PZC Kabinet geeft prioriteit aan beroepsscholing voor jongere Sovjet-regering pakt tekort aan Parlement van Libanon in Saudiarabië bijeen binnen- en buitenland het weer in zeeland en in europa Verkrachter van werkneemster aangehouden VOS, STER EN NDP CONTRA COMMERCIE TV 10 VOORKEUR BOVEN WERKERVARINGSPLAATS DINSDAG 26 SEPTEMBER 1989 Vandaag Nautisch bericht Vooruitzichten Hoog water Laag water Vooruitzichten Conflict rond secretaris van Ver voer sbond FNV I *>.>- U wilt uw spaargeld carrière laten maken. 6e jaar Bij de\ërenigde Spaarbank loopt de beloning in ae papieren. Omgezet in Rente-groeicertificaten van f 1.000,-, f 5.000,- off 10.000,- kan uw spaargeld nog een hele vlucht maken. Bij een gemiddelde rente van 63A% kunt u door het principe van rente-op-rente in 6 jaar een waardestijging van ruim 40% tege- moet zien. Rente-groeicertificaten op naam mag u op ieder moment verzilve ren. Kom voor meer informatie snel even langs bij één van onze kantoren. verenigde Landmacht gaat oefenen in Denemarken Oorlogsmisdadiger krijgt levenslang Marokkanen willen niet met CIDI in Anti Discriminatie Bureau rechtszaken televisie-oorlog HILVERSUM (GPD) - NOS, STER en de NDP (dagbladuitgevers) beginnen zeven juridische acties om te voorkomen dat de commerciële zenders TV 10 en Veronique op de kabel worden doorgegeven zolang nog geen definitief oordeel is geveld over de status van beide stations. Via deze juridische procedures worden de kabelexploitanten, het Commissariaat voor de Media en de beide stations aangepakt. dergelijke Bij de Raad van State wordt een spoedprocedure aangespannen tegen de weigering van het Commissariaat om een oordeel te geven over de status van TV 10 en Veronique. Die uitspraak van het Commissariaat is van het grootste belang omdat op grond daar van bepaald wordt of beide stations le gaal dan wel illegaal zijn. Volgens NOS, STER en NDP zijn TV 10 en Ver onique Nederlandse zenders, die in strijd met de Mediawet handelen. De drie organisaties vragen verder in kort geding de rechter te voorkomen dat kabelexploitanten de program ma's van TV 10 en Veronique gaan doorgeven. Wanneer dit kort geding dient is nog niet bekend. Volgens een woordvoerder van de NOS moet het in ieder geval „deze week nog gebeuren". Veronique heeft immers aangekon digd maandag met uitzenden te begin nen. Voorts worden tegen het Commissa riaat en kabelexploitanten 'onrecht matige daad-vorderingen' bij de civie le rechter ingesteld. In deze procedu res wordt een eis tot schadevergoeding opgenomen. Mogelijk wordt ook tegen TV 10 en Veronique een zaak aanhangig gemaakt. Volgens een woordvoerder van de NOS wordt er alles aan gedaan om te voorkomen dat de programma's van beide commerciële zenders zullen wor den doorgegeven. Hij benadrukt nog maals dat het de NOS er niet om te doen is iedere concurrentie te weren. „Wij zijn wel fel tegen oneigenlijke con currentie, waarbij wij ons aan regels moeten houden en zij niet. Zolang dat nog niet geregeld is, zijn wij tegen de komst van zenders als TV 10 en Veroni que." Het commerciële station TV 10 is van mening dat het Commissariaat voor de Media geen uitspraak mag doen over de status van de omroep voor 28 oktober. Op die dag begint TV 10 met uitzenden. Doet het Commissariaat voor die datum tóch een uitspraak, dan handelt het in strijd met de Me diawet, aldus TV 10. „Wanneer het Commissariaat van plan is een uitspraak te doen, zal TV 10 ZON EN MAAN 27 september Een hogedrukgebied strekt zich uit van de oceaan via Zuid-Engeland en Frankrijk over ons land. Dit systeem j zorgt de komende dagen voor aanhou dend rustig herfstweer. Bij opklarin gen en weinig wind is er de afgelopen nacht op uitgebreide schaal mist ont- staan maar deze trekt langzaam op en er komen later in de ochtend zonnige perioden voor. Met een temperatuur van rond de 10 graden is het vanoch tend vroeg tamelijk fris maar het kwik loopt vrij snel op en bereikt vanmid- dag waarden van net boven de 20 gra den. De wind is zwak tot matig en waait uit westelijke richting. De ko- mende nacht wordt het weer van de af gelopen nacht herhaald. wind: tussen zuidwest en noordwest, 2 tot 3 Beaufort; zicht: aanvankelijk slecht, later matigtemperatuur kust water: omstreeks 18 graden; afwijking waterstanden: geen afwijking van be tekenis; maximum golfhoogte mon ding Scheldes: minder dan een halve meter. Voor woensdag; Weinig verandering in het weerbeeld. In de nacht en vroege ochtend mist. Overdag perioden met zon. Het blijft droog. Maximum tempe- ratuur opnieuw rond 20 graden. Zwak en veranderlijke wind. Voor donderdag tot en met zaterdag: Ook gedurende deze perioden is er weinig verandering te verwachten. Zon Maan op 0634 op 0346 onder 1827 onder 1732 uur cm uur cm Di. 26 sept. Vlissingen 12.05 171 Terneuzen 12.18 192 Bath 0.38 231 13.11 230 Roompot-buiten 12.10 130 Zierikzee 0.50 151 13.25 134 Yerseke 0.55 167 13.35 152 Philipsdam-West 2.00 159 13.35143 uur cm uur cm Woensdag 27 september Vlissingen 00.26 205 12.46 197 Terneuzen 00.51 226 13.05 219 Bath 01.39 267 14.01 263 Roompot-buiten 00.30 163 12.50 149 Zierikzee 01.55 167 14.20 149 Yerseke 02.00 186 14.25 170 Philipsdam-West 02.10 179 14.35 162 uur cm uur cm Di. 26 sept. Vlissingen 5.55 138 19.25 178 Terneuzen 6.20 149 18.45 190 Bath 7.16 171 19.51 214 Roompot-buiten 6.15 103 18.20 135 Zierikzee 7.05 112 19.35 140 Yerseke 7.15 123 19.35 153 Philipsdam-West 7.05 120 19.25 148 uur cm uur cm Woensdag 27 september Vlissingen 06.45 153 19.05 193 Terneuzen 07.10 167 19.35 207 Bath 08.08 195 20.37 235 Roompot-buiten 07.00 110 19.00 142 Zierikzee 08.10 118 20.25 146 Yerseke 08.15 130 20.30 160 Philipsdam-West 08.05 126 20.25 154 Noorwegen: Af en toe zon en vooral in de kustgebieden enkele buien en vrij veel wind. Landinwaarts meer zon. Middagtemperaturen van 13 graden aan zee tot 17 graden in het binnenland. Zweden: Veranderlijk bewolkt en vooral in het noorden een enkele bui. Middagtemperaturen in zuid- Zweden rond 18 graden, maar elders aanmerkelijk koeler. Denemarken: Droog en zonnige pe rioden. Middagtemperaturen rond 19 graden. Britse Eilanden: Wolkenvelden, maar vooral in Engeland ook zonni ge perioden. Aan de Schotse west kust nog een kleine kans op een bui. Middagtemperaturen van 17 graden in Schotland en Ierland tot rond 21 graden in zuidelijk Engeland. Belgie en Luxemburg: Droog en zonnige perioden. Middagtempera turen rond 21 graden. West-Duitsland: Op dinsdag zuid- Duitsland nog kans op een bui. Ove rigens droog en perioden met zon. Middagtemperatuur in heel Duits land rond 22 graden. Frankrijk: In het zuidoosten van Frankrijk perioden met zon, maar nog een flinke kans op een regen- of onweersbui. Elders droog en over wegend zonnig. Middagtemperatu ren rond 24 graden, maar in het kusthgebied aan het Kanaal iets koeler. Spanje en Portugal: Flinke zonnige perioden, maar in de middag en avond vooral in midden- en zuid- oost-Spanje kans op een regen of onweersbui. Middagtemperaturen in de kustgebieden aan de Atlanti sche Oceaan omstreeks 25 graden, aan de Middellandse zee ongeveer 27 graden. In de binnenlanden oplo pend tot rond 30 graden. Zwitserland: Veranderlijk bewolkt en enkele buien. Middagtemperatu ren in de dalen en de laagvlakten ongeveer 21 graden. Oostenrijk: Perioden met zon, maar vooral in het westen van het land kans op een bui. Middagtemperatu ren in de dalen en de laagvlakten omstreeks 22 graden. Italië: Onbestendig weer met een veranderlijke bewolking en enkele regen- of onweerbuien. Middagtem peratuur rond 26 graden, maar in het noorden enkele graden lager. Joegoslavië: Zonnige perioden. In het binnenland in de middag en avond een kleine kans op een regen- of onweersbui. Middagtemperatu ren ongeveer 26 graden. Griekenland: Overwegend zonnig, maar in de middag en avond in het binnenland van het Griekse vaste land mogelijk een regen-of onweers bui. Middagtemperaturen ongeveer 27 graden, maar op de kleinere eilan den iets koeler. W m/s °C Amsterdam half bew. wzw 3 15 Aberdeen zwaar bew. w 5 11 Athene zwaar bew. zzw 3 23 Barcelona licht bew. zw 3 23 Berlijn licht bew. n 2 17 Budapest onbewolkt nw 1 18 Bordeaux zwaar bew. n 2 22 Brussel onbewolkt wzw 2 16 Cyprus half bew. wzw 6 24 Dublin zwaar bew. w 5 16 Frankfurt licht bew. nw 2 15 Genève licht bew. n 2 17 Helsinki zwaar bew. zzw 2 12 Innsbruck regen verand 15 Istanbul licht bew. no 5 19 Klagenfurt weerlicht ono 1 17 Kopenhagen licht bew. zzw 5 14 Las Palmas zwaar bew. no 10 24 Lissabon zwaar bew. wnw3 24 Locamo zwaar bew. wzw 1 18 Londen zwaar bew. zw 3 20 Luxemburg half bew. w 2 11 Madrid onbewolkt windst 26 Malaga licht bew. zo 2 24 Mallorca onbewolkt w 4 23 Malta onbewolkt wnw 2 22 Moskou zwaar bew. ono 1 15 München zwaar bew. nw 1 15 Nice zwaar bew. ono 5 22 Oslo zwaar bew. z 7 15 Parijs licht bew. nno 3 17 Praag onbewolkt o 1 15 Rome onbewolkt w4 22 Split onbewolkt windst 21 Stockholm zwaar bew. z 2 13 Warschau onbewolkt zzw 2 15 Wenen half bew. nw 2 17 Zürich sneeuw n 3 15 dit door middel van gerechtelijke stap pen trachten te verhinderen en een schadevergoeding eisen," aldus het station. DEN HAAG (ANP) - De Haagse politie heeft de 44-jarige R.t H., baas van een klein bedrijf in Den Haag, aangehou den. Dat heeft een woordvoerster maandag meegedeeld. Hij wordt er van verdacht de afgelopen maand een 21-jarige administratieve kracht ver schillende malen seksueel te hebben misbruikt. Hij zou haar geestelijk on der druk gezet hebben door met ont slag te dreigen. De vrouw vertelde de politie dat ze in totaal vier keer door haar werkgever verkracht en seksueel mishandeld is. Het gebeurde steeds op kantoor na het werk. De man is gisteren voorgeleid aan de officier van justitie. UTRECHT (GPD) - In de Vervoers- bond FNV dreigt een ernstige be stuurscrisis rond de persoon van de algemeen-secretaris Martin van Ros- sem. Van Rossem, verantwoordelijk voor het personeelsbeleid van de bond, wordt al langer een zeer autori taire stijl van leiding geven verwe ten. Ook zou hij te weinig open staan voor kritiek. De discussie over zijn optreden is op gang gebracht door de nieuwe voorzit ter van de bond, Ruud Vreeman. Vol gens insiders is er geen sprake van me ningsverschillen over de bondslijn, maar beperkt het conflict zich alleen tot het personeelsbeleid. Desondanks is de crisis zó ernstig, dat het aftreden van het voltallige bonds- bestuur niet wordt uitgesloten als Van Rossem niet opstapt. Het bondsbe- stuur heeft gisteren de hele dag over de positie van de algemeen-secretaris vergaderd. Als het bestuur aftreedt, zal het grootste deel overigens per nieuwe verkiezingen waarschijnlijk herkozen worden. Naar verwachting zal de bondsraad (het hoogste orgaan van de bondsle den) zich binnenkort over de ontstane situatie beraden. AMSTERDAM-Een student van de Leidse Universiteit verwijdert met een borsteltje de aarde van een van de in de Westerkerk gevonden skeletten. AMSTERDAM (GPD) Deskundigen van de Rijksuni versiteit in Leiden volgden gisteren gespannen de ope ning van het graf van Titus van Rijn, zoon van Rem brandt, in de Amsterdamse Westerkerk. De weten schappers en zeker ook ds. Nico ter Linden van de Wes terkerk hopen er ook de stoffelijke overschotten van Nederlands beroemdste schilder zelf aan te treffen. Historici stellen echter dat het graf van Titus al begin vorige eeuw is geruimd. Maandag zijn de eerste twee skeletten bloot gelegd. Leidse studenten gaan vandaag verder met de opgra vingen. Zij konden nog niet met zekerheid zeggen hoe veel stoffelijke resten zij in totaal zullen aantreffen. Het zijn er zeker meer dan twee, zo was maandag al duide lijk. Rembrandt ligt begraven in de Westerkerk, maar waar precies weet niemand. Hij had geen geld voor een eigen graf, iets wat een halfjaar voor zijn dood in 1669 nog wel lukte voor zijn jong overleden zoon Titus. Diens graf is precies bekend: steen nummer 143 in het middenschip. Ter Linden denkt dat Rembrandt uit piëteit is begra ven in het graf van Titus. Maar volgens I. van Eeghen, oud-adjunct-archivaris van de gemeente Amsterdam, is het graf van Titus in 1806 weer aan de kerk toegevallen omdat al enige tien tallen jaren de grafbijdrage niet meer werd betaald. Het is toen vrijwel zeker geruimd, aldus Van Eeghen. Deskundigen van de Leidse Universiteit verwachten vrij gemakkelijk leeftijd en geslacht van de skeletten te kunnen bepalen. In de speurtocht naar de resten van Rembrandt wordt verder gezocht naar onder meer lood wit in de botten, een giftig materiaal dat veelvuldig door zeventiende-eeuwse schilders werd gebruikt. Het is de laatste kans om op betrekkelijk eenvoudige wijze het graf te openenen, omdat in het kader van de restarauratie de kerk een betonnen vloer krijgt. Daar toe moeten alle grafstenen in de huidige vloer verwij derd worden. Die stenen zullen later weer worden terug geplaatst. DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt beroepsscholing voor werkloze jonge ren belangrijker dan het opdoen van werkervaring via zogenoemde werkervaringsplaatsen. De beroeps scholing moet bij voorkeur via het leerlingenwezen ter hand worden ge nomen. Want voor de nieuwe jeugd werklozen zal het de komende tien jaar moeilijker worden een plaatsje op de arbeidsmarkt te verovren. Dit is maandag bekendgemaakt na de mi nisterraad. Volgens het kabinet verandert het pro bleem van de jeugdwerkloosheid in de jaren negentig van kwantitatief in kwalitatief. Jonge werklozen zullen moeilijker zijn klaar te stomen voor de arbeidsmarkt. Het probleem zit vooral bij jongeren die voortijdig de school verlaten of geen afgeronde opleiding hebben. De jeugdwerkloosheid is voor al groot bij de groepen verkeerd ge schoolde, laaggeschoolde en etnische jongeren. Het arbeidsmarktbeleid moet zich daarom in de jaren negentig vooral op hen richten. Maar er is op het terrein van activering en oriëntatie van jeugdig werklozen nog weinig samenwerking tussen de vele betrokken instanties. Daarom heeft het het kabinet besloten om via netwerkvorming op plaatselijk of re gionaal niveau de samenwerking tus sen deze instanties te bevorderen. Met het besluit schaart het kabinet zich achter de adviezen in het herover wegingrapport „Subsidies arbeids marktgerichte projecten voor jonge ren" van een ambtelijke werkgroep. De jeugdwerkloosheid is tussen 1982 en 1988 met ruim een kwart gedaald tot ongeveer 150.000. Ook voor de ko mende tien jaar wordt een verdere da ling verwacht, aldus het rapport. MOSKOU (AP) - De Sovjet-regering heeft het parlement maandag een be groting gepresenteerd met een totaal van 488 miljard roebel (bijna 1.600 miljard gulden) aan uitgaven. Minis ter van financiën Valentin Pavlov wil het tekort, dit jaar zo'n 120 miljard roebel, in 1990 tot de helft terugbren gen. Dat gebeurt onder meer door te snoeien in de defensie-uitgaven, die het komend jaar met 8,3 procent wor den teruggebracht tot 70,9 miljard roe bel. Pavlov hield de leden van de Op perste Sovjet voor dat de verlaging van de defensiebegroting mogelijk is door het „realistische en constructieve buitenlandse beleid" dat tot een ver mindering van de internationale span ningen heeft geleid. Door de verslechtering van de Russi sche economie is beheersing van het enorme begrotingstekort Pavlovs eer ste opgave. De huidige staatsschuld bedraagt 14 procent van het bruto na tionaal produkt. De 60 miljoen pen sioengerechtigden kregen van de be windsman de belofte dat hun uitkerin gen ondanks de bezuinigen op de over heidsuitgaven met gemiddeld 15 pro cent zullen worden opgetrokken. Pa vlov liet in het midden wie het geld (Advertentie) MOSKOU - Sovjet-leider Gorbatsjov maandag voor het begin van de zitting van de Opperste Sovjet in gesprek met twee afgevaardigden. BAYRUT (RTR/AFP) - Het parlement van Li banon komt zaterdag in Saudiarabië bijeen om te spreken over de poli tieke hervormingen die een einde moeten ma ken aan de burgeroorlog die nu al 14 jaar duurt. Dit heeft Lakhdar Ibra- himi, de speciale gezant van de Arabische Liga, maandag bekendge maakt. De parlementaire bij eenkomst is de volgende stap in het vredesplan van de Arabische Liga, dat vorige week door alle strijdende partijen is geaccepteerd. De eerste fase ging vrijdag in met de afkondiging van een staakt-het-vuren, die overigens maandag al weer werd geschonden. Van de 99 parlementsle den die in 1972 zijn geko zen zijn er nog slechts 73 in functie. Sinds 1976 is hun mandaat iedere twee jaar automatisch verlengd, aangezien er door de oorlog geen par lementsverkiezingen konden plaatsvinden. Parlementsvoorzitter Hussein Husseini, een shi'itische moslim, zei maandag te verwachten dat minstens 60 van de 73 parlementariërs de zitting zullen bijwonen. Hij had overleg gepleegd met de christelijke en de moslim-parlementa riërs. Het parlement zal zich zaterdag toeleggen op een verdrag voor natio nale verzoening. In het ontwerp-verdrag wordt voorgesteld de moslims, die de meerderheid van de Libanese bevolking uitmaken, op zijn minst een gelijkwaardige stem te geven in het politieke systeem, dat tot nu toe de christelijke minder heid bevoordeelt. Verder zal volgens het ont werp-verdrag de uitvoe rende macht moeten verschuiven van de pre sident naar het kabinet. De leider van de christe lijke troepen, generaal Michel Aoun, is er op te gen het parlement bui ten Libanon bij elkaar te laten komen, omdat hij vreest dat de parlemen tariërs tijdens hun reis naar het buitenland door Syrië beïnvloed zullen worden. Maar en kele christelijke af gevaardigden zeiden vo rige week Aouns bezwa ren niet te delen. rente per 20 september spaarbank DÉN HAAG (ANP) - De Koninklijke Landmacht gaat gebruikmaken van een oefenterrein in Oksb/ol bij Esb- jerg in Denemarken. De eerste keer zal dat gebeuren van 16-20 oktober als de 41 Pantserbrigade die gelegerd is in het Westduitse Seedorf op het 6190 hectare grote terrein een oefening houdt, aldus maandag een woord voerster van het ministerie van de fensie. Ons land was al enige tijd bezig oefen terrein buiten de Bondsrepubliek te zoeken, omdat daar de laatste jaren de weerstand tegen de gevolgen van de vele oefeningen van NAVO-bondgeno- ten flink is toegenomen. Minister Bol- kestein van defensie heeft eerder er kend dat die oefeningen een forse be lasting vormen voor de burgerbevol king in de Bondsrepubliek. Buiten Nederland oefent de land macht behalve in de Bondsrepubliek Duitsland en binnenkort in Denemar ken regelmatig in het Franse Mourme- lon. ROSTOCK (DPA7AFP) - Een recht bank in de Oostduitse stad Rostock heeft maandag de oorlogsmisdadiger Jakob Holz veroordeeld tot een le venslange gevangenisstraf. Dit heeft het Oostduitse persbureau ADN ge meld. Het persbureau meldde dat de 79-jari- ge Holz heeft bekend dat hij van 1942 tot 1944 deelnam aan de moord op 28 joden die dwangarbeid verrichtten in de wapenfabriek 'Steyr-Daimler- Puch-AG' in de Poolse plaats Radom. Holz maakte gedurende dié jaren deel uit van de bewakingseenheid van het bedrijf, aldus ADN. De ex-nazi was in 1988 gearresteerd. AMSTERDAM (ANP) - Het Anti Dis criminatie Bureau dat de gemeente Amsterdam opricht, wordt in de startfase geconfronteerd met proble men. De Marokkaanse organisaties in de stad hebben te kennen gegeven niet te willen meewerken. De bezwaren van de Marokkanen rich ten zich tegen deelname van het CIDI (Centrum voor Informatie en Docu mentatie Israël). Dat bleek maandag tijdens de vergadering van de gemeen telijke commissie minderhedenbeleid. Volgens woordvoerder A. Menebhi van het Komitee Marokkaanse Arbeiders in Nederland is het CIDI een politieke organisatie die niet thuishoort in een anti discriminatie bureau. De Marokk- kanen vinden dat het CIDI een staat vertegenwoordigt. Zij zien in het bu reau alleen plaats voor organisaties die mensen in de stad vertegenwoordi gen. „Het CIDI beschouwt bovendien Arabieren als terroristen", aldus Me nebhi. Het CIDI ziet zichzelf niet als een politieke organisatie, aldus een woordvoerder in een reactie. voor de hogere pensioenen zal moeten opbrengen. President Michail Gorbatsjov zei eer der in zijn openingsrede van de ziot- ting van de Opperste Sovjet dat hij krachtige maatregelen wil nemen in de etnische kwestie rond Nagomo- Karabach, als de republieken Arme nië en Azerbaidzjan nu niet snel de strijdbijl begraven. Gorbatsjov maakte duidelijk dat hij de kwestie op korte termijn opgelost wil zien, maar zei niet aan welke maatregelen hij denkt. De zogenaamde „Inter-Regionale Groep "in de Opperste Sovjet heeft aangekondigd een plan in te bullen dienen waardoor voor het eerst prive- bezit toegestaan wordt. De groep, waarvan ook de voormalige Moskouse partij chef Boris Jeltsin en de mensen rechtenactivist Andrei Sacharov deel uitmaken, ijvert ook voor invoering van een economisch bestel aan de hand van het vrije-marktmechanisme en wil afschaffing van de centrale planeconomie. PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel Tel. 01155-8000 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 72,05; franco per post 86,50; per maand 24,85; jaarabonnement 275,00; jaarabonnement franco per post 335,00; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,25, zaterdag 1,50 p. st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 140 cent per mm; minimumprijs per advertentie 21,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 3