jÉllM Nieuwe tennisopleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen Thorenaar en Maandag laten beiden verstek gaan Pieters verliest na overwinning Het Westerweele sterk in Kustloop aiiwffi TOPPERS STEEDS ZELDZAMER IN CRITERIUMS Eerste ronde vantoernool Groot Hulst Magere winst voor Sluiskil Hoek-Sluiskil naar maandag Struikelblok Patrick Tolhoek Amateurs VIJF ZEEUWEN SNEUVELEN IN KWALIFICATIE DRIE LERAREN BUNDELEN HUN KRACHTEN Voorbeelden Aanbod SPELER LAAT VERSTEK GAAN Uitslag Zes wereldkampioenen wonnen 's-Heerenhoek 's-HEERENHOEK Geen enkele andere wielerkoers in Zeeland heeft zo'n indrukwekkende erelijst als de Regenboogkoers van 's-Heeren hoek, die zondag aanstaande voor de 42e keer wordt verreden. In de af gelopen dertien jaar zijn in het Be- velandse dorp niet minder dan zes wereldkampioenen (of toekomstige wereldkampioenen) winnend over de streep gegaan: Harm Ottenbros in 1976, Jan Raas in 1977 en in 1982, Freddy Maertens in 1978, Gerrie Knetemann in 1979, Bernard Hi- nault in 1985 en Joop Zoetemelk in 1985 en 1986. Geen wonder dus, dat voorzitter Wim Hoogesteger van de Stichting Wielercomité 's-Heerenh- doek ook voor zondag hoopt op een winnaar van naam. Ook de andere winnaars van 's-Hee- renhoek in de afgelopen jaren moch ten er zijn: Johan van der Velde in 1980 (die dat jaar de belangrijkste adjudant was van Tourwinnaar Joop Zoetemelk), Jacques Hanegraaf in 1981, Cees Priem in 1983, Jean-Paul van Poppel in 1987 en Gert-Jan Theunisse in 1988. Voorwaar een ere lijst om trots op te zijn. Bovendien timmerde 's-Heerenhoek ook aan de weg met andere supertoppers, die toevallig niet wonnen. Zo reed Eric Heiden in het olympische jaar, waar in hij vier gouden schaatsmedailles veroverde, als aankomend profren ner in de Zuidbevelandse plaats. Toch moet ook comité-voorzitter Wim Hoogesteger toegeven, dat de kans op een overwinning van een su pervedette in 's-Heerenhoek steeds kleiner wordt. „De Regenboogkoers heeft weliswaar een enorme traditie met al die topwinnaars en ook heb ben we meer dan veertig trouwe sponsors, maar 's Heerenhoek is niettemin een kleine plaats, die de gigantische startgelden steeds moei lijker kan opbrengen", zegt Hooge steger. Hij weet nog, „dat we destijds een wereldkampioen als Freddy Maer tens voor honderdduizend Belgische franks aan de start konden krijgen, dat was toen ruim 6.000 gulden". Maar voor het dubbele bedrag krijg je nu zeker geen wereldkampioen. Een renner als Steven Rooks, die weliswaar een grote naam heeft ge maakt in de Tour de France, maar die toch geen wereldkampioen is, kost al meer dan 12.000 gulden. „Vo rig jaar nog ging het duo Steven Rooks-Gert Jan Theunisse in 's-Hee- renhoek van start, maar daar is nu niet meer aan te beginnen", moet Wim Hoogesteger toegeven. Het wielercomité werkt met een be groting van bijna 60.000 gulden, maar daarvan moeten ook de kosten betaald worden voor de wedstrijden voor recreanten, amateurs en voor de fietsloopwedstrijd. Hoewel 60.000 gulden een respectabel bedrag is, kunnen er in de praktijk niet veel echte wielertoppers voor worden aangetrokken. Wim Hoogesteger ziet de financiën echter nog niet eens als het belang rijkste struikelblok: „De hele struc tuur van de wielersport bij de profs is de laatste jaren ingrijpend veran derd. Voor de publiciteit, de recla me, de commercie is het belangrijk dat de ploegen zoveel mogelijk pun ten verzamelen voor de wereldbe ker, voor het FICP-klassement. Daarom komen zaterdag aanstaan de de echte toppers bijvoorbeeld aan de start in San Sebastian in Spanje, omdat daar weer punten zijn te veroveren". Wim Hoogesteger heeft er wel begrip voor, maar ziet toch ook tegenstrij digheden: „De sport is door de nieu we aanpak opgewaardeerd, krijgt meer mondiale belangstelling en de renners verdienen beter, zodat ze niet meer afhankelijk zijn van het sa laris van hun vrouw. Aan de andere kant is wielrennen toch een massa sport. De massa wil de renners zien, van heel dichtbij zien. Dat is de func tie van de criteriums altijd geweest. Maar door de gewijzigde omstandig heden (veel hogere startgelden voor de toppers en gedwongen starten in wedstrijden voor de wereldbeker) komen de criteriums in gevaar. Bin nenkort zullen er in Nederland nog maar een stuk of tien criteriums zijn. Vijf jaar geleden waren er nog meer dan vijftig. Trouwens niet alleen de criteriums, maar ook traditionele wedstrijden als Gent-Wevelgem, om er maar één te noemen, worden gede valueerd". Onder de gegeven omstandigheden mag het nog een wonder heten, dat 's-Heerenhoek zondag toch nog en kele opmerkelijke toppers aan de start krijgt. Eén van de belangrijkste trekpleisters is ongetwijfeld Jelle Nijdam van de ploeg Jan Raas, die twee etappes in de jongste Tour de France won. Nijdam neemt zaterdag nog deel aan de klassieker van San Sebastian voor de wereldbeker, maar zal per vliegtuig toch op tijd in Nederland zijn. Ook de Belg Etienne de Wilde, eveneens winnaar van een tour-etappe, verschijnt in het Beve- landse dorp. Tot grote teleurstelling van het wie lercomité komt plaatselijk favoriet Patrick Tolhoek niet aan het ver trek. Deze Zeeuwse renner, die in de laatste Ronde van Frankrijk van zich deed spreken, start zaterdag ook in San Sebastian, maar hij moet maandag in Spanje al weer aantre den voor de Ronde van Galicië, een etappe wedstrijd. Hoogesteger: „We hadden graag zijn vliegticket be taald". Ook Tolhoek zelf betreurt het feit dat hij de enige gelegenheid om in ei gen streek aan de start te komen aan zich voorbij moet laten gaan. „Ik wil de graag starten, maar het blijkt on mogelijk te zijn. De verbindingen zijn slecht. Het zou betekenen dat ik 's nachts terug naar Spanje zou moe ten reizen. Dat is niet verstandig. Ik wil in vorm blijven voor het WK," al dus Tolhoek. De belangrijkste deelnemers in 's- Heerenhoek zijn nu: Jelle Nijdam, Toine Poels, Gert Jakops (allen van Superconfex), Comé van Rijen, Mi chel Cornelisse en Ottevanger (allen van Panasonic), John Draaijer en Pe ter Hoondert (van PDM), Jesper Skibby, Eriksen en Jan Siemons (van TVM), Jos van Aert en Wieben Veenstra (van Hitachi), Etienne de Wilde en Frank Pirard (van Histor) en Maarten Ducrot en Jack van de Poel (van Domex). III iiL j jmiiM Jelle Nijdam won eind mei de Ronde van Midden-Zeeland. In de Regenboogkoers te 's-Heerenhoek is hij zondag opnieuw één van de favorieten. 's-Heerenhoek beleeft zaterdag een uitgebreid wielerprogramma. Om 13.00 uur starten de recreanten voor een wedstrijd over 40 kilometer (dit rennersveld is overigens nog niet volgeboekt). Om 14.00 uur is er een fietsloopwedstrijd over 26,4 kilome ter met als deelnemers onder meer Jan de Wilde, Sjaak de Kok, Kan Louisse en de plaatselijke favorie ten Marcel Traas en Camiel Rent meester. De amateurs starten om 15.15 uur. De belangrijkste deelnemers zijn hier de gebroeders Akkermans, Frangois Franse, Jan Goededorp, Nap Hage, Nico van de Klundert, Pe ter Mol, Heddy Nieuwdorp, Marcel Remijn, Cees Schouwenaar, Theo van der Velde, Mario van Vlimme- ren, Rudy van Vlimmeren, Richard de Vrieze en de plaatselijke favorie ten Pierre Raas, Tonny Moonen en Wilfred Raas. HULST - Op het gerenoveerde sport complex in Graauw wordt zaterdag de eerste ronde van het Groot-Hulst toernooi voor eerste elftallen afge werkt. Aan het toernooi (dat over twee speeldagen is uitgesmeerd) ne men alle verenigingen uit de gemeen te Hulst deel: HW'24, Clinge, Steen, Halsterlo© en Graauw. Om half één wordt begonnen met Graauw - HW'24 en Clinge - Steen. Daarna volgen om drie uur HW'24 - Hulsterloo en Steen - Graauw. Om kwart over vier is Hulsterloo - Clinge de laatste wedstrijd. Alle wedstrijden duren tweemaal een half uur. Zondag 20 augustus is de tweede speeldag. Overigens wordt zondag 13 en zaterdag 19 augustus in dezelfde vorm een toernooi voor tweede elftal len gehouden. HOEK - De oorspronkelijk voor vrij- 1 as. (11 augustus) vastgestelde oe fenwedstrijd tussen de eerste elftallen van Hoek en Sluiskil is uitgesteld tot maandag 14 augustus. Plaats van han deling blijft het sportcomplex in Hoek. Het aanvangstijdstip is 19.00 uur. VLISSINGEN - Remco Maandag (blessure) en Joost Thorenaar hebben afgezien van deelname aan de kwali ficatie voor het A-tennistoernooi van de Schelde in Vlissingen. Gisteren be gon die kwalificatieronde met in to taal 26 spelers, 6 minder dan het maxi male aantal dat toegelaten kon wor den. Onder hen bevonden zich vijf Zeeuwen. „Thorenaar heeft zijn aan vankelijke toezegging om te spelen te niet gedaan", aldus wedstrijdleider Paul Hermsen. „Drukke werkzaamhe den gaf hij als reden op". Remco Maandag bevond zich onder de toeschouwers, waar hij duidelijk liet merken dat het hem speet niet in actie te kunnen komen. „In het Maeneblus- serstoernooi heb ik alleen gedubbeld en gemixed. Ik heb namelijk al een tijdje een blessure aan m'n rechte rarm. Vermoedelijk is overbelasting tijdens het tennisles geven de oorzaak. Ik heb nu rust voorgeschreven gekre gen, maar daar heb ik het wel moeilijk mee". Vijf kandidaten uit het Zeeuwse dis trict dus om zich te mengen onder de laatste vier die de nog vacante plaat sen in het hoofdtoernooi zullen opvul len. In het bovenste blok van acht, waar Marcel Wolfert was ingeloot, viel meteen al een verrassing te noteren. Andy Schaefers als eerste geplaatst, beleefde er weinig plezier aan zijn bye. De daarentegen 'ingespeelde' Ger Ver- heyen was niet in het minst geïmpo neerd door de reputatie van zijn rivaal, en klopte hem in feite op vrij eenvoudi ge wijze. Marcel Wolfert op zijn beurt, verlie zend finalist bij de in juni in Terneuzen afgewerkte districtskampioenschap pen, kruiste de rackets met Eric Hop penbrouwer. Een nederlaag was het re sultaat waarmee hij uit de bus kwam, maar dan wel een die bijzonder eervol was. De openingsset was met gering verschil voor Hoppenbrouwer, maar in de volgende serie trok de representant van de organiserende vereniging de balans overtuigend in evenwicht. De barrage die daarna nodig was, ging ge lijk op. Een servicedoorbraak liet de score tenslotte opnieuw nipt in het voordeel van de Brabander uitvallen. In de tweede reeks met Ton van Rijt hoven als van loting vrijgestelde ten- nissser, verscheen Michel Gorsse op de baan, met de Westduitser Andreas Klosterkemper aan de andere zijde van het net. De voor DOS uitkomende Kapellenaar was uitstekend op dreef en hij zag zijn goede spel dan ook be loond met een zege in straight sets. Vlnr: Patrick Marteyn, John Dijkman en Han Petiet. TERNEUZEN - In een oefenwedstrijd tegen IJzendijke kwam zondag derde klasser Sluiskil gisterenavond niet verder dan een magere 1-0 overwin ning. Breskens bleef Temeuzense Boys met 2-1 voor. Sluiskil-IJzendijke 1-0 Sluiskil speelde tegen IJzendijke geen al te beste wedstrijd. Voor de rust ging het nog redelijk, maar in de tweede helft bleek pas dat de ploeg met zijn nieuwe aanwinsten Arno Zweegers, Luc Rombout en Akke Ganpat nog verre van ingespeeld is. Na een twin tigtal minuten spelen in de eerste helft was het Hans Maas die uit een diepte- pass van Willy de Jaeger scoorde maar daarmee was de koek meteen op. IJzendijke hield met name in de twee de helft heel gemakkelijk stand. Breskens-Tern. Boys 2-1 Temeuzense Boys was in de eerste fase van de wedstrijd onmiskenbaar de beste ploeg en kwam na 18 minuten spelen ook verdiend op 1-0. Maar daar na trok Breskens meer en meer het ini tiatief naar zich toe, met als belang rijkste wapenfeit een schot op de paal van Henk Ottens. Niettemin zou het tot het laatste kwartier duren voora leer de thuisclub het overwicht in doel punten kon uitdrukken. Tien minuten voor tijd scoorde Michel de Ruijsscher uit een moeilijke hoek de gelijkmaker en vier minuten later was het Guus Heijboer die de eindstand op 2-1 vast legde. Corn Boys-Tern Boys comb. 2-3 De afdelings-eersteklasser Com Boys moest op eigen veld in een oefenduel tegen een combinatie van lagere teams van Temeuzense Boys een ver rassende 3-2 nederlaag incasseren. Na dat André de Regt de Temeuzenaren bij de rust op een 1-0 voorsprong zette, liep men even in de tweede helft zelfs uit naar een 3-0 voorsprong door doel punten van Ad Rinkhout en nogmaals De Regt. In de slotfase kon Com Boys via twee keer Pascal van de Vliet nog iets (3-2) terug doen. SAS VAN GENT - Na afloop van de vele toernooien, die ook deze zomer weer plaatsvinden, wordt vaak de zelfde verzuchting gehoord: „Volgend jaar doe ik weer mee, maar dan zal ik mne toch eens wat beter voorberei den". In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt voor deze mensen een nieuwe moge lijkheid gecreëerd: in Sas van Gent gaat tennisopleiding De Vlaanderen van start. Het driemanschap John Dijkman, Pa trick Marteyn en Han Petiet heeft de handen ineen geslagen om te komen tot een gecentraliseerde opleiding. In dividueel zijn ze alledrie parttime in diverse plaatsen in Zeeuwsch-Vlaan- deren al werkzaam als tennisleraar en als zodanig zeker geen onbekenden in het tenniswereldje. Maar met deze nieuwe opleiding wil men de krachten bundelen om, elkaar ondersteunend, de vele mogelijkheden die De Vlaande ren biedt ten volle uit te buiten. Petiet: „We zijn in Sas van Gent te recht gekomen omdat die hal in princi pe alle avonden beschikbaar was. Van zelfsprekend ligt De Braakman wat centraler, maar omdat de bezettings graad daar al vrij hoog ligt, leek het ons beter De Vlaanderen als thuisba sis te kiezen". Het verschijnsel tennis opleiding is natuurlijk in de streek niet nieuw. Lange tijd was de tennisschool gestimuleerd door Jan-Willem Visser, een begrip in Zeeuwsch-Vlaanderen. Men kan deze tennisopleiding dan ook als een voortzetting daarop zien. man die op dat gebied zijn sporen heeft verdiend. De organisator van het be- drijfstennisgebeuren in Sas van Gent stelt zijn know-how beschikbaar voor de leiding van de wedstrijden, zodat de tennisleraren alle aandacht aan het spel van de leerlingen van hun oplei ding kunnen geven. Het driemandschap, dat overigens ook elders in de regio werkzaam blijft, wil ook aan hun pupillen die ze daar onder hun hoede hebben, de mogelijk heid geven aan de wedstrijdenreeksen deel te nemen. „Bovendien kunnen we de deelnemers nog een leuk extraatje aanbieden", vertelt John Dijkman. „Iedereen die hier bij ons komt lessen, krijgt een zogenaamde 'wild-card'. Daarmee kan men vijftig procent kor ting krijgen in De Vlaanderen op losse baanhuur. En dat is natuurlijk mooi meegenomen". Waarschijnlijk zullen veel bekende namen uit de tenniswereld van de op leiding gebruik willen maken. De dit jaar succesvol spelende Mirjam Brak man en Barbara du Fossé, die na enige tijd onderbreking haar successen- reeks van enkele jaren geleden ook weer wil voortzetten, zijn daar spre kende voorbeelden van. Maar het is niet juist op de 'toppers' dat de tennis opleiding zich wil richten. „Iedereen, van beginner tot gevorder de, van jeugd tot oudere, is bij ons van harte welkom. Het wordt geen selec tief gebeuren, maar de mogelijkheid om op verantwoorde wijze met tennis te beginnen of het al geleerde verder te ontwikkelen", zegt Hans Petiet. „Ie dereen kan zich hier in De Vlaanderen aanmelden". Wat dat betreft zijn de drie het er volmondig over eens dat tennisopleiding een proces van jaren vergt. Juist door de nieuwe mogelijk heid in Sas van Gent hopen ze een con tinue begeleiding van hun leerlingen te kunnen waarborgen. Een duidelijk toekomstbeeld hebben ze verder hier bij niet voor ogen. Een enthousiaste Marteyn: „We kijken gewoon wat het wordt. Natuurlijk be ginnen we positief en met volle overga ve, maar zoiets kan ook tegenvallen. We geven de mensen hier de mogelijk heid verantwoord les te nemen. Verder is de vrijblijvendheid groot. Er is in Sas van Gent een hal met drie trainers, die iets te beiden hebben en wie les wil krijgen, kan zich hier aanmelden. Zo simpel ligt het gewoon. Wij wachten dus die aanmeldingen maar af'. Van Rijthoven die hij daarna op het gravel ontmoette, was evenwel zoals verwacht mocht worden, een maatje te groot voor hem. In de zelfde groep won Antoine van Bockel van Frans Ver hulst. Van Bockel struikelde vervol gens over Patrick Derksen. Niels Gebraad, al jaren een bekend ge zicht op het Domburgse Badgasten- toernooi, beleefde weinig plezier aan zijn debuut in de wedstrijdreeks op 'de Nolle'. De sinds kort op de B-lijst prij kende afgevaardigde van Scelvering- he uit Renesse ondervond de kracht van Coen Verberkt, en daar moest hij afdoend antwoord op schuldig blijven. Uitslagen: Gijs Verheyen-Peter van Dus- schoten 6-1,4-6,7-6; Maurits Jacobs-Stephan van Beurden 6-1,6-3; Eric Hoppenbrou wers-Marcel Wolfert 6-4,1-6,6-4; Michel Gorsse-Andreas Klosterkemper 7-5,6-2; An toine van Bockel-Frans Vwehulst 6-4,7-6; Patrick Derksen-Andreas Panman 6-1,6-0; Bas Snelders-Jeroen van de Heuvel 6-0,6- l;Kees Schuilenburg-Barry Opperhuizen 6- 2,4-6, 6-4; Hany Nasser-Bas Hulskorte 6-3,7-5; Coen Verberkt-Niels Gebraad 6-2,6-1; Gijs Verheyen-Andy Schaefers 7-5,6-2; Eric Hop- penbrouwers-Maurits Jacobs 6-2, 6-3; Ton van Rijthoven-Michel Gorsse 6-1,6-4; Pa trick Derksen-Antoine van Bockel 6-3,6-1; Bas Snelders-Frank Ruyter 6-1,6-2. Tijd „Ik geloof niet dat de lessen in de Adorhallen in de Braakman en die van ons elkaar bijten", zegt Oostbur ger Patrick Marteyn. „De behoefte is naar ons inzicht nog altijd aanmerke lijk groter dan het aanbod. We willen hier rustig iets opbouwen, omdat we het idee hebben dat er aan zo'n oplei ding echt behoefte bestaat". De drie tennis-Musketiers hebben een gede gen ondergrond. Ze zijn A-gediplo meerden, terwijl John Dijkman dit jaar zijn opleiding verder gaat ver volmaken door de opleiding tot B- trainer te volgen. „We willen niet alleen lessen hier ge ven", vertelt een, evenals zijn compag nons, uiterst gemotiveerde Petiet, „maar het geleerde ook in de praktijk brengen door de mogelijkheid te geven in te schrijven voor een wedstrijdcir cuit. Daarom zijn er in de opleiding zes wedstrijddagen opgenomen, waarbij we video-opnamen gaan maken om techniek en tactiek daarna met onze leerlingen te kunnen bespreken en de partijen te analyseren". De wedstrijden worden gespeeld in een poulesysteem met promotie en de gradatie. Voor de organisatie hebben ze zich weten te verzekeren van de me dewerking van Hans van de Akker, een rrPnuThTc .1 JeiL GROEDE - Met spanning werd er woensdagavond in Groede uitgeke- ien naar de ontknoping van de lang ste afstand (7500 meter) van de kust- '°op. Zes atleten voerden na twee van drie te lopen ronden het veld aan en vochten in het rulle zand over het strand een verbeten strijd uit om de overwinning. Uiteindelijk bleek Piet Westerweele over de meeste reserves 'e beschikken. De atleet uit Aarden- ourg klopte Patrick van Quekleberg- bo uit Eede op de streep. Vlak achter dit tweetal legde Peter van Waes be slag op de derde plaats. Deze drie atleten waren met Bert de Ruijsscher, Jacco Herweijer en Walter Shnouwaert de smaakmakers van de tweede kustloop van atletiekvereni ging De Wielingen. Het zestal scheidde zich op het zware parkoers al vroeg af van de overige deelnemers en bouwde tegen de wind in en door het rulle zand een ruime voorsprong op. In de laatste ronde viel de kopgroep uiteen. Walter Snouwaert moest het eerst afhaken, waarna ook Jacco Herweijer en Bert de Ruijsscher terrein moesten prijsge ven. In de slotfase verzekerde Piet Westerweele zich van de overwinning. Theo Rabout uit Zuidzande bevestig de op de vijf kilometer zijn goede vorm. Hij verwees Bierry Bakker uit Halde ren naar de tweede plaats. De Belg Er- win Camphens was het snelst op de 2500 meter. Op deze afstand won Ka rin Stolk bij de vrouwen. Christa Bur- cu zegevierde bij de vrouwen op de vijf kilometer. 2500 meter: 1 Erwin Camphens, Zelzate, 11.20 min.; 2 Dimitri Overmeire, Oostburg, 11.37; 3 Luc de Jong, Terneuzen, 12.58; 4 Björn van Heek. Sint-Jansteen, 13.25; 5 Rut- ger Veerman. Oostburg, 13.26. Vrouwen: 1 Karin Stolk, Sint Kruis, 13.00; 2 Anet Hubregtse, Nieuwvliet. 16.46; 3 Evelin Hubregtse, Nieuwvliet, 17.17. 5000 meter: 1 Theo Rabout, Zuidzande, 22.38; 2 Bierry Bakker, Halderen, 22.40; 3 Alex Fenijn, Nieuwvliet, 23.04; 4 Frank Ver- schorre. Breskens, 23.19; 5 Ronald van Vlier- berghe, Oostburg, 23.25. Christa Burcu, Aardenburg, was in 28.17 min., de eerste vrouw. 7500 meter: 1 Piet Westerweele, Aarden burg, 33.53; 2 Patrick van Quekelberghe, Ee de, 33.54; 3 Peter van Waes, Aardenburg, 33.58; 4 Bert de Ruijsscher, Aardenburg, 34.07; 5 Jacco Herweijer, Biervliet, 34.15; 6 Walter Snouwaert, Philippine, 34.46; 7 Frank Vonck, Doorweirth, 35.04; 8 Ronnie de Ruijsscher, IJzendijke, 35.31; 9 Piet Zee- gers, Sluiskil, 36.09; 10 Piet Oostdijk, Ter- neuzen, 37.34. CADZAND - Twee opvallende zaken woensdag tijdens het Haaietanden- toernooi: Jolanda van Pamelen had in het dames enkel C behoorlijk wat te genstand van Janice Hoyer, maar be reikte toch de halve finale en eerst ge plaatste Dethlef Pieters was genood zaakt zich bij de heren uit het C-toer- nooi terug te trekken. Problemen zijn meestal minder pret tig, maar toernooileider Joop Wielak ker werd in Cadzand eens met een po sitief probleem geconfronteerd. In de loop van de dag bereikte hem uit Hee renveen een telefoontje van Dethlef Pieters. Deze vooraanstaande deelne mer aan de wedstrijden in de Zeeuws- Vlaamse badplaats had zich tijdens de nationale jeugdkampioenschappen min of meer verrassend weten te plaat sen voor de volgende ronde daar. On mogelijk dus om af te reizen naar Cad zand, waardoor hij voor verdere deel name bij de C-heren niet meer in aan merking komt. Afhankelijk van zijn verdere resulta ten in Heerenveen moet bekeken wor den of hij nog wel in het heren énkel- spel B kan uitkomen, waarvoor de par tijen eind van deze week worden ge speeld. Door deze onverwachte ont wikkeling bereikte Jeroen Akkermans door een walk-over de kwartfinale. Dick Seykens moest er wel voor spelen en wist zich door een 6-4 en 6-3 winst op Bennie Bouwhuis eveneens te plaat sen voor de kwarteindstrijd. Hierin slaagde ook Peter Almoes door een overwinning met dezelfde cijfers op Mario Leenhouwers uit Sluis. Bij de dames had Jolanda van Pame len in de eerste set veel problemen met het spel van haar tegenstandster Jani- ce Hoyer. Met 6-3 moest zij het onder spit delven. De sensatie bleef echter uit, want Van Pamelen herstelde zich goed en wist met 6-4 en 6-3 de partij naar zich toe te halen om aldus halve finaliste te worden. Daar zal zij Lean- dra Knobben uit Dalphen ontmoeten, die eenvoudig Willemijn van de Lande met 6-3 en 6-0 uitschakelde. Diezelfde Knobben wist ook bij de D-dames hal ve finaliste te worden en had alzo een erg succesvolle dag: 6-0 en 6-4 tegen Saskia Breuls. De tweede geplaatste Sari Tazelaar van de organiserende vereniging ASOC maakte de verwachtingen eveneens waar door een 6-3 en 6-2 winst op Suzanne Albrechts. In de hal ve finale komt ze uit tegen Sabine Claeren, die Janneke Brummelhuis verder spelen belette met 6-2 en 6-1. De vierde speelster die zover kwam was de Brugse Ann Soubry door een 6-3,6-4 overwinning tegen Manda Dekker. De laatste halve finaliste bij het dames D2 is Nicolien Groosman. Op eigen ter rein versloeg ze Evelien Rompa in drie sets: 2-6, 6-3 en 7-5. Het heren enkel Dl gaf een 6-1 en 6-2 winst te zien van favoriet Stein-Jan Eist tegen Bert Bos. Jack Geelen ver sloeg Maarten de Heus met 6-3 en 6-4, Overige belangrijke uitslagen: heren enkel B eerste ronde: Jeroen Akkermans-Ralf Schnicke walk-over, Marcel Beekman-Ste- fan Steyaart 7-5, 6-3; dames enkel B eerste ronde: Ingeborg Möller-Nicole Derks 6-2, 6- 2, Paulien Veerman-Anneke Bouwhuis 6-1, 6-2; gemengd dubbel C eerste ronde: Raadts/Tazelaar-Van de Brande/Luca 6-2, 6-2; heren dubbel C eerste ronde: Akker- mans/Elst-Van Remortel/Van Remortel 6-3, 7-6, Marteyn/Steyaart-Almoes/Hermano 6- 2, 6-3, Bouwhuis/Gelevert-Groeneveld/Rijs- wijk 6-1, 6-4; heren dubbel D kwartfinale: Gele vert/Gele vert-Zeeuwen/Meeuwis 6-4 6-1; dames dubbel D kwartfinale: De Haan' Roelofs-Aussems/Hubers 6-0, 6-1, Houte- pen/Zeeuwen-Kools/V ermorken 7-5, 6-3, Linden/Meinhardt-Mulder/Oosthoek 6-0, 7- 5; gemengd dubbel D tweede ronde: Ver- morken/Vermorken-Claeren/Claeren 6-1, 6- 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 33