PZC B Luctor kan draai nog niet vinden Jetty Henry wil gezellig tennis Twee leiders in Bevobo Hulst Zaalvoetbal Terneuzen heeft een nieuwe leider Arnold Polderman door pech geveld Juniorendiedaagse wil Russische ploeg sport SASSE TRIMMER IS IN GROOTSE VORM Coopertest bij Scheldesport MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 BKC Zaamslag De uitslagen: Verwachtingen CHARLES REYNS EN TON KOOMEN TWEE SPEELDAGEN NA DE START: De uitslagen: TANDEMRACE IN KOEWACHT Wereldrecord TERNEUZEN - Terwijl Luctor het in de landelijke derde klas veldkorfbal niet direct geweldig doet, gaan de af- delingsploegen van BKC Breskens en Zaamslag wel goed. BKC is na drie wedstrijddagen zelfs nog ongeslagen. Nu werd thuis van Stormvogels 2 ge wonnen: 8-6. Olympia-Zamslag werd 5-8 en Luctor moest op eigen terrein THOR uit Rotterdam met de 6-4 zege laten vertrekken. Het Terneuzense Luctor heeft op pa pier een geweldige ploeg met Kees Op- steegh, Kees Proost, Ronald Kraaye- veld, Ad Verschuure, Marleen Ver- hoole, Mireille Uhlenbusch, Karin Korstanje, Sandra Machielse. Met de nieuwe trainer Adrie Dieleman uit Oost-Souburg is ook niet de eerste de beste aangetrokken. Toch blijven de resultaten voorlopig achter bij de ver wachtingen. „We moeten wennen aan de nieuwe aanpak. We spelen onder Adrie Diele man een ander spelletje en nog niet al le spelers hebben dat opgepakt" zei Kees Opsteegh zaterdag na afloop van het (met 4-6) verloren duel tegen Thor uit Rotterdam. Luctor miste de hele wedstrijd door de gemakkelijkste kansen en kreeg ook in de slotfase deze tegenstander niet op de knieën. Ook niet nadat Kees Op steegh was gewisseld. „We hebben het daar na afloop nog over gehad, ik kon niet helemaal achter de wissel staan", zei Opsteegh. Hij gaf wel toe vier fraaie kansen te hebben gemist. „We kunnen natuurlijk beter, maar de nieuwe aan pak kost in het begin punten", besloot Kees Opsteegh. Ook tegen de Stormvogels-reserves had BKC weer de stimulans van een achterstand nodig. Maar na 0-1 zette de ploeg van coach Ko van Haneghem aan voor een goede eerste helft die 4-3 voordeel opleverde. Kort daarna leek 6-3 de beslissende tik, maar toen BKC verzuimde door te duwen sloten de gasten verrassend weer aan, 6-6. Met de sterkste BKC-aanval haalde de thuisploeg daarna de winst naar zich toe: 8-6. Jerry van Haneghem (4), Jan Roest (2), Jolanda van Haneghem en Edwin Ver- planke scoorden. Zaamslag kwam bij Olympia flitsend uit de startblokken: 0-4 na amper een kwartier wedstrijd. Meteen ook het sein om het allemaal wat kalmer aan te doen. Die instelling leidde tot ver krampt spel, veel solistische acties en een falende afwerking. Olympia kroop daardoor steeds dichter naar zijn gas ten toe, maar kon na 4-5 niet langszij komen. Op dat moment putte Zaam slag uit een paar goedf momenten de 8-5 winstcijfers. Petro van Doorn (4), Marianne Fraan- je, Jack van der Staal, Kees Fraanje en Sjaak Westerbeke scoorden. De kop van het deelnemersveld bij de start van de Bevrijdingsloop in Philippine. Angelo Obrie was klasse apart in Philippineloop PHILIPPINE - Het was Angelo Obrie weer eens die zaterdag in de Bevrijdingsloop in Philippine voor spektakel zorgde. Nadat de trimmer woens dag in Westdorpe zijn klasse al had bewezen door tijdens de Taartenloop als enige in het spoor van twee Belgische toplopers te blijven, gaf hij dit weekeinde in Philippine weer zijn visitekaartje af. Hij won de 14 kilometer op een overtuigende wijze. Met zijn tijd van 48 minuten en 25 secon den bleef hij de nummer twee, Mark de Jonge, ruim twee minuten voor. Voor veel deelnemers bleek het een zware trim- loop. De harde wind, in combinatie met het be nauwde weer zorgde ervoor dat velen tot het ui terste moesten gaan. Op de 14 kilometer werd het deelnemersveld vrij wel onmiddellijk na de start al uit elkaar gesleurd. Twee man, Angelo Obrie uit Sas van Gent en Mark de Jonge uit Kemzeke, namen al vroeg in de wedstrijd de kop. Er ontstond een bijzonder wed strijdbeeld, want achter de twee koplopers vorm den zich vier achtervolgende groepjes, elk van twee man. Aan kop leek het er op dat Obrie als De Jonge elkaar geen centimeter wilden toegeven. Er werd een stevig tempo gelopen en de twee weken niet van eikaars zijde. Na zeven kilometer bleek echter dat Angelo Obrie zijn krachten had gespaard. Hij plaatste een tempoversnelling en liet De Jonge achter zich. Onbedreigd ging Obrie dan ook na veertien kilo meter als winnaar over de finish. Zijn medevluch ter volgde op twee minuten en één seconde. Achter de twee koplopers liepen Eddy Vink en Bert de Ruijsscher hun eigen wedstrijd. Ook zij bleven lang in eikaars nabijheid, maar uiteinde lijk moest De Ruijsscher afhaken. Vink kon daar door een derde plaats voor zich opeisen. De Ruijs scher werd vierde en Piet Gans, die weinig last scheen te hebben van het drukkende weer, werd knap vijfde. De 9 kilometer werd min of meer op de meet be slist. Patrick Herremij en Edwin de Jager waren de gehele wedstrijd met zijn tweeën opgelopen en kwamen als eenzame koplopers op de finish af. Herremij bleek de meeste lucht over te hebben. Hij ging als eerste over de streep, op drie seconden gevolgd door De Jager. Frank Verschorre eindig de als derde. Op de 6 kilometer was Pascal de Grave uit Sas van Gent veruit de sterkste. Zijn voorsprong op Alex Fenijn was aan de meet precies één minuut. Wouter de Vrieze legde beslag op de derde plaats. De overwinning op de 3 kilometer ging naar Ter- neuzenaar Erik Tange, terwijl de zege op de 1 kilo meter door Maarten de Groene in Philippine bleef. 14 km. 1. Angelo Obrie (Sas van Gent) 48.25, 2. Mark de Jonge (Kemzeke) 50.26, 3. Eddy Vink (Westdorpe) 51.32, 4. Bert de Ruijsscher (Aardenburg) 52.24, 5. Piet Gans (Axel) 53.02, 6. R. Verkarre (Zedelgem) 53.07, 7. R. Mat- thijs (Borgerhout) 53.23,8. E. Verschragen (Lovendegem) 53.44, 9. H. van Tatenhove (Temeuzen) 53.52. Dames 1. Katrien de Poorter (Axel) 1.08.04. 9 km. 1. Patrick Herremij Assenede) 33.00, 2. Edwin de Jager (Westdorpe) 33.03, 3. Frank Verschorre (Breskens) 34.11, 4. Paul de Groene (Philippine) 35.40, 5. Ludwig Kouijzer (Koewacht) 35.55. Dames 1. Trees Rogiest (Sas van Gent) 37.20, 2. El Eecloo (Zeldegem) 48.14, 3. G. de Cap (Assenede) 48.16. 6 km. 1. Pascal de Grave (Sas van Gent) 21.20, 2. Alex Fenijn (Nieuwvliet) 22.20, 3. Wouter de Vrieze (Sas van Gent) 22.36, 4. Erwin Camphens (Zelzate) 22.49, 5. Bart Kindt (Vogelwaarde) 23.37. Dames 1. Marian Gans (Axel) 31.39, 2. Jacqueline Gijsel (St. Jansteen) 32.17, 3. Anneliek Weemaes (Hulst) 32.20. 3 km.1. Erik Tange (Temeuzen) 11.54, 2. Michel Spues- sens (Philippine) 12.18, 3. Nico van Hulle (Nieuwvliet) 13.17, 4. Ivo Landinoi (Philippine) 13.28, 5. Mario Adriaansen (Sas van Gent) 13.51. Dames 1. Ellen Ver schelling (Temeuzen) 15.37, 2. Miranda Loof (Temeuzen) 16.12, 3. Nicoline de Waal (Temeuzen) 16.16. 1 km. 1. Maarten de Groene (Philippine), 2. Peter Nos- sent (Hulst), 3. Stephan van Poppelberghe (Philippine), 4. Rens Maarschalkerweerd (Philippine), 5. Jaap Wiltink (Philippine). Meisjes 1. Nienke Visser (Philippine), 2. Hanneke Ekkerbus (Philippine), 3. Frauke Maarschal kerweerd (Philippine). SLUIS - Tennis heeft de laatste jaren behoorlijk aan populariteit gewon nen. De explosieve toename van toer nooien is daar een duidelijk voor beeld van. In het verlengde daarvan worden tijdens de wintermaanden steeds meer competities voor begin ners en gevorderden opgezet in de verschillende sporthallen in de regio. Een buitenbeentje daarbij is de da mescompetitie, die in Cadzand al en kele jaren plaatsvindt. Dat is opvallend, omdat de wedstrij denreeks een particulier initiatief is van Jetty Henry uit Sluis. „Het is na tuurlijk niet uniek wat er in Cadzand gebeurt. Je kunt voor zo'n competitie bijvoorbeeld ook in de Braakman te recht. Maar omdat ik dit een aantal ja ren geleden door de reisduur en de af stand toch wel wat bezwaarlijk vond, besloot ik het initiatief te nemen om hier in de buurt een competitie voor dames op te zetten." Blijkbaar waren er genoeg dames bij wie dit idee weerklank vond, want di rect al in het eerste jaar waren er 22 teams die deelnamen. Teams, want er worden steeds dubbels gespeeld tus sen vaste tweetallen. Jetty Henry: „De teams worden zoveel mogelijk inge deeld naar sterkte. Waar nodig volgt halverwege de competitie op grond van de resultaten een herindeling." Na het eerste succesvolle seizoen mochten vorig jaar al 31 combinaties worden ingeschreven, terwijl de ver wachtingen voor de komende compe titie hoog gespannen zijn. Reden ook waarom er naast de vaste competi tie-ochtend op dinsdag nu ook op woensdagmorgen in de Cadzandse sporthal gespeeld zal worden. De eer ste wedstrijden vinden plaats in okto ber, maar om het speelschema tijdig klaar te hebben kan er tot uiterlijk half september bij Jetty Henry wor den ingeschreven. Henry, actief bestuurslid van de Sluis- se tennisvereniging, verheugt zich al weer op de wekelijkse wedstrijden. „Het moet een gezellige competitie zijn. Het spelen van de wedstrijden is natuurlijk het belangrijkste aspect, maar die sluiten goede contacten niet uit. Integendeel, dat is juist een pretti ge bijkomstigheid van het hele gebeu ren. Het promoten van tennis in de ei gen omgeving is belangrijk genoeg om je daar ten volle via de organisatie van een dergelijke competitie in te zet ten.". Aan de West-Zeeuws-Vlaamse tennis sende dames de taak om door deelna me de enthousiaste woorden van de Sluisse sportlerares kracht bij te zet ten. Ton Koomen uiterst rechts) en Charles Reyns vierde van links) leiden in het driebanden-kampioenschap. ZAAMSLAG - Na vier ronden voeren twee spelers in Zaamslag het biljartkampioenschap in de tweede klas driebanden aan: Ton Koomen van Autocenter Axel en Charles Reyns van het Hulster De Statie hadden een gat van twee punten gemaakt met alle andere finalis ten in deze titelstrijd van het district. Of het voldoende is om volgende week naar de huldi ging te gaan is allesbehalve zeker, omdat uit een achter volgende groep van vier ongetwijfeld mensen aan zullen sluiten als de koplopers in de fout gaan. Maar vast staat inmiddels ook wel dat zowel voor Koomen als voor Reyns zo'n misstap nog geen vervelende gevolgen hoeft te hebben. De moyennes van beide lijstaanvoerders zitten bedui dend boven dat van de achtervolgende groep en er zal dus meer moeten gebeuren om de twee bovenin te ver dringen. Koomen startte het toernooi in eigen huis slecht met verlies tegen Cees Wissel, maar liet daarna alleen nog winstpartijen noteren en Reyns moest alleen in de tweede ronde de punten inleveren bij Carlo van Dam. Vrijdag vervolgt het toernooi, zaterdag wordt af gespeeld. De tussenstand na vier ronden: 1. Ton Koomen, Autocenter Axel 6-0.578-4; 2. Charles Reyns, De Statie 6-0.505-4; 3. Carlo van Dam, HGL/KOT 4-0.491-3; 4. Ro bert Claeijssens, HGL/KOT 4-0.453-5; 5. Cees Wissel, Concordia (invaller voor Johan Viane van TMW) 4-0.438-5; 6. Adrie Buyze, CBC 4-0.393-4; 7. Cor de Jonge, Ed Horemans 2-0.587-3; 8. Hans Toet, Den Ouden Arend 2-0.372-3. HULST - Twee speeldagen na het be gin van het nieuwe seizoen zijn in de eerste klas heren van de Hulsterse Be vobo alleen 't Trefpunt en Wemolin nog zonder verliespunten. 't Trefpunt (het vroegere Tiffany) gaat voorals nog aan de leiding met een totaal van zes punten. Wemolin volgt op de twee de plaats met drie punten. Voor 't Trefpunt leverde het duel met Smash 2000 deze week in elk geval geen enkel probleem op. Met 15-6 werd in de eerste set meteen een stevige ba sis voor de eindzege gelegd, waarna het vlot 15-4 en 15-3 werd. Na de reglementaire 3-0 nederlaag van verleden week tegen 't Trefpunt moest Luctor Banden in zijn duel met W Heijndrickx opnieuw een verliespunt incasseren. Weliswaar eindigden de eerste en tweede set in het voordeel van Luctor (met 15-9 en 15-5), maar het was W Heijndrickx dat met 15-11 de derde won: 2-1. Jong Morres 1 opende het seizoen met een 2-1 overwinning op Broomchemie. Eerst won Broomchemie met 15-12, waarna Jong Morres de tweede set met dezelfde cijfers naar zich toe trok. In de laatste en beslissende set ging Jong Morres 1 met 15-13 aan de haal. In de tweede klas heren is ABN voorlo pig met vijf punten uit twee wedstrij den koploper. Drie teams volgen ech ter op korte afstand. Eerste klas heren: Broomchemie - Jong Morres 11-2, Smash 2000 - 't Trefpunt 0-3 en Luctor Banden - VV Heijndrickx 1 2-1 Tweede klas heren: ABN - Jansenius 2 3-0, Rijk BV - CVC Fassaert 2-1 en De Rietvliet - Jansenius 1 2-1 Derde klas heren: Broomchemie 2 - De Ster- re 1-2 en Jong Morres 2 - Jong Morres 3 3-0 De standen: Eerste klas heren: 1. 't Trefpunt 2-6 2. We molin 1-3 3. Jong Morres 1 1-2 4. Luctor Ban den 1 2-2 5. Broomchemie 1 1-1 6. VV Heijn drickx 2-1 en 7, Smash 2000 1-0 Tweede klas heren: 1. ABN 2-5 2. Brandax 1-3 3. Ambulo 1-3 4. De Rietvliet 2-3 5. Rijk BV 1-2 6. CVC Fassaert 1-1 7. Jansenius 1 2-1 en 8. Jansenius 2 2-0 Derde klas heren: 1. Jong Morres 2 2-5 2. De Sterre 2-3 3. Luctor Banden 2 1-2 4. Broom chemie 2 1-1 en 5. Jong Morres 3 2-1 In de eerste klas dames kan na twi speeldagen geen enkel team op et vlekkeloze start terugkijken. Dr teams (SC Morres 2, VV Heijndriki iij en Voorwaarts) gaan met vier puntt uit twee wedstrijden aan de leidin daarna volgen Benetton, Lybeert Ve straeten en Jong Morres I met el twee punten uit één wedstrijd. Van de drie duels die voor deze wet op het programma stonden eindigi er ook maar één in een 3-0 overwi ning. SC Morres 2 had met het ve zwakte Fotó van Damme geen enk mededogen en liep achtereenvolgei naar 15-1,15-0 en 15-2. Minder voorspelbaar bleken de ovei ge twee wedstrijden. Benetton Voorwaarts wonnen elk een set (B netton de eerste met 15-3 en Voo waarts de tweede met 15-9) alvoret aan de derde te beginnen. Benettt bleek daarin met 15-5 de sterkste. niet veel anders verliep W Heij drickx - SC Morres 1. Eerst werd hi 15-6 en vervolgens 9-15, voordat V Heijndrickx met 15-7 aan het langs eind trok. In de tweede klas gaat Van Wate schoot na de wedstrijden van de twe de speelweek aan de leiding met punt voorsprong op Pro Prijs Stop e Jansenius 1. De uitslagen: Eerste klas dames: Benetton - Voorwaar 2-1, Foto van Damme - SC Morres 2 0-3 enV Heijndirickx 1 - SC Morres 1 2-1 Tweede klas dames: Jansenius 1 - Jong Mo res 2 3-0, SC Morres 3 - Van Waterschoot 1- VV Heijndrickx 2 - Pr Prijs Stop 1-2 en Perl de Maat - R. van Wesemael 2-1 Derde klas dames: Wentzler - De Sterre 3- CVC - Wadoemenoe 3-0 en Jong Morres 3 Hoeksken 2-1 De standen: Eerste klas dames: 1. SC Morres 2 2-4 2. V Heijndrickx 1 2-4 3. Voorwaarts 2-4 4. Bene ton 1-2 5. Lyb. Verstraeten 1-2 6. Jong Mom 1 1-2 7. SC Morres 1 2-2 8. Stuntmarkt 1-1 e 9. Foto van Damme 2-0 Tweede klas dames: 1. Van Waterschoot 2 2. Pro Prijs Stop 2-4 3. Jansenius 1 2-4 4, S Morres 3 2-3 5. VV Heijndrickx 2 2-2 6. Ferkf de Maat 2-2 7. R. van Wesemael 1-1 enf Jong Morres 2 1-0 Derde klas dames: 1. Jong Morres 3 2-4 CVC 2-4 3. Wentzler 1-3 4. 't Hoeksken 2-31 RVS 1-2 6. Wadoemenoe 2-1 en 7. De Sterr 2-1 TERNEUZEN - Na de vierde speel week in het zaalvoetbalrayon Terneu zen is niet één eerste kla,sser nog zon der puntenverlies. Van Strien was weliswaar begin deze week nog onge slagen, maar moest zich met 2-1 ge wonnen geven tegen Philips 1, dat nu samen met Den Engel aan de leiding gaat. Anders dan Van Strien kwamen Phi lips 1 en Den Engel deze week overi gens tweemaal in actie. Voordat Phi lips Van Strien zijn eerste nederlaag toebracht had het ook al met 5-1 van Gemeente gewonnen. En Den Engel versloeg datzelfde Gemeente met 5-2 nadat het Sporting van den Hemel 2 een 2-2 gelijkspel had moeten toe staan. Niet alleen voor Gemeente bracht de vierde speelweek twee nederlagen met zich mee, óók Temeuzen 1 bleek niet bijster succesvol. Na een 4-2 nederlaag tegen Beldo'79, werd ook van Dow verloren: 1-3. De uitslagen: Eerste klas: Gemeente - Philips 11-5, Bek - Temeuzen 1 4-2, Dow 2 - Sporting '88 2 5- ABN - HKC 2-2, Sporting van den Hemel 1 Den Engel 4-4, HKC - Sporting van den H mei 2 2-2, Den Engel - Gemeente 5-2, Philii 1 - Van Strien 2-1, Smit Sportprijzen - Bel( 4-1, Terneuzen 1 - Dow 2 1-3 en Sporting'88 - ABN 4-1 Tweede klas: PZEM - RWS 2-1, Instuif - P) lips 2 6-5, Dow 3- Excelsior 8-2, Broodje Bi 4 - Temeuzen 2 3-6Goalgetters - EK Yugo 4-3 en Sporting'88 3 - Atoom Boys 0-2 De standen: Eerste klas: 1. Den Engel 4-6 2. Philips 14 3. Beldo 4-5 4. Sp. van den Hemel 2 4-5 5. V; Strien 3-4 6. Smit Sportprijzen 3-4 7. HKC 4 8. Dow 2 4-4 9. ABN 4-3 10. Sporting'88 2 4 11. Temeuzen 1 4-2 en 12. Gemeente 4-0 Tweede klas: 1. PZEM 4-8 2. RWS 5-7 Goalgetters 4-6 4. Atoom Boys 3-5 5. Imag club 3-4 6. Excelsior 4-4 7. Dow 3 54 Sporting'88 3 5-4 9. Terneuzen 2 4-3 10. Yugo 2 4-3 11. Instuif 4-2 12. Philips 2 4-2 13. Broodje Ben 4 5-2 AXEL - Een groep van vijf Zeeuwse amateurs en vier junioren is eind vo rige week teruggekeerd van een vier daagse wieler-etappewedstrijd in het Poolse Torun. In een bijzónder sterk veld amateurs haalde Frank Geensen een vijfde plaats in het eindklasse ment en werd Patrick van de Vijver zeventiende bij de junioren. Zowel bij de amateurs als bij de junioren kwam de rest van het gezelschap met klasse ringen in de middenmoot naar huis. Frank Geensen (en in mindere mate Van de Vijver) uitgezonderd waren er dus geen ophefmakende uitslagen voor de groep van ploegleider Arno Sij- nesael. De amateurs Patrick van Hul le, Eric Vereecken, Leo en Chris Goe- ree en de junioren Patrick van de Vij ver, Constantijn Burton, Serge van Boven en Patrick van Bellen moesten in de vierdaagse genoegen nemen met een bescheiden plaats in het peloton. „Het zou ons ook hebben verbaasd als de jongens stuk voor stuk in de voorste linies gestreden zouden hebben", kijkt Ap den Doelder uit Axel terug op de geleverde prestaties. Den Doelder noemt het uitzonderlijke sterke deel nemersveld, de lengte van het par koers en het heuvelachtige karakter van de etappes als oorzaken voor de niet opvallende resultaten van het overgrote deel van de groep. „In Torun startten vier Russische ploegen, drie Oostduitse equipes en waren Nederland, België en Hongarije met elk één selectie aanwezig en had de Poolse wielerbond vier nationale teams aan de start gebracht. Een sterk veld dus, dat een zwaar programma kreeg af te werken", aldus Ap den Doelder. De vierdaagse opende met een pro loog (Geensen 3e), op de tweede dag werd het peloton op pad gestuurd voor ëen etappe over 203 kilometer op een heuvelachtig parkoers. Zeven renners ontsnapten, Geensen werd ze vende. In het criterium een dag later pakte de Terneuzense amateur een veertiende plaats, waarna hij in de slotetappe (114 km) en een solo in de laatste kilometers net voor de finish teruggepakt werd en als zevende ein digde. Allemaal goed genoeg voor een schitterende vijfde plaats in het eind klassement. Voorzitter Ap den Doelder van de in ternationale Juniorendriedaagse in Axel, die met een sponsorgroep (Jaap Wisse, Joop de Jonge en Jan den Doel der) van de Axelse etappewedstrijd dit bezoek aan Torun begeleidde, vond dat het bezoek vooral op een ander ter rein winst heeft opgeleverd. „We hebben de contacten met de Pool se ploegen die naar Axel komen her nieuwd en verstevigd, maar daarnaast ook kennis gemaakt met renners en hun begeleiders van andere landen. Mogelijk leidt dat tot de start van een Russische ploeg in onze juniorendrie daagse volgend jaar. We gaan er alles aan doen om dat te realiseren", liet de enthousiaste Ap den Doelder na aan- korhst uit Polen weten. KOEWACHT - Voor Arnold Polder man eindigde de tandemrace voor vi sueel gehandicapten zondag in Koe wacht in een grote teleurstelling. Met nog zo'n twee kilometer te rijden kreeg de Zeeuws-Vlaming, die in Koe wacht een duo vormde met Jan He renthals uit Terneuzen, af te rekenen met pech, waardoor hij de tweede plaats kon vergeten. Die tweede plaats ging nu naar een an dere Zeeuws-Vlaming: Guus Barhorst uit Biervliet, die samen met zijn Belgi sche koppelgenoot Luc Festen de spurt om het 'zilver' won. Met grote overmacht ging de zege overigens naar het duo Maas van Beek en Jan-Willem Mulder. Vooral Guus Barhorst zelf was ver baasd over zijn sterke optreden van zondagmiddag. Het was immers de eerste maal, dat de renner uit Biervliet (die in het verleden samen met Arnold Polderman een ijzersterk duo vormde) samen met Luc Festen reed. „Dat kost toch weer aanpassing. Het is in de eer ste plaats erg belangrijk, dat je de kunst van het rijden op een tandem verstaat. En het is toch wel belangrijk, dat de twee koppelgenoten goed op el kaar zijn ingespeeld. Daarom ben ik zeer tevreden met deze tweede plaats." Het was niet zo verwonderlijk overi gens dat Van Beek en Mulder, de win naars in Koewacht, momenteel in een blakende vorm verkeren. Komend weekeinde gaat dit duo op de wieler baan van het Duitse Stutgart een aan val doen op het werelduurrecord tan dem. „We hebben de laatste tijd twee maal per dag getraind om ons voor te berei den op de aanval van het wereldre cord", vertelde Mulder, die voorts zei geleerd te hebben van de aanval op dat record, zoals die een paar jaar ge leden door Arnold Polderman en Guus Barhorst werd ondernomen. „Er is toen gebleken dat de baan van Ahoy in Rotterdam te kort is voor ee dergelijke aanval. De baan in Stutgai is 285 meter; volgens ons is die lengt veel geschikter", zo verzfkerde Mu der. In Koewacht hadden Van Beek e Mulder geen tegenstand van beteki nis. Zodra het moment was gekomei gingen ze aan de haal om uiteindelij de totale concurrentie, voor zover das sprake van was, op één ronde achte stand te rijden. Barhorst en Feste werden tenslotte tweede, Polderma en Herenthals moesten genoegen m men met de zesde plaats. De uitslag: 1 Maas van Beek/Jan-W® Mulder, Bameveld/Apeldoom (57 kilomet! in 1.16.39); 2 op één ronde Guus Barhors Luc Festen, Biervliet/België; 3 Willy ?a Summeren/Lambert van Leeden, Oirscho 4 Dirk van Sinay/John Deraet, België; 54 Verhoeven/Alfred Stelleman, Mariahou Eindhoven; 6 Jan Herenthals/Arnold derman, Temeuzen/Axel; 7 Ronald va Laar/Willie de Kleinen, Venray/Langa boom; 8 Walter Trolp/Dieter Adamsi Duitsland; 9 Wolfgang Werth/Torsten Ta Ier, Duitsland; 10 Dirk van der Vinne/Micl) van Lookeren, Beverwijk/Amsterdam; Jef Backx/Jozef Backx, België; 12 Don® que Carlier/Norbert Carlier, België; 137® neke Herenthals/Guus Kusters, Terne) zen/Vught; 14 Gerry Keyzers/Cees Am® laan, Vught; 15 Dirk Feuser/Reinhard Z® merman, Duitsland. TERNEUZEN - De Terneuzense atli tiekvereniging Scheldesport hout woensdag een Coopertest. Dd twaalf minuten durende conditie'/ wordt gelopen op de kunststof at» tiekbaan op het sportcomplex aan Zuiderparklaan. Deelname staat voo iedereen open, zowel voor Schel® sport-leden als niet-leden. De cooperetest begint om 19.00 u" Inschrijven is mogelijk vanaf 18.30 U' in de kantine van V.V. Temeuzen 8" de Zuiderparklaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 24