Wantoestanden op camping De Lelie in Scharendijke Aardenburg tegen fusie PZEM-WMZ ZVU biedt veel nieuwe cursussen Terneuzen neemt met uitgebreid programma afscheid van Ockeloen in beeld DOMBURG GEKAPITTELD provincie .geen zenuwachtig geblader meer in telefoonboek bij noodsituatie. INVOERING 06-11 ALARMNUMMER Fietser overleden na aanrijding Zwijnen Restaurant Rechter SLECHTE ONTWIKKELING WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1989 ALGEMEEN, TAAL EN CREATIEF BURGEMEESTER MET PENSIOEN SCHARENDIJKE - De omstandig heden op de Scharendijkse cam ping De Lelie verslechteren. Sinds maandagmorgen is het kampeer terrein verstoken van water. Dat wil zeggen dat douchen en door spoelen van de toiletten niet meer mogelijk is. Het terrein is nagenoeg verlaten, omdat de vaste kampeer ders er nu alleen nog maar in het weekeinde verblijven. Slechts een Duits echtpaar dat een vaste stand plaats heeft en een familie uit Leeu warden bivakeerden dinsdag nog op de Lelie. Een beheerder of ie mand die aanspreekbaar is, is in geen velden of wegen te zien. „Ze zeggen wel Zeeland waterland, maar je kunt hier nog niet eens on der de douche", vertelt de heer G. Hoekstra uit Leeuwarden. Toen hij met zijn gezin zaterdag 29 juli op de camping arriveerde zag het er alle maal normaal uit. Hij kreeg een plaatsje op het middenveld en er leek geen vuiltje aan de lucht. Er was ook een beheerster, in de per soon van mevrouw A. Hartman, maar die vertrok 1 augustus naar haar woonplaats Amsterdam. Mevrouw Hoekstra: „Op een mor gen zagen we alle kampeerders met elkaar discussiëren. Maar dat waren allemaal mensen die elkaar kenden omdat ze een vaste standplaats heb ben. Wij stonden er maar voor 3 we ken en niemand zei eigenlijk wat te gen ons. Afgelopen maandag bleek ineens dat het water werd afgeslo ten. We stonden onder de douche en ineens kwamen er nog maar een paar druppels. Er is hier niemand meer te bekennen. En telefoon is er ook niet. Stel je voor dat er wat ge beurt op de camping." De familie Hoekstra heeft besloten de tent in te pakken en de vakantie voortijdig af te breken. Verhuizen voor de kleine week die de vakantie nog rest, daar voelen ze niet voor. Het was de eer ste vakantie in Zeeland, meestal ging de reis naar het buitenland. Maar die eerste kennismaking is be paald gêen gelukkige geweest. De Duitse mevrouw die nu met haar man als enige kampeerder op de Le lie overblijft heeft er geen woorden voor: „We leven hier als zwijnen, dat zoiets in Nederland kan. Kan de gemeente er dan niets aan doen? In Duitsland wordt het water ook af gekoppeld als je niet betaald hebt, maar wij hebben van maart tot maart betaald. Daar legden we 1800 Duitse mark voor op tafel. Dan moeten we ook water hebben." Een woordvoerster van de water maatschappij Zuid-West Nederland (WMZ), vertelt dat bij de camping dezelfde procedure is gevolgd als overal elders waar de waterrekening niet wordt betaald. Na enkele reke ningen en aanmaningen en een be zoek van een van de medewerkers van de WMZ wordt de leiding afge sloten. Omdat de WMZ er niet ach ter kon komen wie de eigenaar is en ook de beheerster niet meer te vin den was, zou het water al enkele we ken geleden afgesloten worden. Om dat de camping toen nog vol stond met recreanten is gewacht tot het seizoen afgelopen was. Maandag was het voor de WMZ zo ver. De gemeente Middenschouwen ziet de problemen nog even aan, zo blijkt uit het commentaar van burgemees ter W. den Boer. „We hebben wel ge probeerd te bemiddelen, maar het is een zaak tussen twee partijen waar de gemeente eigenlijk buiten staat. Maar we zijn inderdaad verantwoor delijk voor de hygiëne en de volksge zondheid; daarom zullen we het nog even aanzien en als het niet veran dert nemen we maatregelen." De burgemeester denkt onder meer aan het opruimen van de rotzooi van het nabij gelegen restaurant de Lelie. Dat is evenals de camping en de molen die bij het restaurant staat eigendom van de firma Ver zicht, een onroerend goedmaat- schappij in Leidschendam. In het restaurant brak dit voorjaar brand uit en sinds die brand heeft nie mand er een vinger naar uitgesto ken. Zo lopen en vliegen de ratten en vogels er in en uit. De firma Verzicht had met de firma De Lelie bv een huur-koop-overeen- komst afgesloten voor 15 jaar. Die overeenkomst loopt nu ongeveer drie jaar. Mevrouw Hartman uit Amsterdam is directrice van De Le lie bv. Op het moment dat het res taurant afbrandde kwam zij in fi nanciële problemen door het weg vallen van een inkomstenbron. Daar komt nog bij dat de verzeke ring nog steeds niet heeft betaald voor de brand in het restaurant. Vol gens de verzekering deugde de elek trische bedrading niet. Dat beteken de dat ze niet meer aan de voorwaar den van de huur-koop-overeen- komst kon voldoen, zo liet ze dins dagmiddag desgevraagd weten. Op verzoek van Verzicht is afgesproken de huur-koop-overeenkomst te ont binden met als gevolg dat mevrouw Hartman met ingang van 1 augus tus niet langer meer als beheerster van de camping optreedt. Mevrouw Hartman wilde dat wel en onderte kende daartoe een ontbindings overeenkomst bij een notaris in Zie- rikzee. Van de zijde van Verzicht is dat volgens haar nog niet gebeurd en daarom is ze bezig met gerechte lijke stappen om die ontbinding rond te krijgen. Directeur H. Verboon van onroe rend goedmaatschappij Verzicht in Leidschendam weet niets van het af sluiten van de waterleiding. Hij ver telt ook niet verantwoordelijk te zijn voor de gang van zaken op de cam ping. „Wij hebben nooit iets te ma ken gehad met het beheer. Wij heb ben daar helemaal niets te zoeken. We zijn er alleen als financier bij be trokken geraakt", zo is aanvanke lijk zijn commentaar. Later geeft hij toe dat zijn bedrijf al geruime tijd ju ridisch eigenaar van het complex is. Donderdag stond in een landelijk dagblad het gehele complex te koop aangeboden. Voor het restaurant, dat volgens de advertentie lichte brand- en roetschade heeft, werd een bedrag van 415.000 gulden ge vraagd. Aan de vaste kampeerders op de camping is meegedeeld dat ze de camping voor 600.000 gulden over kunnen nemen. Een bedrag dat voor hen, zo lieten ze zaterdag we ten, nooit op te brengen is. Belasting woontorens onterecht DEN HAAG/DOMBURG - De gemeente Domburg heeft voor de Hoge Raad een cassatieberoep over woonforensenbelasting verloren. Een aanslag was opgelegd aan vijf familieleden, die eigenaar waren van een tweede huis in Oostkapelle. Die maak ten daartegen bezwaar, omdat in de wet een dergelijke belas ting alleen mag worden opgelegd aan mensen die meer dan 90 dagen per jaar beschikking hebben over hun tweede woning. Omdat er sprake was van vijf onafhankelijke eigenaren kon van geen van de vijf worden gesteld, dat die persoon aan dat criterium voldeed en belastingplichtig was. De zaak dateert al uit 1985. A. Oerle- mans verkocht toen zijn tweede wo ning in Oostkapelle aan zijn vijf kinde ren. De man had daarbij nog een huisje in hetzelfde dorp, dat hij uitsluitend voor verhuur gebruikte. Toen de wo ning van eigenaar wisselde, legde de gemeente én de kinderen én de vader een woonforsenaanslag op. Hij werd toen plotseling namelijk weer gezien als gebruiker van de woning, die alleen verhuurd werd en het oudste kind werd als eigenaar van het andere huis aangeslagen. De familie ging tegen de beide aansla gen in beroep bij het Gerechtshof, na vruchteloos bezwaar gemaakt te heb ben bij de gemeente. De rechter oor deelde in de zaak van de vader dat hij wel degelijk alleen de intentie had zijn oude woning te verhuren. Ook de kinderen werden door de rechter van hun aanslag ontheven. Het niet opleggen van woonforensen belasting, omdat een huis meerdere ei genaren heeft die onmogelijk negentig dagen per jaar beschikking over het huis kunnen hebben, was juridisch ge zien een nieuwtje. Tegen die beslissing van het Gerechtshof ging Domburg dan ook in cassatie. Een woordvoerder kon nog niet vertellen of de uitspraak van de Hoge Raad nu ook grote conse quenties heeft voor de belastingin komsten. Het is niet onderzocht of zich veel tweede-huiseigenaren in een dergelij ke situatie bevinden. Waarschijnlijk lijkt dit niet, omdat er minstens vijf ei genaren moeten zijn wil de som van het aantal dagen van het jaar gedeeld door het aantal eigenaren op minder dan 90 dagen voor ieder uitkomen. De som kan eventueel veranderen, wan neer de tweede woning ook nog aan derden wordt verhuurd en er veel ver huurde dagen van het aantal voor de eigenaren beschikbare gebruikersda- gen afgetrokken kunnen worden. De achtergrond van het heffen van woonforensenbelastig is het idee dat tweede-huiseigenaren die niet bij de gemeente ingeschreven zijn wel ge bruik maken van de voorzieningen in de plaats waar hun tweede woning staat. De gemeente krijgt voor die in woners echter geen uitkering van het rijk om dergelijke kosten te dekken. Zij moeten daarom woonforensenbe lasting betalen, wat berekend wordt aan de hand van een promillage van de onroerend goedbelasting. De termijn van 90 dagen wordt ook in de wet voor geschreven. De gemeente Domburg, die veel tweede huizen telt, heeft jaar lijks gemiddeld een paar ton op brengst van de woonforensenbelas ting. AARDENBURG - Het gemeentebe stuur van Aardenburg zal zich, in na volging van de buurgemeenten Sluis en Oostburg, op korte termijn uitspre ken tegen de voorgenomen fusie van de Zeeuwse nutsbedrijven PZEM en WMZ. De uit deze fusie voortvloeien de sluitingen van de PZEM-kantoren in Oostburg en Hulst - omwille van kostenbesparing - wijst burgemees ter mr E. F. Jongmans van Aarden burg volledig van de hand. „Met een dergelijke ontwikkeling gaan we echt de verkeerde kant uit. Het centraliseren van de diensten zal ten koste gaan van de regio. Wat ik bo vendien niet begrijp is dat de beide Zeeuwse nutsbedrijven nu juist van plan zijn te doen, wat elders in den lan de niet meer gedaan wordt. Landelijk gezien is er sprake van decentralisatie, het spreiden van rijksdiensten. Hier wordt echter het tegenovergestelde gedaan", luidde Jongmans uitleg. De Aardenburgse bestuurder is van mening dat de voorgenomen centrali satie van de nutsvoorzieningen in Zeeuwsch-Vlaanderen uiteindelijk meer zal kosten dan de bezuinigings operatie zal opleveren. „We spreken dan niet louter over bedrijfskosten, maar over maatschappelijke kosten. Als we nu bezien dat de belasting dienst uit Oostburg weg gaat, het CBR Oostburg als examenplaats wil schrappen en de PZEM in Temeuzen geconcentreerd wordt, dan kost dat op den lange duur arbeidsplaatsen en wordt het voorzieningenniveau in deze regio aangetast. Dat zijn slechte ont wikkelingen," benadrukte hij. Jongmans zal dan ook de raad verzoe ken om adhesie te betuigen met de standpunten die de buurgemeenten hebben ingenomen. VLISSINGEN - Medio september gaat op tal van plaatsen in de provin cie het nieuwe cursusseizoen van de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) van start. Het programma voor het sei zoen 1989/1990 biedt een reeks nieuwe cursussen, naast de min of meer 'ver trouwde' algemene, creatieve en taal cursussen. Zo wordt het pakket taal cursussen, waarvoor de belangstel ling nog steeds groeit, uitgebreid met een cursus Hebreeuws voor beginners en vakantiecursussen Hongaars en Noors. Het talenpakket omvat verder ook dit seizoen - op verschillende niveau's - cursussen Nederlands, Engels, Frans, Duits, Spaans, Italiaans, Portugees, Noors, Russisch, Grieks, Bahasa Indo nesia, Pools en Joegoslavisch. Daar naast zijn er cursussen Engels en Frans voor ouderen. In de regio Walcheren behoort een cur sus paleografie (studie van oude hand schriften) voor beginners tot de nieu wigheden. Deze wordt verzorgd door de Middelburgse gemeentearchivaris drs P.W. Sijnke en zijn Vlissingse colle ga drs C.H.J. Peeters. Nieuwe cursus sen op Walcheren zijn verder Verant woord Wonen (in samenwerking met de afdeling bouwkunde van het trans fercentrum Hogeschool Zeeland), Ne derlandse schilderkunst in de 17e eeuw, geschiedenis van de Middeleeu wen en wiskunde. En in de creatieve sfeer: een cursus exclusief koken, kra len sieraden maken (met breien en ha ken), creatief passen en meten en pasa- seieren beschilderen. Ook een infor maticacursus staat dit jaar voor Wal cheren op het programma. Ook op de Bevelanden wordt, naast de cursussen van vorig jaar, een reeks nieuwe cursussen aangeboden. Het gaat om cursussen Engels en Spaans (overdag), Italiaans en Pools, Bijbels Hebreeuws, antiek, moderne litera tuur, woninginrichting, leren organi seren, de cursus 'meer plezier van uw siertuin' en een marifooncursus. De cursus geschiedenis van Goes is uitge breid. Voorts staat een aantal lezingen door praktijkdeskundigen op het pro gramma over zwakzinnigheid, autis me, depressie, dementie en allergie. Nieuw is ook een 'studiekring' waarin deeelnemers historisch/filosofische boeken kunnen bespreken. De cursus informatica in Kruiningen is uitge breid met een cursus waarin men leert omgaan met het MS DOS-besturings- systeem. In Zierikzee staat dit jaar opnieuw een aantal talencursussen op het pro gramma: Engels, Shakespeare Litera ture, Frans, Duits, Duits voor onder nemers en werknemers en Russisch. Nieuw op Schouwen zijn de volgende cursussen: alternatieve geneeskunde, kijken naar...en praten over beelden de kunst na 1948 (in samenwerking met het REC De Bevelanden), milieu kunde, wegwijs in het Jodendom, bloemschikken, meer plezier van uw siertuin en kerstversieringen. In Haamstede zijn er dit jaar voorts de cursussen bloemschikken, meer ple zier van uw siertuin en antiek. In Oostburg staan naast de bekende cursussen Frans, Frans voor ouderen en Engels voor ouderen nu ook een vakantiecursus Engels en Spaans op het programma. In Breskens wordt weer een cursus Frans gegeven. Even eens nieuw in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de cursussen astrologie, genealo gie en kunstknippen. De cursus 'Een kijkje in de keuken van vier restau rants in de streek en daarna proeven' wordt herhaald. Verder staan een ex cursie naar Parijs, een excursie naar de landschappen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en een drietal lezingen op het programma. Docenten van verschillende cursussen zullen belangstellenden informeren tijdens open dagen in Middelburg en Goes (op zaterdag 2 september) en in Zierikzee (op zaterdag 23 september). Verdere gegevens over het cursusaan bod en over de open dagen zijn te vin den in het programmaboekje dat ver krijgbaar is bij het ZVU-buréau aan de Dam 22 in Middelburg. ARNEMUIDEN - De 42-jarige E. Hon ken uit Amemuiden is maandag in het Gasthuis in Middelburg overle den nadat hij zondagmiddag op zijn fiets bij zijn woonplaats werd ge schept door een auto. Het slachtoffer werd op de kruising van de Verlengde Weg naar Veere en de Oude Kleverskerkseweg aangere den. De heer Hoekstra uit Leeuwarden besloot zijn vakantie voortijdig af te breken in verband met de slechte situatie op de camping. Op de achtergrond de gedupeerde familie uit Duitsland, die een flink bedrag vooruit betaalde voor een vaste plaats op de camping. Burgemeester Van Maldegem: „...het 06-11 nummer zal zeer nuttig blijken te zijn..." leggen wat er aan de hand is en om welke hulp het te doen is. Van Maldegem: „In de praktijk zal wel blijken dat men het hele verhaal meteen doet en zegt dat er daar en daar brand is. Bij de personen die de centrale bemannen ligt een belang rijk stuk verantwoordelijkheid over hoe men met de oproepen omgaat. Want mensen in noodsituaties zijn niet altijd even duidelijk". Vanaf 7 september zal het publiek dus bij enig onheil waar hulp van el ders bij geboden is, niet langer ze nuwachtig in het telefoonboek hoe ven te bladeren om te zoeken naar het nummer van politie, brandweer, ambulancedienst of andere vorm van hulp in nood. Je belt gewoon 06-11 en het hulpverleningsapparaat komt in beweging. Van Maldegem: „We leven in een tijd waarin allerlei communicatieverbin dingen ontstaan. Nuttige en minder nuttige. Het 06-11 nummer is zeer nuttig, want dat zorgt voor een snelle verbinding tussen de hulpvrager en de hulpverlener. Jacques Cats MIDDELBURG - De inwoners van dit gewest smaken binnenkort het genoegen te worden geconfronteerd met twee campagnes. Van de ene mag betwijfeld worden of die wel zal bijdragen tot de duidelijkheid, om dat politici alleen maar in hun eigen straatje plegen te praten. Bij de an dere campagne staat de duidelijk heid wel centraal, want die is slechts gericht op één doel: de Zeeuwse be volking in te prenten dat men straks bij calamiteiten voortaan dat ene landelijke alarmnummer dient te bellen: 06-11. Een dag na de verkie zingen, op 7 september, wordt dit alarmnummer operationeel. Net zoals elders ooit in het spraakge- ning. Maar het was wel een mond vol om te weten dat je voor het melden van een calamiteit in Zeeuwsch- Vlaanderen 01150-12200 diende te draaien. En voor Midden- en Noord- Zeeland was er weer een ander num mer: 01184-14444. Vanaf 7 september wordt dat een stuk makkelijker. Men draaie, waar men zich ook bevindt, 06-11 en er meldt zich een centralist om te vra gen waar hulp nodig is en welke orga nisatie in het geweer dient te komen. Zeeland is daarmee opgenomen in in het systeem van het landelijk unifor me alarmnummer, zodat men bij on heil geen kostbare tijd verloren hoeft te laten gaan met het beantwoorden bruik het verwittigen van de politie werd aangeduid met 'de vijf maal acht' moet ook het centrale alarm nummer 06-11 in deze contreien gaan leven. Bij wijze van extra geheugen steun worden wagens van politie, brandweer en ambulance van een 06-11 sticker voorzien. Dat dit centrale nummer wordt inge voerd betekent, zo stelt Westkappels burgemeester Van Maldegem, voor zitter van de voorbereidingscommis sie nadrukkelijk, niet zeggen, dat de twee centrale alarmnummers zoals ze tot op de dag van vandaag in Zee land kunnen worden gebeld niet goed functioneerden. De nummers hebben prima bijgedragen tot het ga randeren van een snelle hulpverle van de vraag hoe nu precies het alarmnummer luidt in die bepaalde streek. Papgemakkelijk: dat is overal hetzelfde: 06-11 Op een klein stukje Zeeland na ko men alle alarmerende telefoontjes uit de verschillende hoeken van de pro vincie op één plaats binnen: de meld kamer van de rijkspolitie in Middel burg. Het publiek heeft er geen weet van en dat hoeft ook geen problemen op te leveren, maar vanwege de tele- foondistrictsindeling komen 06-11 oproepen vanuit Tholen en St. Phi- lipsland binnen bij de alarmcentrale in Tilburg. In de voorbije maanden zijn burge meester Van Maldegem en de andere voorbereiders van de invoering van het nieuwe systeem bezig geweest om de klokken van alle betrokkenen gelijk te zetten en te regelen dat er goede doorverbindingen komen en koppelingen met verschillende net ten. Als het nummer operationeel wordt zijn er vanuit de meldkamer in Middelburg rechtstreekse lijnen ge legd naar de meldkamers van de vier gemeentelijke politiekorpsen Goes, Middelburg, Vlissingen en Temeu zen, de eigen meldkamer van het rijkspolitiedistrict Zeeland, de ge combineerde meldkamers van de re gionale brandweer en de centrale posten ambulancevervoer in Vlissin gen en Temeuzen. Er zijn ook recht streekse lijnen uitgelegd naar het we genwachtstation in Kapelle, de Alge mene Verkeersdienst, de Dienst Luchtvaart en de Kustwacht. Vanuit de alarmcentrale Tilburg is per 1 ja nuari 1990 een rechtstreekse door koppeling naar alle hulpverlenings organisaties mogelijk. Burgemeester Van Maldegem ziet grote voordelen in het centrale alarmnummer. „Ik kan me voorstel len dat wanneer je betrokken bent bij een noodsituatie of iets ernstigs ziet gebeuren, je in je emotie wat opge wonden raakt, waardoor er geheu gendeuren kunnen dichtslaan. Als je dan toch nog zo'n gemakkelijk num mer kunt produceren kan de hulpver lening snel op gang komen". De praktijksituatie is dat iemand die 06-11 draait, rechtstreeks terecht komt bij de alarmcentrale in het tele foondistrict waar de beller zich be vindt. Dat is dus voor het overgrote deel van Zeeland de meldkamer in Middelburg. Aan de centralist die zich hierna meldt met de vaste aan kondiging '06-11 centrale' dient ver volgens te worden doorgegeven, waar welke organisatie hulp moet bieden. De centralist verbindt hierna door met die gevraagde hulpverle ningsdienst. Aan die hulpverlenings dienst kan degene die opbelt dan uit Burgemeester Ockeloen. TERNEUZEN - De bevolking van Groot-Temeuzen neemt de komende weken uitgebreid en op grootse wijze afscheid van burgemeester C. Ocke loen. Die gaat op 1 oktober met pen sioen. In nauwe samenspraak met de stichting Evenementencommissie De Vliegende Hollander hebben de ver schillende commissies en Oranjeco- mitees in de buitenkernen een uitge breid afscheidsprogramma samenge steld. In een aantal gevallen vormt dat afscheidsfeest onderdeel van een jaarlijks terugkerend evenement. Zo neemt Sluiskil afscheid van de bur gervader tijdens de jaarlijkse Gilde- feesten (op zondag 27 augsutus) en Zaamslag tijdens de traditionele Ma- xi-markt (vrijdag 8 september). Hoek zwaait Ockeloen uit op zaterdag 2 sep tember en Biervliet op zaterdag 16 sep tember. In de kern Temeuzen wordt zaterdag 30 september een groot défilé gehouden. Alle mogelijke organisa ties, verenigingen en scholen lopen daarin mee. Met de voorbereidingen voor het af scheidsfeest werd vorig jaar december al begonnen. Voorzitter P. C. Gerre- man van de evenementencommissie: „Het is zo dat de gemeente zelf het 'offi ciële' gedeelte regelt; zeg maar het 'binnengebeuren'. Er is de afgelopen maanden trouwens steeds nauw over leg gepleegd met de gemeente. De ver schillende commissies in de kernen zorgen voor het buitengebeuren. De tails van de programma's maken we liever nog niet bekend in verband met het varrassingseffect. Maar er staan in alle kernen ontzettend leuke dingen te gebeuren. Ik denk persoonlijk dat vooral in de buitenkemen echt uiterst hartelijk afscheid zal worden genomen van de burgemeester. Ach, eigenlijk kun je overal enthousiasme verwach ten. Immers, burgemeester Ockeloen sloeg door de jaren heen nooit één eve nement over; hij toonde overal z'n be langstelling. En dat dat enorm ge waardeerd werd, zal straks blijken." Alle activiteiten worden muzikaal op geluisterd door tenminste twee mu ziekkorpsen. Alleen 'De Zwaluw' uit Sluiskil heeft afgezegd, maar die wordt vervangen door Showband Irene uit Temeuzen. Gerreman betreurt het overigens dat alleen de kern Spui uit de boot valt. „Daar redeneerde men dat destijds ook geen afscheidsfeest was georganiseerd voor burgemeester Hack van Axel - die kem is nu een maal opgedeeld tussen Axel en Ter- neuzen - en men vond het niet op z'n plaats voor burgemeester Ockeloen nu wél iets op poten te zetten. Vanüit de bevolking daar heb ik overigens be grepen dat men dat betreurt." In alle kernen wordt de scheidend bur gemeester een cadeau aangeboden. Daarnaast is op initiatief van het co mité 'Afscheidscadeau Burgemeester Ockeloen' een grote inzamelingsactie gestart. Vooral de reacties Uit het be drijfsleven zijn, volgens Gerreman, ui terst positief. In ieder geval staat vast dat het burgemeestersechtpaar een fraai cadeau kan worden overhandigd. Ook de bevolking wordt deze week - middels advertenties - opgeroepen een bijdrage te storten. In alle kernen krijgt de bevolking trou wens de gelegenheid persoonlijk af scheid te nemen van burgemeester Oc keloen en z'n echtgenote. Overal wor den speciale recepties gehouden. De data, tijden en plaats: Sluiskil 27 au gustus van 17.30 tot 18.30 uur in Dallin- ga; Hoek zaterdag 2 september van 17.30 tot 18.30 uur in De Hoekse Rak kers; Zaamslag vrijdag 8 september van 20.30 tot 21.30 uur; Biervliet zater dag 16 september van 17.30 tot 18.30 uur in De Komme en in Temeuzen op donderdag 28 september na de bijzon dere raadsvergadering en een aanslui tende receptie voor genodigden in het Zuidlandtheater. Van alle afscheids bijeenkomsten wordt een video-band samengesteld, die de burgemeester wordt aangeboden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 21