PZC Sluwheid brengt zege voor Van Vlimmeren Halve marathon over schitterend parkoers Rooks legt 1,5 ton op tafel voor titel op tv Den Bosch-Feyenoord nu naar 19 september Cruyff en Koeman nu al uitgefloten sport 43 Tuur wint ook derde profpartij WAAR LEMOND IN 1983 WERELDTITEL PAKTE Hotel met airco Liegen VC Vlissingen bijna op volle oorlogssterkte IN CRITERIUM THOLEN HET LEVEN WORDT NU EENMAAL DUURDER Breukink ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1989 IcHAMBERY (GPD) De mislukte kalkoenenjacht van Greg LeMond, begin 1987, is over an- Iderhalf jaar in de bioscopen te zien. Warner Bros heeft zich van de filmrechten verzekerd, I Lawrence Lyttle gaat LeMonds leven, pedalerend en privé, verfilmen, en er zal ook een boek laan de hand van het scenario worden geschreven. I LeMond is dan wel niet, als na zijn I Tourzege in 1986, door George Bush op [het Witte Huis ontvangen, maar het Imoge duidelijk zijn: zijn wieleractivi- I teiten beginnen tot steeds meer Ame- rikanen door te dringen. LeMond staat I wat dat betreft verder dan in 1983, toen I hij in Altenrhein voor het eerst wereld- 1 kampioen werd. Van Hulst weer sneller op 5 km Gisbers begeert Erik Breukink CTP VEEL DEELNEMERS VERWACHT IN BURGH-HAAMSTEDE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRENNEN 1989 ra «Parkoers Chambéry lijkt op Altenrhein I Wie Altenrhein zegt, komt dicht in de buurt van Chambéry. Er is de afgelo pen dagen heel wat zin en onzin geven tileerd over het parkoers van vandaag (vrouwen en amateurs) en zondag (profs). „Zwaarder dan ooit; zo lastig als Sallanches 1980." Maar voor de ob jectieve waarnemer lijkt het rondje van 12,5 km rond de Cóte de Montag- nole toch minder op Sallanches 1980 dan op Altenrhein, Zwitserland, zes jaar terug. Daar dus, waar LeMond won... LeMond heeft zich de afgelopen dagen met zijn familie - vrouw, zoontjes Geoffrey en Scott, derde kind op komst, en vader Bob - verschanst ver van het WK-gedoe: in Grenoble. „Daar hebben ze tenminste een hotel met air-conditioning. Ik weet hoe drukkend heet het deze periode in de Franse Alpenstadjes kan zijn (32-36 graden, red.), en ik heb geen zin me de hele dag als in een sauna te voelen." Bovendien, in Grenoble loopt LeMond de minste kans te worden lastig geval len door de horden publiciteitsmedia, die allemaal nog eens van zijn wonder baarlijke Tourtriomf willen horen, en vooral: waarheen zijn wegen de ko mende jaren leiden. Over dat laatste staat nog niets voor 100 percent vast. Officieel heeft hij nog een contract met het Belgische ADR van de duistere autoverhuurder Fran cois Lambert, maar LeMond wil per se onder dat contract uit, omdat hij vindt dat Lambert op een flink aantal pun ten de overeenkomst niet is nageko men. Salaris werd te laat, of (nog) hele maal niet betaald, toegezegde bank garantieszijn niet afgegeven, de schrif- NEW YORK (ANP) - Regilio Tuur heeft in New York zijn derde partij als hoksprofessional gewonnen. De ju nior lichtgewicht won in de derde ronde door k.o. van de Portoricaan Augustin da Silva, een neefje van de huidige wereldkampioen Edwin Ro- sario. De partij was afgesloten over vier ronden van drie minuten. De 22-jarige Tuur begon een maand geleden zijn carrière als profbokser. Hij won toen in twee minuten door k.o. van de Portoricaan Dennis Pantoja. Daarna zegevierde hij op punten over de Mexicaan Emmanuel Gomez, waar bij hij in de tweede ronde even door de knieën ging. „Ik maakte toen wat foutjes, waarvan ik heb geleerd", aldus Tuur. De bokser uit Hoogvliet stootte meer naar het lichaam en gebruikte vaker de linkerhand. Nadat hij in de eerste en tweede ronde een stevige puntenvoorsprong had opgebouwd, sloeg hij in de derde flitsend toe. „Toch is dit nog maar het begin," aldus Tuur. „Aan het grote werk ben ik nog niet toe." BRUSSEL (ANP) - Elly van Hulst heeft gisteren bij de Ivo van Damme Memorial in Brussel het Nederlandse record op de 5000 meter verbeterd. De Rotterdamse liep de afstand in 15 mi nuten en 17,08 seconden. Het oude re cord stond sedert 3 juli (Stockholm) met 15.29,25 op haar naam. Van Hulst verbeterde voor de derde maal dit sei zoen het record op de vijf kilometer. Op 7 mei had zij in het Japanse Shizuo- ka 15.37,43 gelopen. In Brussel eindig de Elly van Hulst als tweede achter de Amerikaanse Patti Sue Plumer, die 15.16,80 liet afdrukken. CHAMBÉRY (ANP) - Ploegleider Jan Gisbers, die Rooks en Theunisse aan Post kwijt raakte, wil niets liever dan Eric Breukink als vervanger voor het vertrokken duo. De Eindhovenaar is er echter van overtuigd dat het niet eenvoudig zal zijn Breukink te con tracteren. telijk vastgelegde auto (Mercedes 500) werd een ander merk (Ford Sierra). Lambert schuift de schuld in de schoe nen van de Amerikaan. „Hij moet niet vergeten, dat ik hem eind vorig jaar heb gered door hem te contracteren voor 375.000 dollar per jaar, en hem de vrijheid te laten een nevencontract af te sluiten met Coors, waardoor ik uit eindelijk acht renners extra in dienst moest nemen. Ik heb hem alleen de premie van de Tour nog niet uitge keerd, en dat van die auto - je moet zelf eens zo'n Mercedes te bestellen... Me neer LeMond gedraagt zich «ls een kind van twaalf." Lambert dreigt, dat hij LeMond voor het gerecht zal slepen als hij zijn contract voor volgend jaar niet nakomt. LeMond: „Ik heb geen zin meer in het openbaar over Lambert te discussië ren. Hij liegt zó dikwijls, dat hij zich zelf begint te geloven. Hij beweert, dat hij mij de eerste helft van mijn sa laris al voor de Tour heeft uitgekeerd. Wel, hij stond pas na de Tour met een zak geld op mijn stoep. Voor miljoe nen aan Belgische bankbiljetten, hoe wel in het contract stond, dat ik in dollars moest worden uitbetaald. Mijn vader heeft het geld maar aange nomen, want anders wacht je mis schien nog maanden op niks. Maar bij het wisselen, kwamen we zo al een paar duizend gulden tekort... Ik ga voor 100 percent weg, ik rijd voor 99 percent bij 7 Eleven, maar ik teken nog niks. De FICP heeft me gewaar schuwd voorzichtig te zijn." Greg LeMond is zondag net zo favoriet als de andere Tourvedetten. De Tour- winaar als enige kopman in de Ameri kaanse ploeg? LeMond: „Dat zou onre delijk zijn tegenover Andy Hampsten. Hij begint eindelijk goed in vorm te ko men, en kan het parkoers net zo goed aan als ik. Ik dwing hem niet tot een knechtenrol. Want wie wereldkam pioen kan worden, moet dat niet nala ten." Per slot heeft Hampsten zijn film rechten nog niet verkocht. VLISSINGEN - De VC Vlissingen kan morgen bijna op volle oorlogssterkte aantreden voor het eerste competi tie-treffen. Limburgia heet de altijd lastige tegenstander, die vorig sei zoen op het veld aan de Irislaan tegen een nederlaag aanliep. Vlissingen-trainer Jo Jansen kan mor gen tegen Limburgia, dat vorig seizoen een periodetitel veroverde, alleen niet over de niet fitte Harry van den Ham beschikken. Hij kampt nog met de na weeën van een virus. In zijn plaats speelt de van Cercle Brugge terugge keerde Arthur van Huizen. Ook be langrijke pionnen als Jan Lohman, Carlo van Tour en Ruud Corré, die vol gens Jansen in de voorbereiding een uiterst sterke indruk heeft achtergela ten, zijn volledig speelklaar. Het peloton raast door de straten van Tholen. THOLEN - De Hoevense ex-beroeps renner Mariovan Vlimmeren greep in de wielerronde van Tholen naar zijn zesde seizoenzege. Een zege die er mag zijn, want de wedstrijd was van de eerste tot de laatste minuut loods- waar. De demarages waren talrijk en de schifting enorm. Slechts weinigen overleefden de strijd en velen konden vroegtijdig de toeclips losmaken. Slu we Mario van Vlimmeren glipte mee toen de definitieve kopgroep werd ge formeerd en verraste in de laatste ronde zijn medevluchters. De vluchtpogingen volgden elkaar In hoog tempo op. Maar omdat ook de wedstrijd in een hoog tempo verliep was het moeilijk een definitieve bres te slaan. Het werd pas serieus en gevaar lijk toen een groep van zestien cou reurs de kuierlatten nam. De Yersekse tempobeul Heddy Nieuwdorp sleurde aan de groep totdat het veld in stuk ken uit elkaar viel. Nieuwdorp kreeg daarbij de steun van onder andere Ma rio van Vlimmeren die ook besefte dat de tijd gekomen was om de definitieve slaag te maken. De allersterksten slo ten bij het tweetal aan. Daarbij was niet één van de kanshebbers, Rudy van Vlimmeren die door een valpartij werd uitgeschakeld. De kopgroep ken de, naast Nieuwdorp, slechts één Zeeuw, te weten Nap Hage. Voor Ri chard de Vrieze het sein om er wat aan te doen en in gezelschap van o.a. de Duitser Oschwald reed hij het gat van 25 seconden naar de koplopers dicht, een achtervolging waar het publiek enorm van genoot. Niemand raakte bij de inmiddels 19 man sterke kopgroep weg, totdat Mario van Vlimmeren bij het ingaan van de laatste ronde een gaatje maakte van 30 meter. De tem pobeul uit Hoeven eurde alle krachten uit zijn ranke lichaam en wat men ach ter hem ook probeerde, hij hield stand tot op streep en behaalde een schitte rende overwinning. Rob Sienders ver schalkte Heddy Nieuwdorp in de strijd om de tweede plaats. Uitslagen: 1 M. van Vlimmeren, Hoeven, 85 km in 2.00.28; R. Sienders, Zwijndrecht; 3 H. Nieuwdorp, Yerseke; 4 T. Akkermans, Ze venbergen; 5 R. Beckers, Viersen; 6 N. Hage, Poortvliet; 7 P. Prijs, Elshout; 8 P. Barten, Zevenbergen; 9 W. Oschwald, Düsseldorf; 10 A. de Bruin, St. Willibrord; 15 R. de Vrieze, Goes; 17 A. de Vos, Oude-Tonge. Greg LeMond op weg naar de gedenkwaardige zege in de afsluitende tijdrit en de Tour van dit jaar. BURGH-HAAMSTEDE - Twee jaar geleden won Simon Blom van Delta Sport in Haamstede zelf de eerste hal ve marathon in die plaats. De 33-jari- ge Schouwse atleet, die al lang suk kelt met een achillespees-blessure, zal er vanmiddag (zaterdag) niet meer bij zijn. Zijn carrière is wellicht defi nitief afgesloten, omdat alle behande lingen aan zijn blessure niets hebben uitgehaald. Toch is Simon Blom als mede-organi sator nog nauw betrokken bij de halve marathon, die is omgedoopt tot 'RVS Schouwse kustfestijn'. „We hebben", vertelt de eerste winnaar, „van de wed strijd een prachtig evenement ge maakt. Met allerlei aktiviteiten er rond, met een trimloop en met een prij zenpakket, dat vele atleten zal aan trekken." De wedstrijd zelf was Simon Blom bij na op het lijf geschreven. Het was zijn eigen omgeving, vrijwel het hele par koers gaat door de bossen en over ver harde paden. „Ik was vorig jaar bezig aan mijn come-back, maar na verloop van tijd kwam die blessure terug", legt hij uit. „Het is kennelijk ongeneeslijk, want het zal altijd terug blijven ko men. M'n achillespezen zijn door de lange overbelasting zo aangetast, dat ze altijd kwetsbaar zullen blijven." Simon Blom heeft zich inmiddels in het noodlot geschikt. „Ik heb het mee- gemaakt dat ik na een training de an dere dag met een stok naar de brieven bus moest om de krant te gaan halen. Zo was het dus niet meer op te bren gen. Fietsen gaat uitstekend, daarmee belast je de achillespezen niet, maar het lopen kan ik vergeten." „Ze hebben me nu verteld, dat ik het beter in het gips kan laten zetten om volledige rust te houden. Dan kom ik misschien nog eens van de pijn af, want ik heb het niet alleen bij het spor ten. Ook als ik veel lopend werk doe heb ik er last van." Het Schouwse kustfestijn gaat van start om 12.00 uur voor de wedstrij datleten en de trimmers op de halve marathon. Tien minuten later is er een trimloop over zes kilometer. De start is op de Adriaan van de Wijde- weg in Burgh-Haamstede. ZATERDAG 10.03-10.35 Did 1: Sportschau. 11.55-18.05 BBC 1: Grandstand: cricket (testmatch Engeland-Australië), boksen (Lloyd Honeyghan-Gary Jacobs), paarde- rennen in Goodwood en voetbal (tussen standen en uitslagen). 14.30-17.00 Did 3: Sport im Westen extra: Universiade atletiek (halve finale roeien, halve finale floret dames), de Open Duitse kampioenschappen golf en de WK wielren nen Chambéry (dames amateurs). 15.30-17.30 BRT 1: Wielrennen: rechtstreek se reportage van de WK wielrennen op de weg voor amateurs in Chambéry. Frankrijk. 16.00-18.00 Ned 3: Studio Sport: WK wielren nen in Chambéry. 17.40-19.10 BBC 2: Cricket: testmatch Enge land-Australië. 18.00-19.00 SKY: Wielrennen: WK te Cham béry. 18.15-19.00 Did 1: Sportschau: met o.a. Bun- desligavoetbal. 19.00-20.00 SKY: Golf: Open Duitse kam pioenschappen. 19.25-20.00 Ned 2: De Heilige Koe. 19.35-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20.00-21.00 SKY: Atletiek: EK voor junioren in Varazdin. 21.00-22.00 SKY: Trans World Sport. 21.58-22.25 Ned 3: Studio Sport. 22.00-23.00 SKY: Atletiek: Grand Prix cir cuit in Brussel. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport-Stu- dio. 22.05-22.20 BBC 1: Sport. 22.45-23.00 BRT 1: Sport op Zaterdag. 23.00-00.00 SKY: Wielrennen: WK in Cham béry. 23.35-00.05 BBC 2: Cricket: samenvatting testmatch Engeland-Australië. 00.00-01.00 SKY: Long Track Speedway: we reldkampioenschappen. ZONDAG 13.20-17.25 Ned 3: Studio Sport: WK wielren nen in Chambéry en autosport (Grand Prix van België voor formule I-wagens op Fran- corchamps). 13.30-17.00 Did 3: Sport im Westen extra: Universiade (finale roeien), Open Duitse golfkampioenschappen, Wk wielrennen in Chambéry, en autosport (Grand Prix formu le I in België). 14.00-14.05 BBC 1: Sport. 14.00-14.15 BRT 2: Wielrennen: rechtstreeks verslag van WK wielrennen op de weg voor profs in Chambéry. 14.05-19.45 BBC 2: Sunday Grandstand: met cricket (testmatch Engeland-Austra lië), autoraces (GP van België voor formule I) en WK wielrennen in Chambéry. 14.15-14.45 BRT 2: Autosport: Grand Prix formule I van België in Francorchamps. 14.45-15.30 BRT 2: Wielrennen: WK in Chambéry. 15.30-16.30 BRT 2: Autosport: Grand Prix formule I van België in Francorchamps. 17.00-18.30 BRT 2: Wielrennen: WK te Chambéry. 18.00-19.00 SKY: Wielrennen: WK in Cham béry. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.50-20.00 Ned 3: Studio Sport. 18.55-19.25 BBC 1: The Great Picture Chase: 6-aelige serie waarin prominenten hun favo riete kunst presenteren. Vandaag met voet baller Pat Nevin. 19.00-20.00 SKY: Golf: Open Duitse kam pioenschappen. 19.25-19.40 BBC 1: Sport. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.45-20.15 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Telegramm. 20.00-21.00 SKY: Atletiek: EK voor junioren in Varazdin. 21.00-23.00 SKY: Autosport: Grand Prix van België voor formule I-wagens. 21.45-22.00 Did 2: Sport am Sonntag. 23.00-00.00 SKY: Wielrennen: WK op de weg in Chambéry. 23.05-23.40 BBC 2: Autoraces: samenvatting van de Grand Prix van België voor formule I-wagens in Francorchamps. 23.10-23.25 BBC 1: Sport. 23.30-00.30 TV 5: Sport. 00.00-01.00 SKY: Motorsport: Grand Prix van Tsjeehoslowakije op het circuit van Brno. CHAMBÉRY (ANP) - Steven Rooks zal morgen als kopman van de Neder landse ploeg vertrekken in het we reldkampioenschap op de weg. De keuze van de kopman bij de Neder landse profs is gisteren geen pro bleem geweest. In de kortste keren was beslist dat Steven Rooks de enige kopman in het Nederlandse twaalftal zal zijn. Gert-Jan Theunisse en Eric Breukink vertrekken in een enigszins bescherm de vrije rol hetgeen inhoudt dat Rooks hen niet al vroeg in de koers op pad kan sturen om vluchters terug te ha len. Dat werk is gereserveerd voor de andere negen uit de groep. Bij een eventueel wereldkampioen schap zal Rooks, uit eigen zak, een be drag van 150.000 gulden aan de ande ren betalen. Die zelfde premie zal trou wens op tafel worden gelegd wanneer een andere Nederlander de titel be haalt. Het geld zal verdeeld worden volgens het principe „Loon naar werken", hetgeen inhoudt dat er een mogelijkheid is dat de porties niet ge lijk zullen zijn. tie afzag van deelneming aan het we- wedstrijd worden, waarin niet alleen reldkampioenschap, kwam hij gelijk de beklimmingen, maar ook de afda- met Maassen en Van der Poel binnen, lingen moeilijk zijn. Negen man heb ben de taak de koers te controleren. De werkverdeling binnen de ploeg ligt Breukink en Theunisse moeten aan eenvoudig. Priem: „Het zal een afval- het eind van de wedstrijd nog beschik- De reserveplaats voor Theunisse is, gezien de binding met Rooks, een van zelfsprekendheid. Voor Breukink ligt de zaak iets anders. Ploegleider Cees Priem gaat ervan uit dat Breukink op het zware parkoers een wezenlijke in breng kan hebben. In Zürich bijvoor beeld, toen Breukink in eerste instan- ('l:! 346 e CHAMBÉRY (Kasteel!} Het parkoers van het wereldkampioenschap wielrennen in Chambéry. baar zijn. Ik stel mij voor dat wanneer over de verdeling van de premie ge praat moet worden, een renner die vroeg in de koers in opdracht van Rooks een gat heeft dicht gereden, ruim betaald zal worden." Rooks gaat ervan uit dat de strijd om de titel zich zal beperken tot ten hoog ste een tiental renners. „Mijn werk is het dus om mannen als Criquielion, Fignon, Mottet, Bugno, Delgado en Lemond in de gaten te houden. Dat is de taak van de kopman. De anderen moeten ook voorin zijn, want het is na tuurlijk onmogelijk je te laten afzak ken naar de honderdste plek om ie mand naar voren te sturen. Het is bo vendien een parkoers waarop je steeds voorin moet rijden. Het zal dringen worden. Ieder weet immers dat een ge miste kans niet meer goed te maken is." „Op deze omloop is absoluut geen her stel mogelijk. Je bent erbij, of je doet niet meer mee. Het is heel eenvoudig, de goeden zullen overblijven en de bes te daarvan moet in de slotfase alleen kunnen wegkomen. Als dat niet lukt, zullen er toch niet meer dan vier of vijf bij elkaar zijn in de sprint om de me dailles." „Het bedrag van 150.000 is door Priem op tafel gelegd. Niemand had daar moeite mee. Er is eerder een ton ge noemd, maar dat was voor wij aan ons gesprek begonnen. Honderdduizend gulden was de prijs van vorig jaar, daar is nu vijftig procent bijgekomen. Mis schien is het volgend jaar wel twee ton. Het leven wordt nu eenmaal duurder." ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen Den Bosch en Feyenoord, in de eredi visie van het betaalde voetbal, wordt op dinsdag 19 september gespeeld. Het duel begint om 18.30 uur. De ontmoeting was aanvankelijk vast gesteld voor zondag 17 september. De burgermeester verbood de wedstrijd, omdat er op die dag een marathon in Den Bosch wordt gehouden. m Schaken Strijd om de wereldbeker in Skelleftea: ne gende ronde: Nikolic (Joe) - Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Seirewan (VSt) - Hübner (BRD) 1-0, Sa- lov (Sov) - Tal (Sov) 1/2 -1/2, Portisch (Hon) - Kasparov (Sov) 0-1, Vaganian (Sov) - Short (GBr) 0-1, Nunn (GBr) - Sax (Hon) 0-1, Ehl- vest (Sov) - Andersson (Zwe) 1/2 - 1/2, Ribli (Hon) - Karpov (Sov) 1/2 -1/2. Stand: 1. Kas parov 6 punten, 2. Ehlvest, Karpov, Salov, Short 5,5, 6. Andersson, Portisch, Seirawan 5. Atletiek MADRID (GPD) Het 'nieuwe' Bar celona, dat trainer Johan Cruijff voor ogen heeft en dat dit seizoen een einde moet maken aan vier landskampioenschappen-op-rij van de hoofdstedelijke aartsrivaal Real Madrid, 'staat' er nog lang niet. Al dus luidt de harde conclusie van de Spaanse pers na het Joan Camper- toernooi dat de afgelopen week in het eigen Camp Nou-stadion werd afgewerkt. Eerst verloor het team van Cruijff met 2-1 van het Franse Sochaux en vervolgens werd met een onverdien de 1-0 van het zwakke Braziliaanse Internacional de Porte Alegre ge wonnen. Het meeste gefluit van de circa 60.000 toeschouwers was bestemd voor de dure nieuwe aankoop, Ronald Koe man. De voor een bedrag van 1000 miljoen peseta's (bijna 18 miljoen gulden) van PSV overgenomen Koe man slaagde er als vooruitgeschoven libero niet in om het spel naar zich toe te trekken en daarmee verzandde de aanvallende taktiek, waarmee Cruijff het elftal het veld had inge stuurd. Vooral na afloop van de nederlaag te gen Sochaux was de kritiek op het spel van Barcelona niet mals en Cruijff haastte zich om toe te geven, dat zijn team nog niet klaar is voor de competitie: „Wij hebben erg slecht gespeeld. Het enige positieve is, dat we niet slechter kunnen. Vanaf nu kan het alleen maar beter gaan. Het kost tijd om Koeman te laten spelen zoals ik dat wil. En dat is anders, met meer ruimte, dan in de libero-rol die hij bij PSV vertolkte". Koeman zelf maakte overigens na af loop in het geheel niet de indruk te lijden onder de kritiek op zijn spel: „Gefloten wordt er altijd als een elftal slecht speelt. Dat was het geval bij PSV, bij het Nederlands elftal en dat zal hier ook wel vaker gebeuren. Wij zijn moe van de voorbereidingen op de competitie en de vele wedstrijden tijdens de oefencampagne. Ik ben ook nog niet helemaal gewend aan de hitte en we moeten wat meer tijd heb ben om aan elkaar en het spelsys teem te wennen, maar als volgende week de competitie begint, zal het al lemaal anders zijn". Ronald Koeman: uitgefloten... Ivo van Damme Memorial, Brussel: man nen: 100 m: 1. Stewart (Jam) 10,10, 2. Chris tie (GBr) 10,16, 3. Marsh (VSt) 10,18, 4. Bur- rell (VSt) 10,21, 5. Witherspoon (VSt) 10,41. 400 m horden: 1. Young (VSt) 48,08, 2. Phil lips (VSt) 48,54, 3. Graham (Jam) 49,63. 4. Cuypers (Bel) 49,72. 5. McGhee (VSt) 50,14. 800 m: 1. Ereng (Ken) 1.43,72, 2. Kiprotich (Ken) 1.43,73, 3. McKean (GBr) 1.44,84, 7. Baltus (Ned) 1.46,23. 1000 m: 1. Doyle (Aus) 2.18,22, 2. Hoogewerf (Can) 2.19,26, 3. Koskei (Ken) 2.19,7. 9. Kusters (Ned) 2.24,46. 5000 m: 1. Maree (VSt) 13.13,84, 2. Domingos Castro (Por) 13.14.41, 3. Barrios (Mex) 13.15,66. Dis cus: 1. Delis (Cub) 63,88, 2. Oebartas (Sov) 62,96, 3. Danneberg (BrD) 62,60, 4. De Bruin (Ned) 61,98. Vrouwen: 100 m: 1. Ottey (Jam 11,03. 2. Da- vis (Bah) 11,16, 3. Bily (Fra) 11,25, 8. Fiere- Cooman (Ned) 11,49. 400 m horden: 1. Far mer-Patrick (VSt) 55,13, 2. Gunnell (GBr) 55,51, 3. Protti (Zwi) 55.54. Ver: 1. Ionescu (Roe) 6.81,2. Karczmarek(Pol) 6,52,3. Inniss (VSt) 6,45. Mannen: 200 m: 1. Da Silva (Bra) 19,96, 2. Sangouma (Fra) 20,42, 3. Heard (VSt) 20.44. 5. Lewis (VSt) 20,47. 400 m: 1. Butch Rey nolds (VSt) 44,98, 2. Everett (VSt) 45,13. 3. Amer al Malki (Oma) 45,40. Mijl: 1. Aouita (Mar) 3.50,09, 2. Cheruiyot (Ken) 3.56,51, 3. Hacker (VSt) 3.59,08. 110 m horden: 1. King dom (VSt) 13,12, 2. Jackson (GBr) 13,21, 3. Campbell (VSt) 13,27. Ver: 1. Powell (VSt) 8,49. 2. Myricks (VSt) 8,32, 3. Alli (Nig) 8,14. Vrouwen: 1500 m: 1. Melinte (Roe) 4.02,21, 2. Kitova (Sov) 4.02,69, 3. Murray (GBr) 4.03,13. Hoog: 1. Henkel-Redetzky (BrD) 1,93, 2. By- kova (Sov) 1,93, 3. Wohlschlag (VSt) 1,91. Mannen: 1500 m: 1. Abdi Bile (Som) 3.32,96, 2. Guldberg (Den) 3.35,85, 3. Phelippeau (Fra) 3.37,15, 7. Dielis (Ned) 3.39,63. Vrouwen: 200 m: 1. Ottey (Jam) 22,21, 2. Jakcson Jam) 22,56, 3. Perec (Fra) 22,59.100 m horden: 1. Narozhilenko (Sov) 12,79, 2. Tolbert (VSt) 12,85, 3. Piquereau (Fra) 12,87. 5000 m: 1. Plumer (VSt) 15.16,80, 2. Van Hulst (Ned) 15.17,08 (Ned. record), 3. Besliu (Roe) 15.33,40. Kogel: 1. Lisovskaja (Sov) 20,35, 2. Plotzzitzka (BrD) 19,80, 3. Storp (BrD) 19,29. EK junioren in Varazdin: Meisjes: 100 m horden: 1. Ronisch (DDR) 13,27,2. Filippova (Sov) 13,36, 3. Bukovee (Joe) 13,50. 10.000 meter: 1. Nazarkina (Sov) 32.25,75 (jeugdwereldrecord), 2. Gama (Por) 32.26,41, 9. Sleeuwenhoek (Ned) 35.56,48 (Nederlands jeugdrecord). Kogelstoten: 1. Klumbernus (DDR) 19.53, 2. Völkl (BRD) 17.19. 3. Bruko- va (Tsj) 17.18. Jongens: 110 m horden: 1. Haapakoski (Fin) 14,03, 2. Thibaut (Fra) 14,14, 3. Volturara (Ita) 14,28. 1500 meter: 1. Kluwe (BRD) 3.45,19, 2. Barbone (Ita) 3.45,23, 3. Tollofsen (Zwe) 3.45,34. Tienkamp: 1. Kohle (BrD) 8114, 2. Lampe (DDR) 7586, 3. Bigham (Eng) 7446, 13. Kruk (Ned) 6910. Universiade in Duisburg, mannen: Kogels lingeren: 1. Astapkovitsj (Sov) 80,56,2. Weis (BrD) 79,58, 3. Flax (VSt) 75,86, 4. Goebkin (Sov) 73,96. Vrouwen: Kogelstoten: 1. Huang (Chi) 20,56, 2. Lazar (Cub) 19,32. Tennis Toernooi in San Marino, kwartfinales: Azar (Arg) - Davin (Arg) walk over, Altur (Spa) - Cierro (Ita) 6-4, 3-6, 7-5, Aparisi (Spa) - Fin land (Ita) 6-4, 6-4. Dammen WK vrouwen in Rosmalen: tweede ronde: Polman (Ned) - Van Lith (Ned) 0-2, Karmi (Isr) - Gozdecka (Pol) 1-1, Minkina (Pol) - Wanders (Ned) 0-2, Goloebjeva (Sov) - Leo nard (Bel) 2-0, Lewina (Sov) - Paskewitsj (Sov) 2-0, Danese (Ita) - Ratkowitsj (Sov) 0-2. Stand na twee ronden: 1. Lewina, Van Lith, Wanders, Goloebjeva 4, 5. Paskewitsj, Rat kowitsj 2. Tennis Open Canadese kampioenschappen, derde ronde: Navratilova (Vst) - Kelesi (Can) 8-3, 6-3, Sabatini (Arg) - Paulus (Oos) 7-5, 6-0, Sanchez (Spa) - Field (Aus) 6-2,6-1, Novotna (Tsj) - Faber (Vst) 6-0, 6-0, Tauziat (Fra) - Grossman (Vst) 3-6, 6-4, 6-2, Miyagi (Jap) - Zrubakova (Tsj) 3-6.7-5,7-5, Hanika (BRD) - Pospisilova (Tsj) 6-4. 3-6, 7-6 (7-5), Minter (Aus) - Suire (Fra) 6-2, 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 43