Terreinwagens op Sloehavencircuit Toppositie weggelegd voor Zeeuwse teams WR voor jaar vol uitdagingen Ronald van Oeveren nu spits bij RBC sport naar 7-Eleven Steve Bauer TER PROMOTIE NIEUWE TAK VAN SPORT Beheersing TAFELTENNISDUO BOMHOF EN VAN OSSELAER Halve kracht VOOR DAMES VAN 'T ZAND EN ARNEMUIDEN Bridgers van start ZEEUWSE VOETBALLER KOMT OP TOEREN Tweeling DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1989 =bw25 Ajax - FC Utrecht toch op 1 oktober In het district Zeeland van de Neder landse Bridge Bond is het bridgesei- zoen 1989-1990 van start gegaan met de viertallencompetitie. In totaal ne men 24-viertallen aan dit evenement deel. Opmerkelijk is dat er clubs zijn die met 7 viertallen inschrijven, naast de clubs waar in het geheel geen belang stelling voor viertallenwedstrijden be staat. Er wordt gespeeld in vijf groe pen. De hoofdkl'as met 6, eerste klas 5, tweede klas A 5 en B en C met elk vier tallen. De hoofdklas, eerste en tweede B en C spelen het gebruikelijke systeem met een uit en een thuiswedstrijd. De twee de klas A spelen vijfhoekswedstrijden. De hoofdklas moet 10, de eerste klas 8 en de tweede klas 6 wedstrijden spe len. Uitslag gespeelde wedstrijden, hoofdklas: ABC III - Reimerswaal I 92-43 (23-7); Zierik- zee - Kurketrekker I 77-54 (19-11), ABC I - ABC II69-55 (17-13). Eerste klas: Valkenisse I - Valkenisse II 72-51 (19-11). VLISSINGEN Zaterdag wordt op het motorcrosster rein van de MSV De Uitlaat de eerste Vlissingse Terrein wagendag gehouden. Els Traskalik en Ad Landman wil len hiermee deze sterk groeiende tak van de autosport naar Vlissingen halen. Els en Ad, beiden betrokken bij de msv De Uitlaat, zijn zelf enthousiaste beoefenaars van de ze sport. Ze zijn er zeker van dat er ook in Zeeland een 'markt' is voor deze sport, gezien de reacties die ze kregen op hun plan. „De ruimte en accommodatie is uitstekend en voor proe ven die de motorcrossbaan zouden kunnen beschadigen hebben we naast ernaast genoeg ruimte", aldus Ad. „En op die manier wordt het terrein nog beter geëxploiteerd", vult Els aan. Toch is men voorzichtig van start gegaan, want de terrein wagen sport is sterk in opkomst. „We schrokken wel een beetje van het aantal deelnemers dat bij die wedstrijden aan de start komt. Dat liep op tot zeshonderd équipes", zegt Ad, „en dat zou voor zo'n eerste toch een beetje te veel zijn". Uitlaat, is Ad maanden bezig geweest met het maken van de terreinwagenbaan, o.a. het aanleggen van de modder bak, hellingen en andere hindernissen. Ze zijn dan ook zeer blij met de medewerking van de MSV De Uitlaat. „Ook op de wedstrijddag komen er heel wat helpen en voor de pun tentelling krijgen we hulp van juryleden van de MSV De Uitlaat". Er is gekozen voor een kleinere opzet, waarvoor regionale dealers zijn benaderd om wagens beschikbaar te stellen. „We hebben veel medewerking gekregen, zodat we er zeker van zijn dat het niet alleen een evenement wordt voor erva ren terreinwagenrijders, maar het is ook de bedoeling dat anderen eens met zo'n wagen door het terrein meerijden". Geholpen door leden van de terreincommissie van MSV De Anders dan bij autocross of motorcross gaat er een deelne mer tegelijk van start en zijn tijd en strafpunten beslis send voor het eindresultaat. Het terreinwagenrijden kan het best verlegeken worden met het trial-rijden in de mo torsport, behendigheid en wagenbeheersing zijn de hoofd zaak. Goed doseren van gas- en rempedaal en het kiezen van de juiste versnelling bij het aangaan van een hinder nis is ontzettend belangrijk. Een keer verkeerd schakelen, gasgeven of remmen betekenend, vast komen te zitten in de blubber, of een motor die afslaat, wat strafpunten ople vert. Iedere wagen wordt bemand door twee personen, waarvan de bijrijder nog diverse opdrachten moet uit voeren in de proeven. Dat de rijders belangstelling hebben werd vorige zaterdag al duidelijk. „Ik was nog wat aan het terrein bezig toen zich al een wagen of tien meldde voor de wedstrijd, zij hadden zich een week vergist, voor zaterdag verwachten we zo'n dertig tot veertig auto's", aldus het Vlissingse paar. De terreinwagendag begint om tien uur en duurt tot onge veer zes uur 's avonds. GENEVE (AFP) - De Canadese wiel renner Steve Bauer komt de komende drie jaar uit voor de Amerikaanse ploeg 7-Eleven. De 30-jarige Bauer, vijfde in het FICP-klassement, fietste voor de Helvetia-La Suisse formatie van Paul Köchli. De overgang werd gisteren door de Zwitsers bekend ge maakt in Geneve. Dertien renners verlengden hun con tract bij Köchli met een jaar. Onder hen de Nederlanders Henri Manders, Peter Stevenhaagen en Gerard Veld- scholten. De Zwitser Hans-Rudi Mar- ki, afkomstig van Panasonic, hoort bij de nieuwelingen van de ploeg. AMSTERDAM (ANP) - De wed strijd uit de eredivisie tussen Ajax en FC Utrecht zal toch op 1 oktober plaats vinden. De hoofd stedelijke politie had de wed strijd aanvankelijk verboden omdat er op die dag niet voldoen de personeel beschikbaar zou zijn voor deze risicowedstrijd. Dames MZ lonken naar nationale titel MIDDELBURG - Na vijf jaar te hebben samengewoond, zijn vorige week vrijdag Jan Henk Bomhof en Ingrid van Osselaer getrouwd. Twee tafeltennissers van Middelburg Zuid (MZ). Toch wordt er in huize Bomhof in Middelburg niet vaak over tafeltennissen gesproken. „Soms wel na afloop van een wedstrijd, maar bijna nooit vóór een wedstrijd. Hoe belangrijk die ook is", zegt Ingrid van Osselaer. Wel stelt Ingrid van Osselaer, de fana tiekste van het tweetal, vast dat de dames van MZ kampioensaspiraties hebben. „Ik vind het eigenlijk eng om te zeggen, maar vooruit dan maar. We gaan proberen landskampioen te worden", aldus de 25-jarige Ingrid van Osselaer. De dames van MZ komen uit in de eredivisie. Megacles, Irene, Hoon horst, Shot en Veldhoven zijn de an dere ploegen. „Zondag bijten we de spits af tegen Veldhoven. Ik denk dat Megacles onze zwaarste tegen stander zal worden. Een goede Joe goslavische speelster is wel vertrok ken, maar ik geloof dat een Chinese speelster naar de club uit Weert is overgestapt. En als dat waar is dan krijgen Ankie Kersten, Inge Tree- busch en ikzelf het nog moeilijk", realiseert Ingrid van Osselaer zich. Driemaal per week trainen de da mes van MZ onder leiding van Koen de Vries. „Je kunt je tijdens zo'n training zo moe maken als je zelf wilt. Ik train om op mijn niveau te blijven, niet meer om iets bij te leren. Die tijd is voorbij", meldt de talentvolle tafeltennisster. „Ik train helemaal niet meer", vult Jan Henk Bomhof aan. „Ik draai deze competitie voor het eerste team van MZ op halve kracht mee. Altijd heb ik al willen voetballen, van daar dat ik me nu als lid van Mid delburg heb aangemeld." Jan Henk Bomhof is niet bang om het gevoel met de ping-pong bal kwijt te raken. „Ik teer nog op mijn ervaring van vroeger. Zowel het eer ste als het tweede team van MZ speelt dit seizoen in de tweede divi sie en die competitie is niet zo zwaar. Vandaar dat Koen de Vries en onze coach Hans Beukert toch af een be roep om me kunnen doen. Het trai nersduo kan verder putten uit Peter Slagter, Michiel Heeren en Koen de Vries. Voor een competitiewedstrijd in deze klasse heb je drie spelers no dig, dus kan ik me af en toe terug trekken", vindt Jan Henk Bomhof. De aantrekkingskracht die tafel tennissen vroeger op Jan Henk Bomhof uitoefende is langzaamaan weggevloeid. „Ik was dag en nacht met tafeltennissen bezig. Dat wil ik nu niet meer. Ik geef training aan het jeugdteam van MZ tot en met 17 jaar. Dat vind ik op dit moment het belangrijkste. Daarna komt voet bal en zelf tafeltennis spelen komt op de derde plaats." Als de 26-jarige Jan Henk Bomhot achter de tafel staat dan wil hij wel winnen. „Ik kan niet tegen mijn ver lies. Maar ik wil gewoon lekker ping pongen. Dus laat ik er niet alles meer voor." Ingrid van Osselaer geeft net als Jan Henk Bomhof ook tafeltennistrai- ning. „Inge Treebush en ik vangen de nieuwkomers op en trainen ze. De allerkleinsten dus. Het loopt de laatste tijd opvallend goed. In au gustus zijn we gestart met acht nieu we leden en nu heeft dat aantal zich al verdubbeld." „Dat moet ook", zegt Jan Henk Bomhof. Volgens hem moet de oude garde met een gerust hart een stapje opzij kunnen doen. „En dat kan al leen als tafeltennissers zich op jonge leeftijd aanmelden, zodat we vroeg met een goeie training kunnen be ginnen." Jan Henk Bomhof is nog niet echt met de start van de tafeltenniscom- petitie bezig. Dat blijkt wel uit zijn opmerking: „Tegen wie we zaterdag moeten? Goh, dat weet ik eigenlijk nog niet." Ingrid van Osselaer loopt naar de kast waar uit ze het club blad van MZ plukt. „Tegen DTS uit Enschede", zegt ze. „Ach, we zien wel hoe het dit jaar loopt", zegt Jan Henk Bomhof ten slotte. Jan Henk Bomhof en Ingrid. van Osselaer: „Thuis wordt er niet over tafeltennis gepraat." VLISSINGEN - Hij straalt als trai ner in elke tafeltenniszaal nog al tijd een grote bezieling uit en is stil- laan uitgegroeid tot een routinier in het vak. Peter Boon is bezig aan zijn vijftiende jaar als trainer. Twee jaar geleden verliet hij MZ om in de anonimiteit aan de toe komst van 'zijn clubje' te gaan werken, want de technisch hoog ge kwalificeerde coach heeft zijn af komst nooit echt verloochend. Pe ter Boon heeft een zwak voor voor 't Zand en zo is het ook andersom. Diep in zijn hart is hij nog altijd het meest begaan met het lot van die vereniging. Hij is alleen ogenschijn lijk iets gematigder, maar zijn ambi ties zijn er niet minder om gewor den. Zo kan hij ook nu weer strijd lustig uitroepen: „We hebben talent bij 't Zand en dus ook toekomst." En het mag inderdaad opvallend heten dat het uit hondertwintig leden be staande clubje vele jeugdige talen ten bezit. Trainen met die talentjes, met de vrij hoog spelende meisjes van 't Zand (eerste divisie) en coachen van het herenteam (vierde divisie). „Zo ongeveer zien mijn taken te om schrijven", vertelt hij op een trai ningsavond. Het had voor de hand gelegen dat Peter Boon het hoogst spelende team (de dames) ook zou coachen. „Maar Lou Louws is er al jarenlang coach. Hij doet het uitste kend, dus ik ga hem niet ineens voor de voeten lopen." De overwinning die Renate Louws, Julia Salamoni en Sandra Tahapari op de allereerste competitiedag hebben behaald, zijn niettemin ook de verdienste van de trainer. „Het was toch een sterke tegenstander", verzekert hij. „We moeten dus goed kunnen meedraaien in deze klas." »Het is een sterke klas", vervolgt hij "Er spelen bijvoorbeeld topspeel- sters als Marlies Somers, Melissa Muller en Judy Williams in. Daarte genover staat dat wij een ijzersterk collectief hebben." Voor de heren van 't Zand, die vorig seizoen slechts op één puntje het kampioenschap verspeelden, gaan als grote favoriet van start in de vier de divisie. Peter Boon is de nieuwe competitie inmiddels ingegaan met zijn vaste basisteam: Leo Zuidweg, Jeroen Louws en Marinus Jan Uyl. Jaap Meerman, de trainer van de meisjes van Arneinuiden, debu teert met zijn selectie in de tweede divisie. Zaterdagmiddag was er ge lijk al een eerste overwinning te vieren. Het werd tegen tegen The Backhands uit Sint Willebrord 6-4. „Toch hadden we een zwaar hoofd in de start", verzucht Meerman. „We hebben namelijk twee gebles seerde speelsters." Tijdens een trainingskamp van een week in Limburg liep Anita Kusse een scheurtje in de enkelbanden op. „Ze speelde op een dag mee in een voetbalpartijtje en werd in een duel geraakt", legt Jaap Meerman uit. Bovendien was Monique Goor- machtig ook niet fit en was er dus sprake van verzwakking. Jaap Meerman: „Vooral die eerste wedstrijd was voor ons belangrijk, omdat we tegen een ploeg speelden die ook gepromoveerd was. We moesten dus eigenlijk winnen, want er gaan aan het eind twee ploegen uit." De drie speelsters (Anita Kusse, Co- ra Schuit en Monique Goormachtig) promoveerden vorig jaar en zijn dat seizoen weer iets gegroeid. Jaap Meerman: „Je moet vooral tactisch als trainer met je tijd meegaan en dat probeer ik zo veel mogelijk. Ik heb bijvoorbeeld al veel opgestoken van Peter Boon, me wie ik regelma tig contacten heb." „Daardoor hebben we ons in de drie jaar dat ik trainer ben al aardig ont wikkeld. Vroeger was tafeltennis een kwestie van schuiven en nog eens schuiven, maar nu spelen ze veelvuldig met contra-slagen en topspin-slagen. Snelheid en reactie zijn heel belangrijk, daar trainen we dan ook ontzettend veel op." Peter Boon: „We hebben talent en dus toekomst bij 't Zand." Voor het bescheiden, maar al jaren lang zeer redelijk presterende SAR uit Kloosterzande (dat met het he renteam uitkomt in de derde divi sie) zag het er even naar uit dat er versterking zou opdagen. Pascal Neve vertrok bij Middelburg Zuid en leek terug te keren naar zijn vroegere club. Maar de onstuimige aanvaller koos voor een transfer naar België. Trainer/coach Joop Maas moet het dan ook klaren met zijn drie oudge dienden: Johan en Wim van 't Hooft en Mare Maas. Vorig jaar eindigde hij met dit team keurig op een derde plaats. „De tegenstanders die we nu krijgen zijn allemaal onbekend voor ons." Zijn tiende jaar als trainer bij SAR is ingegaan met een 5-5 score tegen het vierde team van Tempo Team. „De motivatie onder mijn spelers", zo verzekert hij, „is nog altijd opval lend." „We hadden jaren geleden een groep die op zondagmorgen bij ons train de. Dat waren bijna stuk voor stuk talenten: Peter en Eric Roelandt, Pascal Neve, Octaaf Eggermont, Anja van de Vijver. Toen was het nog meer regel dan uitzondering' dat er vijf, zes keer per week werd ge traind." „Zo fanatiek gaat het er nu niet meer aan toe", moet de trainer wel vaststellen. „Maar we zijn in onze ei gen omgeving nog altijd een behoor lijke club, die wat het niveau betreft boven de rest uitsteekt." Ad Landsman en Els Traskalik bij een terreinwagen zoals die zaterdag worden gebruikt. KRABBENDIJKE - De zestien jaar ou de volleybalvereniging Reimerswaal (WR) staat in twee opzichten voor een seizoen vol uitdagingen. Het eer ste team maakt zijn opwachting op landelijk niveau, in de derde divisie. Het bestuur moet de leden vavavond overtuigen dat een contributieverho ging van vier gulden per maand on ontkoombaar is voor het voortbe staan van de Reimerswaalse vereni ging. Kortom, WR staat op een twee sprong. Met name sinds het toetreden van de gedreven, in volleybalkringen zeer be kende Hans Dieleman gaat het de Rei- merswalers sportief voor de wind. Die leman traint het eerste herenteam en bemoeit zich zijdelings met het twee de. „De komst van Hans Dieleman heeft er in eerste instantie voor ge zorgd dat het spelniveau is verbeterd. Daarnaast betekent zijn aanwezigheid een stimulans voor het eerste heren en damesteam. We zijn dus erg geluk kig iemand als Dieleman binnen de vereniging te hebben", zegt Gérard Schouten, die na vier jaar voorzitter schap zegt inmiddels wel ontgroend te zijn. Ook bestuurlijk is er de afgelopen vier jaar bij WR, dat nu ruim vijftig leden telt, het een en ander gewijzigd. Schouten: „WR is afgestapt van de idee dat de voorzitter een soort dui zendpoot is, die alles weet. Leden heb ben gauw de neiging om mét vragen naar de voorzitter te stappen. Die wordt gezien als iemand die op alle vragen antwoord heeft. Ik ken natuur lijk wel de hoofdlijnen van het beleid, maar niet de details. Daarvoor dragen andere mensen binnen de club hun deel van de verantwoordelijkheid." Hoewel het WR sportief goed ver gaat, moeten er vanavond harde no ten gekraakt worden. De contributie moet, zo vertelt Schouten, met vier gulden per maand omhoog. Zo niet, dan is het voortbestaan van de club niet meer te garanderen. Ondermeer de verhuizing van de trainingen van uit gespreid gelegen sportzaaltjes naar de sporthal in Kruiningen heeft de kosten behoorlijk doen toenemen. „Eigenlijk wisten we vier jaar geleden al dat die contributieverhoging er eens moest komen. Toen de toenmalige penningmeester Dick Visser aftrad waarschuwde hij al dat zonder contri butieverhoging binnen drie jaar de re serves verbruikt zouden zijn. Daarin heeft hij gelijk gekregen. Zonder ver hoging van de ledenbijdrage kunnen we het hoogstens nog een jaar uitzin gen. Ik hoop dat de leden daar begrip voor hebben. Vier jaar geleden vond men vier gulden nog te veel. Maar nu zal het moeten." De sportieve prestaties stijgen bij WR zo bezien alleszins uit boven de (tijdelijke) bestuurs- en mogelijk op langere termijn clubperikelen. De Rei merswaalse vereniging heeft het standpunt dat alleen met spelers uit eigen kweek wordt gewerkt inmiddels verlaten. Schouten erkent dat die ont wikkeling hem in het begin enigszins deed huiveren. „Toen ik voorzitter werd vreesde ik dat mensen van bui tenaf niet binnen de mentaliteit van WR zouden passen en zodoende de club meer schade zou berokkenen dan goed zouden doen. Maar dat is ontzet tend meegevallen. Alle spelers van buitenaf zijn prima ingepast binnen het eerste team. Het is een fanatiek team, dat zich extra trainingsinspan ningen getroost met het doel om mini maal in die derde divisie te blijven." VVR-voorzitter Gérard Schouten: „Een voorzitter is geen duizendpoot." SCHARENDIJKE - Volgens de ken ners op de voetbalvelden is Ronald van Oeveren binnen nu en twee jaar rijp voor een topclub. Volgens Peter van Vossen zal hij RBC ontgroeien en is het een opstapje naar het grotere werk. De 23-jarige Schouwse semi- prof stelt zelf vast dat hij dat eerst maar moet bewijzen en voelt zich tot nu toe perfect in zijn nieuwe omge ving. Het gaat dus in elk geval goed met de voetballer uit Scharendijke, die vorig jaar voor Vlissingen zo dik wijls excelleerde. Zelfs ondanks de moeilijke start in het markante profmilieu, want de midden velder van nature is voor zijn doen zeldzaam lang uitgeschakeld geweest. Zijn debuut was net zo ongelukkig als de tackle waarmee hij in de voorberei ding door een medespeler werd ge vloerd, want in een trainingspartijtje op het strand met zijn nieuwe club liep hij midden juli een hardnekkige bles sure op. Drie weken na zijn eerste kennisma king op het veld werden zijn hoge ver wachtingen onmiddellijk de grond in geboord. Het gevolg van die stevige botsing („het gaat in die partijtjes al tijd hard tegen hard") was zorgwek kend. Ronald van Oeveren, die tijdens zijn amateurtijd zelden geblesseerd was, hield er een scheurtje in de enkel band en enkele pijnlijke zwellingen aan over. Daarna stond hij zes weken volledig op non-actief en miste hij derhalve de aanloop naar de competitie. De onge makken zijn weliswaar nu bijna gene zen, maar de naweeën spelen hem sportief gezien nog altijd parten. Zo heeft hij zijn centrale rol op het mid denveld voorlopig moeten inleveren voor een onwennige positie in de voor hoede. Ronald van Oeveren is door zijn trai- tweeling. Zijn vrouw Anneke is tien weken eerder dan voorzien van een zoon en een dochter bevallen. Voor de voetballer zelf, die van beroep metse laar is en een rijtjeshuis heeft gekocht in zijn geboorteplaats Scharendijke, is er daardoor veel veranderd. Het gaat ook hemzelf inmiddels alweer enkele weken aardig voor de wind. Ro nald van Oeveren heeft er vijf competi tiewedstrijden opzitten als spits, waar van één voor de volle negentig minu ten. „Ik heb nog niet gescoord", lijkt hij zich te verontschuldigen. RBC, dat uit zes wedstrijden zeven punten haal de, kan niettemin op een voortvarende start terugkijken. Voor Ronald van Oeveren dringt zich af en toe nog de vergelijking met Vlis singen op. „We trainen scherper", ver zekert hij bijvoorbeeld. „De blessure die ik opliep was daar waarschijnlijk ook een gevolg van. Je hebt in het be gin toch een zekere rivaliteit. Ze knokken voor een basisplaats en gaan er in trainingspartijtjes ook behoor lijk tegenaan." „Ik vind Cor Pot een goeie trainer", vervolgt hij. „Ze hadden me gewaar schuwd voor hem, dat het een bluffer was en zo. Maar hij is menselijker dan Jo Jansen, die alleen met voetbal bezig was en met niets anders. Ik denk niet dat Jansen spelersvrouwen kende, om eens een voorbeeld te noemen. Cor Pot besteedt meer aandacht aan de men selijke dingetjes." „Ik heb ook de indruk dat ik niet zo veel uitdeel, maar meer moet incasse ren." En verwijzend naar de zeven boekingen die hij vorig seizoen met Vlissingen kreeg: Het is natuurlijk wel anders, zoals ik nu voetbal. Ik sta meestal ver vooruitgeschoven, wordt dus vaak aangespeeld in de voet en moet veel overtredingen incasseren." ner (Cor Pot) voorlopig in de spits ge posteerd om langzamerhand naar een goeie conditite te groeien. Hij is gre tig genoeg om die omzetting met twee handen te grijpen en wacht op zijn volgende kans. „Mid-mid", zoals de centrale middenveld-positie in voet baltaal heet, is de plaats waar hij het best tot zijn recht komt. Zijn balvaardigheid in de korte ruim te, de gave om ineens te versnellen en afwisselend een bal vast te houden, maken hern tot een uitstekende spel verdeler. RBC, waar hij voor twee jaar heeft getekend, heeft die kwaliteiten nog nauwelijks gezien. „Ik zal", zegt hij, „nog even geduld moeten hebben, omdat ik er nog niet klaar voor ben. M'n conditie heeft veel te lijden gehad onder die blessure. Ik heb wekenlang alleen maar een beetje kunnen lopen en niets met een bal ge daan. En het is nu eigenlijk pas zo ver dat ik een wedstrijd goed kan uitspe len." „Twee weken geleden kon ik zelfs nog geen bal met m'n wreef trappen. Ik speelde wel mee, een beetje op halve kracht en meestal zo aanvallend mo gelijk. Ik speel vooruitgeschoven, maar laat me af en toe wel eens terug zakken, zodat vooral de rechter mid denvelder er overheen kan. M'n trainer vindt dat ik als een aanspeelpunt in de spits redelijk voldoe. Ze zijn dus bij RBC best tevreden over me." Het is een maand geleden dat Ronald van Oeveren, vorig jaar nog spelend voor Vlissingen, daarvoor bij ZSC en Zierikzee, vader is geworden van een Ronald van Overen: Cor Pot is menselijker dan Jo Jansen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 25