PZC PPR/PSP-Goes wil grens aan groei van bedrijven Terneuzen in beroep tegen opheffen pont Politie stuurde jongen met stiletto naar huis Weg van Tholen naar Oesterdam in gebruik Bevela nd =Tulinplezier BevelandsTuTnplezier Beveland sTumplezier Bevela nd =Tuïnplezier Beveland =Tumplezier streek GOES: Autobedrijf Akkennans, Fruitlaan 12,Tel. 01100-32150/30338 Openingstijden: 20| Voor een fleurige lente nu bloem bollen planten Zo gaat u een groene in plaats van een grijze winter tegemoet Met tuinverlichting langer tuinplezier Een opknapbeurt geeft uw tuin weer nieuw elan De heide bloeit bij Beveland ADVERTEREN DOET VERKOPEN 'AGENT NIET WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 REACTIE OP BEGROTING KAMPERLAND KAPELLE Fietsendiefstal REACTIE OP BESLUIT WATERSTAAT Grootste moeite Ds Van der Schaft in Wolphaartsdijk neemt afscheid Intrede ds Los in Biezelinge Opvoering blijspel gaat niet door VVV op zoek naar folderpost Wie nog deze maand een nieuwe Metro, Maestro, Montego of Rover 200 koopt, kan profiteren van een zeer aantrekkelijk aanbod: 0% rente bij 12 maanden financiering (5.8% bij 24 maanden, 7.9% bij 36 maanden) of maar liefst tl. 1000,- korting direkt bij aankoop (behalve voor de Metro GT). Informeer naar de voorwaarden. Ga nu naar de Austin Rover dealer "says-* m GOES - Moet Goes wel doorgaan met aantrekking van bedrijven in het hui dige tempo? Het samenwerkingsver band PPR/PSP vindt dat de gemeente raad zinvol moet praten over deze fundamentele vraag. Er zijn, zo meent het, grenzen aan de groei - om het mi lieu te sparen. PPR/PSP stelt dit in haar algemene beschouwingen over de begroting van 1990. De politieke groepering heeft een uit voerige paragraaf gewijd aan het mi lieu. Aantrekken van bedrijven doet het energie- en grondstoffenverbruik toenemen. Ook stijgt de produktie van afvalstoffen en vervuiling. PPR/PSP 'S-GRAVENPOLDER Collecte De PIT-collecte heeft in 's-Gravenpolder 1014,25 opgebracht. Gereformeerd Beraad - Het Confessioneel Gereformeerd Beraad houdt vrijdag 29 september een 're gio-avond' in de gereformeerde kerk in Kamperland. Spreker is ds H. Koets veld uit Dwingeloo, die als onderwerp heeft 'De leiding van God in ons leven'. In de pauze kunnen vragen worden in gediend. Ter bestrijding van de kosten wordt er een collecte gehouden. De bij eenkomst in de kerk aan de Veerweg begint om 19.30 uur. NCVB De afdeling Kapelle van de NCVB houdt vandaag (donderdag) een bijeenkomst in De Vroone. Onder de titel 'Omgaan met het leven' spreekt mevrouw Carla Pols uit Bres- kens dan over creativiteit en de zin van het leven. De vergadering begint om 19.45 uur. vindt dan ook dat er een diepgaande discussie moet komen over de vraag of de gemeente wel door moet gaan met uitbreiden van het industrieterrein. Bedrijven zouden via de hinderwetver gunning een verplichting moeten krij gen milieuvervuiling terug te dringen met de beste technische middelen. Het college van b en w zou dit uitgangs punt in zijn beleid moeten opnemen. Volgens de PPR/PSP zijn in de loop der jaren veel groenstroken in en rond de stad verloren gegaan. Zij is dan ook fel tegenstander van bebouwing van groenstroken met kantoren. Daar waar al gebouwen staan, zoals op het veilingterrein, zouden wel kantoren kunnen komen. Voor het onderhoud van plantsoenen wijst de combinatie op het beleid van' de gemeente Zwolle. Deze gebruikt geen chemische maar mechanische onkruidbestrijding en maakt daar naast gebruik van een zo natuurlijk mogelijke begroeiing. Het samenwerkingsverband vraagi het college om met de woningbouw vereniging voorschriften op te stellen voor milieuvriendelijke woningbouw. Aannemers krijgen dan alleen een op dracht als zij bijvoorbeeld geen tro pisch hardhout en milieu-onvriende lijk isolatiemateriaal gebruiken. En daarentegen energiezuinige woningen bouwen. Een andere paragraaf gaat over fiet sendiefstal. Momenteel kunnen gedu peerden op kijkdagen bij de politie bekijken of hun fiets erbij staat. Wat overblijft kan een rijwielhandelaar en bloc opkopen. De PPR/PSP vindt dat eerst de bestolenen tegen een schappelijke prijs zo'n gevonden kar retje moeten kunnen kopen. Pas daar na kan de rest naar de handelaar. De groepering vindt dat het opschilde ren van de beeldengroep op het stad huis betaald moet worden uit het par- keerfonds. Tot slot hoopt de PPR/PSP dat er een verordening op het stede- schoon komt. Deze moet verhinderen dat mooie historische gevels verande ren in smakeloze winkelpuien. „De laatst gesignaleerde 'miskleun' valt te bezichtigen tegenover het stadhuis: Queensburger", aldus de linkse frac tie. Scholieren, de belangrijkste groep passagiers, verlaten de rijkspont in Sluiskil. TERNEUZEN/SLUISKIL - Het ge meentebestuur van Terneuzen blijft zich tot het uiterste verzetten tegen het opheffen van de rijkspont over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sluiskil. Rijkswaterstaat heeft de gemeente woensdag definitief laten weten dat de pont binnen nu en een halfjaar ver dwijnt. Direct na de laatste overle gronde, woensdagochtend, kondigde een teleurgestelde wethouder W. Gos- selaar aan dat de gemeente zeker ge bruik zal maken van de mogelijkheid om beroep aan te tekenen tegen het besluit van waterstaat. In Sluiskil werd woedend gereageerd. De kern voelt zich al jaren 'het kind van de re kening'. Op het politiebureau in Terneuzen was woensdag geen tijd voor het aannemen een stiletto. TERNEUZEN - 'Op 1 oktober wordt het menens', las de 15-jarige Paul van Beek uit Terneuzen op een affiche. Wie voor die datum het wa pen waarover hij (zonder vergun ning) beschikt, inlevert, gaat vrij uit. Maar dat wordt na die eerste oktober anders. Dus stapte Var Beek woensdagmiddag op de fiets, reed naar het politiebureau aan de Rosegraeht en legde daar z'n stilet to op de balie. Van Beek kwam van een koude ker mis thuis. Actie? Natuurlijk was er een actie. Alleen, de agent die die in zameling regelt, was er niet. „Kom morgen maar terug, er is nu nie mand beschikbaar", kreeg Paul van Beek te horen. Die werd boos. „Zal ik het dan maar in de kreek gooien of zo, want ik wil van dat ding af." Maar uiteindelijk hield hij het wa pen nog even bij zich. Een woord voerder van de gemeentepolitie, woensdag in een reactie: „Ik betreur dit ten zeerste. Zo moet het natuur lijk niet gaan; dan schiet zo'n actie aan haar doel voorbij. Wij gaan dit zeker uitzoeken. Op z'n minst had die jongen zijn naam genoteerd moeten worden. Hij is, dat verzeker ik, donderdag van harte welkom." Het is, zo bleek woensdagavond, niet uitgesloten dat die woede uitmondt in een actie. Maar over de aard daarvan werd in Sluiskil nog uiterst geheimzin nig gedaan. CDA-raadslid W. Goethals, zelf Sluis- killenaar, had eigenlijk al niet meer ge rekend op een positieve uitkomst van het laatste overleg tussen delegaties van rijkswaterstaat-Zeeland en het ge meentebestuur van Terneuzen. „Wie de zaken goed heeft gevolgd, zag dit al aankomen. Waterstaat heeft deze be slissing er op een uiterst eigenzinnige wijze doorgedrukt. Zonder naar de mensen in de streek te luisteren. Er moest worden bezuinigd en daarmee uit. Sluiskil wordt nu opnieuw stief moederlijk behandeld. Ik plaats trou wens ook enige vraagtekens bij de aan pak van b en w van Terneuzen. Heb ben die wel alles gedaan wat in hun vermogen lag..Ik hoop in elk geval dat men nu alsnog alle mogelijkheden zal aangrijpen om de opheffing te voorko men of in ieder geval de schade zoveel mogelijk te beperken." Volgens een persbericht dat na afloop van het overleg op het stadhuis van Terneuzen werd verstrekt, heeft wa terstaat de knoop pas doorgehakt na een zorgvuldig afweging van de belan gen. De opheffing zal gefaseerd worden uitgevoerd. Er is dus rekening gehou den met beroepsprocedures én daar naast wordt gepoogd de verkeersvei ligheid bij de kanaalbrug van Sluiskil zodanig te verhogen dat die 'kanaal overgang' een goed alternatief vormt voor het verdwijnende pontje. Ing. Vinke, als hoofd van de dienst- kring Kanaal van Terneuzen van wa terstaat nauw betrokken bij de maat regelen: „We gaan in die tussenliggen de periode inderdaad in afgeslankte vorm verder. In de praktijk betekent dat, dat we van maandag tot en met vrijdag gaan varen tussen zeven uur en half vijf, speciaal gericht op het aanbod van scholieren dus. En in de vakanties zullen we dan gewoon stil liggen." De honderden Sluiskillenaren die bij de NSM en de Cokesfabriek aan de oostkant van het kanaal in ploegen diensten werken, zullen dan voorna melijk moeten omrijden via de brug. Wethouder Gosselaar van Terneuzen: „Dat is nu juist een van onze argumen ten tegen de opheffing van de pont. Die brug staat per etmaal zes uur open. Dat levert de mensen dus het nodige oponthoud op." Er zijn meer argumenten. Gosselaar: „Rijkswaterstaat deed ooit, in de zesti ger jaren, de toezegging dat de rijks pont te allen tijde zou fungeren als een permanente vervanging van de vroe gere kanaalbrug in Sluiskil. Dat is emotioneel, maar daarom mag daar niet al te gemakkelijk overheen ge stapt worden. Verder vinden wij de rijkspont de meeste veilige 'kanaal overgang' en bovendien speelt voor ons mee dat jaarlijks toch nog enkele honderdduizenden mensen door de pont worden overgezet. Waterstaat kan dan wel zeggen dat er sprake is van een drastische daling, nou, ik vind twee- tot driehonderdduizend mensen een hele massa. Menig busverbinding zou ervoor in stand worden gehou den." Het alternatief, extra veilig heidsmaatregelen bij de kanaalbrug, vindt Gosselaar te vaag. „We hebben daarvoor nog geen enkel concreet plan gezien." Ing Vinke van waterstaat wees er woensdagavond nogeens nadrukke lijk op dat ook hij en z'n naaste mede werkers de grootste moeite hebben met de maatregel. „Maar we hadden die opdracht om te bezuinigen op men sen en financiën, we werden gecon fronteerd met het feit dat niet een van de belangengroepen wilde meebetalen in de exploitatie en we hadden te ma ken met het feit dat het aantal passa giers enorm daalde. Tot en met augus- tusvan dit jaar is een daling met 65 procent geconstateerd. Omgerekend betekent dat een terugval naar nog geen 300.000 mensen." Het hoofd van de dienstkring kanaal had z'n hoop tot op het laatste moment gericht op de scheepvaartinspectie. Indien die ak koord was gegaan met een eenmans- bezetting van de pont, dan was het in ieder geval mogelijk geweest de dienst in afgeslankte vorm te handhaven. Maar de inspectie ging niet akkoord. WOLPHAARTSDIJK - Ds A. J. van der Schaft, emeritus predikant te Wolphaartsdijk, neemt zondag 24 sep tember afscheid als predikant in tij delijke dienst. De dienst begint om 15.00 uur in de hervormde kerk. Abraham Jan van der Schaft werd 27 mei 1922 in Vlaardingen geboren. Na eerst in het bedrijfsleven werkzaam te zijn geweest, werd hij 8 maart 1981 in Baflo op grond van art. 6 KO (singulie re gaven) predikant. Op 5 oktober 1986 ging hij naar Wolphaartsdijk, waar hij 1 juni 1987 met emeritaat ging. Ds Van der Schaft bleef hierna werkzaam in Wolphaartsdijk als predikant in tijde lijke dienst. BIEZELINGE - Mevrouw M. A. Los kandidaat te Utrecht, doet zondag in trede in de hervormde gemeente te Biezelinge-Eversdijk. De dienst begint om 15.00 uur in de hervormde kerk. Be vestiger is drs J. de Geus, gerefor meerd predikant te Utrecht. Mevrouw Los volgt ds L. A. de Graaf op, die begin dit jaar dovenpastor is geworden. OESTERDAM - De verbindingsweg tussen de Oesterdam en de rondweg Tholen/Sint-Maartensdijk is klaar. Aan de weg is drie jaar lang gewerkt. Woensdag kon de eerste automobilist over de nieuwe verbinding rijden. Commissaris der Koningin in Zee land, dr C. Boertien, opent de nieuwe route maandag 6 november. Provinciale waterstaat heeft nog an derhalve maand nodig om de aangren zende landbouwwegen op te knappen, die gedurende de aanleg van de weg zwaar zijn belast door het (vracht-)ver- keer. De Veerweg krijgt bijvoorbeeld een nieuwe asfaltlaag. Het verkeer over die polderweg kan binnenkort via een tunneltje richting Gortzakweg en Oosterscheldedijk. „Over anderhalve maand hoort het werk er piekfijn bij te liggen", aldus A. Lievense van provin ciale waterstaat. Langs de nieuwe verbindingsweg komt een fiks aantal iepen. Burge meester H. A. van der Munnik van Tholen plant op de openingsdag de eerste boom. Bij de Oosterscheldedijk is tevens een begin gemaakt met de uitbreiding van de Karrevelden, die KRUININGEN - Het blijspel 'Geluk bij een ongeluk' dat vandaag, donder dag, in Ons Dorpshuis in Kruiningen zou worden opgevoerd, gaat niet door. Hoofdrolspeler Piet Bambergen is ge blesseerd. De werkgroep Kulturele Evenementen Reimerswaal heeft het toneelstuk verplaatst naar vrijdag 29 september. De voorstelling begint om 20.00 uur. De kaartjes blijven geldig. door de aanleg van de verbindingsweg voor een deel verdwenen. 191738 sep 89 SINT-MAARTENSDIJK - De Streek- VW-eiland-Tholen is op zoek naar een folderservicepost in Sint-Anna- land. Op dit moment verstrekt de plaatselijke Rabobank informatie materiaal over het eiland, de beziens waardigheden en de georganiseerde activiteiten. De VVV vindt de ope ningstijden van de bank te nadelig voor het uitdelen van folders. De bank is in het weekeinde, wanneer de mees te dagjesmensen komen, gesloten. WV-informatrice A. S. M. Saris-Coole- gem zei woensdag dat Sint-Annaland zich ontwikkelt als een toeristisch plaatsje, „pr is een jachthaven, een camping, een goed hotel, een museum, een palingrokerij en enkele bedrijven die heel goed ingericht zijn om groe pen te ontvangen". Vooral waterspor ters, die maar een paar dagen verblij ven in Sint-Annaland, vinden het een probleem om aan informatie te ko men. „Ze kunnen niet eventjes acht ki lometer naar Sint-Maartensdijk lopen, waar ons kantoor is", aldus mevrouw Saris-Coolegem. De VW heeft sinds jaren in elk dorp een folderservicepost bij de Raboban- ken ondergebracht. „Dat heeft", aldus de informatrice, „altijd redelijk goed gefunctioneerd". Omdat vooral in het weekeinde de behoefte aan informatie groot is bij dagjesmensen in het stadje Tholen en Sint-Annaland besloot de VW vorige jaar al om de folderservice- posten elders onder te brengen. Voor de overige dorpen geldt de informatie verstrekking minder. NOG 9 DAGEN: 0% RENTE OF FL.1000,- KORTING MONTEGO TURBO DIESEL ESTATE 37695,- Hel is nu weer tijd om bollen te pionten voor een kleurig voorjaar. Natuurlijk doen. Beveland heeft een grote keus en aantrekkelijke aanbiedingen. „Lenteflora", 45 bollen in overwegend rose en blauwe tinten, f 17,90 Losse bloemenbollen: Narcis Dutch Master f 3,50 per 10 stuks Tulp Apeldoorn f 2,50 per 10 stuks Sneeuwklokjes f i'90 per^Ojtuk^ 2b Goes Tel. 01100-15395 Tuincentrum Beveland bv Nieuwe Rijksweg Als het perkgoed is uitgebloeid hebben we volop mooie coniferen, wintergroene heestertjes en winterbloeiende heide om uw terraspotten en uw tuin mooi op te maken voor de winter. beplante winterbakken en -potten demonstratie van k,:-PüUwea 2b Goes Tel. 01100-15395 Tuincentrum Beveland bv Nieuwe Rijksweg Decoratieve en praktische tuinverlichting verhoogt sfeervol de belevingswaarde en het woongenot van uw tuin. Bovendien zorgt een passende buitenlontaarn voor een veilige entree. Buitenlantoarns met infraroodzoeker (gaat branden als iemand de woning nadert) Buitenwandarmatuur „Massive", ronde bol nu slechts f 14,75 Tuincentrum Beveland bv Nieuwe Rijksweg 2b Goes Tel. 01100-15395 De enthousiaste hoveniers van Beveland steken graag hun vaardige handen uit de mouwen om uw tuin perfect in te richten, te vernieuwen of te verzorgen. Dat uw tuin na een opknapbeurt door Beveland weer nieuw elan krijgt staat gegarandeerd buiten kijf. Een garantie die Beveland als lid van de Kring Tuin en Landschap bovendien zwart op wit kan geven. i vakkundige Maak voor een v„ opknapbeurt tijdig een afspraak. Goes Tel. 01100-15395 Tuincentrum Beveland bv N'euwe Rijksweg Fris van de heidekwekerij bloeiende heidestruiken om nu te planten. Mooie kleuren om uw nazomertuin blijvend mee op te fleuren. Ook geschikt voor bloembakken heideplanten f 1,75 per stuk 10 voor f 15 lV\uv.i iG tif. A neiatjfjiumv.. 10 voor f 15,— I - Rijksweg 2b Goes Tel. 01100-15395 Tuincentrum Beveland bv Nieuwe maandag t/m vrijdag 8.00 - 18.00 uur zaterdag 8.30 - 17.00 uur wegens vroege duisternis geen koopavond meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 30