PZC Besluit over gifschip Oostzee uitgebleven Iwu Extra korting voor grootgebruikers gas Spoedzitting commissie over vies Vlaams water Belastingfolder voor ouderen bevat misleidende informatie binnen- en buitenland het weer in zeeland Russen Estland staken tegen nieuwe kieswet DE UNOX TEFAL-ACTIE GAAT ECHT DOOR TOT EIND OKTOBER. TOESTAND VATEN ONZEKER Partij tegen werkloosheid wil gekozen premier DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1989 Zinkafval Vandaag Vooruitzichten Nautisch bericht Hoog water Laag water Vooruitzichten STAAT ONTVANGT MINDER Ariane gelanceerd Op postkantoor Achteruitgang Echtparen JEFSHUIZEN (ANP) - De gemeente Hefshuizen en het Haven- ichap Delfzijl hebben woensdag nog niet beslist over toelating ran het omstreden schip Oostzee in de Eemshaven. Beide wil- en eerst meer informatie hebben over het vrachtschip dat nu iog in de Westduitse haven Brunsbüttel ligt. )nduidelijkheid bestaat bovendien iver de houding van het ministerie -an verkeer en waterstaat. De directie ironingen van Rijkswaterstaat ver jaarde woensdag dat geen toestem- ning kon worden verleend. Een ande- e afdeling van Rijkswaterstaat had ip dat moment wel toestemming gege- en. Burgemeester Zandbergen van lefshuizen, waartoe de Eemshaven iehoort, verwacht vandaag duidelijk- leid. )e Oostzee heeft nog ongeveer 4.000 aten van het uitsterst giftige epich- jorhydrine aan boord. De lekkende aten, ongeveer 150 stuks, zijn eerder i de Bondsrepubliek Duitsland ge- jst. Er is nog geen zekerheid of de ove- ige vaten absoluut dicht zijn. ireenpeace gaat niet in op de uitnodi- ing van de eigenaar van het schip, joonburgh in Rotterdam, de reis aar de Eemshaven mee te maken. We zijn ervan overtuigd dat het chip niet veilig is, het is een drijven- e bom", aldus een woordvoerder, olgens de milieu-organisatie is het og steeds niet duidelijk waar de reggestroomde epichloorhydrine is ebleven en om welke hoeveelheden et gaat. Greenpeace zal wel met een igen schip achter de Oostzee aanva- en. In het ruim is een zogenoemde mak- waarde gemeten van 40 ppm, dat is veertig keer de hoeveelheid waarin een mens acht uur lang kan werken zonder risico's te lopen voor de gezondheid. Volgens directeur ir. C. Biemond van het Havenschap Delfzijl zou het „uiter mate onverstandig" zijn als het schip door de Duitse autoriteiten de zee wordt opgestuurd zonder dat duidelijk is of het ook in de Eemshaven terecht kan. Het Havenschap en de gemeente Hefs huizen zien het als hun plicht mee te helpen aan het oplossen van de proble men rond de Oostzee, ook al hoort het schip in feite in Rotterdam thuis. De Deense regering heeft besloten 430 ton giftig zinkafval terug te nemen dat een Deens staalbedrijf aan Brazi lië had geleverd. Dat verklaarde woensdag plaatsvervangend direc teur Hans Henrik Christensen van de directie milieubescherming in Ko penhagen. Het afval is op dit moment in Nederland en de Nederlandse auto riteiten zijn dinsdag van de belissing op de hoogte gebracht. De Deense regering neemt het afval te rug om „tegemoet te komen aan de in ternationale reputatie van Denemar- ias het gisteren zon, zon en nog een on, vandaag is het bewolking die de oventoon zal voeren. Dat is jammer, laar het is niet anders. De hogedru- uitloper die gisteren nog eens even ink uitpakte en alles gaf wat die in uis had, is naar het oosten wegge- okken. Hierdoor kon een wolkenzo- e die behoort bij een depressie waar- sn het centrum bij IJsland ligt lang- iam maar zeker naderbij sluipen, andaag trekt dit wolkensysteem ver ons heen en kan er wat neerslag allen. Door de onstabiele opbouw van e atmosfeer en de warme lucht die an deze storing vooraf gaat, kunnen in de middag enkele regen- of on- eersbuien tussen de bewolking voor omen. De temperatuur ziet vandaag og kans om op te lopen naar 22 gra in, terwijl de wind overwegend matig ilzijn. Geen dag om het strand te be- wken, maar misschien eens naar de arkten te gaan die her en der in de rovincie plaats vinden. oor morgen: eerst enkele opklarin- '.n. Daarna snel toenemende bewol- ng in de middag gevolgd door perio- ',n met wat buiige neerslag. Tempera- '.ur omstreeks 20 graden. Matige tot ij krachtige wind. oor zaterdag tot en met maandag: '■rst nog een enkele bui, later perio- '.n met zon. ind: zuid 3 tot 5, ruimend west 2 tot 4 l, zichtmatig, temperatuur kust water: 19 graden, afwijking water standen: geen afwijking van beteke nis, maximum golfhoogte monding Scheldes: minder dan een halve me ter. ZON EN MAAN 11 augustus Zon op 0617 onder 2112 Maan op 1737 onder uur cm uur cm Donderdag 10 aug. Vlissingen 8.20 165 20.34 150 Terneuzen 8.46 186 20.59 172 Bath 9.35 221 21.49 206 Roompot-buiten 8.30 126 20.55 116 Zierikzee 9.30 133 21.45 124 Yerseke 9.35 149 21.55 138 Philipsdam-West 9.50 146 22.05 135 Vrijdag 11 aug. Vlissingen 9.20 142 21.56 127 Terneuzen 9.46 163 22.12 148 Bath 10.24 194 23.00 177 Roompot-buiten 9.30 110 22.05 100 Zierikzee 10.25 119 22.50 109 Yerseke 10.30 132 23.00 119 Philipsdam-West 10.30 132 23.00 120 uur cm uur cm Donderdag 10 aug. Vlissingen 2.05 163 14.15 135 Terneuzen 2.25 175 14.35 148 Bath 3.30 197 15.38 172 Roompot-buiten 2.10 128 14.40 103 Zierikzee 3.20 136 15.35 112 Yerseke 3.25 147 15.40 123 Philipsdam-West 3.15 142 15.30 119 vrijdag 11 aug. Vlissingen 3.00 142 15.30 117 Terneuzen 3.15 153 15.34 128 Bath 4.16 174 16.24 150 Roompot-buiten 3.25 112 16.20 96 Zierikzee 4.05 121 16.35 104 Yerseke 4.10 131 16.40 113 Philipsdam-West 3.55 126 16.25 108 W m/s °C Amsterdam zwaar bew. zw 6 21 Aberdeen regenbui nw 5 17 Athene onbewolkt z 4 28 Barcelona half bew. zw 4 26 Berlijn onbewolkt wnw 5 21 Budapest zwaar bew. nnw 3 19 Bordeaux licht bew. zo 1 28 Brussel onbewolkt z 4 24 Cyprus onbewolkt WZW 4 26 Dublin zwaar bew. nnw 5 19 Frankfurt onbewolkt zw 4 22 Genève onbewolkt no 3 24 Helsinki licht bew. windst 17 Innsbruck zwaar bew. n 1 18 Istanbul onbewolkt ono 4 24 Klagenfurt half bew. no 2 21 Kopenhagen half bew. nw 6 17 Tas Palmas licht bew. nno 11 26 (Lissabon licht bew. nw 8 24 (Locarno onbewolkt zo 4 27 jLonden zwaar bew. zw 8 22 Luxemburg onbewolkt verand 22 (Madrid zwaar bew. zzw 3 33 Malaga zwaar bew. zo 2 27 pallorca licht bew. zzw 4 28 Malta onbewolkt nw 4 26 Moskou zwaar bew. windst 17 München zwaar bew. wzw 4 18 Nice licht bew. zzw 3 26 [Oslo half bew. ozo 2 19 Parijs onbewolkt w 1 27 Praag onbewolkt windst 19 Bome licht bew. zw 4 25 pplit zwaar bew. windst 25 [Stockholm zwaar bew. ozo 3 19 Farschau onbewolkt zw 74 19 Fenen licht bew. wnw 5 20 pürich half bew. wnw 3 22 IWeersvooruitzichten tot en met vrijdag: Noorwegen: Donderdag zwaar be wolkt en regen, vrijdag overwegend koog. Middagtempera tuur van 17 tón de kust tot 22 graden in Oslo en omgeving. Zweden, Denemarken: Donderdag droog en perioden met zon, vrijdag nu en dan regen. Middagtempera- tuur ogeveer 23 graden. Britse Eilanden: Wisselvallig met nu en dan regen. Middagtempera- tuur van 18 graden in Ierland tot 22 in Zuidoost-Engeland. Belgie, Luxemburg: Donderdag pe rioden met zon en vrijwel overal droog. Middagtemperatuur onge veer 24 graden. Vrijdag nu en dan regen en iets lagere temperatuur. Duitsland: Donderdag zonnig en zomers, vrijdag bewolking en voor al later plaatselijk regen. Frankrijk: In het noordwesten nu en dan bewolking en mogelijk wat lichte regen. In het zuiden kans op onweer. Elders perioden met zon en droog. Middagtemperatuur van 20 aan de Kanaalkust tot ruim 30 gra den in het zuiden. Portugal: Zonnig. Temperatuur 25 tot 30 graden. Spanje: In het noorden mogelijk on weer, elders zonnig, s Middags van 25 aan de Noordkust tot 30 graden elders. Op de Spaanse hoogvlakte 35 tot 40 graden. Madeira: Zonnig.'s Middags 27 gra den. Canarische eilanden: Zonnig, Mid dagtemperatuur in het noorden 25, in het zuiden 30 tot 35 graden. Zwitserland en Oostenrijk: Don derdag vrij zonnig, maar vrijdag op nieuw een vrij grote kans op on weer. Middagtemperatuur 25 tot 28 graden. Italië en Joegoslavië: In het noor den en midden af en toe onweer, overigens zonnig en warm. Tempe ratuur 30 tot 35 graden. Griekenland: Zonnig en warm, 35 graden, een enkele lokale onweers bui. ken" als koploper in de strijd tegen de milieuvervuiling. Het afval, dat onder meer uit zink, lood en cadmium be staat, is afkomstig van het Deense be drijf „Staal valsevaerket" in Frederiks- vaerk, ten noordwesten van Kopenha gen. Het bedrijf verscheepte het afval in mei via Nederland naar Brazilië met een Cyprisch schip. De Braziliaanse autoriteiten, gewaarschuwd door Greenpeace, gaven geen toestemming de lading te lossen. Het schip was ge dwongen terug te keren naar Neder land. MOSKOU (RTR/UPI) - Russische ar beiders in Estische fabrieken zijn woensdag in staking gegaan uit pro test tegen de nieuwe kieswet die dins dag in het parlement van de Baltische Sovjet-republiek was aangenomen. Ook het openbaar vervoer in de hoofdstad Tallinn is getroffen door de staking. In de nieuwe wet wordt bepaald dat kiezers minstens twee jaar in Estland moeten wonen. Voor kandidaten bij verkiezingen geldt een minimumpe riode van vijf jaar. De wet is van toe passing op de verkiezingen voor de sovjets (raden) van steden en distric ten later dit jaar, maar journalisten verwachten dat de wet uiteindelijk uit gebreid zal worden tot de Opperste Sovjet van de republiek. De stakers, die spreken van discrimi nerende maatregelen, protesteren ook tegen een eerder aangenomen wet die bepaalt dat Estisch en niet Russisch de officiële taal van de republiek is. De Russen vormden tien jaar geleden een minderheid in Estland, maar namen de afgelopen jaren in aantal toe. Re cente cijfers zijn niet beschikbaar. Ve len wonen nog geen twee jaar in Est land. ST. TROPEZ (AP) - Brigitte Bardot heeft in een open brief aan de bur gemeester van St. Tropez, Alain Spada, gedreigd de fameuze bad plaats aan de Middellandse Zee te verlaten. De bekende voormalige filmactrice is verontwaardigd over een verbod op de aanwezig heid van honden op de gemeentelij ke stranden. Zij noemt deze maat regel „een belediging voor mijn strijd" voor de rechten van dieren. „Schaamteloosheid, exhibitionis me, ondeugd, geld, en homoseksua liteit zijn de droevige en abjecte symbolen geworden van het dorp waarvoor u verantwoordelijk bent," aldus Bardot in haar schrijven van 3 augustus. „Ieder jaar, als de zomer komt. moet ik eerder en eerder ont vluchten aan de invasie van toeris ten die steeds talrijker, middelmati ger, smeriger, onopgevoeder en schaamtelozer zijn. Het verbod op de aanwezigheid van honden op stranden werd afgekon digd nadat Spada in maart met steun van verscheidene conserva tieve partijen tot burgemeester was gekozen. Spada verklaarde dat Bar dot volledig uit haar bol was ge gaan. „Omdat wij niet meer willen dat haar honden zich op het strand ontlasten, begint zij te schelden," aldus de burgemeester. Hij herin nerde er vervolgens aan dat het Bardot was die in 1958 als eerste de ondeugd en de schaamteloosheid introduceerde in het eens zo vredige vissersplaatsje. Advertentie Onze Tefal-actie is een enorm succes. Zo'n succes zelfs, dat we even door onze spaarzegels heen zijn. Maar geen nood! Mocht u nog niet uitgespaard zijn, dan kunt u de nog ontbrekende zegels aanvullen met complete etiketten van onze Knakworstjes, Cocktailworstjes en Frankfurters, of met sleuteltjes van Smac. En natuurlijk blijven de streepjescodes van onze foliepakken ook als spaarzegel geldenVeel succes, en denkt u er nog >vel even aan om vóór 31 oktober in te zenden. DAT KAN ALLEEN MAAR UNOX ZIJN. GRONINGEN (GPD) - De dertien grootste industriële aardgasverbrui kers in ons land krijgen over de top van hun verbruik (boven de 100 mil joen kuub per jaar) een extra halve cent per kubieke meter prijsverla ging. De Nederlandse Gasunie en de betrokken bedrijven zijn dat na enke le maanden van onderhandelen over eengekomen. De regeling geldt met te rugwerkende kracht tot 1 april. De onderhandelingen werden gevoerd KOUROU AFP) - De Europese draag- raket Ariane-4 is in de nacht van dins dag op woensdag vanaf Kourou (Frans-Guyana) gelanceerd. De raket moet een Westduitse televisiesatelliet en de Europese astronomiesatelliet Hipparcos in de ruimte brengen. OOST-BERLIJN (RTR) - Een Oost duitser klopte woensdag tever geefs aan bij de gesloten Westduit se missie in Oost-Berlijn. Hij werd niet toegelaten. Een andere Oost duitser slaagde er dinsdagavond nog wel in het scherp bewaakte ge bouw binnen te dringen toen een auto het terrein verliet. In de mis sie bevinden zich nu 131 Oostduit sers die naar het westen willen rei zen. De Westduitse autoriteiten hebben deze mensen onderdak ge garandeerd. BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Vlaamse raad heeft woensdag be sloten de leden van de milieucommis sie terug te roepen van vakantie voor een spoedzitting over de waterzuive ring in Vlaanderen. Aanleiding is de golf van publiciteit die de afgelopen dagen is ontstaan rond een studierap port over miserabele kwaliteit van de oppervlaktewater in Vlaanderen. De commissie komt dinsdag 11 augustus bijeen. De beslissing om het rapport te be spreken is genomen in overleg met de Vlaamse minister van milieu, Theo Kelchtermans (CVP). Vooral de SP en de PW hadden op spoedoverleg aan gedrongen. De PW verwijt Kelchter mans dat hij het in mei gereedgeko men rapport onder de korenmaat wil de houden. Naar verluidt zal de com missie nagaan of het geld dat aan wa terzuivering wordt besteed niet doel matiger kan worden gebruikt. Volgens het rapport, dat afgelopen weekeinde extra aandacht kreeg door berichten over salmonella-besmetting aan de Vlaamse kust en in de Waalse rivieren, is driekwart van de waterlo pen in Vlaanderen zwaar ziek. In een reactie op het rapport zei Kelch termans dat er drie keer zoveel geld nodig is als men de kanalen en rivieren echt schoon wil maken. Maar de Fi nancieel Ekonomische Tijd stipte woensdag aan dat de Belgische over heid links en rechts met geld gooit zon der dat het resultaat oplevert. Het ont breekt aan een crisismanager voor het milieu, aldus het dagblad. Daar komt nog bij dat de bevoegdhe den en in het federale België steeds meer versnipperd raken. Bij een zaak als de watervervuiling zijn minstens zeven bewindslieden betrokken. Steeds meer politici beginnen in te zien dat het milieu het slachtoffer dreigt te worden van de staatshervor ming en opperen daarom voorzichtig om de milieuproblemen toch maar weer op centraal (en internationaal) niveau aan te pakken. DEN HAAG (ANP) - De Anti Werkloos heids Partij (Lijst 14), een nieuwe par tij aan de politieke horizon, stak woensdag bij haar presentatie met een flink van wal. Lijsttrekker A. Wissink stelde de kiezer - als de AWP het voor het zeggen krijgt - een ingrij pende vernieuwing van ons democra tisch bestel in het vooruitzicht, name lijk een direct gekozen minister-pre sident. De Eerste Kamer is volgens de AWP een volksvertegenwoordiging die moet worden afgeschaft. Burgemees ters moeten net als de minister-presi dent rechtstreeks worden gekozen, al dus het verkiezingsprogramma. De partij bood woensdag een kant-en- klare oplossing voor het werkloos heidsprobleem aan. Zij wil onderzoe ken hoeveel werkuren er in Nederland beschikbaar zijn. ARNHEM (GPD) - De voorlichtings folder van het ministerie van finan ciën over de „Nieuwe loon- en inkom stenbelasting voor 65-plussers" voor 1990 bedient zich van misleidende in formatie die in tegenspraak is met de feiten. Op grond van een verhullende vergelijking van cijfermateriaal wordt gesuggereerd dat alle AOW-ers met ingang van volgend jaar er finan cieel op vooruitgaan als gevolg van het nieuwe belastingstelsel volgens Oort. Het tegendeel is echter waar: een grote groep mensen gaat er qua in komen juist op achteruit, tot 333 gul den per jaar. Dit blijkt zonneklaar uit de analyse die Velpenaar J. Verwoerd heeft gemaakt van de inhoud van de voorlichtingsfol der over de gevolgen van het nieuwe belastingstelsel voor ouderen. Ver- woerd stelt dat de centrale directie Voorlichting van Financiën de cijfers van de bruto inkomens van 1988 heeft vergeleken met de inkomens zoals die verwacht worden voor 1990. Hierbij wordt verhuld dat de AOW-uitkerin- gen per 1 januari 1989 met 1,6 procent verhoogd zijn. In absolute cijfers gaat het om een inkomenstijging van 14.112 gulden tot 14.344 gulden per jaar voor alleenstaanden en een stijging voor echtparen van twee keer 10.179 gulden tot twee keer 10.849 per jaar. Uit de inhoud van de folder die het mi nisterie thans op postkantoren ver spreid heeft, blijkt dat het Rijk deze feiten genegeerd heeft. Er wordt zelfs gesuggereerd dat het inkomen van 1988 hetzelfde is als „het huidige inko men", dus dat van dit jaar. Via deze re denatie weet de dienst voorlichting de feiten zo te presenteren dat het lijkt alsof praktisch alle inkomensgroepen beter worden van het nieuwe belas tingstelsel van 1990. Uit het verhaal van Verwoerd -die als gepensioneerd loonadministrateur van AKZO uitstekend op de hoogte is van alle regelingen- blijkt de het Rijk hier een uiterst dubieuze vorm van voorlichting bedrijft. Uit Verwoerds eigen vergelijking met de inkomens van dit jaar blijkt dat mensen met la ge salarissen er in 1990 erop achteruit gaan. Dat geldt bij voorbeeld voor al leenstaanden en echtparen met alleen AOW-uitkeringen. Hun inkomens da len met respectievelijk 18 en 34 gul den per jaar. Het ministerie geeft via de misleidende vergelijking met 1988 een totaal ander beeld: er wordt ge sproken van een vtforuitgang van res pectievelijk 185 en 265 gulden per jaar. Verwoerd stelt vast dat de verwachte achteruitgang qua inkomen in 1990 ten opzichte van dit jaar voor alleen staanden met aanvullende pensioe nen van een (theoretisch) bedrag van 1 tot 6.660 per jaar geleidelijk stijgt van 18 tot 304 gulden per jaar. Boven de 6.660 gulden daalt de achteruitgang weer, totdat bij een aanvullend pen sioen van 11.990 per jaar de toestand bereikt wordt dat het netto-inkomen gelijk blijkt. Onder dit bedrag gaat ie dereen er dus altijd op achteruit. Daar boven gaan de mensen erop vooruit. Ook hier spreekt het ministerie echter vrijwel uitsluitend over vooruitgang, zich kennelijk hiertoe gerechtigd be schouwend door gebruik te maken van cijfers van 1988. op verzoek van de bedrijven, die op de extra 'kwantumkorting' aandrongen met het oog op hun internationale con currentiepositie. In enkele omringen de landen, waaronder België, waren de gastarieven voor de allergrootste ver bruikers al eerder verlaagd. Op zichzelf zijn lagere gasprijzen voor de grootverbruikende, energie-inten sieve industrie niet nieuw. Gasunie hanteert al jaren een soort 'schijventa riefwaarbij de gasprijs daalt naarma te het verbruik toeneemt. De eerste, tevens kleinste korting gaat in bij een verbruik van boven de 170.000 kuub per jaar. De laagste industriële gas prijs (20,5 cent per kuub) gold tot nu toe voor een verbruik boven de 50 mil joen kuub. Daar komt voor indus trieën die meer dan 100 miljoen kubie ke meter verbruiken, nu dus nog een nieuwe tariefschijf boven van 20 cent per kuub. Gasunie verwacht ongeveer twee miljard kuub aardgas per jaar te gen dat tarief te verkopen, wat neer komt op een omzetverlies van tien mil joen gulden. Daardoor dalen ook de zo geheten aardgasbaten voor de staat met enkele miljoenen guldens. Voor welke bedrijven het nieuwe ta rief gaat gelden, wil de Gasunie niet zeggen. De regeling geldt niet voor elektriciteitsproduktiebedrijven, die via de SEP een eigen contract met Gasunie hebben. Aluminiumsmelter Aldel in Delfzijl valt er evenmin on der. Ook dit bedrijf (een Hoogovens dochter) heeft een apart (geheim) con tract. Een soortgelijk verhaal geldt voor echtparen met aanvullende pensioe nen van 1 tot 6.950 per jaar. De inko mensdaling voor de laagste inkomens zal bij het nieuwe belastingstelsel op lopen van 34 tot 333 gulden per jaar. Boven de 6.950 per jaar wordt de da ling weer geleidelijk minder. Pas bij een pensioen van 11.990 gulden blijft het netto-inkomen gelijk. Daarna be gint er een geleidelijk stijgende voor uitgang. De grootste financiële aderlating treedt op bij echtparen met een aan vullend pensioen van 6.950 per jaar bij een inkomen van 25.900 per jaar: hier wordt per jaar 333 gulden verloren. Pas bij een pensioen van 12.790 blijft het netto inkomen gelijk, daarna stijgt het weer geleidelijk. Ook over deze feiten wordt met geen woord gesproken in de brochure van het ministerie. Verwoerd concludeert dan ook dat Fi nanciën zich opzettelijk van een on juiste en verhullende vergelijking van gegevens heeft bediend. „Met de cij fers van 1989 was het duidelijk gewor den dat de kleine man het slachtoffer wordt van het nieuwe belastingstelsel. Dat hebben ze op het ministerie dank zij het gegoochel met cijfers verdonke remaand. Dat moet beslist opzettelijk zijn gebeurd." PZC lil:; ::tü! I - «I Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel Tel. 01155-8000 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdagstot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 72,05; franco per post 86,50; per maand 24,85; jaarabonnement 275,00; jaarabonnement franco per post 335,00; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,25, zaterdag 1,50 p. st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven:-140 cent per mm; minimumprijs per advertentie 21,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 3