PZC [an Raas acht komst lavio Giupponi klein fauta's schepelingen tijdelijk op rantsoen Vlissingen staat te kijk in herleefde streekderby Gary Kasparov laat Ivantsjoek op het schaakbord weinig kans elle Nijdam snoert ipurt-elite de mond sport -VI GESLAAGD OPTREDEN VOOR TE WEINIG PUBLIEK Integreren Serieus mttm I HOOFDKLASSER ROMMELT MAAR WAT AAN Tweede helft Leed •'INNAAR PARIJS-BRUSSEL DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1989 2 3 trp Portugal houdt kans op de WK i 4 Positie Verbeek uiterst wankel Jakobs ernstig gewond bij bizar ongeluk Hofmann positief Spelers maken van benefiet happening BOTTERDAM (ANP) - Op het ritme van de Kaünda-muziek heeft het Kleurrijk elftal tegen Oranje gespeeld zoals het hoort te spelen. Op basis van techniek, creativiteit en souplesse. Zo slaagde het sportieve deel van de avond, waar het financiële aspect wegens slechts 8.000 toe schouwers tegenviel. Het was een wedstrijd waar muziek inzat. De uitslag - 2-1 winst voor de gekleurde formatie van Kees Rijvers - deed er niet toe. Het voetbal dat werd ge speeld was, bij vlagen, in de waarste zin van het woord kleurrijk. Het gaf ca chet aan de doelstelling van de stich ting Kleurrijk Voetbal, vier jaar gele den opgericht onder de naam Integra tie door Technisch Voetbal. De sam- -achtige muziek achter het doel, ne gentig minuten lang, zorgde voor een sfeer die deed denken aan wedstrijden van het Braziliaanse elftal. Het ging, met name, om het Surinaam se voetbal. Om de kracht en de oor sprong daarvan te beklemtonen, werd ooit de stichting Kleurrijk Voetbal in het leven geroepen. „Voetbal", ver klaart stichtings-voorzitter Sonny Hasnoe, „gespeeld op basis van tech niek. Dat niet gedreven wordt door het resultaat, maar door het mooie van de sport." Het is Surinaamse voetbal, dat zich in Nederland heeft ontwikkeld. Dat ge speeld moet worden, aldus Hasnou, „door zwart en wit." Niet om te pola riseren, maar om te integreren. De souplesse van de een, de kracht van de ander. De Surinaamse voetballers die in de eredivisie belangrijk zijn, hebben zich in Nederland ontwikkeld. „Het komt zelden voor", aldus Hasnoe, „dat jon gens uit de Surinaamse competitie zich hier op het hoogste niveau hand haven. Ik herinner me Sparendam en Mijnals van vroeger, momenteel is het alleen Purperhart van Haarlem. De andere jongens hebben de fysieke kracht van het Nederlandse voetbal, en de souplesse, de techniek en de creativiteit van de Surinaamse. Die as pecten willen we benadrukken." Die aspecten waren gisteravond aan wezig in het stadion van Feyenoord. Niet negentig minuten lang, wel bij - fraaie - momenten. Zoals bij de pas seerbewegingen van Roy op links, de passing van Rijkaard in het centrum, de houding van Vink in de verdedi ging. In een duel waarin de meeste spe lers zich schaamden voor een overtre ding, soms zelfs voor een terugspeel bal. De wedstrijd was vrij serieus, hoewel Libregts in de rust bijna een half Ne derlands elftal wisselde. De verdedi ging van Oranje gaf weinig relatie-ge schenken weg. Met de belangrijke uit wedstrijd tegen Wales voor de boeg was er sprake van een redelije con centratie. In elk geval in de eerste helft. De doelpunten die vielen waren „echt". Zoals de eerste van Koeman, die halverwege de eerste helft op zijn vertrouwde manier uithaalde en Oran je op voorsprong zette. Zoals ook de gelijkmaker van Meijer, die kort na rust wegdraaide van zijn tegenstander en de zojuist in het doel gekomen Hiele verraste, 1-1. Die treffer leidde tot spontane vreugde bij het Kleurrijk elftal. En tot de drang naar meer. Spelen op een gelijkspel past niet bij de traditie van het Suri naamse voetbal. De winnende treffer van Rijkaard, die met een fraai schot in de 68e minuut Hiele passeerde, was een passende beloning voor een juiste instelling. En een mooi besluit van de avond. afloop van de wedstrijd Nederlands elftal-Kleurrijk elftal overhandigt Ge- Iraid Vanenburg zijn shirt aan prins Willem-Alexander. BRUSSEL (ANP) - Jan Raas zal het Ivolgend seizoen naar aller waar schijnlijkheid opnieuw zonder een (echte klassementsrenner moeten poen. De komst van de Italiaan Flavio Siupponi, de laatste kandidaat voor Jde Zeeuw, is hoogst twijfelachtig ge- jworden. De nummer drie van de Giro D'Italia kiest voor een dienstverband bij Carrera, dat in tegenstelling tot de (formatie van Raas wel de Giro aan- poet. Raas zei gisteren in Brussel eigenlijk niet meer op de handtekening van de Italiaan te rekenen. „Donderdag heb ik nog een keer contact met hem, maar ik heb vanuit Italië vernomen dat hij voor Carrera zal tekenen. Dat bete kent dan dat ik volgend seizoen met de huidige groep, met als nieuwkomers Vanderaerden en Winnen, verder ga. Er zijn gewoon geen alternatieven meer", verklaarde Raas. PEN HAAG (ANP) - Dirk Nauta en zijn bemanning zijn de laatste twee we ken van de oversteek naar Zuid-Ame- fika, op het punt van voedsel, op rant soen gesteld. Het lang houdbare brood, dat voor de eerste etappe van (ingeland naar Uruguay in de Whit- bread race om de wereld was meege komen, is beschimmeld. De rantsoenering van de andere etens waren, zoals roggebrood, muesli en ha vermoutpap is echter zodanig dat de pog steeds bestaande voorsprong van lond 600 kilometer niet met lege ma len zal moeten worden verdedigd. Het pleek bijvoorbeeld mogelijk een vèr prdwaald landvogeltje, dat aan boord hst zocht en vond, van eten en drin- i te voorzien. Pe Equity Law II heeft op zijn weg paar het zuiden de evenaar vrijwel be- t en lijkt de Doldrums-windstilten, net zware stortbuien, achter zich te pebben gelaten. In de week met onder i boven water zijn zowel de tempera tuur als de vochtigheidsgraad sterk opgelopen. Dat vermoedelijk is de oor zaak van het broodbederf. Tevergeefs is nog geprobeerd het brood opnieuw te verpakken, voor het als nutteloze ballast overboord werd gezet. Het jacht van Nauta maakt weer een gemiddelde van acht knopen per uur. Het heeft er alle schijn van dat de voor sprong op de andere kleine boten, zo als die van Malle en Dubois, die in de wind-arme zone niet verder komen dan vijf knopen, in de komende dagen alleen maar groter zal worden. Door de goede route-keuze van de schipper blijft de Nederlandse boot ruim voor op het schema en aangenomen mag worden dat op 3 oktober in Punta del Esta zal kunnen worden afgemeerd. De stand in de wedstrijd was woensdag: Maxi-divisie: 1. Steinlager II (Blake), nog al te leggen 1718 zeemijlen, 2. Merit (Fehlman) 1935, 3. Fischer Paykel (Dalton) 1976. Kleine divisie (op handicap): 1. Equity Law II (Nauta) 2712,2. La Poste (Malle) 3117, 3. Rucanor Sport (Dubois) 2995. m op tv DONDERDAG 10.05-10.30 BBC 1: Better Badminton: cur sus. 18.00-19.00 SKY: Roeien: WK in Bied. 19.00-19.30 SKY: Motor Sports News. 19.30-20.00 SKY: Surfer Magazine. 20.00-22.00 SKYPaardesport: Spruce Mea dows Showjumping vanuit Calgary. 22.00-23.00 SKY: Indy Car World Series: vanuit Michigan. 23.00-01.00 SKY: Golf: British Open 1989. NEUCHATEL (AFP/DPA) - Portugal en Tsjechoslowakije gaan uitmaken wie uit groep 7 België vergezelt naar de eindronde van het toernooi om de wereldtitel voetbal. De Portugezen wonnen woensdag in Neuchatel de uitwedstrijd tegen Zwitserland met 2-1 en hebben na vijf van de acht duels zeven punten, evenveel als de Tsje- choslowaken. Zwitserland, met coach Uli Stielike, zag zijn laatste hoop verdwijnen. Portugal moest winnen om zijn con current bij te houden. Koploper België is onbereikbaar, want de ploeg van Meeuws hoeft alleen nog maar van Lu xemburg te winnen. Na 28 minuten kwamen de Zwitsers op voorsprong dankzij een strafschop van Turkyil- maz. Futre maakte na 71 minuten, eveneens van elf meter, gelijk. Rui Aguas, spits van Porto, tekende een kwartier voor tijd voor de winnende treffer. De beslissing in groep 7 valt in de on derlinge confrontaties tussen Portu gal en Tsjechoslowakije. Op 6 oktober is de confrontatie in Praag, op 16 no vember in Lissabon. pigp I Arnold Mühren trekt voor de wedstrijd nog even zijn kousen op. Hij was gisteren voor Middelburg de grote uitblin ker. MIDDELBURG - Verbeten zochten de Middelburgers gisteravond de aanval bij het treffen tussen het in ere herstelde duel Middelburg - Vlissingen. De bedoeling van de Middelburgers was overduidelijk. Winnen van hun aartsrivaal Vlis singen. Vlissingen zag de presti gieuze voetbalwedstrijd als een oe fenpartijtje terwijl Middelburg al le registers opentrok om te winnen. De einduitslag spreekt verder boekdelen. Middelburg troefde op alle fronten Vlissingen af 5-1. Al naar een tiental minuten werd duidelijk dat een doelpunt van Mid delburg niet lang meer kon uitblij ven. Middelburg dat versterkt was met de coryfeeën Willy van de Kerk hof en Arnold Mühren trok allengs het initiatief naar zich toe. Op rechts brak Willy van de Kerkhof met een van zijn befaamde rushes door en bediende hij de ex-Vlissinger en nu Middelburger Paul Schipper op maat. Deze zorgde in de 18e minuut via een snoekduik voor de openings treffer (1-0). Op initiatief van Zekatel troffen de twee tegenstanders van weleer el kaar opnieuw in het sportpark van Middelburg. De hoofdklasser Vlis singen speelde hautain en het me rendeel van de Vlissingers liet blij ken geen zin te hebben zich in te spannen. Zo'n 1200 toeschouwers trok dit duel gisteren waaronder ook Rinus de Waal. De aandachtige toeschouwer is een broer van Piet, Jo, Wim en Sjaak de Waal. Rinus de Waal: „Ik heb vroeger ook voor Vlis singen gevoetbald, maar ik heb het niet verder dan de reservebank ge bracht! Jo en Wim hebben van hun 16e tot hun 32e in het eerste ge speeld. We zijn nu allemaal vijfti gers, maar toen zij in Vlissingen speelde leefde deze derby. Toen kwamen gerust 6000 mensen op die wedstrijd af." Maar Rinus de Waal beweerde het 'toch een loffelijk initiatief van Ze katel te vinden'. „Die spanning die de spelers vroeger zeker weken voor dit duel hadden, die hebben deze jongens zeker niet meer. Dat neemt niet wèg dat ik het toch vervelend zou vinden als Vlissingen hier van avond verliest", meldde Rinus de Waal, die geen wedstrijd van Vlissin gen overslaat. „Het doet dan ook pijn dat Vlissingen al met 1-0 achter staat." Tot de rust bleef deze stand gehand haafd. Gerrie Mühren en René van de Kerkhof speelden gisteren in de kleuren van Vlissingen, maar dit duo had duidelijk minder inbreng dan hun 'Middelburgse' broers. Ook de Vlissingers Jan Lohman, Huub Stokmans en Romeo van Aerde stonden niet in de basis. „Toch moe ten we geen excuus zoeken", stelde Riniis de Waal. „Zonder hen moet Vlissingeh hier ook kunnen win nen." In de tweede helft leek het er even op dat Jo Janssen, de coach van Vlissingen, zijn spelers hardgron- dig had toegesproken. Vlissingen zette iets fanatieker aan. Maar snel werd duidelijk dat een zinkend schip moeilijk te redden is. Alweer Paul Schipper strafte de lankmoe digheid van de Vlissingers koel bloedig af. „Het wordt een slechte avond voor Vlissingen, dat geef ik je op een blaadje", zei Rinus de Waal met een vooruitziende blik. Binnen vijftien minuten in de twee de helft maakte Roy Hendrikse ook al ex-Vlissingen speler en nu Mid delburger er 3-0 van. Dat ontlokte Rinus de Waal tot de uitspraak. „Zo heb ik hem bij Vlissingen nooit zien spelen. Tot nu toe voetbalt hij een foutloze partij." De stemming in het Middelburgse stadion steeg terwijl de supporters de namen van hun fa vorieten scandeerden. Tegelijker tijd nam het gemopper onder de Vlissingen supporters toe. „Dat krijg je er nu van als Jo Janssen deze wedstrijd vantevoren al afdoet met een oefenpartijtje. Dat vind ik ver keerd. Hij heeft zelf ook bij Vlissin gen gevoetbald, dus moet hij weten wat er onder de mensen hier leeft", beweerde Rinus de Waal. Het leed voor Vlissingen was nog niet voorbij. Arnold Mühren en Wil ly van de Kerkhof konden zich hele maal uitleven. Mühren strooide met zijn linkerbeen kwistig met zuivere passes. En Willy van de Kerkhof soleerde vanaf de middel lijn voorbij alle verdedigers van Vlissingen en schoot de bal be heerst voorbij Verpoorte (4-0). Roy Hendrikse vervolgens comple teerde zijn goeie wedstrijd met nog een doelpunt. „Een verschrikkelijke afgang", verzuchtte Rinus de Waal. „Dit klinkt nog dagen door." Adri Belfroid van Vlissingen redde de eer, voor zover je daarvan kan spreken door vijf minuten voor tijd met een lage schuiver de eindstand op 5-1 te bepalen. De hele wedstrijd door werden er ve nijnige duels uitgevochten. Een doorgebroken Marcel Schenk werd hardhandig geraakt door Jan de Rij ke, en even later verliet Schenk na opnieuw een schermutseling op ei gen initiatief het veld. „Ze moeten Schenk gewoon hebben", zei Marcel Schenk na afloop van de wedstrijd. „Daarom leek het me verstandiger naar de dug-out te gaan. Ik baal van deze uitslag, ik ga altijd met de in stelling het veld in om te winnen. Dat doe ik altijd dus vandaag ook. Maar nu praat ik voor mezelf', aldus Schenk. Vlissingen heeft zichzelf maar zeker zijn supporters teleurgesteld. En met de aardige vergoeding, die zo wel Vlissingen als Middelburg voor het optreden van gisteren hebben gekregen, de spot gedreven. Middel burg oogstte daarentegen lof, een volwassen ploeg die meer in zijn mars heeft dan de derde klasse. TILBURG (ANP) - Kasparov en Ivantsjoek zijn geen vrienden. Vol gens de letter van de wet wel landge noten. Voor hun gevoel niet. De globe trotter Kasparov komt uit Bakoe in Azerbajdzjan, Ivantsjoek woont in Lvov, Oekraine. Hun duel in de vijfde ronde (1-0 voor Kasparov) van het In terpolis-schaaktoernooi was een soort interland. De volksliederen werden gisteren in Tilburg nog net niet gespeeld, maar de rivaliteit droop er van af. Kasparov is wereldkampioen, Ivantsjoek volgens Botwinnik de potentiële kandidaat hem op te volgen. Wederzijds bestaat er respect voor de schaakkunsten, doch van onderlinge glasnost is geen sprake. Ivantjsoek heult met Karpov, staatsvijand nummer één van Kaspa rov. Dat maakt de Oekraïnse blaag in de priemende ogen van Kasparov bui tengewoon verdacht. Op het bord kwam een dame-indiër, waarin Ivantsjoek met zwart heel be hoorlijk uit de opening kwam. Twee re primandes van arbiter Gijssen ver stoorden zijn concentratie. De eerste was het gevolg van een protest van Sax, die zich aan een belendende tafel ergerde over de schuifelende, lawaaie rige manier van lopen van Ivantsjoek. I f t i I •>7- l t? fkUSSEL (ANP) - Een echte sprinter rS niemand in hem. Jelle Nijdam |West het alleen hebben van zijn ex- Ijosieve kracht, die zijn bovenbenen T1 de laatste kilometer kunnen ont wikkelen. Voor een echte massaspurt Piste hij de brutaliteit. De coureur pk zich niets van de opmerkingen |an zijn snelle collega's aan. Gister middag in het hartje van de Belgische ■oofdstad kon niemand in de na- farsklassieker Parijs - Brussel over |lJna 300 kilometer het eindschot van i'Jdam volgen. IPUrters als Bomans, Baffl, Vande- yerden en Van Poppel ondergingen 3 e brede boulevard voor het bureau van de organiserende krant „Het laat ste Nieuws" geruisloos hun verlies. Sprintles heeft Nijdam niet gehad, wel overwon hij zijn angst voor de massale aankomsten. Het getrek en geduw ging Nijdam vroeger als eerste uit de weg. Zijn winst in twee Tour-etappes gaf de belangrijkste pion uit de ploeg van Jan Raas het benodigde zelfver trouwen om de confrontatie met de beste sprinters toch aan te gaan. „Vroeger ontbrak de brutaliteit, niet de snelheid. In de Tour kwam hij er achter, dat hij geen angst voor de spin- ters behoefde te hebben. Het vertrou wen groeide nog meer, toen hij in tij dens de Proironde in Dordrecht een massaspurt won", verklaarde ploeglei der Jan Raas het dertiende seizoens succes van zijn renner, die dit jaar zijn klassieke voor-seizoen door allerlei oorzaken helemaal zag mislukken. Uitslag: 1. Nijdam (Ned) 283 km in 7 uur en 50 minuten, 2. Bomans (Bel), 3. Wüst (BRD), 4. Baffi Ita), 5. Capiot (Bel), 6. Sörensen (Den), 7. Hoste (Bel), 8. Kuum (Noo), 9. Kelly (Ier), 10. Vichot(Fra), 11. De Clercq (Bel), 12. Van Poppel (Ned), 13. Dhaenens (Bel), 14. Frison (Bel), 15. Manders (Ned), 16. Mu seeuw (Bel), 17. Anderson (Aus), 18. Redant (Bel), 19. Vandenbrande (Bel), 20. Lilholt (Den), overige Nederlanders: 34. Van den Akker, 39. Van der Poel, 54. Kersten, 59. Ste- venhaagen, 63. Schalkers, 64. Pieters, 69. Lubberding, 75. Bol, 78. Van Vliet allen zelf de tijd als Nijdam, 89. Rozendal 0.35, 90. Maassen z.t., 93. Breukink z.t.. DEN BOSCH (GPD) - Het bestuur van Feyenoord heeft Pim Verbeek te verstaan gegeven, dat van week tot week zal worden bekeken of hij kan worden gehandhaafd als trainer van de Rotterdamse club. „We leven van wedstrijd naar wedstrijd", aldus voorzitter Carlo de Swart. Aan de gelijkmaker van Jozsef Kiprich dinsdag tegen Den Bosch heeft Pim Verbeek waarschijnlijk te danken, dat hij voorlopig nog in het zadel zit. Bijna alle 'bobo's' van Feyenoord waren naar de Vliert afgereisd om bij een eventuele nederlaag van de Rotter damse club na afloop meteen maatre gelen te kunnen treffen. Maar liefst vier voorzitters volgden het duel vanaf het ereterras: Carlo de Swart (Stich tingsbestuur), Jorien van den Herik (Raad van Commissarissen), Ger van Welsenes (Beheerstichting) en Joop van Rijswijk (sportclub). Feyenoord laat zijn trainer zwemmen en juist daaraan ergert Pim Verbeek zich. „Ik merk aan alles dat mijn posi tie wankel is. Er gebeuren allerlei din gen om mij heen, zonder dat ik direct word ingelicht. De mensen die over mij beslissen, heb ik al weken niet gezien. Niemand vraagt aan Van der Gijp of aan mij naar de achtergronden van de slechte prestaties. Er is geen bestuurs lid dat wel eens op de training komt kijken. Een belachelijke situatie!" De Swart: „Verbeek weet hoe wij over de huidige situatie denken. Wij leven van week tot week, hijzelf van dag tot dag." HAMBURG (SID/DPA) - De 51e Bun- desligaderby tussen Hamburger SV en Werder Bremen is gisteravond na een kwartier onderbroken wegens een ernstige en bizarre verwonding van HSV-verdediger Ditmar Jakobs. De Hamburgse libero viel bij een red dingspoging op de lijn achterover in een haak, waarmee het net wordt vastgemaakt. De stalen pin drong in de buurt van een nier zijn rug binnen. De 36-jarige Jakobs lag met een van pijn vertrokken gezicht minutenlang bewegingsloos op de grond. Er was weliswaar onmiddellijk een ambulan ce ter plaatse, maar het duurde bijna 20 minuten voordat de speler uit de pe nibele situatie kon worden bevrijd. Het openknippen van het net hielp niet. Pas toen een suppoost met een ij zerzaag de haak door midden had ge kregen, kon Jakobs op een brancard worden gelegd. De behandelend arts vreesde ernstige inwendige bloedin gen en beschadiging van de rechter- nier. De oud-international kon pas worden vervoerd na een pijnstillende injectie. Het spel werd na een onder breking van 22 minuten hervat. Direct na aankomst in het ziekenhuis werd de pin operatief verwijderd. De ingreep verliep zonder problemen. De angst voor ernstige inwendige bloé dingen werd niet bewaarheid. n CTG Voetbal WK kwalificatie: Groep 3: IJsland - Turkije 2-1 (0-0), Groep 7: Zwitserland - Portugal 1-2 (1-0). Hockey Nederland-Engeland 5-0 (0-0). Squash Open kampioenschap van Singapore: Man nen, tweede ronde: Jansher Khan (Pak/1) - Davies (Wal) 15-9 15-9 15-2, Dittmar (Aus/2) - Elopuro (Fin) 15-4 15-5 15-7. Vrouwen, twee de ronde: Opie (Eng/1) - Li Lian (Sin) 15-8 15- 10 15-5, Le Moignan (Eng/2) - Olsen (Hko) 15- 3 15-4 15-4, Martin (Aus/4) - Sommers (Ned) 15-11 15-8 15-3. Zeilen Nijdam wint de sprint voor de Belgische kampioen Jo Bomans. De tweede was het resultaat van een inbreuk op de etiquette. Ruime tijd na zijn 19e zet bood hij in de bedenktijd van Kasparov remise aan. De wereld kampioen keek irritant op en vroeg Gijssen de regels aan Ivantsjoek uit te leggen. Dat haalde Ivantsjoek uit zijn even wicht. Vijf zetten later begon hij te schutteren. Zijn 24e zet (e4) is dubieus, sterker was g6. Zijn 26e (h6) legde het initiatief geheel bij wit en zijn 29e (Pd7) versnelde het vonnis. Kasparov, die na twintig zetten de stand als evenwich tig beoordeelde, greep het buitenkans je aan (1-0). Het was zijn tweede over winning op de jonge grootmeester (20) in evenzovele confrontaties. Zettenverloop: wit: Kasparov, zwart: Ivantsjoek 1. d2-d4 Pg8-f6.2. c2-c4 e7-e6,3. Pgl-fJ b7-b6, 4 g2-g3 Lc8-a6. 5. b2-b3 Lf8-b4. 6. Lcl-d2 Lb4-e7, 7. Lfl-g2 c7-c6, 8. Ld2-c3 d7-d5, 9. Pbl-d2 Pb8-d7. 10. 0-0 0-0,11. Tfl-el La6-b7. 12. e2-e4 d5xe4, 13. Pd2xe4 c6-c5. 14. Pe4-d2 a7-a6. 15. Ddl-e2 C5xd4, 16. Pf3xd4 Lb7xg2, 17. Kglxg2 Dd8-c7, 18. Pd2-f3 Dc7-b7, 19. b3-b4 Tf8-c8, 20. Tal-cl Le7-18. 21. Kg2-gl Tc8-c7, 22. a2-a3 Ta8-e8, 23. Lc3-b2 e6-e5. 24. Pd4-f5 e5-e4. 25. Pf3-h4 Pd7-e5, 26. Tel-dl h7-h6, 27. Lb2xe5 Te8xe5, 28. Pf5-e3 Te5-e6, 29. Ph4-g2 Pf6-d7, 30. Pg2-f4 Te6-e8, 31. P14- d5 Tc7-c6, 32. De2-g4 Tc6-e6, 33. h2-h4 Db7- b8. 34. Kgl-g2 Db8-e5, 35. Dg4-f5 g7-g6. 36. Df5xe5 Te6xe5, 37. Pd5-c7 Te8-d8, 38. Tcl-c2 a6-a5, 39. Tc2-d2 a5xb4,40. a3xb4 Te5-e7,41. Pc7-d5 zwart geeft op. Uitslagen vijfde ronde: Kasparov (Sov) - Ivantsjoek (Sovi 1-0, Piket (Ned) - Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Ljubojevic (Joe) - Sax (Hon) 1/2-1/2, Agdestein (Noo) -Hjartarson (IJs) 1/2-1/2. Stand: 1. Kortsjnoi, Kasparov 4, 3. Ivants joek, Hjartarson 3, 5. Agdestein, Sax 2, 7. Ljubojevic 1 1/2, 8. Piket 1/2. TRIER (SID) - De Westduitse gewich theffen Jürgen Hofmann is bij de EG- kampioenschappen in april in Luxem burg betrapt op het gebruik van spier- versterkende middelen. De atleet uit Trier, die in de categorie tot 90 kilo gram achtste werd, is een van de acht gewichtheffers, die in het na-Olympi sche jaar positief werden bevonden. WK in Puerte de Pollenca: Olympische Lechner-klasse, Mannen, vierde race: 1. Foyen (Noo), 2. Quantin (Fra), 3. Muzzelec (Fra), 45. Tellier (Ned), 60. Koops (Ned). Vijf de race: 1. Caore (Fra), 2. Kelbert (Fra), 3. Muzzelec, 41. Koops, 51. Verstegen (Ned). Stand: 1. Belot (Fra), 2. Kelbert, 3. Myskows- ki (Pol), 27. Koops, 61. Tellier, 64. Verstegen. Vrouwen, vijfde race: 1. Way (GBr), 2. Butler (VSt), 3. Bryzinska (Pol), 6. De Vries (Ned), 8. Keijzer (Ned). Zesde race: 1. Gullberg (Zwe), 2. Way (GBr), 3. Chartier (Fra), 12. De Vries, 14. Heida (Ned). Stand: 1. Way 26,7, 2. Horgen (Noo) 37,7, 3. Chartier 54,7, 5. De Vries 57,4,15. Hei- da 91. FD-klasse (Alasslo), tweede race: 1. Batzi 11/ Lang (BrD), 2. Shaiduko/Budantsev (Sov), 3. Wieser/Froschl (BrD), 10. Willem en Ger hard Potma (Ned), 28. Peter en Gor-Jan Schouten (Ned). Stand: 1. Batzill/Lang 0, 2. Cipriani/Terenzi (Ita) 14,7, List/List 24. Tennis Los Angeles, 415.000 dollar, mannen enkel spel, eerste ronde: Rostagno (VSt) - Wilan- der (Zwe, 4) 6-7 (3-7), 7-5,6-2; Sznajder (Can) - Mayotte (VSt, 3) 4-6, 6-3, 7-5: Chang (VSt, 1) - Sampras (VSt) 7-6 (7-5), 6-0; Gilbert (VSt, 2) - Pate (VSt) 7-5,6-2; Pernfors (Zwe, 8) - Wood- forde (Aus) 4-6, 6-3, 6-4; Krickstein (VSt, 5) - Fitzgerald (Aus) 7-5, 6-2; Curren (VSt, 6) - Chamberlain (VSt) 1-6, 6-1, 6-2. Atletiek Wedstrijden in New Delhi: tweede dag, Mannen: 200 m: 1. Heard (VSt) 20,63,2. Regis (GBr) 20,74. 400 m: 1. Everett (VSt) 45,49, 2. Bridges (VSt) 45,77,3. Young (VSt) 46,23.400 m horden: 1. Patrick (VSt) 49,97, 2. Porter (VSt) 50,13. 800 m: 1. Konchellah (Ken) 1.46,34, 2. Brown (VSt) 1.46,66, 3. Washing ton (VSt) 1.47,87. 5000 m: 1. Docherty (Ier) 14.04,74. 4 x 100 m estafette: ,1. VSt (Clark, Everett, Heard en Lewis) 40,14. Hinkstap- springen: 1. Harrison (VSt) 16,94 m, 2. Gra- barczyk (Pol) 16,48 m. Polsstokhoogsprin gen: I. Fehringer (Oos) 5,45 m. Hoogsprin gen: 1. Noji (VSt) 2,23 m. Discuswerpen: 1. Schmidt (BRD) 62,88 m. Vrouwen: 100 m: 1. Ashford (VSt) 11,26. 400 m: 1. Stoute (GBr) 51,70,2. Foracs (Hon) 52,84. 400 m horden: 1. Patrick-Farmer (VSt) 54,89.1500 m: 1. Kutty (Ind) 4.28,03. Speerwerpen: 1. Malovecz (Hon) 60,10 m. Gewichtheffen WK in Athene: Klasse tot 82,5 kg: Olympi sche tweekamp: 1. Koenev (Bul) 385 kg, 2 Bratoitsjev (Bul) 380, 3. Steinhöfel (DDR) 377,5, 4. Li (Sov) 372,5, 5. Heredia (Cub) 365. 6. Siemion (Pol) 362,5. Trekken: 1. Koenev 172,5, 2. Bratoitsjev 170, 3. Steinhöfel 170. Stoten: 1. Koenev 212,5,2. Bratoitsjev 210,3. Steinhöfel 207,5. V

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 23