B en w zien basisschool in Sirjansland bedreigd Bewoners niet juichend over eenrichtingverkeer Eerste paal ontvangststation kabel-tv Schouwen-Duiveland Duivelands plan voor privé-PC ambtenaren Terneuzen in beroep tegen opheffen pont Politie stuurde jongen met stiletto naar huis streek 2( Weg van Tholen naar Oesterdam in gebruik DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1989 BEGROTINGSBRIEF DUIVELAND Voorlichtingsblad Initiatieven EXPERIMENT DORPSSTRAAT SCHARENDIJKE Zierikzee wint tennistoernooi PREI SCHOR Afgeslankt OP PZEM-TERREIN IN ZIERIKZEE Elkerzeeseweg Vakantieadres THUIS WENNEN AAN APPARATUUR REACTIE OP BESLUIT WATERSTAAT Grootste moeite VVV op zoek naar folderpost Sint-Annaland Recreatief volleybal in Zierikzee B en w Zierikzee waarschuwen minister tegen kokkelvissers Blikschade op rotonde 'AbrijfNT NIET At m WEZIG NIEUWERKERK - Het gemeentebe stuur van Duiveland houdt het leer lingenaantal van de openbare basis school in Sirjansland 'nauwlettend in de gaten'. Dit is nodig in verband met de instandhouding van de school, schrijft het college van burgemeester en wethouders in de begrotingsbrief. Momenteel telt de school in Sirjans- OESTERDAM - De verbindingsweg tussen de Oesterdam en de rondweg Tholen/Sint-Maartensdijk is klaar. Aan de weg is drie jaar lang gewerkt. Woensdag kon de eerste automobilist over de nieuwe verbinding rijden. Commissaris der Koningin in Zee land, dr C. Boertien, opent de nieuwe route maandag 6 november. Provinciale waterstaat heeft nog an derhalve maand nodig om de aangren zende landbouwwegen op te knappen, die gedurende de aanleg van de weg zwaar zijn belast door het (vrachtver keer. De Veerweg krijgt bijvoorbeeld een nieuwe asfaltlaag. Het verkeer over die polderweg kan binnenkort via een tunneltje richting Gortzakweg en Oosterscheldedijk. „Over anderhalve maand hoort het werk er piekfijn bij te liggen", aldus A. Lievense van provin ciale waterstaat. Langs de nieuwe verbindingsweg komt een fiks aantal iepen. Burge meester H. A. van der Munnik van Tholen plant op de openingsdag de eerste boom. Bij de Oosterscheldedijk is tevens een begin gemaakt met de uitbreiding van de Karrevelden, die door de aanleg van de verbindingsweg voor een deel verdwenen. 191738 sep 89 land 28 leerlingen. De ondergrens van de laatste school in een kleine kern bedraagt thans 23 leerlingen. Dit schooljaar wordt, blijkt verder uit de begrotingsbrief, getracht een pro ject 'Vandalisme-Nee' uit te voeren op de basisscholeh. Het project is aange past aan de situatie in de gemeente Duiveland. Volgens b en w zijn de 'aanmerkelijk stijgende uitgaven' voor het leerlin genvervoer met name een gevolg van het feit dat veel leerlingen uit de kern Oosterland de Eben Haëzerschool, de school voor speciaal onderwijs in Ka- pelle, bezoeken. Overigens wordt ge tracht de vervoerskosten zoveel moge lijk te beperken door gezamenlijk ver voer met leerlingen uit andere ge meenten. Verder wordt getracht kos ten te besparen door, indien mogelijk, leerlingen gebruik te laten maken van het openbaar vervoer. Het dagelijks bestuur van Duiveland wil volgend jaar een gemeentelijk voorlichtingsblad gaan verzorgen. Dit wordt nodig geacht ten behoeve van een actieve voorlichting van de bevolking. Op deze wijze kan recht streeks berichtgeving plaatsvinden over (nieuwe) ontwikkelingen in het gemeentelijk beleid, aldus b en w. Te vens bepleiten zij aansluiting van Duiveland bij de Raad van Europese Gemeenten en Regio's (REGR). Dit ge let op de totstandkoming van de Eu ropese markt in 1992, waardoor - zo verwacht het college - ook het beleid van de Nederlandse gemeenten en provincies sterk zal worden beïn vloed. Het college van b en w is voornemens met het gemeentebestuur van Bruinis- se te gaan praten over de aanschaf van een eenvoudig verkenningsvaartuig voor hulpverlening door de brandweer op de Oosterschelde. Inmiddels is in het kader van een gemeenschappelij ke regeling voor de hulpverlening een aantal uitvoeringsmaatregelen vast gesteld, maar deze bieden, aldus b en w, geen volledige bewaking ten aan zien van het gemeentelijk grondge bied. „De eerste verkenning van om vang en gevolgen, zoals bepaling van vergiftigings- en explosiegevaar, blijft een taak van de gemeentelijke brand weer." B en w beraden zich - 'mede aan de hand van de plannen van een onderne mer' - over de invulling van het in het Streekplan als recreatieconcentratie aangegeven gebied bij Ouwerkerk. Gelet op de aan de gang zijnde bouw van een onderkomen voor de Schiet vereniging Schouwen-Duiveland wil het college volgend jaar beginnen met de herinrichting van het voormalig sportterrein te Nieuwerkerk. Ook het voormalig sportterrein in Oosterland is aan een herinrichting toe, maar in dit geval in het kader van de realise ring van het dorpsplan Oosterland. In de begroting 1990 van Duiveland is een bedrag van 1.500 gulden geraamd voor ontwikkelingssamenwerking. Het geld is bestemd voor ondersteu ning van initiatieven uit de bevolking in het kader van ontwikkelingssa menwerking. Het college maakt in de begrotings brief duidelijk dat per 1 januari daad werkelijk zal worden begonnen met het controleren van bedrijven, (hinder- wetuitvoeringsprogramma). Voor het controleren van de vergunning komen 75 bedrijven in aanmerking; 12 bedrij ven zullen worden aangeschreven een vergunning aan te vragen. De ont- werp-begroting van Duiveland voor 1990 sluit met een post voor onvoorzie ne uitgaven van ruim 189.000 gulden. SCHARENDIJKE - De bewoners van de Dorpsstraat en omgeving in Scha- rendijke zijn niet erg positief over het experiment om in die straat eenrich tingverkeer in te voeren. De reacties variëren van 'finaal mislukt' tot 'al leen voor fietsers een verbetering'. Dat bleek woensdagavond in een ver gadering van de commissie voor alge mene en bestuurlijke zaken van de ge meente Middenschouwen. Vooral het gebrek aan controle droeg bij aan de vrij negatieve reacties van de omwonenden. „De mensen weten BROUWERSHAVEN - In Brouwers haven en in Kerkwerve is onder grote belangstelling het jaarlijks terugke rende tennistoernooi 'Zierikzee 25 bo kaal' gehouden. De wedstrijden voor de eerste plaats gingen uiteindelijk tussen Zierikzee en Duiveland. Zierik zee won, met één punt verschil. Uitslag: 1 Zierikzee, 2 Duiveland, 3 Wester- schouwen, 4 Bru-Ten, 5 Scelveringhe, 6 Brouwershaven, 7 Den Haene, 8 WIK, 9 Scharendijke. niet wat eenrichtingverkeer is", wist een van de aanwezigen te vertellen. Ook over het verder invoeren van een richtingverkeer in het gebied Dorps straat/Dij kstraat/B aken in Scharen dijke verschillen de meningen. Over die plannen werd woensdag de mening van de leden van de commissie en van de dorpsbewoners gepeild. Er bestond onder meer vrees voor geluidsoverlast Muziekavond - Het Hervormd Kerkkoor Dreischor houdt zaterdag een zang- en muziekavond in de her vormde kerk aan de Ring. Naast het koor, onder leiding van J. Knuist, werken aan dit concert mee het christelijk gemengd koor Laus Deo uit Bruinisse, onder leiding van C. den Braber, de muziekvereniging Crescen do uit Dreischor, onder leiding van L. van Mechelen, en het christelijk ge mengd koor De Harpe Davids uit Co- lijnsplaat, onder leiding van P. Kar man. Op het programma staan werken van F. Mendelssohn-Bartholdy, C. H. Purday, A. den Arend en J. de Haan en verder kerkelijke liederen en het Zeeuws volkslied. Het concert begint om 19.45 uur. TERNEUZEN/SLUISKIL - Het ge meentebestuur van Terneuzen blijft zich tot het uiterste verzetten tegen het opheffen van de rijkspont over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil. Rijkswaterstaat heeft de gemeente woensdag definitief laten weten dat de pont binnen nu en een halfjaar ver dwijnt. Direct na de laatste overle gronde, woensdagochtend, kondigde een teleurgestelde wethouder W. Gos- selaar aan dat de gemeente zeker ge bruik zal maken van de mogelijkheid om beroep aan te tekenen tegen het besluit van waterstaat. In Sluiskil werd woedend gereageerd. De kern voelt zich al jaren 'het kind van de re kening'. Het is, zo bleek woensdagavond, niet uitgesloten dat die woede uitmondt in een actie. Maar over de aard daarvan werd in Sluiskil nog uiterst geheimzin nig gedaan. CDA-raadslid W. Goethals, zelf Sluis- killenaar, had eigenlijk al niet meer ge rekend op een positieve uitkomst van het laatste overleg tussen delegaties van rijkswaterstaat-Zeeland en het ge meentebestuur van Terneuzen. „Wie de zaken.goed heeft gevolgd, zag dit al aankomen. Waterstaat heeft deze be slissing er op een uiterst eigenzinnige wijze doorgedrukt. Zonder naar de mensen in de streek te luisteren. Er moest worden bezuinigd en daarmee uit. Sluiskil wordt nu opnieuw stief moederlijk behandeld. Ik plaats trou wens ook enige vraagtekens bij de aan pak van b en w van Terneuzen. Heb ben die wel alles gedaan wat in hun vermogen lag...Ik hoop in elk geval dat men nu alsnog alle mogelijkheden zal aangrijpen om de opheffing te voorko men of in ieder geval de schade zoveel mogelijk te beperken." Volgens een persbericht dat na afloop van het overleg op het stadhuis van Terneuzen werd verstrekt, heeft wa terstaat de knoop pas doorgehakt na een zorgvuldig afweging van de belan gen. De opheffing zal gefaseerd worden uitgevoerd. Er is dus rekening gehou den met beroepsprocedures én daar naast wordt gepoogd de verkeersvei ligheid bij de kanaalbrug van Sluiskil zodanig te verhogen dat die 'kanaal overgang' een goed alternatief vormt voor het verdwijnende pontje. Ing. Vinke, als hoofd van de dienst- kring Kanaal van Terneuzen van wa terstaat nauw betrokken bij de maat regelen: „We gaan in die tussenliggen de periode inderdaad in afgeslankte vorm verder. In de praktijk betekent dat, dat we van maandag tot en met vrijdag gaan varen tussen zeven uur en half vijf, speciaal gericht op het aanbod van scholieren dus. En in de vakanties zullen we dan gewoon stil liggen." De honderden Sluiskillenaren die bij de NSM en de Cokesfabriek aan de oostkant van het kanaal in ploegen diensten werken, zullen dan voorna melijk moeten omrijden via de brug. Wethouder Gosselaar van Terneuzen: „Dat is nu juist een van onze argumen ten tegen de opheffing van de pont. Die brug staat per etmaal zes uur open. Dat levert de mensen dus het nodige oponthoud op." Er zijn meer argumenten. Gosselaar: „Rijkswaterstaat deed ooit, in de zesti ger jaren, de toezegging dat de rijks pont te allen tijde zou fungeren als een permanente vervanging van de vroe gere kanaalbrug in Sluiskil. Dat is Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs drijft de eerste paal voor het ontvangststation van Zekatel in Zierikzee de grond in. als in de Dorpsstraat gelegenheid komt voor terrassen bij de horeca-ge- legenheden. Verder vond men het be zwaarlijk om de auto's niet meer bij de huizen te kunnen parkeren. Het argu ment van een verkeersdeskundige van het Heidemij Adviesbureau dat de au to niet verder dan 100 meter van de wo ning staat, kon die mening niet veran deren. Invoeren van eenrichtingverkeer in het centrum van het dorp heeft vol gens het commissielid mevrouw P. Berrevoets-Ringelberg een extra be lasting op de Elkerzeeseweg tot ge volg. En die weg heeft al problemen omdat er te hard gereden wordt. De heer G. H. A. M. Cobussen wilde we ten waarom niet eerst met de bewo ners van de betrokken straten gepraat was. Ze kregen pas woensdagavond de gelegenheid hun mening over de ver schillende alternatieven voor het 'ver keerscirculatieplan' van Scharendijke kenbaar te maken. Commissielid C. Boot vond dat de overlast op dit mo ment wel mee valt en zette dan ook vraagtekens bij de noodzaak van het plan. ZIERIKZEE - Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs heeft woensdag in Zierikzee de eerste paal geslagen voor het derde ontvangststation voor ka beltelevisie van Zekatel in Zeeland. Het nieuw te bouwen ontvangststa tion, op het PZEM-terrein aan het Groene Weegje, is de bron van waar uit geheel Schouwen-Duiveland ge voed moet worden. Het slaan van de eerste paal betekent dat grote groepen bewoners van Schouwen-Duiveland vanaf begin 1992 kunnen beschikken over veertien televisie- en achttien radioprogram ma's. Volgens Zekatel-chef A. L. Brasser komt de Zeeuwse Kabeltelevisie Maatschappij 'zeer binnenkort' met een kwartaalplanning, waaruit de be volking in de diverse gemeenten kan opmaken wanneer de eerste beelden via de kabel ontvangen kunnen wor den. De planning omvat de gehele pe riode van uitvoering, gerekend van nu tot 1 januari 1992. Uitgezonderd een klein gedeelte van Zierikzee -omgeving wijk Malta - wordt overi gens met name Westerschouwen als eerste gemeente bekabeld. De reden daarvan is, aldus Brasser, dat Zekatel reeds in een heel vroeg stadium 'bin dende afspraken' met Westerschou wen voor de bekabeling heeft ge maakt. „En pas later met de gemeente Zierikzee". Directeur A. M. Kannekens lichtte die verklaring voor de primeur van de re creatiegemeente in een toesprak nog nader toe. „Want belangrijk punt is natuurlijk ook dat buitenlandse toe risten op hun vakantieadres onge stoord kunnen kijken en luisteren naar hun eigen tv- en radioprogram ma's". In dit verband zag Kannekens kabeltelevisie tevens als een 'slecht- weer-voorziening'. En daarbij teken de hij aan dat het de provincie 'zou sieren' - vanuit dat oogpunt - Zekatel enige subsidie toe te stoppen. Tijdens de bijeenkomst in het PZEM- rayonkantoor in Zierikzee zei direc teur Kannekens dat het waarschijnlijk binnen afzienbare tijd technisch mo gelijk zal zijn ook kabeltelevisiebeel den door te geven in kernen met min der dan 75 woningen (zogenoemde on rendabele gebieden). „Deze gedachte moet nog worden uitgewerkt. Maar in principe ziet het er naar uit dat kabel televisie door middel van schotelan tennes in de nabije toekomst ook in de thans nog onrendabele gebieden ge realiseerd kan worden." De Zekatel-directeur was verder nogal ingenomen met een mededeling van PTT, namelijk dat de kwaliteit van de beeldontvangst in Vlissingen, Middel burg en Goes tot de beste van Neder land op het gebied van kabeltelevisie kan worden gerekend. „En die garan tie kan ik ook voor Schouwen-Duive land geven", verzekerde Kannekens de diverse gemeentelijke vertegen woordigers. Burgemeester Asselbergs haakte on der anderen in op de recente economi sche verkenning van de provincie waaruit blijkt dat 'de glans van Zee land als woon- en werkproyincie aan het verbleken is'. Voor Schouwen-Dui veland geldt echter dat de glans van het provinciaal bestuur volstrekt ver dwijnt als het PZEM-rayonkantoor in Zierikzee binnenkort niet meer zou be staan, aldus mr Asselbergs. De burgemeester noemde het invullen van de 'witte vlek' Schouwen-Duive land op het gebied van de kabeltelevi sie, nu tachtig procent van Nederland intussen al bekabeld is, een goede zaak en mede van belang in het kader van het vestigingsbeleid en het toeris me. emotioneel, maar daarom mag daar niet al te gemakkelijk overheen ge stapt worden. Verder vinden wij de rijkspont de meeste veilige 'kanaal overgang' en bovendien speelt voor ons mee dat jaarlijks toch nog enkele honderdduizenden mensen door de pont worden overgezet. Waterstaat kan dan wel zeggen dat er sprake is van een drastische daling, nou, ik vind twee- tot driehonderdduizend mensen een hele massa. Menig busverbinding zou ervoor in stand worden gehou den." Het alternatief, extra veilig heidsmaatregelen bij de kanaalbrug, vindt Gosselaar te vaag. „We hebben daarvoor nog geen enkel concreet plan gezien." Ing Vinke van waterstaat wees er woensdagavond nogeens nadrukke lijk op dat ook hij en z'n naaste mede werkers de grootste moeite hebben met de maatregel. „Maar we hadden die opdracht om te bezuinigen op men sen en financiën, we werden gecon fronteerd met het feit dat niet een van de belangengroepen wilde meebetalen in de exploitatie en we hadden te ma ken met het feit dat het aantal passa giers enorm daalde. Tot en met augus- tusvan dit jaar is een daling met 65 procent geconstateerd. Omgerekend betekent dat een terugval naar nog geen 300.000 mensen." Het hoofd van de dienstkring kanaal had z'n hoop tot op het laatste moment gericht op de scheepvaartinspectie. Indien die ak koord was gegaan met een eenmans- bezetting van de pont, dan was het in ieder geval mogelijk geweest de dienst in afgeslankte vorm te handhaven. Maar de inspectie ging niét akkoord. NIEUWERKERK - Burgemeester en wethouders van de gemeente Duive land stellen de raad voor een 'PC-pri- vé-project' voor ambtenaren van de gemeente te beginnen. Dat wil zeggen dat de gemeente personal computers aanschaft die de ambtenaren thuis kunnen gebruiken. De mensen moe ten wel tweederde van de aanschaf kosten voor hun rekening nemen. Volgens het college van b en w is de achterliggende gedachte het feit dat het privé gebruik van een computer een positieve uitwerking heeft op hét werken met een computer in de werk omgeving. Steeds meer gemeente ambtenaren zullen in de toekomst in hun werk met een computer te maken krijgen. Met behulp van het project kunnen ze al enigszins vertrouwd ra ken met die apparatuur. Voor de ge meente worden de kosten op 37.140 gulden geraamd. De gemeenteraad praat donderdag 28 september over dit voorstel van het college. Dat ge beurt in een raadsvergadering die om 20.00 uur begint in het gemeentehuis in Nieuwerkerk. SINT-MAARTENSDIJK - De Streek- WV-eiland-Tholen is op zoek naar een folderservicepost in Sint-Anna- land. Op dit moment verstrekt de plaatselijke Rabobank informatie materiaal over het eiland, de beziens waardigheden en de georganiseerde activiteiten. De WV vindt de ope ningstijden van de bank te nadelig voor het uitdelen van folders. De bank is in het weekeinde, wanneer de mees te dagjesmensen komen, gesloten. WV-informatrice A. S. M. Saris-Coole- gem zei woensdag dat Sint-Annaland zich ontwikkelt als een toeristisch plaatsje. „Er is een jachthaven, een camping, een goed hotel, een museum, een palingrokerij en enkele bedrijven die heel goed ingericht zijn om groe pen te ontvangen". Vooral waterspor ters, die maar een paar dagen verblij ven in Sint-Annaland, vinden het een probleem om aan informatie te ko men. „Ze kunnen niet eventjes acht ki lometer naar Sint-Maartensdijk lopen, waar ons kantoor is", aldus mevrouw Saris-Coolegem. De VW heeft sinds jaren in elk dorp een folderservicepost bij de Raboban- ken ondergebracht. „Dat heeft", aldus de informatrice, „altijd redelijk goed gefunctioneerd". Omdat vooral in het weekeinde de behoefte aan informatie groot is bij dagjesmensen in het stadje Tholen en Sint-Annaland besloot de VW vorige jaar al om de folderservice- posten elders onder te brengen. Voor de overige dorpen geldt de informatie verstrekking minder. Een andere zaak die dan op de agenda staat is de wijziging van het bestem mingsplan Buitengebied. Die is nodig omdat de exploitatiemaatschappij Las Vegas uit Goes een loods aan de rijksweg in Nieuwerkerk wil gebrui ken voor opslag van speelautomaten en stalling van voertuigen. Verder praat de raad over enkele sub sidieaanvragen. Dat betreft onder meer de Stichting Historisch Onder zoek Zeeland, de Stichting De Koepel en de Stichting Behoud natuur- en Leefmilieu. Ook staat de aanschaf van een tractor voor de dienst gemeente werken op het programma. ZIERIKZEE - In de voorronde J poule A van de recreatie-volleyJ competitie in Zierikzee blijkt dat Stulp moeiteloos geplaatst zal w| den in poule Al. Vorige week wj Kwiek met 3-0 naar Bruinisse stuurd, vrijdagavond ging WIKl dezelfde cijfers ten onder. Kwiek verloor met 3-0 van De Schl pioen en zal zeker genoegen moetL nemen met een plaats in A2. De Rail bank won met 2-1 van Marco Holmr Renesse 1 verloor opnieuw met 2-1. door toedoen van VC Lob. In B herstelde WIK2 zich van de pi§ lijke nederlaag van de vorige week gen Cluzona, door nu met 3-0 te wj nen van Brogum. Debutant P, startte met een 3-0 overwinning op Zeeuwse Stromen. Cluzona won nieuw, maar de naar deze poule g. gradeerde Taxi Lemson wist toch één set van Cluzona te winnen (2-1) Peestekers heeft kennelijk aspirat] om het volgende seizoen in poule spelen, daar nu ook PTT2 met 3-0 dit team verloor. Overige uitslagen: Poule C: Willibrord Delphi/Mevo 5 2-1; PV Zierikzee-DTS ZWN2-Integratie 1-2. Poule Dl: WIK Cluzona D 1-2; Kwiek D-Brouw D 1-2. Pol D2: VC Zonnemaire D-PTT D 3-0; WIK f WIK D3 0-3; Renesse D-Delphi/Mevo DI Programma voor vrijdag: 19.00 uur: Itj gratie-Willibrordus; WIK D3-VC Zonnen re D: Léon Sport-Zeelandia 1; 19.50 i Zweedse Rode Kniisziekenhuis 2-MP 1 beer; Brouw-De Zeeuwse Stromen; Zweel Rode Kruisziekenhuis D-DFS D2; Ti Lemson-WIK2; 20.45 uur: VC Lob-De Self pioen; PTT2-PJZ1; Delphi/Mevo D-WIKj ZWN2-PV Zierikzee; 21.40 uur: WIKl-PTl Brogum-ZWNl; Kwiek D-WIK Dl; of Dl-De Zeeuwse Stromen D. ZIERIKZEE - Het college van but meester en wethouders van Zierik: heeft in een brief aan de ministers landbouw en visserij het standpi van de gemeenteraad over de Oost schelde als beschermd (staats)natu monument uiteen gezet. In die bi wordt onder meer gewaarschuwd gen de schade die kokkelvissers in Oosterschelde aanrichten. „De aanvaarding door de recreatii gebruiker van de beperkende maal gelen in het Oosterschelde-gebied moeilijker worden, indien het verg ningenbeleid ten aanzien van de k keivisserij ongewijzigd blijft", mek b. en w van Zierikzee aan de minis Verder wordt er op gewezen dat i honden en vogels vooral bij laag wal hinder hebben van de zogenaanfl handkokkel vissers. En de besctj ming van de leefomstandigheden i die dieren heeft er juist voor gezor| zo blijkt uit de brief, dat een aantal perkingen voor de recreatie kracht zal worden. In het schrijven wordt verder op merkt dat een aantal beperkinger het gebied, met name voor de recres diep zal ingrijpen: „Te denken valt: maatregelen om gebieden af te slui cq beperkt toegankelijk te maken v de sportvisserij en de plezierva Ook het aantal spitlokaties voor winnen van zee-aas zal aanzien worden gereduceerd". ZIERIKZEE - Bij een aanrijding tj sen op de rotonde in Zierikzee woensdag om 13.45 uur twee auto's schadigd. De Australiër J. I. B. kwl met zijn auto uit de richting Brouwl haven en reed de rotonde op richt] Bruinisse. Daarbij verleende hij i voorrang aan automobilist C. H. K.l Kerkwerve, die de rotonde opreed vj uit Zierikzee. Bij de aanrijding volgde ontstond alleen blikschade! Op het politiebureau in Terneuzen ivas woensdag geen tijd voor het aannemen een stiletto. TERNEUZEN - 'Op 1 oktober wordt het menens', las de 15-jarige Paul van Beek uit Terneuzen op een affiche. Wie voor die datum het wa pen waarover hij (zonder vergun ning) beschikt, inlevert, gaat vrij uit. Maar dat wordt na die eerste oktober anders. Dus stapte Var Beek woensdagmiddag op de fiets, reed naar het politiebureau aan de Rosegracht en legde daar z'n stilet to op de balie. Van Beek kwam van een koude ker mis thuis. Actie? Natuurlijk was er een actie. Alleen, de agent die die in zameling regelt, was er niet. „Kom morgen maar terug, er is nu nie mand beschikbaar", kreeg Paul van Beek te horen. Die werd boos. „Zal ik het dan maar in de kreek gooien of zo, want ik; wil van dat ding af." Maar uiteindelijk hield hij het wa pen nog even bij zich. Een woord voerder van de gemeentepolitie woensdag in een reactie: „Ik betreu) dit ten zeerste. Zo moet het natuur lijk niet gaan; dan schiet zo'n actie aan haar doel voorbij. Wij gaan dit zeker uitzoeken. Op z'n minst hac die jongen zijn naam genoteerc moeten worden. Hij is, dat verzeke' ik, donderdag van harte welkom.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 32