PZC Veel oriëntatierijders bij rit Kloosterzande - CtRemCHAP pure kfosse. De Muynck derde op WK voor militairen Sterk optreden van Scheldesport jeugd Henk de Winter nu op zoek naar geldschieter sport 'MET WEINIG TRAINING NAAR DE TOP Mol derde Schelde wint wisselbeker Ereplaats Vester Aarts DINSDAG 26 SEPTEMBER 1989 16 Ontspannen gpjggH Zege Goossens VELDRIJDER UIT IJZENDIJKE OP DREEF MOTORRACER STAAT VOOR NIEUWE UITDAGING Snelste Tegenslag Zeeuws record Rudie Goudswaard Judozege Van de Velde Angelo Obrie: vier kilometer op Coopertest Roodenburg en Jasper se twee talentvolle atleten de me echt. Ik geloof dat ik zonder die aanmoedigingen nooit een nieuw Ne derlands record op de achtkamp had kunnen neerzetten." Terug naar de eerste dag van Emiel Roodenburg. Op de 100 meter, het eer ste onderdeel, leverde hij een onwaar schijnlijke prestatie. Hij knabbelde maar liefst zeventiende seconden van zijn persoonlijk record af; van 12.4 naar 11.7 seconden. „Ik heb de laatste tij d veel op het vergroten van mijn pas lengte getraind. En dit is het resul taat", merkte hij nuchter op. Ook bij het verspringen onderstreepte hij zijn goeie vorm. „Mijn beste prestatie was 5.94 meter en nu sprong ik in een keer 6.23 meter." Na die dag had Emiel Roodenburg een riante voorsprong opgebouwd. „Ik richtte me vanaf dat moment vooral op het verbeteren van het nationale re cord. Bij het speerwerpen, het een na laatste onderdeel, moest ik 55 meter gooien. Want dan zou ik bijzet laatste nummer, de 1000 meter, niet méér hoe ven te doen dan mijn persoonlijk re cord lopen (3.02.2)." Maar toen werd het toch even heel spannend. Hij stond bij de voorlaat ste worp nog op een afstand van 45 meter, en de laatste worp, overbrugde VLISSINGEN - Emiel Roodenburg en Daphne Jasperse vormden gisteravond, op de atletiek baan van het Vlissingse Atletica, het feestelijke middelpunt. Ze werden in de bloemetjes gezet en het tweetal werd bedolven onder felicitaties van de andere atleten en bestuursleden van Atletica. De twee 15-jarige Vlissingers hadden het afgelopen weekeinde voor opzienbarende prestaties gezorgd. Emiel Roodenburg behaalde op de nationale meerkampkampioenschap pen in Emmen de eerste plaats en Daphne Jasperse op diezelfde kampioenschappen een derde plaats. Emiel Roodenburg. de mavo-scholier, keek glimlachend en verlegen om zich heen. Hij was duidelijk onder de in druk van die aandacht. „Nee, dit had ik niet gedacht. En dat ik kampioen van de achtkamp zou worden zeker niet." Marijke Huysman, zijn trainster, sprak hem onmiddellijk tegen. „Emiel verkeert in zo'n grote vorm dat ik niet anders gedacht had dat hij de nummer één van Nederland in zijn leeftijdsklas se zou worden. Ik heb dan ook op hem gewed." De prestatie van Daphne Jas perse daarentegen, noemde Marijke Huymans wel een verrassing. „Ik zou al tevreden zijn geweest als ze bij de eerste tien had gezeten. Maar derde worden, tussen dat sterke deelnemers veld. Knap hoor." In Emmen werden er tijdens de eerste dag van de zevenkamp, voor meisjes c, de 80 meter horden, hoogspringen, kogelstoten en de 150 meter afge werkt. „Ik zat meteen goed in de wed strijd. Mijn persoonlijke record bij het kogelstoten verbeterde ik met meer dan een halve meter; van 10.15 naar 10.76. En op de andere nummers evenaarde ik mijn persoonlijke re cords. Het ging eigenlijk allemaal vanzelf, ik had helemaal niet in de ga ten dat ik bezig wras met de nationale kampioenschappen", zei de Daphne Jasperse, de VWO-scholiere. „Dat klopt", vulde Emiel Roodenburg aan. „Er heerste zo'n ontspannen sfeer op de atletiekbaan en ook 's avonds in het hotel. Wat me bovendien opviel was dat er onder de atleten helemaal geen haat en nijd leefde. Toen ik mijn laatste nummer moest lopen, die vre selijke 1000 meter, schreeuwden ze dat ik goed op schema lag. Dat stimuleer- Wim Hofman, bestuurslid van Atletica, feliciteert Daphne Jasperse en Emiel Roodenburg met hun prestatie. Op de achtergrond de c-junioren. KLOOSTERZANDE De autoritten- sport blijkt nog steeds een stevige plaats in de Zeeuws-Vlaamse sport wereld in te nemen, zo bleek zondag in Kloosterzande. Maar liefst 45 equipes verschenen aan de start bij de, door de Zeeuws-Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) in samenwerking met de Alfa Romeo Club Zeeland (ARCZ) georganiseerde Bamisrit. Ron Roelandt bleek in de wed strijdklasse niet te kloppen. Ondanks de felle tegenstand van de anderen, kwalitatief bijna even sterke concur renten in de A-klasse eindigde de rit- tensporter uit Waterlandkerkje als eerste in deze oriëntatierit met slechts 2 gemiste controles en 35 tijdstrafpun- ten. Roelandt had, zo bleek na het uitreke nen van de controlekaarten door uit zetter Ton Riemens en controleur Har ry Korst jr., vrijwel de gehele rit de adem in de nek gevoeld van zijn tegen standers. Het verschil in de top drie was onderling dan ook niet groter dan 2 gemiste, dan wel foute controles. Te kenend was wel dat de achtervolgers, de equipe Allefs-Allefs en IJsebaert- Roelandt, aanmerkelijk sneller door hun route-opdrachten 'liepen' dan de winnaar. In de andere wedstrijdklasse ging de zege naar de Westdorpse equipe Rie- mens-Van de Heuvel. Ook in deze B- klasse bleven de verschillen echter ook gering. De winnaars hadden hun eerste plaats te danken aan het feit dat de Axelaars Verstraten-De Groot slechts twee route-opdrachten meer onjuist beoordeelden. Ook hier was het verschil tussen de nummers twee en drie nihil; één foute routecontrole ofte wel 30 strafpunten. Het resultaat was wel dat de Bevelanders De Ko ning-Janse genoegen moesten nemen met een derde plaats. Het grootste deel van de deelnemers ging in de Toerklasse van start. Uitslagen: A-klasse: 1 R. Roeland (solo) Wa terlandkerkje 95 strafpunten; 2 J. Allefs-M. Ailefs Sint-Jansteen 114; 3 M, IJsebaert-H. Roelandt Temeuzen/Waterlandkerkje 136; 4 A. Kooijman (solo) Sluiskil 240. B-klasse: 1 A. Riemens-L. van de Heuvel Westdorpe 120 strafpunten; 2 M. Verstra- ten-H. de Groot Axel 180; 3 R. de Koning-M. Janse Goes/Kloetinge 210; 4 J. W. Tolhoek- F. van de Bergen Temeuzen 270; 5 J. Bak- ker-M. Meertens Hoek 360; 6 M. Verstraten- F. Driessen Axel/Goes 540; 7 D. Hekkel- man-A. Hekkelman Axel 720. Toerklasse: 1 J. de Kort-L. de Kort Kloos terzande 0 strafpunten; 2 E. de Kerf-A. de Kerk Sint-Jansteen 95; 3 E. Spuessens-M. Spuessens Axel 122; 4 J. de Kort-D. Delforge Kloosterzande/Hulst 137; 5 D. Herewegh-W. van Hese Axel 138; 6 K. van Hese-T. Her- wegh Axel 146; 7 C. Ferket-M. Ferket Sas van Gent 155; 8 W. van Hege-J. de Poorter Hulst/Vogelwaarde 207; 9 M. verhoole-L. van Waart Terneuzen 227; 10 J. Dooms-H. Dooms Axel 248. ARCZ-klassement: 1 P. Boekhorst-M. Boekhorst Hoek 274 strafpunten; 2 J. Za- man-A. de Kever Temeuzen/Ossenisse 311; 3 J. de Vos-R. de Kraker Axel 345; 4 A. Bolle- man-P. de Regt Hulst 569. hij 'gelukkig' een afstand van 52 me ter. „Ik had toen uitgerekend dat ik wel heel hard moest lopen op de kilo-i meter. En juist aan die afstand heb ik een enorme hekel. Je wordt er zo moe van." Weer werd duidelijk dat Emiel Roodenburg momenteel in glans- vorm steekt. Hij kwam uit op 2 minu ten en 55 seconden. Het Nederlandse record op de achtkamp voor jongens c, kon Emiel Roodenburg aan zijn ere lijst toevoegen. (6280) Van een meerkampatleet zou je ver wachten dat hij of zij zes of zeven da gen per week op de atletiekbaan aan wezig zou zijn. Niets is minder waar. Daphne Jasperse en Emiel Rooden burg kunnen maar twee keer per week op de baan trainen. „Ja, dat is wel wei nig, vooral omdat we ons zoveel ver schillende technieken moeten aanle ren. Dat kost nu eenmaal tijd", zei Emiel Roodenburg. „En ik zou ook wel vaker willen trainen. Maar dat mag niet." Schrijnbaar was ook de tegenstelling tussen het Vlissingse duo en de andere atleten, die in Emmen actief waren, als het op persoonlijke begeleiding aan komt. „In Emmen hadden sommigen eigen materiaal bij zich en ze werden bijgestaan door een eigen trainer. On ze trainers konden niet. Ze moesten werken, maar gelukkig ging er een vriend van ons mee, van wie we veel steun hebben gekregen", vertelde Emiel Roodenburg. De Nederlandse kampioene bij meis jes c, Deborah de Boer, traint mini maal zes keer per week. „Ze heeft na tuurlijk veel talent, maar krijgt dan ook veel mogelijkheden om zichzelf te ontplooien", vertelde Daphne Jasper se. Marijke Huysman reageerde hier op: „Mijn mening is dat deze junioren nog tijd genoeg hebben om te groeien. Het kan nu allemaal voorspoedig gaan, en daar ben ik natuurlijk ook zeer blij om, maar het belangrijkste is toch dat ze op deze leeftijd speels bezig zijn. Het gaat er bij ons wel prestatief aan toe, dat is een feit. Maar het blijven toch nog kinderen, ook al heeft Emiel het lichaam van een twintigjarige." En inderdaad heeft Emiel Roodenburg niets van een uitgeschoten puber, on danks zijn lengte van 1.98 meter. Bij Atletica krijgen deze twee atleten geen voorkeursbehandeling. Wel zor gen Wim Reynhout, Rob Teirlinck en Marijke Huysman, voor een intensieve begeleiding van de c-junioren. Top pers op jonge leeftijd apart nemen zou volgens Marijke Huysman juist ave rechts op de prestaties werken. „Ze trainen gewoon met de groep mee. Dan krijg je ook geen scheve gezich ten. Ik vind dat je daar heel voorzich tig mee om moet springen. Als ze bij de b- of a-junioren gaan trainen is daar nog tijd genoeg voor." Daphne Jasperse en Emiel Rooden burg worden volgend jaar junior-b. De eerste reactie van Roodenburg op die verandering: „Dan ga ik ook krachttraining doen." Daaarop spoedden de twee succesvolle atleten naar de atletiekbaan om de vermoeie nissen van het weekeinde uit hun be nen te lopen. Advertentie VLISSINGEN - Amateurwielrenner Peter Mol is maandag bij een wedstrijd in het Belgische Merelbeke als derde over de streep gekomen. De zege in de ze 115 kilometer lange wedstrijd ging naar de Belg Sigi. Vlissingen 01184-15351 Goes 01106-1298 VLISSINGEN - Serge Goossens is bij wedstrijden op de kunstskibaan in Uden als eerste geëindigd. De skiër uit Nieuwekerk noteerde van de 117 deel nemers de snelste dagtijd. Freddy de Muynck hier op archieffoto) verlengde zijn diensttijd om op het WK voor militairen goed te kunnen presteren. IJZENDIJKE - Freddy de Muynck uit IJzendijke is afgelopen zaterdag als derde geëindigd in het wereldkam pioenschap veldrijden voor militai ren in het Belgische Leke. Met deze bronzen medaille onderstreepte de amateur van de wv Zeeuws-Vlaande ren aan al vroeg in het seizoen in een uitmuntende vorm te verkeren. „Maar dat komt omdat ik me speciaal op dit kampioenschap heb voorbereid. Ik heb er alles voor over gehad om zo goed mogelijk te presteren", aldus De Muynck, die eerder dit jaar al Belgisch kampioen (De Muynck bezit de Belgi sche nationaliteit) bij de militairen was geworden. Om aan de mondiale ti telstrijd deel te kunnen nemen had De Muynck zijn diensttijd zelfs nog ver lengd. „Eigenlijk zou ik in augustus zijn afgezwaaid, maar omdat ik graag aan het WK wilde deel nemen, is dat uitgesteld tot de dag na het kampioen schap". De voorbereidingen van De Muynck wierpen duidelijk hun vruchten af. Op het voor veldrijden erg lichte parkoers (de gemiddelde snelheid was onge kend voor een veldrit: ruim 39 kilome ter per uur) brak de Zeeuws-Vlaming halverwege de wedstrijd de strijd defi nitief open, maar de Fransman Cyria- que Duval reed het gat dicht. „Toen zag ik al dat die man ook in een bloed vorm verkeerde", zou De Muynck later zeggen. Uiteindelijk kwamen er zeven man aan de leiding. Naast Dé Muynck wa ren ook de Nederlanders Rudie Nagen- gast en Bennie Gosink daarbij. Voorts een drietal Fransen en een Westduit ser. Tegen het ploegenspel van de Fransen was uiteindelijk niemand op gewassen. „Zij demarreerden om de beurt; daardoor viel er één van hen weg. Maar in de finale bleken de ande re twee toch nog te sterk. Toen we uit het veld kwamen probeerde één van die twee het nog een keer. Ik ben er toen achteraan gegaan omdat ik er van overtuigd was dat dit mijn enige kans op de titel zou zijn", aldus De Muynck. Maar hij sleepte de overigen ook met zich mee, waardoor de strijd uiteinde lijk in een spurt tussen zes beslist moest worden. Met een lengte voor sprong haalde uiteindelijk de Frans man Duval het voor zijn landgenoot Christophe Dupouey. Freddy de Muynck werd (overigens na raadple ging van de fotofinish) tenslotte derde voor de Nederlanders Rudie Nagen- gast en Bennie Gosink. TERNEUZEN Tijdens atletiekwed strijden voor C- en D-junioren(en A-, B- en C-pupillen van de Bergen op Zoomse vereniging Spado, kwam de vertegenwoordigen van het Terneu- zense Scheldesport zeer goed uit de bus. De delegatie van C-junioren uit de Scheldestad was goed voor vijf maal goud, drie maal zilver en twee maal brons. En passant werden ook nog twee club records verbeterd. Davida den Hamer kwam uit op de 300 meter horden. Met haar tijd van 50.4 seconden legde ze be slag op de tweede plaats, maar het be tekende wel een nieuw Scheldesport- record. De andere verbetering kwam op naam van Roald Jonkman. Deze blijkt aan het eind van het seizoen nog in een uit- stekende vorm te steken. Nadat hij vo rige week het clubrecord op de 1500 meter al wat scherper stelde, herhaal de hij dit huzarenstukje in Bergen op Zoom. Met een tijd van 4.25.1 sleepte Jonkman de overwinning in de wacht. Resultaten C-junioren Scheldesport: Meis jes; 300 meter horden: 2 Davida den Hamer 50.4 sec.; kogelstoten: 1 Hona Weedagen 9,76 m; verspringen: 1 Kathlien Jasman 4.76 m, 7 Davida den Hamer 4,25 m; 80 meter: 3 Davi da den Hamer 11.4 sec., 4 Ilona Weedagen 11.5 sec., 7 Kathlien Jasman 11.8 sec.; dis cuswerpen: 1 Ilona Weedagen 23,64 m, 2 Kathlien Jasman 23,12 m. Jongens: hoogspringen: 4 Han Jager 1,60 m, 7 Dermis Coppieters 1,55 m, 9 Etien Schuit 1,50 m, 10 Rens Naeye 1,45 m, 12 Roald Jonk man 1,40 m; 1500 meter: 1 Roald Jonkman 4.25.1 min., 6 Jeroen Verschuren 4.50.0 min.; kogelstoten: 1 Dennis Coppieters 13,00 m, 2 Etien Schuit 11,94 m, 3 Rens Naeye 10,96 m, 6 Remy Lauwerse 10,18 m, 9 Martijn Ver schuren 8,74 m, 10 Nils Cullie 8,44 m, 11 Je roen Verschuren 7,76 m; 300 meter horden: 3 Etien Schuit 45.3 sec., 4 Nils Cullie 47.1 sec., 5 Jürgen Groosman 47.4 sec.; 100 meter: 3 Dennis Coppieters 12.6 sec., 6 Jürgen Groos man 13.2 sec.; speerwerpen: 3 Dennis Cop pieters 39,72 m, 4 Han Jager 39,18 m, Roald Jonkman 29,48 m, Remy Lauwerse 29,26 m, Jürgen Groosman 26,96 m, Rens Naeye 26,50 m, Martijn Verschuren 24,50 m. OVEZANDE - Het kan zijn dat de titel die hij zondagmiddag heeft gehaald hem zo tussen de vijfduizend gulden en het dubbele gaat opleveren. Dat is afhankelijk van wat de sponsor er voor over heeft. De 25-jarige Zeeuwse motorracer Henk de Winter zal er het veelvoud aan kosten, dat hij dit jaar heeft gemaakt, in elk geval niet mee kunnen vergoeden. Voor de nationale kampioen in de 250 cc standaard, die zijn grootste succes tot nu mocht bij schrijven, is sport dus nog altijd een dure hobby. De eindzege in het kampioenschap in de Yamaha-klasse zal daar voorlopig niet veel aan veranderen. Zijn laatste optreden in die klasse moet echter wel de springplank vormen naar het grote re werk. Henk de Winter, woonachtig in Ovezande, vindt namelijk dat hij in middels heeft laten zien wat hij aan ta lent bezit. De Zeeuwse racer is dan ook van plan om volgend jaar over te stappen van de standaardklasse naar de 250 cc met de snellere motoren. „Dat kost alleen zo veel meer, dat ik nu wel een geld schieter moet zien te vinden." Het is niet ondenkbaar dat die overstap zelfs veel en veel meer gaat kosten. „Ik was dit seizoen twintigduizend gulden kwijt", rekent hij voor. „Maar in de klasse waarin ik nu wil gaan rijden gaat het drie of vier keer zo veel kos ten. De aanschaf van een productie motor kost alleen al zo'n veertigdui zend gulden." Het mag dus na zijn succes van dit jaar duidelijk zijn: de getalenteerde motor racer kan het zonder een sponsor ver der wel vergeten. Henk de Winter werkt als pijpfitter bij Hoechst, is wel iswaar nog ongehuwd, maar wil zijn carrière verder uitbouwen. Hij heeft zich voorgenomen in het komende ra ceseizoen onder meer dee TT van As sen te rijden. strijdenreeks van zeven in totaal, mag dan ook verbazingwekkend heten. Re gelmatigheid, zo blijkt uit de uitslagen over een heel jaar, was het sterkste wa pen van De Winter, want van die zeven won hij er slechts één: in Raalte. ,Ik heb goed materiaal nodig om in de 250 cc mee te kunnen, maar dat is nog niet alles", zo kan hij nu al verzeke ren. Je moet veel reizen naar wedstrij den, je hebt een monteur nodig en je moet tegenslagen kunnen overwin nen." Daarover kon hij de laatste ja ren wel meepraten, want van tegen slagen is De Winter zeker niet ge spaard gebleven. Twee geleden nog maar werd zijn sei zoen zelfs helemaal overschaduwd door een zware val. De Winter hield er een verbrijzelde enkel en een gebroken pols aan over. Toch, zo benadrukt hij, wil hij daar liever niet meer over pra ten. „Het komt zo slecht over voor de motorsport." De nasleep van die valpartij speelt hem echter nog parten. Vorig jaar is pas ontdekt hoe ernstig zijn enkel er aan toe is en bleek ook dat volledige genezing alleen door een operatieve in greep een kans van slagen heeft. Bin nen zeer korte tijd zal Henk de Winter dan ook dringend onder het mes moe ten. Zijn nationale titel, die zondagmiddag in Almere werd behaald na een wed- Drie keer (waarvan twee in Assen) werd hij tweede en in de laatste race volstond het om bij de eerste vier te eindigen om daarna het nationaal kampioenschap op te eisen. Henk de Winter: „Toch leek het in de training zaterdag nog even mis te gaan. Ik reed tegen een achterblijver op en liep daarmee een blessure op. Mijn voet is zelfs nu nog zo gezwollen, dat ik van daag (maandag) even naar het zieken huis moest." De Zeeuwse motorracer was zondag in de wedstrijd echter als snelste weg. Er leek dus geen vuiltje aan de lucht, tot dat een ongelukkige handeling („hij schoot uit zijn versnelling") bijna werd afgestraft. De Winter moest achtervol gen vanuit de tiende positie, maar slaagde er wonderwel in om toch derde te eindigen. Hij toonde zich daarmee de beste van de 44 deelnemers aan dit kampioen schap. Henk de Winter is aan zijn vijf de seizoen bezig en reed eerst onder meer in de Yamahaklasse 350 cc en in de standaardklasse 750 cc. De klasse waarin hij dit jaar uitkwam wordt vol gend seizoen opgeheven. Henk de Winter toont trots zijn kampioensbeker. VLISSINGEN Een zwemploeg van Luctor uit Middelburg heeft zondag deelgenomen aan sprintwedstrijden van de Zijl/LGB in Leiden. Op het pro gramma stonden alle zwemslagen over 50 meter in verschillende leef tijdsgroepen. Hoe sterk de Middelburger Rudie Goudswaard wel is op het onderdeel vlinderslag, bleek ook nu weer. Hij was op de 50 meter de snelste van alle he ren van de zes deelnemende clubs en noteerde de prachtige Zeeuwse toptijd van 26,9, waarmede hij het oude record met maar liefst 0,4 seconde verbeter de. Ook Joram Lawalata deed het bij de jongste jeugd erg goed. Hij won zowel de schoolslag (45,2) als de vrije slag (35,5) en werd daardoor ook algemeen winnaar bij de jongens -10 jaar. De ove rige prestaties van de Luctor-leden waren: Rudie Goudswaard: rug 31,8; school 32,7; vlinder 26,9; vrij 24,9; totaal 3e. Tjalf Bras ser: rug 32,7; school 38,8. Richard van Rens- woude: rug 36,8, school 38,8, vrije slag 30,3; Arjen Koole: vlinder 31,7; school 37,4; vrij 27,8. Bij de dames behaalde Hanneke van Staden enkele goede resultaten. Zij werd derde op de schoolslag in 39,2 en noteerde op de vrije slag 30,9, op de rug 36,4 en op vlinderslag 35,2. Verder behaalden Sandra Simpelaar nog een 5e plaats op de rugslag in 37,0 en werd Annemarie Hollestelle 6e op de 2e vrije slag in 33,9. DAW/Sportline won de Bolstertrofee. Luctor werd in de eindstand vijfde. WYCHEN Judoka Sjaak van de Vel de van judovereniging Breskens heeft een internationaal toernooi in Wychen gewonnen. In de finale van de klasse tot 65 kilogram versloeg hij zijn West- duitse opponent met de maximale winst: ippon. Op hetzelfde toernooi maakte zijn clubgenoot Peter Heij- boer zijn rentree na een gedwongen af wezigheid van bijna een jaar. Heijboer scheurde vorig jaar tijdens de Zeeuwse titelstrijd zijn kniebanden. Maar door de eerste partij met ippon te winnen overwon de Breskense judoka zijn ze nuwen. Uiteindelijk bereikte hij in een veld van twintig deelnemers nog een goede vierde plaats. Zijn laatste wed strijd verloor hij van Kobus van Dijke, meefvoudig Nederlands kampioen. VLISSINGEN De zwemploeg de Schelde heeft in Middleburg vi de eerste keer de 'Cor Wagenaar vv selbeker' gewonnen. Deze wedstri die traditioneel in de tweede helft de maand september wordt geh< den, was één keer door Luctor en l« keer door de Stormvogel gewonnei In Middelburg bleek al snel dat bek houder de Stormvogel weinig kans z hebben op de eindzege. Daarvoor deze Vlisisngse B-ploeg net wat zwak tegenover de ploegen van Schelde, Scheldestroom en de zwe club Koewacht die praktisch vollec aan de start kwamen. Ilse de Jonge van Scheldestroc zwom een zeer scherpe tijd op de 1 meter rugslag (1.11.7). Ook de 100 n ter vrije slag won zij in de scherpe t van 1.01.8. De officieuse einduitslag: 1 de Schel 3797.1 sec., 2 Scheldestroom 3837,3, 3 Stormvogel 3861,2,4 ZCK 3986,6, 5 de Bei landers 3915,0,6 de Ganze 4197,5,7 de Brui vis 4263,9, 8 Zuidwester 4355,9. De uitslagen waren: 100 m rugslag dames Ilse de Jonge, Scheldestroom (ZVS) 1.11.7 Ilse Schram, ZCK, 1.14.6, 3 Lyda Vos, Bei landers (BEV) 1.15.2,; 100 m rugslag meisj -10 j.: 1 Ingeborg Francke, Bruinvis (BR 1.33.8, 2 Judith Salomé, ZVS, 1.36.9, 3 Jan Scherbeyn, ZVS, 1.37.4; 100 m rugslag me jes -16 j.: 1 Lieke Schouwenaars, Schelt (SCH), 1.15.0, 2 Peggy Ysebaert, BR 1.18..3, 3 Heieen Ramselaar, SCH, 1.20 100 m vrije slag heren: 1 Edward Dekk Kleyn, SCH, 57.2, 2 Jan Brink, Stormvogf (STV) 57.4, 3 Harry Geerlings, BEV, 57 100 m vrije slag jongens -10 j.: 1 Vincent K: lemein, Zuidwester (ZW), 1.23.5, 2 Pasc Vemaeve, BRU, 1.26.1, 3 Patrick v. d. Voi de, ZVS, 1.29.8; 100 m vrije slag jongens- j.: 1 Alex Boers, SCH, 59.7, 2 Tijl Vercaut ren, SCH, 1.00.1,3 Auk de Maat, ZCK, l.OO 100 m vrije slag jongens -12 j.: 1 Edw Nieuwland, BEV, 1.10.5, 2 Thijs Salon ZVS, 1.10.9, 3 Jeroen Huysen, SCH, 1.12 100 m rugslag meisjes -14 j.: 1 Eline Velgei dijk, ZCK, 1.15.1, 2 Mireille Roche, Z7 1.17.6, 3 Ingeborg Hamelinck, ZCK, 1.20 100 m vrije slag dames: 1 Ilse de Jonge, ZV 1.01.8,2 Katinka Brouwer, BEV, 1.03.8,31 ther van Weele, SCH, 1.04.3; 100 m vrijesl meisjes -10 j.: 1 Ingeborg Francke, BR 1.19.7, 2 Marlie Braber, STV, 1.22.4, 3 Jan Scherbeyn, ZVS, 1.24.0; 100 m rugslag me jes -12 j.: 1 Laura van de Kreeke, ZVS, 1.1 2 Inge Michielse, ZVS, 1.24.6, 3 Astrid 2 gers, SCH, 1.25.7; 100 m vrije slag jongen 14 j.: 1 Peter Verdunnen, ZCK, 1.05.4, Frans Vermeulen, STV, 1.06.8, 3 Maart van de Zwan, SCH, 1.06.9; 100 mmgslagt ren: 1 Jan Brink, STV, 1.06.7,2 Edward De ker Kleyn, SCH, 1.07.0, 3 Serge Segboi BEV, 1.08.8; 100 m vrije slag meisjes -16 j. Majella de Coninck, BRU, 1.05.0, 2 Claud Rutten, ZVS, 1.07.2, 3 Heieen Ramselai SCH, 1.08,5; 100 m rugslag jongens -10 j.: Patrick van de Voorde, ZVS, 1.36.8,2 Pasc Vemaeve, BRU, 1.39.0,3 Vincent Kallemei ZW, 1.40.6; 100 m rugslag jongens-16 j.: 1T Vercauteren, SCH, 1.09.6, 2 Jeroen vand Broeke, STV, 1.12.6, 3 Richard van Ooste BEV, 1.14.3; 100 m vrije slag meisjes, -12 j. Ryan Verplanke, ZVS, 1.08.6, 2 Yvörine Sa ders, STV, 1.13.5, 3 Monique Geernae Ganze, 1.15.3; 100 m rugslag jongens, -12 j. Edwin Nieuwland, BEV, 1.22.1, 2 Sand Groen, BEV, 1.25.7,3 Jeroen Huyssen, SC 1.26.9; 100 m vrije slag meisjes, -14 j.: 1 Mi jon Boidin, ZVS, 1.07.8, 2 Mireille Roel ZVS, 1.09.7, 3 Eline Velgersdijk, ZCK, 1.10. 100 m rugslag jongens, -14 j.: 1 Marco H rinck, STV, 1.20.0, 2 carlo Comelis, ZV 1.20.6, 3 Maarten van de Zwan, SCH, 1.21 8x50 m vrije slag en rugslag est., heren: Schelde 4.24.0, 2 Bevelanders 4.24.7, Stormvogel 4.26.9; 8x50 m vrije slag en ru slag est., dames: 1 Scheldestroom 4.37.1, Schelde 4.37.8, 3 ZCK, 4.53.5. VLISSINGEN - Bij een wielerwe strijd voor amateurs in het Belgiscl Baasrode is Sylvester Aarts uit Kru ningen op de vierde plaats geëindig De wedstrijd leverde een overwii ning op voor de Belg Geert Joo Frank Geensen uit Terneuzen wei twintigste. Voor Jacco Schroevers uit Amemu den was er eveneens een vierde p weg gelegd. Dat resultaat behaalt Schroevers in Duffel, waar de bloeme naar de Belg Danny Dierickx gingei Heddy Nieuwdorp uit Yerseke behaa de een vijfde plaats in de amateurwei strijd van Zwalm-Rozebeke en dai ging de zege naar de Belg Peggy Ve schuere. In Sint Niklaas werden Har Moens uit Vogelwaarde en Cor Ve vaet uit Walsoorden respeetievelij 15e en 20e. Junior Davy Dubbeldam uit Sluisk tenslotte overschreed als negende d aankomstlijn in Lede; daar won i Belg Kurt Rogge. TERNEUZEN Angelo Obrie toont woensdag weer eens zijn krachten ti dens de door de atletiekverenigin Scheldesport georganiseerde Coope test. Op de kunststofatletiekbaan va het sportcomplex aan de Zuiderpari laan liep de Terneuzense atleet hl baanrecord aan flarden. Obrie real seerde gedurende de 12 minuten dl rende conditietest een afstand va 4000 meter. Het oude record van meter stond ook al op zijn naam. Pascal de Grave en Anné van Duivel dijk legden beiden beslag op een twei de plaats met een afstand van 3775 mi ter. Organisatorisch was de Cooperte ook meer dan geslaagd te noemen. D organisatoren van Scheldesport koi den 100 deelnemer inschrijven. Uitslagen: Heren: Angelo Obrie (Temei zen) 4000 meter; 2 Pascal de Grave (Sas va Gent) 3775; 3 Anné Duivendijk (Temen® 3775; 4 Patrick Suy (Hoek) 3575; 5 Jacco He weyer (Biervliet) 3550; Bert de Ruijssclu (Aardenburg) 3550; Ron Goossen (Cadzani 3550; 8 Jan Haalboon (Hulst) 3450; Pasc Kool (Hoek) 3450; Tonnie Strijdonck (Te neuzen) 3450. Dames: 1 Yvonne de Grave (Temeuzei 2925; 2 Connie Dekker (Temeuzen) 2900; Christa Becu Jabbeke) 2575; 4 J. de Graan (Temeuzen) 2000. Jongens tot 15 jaar: 1 Theo Rabbout (Zuil zande) 3450; 2 Lennart Nicolai (Bresk® 3250; 3 Jürgen Groosman (Hoek) 3225; Mare Roosenbrand (Temeuzen) 3175; 5 S vier van Nieuwennove (Temeuzen) 3075. Meisjes tot 15 jaar: 1 Davina van Luik (Tf neuzen) 2675; 2 Eva Dijkhuis (Temeuzei 2625; 3 Marjolein de Meijer (Temeuzei 2600; Miranda van Duivendijk (Temeuzei 2600; 5 Elke Levien (Terneuzen) 2550.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 26