PZC BKC in streekderby de terechte winnaar Sterk optreden van RIA en Schoondijke Blue Diamonds wint eerste thuiswedstrijd Monsterzege Koewacht tegen tweede van Hoek TEGENVALLENDE DERBY IN DERDE KLAS Riny de Kort clubkampioen Kaartingen SpOrt MAANDAG 11 SEPTEMBER 1989 ZB IN TWEEDE KLAS-AFDELING Klasseverschil DERDE KLASSE DAMESVOETBAL Derde klasse-A Derde klase-b Foutje Toernooi Eenzaam duo HENGSTDIJK - In café Het Jagers huis in Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 43 personen deel namen. Uitslag bieden: 1 A. Gink, Axel; 2 C. van der Hooft, Hengstdijk; 3 mevrouw Schenkels Ossenisse. Jokeren: 1 mevrouw Van de Vij ver, Beveren (B); 2 A. Riemens, Terneuzen; 3 mevrouw Sponselee, Axel. Op camping De Vogel werd een kaar ting gehouden waaraan 40 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 mevrouw Van de Berg, Axel; 2 mevrouw Laeren, Vogelwaarde; 3 mevrouw Van Kerkhoven, Hulst. Jokeren: 1 J. Hermes, Bosschenhoofd; 2 mevrouw Buys, Oudenbosch; 3 mevrouw Kegels, Kloosterzande. Op deze camping werd voorts een kaarting gehouden voor het algemeen klassement. Uitslag bieden: 1 mevrouw Lucasse, Kloos terzande; 2 mevrouw Holleman, Hengst dijk; 3 J. de Cock, Hengstdijk. Jokeren; 1 mevrouw Van Gink, Axel; 2 mevrouw Spon selee, Axel; 3 mevrouw Trommelen, Sas van Gent. Hier werd ten slotte nog een kaarting gehouden met 56 deelnemers. UIitslag bieden: 1 P. Bos, Axel; 2 mevrouw Lucasse, Kloosterzande; 3 mevrouw Van de Berg, Axel. Jokeren: 1 J. Hermes, Bosschen hoofd; 2 mevrouw Buys, Oudenbosch; 3 J. Dreesen, Hulst. HULST - In café De Smidse in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 48 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1G. de Bruyn, Hulst; 2 J. van de Ende, Hulst; 3 H. van Hooye, Hulst. Joke ren: 1 mevrouw Taalman, Hulst; 2 mevrouw de Vos, Hulst; 3 A. Janssen, Sint-Jansteen. In café De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 40 personen deel namen. Uitslag: 1 J. van de Ende, Hulst; 2 mevrouw Van Hooye; Hulst, 3 R. Claerhout, Hulst. HULST - In café De Kroon in Hulst werd een schieting gehouden met 43 schutters. Uitslag, wip 1: hoge vogel J. Mark, Rotter dam; eerste zijvogel A. de Looff, Hulst; twee de zijvogel A. de Waal, Kloosterzande; meeste kleine vogels (6) mevrouw De Waal, Kloosterzande. Wip 2: hoge vogel P. van Rijswijk, Hulst; eerste zijvogel J, Leeraert, Sint-Jansteen; tweede zijvogel F. Boussen, Kapellebrug; meeste kleine vogels (6) me vrouw De Gucht, Kloosterzande. ZAAMSLAG - De streekderby Zaam- slag-BKC in de tweede klas afdeling veldkorfbal heeft zaterdag een ver diende 7-6 overwinning voor BKC op geleverd. De ploeg van coach Ko van Haneghem sloeg een kwartier na de rust toe en hield daarna een machtelo ze tegenstander gemakkelijk af. Met de armen in elkaar gestrengeld vechten Theo Hanny (links) van AZVV en een speler van Terneuzense hoys een duel uit. TERNEUZEN - De nieuwe afdelings tweedeklassers RIA en Schoondijke hebben na zondag hun aspiraties dui delijk laten blijken. De afdalers uit de eerste klas lieten daar geen enkele twijfel over bestaan. De 4-0 winst van RIA bij Noormannen en de 4-2 uitzege van Schoondijke tegen Hulsterloo spraken boekdelen. Ook Graauw wist de streekderby tegen SDO met het kleinst mogelijke verschil (1-0) te winnen. En Sluis herstelde zich knap met de 4-1 overwinning in en tegen Dreischor. Zaterdag-tweedeklasser Spui liep een forse 5-0 nederlaag op tegen Wissen- kerke. Hulsterloo-Schoondijke 2-4 - De winst was dik verdiend, maar kwam pas laat tot stand. In de laatste vijf minuten van de wedstrijd wist Schoondijke de finitief afstand te nemen van Hulster- TERNEUZEN - De Blue Diamonds behaalde gisteren een belangrijke 26-18 overwinning op Breda. De Terneuzense rugbyclub startte in haar eerste thuiswedstrijd tegen de in de afgelopen competitie op de tweede plaats geëindigde Braban ders voortreffelijk. Reeds na vier minuten nam men door Peter de Boy via een try een 4-0 voorsprong. Andrew Jolly verzuimde de hierop volgende conversie te benutten. Een tekortkoming die de Terneu zense 'blauwe diamanten' in de slotfase van de wedstrijd nog da nig in verlegenheid bracht. Want hoewel Johan van der Peil de ze 'specialiteit' van de Ier overnam, wist het team uit de Scheldestad slechts eenmaal van deze extra sco ringskans gebruik te maken. Iets waar de mannen uit de Baroniestad optimaal gebruik van wisten te ma ken en ondanks de 14-8 achterstand bij de thee de gastheren nog danig in verlegenheid brachten. Op het sportpark Oude Vaert was duidelijk het klasseverschil te be merken. De Brabanders hadden technisch en tactisch heel wat meer in huis dan de thuisclub. Iets wat de gastheren in de eerste helft met een groot enthousiasme nog wisten op te vangen. Maar toen de Braban ders na een aarzelende tweede helft duidelijk druk uitoefende, werden meteen de tekortkomingen van de gastheren bloot gelegd. Vooral in tempo en in de lijn kwamen de Zeeuws-Vlamingen duidelijk te kort. Heinz Sanders moet zich dan ook bepaald als een vis in het water heb ben gevoeld toen hij bij een 22-8 achterstand tot drie maal toe vrije doorgang naar de achterlijn werd verleend. Een geluk voor de gasthe ren dat de Bredanaars met het be nutten van de conversies dezelfde tekortkomingen toonden als hun tegenstander. Iets waardoor de schade telkens beperkt bleef tot vier punten en uiteindelijk de winstpunten in Terneuzen bleven De verlossende try van Frank van de Vrede vier minuten voor het ein de kwam dan ook voor de fanatieke thuisclub aanhang als een ware op luchting. De zoveelste gemiste con versie van Van der Peijl werd daar bij dan ook voor lief genomen. Scoreverloop Blue Diamonds-Breda 26- 18 ruststand 14-8): Peter de Booy, 4-0: Peter van Houwelingen. 4-4'; Gerard Fokke 8-4; Hans Klandermans 12-4; An drew Jolly 14-4; Heinz Sanders 14-8. Jo han van der Peijl 18-8; Heinz Sanders 18-8; Andrew Jolly 22-8. Heinz Sanders 22-12 en 22-16. Peter van Houwelingen 22-18. Frank van de Vrede 26-18. loo. De thuisclub kwam via een doel punt van Mark van Puijvelde op een 1- 0 voorsprong. Na een half uur scoorde Jos Dieleman de gelijkmaker 1-1Een terechte ruststand. In de tweede helft werd Schoondijke sterker, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Guy Feije maakte na een tegenaanval er 2-1 van. De domper werd door Schoondij ke vervolgens teniet gedaan door Frank Steyaert (2-2). In de slotminu ten bepaalden Jos Dieleman en Edwin Huijben de eindstand op 4-2 in het voordeel van Schoondijke. Noormannen-RIA 0-4 - De thuisclub was voor rust zeker niet de mindere van RIA. De Westdorpenaren wisten echter twee keer, via Anton Dik en Rob Duitemeijer, te scoren (2-0). In de tweede helft toonde RIA zich de betere ploeg en liep dankzij doelpunten van Jean-Pierre van Dorsselaer en Willem Bouwens uit naar een riante (4-0) winst. Dreischor-Sluis 1-4 - De wedstrijd liep een half uur vertraging op. Eric Dijst van Dreischor moest vanwege een beenbreuk naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Een goede start van Sluis bracht de ploeg op een 1-0 voor sprong via Harrie Hazen. Michel Cop- pens vergrootte de kloof tot 2-0 na het benutten van een strafschop. Voor de thuisclub verkleinde Wim van der Lin de de achterstand tot 2-1, maar voor rust was het nogmaals Hazen die zijn ploeg naar 3-1 schoot. Na rust speelde Sluis een bekeken wedstijd. In de slot minuten bracht Jacky Carniere de eindstand op 4-1. DO-Graauw 0-1 - De eerste twintig mi nuten waren voor Graauw. Daarna ZAAMSLAG - De tennisvereniging Zaamslag heeft de afgelopen week de clubkampioenschappen afgewerkt. Ruim zestig leden namen aan de wed strijdenreeks deel, een aantal waar over de organisatie zich meer dan te vreden toonde. Bij de heren-A werd Riny de Kort kampioen door met tweemaal 6-3 Tiny Vogels te kloppen, bij de B-heren werd de finale betwist tussen Henny Verschoor en Erik Cob- ben. Eerstgenoemde haalde de buit binnen in een spectaculaire partij: 7-5, 1-6 en 7-6. Bij de dames was Lilian de Kort de sterkste. Zij klopte in de eindstrijd Ad- dy de Brauw in drie sets: 7-5,4-6 en 6-1. Uitslagen finales dubbelspelen: dames De Jonge/De Bock-De Kort/Van Sonderen 6-4, 6-1; heren: De Kort/Van Kerkvoort-Rooth/ Cobben 6-4, 6-3; gemengd: Nouwe/Nouwe- Hamelink/De Putter 6-4, 6-1. ging de partij gelijk op. Weinig doel kansen met een terechte 0-0 ruststand. Na acht minuten in de tweede helft be reikte een vrije trap William Smolders die met een gave kopbal Graauw op een 1-0 voorsprong zette. Wat SDO hierna ook probeerde, het bleef bij die ene treffer. Bovendien wist de thuis club geen kansen meer af te dwingen. Wissenkerke-Spui 5-0 - Een geflatteer de zege van de thuisclub. Spui was zelfs meer aan de bal. maar Wissenker- ke was met uitvallen gevaarlijker. Bo vendien werden twee doelpunten fel aangevochten door de Zeeuws-Vla mingen. Het eerste doelpunt van Mark van Hekken had een buitenspelluchtje en ook de derde treffer kon na een toe gekende strafschop geen genade vin den in de ogen van Spui. Tussendoor had Imandse met een schitterende kopbal 2-0 gescoord, tevens de rust stand. In de tweede helft was de wedstrijd bij de 3-0 stand gespeeld. In de slotfa se 'mocht' de thuisclub zelfs uitlopen naar een 5-0 zege via treffers van Van Hekken en Patrick van Stel. Duel onder de korf. waarbij een BKC speelster een doelpoging onderneemt. TERNEUZEN - In de derde klassen van het damesvoetbal is er dit week einde flink met scherp geschoten door de Zeeuws-Vlaamse ploegen, vooral Koewacht haalde stevig uit door het bezoekende Hoek-2 met 9-0 te klop pen. In de eerste klas had Spui een vrij weekeinde. Hoek-1 versloeg in de tweede klasse het door blessures en ziekteverzwakt Breskens met 5-1, waarbij Monique Schouten voor de enige tegentreffer kon zorgen. Ter- neuzen werd in diezelfde klasse met 1-3 door Serooskerke teruggewezen. HVV'24-Steen 0-5 Steen was in de eer ste helft veel sterker dan de thuisclub, waardoor er bij de rust al een veilige 0- 3 opgetekend kon worden. De dames uit Hulst kregenb na de hervatting wel enkele kansen, maar mede door goed uitkomen van de Steense keepster konden die niet worden verzilverd. Steen daarentegen wist nog tweemaal doel te treffen, waardoor de royale zege en feit was. Doelpuntenmaaksters Steen: Maud Botermans (tweemaal), Danieëlle van Dorselaer, Veronique van Rattingen en Tamara van Bunde ren. Terneuzen-2-Philippine 1-0 In een leu ke wedstrijd waren de beide ploegen aardig aan elkaar gewaagd. Vooral op het eind van de wedstrijd werd de thuisploeg wat sterker en kreeg ook de nodige kansen, marf deze konden niet in doelpunten worden omgezet. Toch bleef de winst in Terneuzen, omdat Mi riam Otterlo uit een corner via een lis tige trap had weten te scoren. Terneuzense Boys-Arnemuiden 4-0 De dames uit Terneuzen hebben zich na twee wedstrijden al opgeworpen als een serieuze kanshebber op het kam pioenschap. Hoewel Arnemuiden be hoorlijk tegenstand wist te bieden en de strijd aanvankelijk gelijk op ging, De start was overigens veelbelovend voor Zaamslag. Op het ritme van de muziek die het plaatselijke dorpsfeest tot een swingend evenement maakte trok Zaamslag naar 2-0 binnen tien mi nuten. Het zou de enige periode blij ken te zijn waarin de thuisploeg in druk kon maken. Tweedeklas-debu tant BKC Breskens kwam gaandeweg steeds beter in de wedstrijd en kon, mede door een falende afwerking bij de tegenstander (Petro en Matty van Doorn en Sjaak Westerbeke) aanslui ten. Het werd nog wel 3-2, maar toen al hadden de gasten laten zien veel weeglijker en feller te zijn en ook veei gemakkelijker te combineren. Tegen een statisch Zaamslag, dat ook verde digend nogal wat steken liet vallen, ging BKC naar een verdiende stand bij de rust. Matty van Doorn, eerder al goed voor 4-5, zorgde kort na het begin van de tweede helft voor de gelijkmaker toen Angela Vergauwe een foutje maakte. Diezelfde BKC-speelster nam echter even later revanche en dat de BKC- jeugd op komst is werd door Jolanda van Haneghem nog eens onderstreept: 5-7. Die stand zou ruim twintig minu ten blijven staan. Enerzijds omdat Pie- ter Hamelink riante mogelijkheden om dichterbij te komen niet benutte, daarnaast omdat een nog altijd beter BKC verzuimde de score niet op te voeren. Hamelink scoorde tenslotte toch, maar zó kort voor tijd liet BKC zich niet meer van de wijs brengen, Zaamslag-doelpunten: Matty van Doorn (2), Pieter Hamelink (2).Marianne Fraanje en Conny van der Staal. BKC-doelpunten: Jolanda van Angela Vergauwe, Jan Roest, Peter Peter Roest, Frans Verplanke en Jerry Haneghem. werden de dames van de Boys steeds sterker en wist Wanda Zegers voor rust tweemaal doel te treffen. Na rust zorg de Jacqueline de Kunder voor 3-0 waarna Wanda Zegers met haar derde doelpunt de eindstand vastlegde: 4-0. Sterk keepen van Karin Pijpelink voorkwm daarna nog enkele malen een tegentreffer van de Arnemuidense ploeg. Koewaeht-Hoek-2 9-0 Een simpele overwinning voor de thuisploeg, die veel te sterk was voor de bezoeksters. Bij de rust was de stsand al opgevoerd tot 6-0, onder andere door een rasechte hattrick van een gemakkelijk scoren de Heidi Lambert. In de tweed helft verzuimde Koewacht echter door te drukken en de dubbele cijfers van het bord te brengen. Dit was ook een ge volg van het betere keepsterswerk aan Hoek-zijde. doelpuntenmaaksters Koewacht: Heidi Lambert (viermaal), Inge Suy (driemaal), Ineke Bakker (tweemaal). HULST - Door een ruime 6-1 overwin ning op eersteklasser Van de Guch verzekerde het in de regio speiendi Het Bonte Hert zich vorige week vai een plaats in de halve finale om fij zaalvoetbalbeker van het rayoi Hulst. Het Bonte Hert ontmoet van daag (maandag, aanvang 20.30 uuijDf Kombuis, dat zijn tegenstander Vai Westen met 7-4 uitschakelde. In de andere halve finale staan he tweede team van Het Bonte Hert ei Klaus/Th. Biesbroeck tegenover el kaar. Klaus/Th. Biesbroeck bereikt! deze ronde door een 6-3 overwinninj op Vervaet. De finale wordt woensdai om 20.00 uur gespeeld. Tweedeklasser Torro werd zaterda: winnaar van het Wölschendorf-toer nooi, dat voor de eerste keer werd houden. Torro versloeg in een halvi competitie de vijf overige aan dl toernooi deelnemende teams. Floy< de Vries nam negen van de vijftiei Torro-doelpunten voor zijn rekening De eindstand: 1 Torro, 10 pnt.; 2 Burm, 1;1 Bogaert, 5; 4 Het Bonte Hert, 3; 5 Wölschen dorf, 2; 6 Wölschendorf 2, 2. AZVV zonder oogstrelend voetbal weer twee punten TERNEUZEN - Vooralsnog mag AZVV zich in de derde klas van het zaterdagvoetbal verheu gen op een hoge klassering. De Axelse ploeg bleek weliswaar nog niet in staat tot een oogstre lende partij voetbal maar won wél tweemaal: na de overwinning van vorige week tegen Veere (3-2) was er zaterdag een 1-0 overwinning op Terneuzense Boys. Twee minuten na de rust maak te Pascal Schieman het enige doelpunt in de tegenvallende derby. AZVV kort na de hervatting - bij de eerste serieuze aanval van de wed strijd - op 1-0 kwam. Herman Pijpe link speelde na een korte solo, de op het randje van buitenspel staande Pascal Schieman aan, en die benutte het eerste balcontact door fraai te sco-' Adembenemende sprongen op de trampoline maakten deel uit van het optrden van de Holland Gymnastic groep SAS VAN GENT Het turnspekta- kel dat zaterdagavond plaatsvond in de Sasse Vlaanderensporthal, was naar Zeeuwsch-Viaanderen ge haald door de Turnvereniging THOR (Tot Heil Onzer Ribbenkast) ujit Sas van Gent in verband met de viering van het 100-jarige bestaan van de vereniging. Volgens voorzit ter Verplanken van de jubilerende vereniging was het optreden van de Show Holland Gymnastics een schot in de roos voor het Zeeuws- Vlaamse turnwereldje. 'Holland Gymnastics' bood zater^ dag in Sas van Gent voor een tot de nok toe gevulde sporthal een ener verende show waarin alle facetten van de turnsport werden belicht. Turnen op topniveau werd afgewis seld met trampoline springen, jazz- gymnastiek, ritmische gymnastiek, vrije oefeningen met meertallen voorzien van choreografische hoog standjes. Dit alles, was door middel van schitterende lichteffecten, zeer kundig uitgezochte muziek en knal lend vuurwerk aaneengeschakeld tot een show van formaat met in de pauze een optreden van de jubile rende vereniging THOR. Hoogtepunten van het evenement was het optreden van Moderne Rit mische Gymnastiek. Het duo Ron Lamboo en Ad Oudijn (beiden top- turners van Nederland) deden voor de dames van dat gezelschap op dit (komische) nummer niet onder. Dat leidde tot een laaiend enthousiaste menigte. Na afloop toonde de voorzitter van de organiserende en jubilerende ver eniging Jo Verplanken zich een zeer tevreden mens. „We hadden gere kend op ongeveer 400 bezoekers, het zijn er echter ruim 650 geworden. Dit heeft onze verwachtingen sterk overtroffen. Het was een promotie voor de turnsport in Zeeuwsch- Viaanderen. Vele mensen hebben nu kennis kunnen maken met de turnsport en wel op een formidabel j wijze door middel van Holland Gymnastics, een turnshow van de hoogste plank", aldus Jo Verplan ken, die dit optreden als een hoogte punt in het jubileumjaar beschout. AZW-trainer Ferdy Hermans ver bloemde na afloop niet dat zijn ploeg matig voor de dag was gekomen, maar daar al te zwaar aan tillen deed hij niet. AZVV is met alle nieuwe spelers nog in de opbouw en kan - zo veronderstelt Hermans - alleen nog maar beter wor den. „Het kost toch wat meer tijd om zoveel nieuwe spelers in te passen", moest hij toegeven, „maar voorlopig staan we op vier uit twee en dat pakt niemand ons meer af'. Het was tegen Terneuzense Boys niet temin vooral opvallend dat AZW in offensieve zin onder het niveau van de voorbereiding bleef. De thuisclub schoot fel uit de startblokken en druk te AZW veelal zo ver terug op eigen helft dat van tegenaanvallen bijna geen sprake was. In de eerste helft creëerde de Axelse ploeg zich ook geen enkele doelkans, omdat er eenmaal in balbezit altijd wel iemand was die in de fout ging en niemand ook op de ge dachte kwam om het eenzame duo voorin (Werner Bisschop en Eric Dey) enige steun te verlenen. En na de rust was het al niet anders, toen AZVV zich na de snelle treffer van invaller Pascal Schieman meer bekommerde om het verdedigen van de voorsprong dan om het uitbouwen daarvan. „Maar geef toe", vroeg Ferdy Hermans, „hoeveel kansen/ heeft Terneuzense Boys ge had. Niet één toch?". Op dat punt had Hermans geen onge lijk. Terneuzense Boys toonde zater dag wel veel goeie wil, maar ook niet meer dan dat. AZVV was met al zijn kopkracht in de verdediging (Frank van Drongelen, Peter van de Velde en Jacky Jacobse) sowieso in het voor deel, maar opnieuw misten de Temeu- zenaren het vernuft om doelkansen af te dwingen. „We speelden boerenkool voetbal", vond Jan Doorns na afloop, „alles door het midden en niets over de flanken. Het is triest maar waar, we staan opnieuw met lege handen". Ook met drie spitsen (Danny de Vries, Martin van de Bossche en Johnny de Ritter) lukte het Terneuzense Boys niet om ondanks een vrijwel voortdu rend veldoverwicht AZVV naar een achterstand te spelen. Jack Scheele kon met een schot dat rakelings over ging nog voor enig gevaar zorgen en ook Johnny de Ritter kon eenmaal ver doorgaan, maar voor het overige gre pen de AZVV-verdedigers telkens bij tijds in. Zo kon het dus gebeuren dat ren. AZVV werd daarna opnieuw in de ver dediging gedrongen, maar hield zich andermaal vrij gemakkelijk staande. „De enige kansjes die we na de rust hebben gehad waren verwaaide terug speelballetjes", zei Terneuzense Boys-trainer Jan Doon/is nog. Waar mee hij de hele tweede helft in één zin samenvatte. Terneuzense Boys - AZVV 0-1 (rust 0-0), 48e Pascal Schieman 0-1. Aantal toeschoinvers: 325. Bijzonderheden: boeking voor Jan van Drongelen (wegens het neerleggen van een tegenstander)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 30