PZC Terneuzen in beroep tegen opheffen pont naar Politie stuurde jongen met stiletto naar huis Twist rond ophalen oude koelkasten in Sas van Gent Yerkeersles bij Op Weg voortaan op schoolplein streek Activiteiten voor ouderen REACTIE OP BESLUIT WATERSTAAT Afgeslankt Grootste moeite Afasievereniging WIE KWAM ER OP HET IDEE? PAKKET VOOR NABOOTSEN SITUATIES Gepikt DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1989 z 20 AXEL CLINGE Muziekgezelschappen scoorden hoog op festival Izegem Inbraken in winkels Windhondenrennen Sint Gillis Waas (B) HOEK HULST KOEWACHT OSSENISSE Clubkampioenschap tennisvereniging SCHOONDIJKE TERNEUZEN Wie nog deze maand een nieuwe Metro, Maestro, Montego of Rover 200 koopt, kan profiteren van een zeer aantrekkelijk aanbod: 0% rente bij 12 maanden financiering (5.8% bij 24 maanden, 7.9% bij 36 maanden) of maar liefst tl. 1000,- korting direkt bij aankoop (behalve voor de Metro GT). Informeer naar de voorwaarden. Ga nu naar de Austin Rover dealer AXEL: Autobedrijf Roelse, Nieuwendijk l,Tel. 01155 -17 74 KAPELLEBRUG: Garage de Beule B.V., Gentsevaart 77-79, Tel. 01140-12 097 TERNEUZEN: Garage Rida Terneuzen BV, Mr. EJ. Haarmanweg 4, Tel. 01150 -13690/17893 Motorclub - De motorclub Ax< houdt vrijdag vanaf 20.00 uur ee feestavond in een tent op het crosste rein aan de Lageweg in Axel. Er zal ti vens een uitreiking van bekers en pr< sentjes aan de deelnemers van d RES-competitie plaatsvinden. Oo kunnen de bezoekers dansen op c muziek van een disco. TERNEUZEN/SLUISKIL - Het ge meentebestuur van Terneuzen blijft zich tot het uiterste verzetten tegen het opheffen van de rijkspont over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil. Rijkswaterstaat heeft de gemeente woensdag definitief laten weten dat de pont binnen nu en een halfjaar ver dwijnt. Direct na de laatste overle gronde, woensdagochtend, kondigde een teleurgestelde wethouder W. Gos selaar aan dat de gemeente zeker ge bruik zal maken van de mogelijkheid om beroep aan te tekenen tegen het besluit van waterstaat. In Sluiskil werd woedend gereageerd. De kern voelt zich al jaren 'het kind van de re kening'. Het is, zo bleek woensdagavond, niet uitgesloten dat die woede uitmondt in een actie. Maar over de aard daarvan werd in Sluiskil nog uiterst geheimzin nig gedaan. CDA-raadslid W. Goethals, zelf Sluis- killenaar, had eigenlijk al niet meer ge rekend op een positieve uitkomst van het laatste overleg tussen delegaties van rijkswaterstaat-Zeeland en het ge meentebestuur van Terneuzen. „Wie de zaken goed heeft gevolgd, zag dit al aankomen. Waterstaat heeft deze be- slissing er op een uiterst eigenzinnige wijze doorgedrukt. Zonder naar de mensen in de streek te luisteren. Er moest worden bezuinigd en daarmee Uit. Sluiskil wordt nu opnieuw stief moederlijk behandeld. Ik plaats trou wens ook enige vraagtekens bij de aan pak van b en w van Terneuzen. Heb ben die wel alles gedaan wat in hun vermogen lag...Ik hoop in elk geval dat men nu alsnog alle mogelijkheden zal aangrijpen om de opheffing te voorko men of in ieder geval de schade zoveel mogelijk te beperken." Volgens een persbericht dat na afloop van het overleg op het stadhuis van Terneuzen werd verstrekt, heeft wa terstaat de knoop pas doorgehakt na een zorgvuldig afweging van de belan gen. De opheffing zal gefaseerd worden uitgevoerd. Er is dus rekening gehou den met beroepsprocedures én daar naast wordt gepoogd de verkeersvei ligheid bij de kanaalbrug van Sluiskil zodanig te verhogen dat die 'kanaal overgang' een goed alternatief vormt voor het verdwijnende pontje. Ing. Vinke, als hoofd van de dienst- kring Kanaal van Terneuzen van wa terstaat nauw betrokken bij de maat regelen: „We gaan in die tussenliggen de periode inderdaad in afgeslankte vorm verder. In de praktijk betekent dat, dat we van maandag tot en met vrijdag gaan varen tussen zeven uur en half vijf, speciaal gericht op het aanbod van scholieren dus. En in de vakanties zullen we dan gewoon stil liggen." De honderden Sluiskillenaren die bij de NSM en de Cokesfabriek aan de oostkant van het kanaal in ploegen diensten werken, zullen dan voorna melijk moeten omrijden via de brug. Wethouder Gosselaar van Terneuzen: „Dat is nu juist een van onze argumen ten tegen de opheffing van de pont. Die brug staat per etmaal zes uur open. Dat levert de mensen dus het nodige oponthoud op." Er zijn meer argumenten. Gosselaar: „Rijkswaterstaat deed ooit, in de zesti ger jaren, de toezegging dat de rijks pont te allen tijde zou fungeren als een ZUIDZANDE - De koninklijke Mu ziekvereniging Veronica uit Zuidzan- de en de drumband Harmonie uit Oostburg behaalden zondag tijdens een gezamenlijk optreden op het Herfstfestival in het Belgische Izegem het op een na hoogste puntenaantal. De gezamenlijke bands wisten 91 van de 100 punten in de wacht te slepen. Alleen de harmonie van de koninklijke Muziekmaatschappij Sint Cecilia uit Ardooie boekte, met 95 punten, een be ter resultaat. Aan het festival deden vier Franse, twee Belgische, een Oos tenrijkse en twee Nederlandse bands mee. permanente vervanging van de vroe gere kanaalbrug in Sluiskil. Dat is emotioneel, maar daarom mag daar niet al te gemakkelijk overheen ge stapt worden. Verder vinden wij de rijkspont de meeste veilige 'kanaal overgang' en bovendien speelt voor ons mee dat jaarlijks toch nog enkele honderdduizenden mensen door de pont worden overgezet. Waterstaat kan dan wel zeggen dat er sprake is van een drastische daling, nou, ik vind twee- tot driehonderdduizend mensen een hele massa. Menig busverbinding zou ervoor in stand worden gehou den." Het alternatief, extra veilig heidsmaatregelen bij de kanaalbrug, vindt Gosselaar te vaag. „We hebben daarvoor nog geen enkel concreet plan gezien." Ing Vinke van waterstaat wees er woensdagavond nogeens nadrukke lijk op dat ook hij en z'n naaste mede werkers de grootste moeite hebben met de maatregel. „Maar we hadden die opdracht om te bezuinigen op men sen en financiën, we werden gecon fronteerd met het feit dat niet een van de belangengroepen wilde meebetalen in de exploitatie en we hadden te ma ken met het feit dat het aantal passa giers enorm daalde. Tot en met augus- tusvan dit jaar is een daling met 65 procent geconstateerd. Omgerekend betekent dat een terugval naar nog geen 300.000 mensen." Het hoofd van de dienstkring kanaal had z'n hoop tot op het laatste moment gericht op de scheepvaartinspectie. Indien die ak koord was gegaan met een eenmans- bezetting van de pont, dan was het in ieder geval mogelijk geweest de dienst in afgeslankte vorm te handhaven. Maar de inspectie ging niet akkoord. Scholieren, de belangrijkste groep passagiers, verlaten de rijkspont in Sluiskil. TERNEUZEN - De regio Zeeuwsch- Vlaanderen van de Afasievereniging houdt maandag vanaf 14.00 uur een bijeenkomst in verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen. Er worden wa fels gebakken en een aantal dames zorgt voor entertainment. AARDENBURG - Bij een inbraak in de winkel van H. P. aan de Kaaipoort in Aardenburg is in de nacht van dins dag op woensdag een groot aantal hen gels, horloges en andere voorwerpen gestolen. De waarde van het gestolene is nog niet bekend. Men kwam binnen door een zijdeur open te breken. In diezelfde nacht werd bij de benzine pomp annex garage van M. O. in Schoondijke een poging gedaan de voordeur van de winkel te forceren. SINT GILLIS WAAS - De Belgische Vereniging voor Windhondenrennen VZW houdt zondag een internationale windhondenren. Op de renbaan 't Ge- laag in Sint Gillis Waas wordt gestre den om de Waasland Derby. Deelname staat open voor alle windhonden uit verschillende klassen. De eerste wed strijden beginnen om 11.00 uur, de fi nale is omstreeks 15.00 uur. HOEK - De kinderen van de openbare basisschool Op Weg in Hoek kunnen voortaan zonder enig gevaar leren omgaan met het verkeer. De school ontving dinsdag namelijk een zoge naamd schoolpleinpakket van Veilig Verkeer Nederland (WN). Het ver keerspakket bevat onder meer kleine verkeersborden, repen plastic die als stoeprand kunnen worden uitgerold, piepkleine pionnetjes en shorts waar op een auto prijkt. De kinderen kunnen zo in de be schermde omgeving van het school plein de gevaarlijkste verkeerssitua ties naspelen. Het opgedane inzicht komt weer van pas op de weg van school naar huis, waar ze worden ge confronteerd met het echte verkeer. Omdat in het pakket verkeer en onder wijs samengaan, reikten de wethou ders W. A. Gosselaar (verkeer) en W. van Walraven (onderwijs) het plein pakket gezamenlijk uit aan J. Lubach en K. Kuyper, van de medezeggen schapsraad van de school. Samen met WN hebben zij gezorgd voor de aan schaf van het lesmateriaal. De ge meente Terneuzen heeft bovendien bij de provincie een subsidie van 2.500 gulden aangevraagd. Daarvoor kan ze vijf pakketten kopen, die de basisscho len in Terneuzen om beurten kunnen gebruiken. Op het politiebureau in Terneuzen was woensdag geen tijd voor het aannemen een stiletto. TERNEUZEN - 'Op 1 oktober wordt het menens', las de 15-jarige Paul van Beek uit Terneuzen op een affiche. Wie voor die datum het wa pen waarover hij (zonder vergun ning) beschikt, inlevert, gaat vrij uit. Maar dat wordt na die eerste oktober anders. Dus stapte Van Beek woensdagmiddag op de fiets, reed naar het politiebureau aan de Rosegracht en legde daar z'n stilet to op de balie. Van Beek kwam van een koude ker mis thuis. Actie? Natuurlijk was er een actie. Alleen, de agent die die in zameling regelt, was er niet. „Kom morgen maar terug, er is nu nie mand beschikbaar", kreeg Paul van Beek te horen. Die werd boos. „Zal ik het dan maai- in de kreek gooien of zo, want ik wil van dat ding af." Maar uiteindelijk hield hij het wa pen nog even bij zich. Een woord voerder van de gemeentepolitie, woensdag in een reactie: „Ik betreur dit ten zeerste. Zo moet het natuur lijk niet gaan; dan schiet zo'n actie aan haar doel voorbij. Wij gaan dit zeker uitzoeken. Op z'n minst had die jongen zijn naam genoteerd moeten worden. Hij is, dat verzeker ik, donderdag van harte welkom." Kinderviering - In de parochil kerk H. Henricus in Clinge wordt zoi dag een kinderviering gehouden. H.j thema hiervan is 'tevredenheid'. Hg Jongerenkoor brengt een aantal zangen ten gehore. De viering begiij om 11.00 uur. Koersbal De koersbalclub van c ANBO in Clinge houdt donderdag 5 september een bijeenkomst voor de li den. De bijeenkomst wordt gehoudeT in het gemeenschapscentrum Malpd tuus en begint om 13.30 uur. Dienst In de Nederlands hervornl de kerk in Hoek wordt zondag een g zinsdienst gehouden. Het thema va de dienst is 'de heelheid van de schej ping'. Voorganger is de heer W. Jansei Het orgel wordt bespeeld door Ad Dieleman. De hervormde en gerefo meerde j eugd van Hoek werkt mee aa de dienst. Zij zal onder meer na afloo voor koffie zorgen in het kerkcentrur Badmintoninstuif - In het kadi van het jubileum 20 jaar Sporthal-I jaar Cultureel Centrum wordt zondï in Den Dullaert in Hulst een badmi toninstuif gehouden, in samenwerkir met de badmintonclub Den Ossaei Alle benodigde attributen zijn in t hal aanwezig, evenals begeleiding. langstellenden kunnen terecht tussi 10.00 en 13.30 uur. Vrouwensoos - Het nieuwe si zoen van de Vrouwensoos in Ko wacht begint vandaag, donderdag. I bijeenkomst begint vanavond om ac: uur in het gemeenschapscentrum I Vlaschaard. Mevrouw M. Hoenselas Perelle geeft een lezing over gastron mie in Frankrijk. Zij besteedt aa dacht aan diverse streekgerechten. I aanwezigen kunnen genieten van smaak van enkele Franse taarten. I soos is toegankelijk voor vrouwen va af 18 jaar. Voor de overhandiging waren twee kinderen uit elke groep van Op Weg uitgenodigd in het gymzaaltje. Ook 'oom agent' was present, evenals WN. Je kunt volgens de wethouders wel al lerlei veranderingen aan de infrastruc tuur rond de school aanbrengen, maar het beste kan de kinderen een goed weggedrag aangeleerd worden, zo stel den zij. „Als het experiment eenmaal loopt, zal het bijdragen aan de ver keersveiligheid", aldus Walraven. Na mens de medezeggenschapsraad be dankte Kuyper de gemeente en WN. Hij noemde het lespakket een goede eerste aanzet voor lessen in veilig ver keer. „Ik hoop dat er intensief gebruik van gemaakt zal worden." De wethouders W. van Walraven (1) en W. A. Gosselaar tweede van rechts) bieden het verkeerspakket aan aan mevrouw J. Lubach en de heer K. Kuyper van de medezeggenschapsraad van Op Weg. SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent kent een nieuw fenomeen, dat tevens uniek is voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Met het oog op de strijd tegen de milieuvervuiling worden sinds drie weken oude koelkasten verzameld en in een centraal depot geplaatst. Maar wat de Sassenaren vooral bezighoudt is de vraag wie op het lumineuze idee is gekomen: mi lieuwethouder Marquinie of de Werk groep Milieu en Huishouden. Eerste gegadigde voor de eer is de mi lieuwerkgroep. Die stuurde het be richt rond dat zij met het inzamelen van koelkasten en diepvriezers wilde beginnen. „We werden regelmatig ge beld door mensen met de vraag wat ze met hun oude apparaten aanmoesten. Ze hadden de gemeente ook al gebeld, maar die vertelde dat ze de dingen maar bij het oud vuil moesten zetten, waarna ze op de vuilnisbelt terecht ko men", vertelt M. Vereecken, lid van de werkgroep. Dat vonden de tien leden van de werk groep eigenlijk geen stijl. Te meer daar de schadelijke stof freon, die gebruikt wordt in het koelsysteem van de kas ten, dan ongestoord het milieu kan vervuilen. „Ik heb wethouder Marqui nie nog gesproken over de telefoontjes van die Sassenaren, die blijkbaar het advies om de koelkasten op het vuil- stort te gooien niet wilden opvolgen. Hij vertelde dat de gemeente geen kans zag om ze apart op te halen. Daar om hebben we zelf het initiatief maar genomen. We vinden het probleem zo groot dat we het niet over ons hart kunnen halen om de mensen naar de stortplaats te verwijzen. Daarom gaan SINT-JANSTEEN - De afdeling Sint- Jansteen van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) heeft een activiteiten programma voor het komende seizoen opgesteld. Iedere eerste woensdag van de maand is er prijskaarten. Liefhe- bers van jokeren komen elke derde woensdag van de maand aan hun trek ken. Elke derde maandag van de maand wordt bingo gespeeld, terwijl de schutters elke vierde woensdag hun sport kunnen beoefenen. De aan vangstijden zijn telkens om 13.30 uur. Verder is er voor de eigen leden op dinsdag gelegenheid om te kaarten, te biljarten en te zingen. Woensdag ver meldt het programma gymnastiek, volksdansen, koersbal, kaarten, biljar ten en fietsen. Donderdag is er gele genheid om te handwerken, te kaarten en te biljarten. KLOOSTERZANDE - Tennisclub Hontenisse heeft haar clubkampioen schappen gehouden. Bij de heren werd Gyon Asselman voor de vierde achter eenvolgende keer kampioen en bij de dames wist de jeugdige Esther Vervaet voor het tweede opeenvolgende jaar de hoogste prijs te behalen. Overige uitslagen: B-poule: heren enkel: Sergio Laplante; dames enkel: Marij van Puyvelde; dames dubbel: Truus de Bakker/ Ria Kint; mixed: Monique Kindt/Robert Asselman. A-poule: dames dubbel: Lies Mast/EUy van Meele; heren dubbel: Gyon Asselman/Jan de Klerk; mixed: Ingeborg Asselman/Wil- liam Asselman. we de apparaten verzamelen en ergens opslaan, in afwachting van stappen van de gemeente die leiden tot een op lossingvoor het probleem." Aan die initiatieven van hogerhand ontbreekt het in Zeeuwsch-Vlaande- ren, constateert Vereecken. „Alle ge meenten zouden een veel radicaler en milieuvriendelijker beleid moeten gaan voeren. We lazen onlangs dat de provincie een soort sloopstraat, waar de koel- en vriesapparaten ontman teld worden, wil gaan aanleggen. De gemeenten moeten meer aandringen op zo'n maatregel. En de provincie moet een stimulerende rol spelen." Heeft de gemeente Sas van Gent dan maatregelen in petto, om te zorgen dat de 'koelers en vriezers' voortaan niet meer achteloos op de vuilnisbelt wor den geschoven? Milieuwethouder L. E. M. Marquinie is verbaasd als hij hoort dat de werk groep Milieu en Huishouden koelap- paraten verzamelt in de hoop dat de gemeente later de fakkel zal overne men: Maar daar zijn wij allang mee bezig! Al een paar maanden. Het is zo dat de mensen de koelkasten buiten kunnen zetten. En als mensen van on ze gemeentedienst die dan zien, wor den ze opgehaald. De koelkasten en diepvriezers worden vervolgens neer gezet in de werkplaats aan de Kerkhof laan." Maar de gemeente heeft tot nu toe nauwelijks ruchtbaarheid aan de nieu we service gegeven. „Waarom wij dat niet hebben gedaan? We kunnen toch niet tot in het oneindige koelkasten en diepvriezers gaan verzamelen. Daar voor hebben we een te beperkte ruimte tot onze beschikking. Ze moeten ook daar geplaatst worden, waar kleine jongens en zo er niet bij kunnen ko men. Pas als de provincie een oplos sing voor het probleem heeft gevon den, gaan we er bekendheid aan ge ven." Maurice Vereecken van de milieu werkgroep reageert woedend op dit verhaal. „Tegen ons heeft hij duidelijk gezegd dat de gemeente geen oplos sing voorhanden had. Drie weken gele den zei hij dat tegen mij, toen ik hem daarover opbelde. En na mijn telefoon tje is hij van alles op poten gaan zetten. Maar zoals vaker gebeurt: niemand weet van iets. Hij heeft het idee ge woon van ons gepikt. Ik vind dat stijl loos. Zoiets doen ze bij de gemeente dikwijls. Ze nemen de ideeën van de werkgroep over om vervolgens met de pluimen te gaan strijken. Wij zijn geen politieke organisatie, maar het is bij zonder erg om zo politiek in de hoek gedrukt te worden." De hele operatie wordt nu, zo vertelt Vereecken, met spijt in het hart terug gedraaid. „Dat de gemeente eerder ideeën van ons heeft gepikt, vinden wij niet zo erg. Het is ons immers te doen om het milieu." Danscursus Het feest- en actii teitencomité Ossenisse verzorgt vo de tweede keer een danscursus in h plaatselijke verenigingsgebouw H ter Nesse. De cursus, voor beginners! gevorderden, bestaat uit twintig li sen. De eerste bijeenkomst begint vandaag, donderdag. De aanvang om 20.00 uur. Kledingbeurs - In Hof ter Nesse Ossenisse wordt zaterdag van 10.001 14.00 uur een kledingbeurs gehoude De kleding wordt vandaag, dond( dag, ingezameld, in basischool I Duinen van 9.00 tot 10.00 uur en Sandeschool van 15.15 tot 16.00 ui De helft van de opbrengst van de beu is voor de inbrenger van de kleding, andere helft wordt besteed aan kindi voorzieningen binnen de dorpskern, Alleenstaandensoos - De afc ling West-Zeeuwsch-Vlaanderen v: de Soos voor Aleenstaanden houdt: terdag vanaf 20.00 uur een gezelli avond in zaal Wijffels in Schoondijl De dansmuziek wordt verzorgd do de Apollo's. Ook wordt er een bingo een verloting gehouden. Geslaagd - Aan de Rijksuniver teit Limburg slaagde voor het doel raai examen Gezondheidswete schappen, afstudeerrichting Geestel ke Gezondheidskunde, Annet Hofm uit Terneuzen. Geslaagd - Aan de Katholieke U: versiteit Brabant in Tilburg is de Ti neuzenaar Dennis A. Dijkgraaf slaagdvoor zijn doctoraal-exam economie. NOG 9 DAGEN: 0% RENTE OFFL.1W- KORTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 34