PZC Amateurcompetitie is spannender dan ooit Goese ploeg SSV' 65 weer in favorietenrol AMATEUR I X NJOETBALd— Bij Domburg waait een frisse wind Bij Heinkenszand kan het alleen maar beter sport WALCHEREN OOK OPVALLEND VERZWAKT ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1989 42 VERSTERKTE PROMOTIE/DEGRADATIEREGELING OP ELK NIVEAU Bepalingen Jong Ambon Luctor'88 Lewedorpse Boys Patrijzen Walcheren VIERDE KLAS ZATERDAG DFS SPS SSV65 GPC Meeuwen Middelburg Wemeldinge Noad '67 ZONDAG EERSTE KLAS AFDELING Domburg Hansweertse Boys Zeeland Sport Zeelandia EERSTE KLAS ZATERDAG Colijnsplaatse Boys 's Heer- Arendskerke VCK Apollo Duiveland Dauwendaele Wbijaartsdijk Mevo Krabbendijke WIK Kruiningen Voor de eerste keer in de historie van het ama teurvoetbal zal er in vrijwel alle KNVB-klassen in het seizoen 89/90 sprake zijn van een versterk te promotie/degradatie-regeling. In alle klassen zal het mogelijk zijn een tweede promotieplaats af te dwingen door middel van het winnen van een periodetitel en de daaraan verbonden na- competitie. De nieuwe regeling is het resultaat van een en quête die drie jaar geleden werd gehouden door de KNVB onder de amateurverenigingen. De conclusie die daaruit werd getrokken, was dat de competitie een nieuwe injectie nodig had om weer wat aantrekkelijker te worden. Te vaak kwam het voor dat de kampioen reeds ver voor het einde bekend was en wat vaak een oninteres sante competitie tot het gevolg had. „De eerste maatregel was om de competitie (behalve de hoogste amete^rklassen) van dertien naar twaalf verenigingen terug te brengen", weet KNVB-administrateur Wim Jagt van de afdeling Zeeland. „In de hoofdklassen van het zondag voetbal en de eerste klassen van het zaterdag voetbal is het spelen om de periodetitels al enke le jaren van kracht en daarmee heeft de KNVB goede ervaringen opgedaan. Dit jaar kan einde lijk een start worden gemaakt met periodetitels in elke klas. Het verschil met andere j aren is dat een ploeg die in de competitie op bijvoorbeeld een kleurloze zesde plaats staat toch nog promotie kan af dwingen via een periodetitel. Daarnaast is er in vrijwel elke klas sprake van een versterkte de gradatieregeling. De nummers tien, elf en twaalf degraderen in de meeste gevallen rechtstreeks naar een lagere klasse. De belangen zijn dus toe genomen op elk front, iets wat de spanning al leen maar ten goede kan komen. De KNVB heeft de volgende bepalingen vastge steld in het zaterdagvoetbal met het oog op een eventuele overgang van een amateurploeg naar het betaalde voetbal. Eerste klassen: De num mers laatst en voorlaatst degraderen naar de tweede klassen. De nummers twaalf spelen met de klasse-periodekampioenen van de tweede klasse A t/m E om vier plaatsen in de eerste klassen. Tweede klassen: De kampioenen promoveren rechtstreeks naar de eerste klas. De klasse-perio dekampioen spelen met de nummers twaalf van de eerste klassen om vier promotieplaatsen in de eerste klas. De nummers tien, elf en twaalf degra deren rechtstreeks naar de derde klas. Derde klas: De kampioenen promoveren recht streeks naar de tweede klas. De winnaar van de beslissingswedstrijd tussen de klasseperiode kampioenen van de derde klas A en de derde klas B promoveert naar de tweede klasse. De num mers laatst en voorlaatst degraderen naar de vierde klas. Vierde klas: De kampioenen promoveren recht streeks naar de derde klassen. De klasse periode kampioen van de vierde klasse A en B promove ren naar de derde klassen. De nummers laatst en voorlaatst van de vierde klassen degraderen naar de afdelingen. Zondagvoetbal, hoofdklas: De nummers twaalf, dertien en veertien degraderen naar de eerste klassen. Tweede klassen: De kampioenen promoveren rechtsteeks naar de eesrte klassen. De winnaar van de beslissingswedstrijden tussen de klasse periodekampioenen van de tweede klasse A en B promoveert naar de eerste klas. De nummers tien, elf en twaalf degraderen naar de derde klas. Derde klassen: De kampioenen promoveren rechtsteeks naar de tweede klas. De winnaar van de beslissingswedstrijden tussen de klasse-pe riodekampioenen van de derde klas C en D pro moveert naar de tweede klas. De nummers tien, eïf en twaalf degraderen naar de vierde klas. Vierde klassen: De kampioenen promoveren rechtstreeks naar de derde klassen. De winnaar van de beslissingswedstrijden tussen de klasse periodekampioenen van de vierde klas G en H promoveert naar de derde klas. De nummers laatst en voorlaatst degraderen naar de afdeling. Stoutjesdijk is voorhoede kwijt OUD-VOSSEMEER De Zeeuwen draaien al jaren meer dan redelijk mee in de verder uit Brabanders be staande vierde klas H, maar dit keer staat Vosmeer er naar verhouding maar sombert voor. Dat is althans de visie van trainer Ko Stoutjesdijk. „We hebben ontzettend in moeten le veren en dat doet zeer", constateert hij. Vosmeer is door het verlies van twee hele sterke spitsen bijna een complete voorhoede kwijt. Ad Beurkens (naar Vlissingen) en Leo Polderman (naar MOC '17) waren sa men in het afgelopen seizoen goed voor negentien competitiedoelpun- ten. „We zullen wat meer karakter op moeten brengen, misschien komen we dan nog redelijk voor de dag", aldus Stoutjesdijk. „Maar we kijken nu meer naar de onderkant van de ranglijst dan we gewend waren te doen". „De vierde klas KNVB is al heel wat voor ons", zegt trainer Jimmy Pentury over het pas gepromoveerde Jong Am- bon, die aankondigt dat zijn formatie in de breedte is versterkt door de komst van broer Nico Pentury, Angelo Westrate en Andry O' Keefe. Handha ving staat voor zijn ploeg voorop, maar de historie waarin Jong Ambon in de derde klas KNVB uitkwam nieuw le ven inblazen is een verder streven. „Het begin van de competitie is zwaar, met wedstrijden tegen onder andere Breskens en ODIO. Maar wij mikken in ieder geval nog op een periodetitel. Combinatievoetbal zit er bij ons wel in. De wilskracht moet toenemen". De fa vorieten voor Pentury zijn Patrijzen, Breskens, Lewedorpse Boys en Wal cheren. De verwachtingen bij het pas gepro moveerde Luctor'88 in Heinkenszand zijn niet hoog gespannen, al is de ploeg op het oog aanzienlijk versterkt door de komst van met name Eddie de Dreu van Kloetinge en Mohammed Azagari van het Goese SSV. „We lopen niet over van talent", is de mening van Luc- tor-oefenmeester Kees van der Linde, die ook nog eens beschikt over de be gaafde aanvallende voorstopper Jan- Kees de Jonge. „Wij hebben geen spe lers die het elftal kunnen dragen en we hebben een gebrek aan afmakers", houdt de coach echter vol. Van der Linde speelt de favorietenrol liever toe aan streekgenoot Patrijzen, en het vol gens hem danig versterkte Vogelwaar de. „Leuk meedraaien in de vierde klas, dat willen we", vertolkt voorzitter Sjaak de Koning de sportieve ambities van Lewedorpse Boys voorzichtig. Op een rol in de strijd om de titel is hij niet berekend, ondanks de komst van on der meer Breskens-speler John Livra- mento en Meivin Roethof van Kloetin ge. „Een heleboel ploegen zijn ver sterkt", licht de Lebo-praeses zijn ge matigde optimisme toe. Uit zijn woor den valt op te maken dat de nieuwe trainer Hugo Baarends echter mis schien hoger mikt. „Baarends komt fa natiek over, en valt bovendien goed bij de j ongensMet het offensief ingestel de spelersarsenaal zal Lewedorpse Boys zo aanvallend mogelijk voor de dag komen, voorspelt De Kooning. De ploeg uit 's-Heerenhoek wordt door veel tegenstanders als kanshebber voor de titel getipt, maar elftalbegelei der Adrie Raas (Gerard Olijhoek is trainer) wil graag van die favorietenrol af. „Normaal gesproken moeten we weer in de bovenste regionen mee kun nen doen", erkent hij. „Maar de andere ploegen beginnen ons zo langzamer hand te kennen en stellen zich op ons in. Dat hebben we in de tweede helft van de vorige competitie al goed kun nen merken". Als grootste gevaar voor een eventuele gooi naar de hoogste eer noemt Raas blessures en schorsingen. „Want dan wordt het voor onze smalle selectie al een stuk moeilijker. Ons 60- jarig bestaan opluisteren met een titel zou echter mooi zijn". Gerard Olijhoek gaat met Patrijzen als één van de grootste kanshebbers van start in de vierde klas H van het zondag voetbal. Het team van oefenmeester Kees van der Sluis is op papier erg verzwakt door het vertrek van onder meer de ge broeders Belfroid naar Vlissingen en steunpilaar Huib Meerman naar Kloe tinge. Is gezien die leegloop de tijd voorbij dat Walcheren aan de weg tim merde? „Ik ben maar een simpel trai- nertje en houd me niet bezig met din gen die achter de schermen gebeuren", beweert Van der Sluis. Dat de aspira ties voor het eerstkomende seizoen in elk geval niet erg hoog liggen blijkt uit zijn verdere woorden. „Ik ben al blij met de middenmoot. En dat zal mis schien voor ons nog zwaar genoeg wor den". Maar volgens Van der Sluis be schikt Walcheren nog steeds over vol doende routine. VLISSINGEN - Een mooier geschenk kon Rillandia niet krijgen toen vorig jaar het 60-jarige bestaan van de club werd gevierd: promotie naar de zater dag vierde klas. „Alles draait prima in de vereniging," vertelt wedstrijd secretaris Jan Moerland. 'We zijn niet direct op een kampioenschap uit, maar we hopen toch mee te kunnen doen. We hebben een leuke jonge ploeg met Jan Willem Meeuwsen en Jaap Gorsel als voortreffelijke jeugd spelers'. Rillandia ziet zijn selectie aangevuld met Anton Kruff en Frans Hagenbeek van Dosko. Corné Nuijens is na een beenbreuk ook weer terugge keerd. De zaken staan er bij DFS beter voor dan vorig seizoen toen de ploeg uit Haamstede voortdurend knokte tegen degradatie. „De selectie is wat breder geworden," zegt Peter Goedegebuure, de trainer van DFS. „Nu er meer con currentie is hopen we toch beter te presteren dan vorig jaar." Goedegebuure baseert zijn optimisme vooral op het aantal nieuwkomers in de ploeg. René Roon en Sjaak van de momenteel vierde klas', stelt secreta ris Kees Roelse. 'Met onze eigen mid delen willen we zo hoog mogelijk pres teren'. Trainer Leo Koch, voor het tweede jaar actief in Zoutelande, ziet zijn se lectie enkel uitgebreid met een drie-tal A-junioren. rijke versterkingen. Arsenio van Aerde is vertrokken naar Goes. Vorig seizoen was SSV al favoriet. De Goese ploeg kwam echter net iets te kort en eindigde op een derde plaats. Voor het eerst in de geschiedenis gaat GPC vierde klas spelen. Voor Adrie van Huizen, trainer van de Vlissingse ploeg is het dan ook een stap in het diepe. „Alles is nieuw voor ons. Veel ploegen kennen we niet, maar ons ken nen ze ook niet." Van Huizen ziet alles onbevangen tegemoet en heeft het no dige vertrouwen in zijn spelers. 'Als we de kwaliteit van de spelers kunnen handhaven denk ik toch voor een plaatsje in middenmoot mee te kun nen doen', oordeelt Van Huizen, die zijn selectie aangevuld ziet met drie Vlissingers: Rene Jonkman, Frans Lemson en Ruud Wolf. John Daane, Toon van de Linde en Henk Lammers gaan in een lager elftal spelen. Na twee jaar tweede te zijn geworden wil SPS dit jaar meer. 'We hebben er beide keren erg dicht tegenaan geze ten. We rekenen er dan ook op dat we dit seizoen ook weer bovenin zullen meedoen', stelt secretaris Sarien noordijke van SPS. Helemaal gerust op een goede afloop is de secretaris uit Poortvliet echter niet. 'Momenteel zijn er drie vaste basisspelers gebleseerd. We moeten wat jeugd inpassen en dat zal nog niet meevallen. Onze speelwij ze zal wat veranderd moeten worden'. Er zijn geen nieuwe spelers bijgeko men in de selectie van trainer Ad Voer- mans. Weele kwamen over van Brouwersha ven en Marco Beidevaete van MEVO. Tevens werd de selectie aangevuld met een vijftal A-junioren. ER vertrok geen enkele speler. In Zoutelande zijn ze wat voorzichti ger geworden met voorspellingen om trent het nieuwe seizoen. 'We willen wel een klas hoger, maar we weten ook waar onze grenzen liggen. En dat is De verwachtingen voor de nieuwe competitie zijn ook nu weer hoog ge spannen. 'Alles is afgestemd op de ti tel', zegt de nieuwe trainer Bart Die- rikx vol strijdlust. 'Het kan een heel interessante competitie worden met vijf nieuwe ploegen en het toevoegen van de periodetitels'. Bart Dierikx, die vorig jaar de tweede 2e-selectie van Kloetinge onder zijn hoede had, heeft de beschikking over een spelersgroep van twintig man. Ri- ni Verwest en Rene Dekker, overgeko men van Zierikzee, zijn daarbij belang- Vorig seizoen, toen de zaterdagploeg van Middelburg voor de eerste keer uitkwam in de vierde klas, kende het een pechvol jaar. Middelburg werd ge teisterd door vele blessures en kende een rampzalige start. Na zeven wed- stijden bungelde Middelburg met één puntje troosteloos onderaan. De ploeg herstelde echter goed en behield het vierdeklasserschap. 'Als alles heel kan blijven', zegt nieuwe trainer Jan van de Dries, 'moeten we goed mee kunnen doen. We hebben een redelijke ploeg en zullen proberen zo hoog mogelijk te eindigen'. Van de Dries, vorig jaar nog trainer bij het gedegradeerde Wol- phaartsdijk, vindt vooral de invoering van de periodetitels een voordeel. Henk Sprong, de nieuwe trainer bij Wemeldinge, ziet zijn ploeg op een leu ke manier meedraaien. 'Ik hoop dit sei zoen in de bovenste helft te kunnen spelen', voorspelt Sprong, die veel jon ge spelers moet inpassen in zijn selec tie. 'Vorig seizoen zijn er veel jongeren bijgekomen. Dat gaf wat aanpassings problemen, maar nu zijn we steeds be ter op elkaar ingespeeld'. Robbie Fe- lius is na een langdurige blessure weer terug in de selectie. Er zijn geen spelers vertrokken bij Wemeldinge. Noad '67 begint aan zijn tweede sei zoen in de zaterdagvierdeklas. Vorig seizoen startte de ploeg uit Sint Phi- lipsland slecht, maar gaandeweg werkte men zich op tot een subtopper. „Als we hetzelfde kunnen draaien als het vorig seizoen, dan ben ik niet onte vreden", vindt trainer Adrie Stoutjes dijk dan ook, die aan zijn tweede sei zoen begint bij NOAD '67. Een echte favoriet voor de titel is er volgens de Zierikzeese oefenmeester niet, al ver wacht hij dat Middelburg en SSV wel sterk voor de dag kunnen komen. „En ergens hoop je dan dat wij ons daarbij kunnen aansluiten.'' VLISSINGEN - Trainer Jaap van Hui zen gaat zijn tweede seizoen in bij het Goese Robur, dat uitkomt in de zon dag eerste klas afdeling. Er zijn geen spelers van andere verenigingen bij gekomen, maar de selectie is in de breedte versterkt door de komst van vier A-junioren en twee spelers die weer zijn gaan voetballen. De namen zijn: Gerard Tibbe, Juul Veraart, Rob Landa, Mark Garseld, Arnold Uitter- hoeve, Peter Koole en Peter Raas. Van Huizen hoopt op een wat minder moeizaam seizoen dan het vorige en denkt wel in de middenmoot mee te kunnen draaien. Hoewel er veel ge lijkwaardige ploegen zijn denkt hij dat Zeeland Sport en Terneuzen kans hebbers voor de titel zijn. Na vorig seizoen uit de vierde klas ge degradeerd te zijn zal Domburg moe ten trachten zich te handhaven in de eerste klas. „We hebben alles lekker op poten en er waait weer een frisse wind, dus ik hoop dat het dit seizoen een beetje pakt", aldus trainer Huug van Ieperen. „Vorig seizoen was het erg moeilijk en ondanks dat er vier spelers een stapje terug hebben gedaan (Ton- nie Huibrêgtse, Bert Daatselaar, Leo Roelse en Adriaan Provoost) zullen we proberen om in de eerste klas te blij ven. Van Ieperen tipt Zeeland Sport of Terneuzen als mogelijk kampioen en ziet zijn erg jonge selectie aangevuld met Richard van Nielen. Trainer Johan Bruins is van mening dat de afdelingseersteklas sterker is geworden door de versterkte promo tie- en degradatieregeling. „Er zijn zes nieuwe ploegen en ik denk dat de ver schillen erg klein zullen zijn. Ondanks dat het elftal in de breedte sterker is geworden zal een plaats in de midden moot het hoogst haalbare zijn". Bruins, die Terneuzen tipt als kam pioen, ziet zijn selectie versterkt met William Korstanje (Middelburg zat.), Richard Rozemeier en Pierre van den Berge. Voor het overige is de selectie in tact gebleven. Bij het Vlissingse Zeeland Sport is er in vergelijking met vorig seizoen vrij wel niets veranderd. De selectie van Wim Groenewegen is aangevuld met Marco Keim (teruggekeerd van Vlis singen) en met drie spelers uit de lage re elftallen. Groenewegen ziet geen ti telrol weggelegd voor zijn ploeg. „Als alles een beetje meezit hopen we in de bovenste helft mee te draaien en wel licht zit er dan nog een periodetitel in". Groenewegen denkt dat Terneuzen een goede kans maakt op de titel. „Ik heb gehoord dat men er daar een paar goeie voetballers bij heeft gekregen. Wij zullen er met deze jonge ploeg het beste van gaan maken". Na een uitstapje in de Brabantse vier de klas speelt Zeelandia komend sei zoen weer in de vertrouwde eerste klas. „Een leuke ervaring", aldus trainer Chris de Nooijer, „maar we waren met dit elftal gewoon een klasse te licht. Ik verwacht met deze nagenoeg dezelfde groep (alleen Michael Dijkstra keerde terug van Oostkapelle) in de eerste klas te blijven". De Nooijer verwacht, gelet op de spelers die zijn aangetrok ken, dat Terneuzen hoge ogen gaat gooien. Ben van de Ketterij,,Dauwendaele heeft een ploeg in opkomst." VLISSINGEN - In de zaterdag eer steklas afdeling worstelde Hein kenszand het afgelopen seizoen met sportieve maar ook interne proble men. Zo langzaam aan zijn de na weeën van de problemen met de zondagafdeling verdwenen en kan men zich volledig op het voetballen gaan richten. 'Slechter dan vorig seizoen kan bijna niet', aldus trai ner Frans Pattenier, die aan zijn tweede seizoen begint. 'In het begin pakten we nog wat punten, maar door blessures ging het steeds min der. Ik hoop dat het dit seizoen wat beter gaat en dat we lekker mee kunnen draaien. Spelers die hier voor kunnen zorgen zijn de nieuwe lingen Hans Jan Verton (Kloetinge) en Michel Hilbirnk (Hoedekensker- ke). Gestopt is Jan Rouw (studie) en voor Bart Roth (militaire dienst) moet nog een trainingsoplossing ge vonden worden. vuld met alleen enkele jeugdspelei uit de A-junioren. Trainer Joost vl Griek is ook nieuw bij Wolfaartsdijl na zeven j aar Yerseke onder zijn hoi de te hebben gehad. 'We zullen 0[ nieuw moeten beginnen en ik bent nog niet uit met welk elftal. Ik tip' Heer-Arendskerke als kanshebbt voor de titel'. Met dezelfde spelersgroep als het v< rig seizoen, die in de breedte nog vei sterkt is met wat jeugdspelers gaat Heer-Arendskerke vol goede moe het nieuwe seizoen in. JQua voetbi kunnen we best mee, maar vorig se zoen hebben we het op de belangrijl ste momenten laten afweten', aldt trainer Izaak Verkeste. 'Het tweeo elftal is gepromoveerd, zodat die w; dichter bij het eerste elftal zijn ki men te zitten'. Verkeste noemt alst telkandidaten Krabbendijke, VC1 en Colijnsplaatse Boys. Colijnsplaatse Boys heeft zich vooral aanvallend versterkt voor het ko mende seizoen. Nieuwkomers zijn Wim de Fouw (Serooskerke), Bertus Siereveld (was gestopt), Jeroen Ge- lok (Goes), Guido van de Broek (RCS). Vertrokken is Ernest v/d Wee le. Trainer Wim van de Broek zegt dat hij met dit team mee moet kun nen doen, maar dat dit van zoveel factoren afhangt, dat hij voorlopig gokt op een periodetitel. 's-Heer- Arendskerke en VCK tipt hij als ti telkandidaten. Apollo kent de nodige problemen voor de aanvang van het komende seizoen. Elftalleider Mol schetst de situatie als 'niet om over naar huis te schrijven'. 'Peter en Johan Braam zijn naar Nieuwdorp vertrokken en Frans Uitterhoeve en Gerry Bogerd hebben besloten een stapje terug te doen. Voorts hebben we nog een kee persprobleem. Maar met een terug gekeerde Lloyd van Aerde en de nieuwe trainer Martin v/d Hoeven (SVD) zullen we alles in het werk stel len om minimaal in de eerste klas te blijven'. Duiveland gaat het met hetzelfde materiaal proberen als vorig seizoen. Routinier Kees Zwage denkt erover om te stoppen, maar heeft nog geen beslissing genomen. Voorts tobt doelman Rotte nog met een blessu re. Trainer van Lent ziet het hele maal zitten. 'We gaan keihard werken voor promotie naar de vierde klas. Ik heb een heerljke spelers groep, die bereid is om tot het uiter ste te gaan, hetgeen vorig seizoen leidde tot te veel schorsingen. Als we dit wat kunnen beperken denk ik dat we een ploeg hebben die voor het kampioenschap kan gaan spelen'. De Middelburgse eersteklasser speelt voor het tweede jaar in deze klas en heeft daarin een redelijke in druk gemaakt. 'We hebben inder daad een leuk seizoen gedraaid', al dus trainer Ben v/d Ketterij. 'We heb ben een ploeg die in opkomst is en het is jammer dat Dauwendaele zo lang op tweedeklas-niveau heeft ge speeld. Maar er zit toekomst in deze vereniging, want zowel het tweede en het derde elftal zijn gepromo veerd en de A-jeugd speelt momen teel hoofdklas. Nieuwe spelers in de selectie zijn Marcel Astroh, Edwin Leonhart, Marcel v/d Ketterij (RCS) en Stefan van Dongen (Arnemui- den). Van de Ketterij, die Dauwen daele nog niet als favoriet ziet, tipt 's Heer-Arendskerke en Colijnplaatse Boys als mogelijke titelkandidaat. Het gedegradeerde Wolfaartsdijk moet het komende seizoen van de jeugd hebben. Vertrokken zijn Jan Vermeulen (Lebo) en Jan Geene (Se rooskerke) en de selectie is aange- Het Koudekerkse VCK gaat v{ sterkt het komend seizoen in. Er niemand vertrokken en zijn enkel 'nieuwelingen' bijgekomen. Michai Dek gaat het weer voorzichtig probi ren, routinier Klaas v/d Buze is erï gekomen evenals de van de VII singse A-jeugd afkomstige Edwi van de Rafelaar en de van Noormai nen afkomstige Wim van Welsuu 'Het is aan de jongens of ze zich to sen de drie titelkandidaten Colijl Krabbendijke en 's Heer-Arendskei ke weten te spelen. Wij zijn geen tite kandidaat, maar ook niet volstrel kansloos', aldus trainer Leen Ve burg. Trainer Co Willemse degradeert het afgelopen seizoen naar de eersl klas met zijn elftal. 'Er zit niet zo vei verschil tussen de vierde en de eersl klas. Ik denk dat we leuk mee kui nen, maar meer dan dat ook niet. 'D selectie van Mevo is in de breedt sterker geworden door de komst va enkele A-junioren. Vertrokken zijl Jaap Knop (Brusse Boys, Erik Ja Kort (WIK) en Leo Hendrikse (Zi rikzee) Willemse kent te weinig pi» gen om een voorspelling te kunni doen. Trainer Piet Landa gaat vol goec moed het komend seizoen tegemoi 'We draaien op dit moment erg got in de voorbereiding, dus ik verwacl dat we mee gaan draaien om de tite Op de komst van André Eckhari (Kloetinge) na, is de selectie hetzel de gebleven. Piet Landa, die vor seizoen de tweede selectie van Yers ke trainde, tipt VCK als mede-titf kandidaat. Het uit de tweede klas gepromovee de WIK gaat het met twee verste kingen en verder een zelfde grol proberen in de eerste klas. De nieui komers zijn Erik Jan Kort (Mevo)! Kees Verwest (Zierikzee). 'We he ben het vorig seizoen goed gedaa dus waarom zou dat dit jaar ni kunnen', aldus trainer Jaap de KI der. 'Er zit geen drang achter dit e tal om weer kampioen te worden. B langrijk is dat we de eerste wedsti den goed doorkomen. Kruiningen gaat proberen om int middenmoot mee te draaien. 'Het een klas met veel toppers en hetz voor ons, fysiek gezien, een zwaars! zoen worden', volgens trainer RW van der Weele. 'Maar we hebben f kwaliteit in huis, dus moet het oj lukken om boven de streep te b| ven'. Van der Weele heeft dezelfi spelersgroep als vorig seizoen, aï gevuld met Edward Bank. Als mos lijke titelkandidaten tipt hij 's Hef Arendskerke en VCK en weilid met Dauwendaele als outsider. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 42