat is zeldzaam voor een debutant. Beckenbauer zag zijn vijf „Italianen" afgelopen zondag spelen in het topduel Inter (Matthaus, Brehme, Klins mann) tegen AS Roma (Berthold, Voller), door de kampioe nen zonder moeite gewonnen (3-0). Beckenbauer heeft de ploeg die tegen Ierland speelde in grijpend gewijzigd. In Dublin ontbraken veel van zijn ba sisspelers, in Dortmund zijn vrijwel alle belangrijke strij ders van de partij. Slechts Thon, die maandag op de trai ning zijn enkelbanden scheurde, ontbreekt. HEEMSKERK - Het weekje Zeist komt Remco van Keeken eigenlijk niet eens zo slecht uit. De afgelopen week was het een gekkenhuis thuis en voor voetballer Remco van Keeken vormt het vierlandentoernooi met het Nederlands amateurelftal een uit stekende gelegenheid om alle perike len rond zijn tussentijdse overschrij ving van Hoek naar Vlissingen een beetje te vergeten. Gisteravond speel de een geladen Van Keeken al zijn fru straties van zich af en was hij één van de smaakmakers in het Nederlands amateurelftal dat in Heemskerk de DDR versloeg met 1-0. „Deze wedstrijd is vooral een overwin ning op mezelf", sprak een leeggevoch ten Van Keeken na afloop. „Ik was ge woon ontzettend geladen door al die rompslomp van de laatst weken. Trai ner Ron Groenewoud zei het al tijdens de training: die kleine staat op scherp. Vandaag wou ik laten zien dat het nog niet afgelopen is met Remco van Kee ken." Van Keeken had ook alle reden om te vreden te zijn. Tijdens de wedstrijd die werd gespeeld op het terrein van de Hccmskcrkse hoofdklasser ADO'20, fungeerde hij als eenzame speerpunt van de Nederlandse aanval. In de eer ste helft had hij het moeilijk tegen de Oostduitse voorstopper Thomas Lin ke van FC Rott Weis Erfurt. Hij volgde de Zeeuw als betrof het een korfbalwedstrijd en maakte het Van Keeken vooral moeilijk om in balbezit te komen. Van Keeken: „Dat is lo gisch. Die mannen zijn in voorberei ding op de Olympische Spelen van 1992. Als je tegenstander een doelpunt tegen scoort, dan word je misschien wel naar Siberië gestuurd." Toch wist Van Keeken een stempel te drukken op de wedstijd. Toen hij na zes minuten voor de eerste keer een bal aanraakte was het bijna meteen raak. Hij sprintte de verdedigers er uit bij een dieptepass, maar stuitte in uiterste instantie op de Oostduitse keeper Schulze. Ook daarna bleef het moeilijk voor Van Keeken, die echter toch de aan dacht op zich vestigde door Rini de Groot en Tom Kalis uitstekende sco ringskansen te bieden. In totaal kwam Van Keeken 21 keer in balbezit. Vier keer leed hij knullig balverlies, drie keer deed hij iets dat ertussenin zat en veertien keer deed hij wat goeds met de bal. Kortom: samen met Ton Kalis van Wilhelmina 08 was hij één van de uitblinkers. In de tweede helft kreeg hij zelfs nog een uitstekende gelegenheid om te scoren, maar stuitte wederom op de Oostduitse keeper. „Jammer", ver zuchtte Van Keeken. „Groenewoud was zeer tevreden over me, maar ik had er zo graag nog één ingeschopt." Groenewoud: „Remco heeft het uitste kend gedaan. Hij was de meest voor uitgeschoven speler en dat is niet één voudig met die sterke dekking. Toch bleef hij levensgevaarlijk", aldus Groenewoud, die Nederland een ver diende overwinning zag halen door een doelpunt van Ton Kalis. Groenewoud is op de hoogte van de problemen die Van Keeken onder vindt bij zijn overschrijving, maar kan er zich niet druk over maken. „Het is mijn zaak niet. Ik heb hem ge selecteerd als speler van Hoek. Daar mee is de kous af voor mij." ■uropa Cup II, eerste ronde: Den Bosch - tastende 68-70 (26-36). Scheidsrechters: Zu- !c (Joe) en Howell (GBr). Toeschouwers: 50. Eerste wedstrijd 75-69 voor Oostende, tan Bosch uitgeschakeld. tafenwedstrijd: NAC - Bondselftal 2-3 (2-1). Jternationaal toernooi in Riga: Mannen, erste ronde: Kortsjov (Sov) - H. Jansen led) l-i, vignan (Sov) - Laimite (Sov) 2-0, alneris (Sov) - Van der Zee (Ned) 1-1, Vimy tav) - Vermin (Zwi) 2-0, Tingas (Sov) - 'Diaye (Sen) 0-2, Specogna (Ita) - Bozen- ov (Sov) 1-1, Gantwarg (Sov) - Casaril (Bel) 1, Bies (Ned) - Autar (Sur) 1-1. «leratiebeker Tokyo: Eerste ronde, enke duels werden afgebroken wegens regen: stenigde Staten - Griekenland 3-0, Tsje- loslowakije - België 3-0, Hongarije - Thai- nd 3-0, Bondsrepubliek - Finland 3-0, Oos- mrijk - Mexico 2-1, Denemarken - Polen 3- Groot-Brittannië - Indonesië 1-0, Japan - weden l-o. rand Prix-toernooi in Basel: Eerste ron- i: Schapers (Ned) - Stich (BRD) 3-6 7-5 6-3, dndgren (Zwe) - Tsjesnokov (Sov/6) 6-4 7-5, elaitre (Fra) - Mansdorf (Isr/7) 6-4 6-4, Cam- /rese (Ita) - Berger (VSt) 6-1 6-3. 'vitatietoernooi Stuttgart Classics Groep Becker (BRD) - Mancini (Arg) 6-2 6-3. roep 2: Steeb (BRD) - McEnroe (VSt) 7-5 7- Leconte (Fra) - Lendl (Tsj) 6-4 7-6. HULST - Het was al oktober gewor den, het wielerseizoen liep zowat op zijn laatste benen. Nog altijd had Pe ter Mol uit 's-Gravenpolder geen overwinning behaald en de amateur renner sprak zelf al van „een tegen vallend seizoen". Maar nog éénmaal wist hij zich gisteren voor de aller laatste wedstrijd van het Zeeuwse wielerseizoen op te laden. Daardoor kwam er een gemotiveerde Peter Mol aan het vertrek, die het werk nu eens aan anderen overliet. Die in stelling maakte in één klap het seizoen van de Bevelandse coureur goed. Op schitterende wijze maakte Mol in de slotfase het karwei af en behaalde zo doende toch nog een zege. Halverwege het seizoen begon Peter Mol te twijfelen of hij nog wel in staat was om te winnen. Na een redelijk sterk voorseizoen viel hij vervolgens ver terug. „Voor mij was dat toen aan leiding om er even tussenuit te gaan. Het wielrennen voor even te laten wat het was. Ik heb toen een korte vakan tie genomen en na die tijd begon ik weer beter te rijden", vertelde Peter Mol gisteren in Hulst. Maar ondanks de weer stijgende pres tatiecurve slaagde Mol er niet in om 'de hoofdvogel af te schieten'. Daar moest hij op wachten tot de laatste Zeeuwse wedstrijd van het seizoen. Toch twijfelde Mol nog of het zou gaan lukken. Daarom wijzigde hij zijn stra tegie. „Vandaag heb ik meer met het koppie gereden dan met de benen. Ik dacht bij mezelf, 'laat de anderen nu maar eens doen, wat ik normaal zelf al tijd doe'. Niet zomaar blindelings ach ter iedereen, die weg springt, aan gaan", zou Mol later zeggen. Die instelling bracht Mol uiteindelijk naar de overwinning, omdat hij in de slotkilometers nog voldoende krach ten over had, om bij zijn medevluch ters weg te springen. Maar voordat het zover kwam leken vooral de Zeeuws-Vlaamse coureurs een gooi naar de zege te doen. In eigen regio waren de Zeeuws-Vlaamse ama teurs dit jaar steeds met lege handen achtergebleven. In Hulst wilden ze dat best recht trekken; met drie man wa ren ze dan ook vertegenwoordigd in de kopgroep van tien. Chris Goeree, Eric Vereecken en John van de Ameele wa ren op het beslissende moment van de partij. Ws Toine Goense is halverwege de wedstrijd met een medevluchter ontsnapt, maar de twee renners werden even later weer ingehaald door een groep achtervol gers. Maar in de wedstrijd bleek maar weer eens dat de eenheid binnen de ama- teurgroep van de wv Zeeuws-Vlaan- deren nog steeds niet optimaal is. De onderlinge rivaliteit hield uiteinde lijk Goeree van de overwinning af. Met nog een kleine twintig kilometer te gaan sprong Goeree weg bij zijn metgezellen en bouwde een voor sprong op van bijna een halve mi nuut. Overigens kreeg Goeree toen wel steun van enkele gedubbelde renners. Maar toen die gedubbelde renners de wedstrijd hadden verlaten liep de voorsprong van Goeree snel terug. „Het was vooral Van de Ameele, die achter hem aanging. Dat is toch onbe grijpelijk, achter een clubgenoot aan gaan. Daardoor greep Chris misschien wel naast de zege", stelde een andere clubgenoot van Goeree, Eric Vereec ken, na de wedstrijd. Reeds na twintig kilometer was de be slissende kopgroep geformeerd. Tien man reden toen bij de rest weg: de drie Zeeuws-Vlamingen Van de Ameele, Goeree en Vereecken, de Middelkam pers Frangois Franse, Heddie Nieuw- dorp en Peter Mol en bovendien Toine Goense, Nico van de Klundert, Wil liam Berns en Peter Schepers. Dit dub bele kwintet nam snel een beslissende voorsprong om later de rest van het deelnemersveld op één ronde achter stand te rijden. In de zinderende finale bleek Peter Mol uiteindelijk de sterk ste. De uitslag: 1 Peter Mol, 's-Gravenpolder 100 kilometer in 2.24.162 op 9 sec Nico van de Klundert, Hoogerheide: 3 Heddie Nieuw- dorp, Yerseke; 4 John van de Ameele, Ter- neuzen; 5 Eric Vereecken, Hulst; 6 Toine Goense, Ovezande; 7 Frangois Franse. Kwa- dendamme; 8 op 24 sec William Berns. Cuyk; 9 Chris Goeree, Graauw; 10 Peter Schepers, Lieshout; 11 op 1 ronde Vital Tim mermans, Putte; 12 Peter Kant, Goes; 13 Cyriel Hoefnagels, Clinge; 14 Ad Polak, Yer seke; 15 Twan de Braber, Fijnaart; 16 Frank Timmers, Prinsenbeek: 17 Jacco Schroe- vers, Arnemuiden; 18 Sylvester Aarts. Krui- ningen; 19 André Goossens, Sint Wille- brord; 20 Patrick Oudshoom, Sprang-Ca- pelle. Van Keeken lijkt nu min of meer te be rusten in wat gaat komen. „Ik weet ook niet meer wat ik moet doen. Ik heb alles uitgelegd. Mijn vader zou deze week de overschrijvingsformulieren inleveren, en dan zie ik wel wat er ge beurd", aldus de getructe aanvaller die bij het afketsen van zijn overschrij ving zal kiezen voor België. „Ik moet toch wat. Ik ga niet een jaar stilzitten." Het ziet zelf in elk geval niets meer in een terugkeer naar Hoek. „Als ik dat zou doen, dan ben ik gewoon een kwal", stelde hij. Zijn reactie is volko men begrijpelijk. Vijf maanden gele den was Van Keeken nog de gevierde man in Hoek. Het kon niet op en net na de behaalde titel verklaarde een gek scherende Van Keeken zelfs dat hij; „voor nog geen vijf miljoen gulden weg zou gaan. Vijf maanden later is er het één en an der veranderd. De supporters die hem maanden geleden op de schouders na men, hingen afgelopen zaterdag in Hoek spandoeken op waarop de aan valler op beschamende wijze werd uit gescholden. „Ik dacht niet dat ik dat verdiend had. Sommige spelers noe men me nu ook een buitenbeentje, om dat ik altijd snel weg ben na een wed strijd. Waarom heb ik daar vorig sei zoen niets van gehoord, toen het goed ging Van Keeken onderstreepte nog eens dat de keuze om naar Vlissingen te gaan helemaal van hem zelf komt. „Ik vond zelf dat Vlissingen voor mij de beste club was om stage te lopen, zo simpel is het gewoon. Omdat ik mijn opleiding het belangrijkste vind, moest ik wel stoppen bij Hoek," aldus Van Keeken, die nu alleen maar naar rust verlangt. „Thuis heb ik de stek ker van de telefoon eruit getrokken. Donderdag spelen we weer tegen Su riname. Voor de rest wil ik even aan niets anders denken. Over twee we ken begin ik met mijn stage bij Vlis singen. Dat is het enige wat ik zeker weet." Nederlands amateurelftal - DDR (onder 22) (1-0), 40. Tom Kalis 1-0. Scheidsrechter Weg- ereef. Toeschouwers 1200. Bijzonderheden: Gele kaarten voor Rene Versteeg van Ne derland en Jurgen Rische (Lok. Leipzig), beiden wegens het neerleggen van de tegen stander. Opstelling Nederland: Doel: Roy Beuken kamp (DWV) Veldspelers: Jan Pouls (Ven- rayRene Versteeg (Elinkwijk), Eric Tepas- ke (Hollandia), Martin de Groot (WFC), Rini de Groot (Wilhelmina), John de Letter (DHC), Pieter van Leenderts (Geldrop), Tom Kalis (Wilhelmina 08), Remco van Kee ken (nog onbekend), Andy van Amelsfoort (Geldrop). MIDDELBURG - In de strijd om lan delijke handbalbeker bereikte de he ren van EMM 2 vrij gemakkelijk de volgende ronde. De heren van het Goese GSC waren niet opgewassen te gen het Middelburgse geweld en ver loren met ruime cijfers 22-10. De basis voor de ruime zege werd al in de eerste helft gelegd. De Middelburg se heren startten zeer voortvarend en hadden GSC door prima afgeronde break-outs al vrij snel op ruime achter stand gezet 7-2. De Goese formatie kon aanvallend niet door de EMM defensie breken en zag de gretig spelende EMM-ers de voorsprong alleen maar uitbouwen (ruststand 15-3). Na de hervatting speelden de Middel burgse heren ongeconcentreerd en be schouwden de tweede helft als een for maliteit. GSC had zich neergelegd bij de nederlaag en verloor uiteindelijk te recht met 22-10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 21